PDA

View Full Version : майка ми каза да умра..



zaichence_ghp
10-07-2008, 18:25
Днес сутринта съвсем спокойно си спя.. и майка влиза в стаята ми с гръм и трясък да ми се кара за някви абсолютно безсмислени неща.. След училище аз се прибирам и тя ми отваря вратата,поглежда ме и казва:"Здравей поне няма ли?" Аз и отговорих: "Не няма..мислиш ли че заслужаваш.." След което отново почна скандал и попринцип ме заплашава с компютъра че ще ми го вземе и тем подобни.. и каза "днес няма да играеш АКО ЩЕШ УМРИ".. след което аз се разплаках.. незнам вече кво да правя.. нормално ли е според вас?плс дайте някви съвети кво да правя... не че мога да направя нещо . . .

VerryBerry
10-07-2008, 18:34
Попитай я къде си сгафила и се опитай да оправиш нещата-една майка никога не би казала подобно нещо на детето си,освен ако не е истеричка,луда..или ако детето й не я е изкарало извън релси вършейки/невършейки нещо

Blab
10-07-2008, 18:38
пубертет + криза на средната възраст = идилия

Геша
10-07-2008, 18:42
Днес сутринта съвсем спокойно си спя.. и майка влиза в стаята ми с гръм и трясък да ми се кара за някви абсолютно безсмислени неща*.. След училище аз се прибирам и тя ми отваря вратата,поглежда ме и казва:"Здравей поне няма ли?" Аз и отговорих: "Не няма..мислиш ли че заслужаваш.."** След което отново почна скандал и попринцип ме заплашава с компютъра че ще ми го вземе и тем подобни.. и каза "днес няма да играеш АКО ЩЕШ УМРИ"***.. след което аз се разплаках.. незнам вече кво да правя.. нормално ли е според вас?плс дайте някви съвети кво да правя... не че мога да направя нещо . . .
* - Историята ти е недостоверна/непълна, премълчаваш нещо много важно, което я е изкарало от релси.

** - Правиш нещата още по-зле, като й се репчиш. Това показва, ЧЕ НЕ ИСКАШ ДА СИ ПОМОГНЕШ В РЕШАВАНЕТО НА ПРОБЛЕМА.

*** - Явно сте си казали преди това "много други работи" , докато се стигне дотам...

anatoll_
10-07-2008, 18:59
Днес сутринта съвсем спокойно си спя.. и майка влиза в стаята ми с гръм и трясък да ми се кара за някви абсолютно безсмислени неща.. След училище аз се прибирам и тя ми отваря вратата,поглежда ме и казва:"Здравей поне няма ли?" Аз и отговорих: "Не няма..мислиш ли че заслужаваш.." След което отново почна скандал и попринцип ме заплашава с компютъра че ще ми го вземе и тем подобни.. и каза "днес няма да играеш АКО ЩЕШ УМРИ".. след което аз се разплаках.. незнам вече кво да правя.. нормално ли е според вас?плс дайте някви съвети кво да правя... не че мога да направя нещо . . .
em az kfo da ti kaja vka6ti e ne6ty opdobno za vsqko ne6ty me uprekvat ama ve4e svikah i ne obra6tam vnimanie i te sviknaha 4e ne mi puka i ve4e ne go praqt 6tot znaqt 4e nqma smisal zapla6vaha me skompa sprqha mi neta vidqha 4e nqma rezultat i... :?

LeVski_fen
10-07-2008, 19:03
Днес сутринта съвсем спокойно си спя.. и майка влиза в стаята ми с гръм и трясък да ми се кара за някви абсолютно безсмислени неща*.. След училище аз се прибирам и тя ми отваря вратата,поглежда ме и казва:"Здравей поне няма ли?" Аз и отговорих: "Не няма..мислиш ли че заслужаваш.."** След което отново почна скандал и попринцип ме заплашава с компютъра че ще ми го вземе и тем подобни.. и каза "днес няма да играеш АКО ЩЕШ УМРИ"***.. след което аз се разплаках.. незнам вече кво да правя.. нормално ли е според вас?плс дайте някви съвети кво да правя... не че мога да направя нещо . . .
* - Историята ти е недостоверна/непълна, премълчаваш нещо много важно, което я е изкарало от релси.

