PDA

View Full Version : Ем за акустичните китари :]



Slashy
10-09-2008, 19:55
Ква акустична китара ше препоръчате за абсолютно начинаещ? Смисъл от какво дърво и т.н.
А има ли добри китарки за около 100 лв..
...ии ако може да ми кажете магазин за китари във Варна, щото ми бяха дали единадрес, ама го изгубих

Nefarian
10-09-2008, 20:44
Ми дървото също ма значение, но материалът та струните е по-важен, има найлонови и метални. В дупката в Пловдив има прилични китари за 120-140 лева

Slashy
10-10-2008, 12:39
знам, че са такива струните, но като за начало искам да пробвам с найлонови и после да ги сменя с метални

Metal_kids
10-10-2008, 16:18
Ами дам като за начало наилоновите са идеални,китарката може да е 150лв като за начало докато напреднеш,а след това вече може да си вземеш нещо по-хубаво ;)
За магазин във Варна незнам само в Пловдив мога да препоръчам поне 3 магазина 8)

BlackaTBW
10-10-2008, 21:26
Абе момичето за Варна ви пита, къв Пловдив бълнувате. Ако беше Пловдив и аз щях да ти кажа.
Иначе добра китара даже и за 100лв можеш да си намериш, като влезеш в някой магазин просто кажи на човека, че си търсиш добра китара като за начинаещи, той ще ти каже най-добре (поне в повечето случаи знаят за кво иде реч)

BlackaTBW
10-10-2008, 21:34
^ За найлоновите струни е ясно щом е за начинаещи. Но освен найлонови струни е хубаво и да не е много скъпа, защото утре може да ти писне и да я оставиш да прашасва.

buttertoast
10-10-2008, 21:50
Kanev Music Shop,JBL :] Моята е от Kanev заа 175 лв.,но имаше и по-евтини.Аз знам за 2 магазина на Канев и JBL във Варна,но не мога да ти обясня къде са,попитай някой друг :oops:

Redneck_Hillbilly
10-11-2008, 08:56
За какво подяволите са й найлонови струни?!?!?!
Е... ако ще свири класически неща от сорта на Моцарт, Бах и прочее, тогава да взима, ама ако иска да свири нещо от сорта на АС/DC, Metallica с т.н. с найлоновите почти нищо няма да направи.
+ най-добре ако ще свири нещата от рок стил най-добре да си вземе акустична китара, уестърн форма, а не класическа китара, защото много хора правят тая грешка!!
Найлоновите струни не издават същия звук както металните струни за акустична или електрическа китара, не може да се прави много хубаво вибрато, не може да се прави портаменто и прочее.

Както казах найлоновите струни са за класическа китара и класическа музика.

Slashy
10-11-2008, 10:17
Благодаря ви много :-) И аз знам за Канев, ама ми викат, че бил мошеник...ддз..
еми значи ше търся с метални =)

а и btw мисля да намина във Фактор (Бул. Мариа Луиза - до Годзила) :)

vesko555
11-24-2009, 20:39
ако са напълно начинаещ си купи една проста :D класическа с найлонови струни

vampire_girl_
11-24-2009, 20:45
един познат си взе много добра китара от e-bay за стотачка,а цената и е доста над това...

можеш да разгледаш и в амазон.

Ravage
11-24-2009, 21:13
forum.muzikant.org отиди там, и разгледай секцията купувам продавам. Ще видиш доста сносни оферти пък и хората могат да ти дадат препоръки бол

vampire_girl_
11-24-2009, 21:58
forum.muzikant.org отиди там, и разгледай секцията купувам продавам. Ще видиш доста сносни оферти пък и хората могат да ти дадат препоръки бол
то там,вЕрно има попадения често,но никак не е лошо да е с познат,който разбира малко или много повече...

k0kster
11-24-2009, 22:00
Я обяснете,защо като е начинаещ/а трябва да свири с найлонови струни?Когато аз започнах да свиря на китара бях с метални и всичко си беше на 6...

iLovePussyJuice
11-25-2009, 08:06
Много ми е интересно как чули от някъде нещо си и айде стана задължително начинаещите да започват да свирят с найлонови струни...
Искам да ми кажете защо.
Изобщо някой от вас свирил ли е?
Аз пък започнах с електрическа китара (непредвидено) и нямах абсолютно никакви проблеми. :)
Електрическите са с по-тесен гриф, струните са по-ниски...
Не би ли следвало те да са по-удобни за начинаещи?

Slashy да каже какво иска да свири и ще помогнем.
Единственото изискване към начинаещия е да има желание...на каква китара ще се учи, на практика не е толкова важно.
Дали китарата ще е хубава, също не е толкова важно, като за начало (пък и да не говорим, че не е по джоба на всеки една хубава китара)
Между акустична и "класическа" китара (такова е общоприетото название и за улеснение ще използвам него)...
акустичната е с по-тесен гриф и струните пак са по-ниски. => по-лесно се учи начинаещ на нея.


знам, че са такива струните, но като за начало искам да пробвам с найлонови и после да ги сменя с метални
Надявам се, че знаеш, че на класическа китара не можеш да сложиш метални струни, нито обратното.

Забравям нещо май...както и да е като се сетя ще пиша.

TrustNobody
11-25-2009, 09:12
ох и аз трябва да взимам акустична китара,ама е за подарък.
от къде да търся в София?

iLovePussyJuice
11-25-2009, 13:49
Rising Force (зад Булбанк)

TrustNobody
11-25-2009, 19:19
мерси :}

modesty69
03-28-2010, 20:48
ми аз започнах с учебна акустична (с по-малко тяло, по-малак гриф и найлонови струни...) горе доло година и половина ходех на уроци и се упражнявах на нея след това си минах на ел китара и сега нямам проблеми :D :D но и обикновенна акустична да си вземиш за там нз по колко са 100-120л... има ли желание нямаш проблеми :)

Ambrosia
03-28-2010, 20:51
темата е стара.

NamelessRomantic
03-29-2010, 17:22
ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ ПОВТАРЯМ - ОТИДИ НА УЧИТЕЛ И ГО ПОМОЛИ ТОЙ ДА ТИ ИЗБЕРЕ КИТАРА.
В най-ниския клас 100-150 лв. трябва даскал да я види - да е удобна,без дефекти дето ше дадеш още 15-20 лв. да ти ги махат,etc.
Жив и здрав.