PDA

View Full Version : ще спирам цигарите



cherinka
10-10-2008, 18:25
Здравейте на всички.
Та, значи все избирам някакви смотани моменти преди да спра цигарите.
Един път се влюбих жестоко и реших, че съм ги спряла. Ама то бати влюбването - цели три дни.

И сега, по-скоро снощи седя и си пуша и си блея в монитора и си викам абе аз що пуша.
После се зачетох в интернет и на едно място пишеше "Всеки ден слагайте парите, които давате за цигари в касичката си и накрая на месеца си направете подарак сами на себе си и ще бъдете учудени и очаровани колко много пари са това" :shock: После взех елката, чукнах 2.60х30дни (средно 30 ахах) резултат - 78лв. :shock:

Имах 7 цигари, накъсах ги всичките на един бял лист. Легнах да спя, сутринта една ф ме събуди 8ч без нещо и още едвам едвам гледах и със ставането запалих една цигара от нейните и като стигнах до половината се усетих какво правя. Излезохме. Прибрах се. Сгънах листа и го пуснах в кофата за боклук и по-късно го изкарах и от тютюна, който беше останал започнах да си свивам цигарки и си ги пуших кат първата офца.

Та, мисълта ми беше друга..
Че все избирам кофти моменти за спиране на цигарите..
Първо - пари ми тряат, второ - пари нямам.
Трето от общо 2.60лв дневно за цигари, 60 стотинки може да отиват за близалки и още 25ст за семки. Стават 85.
0.85х30=25лв.
78лв.-25лв.=53лв.
Та, интересно тези 53лева за какво ще отидат. :D
Другото, което е, ще е хубнаво да не пуша, защото оросяването към крайниците ми ще се подобри и зимата няма да ми е толкова студено.
хАхаха.
Айде, обещавам, че от утре няма да пуша.
Гадното е, че седя и си мисля колко много хора има по баровете, дискотеките, кафенетата, улиците, които пушат и всеки ден това ще ми се набива на очи и като прибавиш и училището ми.. всяко божи междучасие моите приятелки излизат от вън да пушат. Мен ще ме хване сакатлък да седя 10 минути зимата в най-големия сняг и да ги чакам да си изпушат цигарите + гледането на тютюнопушене.
Баси, искам да съм здрава и с пари, толова много ли искам.
На таблетки, лепенки, хапчета и глупости не ща да се доверявам.
Квото мога да направя сама - тва ще е. Аз ако не искам друг няма кой да ми помогне.
Мерси.
Олекна ми.
Некви идеи?

Bianca
10-10-2008, 18:29
Не знаех, че пушиш. 8-)

gbemXVII
10-10-2008, 18:29
Запали една цигарка ,че си нервна ми се струва.

cherinka
10-10-2008, 18:30
Запали една цигарка ,че си нервна ми се струва.таман е загазих. 8-)

Decu
10-10-2008, 18:38
^ Явно не съм гъзарка аз. ;д

Тааа, успех, чернике. 8-)

gbemXVII
10-10-2008, 18:40
Не знаех, че пушиш. 8-) Всички гъзари пушат, вече знаеш ;р.
Зависи.

п.п. Не пиеш, не пушиш , месо не ядеш, по цял ден киснеш тука .... ЗА КАКВО ЖИВЕЕШ ТИ БЕ , МАЙНА ?

Swinkenhoffer
10-10-2008, 18:42
Най-баналното, но най-действащо - воля. Казваш си "не" и толкоз. Така съм се отказвала от много работи...

Добро начинание, дано има резултат. 8)

HenykucT
10-10-2008, 18:43
А аз като давам по 3.20 за Камел на два дена ... смятай, колко повече от тебе харча ... За спирането, мога да ти препоръчвам хапчететата ТАБЕКС. Супер ефикасни са и мога да гарантирам резултата, щото брат ми ги спря точно чрез тях . :)

PainMonopoly
10-10-2008, 18:43
Поздравления...

Трябва да знаеш, че номера е да спреш изведнъж и нито дръпка повече. Всяка дръпка те връща в изходна позиция.

