PDA

View Full Version : Това да си popular at school...



Vikitooo
10-09-2008, 21:13
Има ли в училището, в което сте така наречените POPULAR елементи? Хора, които се мислят за Богове слезнали от небето при простосмъртните? И всички им се "кланят", искат да са приятели с тях..ала бала? :-o

В U.S да си в high school задължително трябва да си cheerleader-ка или да играеш американски футбол за момчетата..Това ти гарантира 100% popularity!
Останалите просто остават незабелязани.. :)

Аз специално си мисля, че това е така, защото повечето тук са криви от всякъде (грозни аs hell). 1 на 1 000 . :shock: Та нормално е за мен поне, след като си по хубав/а и да гледаш покрай теб само дебели свине да ти дава самочуствие и съответно оставаш забелязан/а от повечето. А в БГ почти всяка втора мадама е издокарана, всеки 1 пич е лъснат от всякъде. И все пак тия, които си са в БГ има ли го това нещо и в тамошните училища?

Jumbie483
10-09-2008, 22:05
Лично в моето училище има...нещо подобно
С моята ,,компания'' миналата година вдигахме даскалото във въздуха и естествено всички искаха да са ни фр. Минаваме си например по коридора и някое момче/момиче подава ръка и: Може ли да се запознаем ?! Хах все едно не ни познава :D
Но не мисля, че гледат толкова на външен вид, колкото на характер. Може би и на външност, но на първо място е характера. Все пак никой няма да мисли за популярна някоя тъпа кукличка :lol:

Vikitooo
10-09-2008, 22:37
Хмм...според мен голяма роля играе точно външността! Поне тук в Щатите. Както казах рядкост са хубавките... И дори едно тъпо Барбие в даскалото е супер popular защото са набива на очи пред останалите с външността и. Точно затова в БГ май това не преобладава, защото всеки втори е пич/пичка!

Jumbie483
10-09-2008, 22:46
Тук всички (почти) са куклички. Някой по-тъпички, някой по-зли по-умни и естествено по-популярни.
В Щатите може популярните да са всички куклички, фръцлички и други човекободобни, тук в България популярни са единствено тези, които правят глупости. В това поне съм се обедила сама. Щом направиш някоя глупост, като например да хвърлиш стол от 4 етаж на даскалото, идеш при директорката и получиш предупреждение за изключване - ти си супер готин и вече си популярен, като човека който хвърли стола 8-) Докато ако разработиш нещо по някой училищен проект, което ти е отнело месеци на ред, всички те мислят за загубеняк :-o

splendour
10-10-2008, 07:03
po dymite na avtorkata,razbiram 4e e to4no kato po amerikanskite gimnazialni filmi...........

gryyym
10-10-2008, 14:15
....

tItEufFf
10-10-2008, 15:00
Знам, че въпросът ти е за българските училища, но аз искам да изкажа мнение за френските.

Тук няма "най-мразена", "най-харесвана" и не знам си още каква. "Готините" не се подиграват на "зубърите", по простата причина че няма такива хора. Не знам, тук няма никакво разделение .. никакво!!! На мен ми беше ужасно трудно да повярвам, дори още ми е странно ..

Love&Confusion
10-11-2008, 14:41
В Испания няма такива неща,никой не се подиграва и всички са добре настроени един към друг.

DevilWish
10-11-2008, 20:02
Тук (Белгия) се виждат такива момичета или момчета ,където се правят на хубавки и гледат да се покажат с дрешки и прически /както в Б-я/ ,ама иначе всеки е приятелски настроен общо взето ;)

Darkkiss
10-11-2008, 23:42
Канада --> трябва да говориш славянски език

Cameo
10-14-2008, 03:48
В Канада същата работа като в Щатите...само че вкл. и хокей. В моето даскало има много такива "popular" групички, които са господарите. Всички ги благотворят ала бала. И въобще не харесват имигрантите (не зависимо от къде си). Повечето ми съучениши са големи сноби. За това ми липсва Бг може би защото доколкото си спомням някакси всички си бяхме задружни...е имаше и деление, но все някак си ще се оправим.

