PDA

View Full Version : Маска за подхранване на косата



sohodol
10-10-2008, 20:59
Zdraveite!Tursq domashno prigotvena maska za podhranvane na kosa,no dosta neshta prochetoh i se oburkah veche i neznam koe da napravq!Edin pishe qice alkohol i zehtin.dryg pishe zehtin mlqko i limon!Ako moje napishete mi vie kakva maska izpolzvate za da podhranite kosata si!Blagodarq!

i'm so excited!
10-10-2008, 21:02
жълтък+мед+бадемово масло
жълтък+мед+зехтин
само бадемово масло /зехтин
кисело мляко+жълтък
някакви такива неща. сама си ги измислям. скоро ще пробвам хума да видим кво ше стане.

MissBitch
10-10-2008, 23:38
1-2 Жълтъка(зависи от дължината на косата),
3 Лъжици Кисело Мляко + 1 Лъжица Вода,
1 1/2 Лъжица Зехтин(преджарително го затопли)
2 чаени лъжички Алкохол(аз си слагам Metaxa)
По желание можеш да сложиш 1 чаена лъжичка мед... :::
Разбържаш мн хубаво..и Готово! Тази маска си я права веднъж седмично и съм адски доволна! Успех :) :-o :---)

Voodo_doll
10-11-2008, 06:19
Аз преди си правех с тривитаминол:
1ч.л. ракия
2ч.л. тривитаминол
1ч.л. оцет
наколко капки газ

Мирише
е отвратително но определено има ефект

D_e_s_i
10-11-2008, 09:16
с две ръце съм ЗА маската с тривитаминола-правя я от години, при това не съм от редовните :D . Ефекта е гарантиран! но и почивките са задължителни, защото това все пак е доста концентрирано. Моята коса я боядисвам от дооооста време и домашните маски я спасяват.Аз обаче знам, че трябва да се ползва и с друго масло, защото тривитаминола е масноразтворим-в оригиналната рецепта е с мас, но аз ползвам различни масла на "Икаров"-най-добре е бадемовото.

Sweet__Dream
10-11-2008, 10:52
Може също така да използваш и ампули за подхранване.Има най-различни.С растителна плацента,масла и др.Пробвай и Revalid. :)

mi6unka
10-11-2008, 19:39
И аз съм чувала че маската с тривитаминола е хубава, смятам да я пробвам, но трябва да потърся за ветеринарен магазин защото разбрах че оттам се купувал

SpAcE_LaDy
10-11-2008, 22:18
Аз си правя нещо като моя интерпретация на маската с Тривитаминол/каквото имам вкъщи си го слагам, но се отказах от газта, защото да си купувам 1 литър газ, за да слагам по 2 капки няма да стане, от маста също се отказах, защото вони отвратително и на няколко пъти з 1 бройка д се издрайфам с извинение, да не говорим, 4е разтопя ли я - щом я сложа в сместа, се втвърдява и става на топчета/
та...
2 с.л. Тривитаминол
1 с.л. общо Бадемово масло/за растеж и подхранване/ и масло от Пшеничен зародиш/против цъфтящи краища/ - демек по половин лъжица от всяко
1 с.л. Оцет /за блясък/
1 с.л. ракия /за да не се омазнява косата прекалено много - леко я изсушава/
1 с.л. Стимулант за коса /тва си е по мое желание, защото искам да ми порасне косатааааа/
1 жълтък /за по-лесно отмиване накрая/ - но аз лично спрях да слагам жълтък, защото започнах да се къносвам, а жълтъка извлича боята, не ми се ще да се къносвам 2 пъти месечно..
може да се добави по желание и мед - за подхранване, кисело мляко - за укрепване


и това нещо го правя през 3 дена - един ден слагам маската, после 3 дена не я слагам - при следващото миене на косата - на 4-тия ден слагам маската пак, стоя 2 часа, измивам и така.. като нямам време да стоя, я слагам на 6-тия ден примерно.. зависи..

decho_twilight
03-03-2012, 15:59
колко дълго трябва да седи маската и след това мие ли се косата ? а маската след миене на косата ли се прави или ? : )

kittenella
03-03-2012, 17:00
темата е стара...попитай във "Всичко за косата" vol.3