Аз така изведнъж ги спрях. Вече 2 години успешно. :)

Erica
10-10-2008, 18:44
Определено ти е нужна много силна воля...Успех!

Bianca
10-10-2008, 18:46
А аз като давам по 3.20 за Камел на два дена ... смятай, колко повече от тебе харча ... За спирането, мога да ти препоръчвам хапчететата ТАБЕКС. Супер ефикасни са и мога да гарантирам резултата, щото брат ми ги спря точно чрез тях . :)
3.20 въобще не е висока цена за цигари. :)

HenykucT
10-10-2008, 18:48
А аз като давам по 3.20 за Камел на два дена ... смятай, колко повече от тебе харча ... За спирането, мога да ти препоръчвам хапчететата ТАБЕКС. Супер ефикасни са и мога да гарантирам резултата, щото брат ми ги спря точно чрез тях . :)
3.20 въобще не е висока цена за цигари. :)

Аз говоря в сравнение с нея ... Знам, че има доста по-скъпи цигари ... Да не говорим, че след месец, два цигарите ще се вдигнат с още 20, 30 % ... И товага БГ ще са по 3.40, 3.60 ... Камела, Борото ще скочат до към 5.50 ... и т.н. ...

BlueAvalanche
10-10-2008, 18:49
Аз от цигари не разбирам ама твърдо те подкрепям. :)

Erica
10-10-2008, 18:50
А аз като давам по 3.20 за Камел на два дена ... смятай, колко повече от тебе харча ... За спирането, мога да ти препоръчвам хапчететата ТАБЕКС. Супер ефикасни са и мога да гарантирам резултата, щото брат ми ги спря точно чрез тях . :)
3.20 въобще не е висока цена за цигари. :)

Аз говоря в сравнение с нея ... Знам, че има доста по-скъпи цигари ... Да не говорим, че след месец, два цигарите ще се вдигнат с още 20, 30 % ... И товага БГ ще са по 3.40, 3.60 ... Камела, Борото ще скочат до към 5.50 ... и т.н. ...

Уау те ще станат по скъпи от тука :-o

i'm so excited!
10-10-2008, 18:52
аз без да пуша ставам супер зла и раздразнителна, липсва ми нещо, но в момента съм в такъв период от живота ми, в който общо взето само цигарите ме радват и ме успокояват.. лятото се бях задържала месец без цигари, ама тва е щото ходех през ден на фитнес и си имах стабилна програма. и ми се случваха хубави неща и просто нямах нужда от цигари. пак ми беше така тегаво известно време, едно празно , все едно са ми изсмукали всички вътрешности с прахосмукачка,ма свикнах. а сега нямам нито време, нито пари за фитнес, не ща да рискувам да се прибирам изпотена от тренировка до вкъщи в тоя студ, камо ли да се къпя там. по цял ден уча, уча. уча и пафкам и се чувствам много добре.
успех със спирането, скоро ще се пробвам и аз пак,че ми натежава.

cherinka
10-10-2008, 18:54
Четох, същи, че било добре да предупредя приятелите си, че първите 2-3 седмици можело да бъдем доста изнервени и да се аяждаме, но да ги помолим да прояват търпение към нас. :D :D :D :D



Ох 8-) Мани тия цигари ходи да бягаш ;р
Почвам от утре сутринта. ;)



Не знаех, че пушиш. 8-)
Всички гъзари пушат, вече знаеш ;р.
Зависи.

п.п. Не пиеш, не пушиш , месо не ядеш, по цял ден киснеш тука .... ЗА КАКВО ЖИВЕЕШ ТИ БЕ , МАЙНА ?
Ти от Пловдив ли си, бе, маааааааайна?!

пор, права си.

HenykucT , абе аз тука се оплаквам, че неам пари, ти за табекс ми говориш. Чакай да събера малко $$$$ и ще си взема. Може и на тати да кажа, ама едва ли ще се навие, тъй като той не е кой знае колко очарован от тия таблетки :)


Поздравления...

Трябва да знаеш, че номера е да спреш изведнъж и нито дръпка повече. Всяка дръпка те връща в изходна позиция.