hardball
10-14-2008, 13:28
В моето даскало всички сме си мухльовци. Делят се само на етнически групи. 8-)

Darkkiss
10-15-2008, 01:38
В Канада същата работа като в Щатите...само че вкл. и хокей. В моето даскало има много такива "popular" групички, които са господарите. Всички ги благотворят ала бала. И въобще не харесват имигрантите (не зависимо от къде си). Повечето ми съучениши са големи сноби. За това ми липсва Бг може би защото доколкото си спомням някакси всички си бяхме задружни...е имаше и деление, но все някак си ще се оправим.

прав/а си за имигрантите и за хокея и за американския футбол
но земи виш кои са наи отворени в твоито даскало и после говори
а канаците са супер прости та те са като американците 1 хора просто 1 граница....

fifenceto
10-21-2008, 21:15
В България не беше така преди (сега не знам как е, може американските филми да са окендзали положението вече)

Имаше и разни подобни "пичове", които се правеха на популярни и готини, ама бързо им се свиваха сърмите...


Сега е по-зле и от американските филми!
Може да има един смотаняк в класа и никой нищо да не му казва (в очите), но яви ли се някой малко по-отворен и почне ли да му се подиграва - веднага всички останали, като оФци почват и те..

Тъпите курви им е кеф, а момчетат още по-тъпи и комплексирани гледат как да се издокарат за сметка на чуждото нещастие, та да впечатлят някоя пикла/курва, за да им лапа недоразвитата патка... Горките, незнаят, че като им покажат на тати колата, малко парички, скъпо телефонче или просто ги черпят "едно питие" и те сами ще викат "Искаш ли да ти лапам патката, аз съм много добра в това.. " :lol: :lol: :lol:

А всъщност кво очаквате да е друго... като всеки ден някоя пита "как се казваха хапчетата за след секс" (ескапел) или "аз съм бременна на 13г" :lol:

Darkkiss
10-22-2008, 03:43
В България не беше така преди (сега не знам как е, може американските филми да са окендзали положението вече)

Имаше и разни подобни "пичове", които се правеха на популярни и готини, ама бързо им се свиваха сърмите...


Сега е по-зле и от американските филми!
Може да има един смотаняк в класа и никой нищо да не му казва (в очите), но яви ли се някой малко по-отворен и почне ли да му се подиграва - веднага всички останали, като оФци почват и те..

Тъпите курви им е кеф, а момчетат още по-тъпи и комплексирани гледат как да се издокарат за сметка на чуждото нещастие, та да впечатлят някоя пикла/курва, за да им лапа недоразвитата патка... Горките, незнаят, че като им покажат на тати колата, малко парички, скъпо телефонче или просто ги черпят "едно питие" и те сами ще викат "Искаш ли да ти лапам патката, аз съм много добра в това.. " :lol: :lol: :lol:

А всъщност кво очаквате да е друго... като всеки ден някоя пита "как се казваха хапчетата за след секс" (ескапел) или "аз съм бременна на 13г" :lol:

земи прочети първия пост...

Loshotia
10-22-2008, 09:06
В моето училище(България) си има групичка на разни хаусърчета, метъли и всякакви субкултури, но не влизат в конфронтация. А задръстените или си правят и те групичка или седят по единици.

Rebirthing
10-22-2008, 10:32
В САЩ е така, обаче в БГ мисля че се делят само на метъли,чалгари и разни... :lol:

Darkkiss
10-23-2008, 04:46
В САЩ е така, обаче в БГ мисля че се делят само на метъли,чалгари и разни... :lol:

ако ми каеш че американците не мразят имигранти и не се делят на етнос оди се гръмни...!

Rebirthing
10-23-2008, 10:27
В САЩ е така, обаче в БГ мисля че се делят само на метъли,чалгари и разни... :lol:

ако ми каеш че американците не мразят имигранти и не се делят на етнос оди се гръмни...!