** - Правиш нещата още по-зле, като й се репчиш. Това показва, ЧЕ НЕ ИСКАШ ДА СИ ПОМОГНЕШ В РЕШАВАНЕТО НА ПРОБЛЕМА.

*** - Явно сте си казали преди това "много други работи" , докато се стигне дотам...

Направо и скри топката =; 8)

zaichence_ghp
10-07-2008, 19:06
офф тфа за топката е мн тъпо честно .. и всичко ви го казвам на кратко не си измислям нито скривам нещо кой знае кво !

LeVski_fen
10-07-2008, 19:09
офф тфа за топката е мн тъпо честно ..
Без лични нападки моля :smt011 [-X

MakeMeLaugh
10-07-2008, 19:36
пубертет + криза на средната възраст = идилия
+1

Другото - майка ти има нужда от психолог.
накарай леля ти или чичо ти, или някой близък твой възрастен и на нея да поговори с нея по този проблем :)

Ти едва ли ще постигнеш ефект.

Madn3s5
10-07-2008, 20:15
Хора драматизирате прекалено много.. квото и да е казала жената е щото е била ядосана..кви психолози кви глупости..най обикновенна караница между дете пубер и майка..

pOiSoN_kIsS_94
10-07-2008, 20:40
Тя се е ядосила за нещо,което не е свързано с теб и си го е изкарала на теб :) спокс случва се на всеки :)

shmurkam
10-07-2008, 20:51
Izraza "ako shtesh umri" vuobshte ne znachi "umra,ma kuchko",a-"taka she bude,vuobshte ne mi puka". :? Aide,molq,ne preobrazuvaite dumite na roditelite si,che mojete taka i v zatvora da gi vkarate,egati.

P.P.Otnosno murmoreneto na maika ti-mulchi si tam,tq she vika,she krqka i she i' mine. Kato vidi,che ne reagirash,navqrno she i' stane guzno i she ti se izvini. Prosto e nervna. Pogovorete si za problemite i',moje da i' olekne.

assd22
10-07-2008, 21:55
Днес сутринта съвсем спокойно си спя.. и майка влиза в стаята ми с гръм и трясък да ми се кара за някви абсолютно безсмислени неща.. След училище аз се прибирам и тя ми отваря вратата,поглежда ме и казва:"Здравей поне няма ли?" Аз и отговорих: "Не няма..мислиш ли че заслужаваш.." След което отново почна скандал и попринцип ме заплашава с компютъра че ще ми го вземе и тем подобни.. и каза "днес няма да играеш АКО ЩЕШ УМРИ".. след което аз се разплаках.. незнам вече кво да правя.. нормално ли е според вас?плс дайте някви съвети кво да правя... не че мога да направя нещо . . .ще ти кажа къде да търсиш поръчкови убийци 8)

HardcoreSyndrome
10-07-2008, 22:03
пубертет + криза на средната възраст = идилия
Много съгласна!!!

perkele1914
10-07-2008, 22:06
на мен ми го казват ежедневно...всякакви хора

Seducti0n
10-07-2008, 22:46
Пфф, завърташ контекста и го интерпретираш по тъп/угоден за теб/ начин...
Друг въпрос е, че трябва да уважаваш родителите си.Едва ли ще ти се схванат лицевите мускули ако поздравиш като се прибираш вкъщи... :-o

Lysit0
10-08-2008, 04:48
Поговори с нея,опитай се да се разберете,а до колокото това,че ти е казала да ''умреш'',не мисли,че наистина го иска или мисли,просто е била афектирана и ядосана от думите,че според теб не заслужава да и кажеш ''здравей''.Пък и според мен ти е казала това,но според значи нещо от рода,''троши си глава,прави каквото щеш,но на компютъра няма да седнеш'',така че не се притеснявай.

