PDA

View Full Version : Веганство и Вегетарианство



Swinkenhoffer
10-08-2008, 13:26
Стана ми интересно дали има хора (освен една съфорумка), които следват някой от тези режими на хранене.
Най-обща информация:

Лактоововегетарианство (за по-простите, като мен, само вегетарианство)
- вид диета, в която не се консумира каквото и да било месо, но млечните продукти и яйцата са позволени.

Лактовегетарианство
- тук се "забраняват" месото и яйцата.

Веганство
- от менюто се изключва всякаква храна, която идва от животните... сиреч без месо, яйца и млечни продукти.
- веганите не използват изделия от животински произход: вълна, коприна и кожа.
- продукти, тествани на животни.
- продукти с животински компоненти като глицерин или желатин.
- строгите вегани не ядат и мед.

Суровоядство
- тук се похапват само растителни храни, които не са обработени по какъвто и да било начин, освен чрез пюриране или сушене.

Та.. ако има фенове, споделете защо, как, трудно ли ви беше да се откажете от мръвката? :D
Сигурно ще се намерят и хора против цялата тая работа... нека се чувстват свободни да се обосноват. 8-)

DJmx
10-08-2008, 13:26
Олеее като чуя за вегетарианство и откачам :D

hardball
10-08-2008, 13:33
Стана ми интересно дали има хора (освен една съфорумка)
Коя е тая? :D

За вълната само е мн тегаво, защото топли повече от синтетиките, ееех.

Във веганските среди се водят спорове, дали е редно, след като станеш веган, да използваш старите си дрехи, обувки и като цяло предметите от животински произход, които си закупил, преди да станеш веган :/

Вие как мислите? :/

cherinka
10-08-2008, 13:37
Смятам, че съм твърде беден, за да си позволя глезотии от сорта на веганство и т.н.
тамън и аз тва си мислех.
Сложно ми се вижда да си вегетарианец и там.. всичките му разновидности.
Мръвката за мен е най-хубавото нещо, създадено някога на земята.
За мен мяа значение пекана ли е, пържена ли е, варена ли е ква е що е, и сурова да ми я дадете винаги ше я изям!

hardball
10-08-2008, 13:41
Айде да не съм твърде разглезана, иф ю уил.

Еми, създаваме си проблемите, ама да си имаш някаква позиция и да си я отстояваш си създава проблем при всички случаи. Мене всъщност най- големият проблем, са ми хората, дето нон-стоп ми натякват, че трябва да ям месо и търсят сами конфликт по въпроса- защото аз самата на никого нищо не проповядвам :/

Иначе от финансова гледна точка, тук всичко соево струва, колкото и обикновените неща, ако не и по- евтино. В бг положението не е така, ясно ми е, обаче аз и без това рядко ям тофу и т.н. (сравнение с честотата, с която месоядните ядат месо, тофу ям веднъж на 1-2-3 седмици.)

Единственото, дето много ми липсва е сиренето в салатата домати-лук-пипер :/

Christ
10-08-2008, 13:46
Не. :P

Swinkenhoffer
10-08-2008, 13:49
Прави сте, че излиза по-скъпо... едно соево мляко е към 8 лева. :shock: Аз пари за такива неща нямам, така че не си и мисля за тях. Разчитам на домашни манджи... боб по манастирски. 8-)


Коя е тая? :D
8-)

Относно носенето на старите дрехи... според мен е нормално да си износиш старите дрехи/обувки, освен ако нямаш възможности за нови.

Оказва се, че има и нещо като vegansexuality, където последователите отказват да имат интимни отношения с хора, ядящи месо. Това не знам как да го възприемам.. :-D

Хах, защо пък изкуствено насадени... да, глупаво е да се насилваш, но ако се чувстваш добре и без животинско - няма проблеми. След известно време дори не си представяш как може да си пъхнеш кюфте в устата.

hardball
10-08-2008, 13:49
То и аз мога, само дето очевидно съм си избрала да съм в единия *вдига рамене*

Замислих се за цените и колко е евтино, ми всъщност, по ресторанти оставям половината от това, което оставят другите- ям пържени картофи и салата (от която понякога също се лишавам, защото има малко ресторанти тук, дето няма да ти сложат нещо животинско и трябва изрично да помолиш и да се молиш да не ти объркат поръчката).
Вкъщи ям плодове, зеленчуци, препечен хляб с ябълков мус, компоти, салатки, полуготови спагети и зеленчукови бульони- не ми звучи толкова невъзможно или скъпо. Не е речено, като си веган, да пиеш соево и оризово мляко нон-стоп и да ядеш тофу...


Кръчмонавт, има специални тофу и зеленчукови кюфтета, дето са да си оближеш пръстите, а за соевото мляко има с всякакви вкусове- това и в бг съм го виждала.

hardball
10-08-2008, 13:52
боб по манастирски. 8-)

Мене мама ми казва едни рецепти олдскул, пиперена каша и боб с маслини, дето едно време по постите са хапвали, ще я накарам да ми ги запише и ще ти пращам :D


Оказва се, че има и нещо като vegansexuality, където последователите отказват да имат интимни отношения с хора, ядящи месо. Това не знам как да го възприемам.. :-D
Това са крайни тъпни, аз лично мисля, че е извънредно тъпо. Дори готвя за семейство и приятели с месо и яйца, защото смятам, че това е тяхно право на избор, както моето си веганство си е мое.

cherinka
10-08-2008, 13:56
Modern swinger, че бульона от кво го правят, бе. :lol:
от варени плодове ли :lol:

Boot
10-08-2008, 13:57
Оказва се, че има и нещо като vegansexuality, където последователите отказват да имат интимни отношения с хора, ядящи месо. Това не знам как да го възприемам.. :-D

Не прибягвай, плийс! 8-)

Щом е вкусно значи е полезно. Щом е полезно значи трябва да се папа. Хинт - месото е вкусно.

Тия филми за без месо, без СИРЕНЕ!?, кашкавал и т.н. - не на мен. А без вълна?! Аре не.

Бтв според деца 5ти клас - растенията имат нервна система. По тая логика - не ги яжте.


Аз имам само едно правило - не ям месото на нещо, което бих гушкала (което в най-пълна сила важи за зайците)

MostHated
10-08-2008, 13:58
Идем мЯсо мноУ уа!

Pliok0019
10-08-2008, 14:00
За момента еднственото нещо, от което се лиших са наденичките/кремвиршите/саламите/луканките/каймата....като цяло местните продукти, който са били мляни или не са направени единствено от месо. Просто съставът им не е много ясен.

Иначе пържолки и пилешки бутчета...мммм... (:

Не ми е ясно, като хората не пият мляко, не ядат кашкавал и сирене... от какво си набавят калции?

А мазнини, ако не ядат месо?

cherinka
10-08-2008, 14:02
Оказва се, че има и нещо като vegansexuality, където последователите отказват да имат интимни отношения с хора, ядящи месо. Това не знам как да го възприемам.. :-D

Не прибягвай, плийс! 8-)

Щом е вкусно значи е полезно. Щом е полезно значи трябва да се папа. Хинт - месото е вкусно.

Тия филми за без месо, без СИРЕНЕ!?, кашкавал и т.н. - не на мен. А без вълна?! Аре не.

Бтв според деца 5ти клас - растенията имат нервна система. По тая логика - не ги яжте.


Аз имам само едно правило - не ям месото на нещо, което бих гушкала (което в най-пълна сила важи за зайците)Думата "ВКУСНО" е относително понятие, нали. :)

И кравата можеш да си я гушкаш :)
И котката можеш да си я гушкаш.
И мисирките можеш да си ги гушкаш. освен зайците :)
А знаеш ли колко хубави супички стават от тях? :)
Има и симпатични лубвеобилни кокошки, които също можеш да си ги лигавиш и прегръщаш :)

hardball
10-08-2008, 14:04
Зеленчуков бульон... ти у вас също можеш да си направиш, вода, зеленчуци, сол и олио/зехтин. Като свариш зеленчуците или ги изпапкваш или просто си отливаш бульона.
Много сложно.