Аз говоря за характери и предпочитания към музиката (метъли,чалгари например) , идиот ходи се хвърли под някой трамвай.

MusicIsMyLife
10-23-2008, 12:13
Няма да коментирам.. има много начини да си готин/а.. много зависи и от самия човек. В моето даскало няма такива неща.. можеби защото сме само момчета :lol: е има и момичета но се броят на пръсти..

А това ме разтресе тотално :lol: но има известен замисъл.. :)


Сега е по-зле и от американските филми!
Може да има един смотаняк в класа и никой нищо да не му казва (в очите), но яви ли се някой малко по-отворен и почне ли да му се подиграва - веднага всички останали, като оФци почват и те..

Тъпите курви им е кеф, а момчетат още по-тъпи и комплексирани гледат как да се издокарат за сметка на чуждото нещастие, та да впечатлят някоя пикла/курва, за да им лапа недоразвитата патка... Горките, незнаят, че като им покажат на тати колата, малко парички, скъпо телефонче или просто ги черпят "едно питие" и те сами ще викат "Искаш ли да ти лапам патката, аз съм много добра в това.. "

А всъщност кво очаквате да е друго... като всеки ден някоя пита "как се казваха хапчетата за след секс" (ескапел) или "аз съм бременна на 13г"

BePoHuKa
10-24-2008, 21:38
В Канада същата работа като в Щатите...само че вкл. и хокей. В моето даскало има много такива "popular" групички, които са господарите. Всички ги благотворят ала бала. И въобще не харесват имигрантите (не зависимо от къде си). Повечето ми съучениши са големи сноби. За това ми липсва Бг може би защото доколкото си спомням някакси всички си бяхме задружни...е имаше и деление, но все някак си ще се оправим.
При мен няма нищо такова!Даже като разбраха,че съм от скоро в Канада и толковами се радваха..и кат разбраха ,че съм от Европа онемяха :D Всички много ми се радват и са адски дружелюбни-нещо,което не мислех,че е възможно!Толкова е хубаво :) И от начало имаше едно момче,дет като ме види по коридора и ми викаше:"България,България,ЗДРАСТИИ И!" :razz: Беше мн яко :P

MusicIsMyLife
10-26-2008, 11:02
При мен няма нищо такова!Даже като разбраха,че съм от скоро в Канада и толковами се радваха..и кат разбраха ,че съм от Европа онемяха Всички много ми се радват и са адски дружелюбни-нещо,което не мислех,че е възможно!Толкова е хубаво И от начало имаше едно момче,дет като ме види по коридора и ми викаше:"България,България,ЗДРАСТИИ И!" Беше мн яко

Хехе 8-)

BePoHuKa
10-27-2008, 00:14
^^ 8-)

radoslava
10-29-2008, 13:09
az predi 3 meseca doidoh da jiveq v italia.............tuk e mn po-razli4no......ne se obijdat....ne psuvat.......i nqma edin nai-nai(VSI4KI SA RAVNI)

LitTleJ
10-30-2008, 16:08
Набии някой от тия лайна ша ти се кланят всички.Аз съм в Испания и без да искам си станах "известен".Без да тъпкам хора и т.н.Мисля че просто видяха че съм нещо повече от тях.

untouchedbby
05-30-2009, 15:07
Да настина в Америка красотата играе голяма роля.
Има ги такива в моето училище,но не им обръщам внимание.Може би и аз 50 % съм нещо като тях,смисъл популярна съм в училище,но не се държа толкова арогантно,все едно съм кралицата.Много ги мразя такива фукли,които не виждат по-далеч от носа си. 8)

SuNsEt
05-30-2009, 17:52
В моето голямо българско училище...трябва да си призная,че не знам съвсем как стоят нещата.Това е така,защото тази година се преместих.Въпреки това,впечатленията ми са,че има много:
1-Фешъни/ки
2-Кифли
3-Емота
4-Хаусъри и Метъли
В самия клас си има групички,но няма известни(за сега).Иначе има няколко човека,които познават по-голямата част от випуска и се подиграват на други...

