PDA

View Full Version : Лазерна операция на очите ?



AmAm
10-09-2008, 10:34
Знаете ли дали има някакви рискове от лазерната операция на очите за оправяне на диоптрите ? На някого правили ли са му и как се е чувствал след това ? Няква представа от цени ?

highway666
10-09-2008, 11:51
za riskove nz dali ima i do kolkoto zn operaciqta e bezboleznena. pravqt ti q i do 2 4asa te izpisvat ot bolnicata :grin: a ti kade misli6 da si q pravi6 i kolko sa ti dioptrite?

AmAm
10-09-2008, 11:55
Ами да, и аз знам, че е безполезнена, понеже е с лазер и нищо не се усеща! Ъмм моите диоптри са 1.50 и 1.75 и не виждам на далече, май тва се водеше късогледство! Ами ако ще ходя ще е във Варна!

highway666
10-09-2008, 12:05
i moite sa za daleko samo 4e sa 2. skoro mai i az 6te hodq do varna :D

nekaf
10-09-2008, 14:13
колко струват между другото тези екстри? я споделете

AmAm
10-09-2008, 14:41
Тоо и аз тва питам 8-)

highway666
10-09-2008, 16:11
predi nqkolko god (kogato 4uh 4e moje da se pravqt takiva operacii vav varna) mislq 4e be6e okolo 300-400 no ne sam sig

Fx1
10-09-2008, 17:44
Не си прави лазерна корекция на очите!

Първо, диоптрите са ти страшно малки! Обикновено до такава корекция прибягват хора с над 5-6 диоптъра, а ти дори 2 нямаш!

Цената е 600 евро на око + още 100тина лева за прегледи преди корекцията.

Само един факт - нито един очен лекар не си е направил лазерна корекция на зрението, както и на свои близки и роднини. Един от най-известните офталмолози в България, който всекидневно прави такива лазерни операции, ходи с диоптрични очила, а собствената му дъщеря е с контактни лещи. Има много случаи, когато няколко години след лазерна корекция, се получават още по-големи диоптри! Във Варна един от известните богати бизнесмени ослепя след лазерна корекция на -3.00 диоптъра! В цял свят лазерните корекции вече се отричат, само в България този "БИЗНЕС" процъфтява активно!

Самата операция се извършва чрез намаляване на пречупващата сила на роговицата - отнемане (остъргване) в микрони от стромата - третия, най-дебел слой на роговицата, от който задължително трябва да останат поне 250 - 350 микрона, за да няма увреждане на окото. За съжаление, за да се оправдаят многото пари, които клиентът дава за лазерна корекция, не винаги се оставят тези минимални микрони - за да се премахне диоптърът изцяло (защото пациентът е дал много пари), от стромата се отнема повече и се намалява тази минимална дебелина! Което в последствие може да доведе до връщане на диоптрите и много по-лоши последици!

Носи контактни лещи - лещите не изтъняват роговицата. Може с години да си носила лещи и като спреш да ги носиш, между 36 и 72 часа роговицата напълно възстановява чувствителността си, все едно никога не си носила лещи!

anonimencho
10-10-2008, 14:59
Не си прави лазерна корекция на очите!

Първо, диоптрите са ти страшно малки! Обикновено до такава корекция прибягват хора с над 5-6 диоптъра, а ти дори 2 нямаш!

Цената е 600 евро на око + още 100тина лева за прегледи преди корекцията.

Само един факт - нито един очен лекар не си е направил лазерна корекция на зрението, както и на свои близки и роднини. Един от най-известните офталмолози в България, който всекидневно прави такива лазерни операции, ходи с диоптрични очила, а собствената му дъщеря е с контактни лещи. Има много случаи, когато няколко години след лазерна корекция, се получават още по-големи диоптри! Във Варна един от известните богати бизнесмени ослепя след лазерна корекция на -3.00 диоптъра! В цял свят лазерните корекции вече се отричат, само в България този "БИЗНЕС" процъфтява активно!

Самата операция се извършва чрез намаляване на пречупващата сила на роговицата - отнемане (остъргване) в микрони от стромата - третия, най-дебел слой на роговицата, от който задължително трябва да останат поне 250 - 350 микрона, за да няма увреждане на окото. За съжаление, за да се оправдаят многото пари, които клиентът дава за лазерна корекция, не винаги се оставят тези минимални микрони - за да се премахне диоптърът изцяло (защото пациентът е дал много пари), от стромата се отнема повече и се намалява тази минимална дебелина! Което в последствие може да доведе до връщане на диоптрите и много по-лоши последици!