Филмите са, за който иска да се филмира, никой никого нищо не насилва.

Месото е вкусно обработено, посолено и т.н., аз сурово не съм яла.

Има хора, дето по рождение не понасят вкуса на месото, имам една такава приятелка- вегетарянка цял живот.

А за млякото и млечните- сметни колко е потреблението на мляко за някоя страна и колко свободни и щастливи кравки си виждала напоследък по поляните. Ако в източноевропейските пост-соц страни производството не е толкова опростено, то в по- развитите страни на животните се гледа като на суровина и се третират по същия начин. Друг въпрос, млякото, което достига до хората, в тея страни с кви чудеса е блъскано.

А пък съвсем трети е въпросът, че човекът е единственото същество, което след като мине сукалческата възраст продължава да пие мляко и то на друг вид...

hardball
10-08-2008, 14:06
Не ми е ясно, като хората не пият мляко, не ядат кашкавал и сирене... от какво си набавят калции?

А мазнини, ако не ядат месо?


Уикипедия:

Калцият се намира в широк кръг от храни. Млечни продукти, зелено-листни зеленчуци, ядки и семена (бадеми,бразилски орехи, сусам), тофу и сушени плодове са всички добри източници на калций за вегетарианците.

Мазнини има във всички видове ядки и в маслините и то по много- олиото и зехтина от какво ги правят, от кълки ли?

AutumnTears
10-08-2008, 14:08
ne mi beshe trudno da otkaja mesoto za6toto prosto nikoga ne sum go haresvala
nai kratko kazano ne qm meso(nz kum koi vid vegeratianstvo spada tova ne me i interesuva)
ta taka de ne go qm za6toto ne mi haresva :-D

hardball
10-08-2008, 14:10
Кучето му даваме мляко, като се запече, защото другите животни добиват лактозна непоносимост след като излязат от периода на бозаене.
Човешките стомаси с годините са преодоляли тая непоносимост, но животните ще го изядат, щото им е вкусно и са лакоми, не защото са велики гении.
Да не говорим че няма възрастно животно с честа употреба на млечни продукти :-o

ЕДИТ:
Уикипедия:

По принцип с израстването на младите животни производството на лактаза постепенно затихва и те вече не могат да усвояват лактозата. Това вероятно е адаптационен механизъм за предизвикване на отбиването на малките. Тази загуба на лактаза при узряване е също и нормалната особеност при повечето възрастни хора. Много хора с произход от Европа, Близкия изток, Индия и масаите в Източна Африка имат вариант на гена за лактаза, който не се изключва след кърмачеството. Тази адаптация е довела до доене на овце, говеда, кози и биволи. Процесът на запазване на кърмаческите характеристики при възрастните е един от най-простите пътища на адаптация и се нарича неотения.

Pliok0019
10-08-2008, 14:18
Modern swinger наистина е хубаво, че не ядеш месо. Лично аз ти се възхищавам. Аз нямам нито самодисциплината, нито възможността да не ям месо. Вкусно ми е и ми се струва полезно.

hardball
10-08-2008, 14:21
Мирси за възхитата, хахаха.
То не съм казала, че не е полезно, ама не е като да не може без него.
Има хора, дето ядат пък само животински продукти и намалят въглехидратите си до минимум.
То като четете тука разни доводи и т.н. никой не трябва да реши, че не е полезно или не е годно за ядене, щото някой се е отказал.
Но не е нищо незаменимо. :D

Bloodlust
10-08-2008, 14:28
Забавна ми е цялата тази работа с веганизма. В основата стои връщането към природата, пощадяването на невинните животни, водене на паравилен живот... Но я се замислете малко. Та то на нас ни е в природата да ядем месо. Не само на нас! Цялата природа е една огромна хранителна система. Нашият биологичен вид се изхранва с месо от зората на цивилизацията. Защо трябва да се тръгва, срещу стотици хиляди години установен ред, в името на нещо по-морално? Нима тигърът престъпва някой закон, убивайки антилопа? Или змията извършва престъпление изяждайки един плъх? Е, някой ще каже, че те са животни. Супер, а ние хората, какво сме? Защо е гадно човек да яде кокошка, но не е гадно лисица да яде кокошка? Тревопасните животни не са решили да бъдат веганисти. Техните хранителни навици са процес от хиляди години еволюция. Ние, хората, не сме еволюирали в тревопасни, организмът ни е хищнически устроен. А и да сте чували, че соята вреди? И, че хора, при които основното ядене е соя (поради бедност, в някои региони) са в пъти по-склонни към различни видове ракови заболявания. Сега, не искам да звуча прекалено крайно, но наистина не разбирам, защо трябва да се намесва някакъв измислен морал и да се прилага на същества, които не ги касае. Според мен да се ядат животни е нещо необходимо, това е начинът по който сме устроени. Защо трябва да вървим срещу природата и да се обявяваме за немесоядни, когато дълбоко в себе си всички сме хищници.

Boot
10-08-2008, 14:33
Думата "ВКУСНО" е относително понятие, нали. :)

И кравата можеш да си я гушкаш :)
И котката можеш да си я гушкаш.
И мисирките можеш да си ги гушкаш. освен зайците :)
А знаеш ли колко хубави супички стават от тях? :)
Има и симпатични лубвеобилни кокошки, които също можеш да си ги лигавиш и прегръщаш :)

Има една много ключова думичка в поста ми - "които БИХ гушкала", крава не бих, щото не ме влезе, котки гушкам, но за сметка на това не ги ям, а кокошки мразя и не ги гушкам (но ги ям, щото са вкусни)


А вкусното - говоря за себе си ;)

cherinka
10-08-2008, 14:41
Думата "ВКУСНО" е относително понятие, нали. :)

И кравата можеш да си я гушкаш :)
И котката можеш да си я гушкаш.
И мисирките можеш да си ги гушкаш. освен зайците :)
А знаеш ли колко хубави супички стават от тях? :)
Има и симпатични лубвеобилни кокошки, които също можеш да си ги лигавиш и прегръщаш :)

Има една много ключова думичка в поста ми - "които БИХ гушкала", крава не бих, щото не ме влезе, котки гушкам, но за сметка на това не ги ям, а кокошки мразя и не ги гушкам (но ги ям, щото са вкусни)


А вкусното - говоря за себе си ;)ееееееееееееееееееееееее еееееее
деба хората
ти им говориш обективно, те пак почват "ама аз тва" "ама аз онова"
аман !

hardball
10-08-2008, 14:53
Дъра- бъра

Месото във вида, в който го ядеш и млякото, което го пиеш нямат нищо общо с природата...
Нито си го хванал ти с две голи ръце, нито нищо. Поглъщаш месото с очите от шарените реклами по телевизията, а после ходиш и го купуваш - произведено от големи фирми с шарени лозунги.

Защо зеленчуците не ги рекламират например? Ами да, месопроизводството е голям бизнес с живи същества. Затова е обидно, затова споменах и броя на свободно пасящите крави с едно краварче и бабите, дето сами правят сирене от млякото на Млечка и Рилка. Това с "в природата ни е" въобще не е оправдание. Яж, като те кефи, разбира се.
Но месото не е незаменимо.

Дълбоко в природата ти няма място и за интернет, работа на бюро, дискотеки и алкохол... не ми излизай с тоя номер, знам колко са хищници хората...

А ти още малко ще излезеш с идеята, че хората, дето не ядат месо по- често заболяват от СПИН. Защо тея, дето не ядат месо в цивилизованите места по света нямат проблеми?
Може би проблемът не е в месото? (каква ерес...)