Аз така изведнъж ги спрях. Вече 2 години успешно.
чувала съм, че първата седмица е най-кофти. 8-)


Аз говоря в сравнение с нея ... Знам, че има доста по-скъпи цигари ... Да не говорим, че след месец, два цигарите ще се вдигнат с още 20, 30 % ... И товага БГ ще са по 3.40, 3.60 ... Камела, Борото ще скочат до към 5.50 ... и т.н. ...тогава ще минем на постичка. :P

HenykucT
10-10-2008, 18:57
Точно така ! Да не говорим, че уж ще се въвеждат строги мерки против тютюнопушенето на обществени места от догодина, така че КРАЙ на цигарите :)

cherinka
10-10-2008, 19:03
Точно така ! Да не говорим, че уж ще се въвеждат строги мерки против тютюнопушенето на обществени места от догодина, така че КРАЙ на цигарите :)
iooooo аз точно това като го чух, че ще се забранявало пушенето на обществени места тотално ми прищрака отвсякъде, а най ми стана гот примерно 4лв дневно за цигари ти пристааааааааааааааш ли си човеееееееек!
Ай, аман от тва пушене, пак ми се допуши, ся кво прайм!?

HenykucT
10-10-2008, 19:05
Точно така ! Да не говорим, че уж ще се въвеждат строги мерки против тютюнопушенето на обществени места от догодина, така че КРАЙ на цигарите :)
iooooo аз точно това като го чух, че ще се забранявало пушенето на обществени места тотално ми прищрака отвсякъде, а най ми стана гот примерно 4лв дневно за цигари ти пристааааааааааааааш ли си човеееееееек!
Ай, аман от тва пушене, пак ми се допуши, ся кво прайм!?

Взимаш дъвка, ябълка или нещо за пиене ... помага ! :)

Pedigree
10-10-2008, 19:09
Което ми напомня за майка, която дъни яко по три кутии на ден, и всеки ден твърди уверено: ''спирам ги!'' 8-)

Успех все пак. :)

cherinka
10-10-2008, 19:23
Взимаш дъвка, ябълка или нещо за пиене ... помага ! :)
ми добре, да, четах го тва оная вечер. :D и си заобградих бюрото от фанта, литър чешмяна вода и една михалково ама забраааайх бе човек че са тука.. :( :( :( :( :(


Pedigree моята е с по 2 кутии за сега :D :D :D увонява ми живота като седнем да пием кафе, или тя бира, аз кафе (10ч сутринта :shock: ), после и два флакона дезодорант не ми стигат да се отвоня. :o остана без зъби жената и продължава да пуши.. а аз тука се притесняам за някви си 70леа месечно и жълтите ми нокти зъби и кожа и оросяване :-o

Native
10-10-2008, 19:47
Приблизително от година спирам цигарите...
Айде и аз ще се пробвам от утре да не пуша....
:lol:

babity
10-10-2008, 20:14
Приблизително от година спирам цигарите...
Айде и аз ще се пробвам от утре да не пуша....
:lol:

Сейм шит... като пуша, особено вкъщи се сдухвам ужасно и почти всяка вечер на последната дръпка си казвам: Да, от утре ги спирам! :lol: :lol: :lol:

Still1ME1Still1HERE
10-10-2008, 20:52
Приблизително от година спирам цигарите...
Айде и аз ще се пробвам от утре да не пуша....
:lol:

Сейм шит... като пуша, особено вкъщи се сдухвам ужасно и почти всяка вечер на последната дръпка си казвам: Да, от утре ги спирам! :lol: :lol: :lol:Сейм пит... 8-) И аз така :D И то аз никотиновия глад ми е много лесно да го мина на диета,ама навика е много досаден :D В смисъл седна си и почна да мисля за живота,ех.... Или като виждам наще да пушат или някой друг(понеже аз пуша 0-6 цигари на ден) виждам,че пуши и гледам такова оня дърпа аз вдишвам и кат се усетя ми става мн смешно 8-) Въобще напст си е,но запълват времето в междучасията :D

babity
10-10-2008, 20:57
Приблизително от година спирам цигарите...
Айде и аз ще се пробвам от утре да не пуша....
:lol:

