PDA

View Full Version : На учителя с любов...



Eddie
10-07-2008, 20:31
Здравейте!

Сигурно повечето от вас са гледали репортажа на btv "За учителя с любов". За тези които още не са ето линкове за да видят за какво става въпрос:

част 1 -----> http://vbox7.com/play:bcadab5c
част 2 -----> http://vbox7.com/play:c0ad898d

Аз лично съм ученик в 11 клас в математическа гимназия и до преди да изгледам тези клипчета си мислех че в моя клас дисциплината не е на ниво приличащо на елитно училище, но след като ги изгледах останах потресен. Как може да има ученици които незнаят защо ходят на училище, нямат уважение към институцийте, към учителите? Каква е тяхната перспектива след като завършат училище? Защо трябва да ти се възхищават на тамагочито (телефон) за 400 лв и да те мислят за готин, а не заради това че си полагал дълго време усилия и си станал първи да речем на олимпиядата по математика??? Защо е така изкривено мисленето на по голямата част от днешното младо поколение?

Изобщо само аз ли се питам на тези въпроси или смятате това за нормално? Ако има някой който смята за нормално поведението в клипчетата да се замисли сериозно за своето бъдещете, защото представете си България след 10-20 години когато тези хора трябва да се реализират и да бутат нашата държавица към прогрес.

И недейте веднага да тъсите някой виновник за всичко това! Първо погледнете себе си и дали мислите че това което правите е наистина правилно.

Благодаря за вниманието!

shmurkam
10-07-2008, 20:43
Kolkoto i srednovekovno i retro da zvuchi-dokato ne vurnat ocenkite za povedenie i fizicheskite nakazaniq,nishto nqma da se opravi. Az sum na 13 i moga da kaja,che suuchenicite mi:
-pushat
-piqt(ama ne samo da kusat,a qko selsko naporkvane)
-biqt se s uchiteli
-huliganstvat
-ebat se
i t.n.
Kakvo pravi durjavata? Nishto. Kakvo pravqt roditelite? Nishto. Kakvo pravqt uchitelite? Nishto. Kakvo pravqt decata? Nishto.
Tupo e tova s uniformite i nakazaniqta ama dokato ne se nauchat mladite na respekt,ne biva da se narushava. A dori sled kato otnovo se opravim(ako vuobshte stane)da si produljava toq red. Shtoto kakvo stana? Nashite roditeli i babi i dqdovci stanaha hora,a nie? Ovce. Jivotni. :? Nqma kakvo da komentiram poveche. Vsichki samo se oplakvat,a nikoi nishto ne pravi.

P.P.Sorry za lat,no kompa mi se razbuzika i nqmam kirilica.

ra4ence
10-07-2008, 21:02
Хвана ме срам от държанието им...
Направо ужасно!

A_JoLiE
10-07-2008, 21:28
В моето училище няма такива случаи, но само защото е частно. Тези само като ги гледам и мисля че са некви пъни идиоти.

А пък този shmurkam кфо се възмущава

-pushat
-piqt(ama ne samo da kusat,a qko selsko naporkvane)
-biqt se s uchiteli
-huliganstvat
-ebat se
i t.n.

Май скоро не си е виждал ника .................................. ?!

assd22
10-07-2008, 21:52
е кво бе пича е прав:
Ай хапвам
Ю хапвам
Ти хапваш...
аре на бас че вие не зн нишо по англиш 8)

perkele1914
10-07-2008, 22:01
без коментар...макар, че и по-лоши неща съм виждал :)

russianmafiaboss
10-08-2008, 00:06
има над какво да се замисли :(

shmurkam
10-08-2008, 06:00
В моето училище няма такива случаи, но само защото е частно. Тези само като ги гледам и мисля че са некви пъни идиоти.

А пък този shmurkam кфо се възмущава

-pushat
-piqt(ama ne samo da kusat,a qko selsko naporkvane)
-biqt se s uchiteli
-huliganstvat
-ebat se
i t.n.