zaichence_ghp
10-08-2008, 06:49
офф аз съвсем нормално попитах вие почвате да се сопкате..
и не майка ми няма някфи отклонения .. просто явно е била ядосана ! е хуу разбрах ви всичките не ми тряят повече "съвети"

mickelangelo
10-08-2008, 15:17
пубертет + криза на средната възраст = идилия
+1

snejana67
10-08-2008, 15:32
:? извини се на майка си :? :? :? не е хубаво така да се отнасяш с нея :? :? :? пуберитета е трудна възраст,но всичко си има граници :? :? :o

Water
10-08-2008, 17:00
еми кажи и 4е си мноооогооооо засегната защото въпреки абсолютно вси4ко това не е редно да го чува6 от майка си и преди да говори те и направи подарък с карти4ка може би...

pinky_shine
10-09-2008, 02:48
Не го е мислела :wink:

sm_95
10-09-2008, 06:04
Попитай я къде си сгафила и се опитай да оправиш нещата-една майка никога не би казала подобно нещо на детето си,освен ако не е истеричка,луда..или ако детето й не я е изкарало извън релси вършейки/невършейки нещо

+1 no i vsqka maika si ipyska nervite govori s neq ari i yspeh :-P

DJmx
10-09-2008, 06:27
пубертет + криза на средната възраст = идилия
:-D

darla
10-09-2008, 10:03
spored men preuveli4ava6 aaadski mnogo!

mynichka
10-09-2008, 10:20
баси отношението има майка ти към теб :(

SunShinePearl
10-11-2008, 22:08
пубертет + криза на средната възраст = идилия
напълно съгласна,аз го изживявам и напрао нз вече изкарват ме извън релси и 2-мата :o

Il_cavaliere_del_male
10-11-2008, 22:31
оф, явно сте като мен и мойта майка, тя като ми каже "няма да правиш това, ако искаш се мятай отнякъде" аз й казвам, че първо нея ще метна, ако ми каже "умирай, ако искаш" й казвам, че и нея няа да я пропусне, така че да не си придава важност. не е идеалното нещо, което можеш да направиш, но просто реших да споделя :razz: :razz: :grin:

LadyDy
10-12-2008, 06:30
А мойта преди 20 минути ми вдигна кръвното и се изниза като....нз какво. Не искам да я виждам, не искам да живея с нея, сама ще си изкарвам хляба, ама нервите са ми за цял живот, а тя ме тормозииииии и мен, и баща ми. Писна ми. Един път не съм тръгнала някъде и не ми е скапала настроението я по телефона, я преди да съм излезнала. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

LizZz
10-12-2008, 07:49
Тя и мойта се опитва да упражнява някъв тотален контрол над мен, ама не стаа..
Най-спокойно я затапвам с факти и тва е.. Без да викаш, ревеш и тем подобни. Спокойно и обясняваш, че няма да говориш с нея, докато не се успокои.
Хватката е да го направиш без нерви - явно аз ги имам в изобилие; и да не се поддаваш на манипулацията от тяхна страна. :)

DevilWish
10-12-2008, 08:09
Тя не ти е казала - умри!Тя ти е казала ако щеш умри /скъсай се да ревеш и тн/ нищо няма да ти помогне . Това е била мисълта ;)

NoShTnO_iZkUsHeNiE
10-12-2008, 08:15
Абсолютно съгласна с поста преди моя.Не ти е казала УМРИ,така че спокойно.Не си тълкувала думите правилно ;)

mimsiii
10-12-2008, 10:40
Ееее ама тя ти е казала "ако щеш умри" а не "УМИРАЙ !!!" нали така :wink: мен ми звучи като "прави квот си искаш обаче ти на компа ня седнеш " или нещо от тоя род .. не мога да го обесня :D :D :D така че не прави драми за няма нищо ... поговори с нея И НЕ Й ОТГОВАРЯЙ с "че ти заслужаваш ли ?!" или "няма пък ... не заслужаваш" НЕ ама ДА ... няма значение дали ти е викала сутринта ... все пак ти е майка и тя както всеки друг излиза извън нерви ... ти си длъжна да и кажеш ЗДРАСТИ .... имай малко уважение и няма да се карате :-)