+ това говориш за хора, които не ядат месо от бедност, а не които са направили сами съзнателен избор.

Да не говорим за столетниците от азия. 15 % от всички супер-столетници (над 107 годишна възраст) живеят на Окинава.


В края на септември броят на хората в Япония, чиято възраст надхвърля 100 години, ще бъде 28 395 души, се казва в съобщение на Министерството на здравеопазването, труда и социалните грижи, цитирано от ИТАР-ТАСС.

Това са хора, които не пият мляко, не ядат сирене и единствените животински продукти, които слагат в уста за рибните.

Та твоя пост намирам за необоснован и субективен.

Swinkenhoffer
10-08-2008, 14:56
боб по манастирски. 8-)

Мене мама ми казва едни рецепти олдскул, пиперена каша и боб с маслини, дето едно време по постите са хапвали, ще я накарам да ми ги запише и ще ти пращам :D
Вкусноо! :D Boot ми разправяше за едни кюфтенца от тиквички май... ще я помоля да постне. :Р
Интересно е, когато кажеш на някого, че не ядеш месо + другите животински неща, и той веднага: о.О ама ти изглеждаш бледа. :D

Иначе това делене на животните винаги ми е било странно. Това за ядене, това пък не. Кво значение има дали ще е агънце, куче, заек или сибирски тигър? :neutral:

Bloodlust, точно това ми обясняваше един биолог. Също съм чувала, че и соята може да доведе до рак. А да си чувал, че консумацията на месо също може да ти докара някои болести? Всичко в големи количетсва не е желателно. Никой не говори, че нагъваме соя по цял ден.
Разликата м/у нас и животните е, че ние имаме правото да избираме какво да си слагаме в чинията, докато те ядат инстинктивно. След като можем да живеем без животински продукти => няма нищо ненормално в това. Хората правят много неща срещу природата си... било то заради модата или моралните си възгледи. :)

hardball
10-08-2008, 15:03
Никой не говори, че нагъваме соя по цял ден.

Копелеее, сутрин като стана почвам със соята. Кеф ти зърна, кеф ти соево мляко, соеви яйца, соева салата, със соев зехтин. Ако не е да ям соя ще умра от глад :D
Ми да, който не яде месо само соя яде, щото друго за ядене няма.
Трудно преживях да не ям по един агнешки бут за закуска, ама от както ям по две кофи соя нещата се нормализираха.
Май имам рак. Виж к'ва съм бяла. Слънцето не ме грее, защото спрях месото :(

ScionOfStorm
10-08-2008, 15:19
О.О

Поре, ще те пратя на Киро, той и без това също е запален по тая тема и не 'апва месо. 8-)

Иначе и аз не мога без месо. Огромни количества пържоли/наденици етс. не мога да смилам, но пък без някаква мръвчица ми се струва...непълно.

А тофу веднъж опитах и втори път не искам, доста гадно ми се стори.

MadHatter
10-08-2008, 15:57
Ми кой е трябвало да прави животните от месо? :? I can't help it, при цялата енергия, която ми трябва за през деня, без месо не се изд'ржа. Млечните продукти пък още повече. Тия дето са само на козя храна изобщо не ги разбирам. Един живот са дали, едно тяло да му се угажда и да се лигавя със салати...Not for me :D

hardball
10-08-2008, 16:07
И ти си направен от месо *облизва се* :D

hardball
10-08-2008, 17:37
Че то кокошките растат по дърветата. :D

zloto
10-08-2008, 18:13
Аз съм вегетарианка от доста време (5 години). Не припадам, не съм жълта, не боледувам често и не ми е окапала косата :o
А и соя не ям, понеже е генно модифицирана :-o

Swinkenhoffer
10-08-2008, 18:18
Никой не говори, че нагъваме соя по цял ден.

Копелеее, сутрин като стана почвам със соята. Кеф ти зърна, кеф ти соево мляко, соеви яйца, соева салата, със соев зехтин. Ако не е да ям соя ще умра от глад :D
Ми да, който не яде месо само соя яде, щото друго за ядене няма.
Трудно преживях да не ям по един агнешки бут за закуска, ама от както ям по две кофи соя нещата се нормализираха.
Май имам рак. Виж к'ва съм бяла. Слънцето не ме грее, защото спрях месото :(
Соя венозно, копелеее!! :smt110 Бтв, аз награбих някви пакети соя преди 2 седмици, ама не знам кво да ги правя.

Циционе, ако веганството е път към сърцето на Киро... я елате Киренца при баткооо.. 8-)

А Шапкарката да не се обажда, щото днеска я видях пред 2ри блок да се обяснява нещо на един колега. :D Ама бързах.. иначе щях да й досадя.

Christ
10-08-2008, 18:19
Не знам, Бог ми е дал животните да ги ям. (Битие 9)

Swinkenhoffer
10-08-2008, 18:21
Не знам, Бог ми е дал животните да ги ям. (Битие 9)
А който не вярва в Бог? Кво правим? :Р

TellMeYourName
10-08-2008, 18:22
Не знам, Бог ми е дал животните да ги ям. (Битие 9)
А който не вярва в Бог? Кво правим? :РПак ги ядем :D

Boot
10-08-2008, 18:23
Думата "ВКУСНО" е относително понятие, нали. :)

И кравата можеш да си я гушкаш :)
И котката можеш да си я гушкаш.
И мисирките можеш да си ги гушкаш. освен зайците :)
А знаеш ли колко хубави супички стават от тях? :)
Има и симпатични лубвеобилни кокошки, които също можеш да си ги лигавиш и прегръщаш :)

Има една много ключова думичка в поста ми - "които БИХ гушкала", крава не бих, щото не ме влезе, котки гушкам, но за сметка на това не ги ям, а кокошки мразя и не ги гушкам (но ги ям, щото са вкусни)


А вкусното - говоря за себе си ;)ееееееееееееееееееееееее еееееее
деба хората
ти им говориш обективно, те пак почват "ама аз тва" "ама аз онова"
аман !

Е аз говоря специално за себе си. Какво ми вадиш някакви общочовешки глупости. За вкусното и за гушкането са си лично мои правила и не ги налагам на никого. Ти ако искаш си се гушкай с твоите другарки, кокошките ;)

lams
10-08-2008, 18:39
Винаги съм гледала на вегетарианците с малко завист :ь .. а именно за куража и волята, която показват неядейки доста работи.
Аз преди време правих някакви опити да не ям месо, но нещо не се справих :д и шоколад пробвах да не ям един месец, но се оказва, че съм силно зависима от храната 8-) И добре, че съм анемична, та да има с какво да оправдая слабата воля :д

Christ
10-08-2008, 18:48
Не знам, Бог ми е дал животните да ги ям. (Битие 9)
А който не вярва в Бог? Кво правим? :Р Пак ги яде. :D

Briseis
10-08-2008, 18:56
Аз не ям само зайци. По същата причина като Буут.
Иначе всичко друго си хапвам. Кофти е, искам да се огранича. Понякога ме навяват едни такива мисли, че е гадно да ям други живи същества. Но убийте не ме не мога без сирене и кашкавал.
Или как да прежаля кюфтенцата на мама ? ;/ :(

А кокошките ги мразя и ми е кеф да ги ям. 8)

6emet4e
10-08-2008, 19:04
Всеки си има свой разбирания за това какво трябва да яде и какво не трябва... Евала на тея хора който имат волята да се откажат от тези неща... Аз не мога...
Хапвам си месце,млечни продукти...аве каквото ми е на душА :D

Ааа и при мене има нещо такова че каквото бих гушкала не го ям... в смисал става въпрос,че не бих яла кучета,котки...Направо ми става леко гнусно като си помисля...Зайци...също не обичам да ги ям,пък и освен всичко друго,не са ми вкусни... :-o

Swinkenhoffer
10-08-2008, 19:06
Малко пропаганда от типа "една-две сълзи и след 15 минути никъв спомен". :D
http://www.veganthis.org/

Заешкото не е лошо всъщност...

hardball
10-08-2008, 19:17
Аз нещо не съм много сигурна искам ли да влизам, имам фобия от тея сайтове, колкото и тъпо да звучи :/

ScionOfStorm
10-08-2008, 19:29
и шоколад пробвах да не ям един месец

:shock: :shock:

НЕМИСЛИМО, БРАТО!

lams
10-08-2008, 19:40
и шоколад пробвах да не ям един месец

:shock: :shock:

НЕМИСЛИМО, БРАТО!