Май скоро не си е виждал ника .................................. ?!
Am,vij sega kakvo,toq nik mi go izmisli edno momche. Az NIKOGA ne sum smurkala i ne sum se drogirala. Prosto vseki put,kogato me vidishe toq tip mi vikashe:shmurkash li?. I na men mi stavashe mn smeshno shtoto sum adski otveqna i vesela i izglejdam kato drogirana(sometimes). Aide bez lichni napadki shoto otkroveno kazano-predpochitam da sum NARKOMANKA otkolkoto fE$h!0n4EeE. Ako sudq po TVOQ nik s malki i golemi harni bukvi. Pfff... :-x

mon4eto
10-08-2008, 07:56
Bez komentar ... tova koeto vidqhme e tragi4no ... dano ministara da go e gledal ta da vidi v kakvo se e prevarnalo obrazovanieto v Bg i da se zamisli 4e s 280 lv zaplata ne6tata 6te sa takiva ...

mitternacht
10-08-2008, 08:25
Какво толкова се чудите.Не виждате ли, че бяха някакви дебилчета.При нас, в даскало, беше също зле, но не чак толкова.Виж, надолу не знам как е било.... Наистина може да има и подобни неща.
Но 4 години да учат английски и да не знаят местоименията!Това вече си е чист кретенизъм.
При условие, че английския е един от най-лесните езици :)

Mi6inka
10-08-2008, 08:32
Положението е плачевно... благодаря се ,че не сам ученичка в такова училище.... Истината е ,че това не е само в едно училище... Много жалко :(

b00m
10-08-2008, 13:03
В моето училище няма такива случаи, но само защото е частно. Тези само като ги гледам и мисля че са некви пъни идиоти.

А пък този shmurkam кфо се възмущава

-pushat
-piqt(ama ne samo da kusat,a qko selsko naporkvane)
-biqt se s uchiteli
-huliganstvat
-ebat se
i t.n.

Май скоро не си е виждал ника .................................. ?!
Am,vij sega kakvo,toq nik mi go izmisli edno momche. Az NIKOGA ne sum smurkala i ne sum se drogirala. Prosto vseki put,kogato me vidishe toq tip mi vikashe:shmurkash li?. I na men mi stavashe mn smeshno shtoto sum adski otveqna i vesela i izglejdam kato drogirana(sometimes). Aide bez lichni napadki shoto otkroveno kazano-predpochitam da sum NARKOMANKA otkolkoto fE$h!0n4EeE. Ako sudq po TVOQ nik s malki i golemi harni bukvi. Pfff... :-x

1. Ти си зубър
2. Нямаш приятели
3. И на теб ти се иска но като трябва да се действа .. СДУХВЪШ ;]
P.S. не оправдавам държанието на тези ''ученици'' ;] просто ми стана смешно от разсъжденията на ''shmarkana'' или къвто и е ника ...
И това не е във всички училища , просто са снимали малко retardi ;]

Dundy
10-08-2008, 13:16
лелееее,няам думи просто.И все пак не навсякъде е така.Зависи от много неща

million_dollar_baby
10-08-2008, 15:47
Нямам думи!Тези ученици се държат ужасно :-o ...Мислех ,че моят клас е лош - но ние сме си много добри в сравнение с тези :shock: :|

Axel_f
10-09-2008, 17:13
Даа и аз си мислех, че при нас дисциплината не е на ниво :D И тя наистина не е, но при тия на клипчето просто е отрицателно число...както и знанията им, както и переспективите им за професионално развитие, различно от чистач/крадец/магистралка...Ама какво се чудите, как да е с 200лв учителска заплата?! Цялата система е порочен кръг и нещата няма да се оправят докато обарзованието не стане приоритет номер 1 на тая шибана държава...