Сейм шит... като пуша, особено вкъщи се сдухвам ужасно и почти всяка вечер на последната дръпка си казвам: Да, от утре ги спирам! :lol: :lol: :lol:Сейм пит... 8-) И аз така :D И то аз никотиновия глад ми е много лесно да го мина на диета,ама навика е много досаден :D В смисъл седна си и почна да мисля за живота,ех.... Или като виждам наще да пушат или някой друг(понеже аз пуша 0-6 цигари на ден) виждам,че пуши и гледам такова оня дърпа аз вдишвам и кат се усетя ми става мн смешно 8-) Въобще напст си е,но запълват времето в междучасията :D

Нали? Аз изпадам в някакви философски размисли: Сега защо пуша? Защо си скъсявам живота? Знам, че от тях ще умра, но продължавам... защо? И... ето ти една голяма сдухвация! 8-)

gPa3HuTeJl
10-10-2008, 20:59
Ако имаш няк'ви проблеми с отказването да знаеш - секса помага ! 8-)

babity
10-10-2008, 21:00
Ако имаш няк'ви проблеми с отказването да знаеш - секса помага ! 8-)

Дано да нямаш предвид, че трябва да се прави секс всеки път като ти се допуши, че както пуша всяко междучасие и вечер у нас по много... ще се разоря от купуване на капути! :P

gPa3HuTeJl
10-10-2008, 21:08
Ако имаш няк'ви проблеми с отказването да знаеш - секса помага ! 8-)

Дано да нямаш предвид, че трябва да се прави секс всеки път като ти се допуши, че както пуша всяко междучасие и вечер у нас по много... ще се разоря от купуване на капути! :P

Е да ама п1к ш'е спреш да пушиш !

Still1ME1Still1HERE
10-10-2008, 21:08
Ако имаш няк'ви проблеми с отказването да знаеш - секса помага ! 8-)

Дано да нямаш предвид, че трябва да се прави секс всеки път като ти се допуши, че както пуша всяко междучасие и вечер у нас по много... ще се разоря от купуване на капути! :PХаххахахаха :lol: :lol: :lol: :razz: :razz: :razz: Еми без-няма друг начин :-D

Не аз имах предвид като седна да пуша вечер на балкона и почват едни размисли за живота като цяло,за катстрофи,атомни бомби,коледа,негрите в Африка,дискотеките и т'ва,че нямам 18 за тях,че наще ме ядосват,че утре ще се напия и всякви такива тъпи простотии и ми харесва.Често но не винаги ми идват размишленията за спирането чак на последната цигара и последните дръпки.Преди това казах за кво мисля :D Както казах не съм пристастен към никотина,колкото към навика,влизането на пушвка в белите дробове и задълбоченото мислене през това време :D Както и като съм с компания.Абе трудно си е.Голям ташак :D

PainMonopoly
10-11-2008, 00:24
Четох, същи, че било добре да предупредя приятелите си, че първите 2-3 седмици можело да бъдем доста изнервени и да се аяждаме, но да ги помолим да прояват търпение към нас. :D :D :D :D



Ох 8-) Мани тия цигари ходи да бягаш ;р
Почвам от утре сутринта. ;)



Не знаех, че пушиш. 8-)
Всички гъзари пушат, вече знаеш ;р.
Зависи.

п.п. Не пиеш, не пушиш , месо не ядеш, по цял ден киснеш тука .... ЗА КАКВО ЖИВЕЕШ ТИ БЕ , МАЙНА ?
Ти от Пловдив ли си, бе, маааааааайна?!

пор, права си.

HenykucT , абе аз тука се оплаквам, че неам пари, ти за табекс ми говориш. Чакай да събера малко $$$$ и ще си взема. Може и на тати да кажа, ама едва ли ще се навие, тъй като той не е кой знае колко очарован от тия таблетки :)


Поздравления...

Трябва да знаеш, че номера е да спреш изведнъж и нито дръпка повече. Всяка дръпка те връща в изходна позиция.