:д:д

Това, защото съм пристрастена :д! И чрез неяденето на шоколад един месец, трябваше да опровергая слабата си воля по отношение на вегетарианството :д
Но издържах само 3 дни 8-)
Без шоколад не се живее деееба *shake* :д

zloto
10-08-2008, 19:43
Не е оправдание! 5 години живея без месо, а без шоколад не мога и седмица :D

lams
10-08-2008, 19:59
^А аз си помислих,че мога да издържа месец 8-) Колко наивно.. :д
И си имам оправдание за вегетарианството! (анемична съм :д)

zloto
10-08-2008, 20:02
Това вече наистина е оправдание...

KariZma
10-08-2008, 20:17
Аз съм вегетариянка! :)
Никога не съм яла месо, и не изпитвам желание да проям,
но иначе млечни продукти си консумирам.

ScionOfStorm
10-08-2008, 20:39
Кви месеци, седмици, аз два дни да не ям и става ебаси хаоса и кошмара о_O

I'm addicted, I know, I know..

DisciplineAndOrder
10-08-2008, 22:38
не мога да си представя живота без мръвка и сирене аз... хаха

hardball
10-08-2008, 23:52
Дебели май не, здрави да. :-P

Swinkenhoffer
10-09-2008, 08:07
и шоколад пробвах да не ям един месец
Бре.. то дълбоко ме съмнява да има мляко и яйца в сладкарските изделия, щото иначе нямаше да траят по половин година... даже повече. Само консерванти има вътре мисля аз. 8-)

Christ
10-09-2008, 09:42
Не знам, Бог ми е дал животните да ги ям. (Битие 9)Spored hristiqnstvoto ?

Християнството се оповава и на Стария и на Новия завет.

Стига оффтопик, не искам и тази тема да се превърне в дебат дали има или няма Бог.

EarthShaker
10-09-2008, 10:00
Earthlings... гледайте филма. сериозно.. въпреки него не смятам да спра консумацията на месо поне до 20 годишна възраст

Christ
10-09-2008, 10:03
Earthlings... гледайте филма. сериозно.. въпреки него не смятам да спра консумацията на месо поне до 20 годишна възраст

Голема работа.

Bloodlust
10-09-2008, 11:28
Много интересно, как реши аз какво ям. Представи си: зеленчуците, месото и млякото, които консумирам са домашни. А колко от веганите тук могат да кажат същото? Зеленчуците също ги рекламират, те също са голям бизнес и също са адски нездравословни, когато са фрашкани с нитрати и други химикали. Помисли за това следващият път, когато минеш покрай перфектно изглеждащият зарзават в Била.

Сравняваш най-основните човешки нужди, с интернет и дискотеките? Говоря ти за еволюция, за развитие на човешкия вид, а ти ми изкарваш някакви тенденции като сравнение... Най-елементарното - предполагам, че баба ти не е ходила по дискотеки, но е яла месо?

Не съм казала, че се разболяват, а че са по-склонни. И много интересно, как в един на първо място аграрен континент, хората не вкусвали животински продукти. Вярно, бедността и недоимъка са сериозен фактор, но май нищо добро не се е случило от това, че ядат предимно зеленчуци.

Аха, в Япония не ядат млечни продукти. Само дето са луднали по киселото мляко. И от кога морските дарове не са месо?

Доста остро реагира на моя коментар. Може би защото не изразявам *възхищението* си към веганизма, както другите? Аз повече няма да споря с теб, всеки сам си избира какво да слага в устата си.


Or, perhaps man should be made to experience extinction because after all, plants and animals feel pain and suffering, and since man causes so much of it he should be removed from the planet. It can be easily accomplished, we just don’t eat anything living, or that was once alive!

hardball
10-09-2008, 14:24
Доста остро реагира на моя коментар.

Не се ласкай.


Може би защото не изразявам *възхищението* си към веганизма, както другите?
Сметни постовете на отявлени месоядци, които също не се "възхищават" на веганизма и техните гледни точки. И отговорите ми.

Всъщност целия ти пост в момента ми се струва като бла- бла.
Генно модифицирани, по българските магазини няма такива неща като "органични" или "био" храни, защото можеш съвсем просто да си купиш едни съвсем обикновени и органични плодове и зеленчуци от градинката на леля Станка примерно, но тук в еквивалентите на "Била" и т.н. има и определени органични храни с посочено място на производство.
Е да, в България не е така, ще кажеш, в България модифицирането на храните от растителен произход не е така напреднало.

Да сравняваш това как се гледат животните за добиване на месо и мляко и растенията е глупаво. Защото растенията можеш да им сменяш торовете и да ги култивираш до безкрайност, обаче без почва, вода и слънце нищо няма да излезе. А животните ги гледат в условия, за които не си помислял и ги хранят с неща, които не би сложил в уста.
Кои зеленчуци точно рекламират? Провери в интернет колко пари се дават за рекламиране на фаст фуудс, захарни изделия и полуфабрикати и колко за здраве и здравословен начин на живот. И понеже това не е баш по темата- колко реклами си видял за китайско зеле или праскови и колко за "Сачи" ? Или КЕН? До морето не можеш да стигнеш без да видиш билборд с наденица. Или това е болното ми съзнание?

А за еволюцията не ми говори, баба ми е постила три пъти годишно по 40 или там колко са дни и да ти кажа- никакви лоши последици няма. Разбира се, ти МОЖЕШ да ядеш месо, стомахът ти го обработва. Стомасите ни са мутирали да обработват и мляко след сукалческа възраст и ти МОЖЕШ да пиеш мляко, да хапваш сирене. Но недей твърди, че НЕ МОЖЕШ да живееш без тези неща, защото е смешно и безпочвено.

Лудването по киселото мляко, е нововъведено, а морските дарове се броят за месо, но да сравняваш тяхната почти постна диета, с това как се храни западния свят е глупаво, ако не смешно.
Събери случайни вегетарянци и вегани и ще видиш, че повечето пращят от здраве, което не е толкова заради начина им на хранене, колкото че това обикновено са хора, които държат на здравето си и се замислят, за това което слагат в тялото си.

AutumnTears
10-09-2008, 16:14
Не знам, Бог ми е дал животните да ги ям. (Битие 9)
za6to v pove4eto ti komentari vinagi spomenavash hristiqnstvoto i taq bibliq?
:smt120

KariZma
10-09-2008, 17:31
Не знам, Бог ми е дал животните да ги ям. (Битие 9)Spored hristiqnstvoto ?

Християнството се оповава и на Стария и на Новия завет.

Стига оффтопик, не искам и тази тема да се превърне в дебат дали има или няма Бог.Значи, християнството противоречи на яденето на животни така ли? :grin:

Християнството позволява яденето само на някои видове животни!




ето и малък цитат от Библията: Левит 11гл.

Ето животните, които можете да ядете измежду всичките животни, които са по земята.

3. Измежду животните всяко що има раздвоени копита и е с разцепени копита, и преживя, него да ядете.

