PDA

View Full Version : фитнес въпросче ..



Marto_92
10-10-2008, 19:39
здравейте значи .. ходя на фитнес вече стана почти половин година .. на 15 год съм .. и слабичак .. но съм си оформен .. та искам да попитам ... значи как и по колко да си правя серийките .. аз неискам да ставам набит и напомпан .. а искам да съм жилав , стегнат и релефно тяло ... какво трябва да правя .. да дигам с тежко ли или леко да се напъвам ли .. да ходя да бягам ли ... да спра фитнеса .. дайте ми съветче :?

Marto_92
10-10-2008, 20:25
а и ако бягам например понеделник сряда и петък,а вторник четвъртък и събота си ходя на фитнес добре ли е ? и от бягането свалям ли мускулната маса ?

jim_beam
10-10-2008, 20:29
zna4i ako iska6 da se uformi6 pravi6 pove4e povtoreniq na seriite... po3/4 serii s 20 povtoreniq gi pravq az... ina4e da az ti4am i se otslabva to i nqma dr na4in de...

redbul2
10-10-2008, 20:33
Значи серии с 6-8 повторения са за трупане на мускулна маса.При тоя малък брой повторения можеш да вдигнеш максималните тежести.От тях мускулите хипертрофират,силно нарастват.
Серии по 10-12 са за издръжливост.Естествено не можеш да ги правиш с максимални тежести,а с по-малки и получаваш силова издръжливост и донякъде хипертрофия.
Сериите по около 15 повторения са добри за релеф.Като едновременно с тях спазваш подходящо хранене без излишни калории.
За краката се използват повече повторения.За мускулна маса 12-15 с големи тежести.За релеф и издръжливост 15-20 и нагоре с по-леко натоварване.

На тая възраст е най-добре да не дигаш много тежко и се пазиш от травми.Правиш за всяка мускулна група една-две разгряващи серии с 15 повторения и малко килограми.Това е преди основните 2-3 серии.
Обърни внимание на правилното изпълнение.Без замах и използване на инерцията,а плавно без много бързане.

redbul2
10-10-2008, 20:41
За бягането и фитнеса зависи колко килограма си,какъв метаболизъм имаш-бърз или бавен.И можеш ли да издържаш на такова натоварване. Опитай и сам ще разбереш как е.