PDA

View Full Version : моля за спешна помощ



1994_gabi_94
10-08-2008, 14:40
здравейте трябва ми спешна помощ утре имам тест по химия но не се сештам за нещо и ви моля който се сеща да ми помогне значи как се определяше валентноста на химичните елементи моляви дайте ми примери и се опитайте да ми обесните благодаря ви много предварително....

WaterLilly
10-08-2008, 14:48
Е не сте ли правили преговори или поне план за преговор само с точките, не може просто така да ви изтърси някое контролно! Освен това си се сетила точно в последния момент. Потърси в Гугъл.

1994_gabi_94
10-08-2008, 15:06
търсих в гугал но нещо не пише и да не сме правели никакъв преговор само влезе в стаята каза че следващия път ще имаме вхидно и почна да предава новияг материел

GIRLWITHBROKENHEART
10-08-2008, 15:15
търсих в гугал но нещо не пише и да не сме правели никакъв преговор само влезе в стаята каза че следващия път ще имаме вхидно и почна да предава новияг материел :shock:
Мн гадно.Нямаш ли учебника от миналата година? :-o

Funky_Jazzist
10-08-2008, 15:24
За валентността :

Химичните елемeнти от IА група проявяват нисша (към водорода) и висша (към кислорода) валентност 1.
Химичните елементи от IIA група проявяват нисша и висша валентност 2.
Химичните елементи от IIIA група проявяват нисша и висша валентност 3.
Химичните елементи от IVA група проявяват нисша и висша валентност 4.
Химичните елементи от VA група проявяват нисша валентност 3 и висша валентност 5.
Химичните елементи от VIA група проявяват нисша валентност 2 и висша валентност 6.
Химичните елементи от VIIA група проявяват нисша валентност 1 и висша валентност 7.

Хидроксилната група (ОH) винаги проявява валентност 1.
Карбонатната група (CO3) винаги проявява валентност 2.

В химичните съединения индексите се намират като се изчисли НОК на валентноста - Cl валентност 7 О с валентност 2(Cl7O2).НОК на 7 и 2 е 14.Чвтиринайсет делим на 7 и получаваме индекс 2.Четиринайсет разделяме на 2 и получаваме индекс 7 - Cl2O7, което е дихлорен хептаоксид

Al с валентност 3 OH с валентност 1.Ще определим индексите като намерим НОК на 3 и 1, което е 3.Това 3, което получихме делим на валентността на Al - 3 - и получаваме индекс 1 (който не се пише).
Три делим и на 1 и се получава индекс на хидроксилната група - 3.
Или записано Al(OH)3.Не трябва да се забравят скобите, защото без тях индекса ще се отнася за водорода (H).

1994_gabi_94
10-08-2008, 16:50
За валентността :

Химичните елемeнти от IА група проявяват нисша (към водорода) и висша (към кислорода) валентност 1.
Химичните елементи от IIA група проявяват нисша и висша валентност 2.
Химичните елементи от IIIA група проявяват нисша и висша валентност 3.
Химичните елементи от IVA група проявяват нисша и висша валентност 4.
Химичните елементи от VA група проявяват нисша валентност 3 и висша валентност 5.
Химичните елементи от VIA група проявяват нисша валентност 2 и висша валентност 6.
Химичните елементи от VIIA група проявяват нисша валентност 1 и висша валентност 7.

много много много ти благодаря за помоща длажница съм ти
Хидроксилната група (ОH) винаги проявява валентност 1.
Карбонатната група (CO3) винаги проявява валентност 2.

В химичните съединения индексите се намират като се изчисли НОК на валентноста - Cl валентност 7 О с валентност 2(Cl7O2).НОК на 7 и 2 е 14.Чвтиринайсет делим на 7 и получаваме индекс 2.Четиринайсет разделяме на 2 и получаваме индекс 2 - Cl2O7, което е дихлорен хептаоксид

Al с валентност 3 OH с валентност 1.Ще определим индексите като намерим НОК на 3 и 1, което е 3.Това 3, което получихме делим на валентността на Al - 3 -и получаваме индекс 1 (който не се пише).
Три делим и на 1 и се получава индекс на хидроксилната група - 3.
Или записано Al(OH)3.Не трябва да се забравят скобите, защото без тях индекса ще се отнася за водорода (H).