4. Обаче от ония, които преживят, или от ония, които имат раздвоени копита, да не ядете следните: камилата, защото преживя, но няма раздвоени копита; тя е нечиста за вас;

5. питомния заек, защото преживя, но няма раздвоени копита, той е нечист за вас;

6. дивия заек, защото преживя, но няма раздвоени копита; той е нечист за вас;

7. и свинята, защото има раздвоени копита, и е с разцепени копита, но не преживя; тя е нечиста за вас.

8. От тяхното месо да не ядете, и до мършата им да не се допирате; те са нечисти за вас.

9. Измежду всичките, които са във водите, да ядете следните: всички във водите, които имат перки и люспи, в моретата и в реките, тях да ядете.

10. А измежду всичко, което се движи във водите, и измежду всяко одушевено животно, което е във водите, всички в моретата и в реките, които нямат перки и люспи, те са отвратителни за вас.

11. Непременно да бъдат отвратителни за вас; от месото им да не ядете, и от мършата им да се отвращавате.

12. Всичко във водите, което няма ни перки ни люспи, да бъде отвратително за вас.

13. Измежду птиците да се отвращавате от следните; да се не ядат, понеже са отвратителни: орелът, грифата, морският орел,

14. пилякът, соколът по видовете му,

15. всяка врана по видовете й,

16. камилоптицата, бухалът, кукувицата, ястребът по видовете му,

17. малкият бухал, рибарят, ибисът,

18. лебедът, пеликанът, лешоядът,

19. щъркът, цаплята по видовете й, папунякът и прилепът.

20. Всички крилати пълзящи, които ходят на четири нозе, да бъдат отвратителни за вас.

21. Обаче измежду всичките пълзящи крилати, можете да ядете ония, които, като ходят на четири нозе имат пищяли над нозете си, за да скачат с тях по земята.

22. Измежду тях можете да ядете следните: скакалеца по видовете му, солама по видовете му, харгола по видовете му, и акридата по видовете й.

23. А всички други крилати пълзящи, които имат четири нозе, да бъдат отвратителни за вас.

babity
10-09-2008, 17:46
Бих се отказала от месото и животинските продукти само ако знам, че е по - полезно без тях, но знам, че не е и затова продължавам да съм си мръвкарка. Това с храненето си е голяма наука и не бих си правила експерименти като да се лишавам от едно или друго, особено в пубертета. Виж, от полуфабрикати, сладки и тестени неща, колбаси бих се ограничила, но от месото или животинските продукти като цяло НИКОГА! И между другото някои плодове, зеленчуци и ядки също могат да вредят и затова не бих се ограничила само в тях. В крайна сметка... всяко нещо си има и плюсовете и минусите и затова не смятам, че е хубаво да се залита и в едната и в другата крайност, защото както казва учителката ми по химия: "всяко нещо, прието в голямо количество убива".

Swinkenhoffer
10-09-2008, 18:40
Не знам, Бог ми е дал животните да ги ям. (Битие 9)Spored hristiqnstvoto ?

Християнството се оповава и на Стария и на Новия завет.

Стига оффтопик, не искам и тази тема да се превърне в дебат дали има или няма Бог.Значи, християнството противоречи на яденето на животни така ли? :grin:

Християнството позволява яденето само на някои видове животни!




ето и малък цитат от Библията: Левит 11гл.

Ето животните, които можете да ядете измежду всичките животни, които са по земята.

3. Измежду животните всяко що има раздвоени копита и е с разцепени копита, и преживя, него да ядете.

4. Обаче от ония, които преживят, или от ония, които имат раздвоени копита, да не ядете следните: камилата, защото преживя, но няма раздвоени копита; тя е нечиста за вас;

5. питомния заек, защото преживя, но няма раздвоени копита, той е нечист за вас;

6. дивия заек, защото преживя, но няма раздвоени копита; той е нечист за вас;

7. и свинята, защото има раздвоени копита, и е с разцепени копита, но не преживя; тя е нечиста за вас.

8. От тяхното месо да не ядете, и до мършата им да не се допирате; те са нечисти за вас.

9. Измежду всичките, които са във водите, да ядете следните: всички във водите, които имат перки и люспи, в моретата и в реките, тях да ядете.

10. А измежду всичко, което се движи във водите, и измежду всяко одушевено животно, което е във водите, всички в моретата и в реките, които нямат перки и люспи, те са отвратителни за вас.

11. Непременно да бъдат отвратителни за вас; от месото им да не ядете, и от мършата им да се отвращавате.

12. Всичко във водите, което няма ни перки ни люспи, да бъде отвратително за вас.

13. Измежду птиците да се отвращавате от следните; да се не ядат, понеже са отвратителни: орелът, грифата, морският орел,

14. пилякът, соколът по видовете му,

15. всяка врана по видовете й,

16. камилоптицата, бухалът, кукувицата, ястребът по видовете му,

17. малкият бухал, рибарят, ибисът,

18. лебедът, пеликанът, лешоядът,

19. щъркът, цаплята по видовете й, папунякът и прилепът.

20. Всички крилати пълзящи, които ходят на четири нозе, да бъдат отвратителни за вас.

21. Обаче измежду всичките пълзящи крилати, можете да ядете ония, които, като ходят на четири нозе имат пищяли над нозете си, за да скачат с тях по земята.

22. Измежду тях можете да ядете следните: скакалеца по видовете му, солама по видовете му, харгола по видовете му, и акридата по видовете й.

23. А всички други крилати пълзящи, които имат четири нозе, да бъдат отвратителни за вас.
Баааахти ужаса.. :shock:

TellMeYourName
10-09-2008, 18:47
omfg... :lol:

gbemXVII
10-09-2008, 18:49
Няма аз да си вкарам една мазна свинска пържола, ами ще се тъпча с храсти...

WinHater
10-09-2008, 19:03
Няма аз да си вкарам една мазна свинска пържола, ами ще се тъпча с храсти...
Замисли се че точно "храстите" правят вкуса, какво ще бъде пържолата без подправки, но не ядеш и пържола без хляб нали.. той също е растителен а и за по добър вкус и салатка.... и така.... а и яденето на месо е вредно... научно доказано е, просто е по лесно да гледаш 1 година прасе което става 300 килограма от колкото да засадиш, поливаш и се грижиш за 300 килограма картофи например... :shock:

gbemXVII
10-09-2008, 19:05
^ Зеленчуци и плодове, поне като умра черния дроб няма да е скапан на 97% да не говорим, че като се храниш добре съответно изглеждаш и много по-добре което води и до по голямо уважение към самия себе си.. сега е реда някой да ми се ебава :-D
Е на тебе това ли ти е целта в живота?
Да не си скапеш черния дроб, че да може някой да го ползва...Заеби!
Яко алкохол и пържоли !

babity
10-09-2008, 19:05
^ Зеленчуци и плодове, поне като умра черния дроб няма да е скапан на 97% да не говорим, че като се храниш добре съответно изглеждаш и много по-добре което води и до по голямо уважение към самия себе си.. сега е реда някой да ми се ебава :-D

Еми брато, ти като умреш дроба зак'во ше ти е, макар и здрав да е. Освен ако не си пазиш органите преиживе за да може като умреш да те лишат от тях и да ги дадат на друг. И както казах преди, това, че тъпчеш само плодове, зеленчуци и ядки не е гаранция, че ще си по - здрав от някой заклет месояден.

babity
10-09-2008, 21:24
Распитвала съм за ядките. Полезни са, но само на сурово. В колко магазина си виждал да продават суров белен слънчоглед, примерно или сурови фъстъци или каквито и да е сурови ядки? И за финал вземи ти раЗпитай какво има в орехите и какво става с женичките, които редовно злоупотребяват с тях.

babity
10-09-2008, 21:35
кви жени бе?

При жените има едно заболяване... незнам как му е точно представителното име де, но по народному го наричат гуша. В повечето случаи е причинено от голям прием на йод под някаква форма. Яяяяя дали пък точно в орехите няма йод?

