PDA

View Full Version : System idle process въпрос



slavito007
10-08-2008, 15:47
Значи от няколко дена компа ми издава онзи звук, които се чува при усилена работа като при сканиране или игране на някоя по-тежка игра и съответно зелената лампичка долу мига в такт с тези звуци :D
та дано сте ме разбрали.
Също забелязах, че System idle process си стои на 98-99% :
http://i38.tinypic.com/nxkug4.jpg
което преди не беше така.
Питах чичо гугъл за тая работа, ма ми каза, че не било нещо нередно. Ама мене ме дразни постоянно компа ми да скърца, все едно върши нещо, а в действителност почти нищо не върши :lol:
Предложения?

Моля без ебавки, да пише който ме е разбрал :P

sad_forever
10-08-2008, 17:17
замислял ли си се да пратиш твоя комп на профилактика или да викнеш някой техник. Моето мнение е че или има прекалено инфо или иска да се преинсталира а за System idle process малко ме притеснява. Никак не ми харесва това

slavito007
10-08-2008, 17:27
не ме плаши така :lol:
Иначе в последно време обмислям преинсталиране, но още не е решено кога точно. Че като знам ,че после всичко пак трябва да нагласям... мани мани
А иначе кво те притеснява толкова? :-o

CucAgMuH
10-09-2008, 03:07
http://en.wikipedia.org/wiki/System_Idle_Process

"When nothing else is using CPU processing power, the System Idle Process kicks in, taking up all the rest of the CPU cycles."

Кратко, точно, ясно.

slavito007
10-09-2008, 05:02
Нали ти казах, че питах чичо гугъл :lol:
Преди не беше така! Не правеше така! Ама ме дразни, че постоянно издава някви звуци и лампичката мига. :-x

LizZz
10-09-2008, 06:52
Тва е харда, бе!

slavito007
10-09-2008, 11:59
пъти ме в живота :lol:
Моля да пишат само тези, които имат предложение за оправяне на проблема. 1 тема по-надолу човека има същия като мене проблем

moncho
10-09-2008, 12:06
Същия проблем при мене с лаптоп съ мда уточня

slavito007
10-09-2008, 12:08
Ейиии начи много сте гадни :D
Ще питам в един чуждестранен форум, ама как по дяволите да го обясня това :lol: Всичко друго са чували от мене, но не и това.
Айде ако успея да направя нещо ще пиша.

Спамери, пишете ако можете да ни помогнете, че станахме трима с 1 и същ проблем :?

slavito007
10-09-2008, 12:19
Не това процесора. Изчетох 100 статии, форуми и и глупости и това показва колко% от процесора е свободно. в моя случай това е 97%.
Но лампичката и звука ме дразни!!!
Аа също прочетох, че причина за това би бил омазан windows (моя е на година и половина, така че и тов ае вариант)

Някой да има да се е сблъскал с проблема и да ГО Е РЕШИИИЛ ?

п.с. Tqnko, как ще тръгнат повечето програми на юбунту като са за уиндоус :D

slavito007
10-09-2008, 13:24
Ам убуу, ма програмата на тунера ми като няма версия за линукс както и мп4 плеъра ми, ко ше прая? Да ги зае^а ? :D Не е опция в момента това.
Други предложения?

DenoN
10-09-2008, 13:36
и аз имаш същият проблем на старият ми компютър и се оказа че в систем идле процесс има един стартиран процес който го държи на 98-99% ако го изключиш ще се оправи и машината ще си работи както трябва обаче найстина ще трябва формат или секи път със старт на Уиндолс ще трябва да го изключваш ръчно този процес така не мога да ти кажа процеса но ако ми дадеш линк към целитети процеси когато е 98-99% като симка ще ти кажа кой е

slavito007
10-09-2008, 13:57
http://i34.tinypic.com/2mznl4.jpg

slavito007
10-09-2008, 16:38
Оо знам ли ги.
Май бяха Quick TV и mp4 utilities
Ама няма да ме съблазниш да ползвам Линукс, така че не опитвай ;)

slavito007
10-10-2008, 16:58
Ей, DenoN, де избега? :lol: Нали щеше да казваш кой е.
Айде предлагайте и вие решение, че темата замря, а не може така :?

moncho
10-10-2008, 18:40
Аз преинсталирах пак същата работа стой над 90% , но нито забива компа нито бави нищо

Swingswing
10-12-2008, 02:30
Първо на първо всички сте идиоти, автора, като си чел в гоогъл нищо май не си разбрал, ти идиот ли си кажи ми? Какво ти говори system IDLE PROCESS вземи един речник и си го преведи, това ще рече, че този процес е там и когато не правиш нищо той винаги ще е на 95-100% защото индикира, че процесора НЕ СЕ ползва. Бива бива компютърна неграмотност, но това ващо надминава всякакви граници :x. Та този процес си е там и е на 100% от уин 95 насам ако не се лъжа.

Към въпроса с тракането - дефрагментирай си C: , поизтрии програми, които не ползваш да освободиш място, спри да пляскаш всичко на десктопа и в my documents.

Изключи биткомет, защото ако ъплоадваш като нищо е от това, защото харда постоянно си стърже и праща данни.

п.с. Влез в сейф мод в краен случай да видиш дали и там чагърта, ако да, носи си харда на ремонт.

slavito007
10-12-2008, 07:56
А ти прочете ли ми постовете? Май не, щото ясно казах, че преди НЕ беше така! Нарочно не съм затварял нито една програма при снимането, щото човека каза, че уж знаел кой процес може да е.
Няма какво да ти се обяснявам, щото ясно, че няма да се разберем.

Ще го преинсталирам в най-скоро време така или иначе. (дааа и ще форматирам цето)

Можеше без да ползваш такъв тон :)

Swingswing
10-12-2008, 17:06
Добре, преинсталирай, счупи си главата и после ела да ми кажеш, че system idle процеса пак ти взима 100% от процесора да ти се посмея малко. :razz: