PDA

View Full Version : Имали някакъв начин... (за косата)



Celence
10-11-2008, 10:17
Здравейте
Малко ми e гузно вече, че за днес това ми е втората тема, но имам проблем...
Има много теми за коса, но такава май не намерих...

Значи косата през последната година си я мия през ден (последните две седмици вече почти всеки ден-да кажем 4 пъти седмично) и малко или много се изтощава и дори на втория ден вече почна да става мазна и да губи всякаква жизненост.. Също ( не знам дали това е причината) взе много да пада...
Малко предистория:
Всичко почна около 8 клас когато не ми пукаше особено много ,нали, и си я миех 2 пъти седмично.. но просто от липса на грижи беше много суха. Отидох при фризьорката и тя ме пострига и ми каза да си взема едни кристали за коса. И всичко беше окей, косата ми на 4 ден чак се омазняваше.. но вече нали беше почнало да ми "пука" твърде много как изглеждам, което е нормално за възрастта, и веднъж питах една приятелка колко пъти си я мие, и тя ми каза през ден. И аз викам да не изглеждам някаква мизерна да си я мия 2 пъти седмично и аз почнах през ден да си я мия.(Тъпачка!!!: ( ) В началото винаги изглеждаше добре, не се омазняваше, дори беше много добре, но с течение на времето (до сега, вече съм 10 клас) почна дори същия ден като я измия и да става гадна, освен това че я мия често, ами и постоянно я оправям и допълнително се омазнява...
Та искам пак да си я мия по-рядко, поне да не е през ден, да е здрава, но също така не искам да ходя с мазна коса, защото дори на 2рия ден ме е срам да изляза от нас вече :( :( :booooomb: Плюс това, че сме на училище и не искам да ... изглеждам мизерна...
Има ли някакъв начин? Моля ви, споделете ми, ако знаете как... :( :(

Bianca
10-11-2008, 10:22
Както в началото, когато си почнала да си я миеш през ден, е изглеждала много чиста, а после е почнала да се омазнява бързо, така и сега като почнеш да я миеш по-рядко, първо ще ти изглежда малко по-мръсна, но после ще изглежда по-добре. ;)
А и от една страна е въпрос на нагласа. Преди като си си я миела два пъти в седмицата, ти е изглеждала чиста, като я измиеш, просто защото си била свикнала да я гледаш не чак толкова чиста. :)
Ползвай пак някакви кристали за коса, може би. :)

bibi90
10-11-2008, 10:30
Абе глупости...
тея приказки,че честото миене пречело на косата за мен са градски легенди...дай да си ходиме с мазни коси :?
За косата е много по-вредно да седи мръсна,отколкото да я миеш често,в тая мръсотия в която живеем,през ден е съвсем нормално да си миеш косата.
Проблема по-скоро идва от неправилни продукти,отколкото от честота на миене,така че ако искаш адекватен отговор кажи какво ползваш за косата си,както и дали я третираш с нещо,боядисваш...? :)

Celence
10-11-2008, 10:46
Ами не я боядисвам, не я каносвам, никакви бои/спрейове не слагам.
Мия я със шампоан (различни - Шаума, Елсев, Тео бебе, Билка.. каквито има по магазините) , ако по някаква причина видя, че става суха и слагам кристали, мноооого много рядко слагам лак или пяна (защото пак се омазнява и почва да лепне) , не я изправям със преса, но със четка и сешоар.

Всъщност не знам и аз какво да мисля за честото миене, или по-точно това през ден - от една страна фризьорката ами каза около 2-3 пъти седмично, което при 3 пъти е пак горе долу през ден, от друга страна, ако не я измия и като се омазни и имам чувството, че повече се накъсва и пада, а третото, което е - фризьорките, маникюристките, козметичките и др. които са в един салон на куп, предполагам, че при фризьорката всеки ден си оправят косата, все пак са разкрасяващо студио и не може да ходят някакви неоправени :/ Да кажем я изправят набързо, но при изправянето пак се намокря косата, тоест ми е "мият" всеки ден :/ :/ Малко ми е странна тази цялата работа с косата...
Но просто искам да е здрава и да не се омазнява и да не става гадна още на 2рия ден.