Едит: целта на изказването ми беше, че месото не е единственото, което може да ви навреди. Масово всички правят яката пропаганда на плодове, зеленчуци и ядки, а не всички са ужасно полезни.

babity
10-09-2008, 21:38
кви жени бе?

При жените има едно заболяване... незнам как му е точно представителното име де, но по народному го наричат гуша. В повечето случаи е причинено от голям прием на йод под някаква форма. Яяяяя дали пък точно в орехите няма йод?Е браво това, че някой се тъпчат с орехи и заболяват от "нещо си то" не прави орехите вредни.

Аз пък мога да се изкажа със същият довод за месото, нали така?

gbemXVII
10-09-2008, 22:27
Шах...Мат

Christ
10-10-2008, 04:10
кви жени бе?

При жените има едно заболяване... незнам как му е точно представителното име де, но по народному го наричат гуша. В повечето случаи е причинено от голям прием на йод под някаква форма. Яяяяя дали пък точно в орехите няма йод?Е браво това, че някой се тъпчат с орехи и заболяват от "нещо си то" не прави орехите вредни.

Аз пък мога да се изкажа със същият довод за месото, нали така?

Яж хубаво месо с хубави зеленчуци и хубав хляб! Стига да са "натурални" продуктите няма абсолютно никакво значение.

aresmurt
10-10-2008, 18:21
Нищо не спазвам, ям си каквото искам. Само разни там дробчета, пачи :D ,шкембета и други гнусотии не ям.

TellMeYourName
10-11-2008, 12:13
[quote="aresmurt"шкембета[/quote] :-o то тва е едно от най-хубавите неща :D

Месо :smt007

TellMeYourName
10-11-2008, 12:13
шкембета :-o то тва е едно от най-хубавите неща :D

Месо :smt007

Swinkenhoffer
10-11-2008, 14:17
шкембета :-o то тва е едно от най-хубавите неща :D
Еееххх, корем... :(

Decu
10-11-2008, 17:29
Да живеят пържолите!! :D

Swinkenhoffer
10-11-2008, 17:45
Всички ще умрем, но някои поне ще сме били щастливи...
Затънала съм в нещастие и депресия направо.. :D

Чрез купуването на месо и колобаси човек подкрепя тази индустрия, което води до убиване на нови и нови животни, защото има търсене. Демек подкрепяш убийството, а хората, които уважават живота, не биха "спонсорирали" смъртта на което и да е било живо същество (има някви изключения, ама не говорим за тях сега).
По-скоро бих умряла напразно, отколкото да предпочета някой да ме пъхне в печката с праз лук за гарнитура...

Swinkenhoffer
10-11-2008, 18:05
Вегетарианците са толкова малко, че са направо нищожен брой в сравнение с тези, които ядат месо... никой не сме ощетили.
Поради същата причина (малкото количесто вегетарианци) някой трябва да е много наивен да си мисли, че ще промени нещата, ако не нагъва плът. Просто това е една огромна индустрия, защото потребителите й сигурно са 80-90% от населението на земята... изгубена кауза.

gbemXVII
10-11-2008, 18:07
А ве ква е тая тъпотия е ?
Каква етика, какви пет лева ?
От мезето по-арно няма.
Дай да вкараме и на лъвовете идеята да не папкат антилопи (примерно) , щото е жестоко :-o
Всичко е една хранителна верига, като ние сме най-отгоре !
ТОЧКА !
СВИНСКО И БИРА ДО КАЯ НА ДНИТЕ МИ !

gbemXVII
10-11-2008, 18:40
Кой като си иска ще пише е, рендета !

AutumnTears
10-11-2008, 19:13
Това беше най-смисленото ти мнение до сега!

Всяко мое мнение е смислено ;)
Въпроса е дали си на достатъчно високо ниво, за да разбереш смисъла му... :-o
:lol: :lol: :lol:

Swinkenhoffer
10-11-2008, 19:22
Това беше най-смисленото ти мнение до сега!

Всяко мое мнение е смислено ;)
Въпроса е дали си на достатъчно високо ниво, за да разбереш смисъла му... :-o
Сега почни да обясняваш, че имаш и личен живот... интересно на кого ли напомняш. :lol:

Swinkenhoffer
10-11-2008, 20:27
Това беше най-смисленото ти мнение до сега!

Всяко мое мнение е смислено ;)
Въпроса е дали си на достатъчно високо ниво, за да разбереш смисъла му... :-o
Сега почни да обясняваш, че имаш и личен живот... интересно на кого ли напомняш. :lol:

На преподавателя ти по физика в Тъпи, но Упорити? :-o
Хахах, май не намери за какво по-умно да се хванеш. 8-)
Просто реших да се откажа колегите ти в кочинката. ;)

aresmurt
10-11-2008, 21:46
шкембета :-o то тва е едно от най-хубавите неща :D


Гнусно ми е просто. Повечето обичат шкембе, ама за мен това е отврат просто.

gbemXVII
10-11-2008, 22:01
НЕ СИ ЖВЯЛ !

cskar43t0
10-11-2008, 22:02
Аз също съм на принципа Лактоововегетарианство не защото спазвам някакви специални режими,ами защото не харесвам на вкус месото...Въпреки това трябва да си призная,че менюто ми не е въобще разнообразно и незнам как се развивам толкова добре...но всеки с недостатаците си...

Swinkenhoffer
10-12-2008, 08:27
Просто реших да се откажа колегите ти в кочинката. ;)

Ама джвакаш сиренясали пишки с кеф.. :D
Не съм джвакала твойта, че да знаеш, драги. :-D

Хехе, дори и да понамирисваме... по-лесно е да се изкъпеш, отколкото да отслабнеш, нали знаеш? :D

----------------------

Оф, аре стига. Не искам да се карам с тебе. Извинявай, не мисля наистина това, което казах. :)

Mirelchetoo14
10-13-2008, 10:16
Ооо това не е за мен! :lol: Такъв съм чревоугодник - няма зайчета- байчета, няма еленчета, сърнички, глиганчета, птиченца, крави, пуйки... всичко под ножа! :-) :D Е, разбира се и доста зеленчуци ям... ама.... само на тях не става :D

cappy123
10-14-2008, 19:40
Олеее като чуя за вегетарианство и откачам :D\

И аз така !!!
хора, как може да не ядете месо, как живеете ??? :D

А инече и мен не ме кефат некои меса ,ама мръвката си е ВАЖНА ЕЙ...

А и аз на вилата ми без сръбска скара не мърдам !!! :D

WinHater
10-14-2008, 20:04
При жените има едно заболяване... незнам как му е точно представителното име де, но по народному го наричат гуша. В повечето случаи е причинено от голям прием на йод под някаква форма. Яяяяя дали пък точно в орехите няма йод?