mimsssssss
10-09-2008, 17:49
Kolkoto i srednovekovno i retro da zvuchi-dokato ne vurnat ocenkite za povedenie i fizicheskite nakazaniq,nishto nqma da se opravi. Az sum na 13 i moga da kaja,che suuchenicite mi:
-pushat
-piqt(ama ne samo da kusat,a qko selsko naporkvane)
-biqt se s uchiteli
-huliganstvat
-ebat se
i t.n.
Kakvo pravi durjavata? Nishto. Kakvo pravqt roditelite? Nishto. Kakvo pravqt uchitelite? Nishto. Kakvo pravqt decata? Nishto.
Tupo e tova s uniformite i nakazaniqta ama dokato ne se nauchat mladite na respekt,ne biva da se narushava. A dori sled kato otnovo se opravim(ako vuobshte stane)da si produljava toq red. Shtoto kakvo stana? Nashite roditeli i babi i dqdovci stanaha hora,a nie? Ovce. Jivotni. :? Nqma kakvo da komentiram poveche. Vsichki samo se oplakvat,a nikoi nishto ne pravi.

P.P.Sorry za lat,no kompa mi se razbuzika i nqmam kirilica.
absolutno +

BrainlessROCKBABY
10-09-2008, 18:14
Kolkoto i srednovekovno i retro da zvuchi-dokato ne vurnat ocenkite za povedenie i fizicheskite nakazaniq,nishto nqma da se opravi. Az sum na 13 i moga da kaja,che suuchenicite mi:
-pushat
-piqt(ama ne samo da kusat,a qko selsko naporkvane)
-biqt se s uchiteli
-huliganstvat
-ebat se
i t.n.
Kakvo pravi durjavata? Nishto. Kakvo pravqt roditelite? Nishto. Kakvo pravqt uchitelite? Nishto. Kakvo pravqt decata? Nishto.
Tupo e tova s uniformite i nakazaniqta ama dokato ne se nauchat mladite na respekt,ne biva da se narushava. A dori sled kato otnovo se opravim(ako vuobshte stane)da si produljava toq red. Shtoto kakvo stana? Nashite roditeli i babi i dqdovci stanaha hora,a nie? Ovce. Jivotni. :? Nqma kakvo da komentiram poveche. Vsichki samo se oplakvat,a nikoi nishto ne pravi.
P.P.Sorry za lat,no kompa mi se razbuzika i nqmam kirilica.

Напълно съм съгласна, момчетата от класа ми са същите...

SheMeTcHeTo
10-09-2008, 18:20
Олеле... Останах потресена! :shock: Никога не съм мислила, че положението в някои училища е чак толкова зле... Гимназията, в която уча си е супер направо :P Казвали са ми, че е една от най-елитните езикови гимназии в България... но не знам дали е така :D Поне учениците и учителите ни се уважават и съобразяват едни с други... но не отричам, че имаме тъпанари, простаци, "големи звезди", курви... и каквито още се сетите "личности"... Радвам се, че гимназията ми не е като училището от клипчето... и много се надявам положението в България да се оправи и днешните младежи да имат по-добро бъдеще... :) Дано не си остана само с надеждите... :(

Forest_girl
10-09-2008, 19:08
Еми мн бяха зле тия деца, амаа не е навсякъде така, както се опитват да го изкарат...

5StaR
10-09-2008, 22:11
пълна деградация... тия заслужават много бой..

gacy_bacy
10-10-2008, 04:59
toi Volen Siderov 6e gi oprai :smt077

nefchi_bs
10-10-2008, 09:03
Чесно казано не се учудих от това което видях...В стария ми клас положението беше същото :-o Слава богу сега съм в едно елитно училище където няма такива неща...

Slashy
10-10-2008, 11:48
Бахти тъпаците! Някви мазни селяни дето от 4-5 години учат английски знаят само "bastards", "I", "fukc"( ама не го знаят точно)...
че те в детската градина 4 група знаят много повече да го ева! Просто ме смазаха, добре, че не съм в такъв клас :-o

леле мале, а онова малкото как вика "удряш и шамар, вдига си краката, клатиш..." нешо подобно леелее накъде отива света
:shock: а оная курва кво вика "тройка ше правим ли, господине?" ОМГ ОМГ

ама учителя е пич

:grin:

Ivalinka
10-10-2008, 14:20
е,на мен ми се струва,че самите деца са объркани,но няма кой да им помогне...дали на родителите им пука?или ако да,може да го изразяват по неправилен начин.ясно е само,че това е като болест,която се предава много бързо и все повече ученици страдат от нея...