Може и аз да не си избирам правилно шампоаните:
-ако си взема за мазна коса, много се изсушава
-ако си взема за суха коса бързо се омазнява
-ако си взема за нормална коса не прилича не нищо
:D

sky_l
10-11-2008, 10:58
Имам точно същия проблем :( и аз се чудя вече какво да правя :o

AItOo0
10-11-2008, 14:13
пробвай с шампоан за всекидневна употреба :)

krisetyYyYyY
10-11-2008, 14:47
kogato zapo4ne6 da q kape6 mn 4esto kosata ti zapo4va da se omaznqva po barzo spri da q kape6 tolkova 4esto parvona4alno 6te e malko gadno za6toto 6te se omaznqva po barzo no kogato se opravi nqma da ima6 problemi trqbva tarpenie ! naprimer: kapiq prez 3 dni i si sazdai navika na vseki 3 dni da q kape6!! (kristalite sa za po lesno razresvane ) savet:za da ne ti opada barzo kosata i na 30 ve4e da si s peryka spri da ispolzva6 tolkova mn dr preparati za kosa

Celence
10-11-2008, 15:44
Ами аз не използвам много препарати, само шампоан , сешоар и кръгла четка, но тя допълнително я накъсва.

Ох, ами как да спра да я мия често, по улиците и на училище с мазна коса : xxxx може би някоя ваканция или лятната, но тя е много далече. :/

Ами през 3 дена какво ще рече? На третия ден или на четвъртия ден да я мия? (Тоесто неделя и сряда ли?)

Вие на колко време си я миете?

pinky_shine
10-11-2008, 16:09
Izrysi se s malko pove4e pari4ki i si vzemi svesten za mazna kosa i predpolagam 4e 6ti se opravi.Nai-dobre kaji na friziorkata ti da ti vzeme nqkyf :)

LiO_sL
10-11-2008, 16:11
Предполагам в корените ти е мазна...а в края суха? :smt030

bibi90
10-11-2008, 16:23
Продължавай да я миеш през ден(не всеки ден),но използвай шампоан за честа употреба.Тея Шаума,Елсев и т.н да ги зарежи-не струват.Бебешките шампоани са си само за бебета и не са подходящи за твоята коса.Има един медицински шампоан Фитовал се казва,в аптеката можеш да го намериш,не е скъп към 6 лв е.С него можеш да си миеш през ден косата,и нито се изсушава,нито се омазнява :) и няма нужда от балсам след това,защото я прави много мека,гладка и лесна за разресване.Аз съм много доволна от него.
Кристалите не решават проблема със сухите крайща на косата,само го "приккриват" и имат единствено козметичен ефект.
На крайщата можеш да слагаш масло от жожоба или от пшеничен зародиш(пак от аптеката) 2 часа преди всяко къпане.И ако можеш опитай се извсетно време да я остаявяш да изсъхне сама,защото и сешоара вреди на косата.
Може да си правиш и маски с хума,те помагат срещу бързото омазняване.
Ако имаш някъкви други въпроси питай.През какво ли не съм преминала за тая коса... :) 8)

LiO_sL
10-11-2008, 16:25
Много съм доволна от Дева Праскова и някакъв чай май беше .....ухае супер измива добре и косата ти става мека...и не е скъп :oops:

*.~*` *~* anaRial *.~*.`*
10-11-2008, 16:39
Не съм сиг какво да те посъветвам.. Мий се с шампоана за мазна коса.. И после си слагай някакъв балсам или кристали, но само на краищата, където е суха, никога на корените.. И така няма да ти се налага да я къпеш толкова често, както ти искаш и няма да са ти чак толкова сухи краищата... Успех

Celence
10-11-2008, 18:32
Благодаря за мненията ви, ще проверя за този шампоан Фитовал.