ЛЕЕЕЛЕ... КОЛКО ГЛУПАВО МИСЛИШ, НЕ ВСИЧКО КОЕТО ЧЕТЕТЕ ИЗ ИНТЕРНЕТ Е ИСТИНА, ДА НЕ МИСЛИШ ЧЕ АКО ЯДЕШ ОРЕХИ ЩЕ СЕ РАЗБОШЕЕШ ОТ ГУША ИЛИ ДРУГИ ЗАБОЛЯВАНИЯ НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА, В ОРЕХИТЕ НЯМА КИЛОГРАМИ ЙОД, И ПО 1 КИЛОГРАМ ОРЕХИ ДА ЯДЕШ НА ДЕН,КОЕТО Е НЕВЪЗМОЖНО ПРОАСТО ЗАЩОТО ЗАСИЩАТ МНОГО, ПАК НЯМА ДА СЕ РАЗБОЛЕЕШ ОТ ГУША :razz:

И ТЪЙ КАТО ИМА ХОРА КОИТО ПИШАТ ГЛУПОСТИ БЕЗ ДА ЗНАЯТ ПУСКАМ ЕДИН ЛИНК, И АКО ИМАТЕ ЖЕЛАНИЕ СЕ ОБРАЗОВАЙТЕ МАЛКО (КРЪЧМОНАВТ ОСОБЕНО ТИ, ЗАЩОТО ТВОЙТЕ ПОСТОВЕ МИ НАПРАВИХА НАЙ ГОЛЯМО ВПЕЧАТЛЕНИЕ) . ТА ВСИЧКО В ТОЗИ САЙТ СИ ИМА ЕЛЕМЕНТАРНА ОБОСНОВКА,КОЯТО ВСИЧКИ ЩЕ РАЗБЕРАТ.... http://vegetarianstvoto.hit.bg/

П.С. ПРОСТО НЯМА СМИСЪЛ ДА СЕ СПОРИ С НЕВЕЖИ, ЗАТОВА САМО МОГА ДА КАЖА FIRE BUN DI BABYLONIANS DOWN

cappy123
10-14-2008, 20:13
^ то си ти личи...

ххх верно ли ве забавен :booooomb: :D

gbemXVII
10-14-2008, 20:20
Месото над ВСИЧКИ !
Да го духат тревопасните !

gbemXVII
10-14-2008, 20:57
Духай ти ве!
Кажи е резак, какво те мъчи ?

ULTRA_LEVSKI
10-14-2008, 21:03
Вегетериантство, вегеизвращение и све други глупости равно на полезно и правилно хранене ? - ДА, ДА .

AFT
10-14-2008, 21:13
Аз зеленчуци почти не ям, пък ако и от месото се откажа... Просто не се виждам без месо. Ама евала на всички вегетарианци, веганци и т.н.

gbemXVII
10-14-2008, 21:24
Кое му е евалата бе.
Да се правиш на интересен, щото е модерно да си вегипедал...
Вярно,че има хора които не им понася месото, но 90% са позьори които си мислят ,че се хранят здравословно с гумени домати.
Тъпчат се с химия, и си мислят ,че се хранят здравословно...
Няма да запаля аз колата и да отида до некое село да си купя чисто свинско мезе, ами ще се правя на интересен като се тъпча с турски и гръцки боклуци....
Най-зарибителното беше като казаха, че ядките били полезни :lol:
Копуват турските боклуци пълни с отровни химии пак, иначе се хранят здравослвно !
Позьори!!! Пу на майка ви !

Christ
10-14-2008, 21:26
gbemXVII: Съгласен. :-D

WinHater
10-15-2008, 06:02
Кое му е евалата бе.
Да се правиш на интересен, щото е модерно да си вегипедал...
Вярно,че има хора които не им понася месото, но 90% са позьори които си мислят ,че се хранят здравословно с гумени домати.
Тъпчат се с химия, и си мислят ,че се хранят здравословно...
Няма да запаля аз колата и да отида до некое село да си купя чисто свинско мезе, ами ще се правя на интересен като се тъпча с турски и гръцки боклуци....
Най-зарибителното беше като казаха, че ядките били полезни :lol:
Копуват турските боклуци пълни с отровни химии пак, иначе се хранят здравослвно !
Позьори!!! Пу на майка ви !

Това ти изказване говори само за ниската ти култура и интелектуално ниво, най малко имаш право да псуваш хората , различни от стадото... но да, никой не обича по добрите от него,отцепили се напред :-x
А относно другото което си писал.. а знаеш ли това животно с какво го хранят, знаеш ли че много по лесно е за 3 месеца прасето да стане 200 кг като го тъпчат с хормони от колкото да го гледаш 1 година. 2ро... това че нямаш баба на село която да произвежда нормални зеленчуци си е само твой проблем, и много малък процент от вегетарианците не ядат месо от егостична гледна точка за да се хранят здравословно, а защото не искат да ядат други живи същества.... :x

WinHater
10-15-2008, 07:35
Еми като иска да каже нещо да го каже по нормален начин, това с псувните и обидите е признак на слабост, използват ги хора които няма какво да кажат... та вярно че има някои които парадират с това, лично тяхна работа си е, но надали някой който не вярва че не е правилно да ядеш месо ,може наистина да спре, или може би има такива пози които само приказват но у тях си ядат пържолите и кюфтетата, това мен не ме засяга, всеки има право да бъде такъв какъвто си иска стига да не пречи на другите, така че "кръчмонавт" не прекалявай с грубия тон, щото всички много сте велики пред компютъра , но на живо не ставате... ( говоря за такива като теб които са голяма работа по форумите без покритиеІ :smt117

SiegHeil
10-15-2008, 07:40
Уау, спасяваш 1-2 крави годишно(може би), каква велика кауза 8-)

WinHater
10-15-2008, 07:42
ми да.. спасил съм 2 живота поне, а ти нито 1 :x

SiegHeil
10-15-2008, 07:45
И да си съсипваш ораганизма и да си харчиш парите за глупости...като си толкова загрижен що не ходиш да организираш протести за защита на животните, ала-бала ?

WinHater
10-15-2008, 07:48
с кое по точно си съсипвам организма и за какви глупости си харча парите... относно протестите, просто много мако хора са се осъзнали, и хората в момента са настроени егоистично поради положението на държавата ни и никой не го е*е за другите камоли за животните :?

SiegHeil
10-15-2008, 07:50
Земи ми отговори на въпроса и не се прави на тъп, а ?

AFT
10-15-2008, 07:50
Кое му е евалата бе.
Да се правиш на интересен, щото е модерно да си вегипедал...
Вярно,че има хора които не им понася месото, но 90% са позьори които си мислят ,че се хранят здравословно с гумени домати.
Тъпчат се с химия, и си мислят ,че се хранят здравословно...
Няма да запаля аз колата и да отида до некое село да си купя чисто свинско мезе, ами ще се правя на интересен като се тъпча с турски и гръцки боклуци....
Най-зарибителното беше като казаха, че ядките били полезни :lol:
Копуват турските боклуци пълни с отровни химии пак, иначе се хранят здравослвно !
Позьори!!! Пу на майка ви !

Еми, и така да е. Не съм казала, че мисля като тях. Просто им казах браво, че успяват да не ядат месо, когато има толкова кебапчета, пържоли и т.н., които само чакат да бъдат изядени. о.О
Нали бяха дали някъв сайт за тея работи и като прочетох "суровоядци" ... лол.

WinHater
10-15-2008, 07:51
seigheil ,отговорих ти ако не си забелязал

WinHater
10-15-2008, 07:55
псувни защо, защото даряваме животи.... аз на теб не ти преча, какъв ти е проблема, не съм ти казал "не яж месо" , просто изразявам мнение а ти продължаваш с глупавите си нападки... някак глупаво е... не мислиш ли???

WinHater
10-15-2008, 08:06
не ни е такава природата, нито сме с обратна захапка, нито имаме големи кучешки зъби като хищниците, просто така ни е по лесно...
а относно аватара и подписа ми какво те обижда.. мисля че дори си нямаш и на представа какво значи подписа ми , чие е знамето и какъв е този лъв, но все пак ако имаш ще се радвам да го чуя :)

WinHater
10-15-2008, 08:25
търси ,търси, той гугъл е за това :-D

WinHater
10-15-2008, 08:35
всеки си има право на мнение, това че той разбира растафарианството така си е негов проблем.Колкото растафарианството е секта, толкова и католицизма. Етиопската библия е една от най старите на света,просто някои хора са чели доста малко и незнаят за какво точно става. И това че да си бял раста е смешно не е вярно .Растафарианството не прави разграничение между хората, основното е обединението срещу покварената земя - Вавилон. И дредовете не са се правили както сега ги правят повечето, не са се сплитали а просто косите са се оставяли без да се "тормозет" като се решат и подстригват, ако имаш желание мога да си предоставя доста информация за растафарианството

П.С. та не ми отговори на въпросите кое те обижда.. и какво значат подписа и аватара ми :?