Интересното в мойто даскало е,че когато някой види друг да бие някой,не му помага.Стои отстрани и гледа,присмива се или просто отминава.Сякаш в такива моменти сме на принципа ''Всеки се спасява сам".

Aniiiii
05-30-2009, 18:29
Лол.. и аз като учех в Бг имаше огромно разделение... Ние не се разделяхме на метъли и чалгари ... но на задръстени и "отворени" :lol: :o Ужас!

Сега съм в Англия ... такова нещо няма. Никой не се присмива на другия за нещо си. Пак си седиме на групички и има по известни, НО това е защото си седиме с приятелите. Ако проговоря на някой друг (не от мойта групичка) няма да стана задръстена 100%, както в Бг! :)

cskasladyrana
05-30-2009, 20:07
Знам, че въпросът ти е за българските училища, но аз искам да изкажа мнение за френските.

Тук няма "най-мразена", "най-харесвана" и не знам си още каква. "Готините" не се подиграват на "зубърите", по простата причина че няма такива хора. Не знам, тук няма никакво разделение .. никакво!!! На мен ми беше ужасно трудно да повярвам, дори още ми е странно ..

И при мен в Германия е г/д така :-o :-o :-o Мега странно 8-) :D

Aniiiii
05-30-2009, 23:35
Знам, че въпросът ти е за българските училища, но аз искам да изкажа мнение за френските.

Тук няма "най-мразена", "най-харесвана" и не знам си още каква. "Готините" не се подиграват на "зубърите", по простата причина че няма такива хора. Не знам, тук няма никакво разделение .. никакво!!! На мен ми беше ужасно трудно да повярвам, дори още ми е странно ..

И при мен в Германия е г/д така :-o :-o :-o Мега странно 8-) :D

Еми че то така е редно ...

xSANYAx
03-06-2010, 08:11
Не е така,зависи от училището/колежа,в който си!
Ако си в смесено училище,където е специално за емигранти/чужденци.. и повечето са грозни и ти си красив/а е така,но ако си в дно нормално,е много готино, има много готини американки,недейте така!

crystalicks
03-06-2010, 20:10
Сега съм в Англия ... такова нещо няма. Никой не се присмива на другия за нещо си. Пак си седиме на групички и има по известни, НО това е защото си седиме с приятелите. Ако проговоря на някой друг (не от мойта групичка) няма да стана задръстена 100%, както в Бг! :)
Точно така. И аз помня че много се учудих когато видях как стоят нещата в Англия. Беше ми много странно но вече свикнах. То и така трябва да е според мен, но жалкото е че в много места няма да се оправи скоро като гледам. :?

Ivchiii
03-07-2010, 10:47
Че няма, няма да се оправи .. но да си popular то това е просто да имаш уважението на хората, да си държиш на нивото,да имаш собствено мнение и много приятели .. В повечето училища в БГ вече е така ..

gir
03-08-2010, 14:20
Има ли в училището, в което сте така наречените POPULAR елементи? Хора, които се мислят за Богове слезнали от небето при простосмъртните? И всички им се "кланят", искат да са приятели с тях..ала бала? :-o

В U.S да си в high school задължително трябва да си cheerleader-ка или да играеш американски футбол за момчетата..Това ти гарантира 100% popularity!
Останалите просто остават незабелязани.. :)

Аз специално си мисля, че това е така, защото повечето тук са криви от всякъде (грозни аs hell). 1 на 1 000 . :shock: Та нормално е за мен поне, след като си по хубав/а и да гледаш покрай теб само дебели свине да ти дава самочуствие и съответно оставаш забелязан/а от повечето. А в БГ почти всяка втора мадама е издокарана, всеки 1 пич е лъснат от всякъде. И все пак тия, които си са в БГ има ли го това нещо и в тамошните училища?