ValzZi
10-10-2008, 14:34
да ви кажа само ние сме си виновни
повечето хора на нашата възраст са разпасани лигльофци след които мама и тати ходят и им оправят кашите или в другия случей на мама и тати не им пука за разпасания/ната им син/дъщеря
учителите не да длъжни да наваксват минимум, 14-те години от възпитанието и родитете имат огромна вина за дето изпращат в обществето вредители вместо пелезни на обществото пълноценно здравомислищи хора с амбиций и бъдеще по далеч от мерцедесче на 16....катастрофа на 17 и задтвор до 25години
и сега е времето ние да се вземем в ръце и да променим общото си бъдеще,,всичко зависи от нас
филма е брилянтна идея

Izzy_
10-10-2008, 14:34
Ами вие какво мислите,че ще видите в училище като 85 СОУ,където приемат с 2.50 и пак си имат 1 куп свободни места.Там са ученици,които ходят за да си покажат простотията и да се правят на интересни.Учителите и те са няк`ви... :? Но всъщност учудва ли ви това,не очаквахте ли точно същото?!

blueberry_14
10-11-2008, 12:55
Преди малко гледах филма и определено ме учуди! Цяла седмица чувам разни коментари за него, че учениците учили 4 години английски,но нищо не знаели,че имат така написани шестици и т.н. Веднага направих асоциация с часа по немски-учим го от миналата година, но почти нищо не знаем, а дисциплината е ужасна. Всъщност се оказа,че немският при нас не е никакъв проблем в сравнение с училището и учениците заснети в този филм.Знаех, че няма дисциплина в някои часове, че така си се пишат оценки, но не съм очаквала чак такова поведение. Та те се смятат за най-великите и уникални същества на света, за недостижими и много много важни.

blueberry_14
10-11-2008, 12:57
Нито уважават учителите,нито съучениците си - ето това не мога да го разбера

sm_95
10-11-2008, 15:49
абе хора тфа да не става вчички училища в българия не казвам че е пшравилно и не оправдавам държанието на тия ама не навсякъде е така аиде моля ви се 8) 8)

HePpitO
10-11-2008, 15:57
:shock: <---- Ето така изглеждах след като ги видях. Боожее на къде отива света :( Такива същества(защото това не са хора) трябва да се гонят, да ги вкарат в някой поправителен дом или нещо такова. Как въобще могат да ги търпят тез даскали не знам, ама нали нямат право да гонят и да бият.

Dundy
10-11-2008, 16:38
ама аз не съм съгласна с това за елитните гимназии.Аз смятам,че съм в такава и нещата са съвсем различни.В час всички слушат няма такива изцепки,така че определено го няма онова с мамините синчета.Но в това у-ще наистина е мнооого зле

kuklichka_bg
10-11-2008, 20:13
Ne moga da si predstavq da sam s takav klas nie si se 6eguvame bazikame ama 4ak pak tolkoz zle ne sme tui za men sa .........

