PDA

View Full Version : Проблеми с ИНСТРУКТОРА



psihqsala
10-10-2008, 18:44
Здравейте. Карам и аз шофьорски курсове отскоро, вече даже може да се каже не отскоро-за 17ти път. Обаче. Моя иструктор направо ме прави на нищо всеки път. Все ми се кара. Вика,че съм зле. Че скоро книжка няма да взема. Е понякога е прав. Всмисъл. Не гледам много знаците, даже не знам защо. Така де,знам,преуморена съм обикновено,когато карам,защото ходя на училище,след това на курс и накрая на деня-кормувам. И някак си се чувствам преуморена, а той само ми бучи. Като си карам и бъркам лентите. Например на едно кръстовище пред сфетофар,когато съм не знам в коя лента да отида. Има ленти за направо и за надясно или за направо и за надясно,ама някак си не се ориентирам. Как да се оправя?

Christ
10-10-2008, 18:51
Да внимаваш.

По закон трябва да се движиш в най-дясна свободна лента.

В лентата за направо и надясно може да се върви направо и надясно. (ай стига, бе...)

Гледай, те знаците ти казват кое за какво става дума.

Вече ти е време и за изпит, 17ти път, ехеее.

sh3_1s_7h3_0n3
10-10-2008, 18:53
Moя ми се скара 1-единствен път, но тогава наистина не мислех какво правя и бях много притеснена за други работи.
Но иначе ни-ко-га даже тон не ми е повишавал при все, че аз зад волан...да карам кола... не се беше случвало и за 2 минути. Това е най-спокойният човек, когото познавам... и си взех кормуването от първия път. 8)

Трябва да караш в най-дясната лента. Обикновено тя е за направо и надясно. Има отделни случаи, когато е само за надясно и то, ако на светофара има отделна секция занатам.

Гледай си и знаците по пътя. Те ти показват всичко. Ако не ти е ясно, питай го. По-добре да ти се скара, задето питаш, отколкото да направиш някоя глупава грешка, да влезеш в неправилното платно, да отнемеш предимство или нещо такова.

И карай бавно. 2-ра, 3-та... и не се шашкай, че имало някой зад теб, че щели да те чакаи и т.н. Отгоре ти пише "У"-чебен, ясно им е, че можеш да загасиш колата по всяко време, да се движиш бавно или друго нещо.

Просто се концентрирай максимално и внимавай. ;) Не е голяма философия. Пък и сега знаеш, че инструкторът ти е до теб и има педали, може да предотврати почти всяка ситуация. Ами като вземеш книжката? Мен сума време ме беше шубе да започна да карам сама, ама... неволята ме научи. ;)

Taка че - nJoy, ще свикнеш. ;)

MakeMeLaugh
10-10-2008, 18:58
Хаха, наистина не струваш...

Еми питай го бе, нали е затова

miloto_girl_4e
10-11-2008, 12:55
Моя инструктор беше младо момче, на около 24 години и никога не ми се караше.., което понякога всъщност не ми харесваше..
Някакси като, че би ми даваше някакви волности, а ако сбъркам и ме попита защо примерно не съм спряла на пешеходната, аз му отговарях нещо си там и така.., нито ми се караше, нито нищо ..
А аз като, че ли предпочитах по строго държание, защото все пак шофирането на автомобил не е шега работа.. Както и да е, взех си книжката от първия път, явно е нямало защо да ми се кара толкоз..
Иначе това, че не гледаш знаците е нещо наистина сериозно :!:
Това може да отнеме живота ти ..., ако някъде не видиш, че другият път е с предимство и си минеш спокойно може да си останеш там ..
Такаче не прави такива глупости, гледай си знаците, те казват толкова много .., а и изпита няма да го минеш благодарение на чара си ...
Да, наистина не е приятно някой да ти вика, особено, ако си уморена, но като така ти тежи да караш вечерта и като това ти пречи да се концентрираш, еми не карай в края на деня, по-добре карай събота и неделя, но не и като си уморена, така хем си минаваш часовете, хем не се научаваш да шофираш...

WILD__BOY
10-11-2008, 13:16
споко
проблема не е в теб, а в това, че си момиче
просто сте адски разсеяни и нерационални

Boot
10-11-2008, 18:16
Да си преуморена не е извинение. Като почнеш да караш самичка и след училище и след курс пак ще си преуморена, нали? След 8 часов работен ден пак.

Я по-добре не се занимавай, достатъчно са ни колите и шоферите. Некадърните такива са даже прекалено много, нямаме нужда от повече ;)

WILD__BOY
10-11-2008, 18:18
Да си преуморена не е извинение. Като почнеш да караш самичка и след училище и след курс пак ще си преуморена, нали? След 8 часов работен ден пак.

абсолютно съгласен съм
шофирането си е отговорна работа!