PDA

View Full Version : Проекции



Shadow_Walker
10-09-2008, 20:16
Излез навън.Какво виждаш?Да, много неща, но от тях едно се откроява – това са хората.От всички природни създания те са може би най-интересни.Защо ли?Защото притежават доста необикновени свойства.
Сега, последвай ме и нека седнем на една най-обикновена пейка в един най-обикновен парк и да погледаме хората – всеки от тях е различен, всеки има различна съдба.Някои са интелигентни, образовани, други са глуповати, но пък с добро сърце, трети по-добре да не се бяха раждали.
И пред нас, напълно нормално, минават две момчета и продължават по пътя си.Защо го споменавам ли?Защото това можехме да сме аз и ти.Това бяхме аз и ти.Просто под друга форма, с друга съдба, в друго тяло.Приятелството което ни свързва показва своята инкарнация в тях.
Край нас се появяват деца.Не ти ли напомнят за миналото, когато ние бяхме малки и безгрижни?Когато всичко беше лесно и просто.Когато бяхме невинни.
Да, това бяхме ние… а те са точно като нас тогава.
Хмм…пред нас се изредиха доста различни хора – пожарникар, адвокат, учител, лекар, безработен, пияница, наркоман, бездомен…откъде се появиха и аз не знам.От реалният живот, може би.Толкова различни помежду си хора.А дали някога са знаели какви ще станат?В какво ще се превърнат?Не.Никой не може да бъде сигурен накъде ще го изведе пътят.И представи си, след време, след години, ние може да се окажем в ролята на някой от тези хора.Да, всеки един от тях може да се окаже видение от нашето бъдеще.
А, ето и дългоочакваната поява на компания приятели.Е, в тях, след малко по-дълбоко вглеждане ще различиш себе си и своите приятели.Ще различиш и мястото, което всеки изпълва, и което присъства навсякъде.Просто хората са така устроени, че имат нужда от определени други хора, които да запълват пукнатините в животите им.
Е, нека си вървим, не знам какво научи, но аз се убедих в едно – различните хора могат да се окажат в един и същ костюм.На всеки ще приляга различно, но той винаги ще остава един и същ.

hild
10-09-2008, 21:31
браво, много ми хареса! :-)

TechnoSphere
10-10-2008, 08:06
Началото е много добро :)

mimilia
10-15-2008, 06:30
много ми хареса (поне частта, която прочетох) и искам да знам на колко години си, че аз никога не бих могла да измисля подобно нещо. Браво 8-)