Носи контактни лещи - лещите не изтъняват роговицата. Може с години да си носила лещи и като спреш да ги носиш, между 36 и 72 часа роговицата напълно възстановява чувствителността си, все едно никога не си носила лещи!

Напълно съм съгласна! :)

sssladuranka
10-10-2008, 15:17
и аз съм със същите диоптри и аз не виждам на далече :D иначе 1 познат си беше правил такава операция и ходеше мн вр после с тъмно очила и мани беги ако не е наложително ти препоръчвам да си ходиш с лещи или цаиси 8)

marilyn
10-10-2008, 20:39
1) Във форума има няколко такива теми.
2) Из нета аз лично съм открила много информация, напиши в гугъла и ще ти излезне!
3) Диоптрите ти наистина са малки а и трябва консултация с лекар.
4) Ти си на 16 (аз също) но до колота разбрах е хубаво да се прави след 18 год. /но из един форум намерих едно момиче, което си я е правило на 17 сега е на 21 мисля и няма никакви проблеми/ :)

vilincety
10-11-2008, 06:56
и аз съм със същите диоптри и аз не виждам на далече :D иначе 1 познат си беше правил такава операция и ходеше мн вр после с тъмно очила и мани беги ако не е наложително ти препоръчвам да си ходиш с лещи или цаиси 8)
але да по-добре едни лещи е да малко докато свикниш кофтии ама.....свикваш... :P :razz:

hottie
10-11-2008, 09:31
Аз пък ще се оперирам в чужбина(Тук им нямам доверие на нашите лекари). Няколко мои познати са оперирани и нямат никакви проблеми.Операцията е около 1000 евро на око ако не се лъжа.

Fx1
10-11-2008, 09:36
А преди колко години са оперирани твоите познати?
Проблемите няма да се появят утре, може да не се появят и след 5 години, но след 10-15-20, когато никой не ти дава никаква гаранция, тогава какво?

aman
10-11-2008, 09:56
съгласен съм с f(x), аз досега очен лекар без очила не съм виждал. освен това те твърдят, че диоптъра расте до 21-22 годишна възраст. дори да си направиш такава операция на 16 и тя да е успешна докато станеш на 22 има голяма вероятност отново да сложиш очила. какъв е смисъла в случая

vilincety
10-11-2008, 10:15
але лещи чиста раота та зи операция гаранция нямя.... :? :?

Fx1
10-11-2008, 10:24
За възрастта изобщо не коментирам - никой ужававащ себе си професионалист няма и да си помисли да оперира 16-годишен човек. 22, дори 25 е абсолютен минимум.

Офталмологът, за когото споменах, се счита за най-добрият в България и неговото обяснение, за това, че не си е направил такава корекция е, че той е най-добрият и няма друг като него, за да му се довери. Да, но дъщеря му в същото време носи лещи! Когато той оперира собствената си дъщеря, тогава и аз бих легнала "под ножа"!

hottie
10-11-2008, 10:27
Грешиш тук не зависи толкова от годините. Трябва единствено да си минал пубертета и да поддържаш един и същи диоптер от поне година-2! ;)

vilincety
10-11-2008, 10:39
до определена възраст човек се развива във сичко ако напраиш на 16 год дете операция дали до 18 няма да се появи пак проблема та ние се развиваме до 18 год да не кажа че и до 20....нека спре развитието па тогава се мисли за операция.... :-D :?

N0_feAR
10-11-2008, 10:49
баща ми наскоро си направи такава операция. Безнолезнена е и има ефект. От 4.5 му смакнаха диоптера на 0.5 даже са получили много по-добри резултати от очакваните. Но да знайш че си е скъпичко

hottie
10-11-2008, 12:16
баща ми наскоро си направи такава операция. Безнолезнена е и има ефект. От 4.5 му смакнаха диоптера на 0.5 даже са получили много по-добри резултати от очакваните. Но да знайш че си е скъпичко

Той къде се оперира?

diavol4e87
04-28-2010, 14:40
Това за годините наистина не е вярно! Аз си направих корекция на 20 години. Но е повече от задължително диоптрите да не са се променяли 6 месеца.

amk933
04-28-2010, 16:39
Темата е мега стара.