PDA

View Full Version : тревата



Mun4o
10-11-2008, 17:57
Ще разкажа за една приятелка..от 8ми клас сме в едно училище и за времето което сме били заедно видях как тревата я промени.Наистина е гадно,защото не е поредното надуто курве което иска да се прави на нещо.В началото когато се запознахме и аз пушех доста сигурно за това не ми е направило впечатление..но сега вече след 2 години виждам как тя не се интересува от нищо друго когато не е пушила,не разбира голяма част от разговорите ни,говори буквално глупости,ужасно неадекватна е ..караме се,но тя все ми казва да не и говоря,като едва ли не го правя същото..а аз последните 1 година и нещо най мн 3 пъти,и то на некви екскурзий..като седнем да си говорим тя ми казва че се усеща че прекалява,но в мига в който някои и звънне с разни оферти буквално става и хуква натам...мн ми е кофти,но това е положението..когато повдигна въпроса ми казва ''ти да не си ми майка,кво ми се караш ебасии аре остави ме намира..уу аа''и аз млъквам просто защото знам че е права,жъпреки че не и го казвам защото не ми пука за нея.. та това исках да ви кажа,по-лесно е да затъваш отколкото да гледаш как някой затъва,особено когато става дума за приятел.Искам да кажа на всички които пушат трева често...че ако това е единственото нещо което може да ги накара да се смеят,то тогава живота им е наистина жалък,и ако има поне един човек който държи на тях едва ли се чувства добре.Искам да ме разберете правилно далеч съм от мисълта че като пушиш непременно рано или късно ставаш наркоман,но просто всичко си има граници.

LaDy_DaQnA
10-11-2008, 18:07
yx!

LizZz
10-12-2008, 07:35
Ше я зема да ми чисти кенефа.

Veno0m
10-12-2008, 07:50
ъъм..пропилява си живота, само т'ва мога да кажа :?

snejana67
10-12-2008, 07:54
:? жалко за момичето :-o техните знаят ли ,ако ти пука за нея сигнализирай родителите й може би те ще й помогнат :-o ще бъде жалко да се провали :-o

DevilWish
10-12-2008, 08:03
Знаеш ,че не е пристрастена физически ,а само психически ,така че тя може да спре в момента ,в който иска стига да е достатъчно силна.По принцип и аз като се върна за ваканция в България /тъй като не живея там/ и аз съм цялата седмица нон-стоп трева ама нон-стоп яко се пуши . . ама това е за ваканция ,а при нея щом е ежедневие . . нз наистина трябва да поговори с някой.На нея ще й се струва глупост ,обаче кажи й нужно е да говори с психолог или да смени компанията.
Обаче в никакъв случай не казвай на майка й ,това само ще влоши всичко ;)
Успех!

LizZz
10-12-2008, 08:10
Знаеш ,че не е пристрастена физически ,а само психически ,така че тя може да спре в момента ,в който иска стига да е достатъчно силна.По принцип и аз като се върна за ваканция в България /тъй като не живея там/ и аз съм цялата седмица нон-стоп трева ама нон-стоп яко се пуши . . ама това е за ваканция ,а при нея щом е ежедневие . . нз наистина трябва да поговори с някой.На нея ще й се струва глупост ,обаче кажи й нужно е да говори с психолог или да смени компанията.
Обаче в никакъв случай не казвай на майка й ,това само ще влоши всичко ;)
Успех!
Много ше я чуе за смяна на компанията... :razz:
Най-добре е майката и бащата да я налегнат, та да се оправи...
Най малкото без пари!

Oposum
10-12-2008, 12:04
Родителите няма да помогнат. Я се замислете ако има пушачи сред вас, успели ли са родителите ви да ви откажат от цигарите?

soul1199
10-12-2008, 12:17
:? жалко за момичето :-o техните знаят ли ,ако ти пука за нея сигнализирай родителите й може би те ще й помогнат :-o ще бъде жалко да се провали :-o+1

varnen4e
10-12-2008, 12:18
Родителите няма да помогнат. Я се замислете ако има пушачи сред вас, успели ли са родителите ви да ви откажат от цигарите?
Различно е.

tItEufFf
10-12-2008, 12:43
Е, хубу де..тя пушела много. И какви са тези родители дето не са я разбрали още. Аз само една бира да изпия майка ми разбира (нищо не ми казва де), пък ако почна и трева да пуша ..
Това момиче има ли някакви проблеми - семейството, гаджето..? Щото може и това да я подтиква към тревата. Или пък просто й харесва? Трябва да се каже на родителите. Може да я набият, да й забранят да излиза, но..ако успеят да я спрат, тя ще им бъде благодарна после цял живот. Мисля си, че при мен би било така, но има различни хора..

DeAd_LooSeR
10-12-2008, 16:42
докато тя самата не го осъзнае ти няма какво да направиш и няма кой д и помогне.Това си е нейният живот и тя сма си го пропилява,никой не е виновен за това.Знам,че ти е трудно,но трябва да го приемеш.Явнос приказки не се получава... :(

mickelangelo
10-12-2008, 17:57
накарай я да мисли като теб .. накарай я да види .. как всички пропадат .. от това .. покажи и красивата страна на живота ..