ThePowerOfLove
10-11-2008, 21:19
Явно за намерили най-забутаното училище, не мисля,че навсякъде го има тоя хаос :?

vlastelina_93
10-11-2008, 22:19
Bez komentar ... tova koeto vidqhme e tragi4no ... dano ministara da go e gledal ta da vidi v kakvo se e prevarnalo obrazovanieto v Bg i da se zamisli 4e s 280 lv zaplata ne6tata 6te sa takiva ...
_________________
Tova vinagi me e draznilo,zaplatata na u4itelite.Spored men sega6nite y4iteli ne zaslujavat dori i 280lvl.Po cql den kr1stqt krakata i piqt kafe.Na kade e tr1gnalo b1lgarskoto obrazovanie.......NZ.vijdal sam y4iteli koito davat cigari na y4enicite,y4enici koito davat alkoxol na y4itelite samo i samo za da im pi6at 3 i da minat v sledva6tiq klas.No tova li e re6enieto?No ne mislq 4e dne6nite y4iteli zaslyjavat pove4e ot 280 lvl zaplata.Znam 4e i te sa xora i se nujdaqt ot pari no dali gi zaslujavat?Poznavam mnogo u4iteli no samo 2ma za men mogat da nosqt tova ime.I vse pak ne mislq 4e zaplatata im ako se uveli4i , ne6to 6te se promeni . :-x :-x :-x

assd
10-11-2008, 23:08
е кво бе пича е прав:
Ай хапвам
Ю хапвам
Ти хапваш...
аре на бас че вие не зн нишо по англиш 8)
абе пендел ти и тука л ицъфна бе :lol: 8-) гангстерпимп :razz:
не ползвай моя ник 8-)

Aquamarine1349
10-12-2008, 00:12
мн работи се изговориха по темата и всеки е прав донякъде :) а лично мисля че това не е навсякъде а са някакви изключения :) аз уча в най - елитното училище в моя град и се случва да станат някакви много големи изцепки , но поне ги правим със стил :) незнам но вече не е модерно да си някакъв идиот за да привлечеш внимание .А и тези деца ,които са снимани .. пф как си общуват в живота ..модерна работа компютри тва онова а две думи на английски не могат да кажат .Да се стягат че няа станат от тях хора :-D иначе положението като цяло в училищата не е цвете ама тва е шот няа стимул за учене АБЕ МН Е МАЛКА ТАЯ СТИПЕНДИЯ ВЕ :D АРЕ НАПРАВЕТЕ Я ПОНЕ 50 ЛВ ДА ЗНАЯТ ХОРАТА ЗАКВО УЧАТ :) не им завиждам на тия деца след излъчването на този филм .. нито пък на родителите им :)

AnIcHkAtA
10-14-2008, 09:04
По-високите заплати само на учители няма да променят нещата според мен.Мисля, че трябва заплатите в различните сфери коренно да се променят и човек с образование да получава повече от човек без образование примерно учителя да получава повече пари от строителя.Само така младото поколение ще има стимул да учи..

miloto_girl_4e
10-14-2008, 12:17
Бях чула за тези репортажи, но не ги бях гледала до този момент..
Знам, че в училищата дисциплината в час е на ужасно ниско ниво, но чак такова ...
Аз си мислех, че в нашето училище нещата са разхайтени.. Боже, та то при нас си е направо супер :!:
Да, може да има ученици, които да не пишат, но поне кротуват, макар и понякога да дремят в час, да, може някои да не влизат в някои часове, но поне има тишина по време на час ...
Да, и при нас е имало изцепки, да и при нас е имало гаври с някои учители(не само сега в гимназията, където уча, но и в основното училище), но чак такова нещо..
Да не знаеш защо ходиш на училище, да нямаш мотивация за нищо, да не ти дреме за нищо, за ниска оценка, за ниска диплома, важното е да минеш нагоре..
Като гледам такива клипове направо ме е страх да си родя децата в България, не искам те да имат конктакт с такива ... същества..
Ужас, бият се като животни, държат се като животни...явно наистина нямат стабилни семейства и си избиват мъката и комплексите по този арогантен и невъзможен начин ..
Наистина жалко..
Да, има разлика между елитно училище (НТБГ, НФСГ, СМГ,НПМГ, немската) и кварталните (въпросното 85то и още много, които не знам честно казано..), но .. простотията си ходи навсякъде, някъде е в по-големи количества, другаде е минимална, но не липсва в нито едно училище..
Жалко за всичко.., за учениците, за учителите, за училищата и най-вече за образователната ни система..