Lady_B_
10-12-2008, 11:08
Днес сутринта съвсем спокойно си спя.. и майка влиза в стаята ми с гръм и трясък да ми се кара за някви абсолютно безсмислени неща.. След училище аз се прибирам и тя ми отваря вратата,поглежда ме и казва:"Здравей поне няма ли?" Аз и отговорих: "Не няма..мислиш ли че заслужаваш.." След което отново почна скандал и попринцип ме заплашава с компютъра че ще ми го вземе и тем подобни.. и каза "днес няма да играеш АКО ЩЕШ УМРИ".. след което аз се разплаках.. незнам вече кво да правя.. нормално ли е според вас?плс дайте някви съвети кво да правя... не че мога да направя нещо . . .

Нека да не се драматизира прекалено все пак. Разбирам, че е неприятно,но "ако щеш умри" си е израз, с който просто е искала да ти каже, че какво и да направиш няма да играеш ! Да подбора на думи, които е използвала може би не е най-добрия, НО можеш да бъдеш сигурна, че не ти е казала да УМРЕШ ! , както е заглавието на темата ...

chocoleptic
10-12-2008, 11:24
пубертет + криза на средната възраст = идилия


:)

soul1199
10-12-2008, 12:46
Тя се е ядосила за нещо,което не е свързано с теб и си го е изкарала на теб :) спокс случва се на всеки :)+1

titity
10-14-2008, 17:56
и при мен понякога се слу4ва оба4е ми казват "каквото искаш прави"
и ме оставят. но това се слу4ва ако сам направила нещо което на майка ми не и се нрави. нау4и се да не и обращаш голямо внимание. \:D/ \:D/
това което ти е казала 100% не го иска на мене ми се е слу4вало та се разкарам от вка6ти при такав скандал но братов4етка ми е на близо.
но поне наистина мойе да я поздравяваш няма да е зле. при мен помага :) =;

sunchouz
10-15-2008, 12:33
седнете и си поговорете човешки :)

BePoHuKa
10-19-2008, 03:05
Позната ситуация освен частта с "ако щеш умри"..явно малко се е изпуснала :shock: не знам..

gabi_94
10-19-2008, 06:42
оффф и на мене ми се карат за абсолютни глупости, ама пък чак умри не са ми казвали...вярно че прекалено много им отговарям ама не ми издържат нервите. Е оня ден с баща ми се скарахме и той вика на майка мик пред мен, че се съмнявал че съм му дъщеря :shock: :x ми разплаках се щото ми стана много гадно...пък и както се карат наще. може скоро да се разведът и то отчасти заради мен :( така че помисли по-добре какво говориш и правиш срещу майка си, преди да е късно

Miimiinka
10-19-2008, 09:30
Попитай я къде си сгафила и се опитай да оправиш нещата-една майка никога не би казала подобно нещо на детето си,освен ако не е истеричка,луда..или ако детето й не я е изкарало извън релси вършейки/невършейки нещо
Е мойта е луда за тва вече 6 години съм без нея... :( Понеже неможе да оцени двете си деца дето има(мене и сестра ми ).И се отказа от нас... абе немам думи.Такива майки има в днешно време,че направо незнам...Е на една моя приятелка и майка и също е изперкала и не я пускаше да се прибере у тух си... :( :( Луди колко щеш!

Miimiinka
10-19-2008, 09:32
оффф и на мене ми се карат за абсолютни глупости, ама пък чак умри не са ми казвали...вярно че прекалено много им отговарям ама не ми издържат нервите. Е оня ден с баща ми се скарахме и той вика на майка мик пред мен, че се съмнявал че съм му дъщеря :shock: :x ми разплаках се щото ми стана много гадно...пък и както се карат наще. може скоро да се разведът и то отчасти заради мен :( така че помисли по-добре какво говориш и правиш срещу майка си, преди да е късно
Мила,понякога не са виновни децата а родителите.Ако ви разкажа части от нещата,който мойта майка е правила на мен и сестра ми ще ти падне пердето сигурно.Не сме виновни ние а тъпите майка дет имаме с извинение.