Аз така изведнъж ги спрях. Вече 2 години успешно.
чувала съм, че първата седмица е най-кофти. 8-)


Аз говоря в сравнение с нея ... Знам, че има доста по-скъпи цигари ... Да не говорим, че след месец, два цигарите ще се вдигнат с още 20, 30 % ... И товага БГ ще са по 3.40, 3.60 ... Камела, Борото ще скочат до към 5.50 ... и т.н. ...тогава ще минем на постичка. :P Първия месец ми се налагаше като излизам да се държа за стола за да не измуфтя някой цигара. :)

След това вече е лесно.

5StaR
10-11-2008, 01:20
еми мн лесно, аз как не пуша ей така по същия начин

LizZz
10-11-2008, 06:14
Еми аз си ги спрях от раз. Просто казах не и тва е..

Pliok0019
10-11-2008, 06:45
Щом си го решила, ще се справиш. Успех!

MegabytE
10-11-2008, 06:58
Няма да ги спреш, ловим ли бас?!

BerRy`
10-11-2008, 09:46
Quitting smoking is easy.I`ve done it a hundred times. 8-)

Erica
10-11-2008, 09:58
Добър ден :) cherinka :)

Как е положението днес?Кафето с цигара или без цигара го изпи :P

hottie
10-11-2008, 10:16
И аз ги спрях беше ми супер трудно и все още ми е. На моменти така ми се иска да запаля една цигара особено ако съм си пийнала 2-3 чашки 8-) Направоо ужас. Но не трябва да се изкушаваш с нито една цигара, защото тя може да промени всичко.
Аз като ги спрях първите 10 дена почти не излизах само и само да не гледам как около мен се пуши. До 3 седмици вече бях приела факта, че не пуша. Сега както казах ми липсва на моменти.
Всеки си измисля заместител - едни алкохол, други бонбони, трети спорт. Аз избрах спорта и страшно много ми помогна!


Айде успех !

LiLGrizzly
10-11-2008, 10:26
Най-баналното, но най-действащо - воля. Казваш си "не" и толкоз. Така съм се отказвала от много работи...

Добро начинание, дано има резултат. 8)\
+1 az gi sprqh samo s volq.. makar i takmo po4naha mn me zaribqvat.. no s volq stava..

MegabytE
10-11-2008, 10:48
Днес ходи ли да бягаш? Ако не си според мен няма да ги спреш...
Може, но за 1 седмица, после пак почва, тоя 8 клас се оказа пагумен за повечето хора.

AFT
10-11-2008, 10:49
Lelq mi e pushachka ot 40 godini ( po 2-3 kutii na den ), ama predi g/d 3 godini izvednuj reshi, che shte gi spre i ot togava i edna cigara ne e izpushila, a vsichki okolo neq pushat i vseki put kato q vidq q pitam dali ne se e izkushila, ama veche dori nqma jelanieto da si zapali edna.
Ta, volqta mu e maikata, ama malko me sumnqvash da uspeesh samo s volq, taka che moje da si vzemesh tabex - gospojata po angliiski kaza, 4e predi pushila po nqkolko kutii na den, ama s tabex-a gi otkazala, makar che kachila 18 kg za otricatelno vreme ;D


P.S. Sorry za latinicata,ama kompa neshto se bazika s men cqla sutrin. :]

PainMonopoly
10-11-2008, 14:03
Не използвай никотинови заместители. В крайна сметка искаш да се изчистиш от никотина, а не да го приемаш под друга форма.

Boot
10-11-2008, 17:12
Аз вече тотално игнорирам всеки пушач, който каже, че ще ги отказва. Щото обикновено само си говорят. Като някакви емота, които плачкат за внимание. Просто не ги отразявам...


Предпочитам някой да дойде и да се изфука - братле, от 1 седмица не съм пушил. Ще се изкефя супер много. Другото е тъпо ;)

tuzaro
10-11-2008, 17:41
аз не пуша от 1 месец и 11 дена вече :grin:

vanity94
10-11-2008, 18:32
as ne pusha ot 3 sedmici :-) :-D CELI 3 sedmici :-D :lol:

Still1ME1Still1HERE
10-11-2008, 20:15
Quitting smoking is easy.I`ve done it a hundred times. 8-)Марк Твен :-D

Pliok0019
10-11-2008, 20:18
Quitting smoking is easy.I`ve done it a hundred times. 8-)Марк Твен :-D
Спри ги и ти. :D

Still1ME1Still1HERE
10-11-2008, 20:21
Quitting smoking is easy.I`ve done it a hundred times. 8-)Марк Твен :-D
Спри ги и ти. :DЕеее не бъди лоша.