По принцип в Европа са по-големи индивидуалисти, отколкото в САЩ, затова и малко им призлява от лидери. А и Европа доста е пострадала от лидери като Наполеон, Хитлер, Сталин, та малко им е и "едно на ум" спрямо лидерството. Те французите даже си нямат думичка за лидерство, та някои пишат с погнуса чуждицата Le lеаdership...
Погледното малко по-дълбоко, в САЩ-ските училища също има и клубчета за математици и какви ли не (доколкото вярваме тук на някои филмчета), та предполагам, че по-интелигентните ученици, може да си имат и други лидери...или пък някой да си пада хем по най-умния от шах-клуба, хем по най-атлетичния от футболистите...лошо няма.
Пък по-нататък в живота нещата може да се променят. Някой супер-атлетичен да стане тлъстак, а някой по-скапан да си стане фитнес-герой...нещата се менят. Гледайте "17 again" , много яко филмче, с добри актьори и интересна историйка.
За фона си права. На фона на по-дебели и по-непривлекателни, всеки малко по-слаб и привлекателен ще блести...В царството на слепите, едноокият е цар.

gir
03-08-2010, 14:26
Знам, че въпросът ти е за българските училища, но аз искам да изкажа мнение за френските.

Тук няма "най-мразена", "най-харесвана" и не знам си още каква. "Готините" не се подиграват на "зубърите", по простата причина че няма такива хора. Не знам, тук няма никакво разделение .. никакво!!! На мен ми беше ужасно трудно да повярвам, дори още ми е странно ..

Ахааа, яко! Тъкмо потвърди думите ми от по-горния пост, ти и другите от Европа. В Америка е по-тоталитарно и грубо, в Зап. Европа е по-цивилизовано и демократично.

nasko222
03-26-2010, 19:57
Миналата година бях много известен надувах се и се праих на голямата работа унижавах хората ,но после ме приеха в др училище и сега съм никой и сега разбрах колко гадно съм правил на тези саученици и ми беше доста трудно да знам че никой не ме познава :? :-o

SeleneLeBoursier
05-08-2010, 19:57
В сегашното ми даскало има такова нещо,да,то навсякъде има,но не е толкова изразено колкото в предишното ми.
Външността,естествено,се гледа,но не чак толкова колкото...поведението.Дори не характера,колкото поведението.Важното е да си отракан,готин,печен и т.н.Абе,отворен.По характер може да си пълен пумияр,но държиш ли се тежкарски всичко ти е наред.Примерно аз съм ставала свидетел как пълни олигофрени,на които им прави удоволствие да тормозят останалите и да им се подиграват са най-готините и цялото училище им се кефи и иска да им е приятел именно заради това.Тука не играе роля толкова характера,колкото държанието сред останалите и спрямо тях.А сега вече колкото по-готин си на външен вид,толкова по-добре.Но дори и да не си супер,хипер издокаран,а да си `нормално` изглеждащ,държиш ли се `готино` вече си популярен.Поне така беше в старото ми даскало.В сегашното съм вече две години и още не мога да осъзная как точно стоят нещата с популярността,но въпреки това има индивиди,които са си `звезди`.
Така е горе-долу навсякъде.
А за Америка-тая йерархия в даскалото ме кефи,защото ми изглежда нереално,в смисъл в България не е точно така и всичко това изглежда като от филм.Интересно би ми било да се смеся с такива хора в такава среда. :)

onqtam
05-10-2010, 14:35
учудващо но в моето даскало няма такива работи O_O на бас че във всички квартални обаче има такива неща

billyana
05-18-2010, 08:32
Тук в България най-много се изненадах от това, какво влияние може да окаже на съучениците ти кой е баща ти...Такава простотия не бих могла да си представя.. :shock: В Австралия (Тасмания) където съм учила до сега такова нещо няма. На моя съученичка баща и беше..да речем кмет на град по-голям от софия , но никой не я е разграничавал по такъв критерий. Беше в компанията на такива , които бащите им са пчелари ,фермери , шофьори...