cvEto
10-19-2008, 10:29
Днес сутринта съвсем спокойно си спя.. и майка влиза в стаята ми с гръм и трясък да ми се кара за някви абсолютно безсмислени неща*.. След училище аз се прибирам и тя ми отваря вратата,поглежда ме и казва:"Здравей поне няма ли?" Аз и отговорих: "Не няма..мислиш ли че заслужаваш.."** След което отново почна скандал и попринцип ме заплашава с компютъра че ще ми го вземе и тем подобни.. и каза "днес няма да играеш АКО ЩЕШ УМРИ"***.. след което аз се разплаках.. незнам вече кво да правя.. нормално ли е според вас?плс дайте някви съвети кво да правя... не че мога да направя нещо . . .
* - Историята ти е недостоверна/непълна, премълчаваш нещо много важно, което я е изкарало от релси.

** - Правиш нещата още по-зле, като й се репчиш. Това показва, ЧЕ НЕ ИСКАШ ДА СИ ПОМОГНЕШ В РЕШАВАНЕТО НА ПРОБЛЕМА.

*** - Явно сте си казали преди това "много други работи" , докато се стигне дотам...

Ти си завършен психолог е братле :-D

summerlove66
10-21-2008, 05:57
.. че кво навсякъде има скандали .. в всяко едно семейство .. бляя ти сигорно ако чуеш майка ми как вика ше се самоубиеш .. я се стегни .. пък и пробвай да говориш с нея .. :)

val_man
10-21-2008, 11:55
Виж първо дали не се е била напушила :-& Разбери къв е проблема не и отговаряи много много.Дано се оправят нещата.

а тва с мъмренето :-x си е напъълно нормално

babylove
10-23-2008, 17:52
Spored men, tq ne go e mislila. Tei se kazva "ako 6tesh umri" ili pyk " i gyza si da skysash pak shte si bez komputyr". Tova e normalno. No ako premylchavash neshto znachi moje bi ne e na bazik.

deni15
10-24-2008, 20:53
Ония ден баща ми ми каза че съм за магистралата..ходела съм мн разголена и тем подобни.Аз ест се изнервих ама гледах да си замълча щото ако си бях отворила мръсната устичка работата щеше да стане мн зле .Ама и аз мн не се засягам от техните приказки пък и на другия ден сичко пак си е наред :?

ScaRLett*
10-25-2008, 13:48
Майка ти е кучка,кофти но факт.Следващия път и кажи да умре и тя и ще сте квит.

hrisiiiiii
10-25-2008, 14:36
Децата не са отдушник на нерви за родителите!

bug1965
10-25-2008, 19:23
..spored men ne go e kazala v bukvalniq smisal s lo6i namereniq .. prosto e iskala da t spla6i

TheNewReligion
10-25-2008, 20:19
Пхаха...Няма смисъл да преиначаваш думите и. :wink: Ако, искаш наистина да ти дадем съвети не трябва да има скрито-покрито. ;-)

mimichi
10-25-2008, 21:19
Децата не са отдушник на нерви за родителите!

+1

hgfh
10-27-2008, 15:37
Понякога човек казва неща за които после съжелява .

tianiira
11-02-2008, 19:54
8)

Tokio_Hotel_Fanka_forever
11-03-2008, 01:45
Децата не са отдушник на нерви за родителите! maika sushto mi e kazvala takiva neshta prosto zashtoto imashe togava problemi s bashta mi i taka..gadno e obache vsichki znaem 4e te ne go mislqt na seriozno :)

Erica1
11-03-2008, 15:51
:-o :-o :-o

summer16
11-04-2008, 07:14
emi az mislq 4e ne moje bez pri4ina da ti go kaje moje bi e razbrala ne6to koet si naprail/a :(

darla
11-04-2008, 07:56
abe tazi tema o6te li q ima....ne se li suglasi nai-nakraq,4e preuveli4ava6?!