ЖуЖуБАААААААААААААААААААА АААААААААААА :-D

BrokenInnocence
10-11-2008, 20:57
При мен ситуацията е малко странна... аз обикновено си задавам въпроса "защо да спра да пуша?"... нямам причина да спирам, харесва ми да пуша... Ако нямам пари, имам причина и не си купувам цигари, но като се намират пари защо пък да не си взема... Лятото не пуша... понеже като е топло не ми се пуши. От време на време ми омръзва, спирам за около месец и после пак си почвам... та така...

Но принципно съм съгласна, че спирането става само с воля. Казваш "не" и това е.

axlbaby
10-16-2008, 17:50
Трудно е бът ю ар солджер 8-)

chelsea
10-16-2008, 18:50
а аз ще си запаля една :(

srpsko_1988
10-17-2008, 00:17
аз пък не мисла да ги спирм като пуша си ми е добре :grin: :smt033

YouR-Life
10-17-2008, 06:04
Взимай си пари само за нещо за ядене другите ги оставай вкъщи. Това е моята идея. И успех. :D

cherinka
10-17-2008, 06:17
Взимай си пари само за нещо за ядене другите ги оставай вкъщи. Това е моята идея. И успех. :D
Споко, вече е 7ми ден от как съм решила да ги спра.
При мен по-скоро е, че отказах пазаруването на цяла кутия цигари.
Вписвам се в картинката 3-4 наливки на ден + другото аванта.
За цяла седмица успях да събера пари като за едно излизане събота вечер. :)
Мноооооооооооооооооого съм хепи :smt050
Ако продължавам в същия дух, с идните пари ще си вземам дрешки и разни такиа женски джунджурийки от първа необходимост. 8-)
Едно е да даваш по 3лв. на ден за цигари, друго е да ги слагаш в касичката и след време да видиш резултата. 8-)

marshlqk
10-17-2008, 08:36
Хора в момента съм на 16, а пуша от 2-ри клас. Не си мислете, че ви баламосвам, просто не случих на компания. Всички бяха по-големи и нали се сеш'.. големите пушат и са готини, защо не и аз ?? В момента пуша по средно 2 и половина 3 кутии на ден. Син Ротманс пуша ( сравнително евтини 2.80лв ). Опитах се да откажа цигарите и повярвайте ми щях да убия няколко човека. Колко ме успокояват всъщност не е истина. Последния път като се опитах да ги откажа счупих чаша в "Орион" докато я хвърлях по един прител. :-o Явно ми се отразява добре да пуша. Не посягайте към нищо твърдо, защото от това трудно се отказва.. От него успях за щастие. Няма повече сняг... Няма повече мизерии.. Надявам се да успееш поне ти да откажеш цигарите, защото може би на някой от вас ви пука кога ще умрете..

TheCookie
10-17-2008, 18:20
Еее хубаво е че си решила да ги спреш :)

gabiiTu
10-18-2008, 18:26
4esno da vi kaja bez cigari jivota e mn po hubav as li4no ne pu6a i mi e mn dobre :) :) neznam kak no sprete cigarite i 6te se 4uvstvate mn po dobre i jizneni :) :) :)

LizZz
10-18-2008, 20:37
Кво стана, бе черинке?
Аз все така си продължавам да не си пуша и честно да ти кажа е яко. ;]

LSFCsupporter
10-19-2008, 11:09
ако не запаля ще убия човек!

НЕ СЕ ИЗДЪРЖА!



+1

Защо сте почнали да пушите като мислите за спиране ?
Аз си пуша,и не мисля да ги спирам,освен ако не се преебе нещо системата и се наложи ...

LizZz
10-19-2008, 12:23
Още ше поскъпват..