PDA

View Full Version : Твърдите контактни лещи ....



anna23
10-10-2008, 09:51
Здравейте
Имам един въпрос към всички, който носят лещи. Нося очила от някъде година и преди 6 месеца реших да сложа лещи. Започнах с меки, само че развих някаква алергия към тях. Затова офталмологът ми ме посъветва да сложа твърди, тъй като имам и астигматизъм и вродена малформация на роговицата (много дълга история ) Та, склоних аз да си сложа твърди. Направиха ми миналия ден и като бях да си ги взема, докторът искаше да ми ги сложи за да види как стоят. Сложи ги той, кофти беше дразнеха, но нали рябва да се адаптираш. Попитах как се слагат и ми казаха че както и меките. Тази сутрин реших да пробвам, обаче резултатът беше плачевен. Въобще не можах да ги сложа, измистиха се в ъгъла на окото а от там няма махана и болкии....Та въпроса ми е ,ако има някой с опит в тая област, може ли да ми разясни как по-безболезнено да ги слагам ?? Благодаря предварително

Fx1
10-10-2008, 11:54
Отиди при офталмолога си пак и му кажи, че имаш проблем със слагането - той ще ти покаже как да ги слагаш и махаш.

На теория, наистина е така - слагат се като меките, а се махат, като дръпнеш ъгъла на окото и те "падат". Но щом не се справяш, по-добре да ти се покаже, отколкото да се мъчиш сама и да си раздразниш очите по този начин!

LadyDy
10-11-2008, 18:22
Трябва да ти е обяснил лекаря, първо е трябвало той да ти ги сложи, след това ти сама и ако ти намери кусур - да ти каже следващия път да не го правиш.