WinHater
10-15-2008, 08:40
я.. напредваме, знаем знамето, а подписа ми който те обижда, ако не искаш да ми отговаряш тук може на ЛС... само това и прикючвам!

rakiQ
10-15-2008, 08:49
не обичам месо и не ям месо просто защото ми мирише и ми е кофти
аааа :smt078
но понякога НА СИЛА майка ми ми бута някво месо в устата (като пробере най-чистичкото бз сланини и тн )
но тфа се случва рядко 8-)

WinHater
10-15-2008, 08:50
яно не разбираш, глупаво е да те обижда нещо което не разбираш. Аз приключвам до тук, достатъчно осрахме темата, която си мисля е всеки да изрази мнение за и против вегетарианството, а не да налага своето мнение чрез псувни !

Pliok0019
10-15-2008, 08:53
От този спор ми се дояде KFC...

WinHater
10-15-2008, 08:59
не говорихме за дразнещо , а за това че те обиждало, еми обиждай се като искаш, не ме интересуваш :-x

ScionOfStorm
10-15-2008, 09:00
От този спор ми се дояде KFC...

Зингерчеее :booooomb:

rakiQ
10-15-2008, 09:01
не обичам месо и не ям месо просто защото ми мирише и ми е кофти
аааа :smt078
но понякога НА СИЛА майка ми ми бута някво месо в устата (като пробере най-чистичкото бз сланини и тн )
но тфа се случва рядко 8-)

желе обичаш ли? :razz:

Pliok0019
10-15-2008, 09:05
От този спор ми се дояде KFC...

Зингерчеее :booooomb:

Пикантни парчета пиле?

Мммм...

rakiQ
10-15-2008, 09:11
не обичам месо и не ям месо просто защото ми мирише и ми е кофти
аааа :smt078
но понякога НА СИЛА майка ми ми бута някво месо в устата (като пробере най-чистичкото бз сланини и тн )
но тфа се случва рядко 8-)

желе обичаш ли? :razz:

не се смей, а отговори :)
нет

SiegHeil
10-15-2008, 09:36
WinHater, ще си повторя пак въпроса тъй явно не се правиш, а си си тъп..
Като толкова си загрижен за животните що не излезеш да организираш протести, акции и т.н. в тяхна защита ?

WinHater
10-15-2008, 09:56
относно протестите, просто много мако хора са се осъзнали, и хората в момента са настроени егоистично поради положението на държавата ни и никой не го е*е за другите камоли за животните :?
Май да съм ти отговорил а? просто няма съмишленици

SiegHeil
10-15-2008, 09:59
Ходи взривявай касапници тогава, кво ти пречи..

WinHater
10-15-2008, 09:59
ми например правосъдието, затвора...

SiegHeil
10-15-2008, 10:03
ми например правосъдието, затвора...
Мда, хората били егоисти...а на тебе ти пука повече за кожата ти, отколко за животните ^^

WinHater
10-15-2008, 10:05
а на теб като не ти пука за тях защо не ходиш по улицата с нож в ръка и да колиш всичко което ти се прияде, пък мисля че може да съм по полезен на животните отвън вместо в затвора

SiegHeil
10-15-2008, 10:14
а на теб като не ти пука за тях защо не ходиш по улицата с нож в ръка и да колиш всичко което ти се прияде, пък мисля че може да съм по полезен на животните отвън вместо в затвора
Да съм казал някъде че не ми пука..показвам ти ква простотия е вегетарианството ;)
За целия си живот в ядене на лайна ще спасиш може би 50 крави...взривиш ли една касапница ще спасиш хиляда ^

Мда, доста си полезен навън, драскането по форумите е особено полезно..
Не ти стиска и това е.

ПП: Откога като взривиш нещо задължително те хващат ? о0

Swinkenhoffer
10-15-2008, 15:26
Вярно,че има хора които не им понася месото, но 90% са позьори които си мислят ,че се хранят здравословно с гумени домати.
Тъпчат се с химия, и си мислят ,че се хранят здравословно...
Няма да запаля аз колата и да отида до некое село да си купя чисто свинско мезе, ами ще се правя на интересен като се тъпча с турски и гръцки боклуци....
Най-зарибителното беше като казаха, че ядките били полезни :lol:
Копуват турските боклуци пълни с отровни химии пак, иначе се хранят здравослвно !
Тва е доста вярно всъщност... ако си нямаш собествено село, където да си копаш и да знаеш, че не си блъскал лайна в зарзавата, отпиши всякво здравословно хранене. :D Но аз съм твърде далеч от мисълта за здравословен живот, така че това ни най-малко не ме касае..
По мои наблюдения повечето хора се отказват от животинските благини от морална гледна точка, а не заради здравето.
Все пак човекът, стартирал това "движение", е станал вегетарианец на 14, а веган на 30 и е доживял до завидните 90 години.

WinHater, жертвата да се откажеш от животинското не е достатъчна! За да си true, а не от 90те % позери, трябва да изравниш със земята поне няколко кланици. Заемай се! Веднага! :lol: :lol:

WinHater
10-15-2008, 17:06
това че от вас бълва агресия , при мен не е така, предпочитам да правя каквото ми е по силите без да наранявам други хора ,пряко или косвено, всеки си прави квото сметне за добре. по тази логика да дойда вас да гръмна и всички хора които ядат месо, хайде моля ви се, не изпростявайте

gbemXVII
10-15-2008, 17:08
Кое му е евалата бе.
Да се правиш на интересен, щото е модерно да си вегипедал...
Вярно,че има хора които не им понася месото, но 90% са позьори които си мислят ,че се хранят здравословно с гумени домати.
Тъпчат се с химия, и си мислят ,че се хранят здравословно...
Няма да запаля аз колата и да отида до некое село да си купя чисто свинско мезе, ами ще се правя на интересен като се тъпча с турски и гръцки боклуци....
Най-зарибителното беше като казаха, че ядките били полезни :lol:
Копуват турските боклуци пълни с отровни химии пак, иначе се хранят здравослвно !
Позьори!!! Пу на майка ви !

Това ти изказване говори само за ниската ти култура и интелектуално ниво, най малко имаш право да псуваш хората , различни от стадото... но да, никой не обича по добрите от него,отцепили се напред :-x
А относно другото което си писал.. а знаеш ли това животно с какво го хранят, знаеш ли че много по лесно е за 3 месеца прасето да стане 200 кг като го тъпчат с хормони от колкото да го гледаш 1 година. 2ро... това че нямаш баба на село която да произвежда нормални зеленчуци си е само твой проблем, и много малък процент от вегетарианците не ядат месо от егостична гледна точка за да се хранят здравословно, а защото не искат да ядат други живи същества.... :x
Е , ама разликата е,че аз знам с какво се тъпча.Докато вие си мислете ,че се храните здравословно...смях.

snejana67
10-15-2008, 17:27
:grin: обичам месо :grin: :grin:

Swinkenhoffer
10-15-2008, 18:34
Аз имам нещо като въпрос... преди няколко дни една колежка на майка ми, която от година не яде месо, а от няколко месеца и млечни продукти + яйца, е припаднала и сега е в болница. Признала си е, че се е лишавала от животински продукти, докторите били възмутени, с много нисък хемоглобин е и ще й преливат кръв. Та задължително ли е това състояние да се дължи непременно на липсата на тази храна или си е до организъм? :-o

Swinkenhoffer
10-16-2008, 14:51
Изглежда логично.. мерси. :D

assd22
10-17-2008, 06:44
който не яде месо, ще го боли от юмруците ми ье :o