PDA

View Full Version : Изместване на прасеца ????



ifeto95
10-08-2008, 12:54
:shock:
Абе .. от месец и нещо много на често , докато спя ме заболява крака..

Начи .. заспивам вечер .. и през нощта се пробуждам един два пъти .. и когато съм спала със свити крака .. като ги опъна (като се протягам ) и долната част на крака ( прасеца ) ме заболява ужасно много :shock: и това в продължание на 2-3 месеца , но сега започна да става много по-често .. Баба ми каза , че ми се измествал прасеца :shock: :shock: А иначе като цяло болката е много неприятна и остра .. аз буквално стоя 5 минути седнала в леглото и се въртя насам натам .. щото ако си бутна крака ме заболява още повече .. :(
На кого му се е случвало и нормално ли е ? И ако ви се е случвало , какво правите ?

Незнам дали има други теми , тай като незнаех под какво име и как да го търся в търсачката !

Благодаря предварително :)

mumiikataa
10-08-2008, 13:11
При мен се е случвало нещо подобно, само че ми се прецаква нещо една от точките на крака и сичко ми изтръпва и умирам...иначе ти що не идеш на лекар?

Sigrina
10-08-2008, 13:14
Да, случва ми се доста често. Аз си счупих крака и бях 45 дни в гипс, като 15 дни не съм стъпвала изобщо на крака. След като ми махнага гипса започна да става така при мен. Нарича се схващане, а не преместване. Казаха ми леко да бодна прасеца си с игличка (не да се пробода), но на мен толкова мн ми се спи и ме боли,че все не стигам до там :d
на лекар не съм ходила, обеснявах си го със стоенето с гипс, но вече минаха 7 месеца, откакто съм без гипс и започна и на другия крак така да ми става и не знам..
Ако ходиш на лекар кажи какво ти е казал :)

ifeto95
10-08-2008, 13:24
Еми незнам .. може да отида .. :) аз се чудех дали има други които знаят как да спрат болката но мерси пак ..

Ev1l
10-08-2008, 13:47
Да.. Това е вид схващане.Ужасно е , но мисля ,че няма какда ти помогнет.Там има някаква жила.. И аз не знам.Но е много неприятно.

velma
10-08-2008, 17:01
Прасецът ти не се е изместил.Боли те,защото спиш със свити крака.Просто мускулът ти се схваща.Случвало ми се е и нищо не правя по въпроса и то след време ми минава.В такива случаи не спя със свити крака.

ifeto95
10-08-2008, 17:17
Че аз да не би да се усещам , когато спя .. просто по навик се протягам и той изведнъж се схваща .. :( а другото което е , че сестра ми спи до мене и аз като се свивам от болка и кат се въртя тя се събужда .. :(

Synthetic__
10-10-2008, 07:42
Просто ти се схваща прасецът.Получава се когато мускула рязко се натовари или след като продължително време е бил натоварван.На мен доста често ми се случва след като съм ходил да ритам и да ми се схване 3-4 пъти по време на мача и след това.
П.С.:Когато ти се схване крака веднага го изпъваш и допираш стъпалото си до някоя плоскост така че да натиснеш крака си...При мен помага