PDA

View Full Version : Справила ли съм се???



puhi14
10-09-2008, 17:43
имахме домашно по англ.ез да направим едно подобие на писмо.Моля,кажете ми имам ли някъде грешки и кои са те.

Hi everyone!
My name's Galq.
I got seven classes every day.I start school at half past seven in the morning
and finish at about threeteen o'clock.
My favourite subject is PE because is very funny and I like sport.That why MOnday,Thuesday and Thursday are my favourite days of the week.History and Geography is real problem for me.
I haven't got classes on Saturday and Sunday.I'm not busy.That way i play with my friends.
Write soon.
From Galq

LoupGarrou
10-09-2008, 17:46
Прочетох мнението ти в другата тема,явно си 5 клас,а всички около мен са надраснали възрастта си и ми се стори много лигаво и тъпо.Така че извинявай.Имаш грешки,но ще оставя на някой по-компетентен да го редактира,че аз уча френски,а английски отдавна не бях учил и не съм много сигурен.

slavito007
10-09-2008, 18:07
Hi everyone!
My name is Galq.
I have seven classes every day.I start school at half past seven in the morning
and finish at about thirteen o'clock.
My favourite subject is PE because it is very funny and I like sports.That is why MOnday,Thuesday and Thursday are my favourite days of the week. History and Geography are the real problem for me.
I haven't got classes on Saturday and Sunday. I'm not busy and I go out with friends.
Write soon.

Yours faithfully
Galq

Направих няколко корекции и мисля, че е така, но не съм напълно сигурен.
Не съм променял много изреченията, че ше падне писане :D

Boyd
10-09-2008, 18:23
имахме домашно по англ.ез да направим едно подобие на писмо.Моля,кажете ми имам ли някъде грешки и кои са те.

Hi everyone!
My name's Galq. (напиши си името като Galia/Galya)
I have seven classes every day. I start school at 7:30 a.m. and I finish it at about 1 p.m.*
My favourite subject is PE because it is very funny and I like sports. That's why MOnday,Thuesday and Thursday are my favourite days of the week. History and Geography is real problem for me.**
I don't have classes on Saturday and Sunday so I'm free and I usually go out with friends. (play with my friends.***)
(Write soon.) I'm waiting for response.
(From Galq) Yours faithfully
Galya

* Според мен е много по-добре да пишеш така часовете отколкото с цели думи и прочее.
** Не можах да разбера точно какво се опитваш да кажеш с това. Според мен е по-добре да използваш думичката difficult в това си изречение.
*** Тук ти преработих малко от изречението, за да мога да ги вържа двете в едно, защото иначе нямаше смисъл второто такова, в което пишеш, че излизаш с приятели.

П.П. Като гледам от доста скоро учиш английски и използваш много прости думи. На матурите това е за предпочитане, но все пак са елементарни думички.

Успех и дано съм помогнал малко поне.

puhi14
10-09-2008, 18:34
П.П. Като гледам от доста скоро учиш английски и използваш много прости думи. На матурите това е за предпочитане, но все пак са елементарни думички.



Ами може и така за се каже...... :D

sladur4etyYy
10-10-2008, 10:01
имахме домашно по англ.ез да направим едно подобие на писмо.Моля,кажете ми имам ли някъде грешки и кои са те.

Hi, everyone!
My name's Galq.
I have got seven classes every day.I start school at half past seven in the morning
and finish it at about thirteen o'clock.
My favourite subject is PE because it is very funny and I like Sport.That is why MOnday,Thuesday and Thursday are my favourite days of the week.History and Geography are a real problem for me.
I haven't got any classes on Saturday and Sunday. Тhat's why I'm not busy then (за да се рабере кога точно не си заета).That way i play with my friends. <--- последното изр. е толкова грешно, че даже не му схванах смисъла :D
Write soon,
Galq

ми, първо, графично, писмо не се оформя така, както си го написала ама аз ще ти поправя граматиката само, пък за оформлението виж в някой учебник или питай г-жата си

BrokenInnocence
10-10-2008, 23:08
имахме домашно по англ.ез да направим едно подобие на писмо.Моля,кажете ми имам ли някъде грешки и кои са те.

Hi everyone!
My name's Galq. (напиши си името като Galia/Galya)
I have seven classes every day. I start school at 7:30 a.m. and I finish it at about 1 p.m.*
My favourite subject is PE because it is very funny and I like sports. That's why MOnday,Thuesday and Thursday are my favourite days of the week. History and Geography is real problem for me.**
I don't have classes on Saturday and Sunday so I'm free and I usually go out with friends. (play with my friends.***)
(Write soon.) I'm waiting for response.
(From Galq) Yours faithfully
Galya

* Според мен е много по-добре да пишеш така часовете отколкото с цели думи и прочее.
** Не можах да разбера точно какво се опитваш да кажеш с това. Според мен е по-добре да използваш думичката difficult в това си изречение.
*** Тук ти преработих малко от изречението, за да мога да ги вържа двете в едно, защото иначе нямаше смисъл второто такова, в което пишеш, че излизаш с приятели.

П.П. Като гледам от доста скоро учиш английски и използваш много прости думи. На матурите това е за предпочитане, но все пак са елементарни думички.

Успех и дано съм помогнал малко поне.

Yours faithfully се слага в края на formal letters, писмо, което започва с "Hi everyone" ще звучи супер смешно ако му се пльосне yours faithfully накрая.

До авторката, вместо "write soon" пиши "I hope to hear from you soon" Другите грешки ти ги казаха.

puhi14
10-11-2008, 04:47
Оки,мерси на всички! :-) МНого ми помогнахте!