Значи то и аз не знам как да го обясня. Веднага щом я измия я изсушавам.. като я изсуша е суха, предполагам от сешоара... после за известно време е наред.. като си легна и на сутринта е няква смачкана, явно защото още е била влажна.. оправям я някакси , изкарвам деня, но постоянно я намествам и още същия ден заприличва на нищо (омазнява се само в корените); към края на деня вече е зализана, а на 2рия ден е на клечки, а в корените е мазна ... ебаси гадната коса дето я имам!

bibi_bibi , искам да те попитам от този шампоан зализва ли се косата или придобива някакъв обем, поне малко, или каквато ти е косата си остава така? И тая хума колко струва? :) :)

ValzZi
10-11-2008, 18:46
Както в началото, когато си почнала да си я миеш през ден, е изглеждала много чиста, а после е почнала да се омазнява бързо, така и сега като почнеш да я миеш по-рядко, първо ще ти изглежда малко по-мръсна, но после ще изглежда по-добре. ;)
А и от една страна е въпрос на нагласа. Преди като си си я миела два пъти в седмицата, ти е изглеждала чиста, като я измиеш, просто защото си била свикнала да я гледаш не чак толкова чиста. :)
Ползвай пак някакви кристали за коса, може би. :)

+

aman
10-11-2008, 20:03
ама вие сериозно ли си миете косите толкова рядко и искате да са хубави, меки и да изглеждат добре?

kat4enceto
10-11-2008, 21:31
za6to ne probva6 da q vruzva6 kogato e mazna ili da slqga6 nqkakva 6apka taka 4e da q prikriva6 i sled tova na 3-4 den da q mie6?!?

SunShinePearl
10-11-2008, 22:33
ох аз съм 8 клас сега и аз почнах през ден да я мия :? мн гадно се омазнява в корените и като се къпя повечко косми падат ама мисля че е нормлно,иначе др проблеми нямам,иначе нищо никога не съм и правела единствено със сещоар я суша от време на време ама пак се омазнява :?,моята не е нито мазна нито суха,нормална си е...сега се замислям дали да не сменя шампоана че наистина може да е от него

jim_beam
10-12-2008, 06:21
moq pritelka ima6e sa6tiq problem izpolzvala e kakvo li ne i ni6to ne pomaga6e... no si kupi nqkva maska na avon za kojata na glavata s kislorod do kolkoto razbrah i kosata i sega se omaznqva po bavno.. razlikata e vidima... moje da probva6 i ti... ;)

WaterLilly
10-12-2008, 06:41
Някои казват, че това са митове, но аз съм напълно сигурна, че не са! Сама виждам ефекта на моята коса, ако я мия толкова често. Косата ми става безжизнена и се омазнява много по-бързо. А така като я мия през 2-3 дни си е напълно нормална, не е нито суха, нито мазна, мека е и като я разреша доста време след това пръстите ми минават през нея без проблем! А теб не знам какво да те посъветвам, наистина опитай примерно като я измиеш в четвъртък, в събота да не я миеш и чак в неделя, за да е по-рядко и у вас няма кой да те гледа.

bibi90
10-12-2008, 09:20
Ами Фитовала не придава обем на косата,но не стои и зализана,това което аз забелязвам като ефект,е че я прави много мека и някак по-плътна изглежда,освен това много добре хидратира,което е много важно за мазната коса,защото ако шампоана с койтос е къпеш изсушава кожата на главата,после тя като защитна реакция започва да образува още по-вече себум и се омазнява по-бързо.Надявам се,че го обясних горе-долу :)
А с този шампоан аз направо забравих за сухите крайща на косата,още докато я мия я усещам някак по-гладка,спря да се къса и дори цъфтежа значително намяла,освен това придава и страхотен блясък.Това поне е ефекта на моята коса,но всеки пак различните подукти на всеки действат различно.Тоя шампоан ма и малка разфасовка от 100 мл.която е към 3 лв и нещо.Можеш първо да си вземеш нея,да пробваш как ще ти се отрази.
А за хумата не мога да ти кажа точна цена,но е някакви стотинки пакетчето...С нея можеш да си правиш маски,да я смесваш например с жалтък и кисело мляко,тя придава и обем на косата. :)