abcd92
11-04-2008, 08:46
Днес сутринта съвсем спокойно си спя.. и майка влиза в стаята ми с гръм и трясък да ми се кара за някви абсолютно безсмислени неща.. След училище аз се прибирам и тя ми отваря вратата,поглежда ме и казва:"Здравей поне няма ли?" Аз и отговорих: "Не няма..мислиш ли че заслужаваш.." След което отново почна скандал и попринцип ме заплашава с компютъра че ще ми го вземе и тем подобни.. и каза "днес няма да играеш АКО ЩЕШ УМРИ".. след което аз се разплаках.. незнам вече кво да правя.. нормално ли е според вас?плс дайте някви съвети кво да правя... не че мога да направя нещо . . .\

Вие във вашето семейство за нормално ли го имате този ти начин на общувавне с родителите си... аз ако кажа нещо такова на майка ми, няма да ме погледне повече и смятам, че е напълно нормално.И нашите често ми бучат за неща, които може да минат и без.. обаче си търпя и се правя, че ги слушам, а не се прая на важен и да говоря простотии.

PS: Между другото нормално ли ви се струва в оная реклама на КОКА-КОЛА - дъщерята да хвърля кърпа по лицето на баща си, защото на мен не !!! :-x :-x

darla
11-04-2008, 09:53
^ne se se6tam za taq reklama,ama se se6tam za taq na vaflite-nz koi bqha,sus starcite v reisa,vsi4ko hubavo ama kak moje finala na reklamata da e "ne zqpai...lapai"....tva go gledat i deca i podrasta6ti teenageri vse pak :o

Tokio_Hotel_Fanka_forever
11-04-2008, 13:11
^ne se se6tam za taq reklama,ama se se6tam za taq na vaflite-nz koi bqha,sus starcite v reisa,vsi4ko hubavo ama kak moje finala na reklamata da e "ne zqpai...lapai"....tva go gledat i deca i podrasta6ti teenageri vse pak :oda seshtam se za tazi reklama :D tochno s edna priqtelka tiq dni si govorihme za taq prostotiq.

verdjitO
11-13-2008, 15:17
Не го е мислила, всички когато са изнервени казват много абсурдни неща :)

mimsssssss
11-13-2008, 16:50
еми има такива истерични хора.остави я да си знай колкото иска ако неможеш да мълчиш недей не си длъжна кажи каквото мислиш и и дай представа че имаш собствено мнение но без да се изпокарвате.

sisityy
11-21-2008, 18:55
Днес сутринта съвсем спокойно си спя.. и майка влиза в стаята ми с гръм и трясък да ми се кара за някви абсолютно безсмислени неща*.. След училище аз се прибирам и тя ми отваря вратата,поглежда ме и казва:"Здравей поне няма ли?" Аз и отговорих: "Не няма..мислиш ли че заслужаваш.."** След което отново почна скандал и попринцип ме заплашава с компютъра че ще ми го вземе и тем подобни.. и каза "днес няма да играеш АКО ЩЕШ УМРИ"***.. след което аз се разплаках.. незнам вече кво да правя.. нормално ли е според вас?плс дайте някви съвети кво да правя... не че мога да направя нещо . . .
* - Историята ти е недостоверна/непълна, премълчаваш нещо много важно, което я е изкарало от релси.

** - Правиш нещата още по-зле, като й се репчиш. Това показва, ЧЕ НЕ ИСКАШ ДА СИ ПОМОГНЕШ В РЕШАВАНЕТО НА ПРОБЛЕМА.

*** - Явно сте си казали преди това "много други работи" , докато се стигне дотам... +1

Stefchyy
11-21-2008, 19:02
Криеш нещо .. иначе е доста шибана ситуация ..

uMnePaToPa
11-21-2008, 19:18
пубертет + криза на средната възраст = идилия
+1

Другото - майка ти има нужда от психолог.
накарай леля ти или чичо ти, или някой близък твой възрастен и на нея да поговори с нея по този проблем :)

Ти едва ли ще постигнеш ефект.
+1

kotenceto_bonbon
11-25-2008, 11:38
една майка никога не би казала подобно нещо на детето си,освен ако не е истеричка,луда..или ако детето й не я е изкарало извън релси вършейки/невършейки нещо

ne bih kazala nikoga :?