ПС: опитвал съм да помогна на такъв човек но при мен имаше и чувства и всичко беше много объркано .. и все пак не успях .. успех ти желая .. ;)
ако имаш някакви въпроси .. на SKYPE може да мога да помогна ..

olii
10-12-2008, 21:23
"Щом пушиш трева, рано или късно ставаш наркоман" - Това са пълни глупости...

lenito_sf
10-13-2008, 17:10
:shock: :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :-o :-o :-o :-o :-o :-o :-o :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :( :( :( :( :( :( :( :( :( no comment no no no no no :? :? :? :? :? :?

aresmurt
10-13-2008, 21:27
Един от моя клас пушеше трева преди контролни, все изкарваше хубави оценки, без да учи. 8-) Извод: от тревата или се поумнява или ти носи късмет :grin: :grin: :grin:

IdiOtKa
10-13-2008, 22:39
Един от моя клас пушеше трева преди контролни, все изкарваше хубави оценки, без да учи. 8-) Извод: от тревата или се поумнява или ти носи късмет :grin: :grin: :grin:
и аз ще зема да гопробвам ...

а на мен животът ми е жалък

StopAndThink
10-14-2008, 06:23
Родителите няма да помогнат. Я се замислете ако има пушачи сред вас, успели ли са родителите ви да ви откажат от цигарите?

Не успяха, за което напълно ги обвинявам :D

Трябвало е да ме спукват от бой по 3 пъти на ден, а не сега да пуша по 2 кутии...

LizZz
10-14-2008, 06:52
"Щом пушиш трева, рано или късно ставаш наркоман" - Това са пълни глупости...
ГЛУПОСТ ЛИ Е ТОВА, КОЕТО СЕ СЛУЧВА НА МОМИЧЕТО, БЕ?!?! ЕБАТИ ЗАДРЪСТЕНИТЕ ХОРА СТЕ!!!!!!!!!!

LizZz
10-14-2008, 07:26
Родителите няма да помогнат. Я се замислете ако има пушачи сред вас, успели ли са родителите ви да ви откажат от цигарите?

Не успяха, за което напълно ги обвинявам :D

Трябвало е да ме спукват от бой по 3 пъти на ден, а не сега да пуша по 2 кутии...
ВИЖ СИ НИКА!!!!!
Не можел.. Пф.. Няма такова нещо като не мога!

IdiOtKa
10-14-2008, 07:48
Родителите няма да помогнат. Я се замислете ако има пушачи сред вас, успели ли са родителите ви да ви откажат от цигарите?

Не успяха, за което напълно ги обвинявам :D

Трябвало е да ме спукват от бой по 3 пъти на ден, а не сега да пуша по 2 кутии...
ВИЖ СИ НИКА!!!!!
Не можел.. Пф.. Няма такова нещо като не мога!
ти недей да говориш много много , че след годинка ще си така променен, че ще се чудиш кво е тва мнение дето си писал ...
имам предвит че ти е доста рано да даваш мнение .. и аз преди 3-4 години си виках ... трева вие луди ли сте ... но всичко се променя ..

StopAndThink
10-14-2008, 09:51
ВИЖ СИ НИКА!!!!!
Не можел.. Пф.. Няма такова нещо като не мога!

Да съм казал, че не мога?

BringBackDaBeat
10-14-2008, 10:48
Ще разкажа за една приятелка..от 8ми клас сме в едно училище и за времето което сме били заедно видях как тревата я промени.Наистина е гадно,защото не е поредното надуто курве което иска да се прави на нещо.В началото когато се запознахме и аз пушех доста сигурно за това не ми е направило впечатление..но сега вече след 2 години виждам как тя не се интересува от нищо друго когато не е пушила,не разбира голяма част от разговорите ни,говори буквално глупости,ужасно неадекватна е ..караме се,но тя все ми казва да не и говоря,като едва ли не го правя същото..а аз последните 1 година и нещо най мн 3 пъти,и то на некви екскурзий..като седнем да си говорим тя ми казва че се усеща че прекалява,но в мига в който някои и звънне с разни оферти буквално става и хуква натам...мн ми е кофти,но това е положението..когато повдигна въпроса ми казва ''ти да не си ми майка,кво ми се караш ебасии аре остави ме намира..уу аа''и аз млъквам просто защото знам че е права,жъпреки че не и го казвам защото не ми пука за нея.. та това исках да ви кажа,по-лесно е да затъваш отколкото да гледаш как някой затъва,особено когато става дума за приятел.Искам да кажа на всички които пушат трева често...че ако това е единственото нещо което може да ги накара да се смеят,то тогава живота им е наистина жалък,и ако има поне един човек който държи на тях едва ли се чувства добре.Искам да ме разберете правилно далеч съм от мисълта че като пушиш непременно рано или късно ставаш наркоман,но просто всичко си има граници.

тва си зависи от човека. Повечети хора дето знам че пушат са си тотално нормални и си им пука за живота им :D

Leopardess
10-14-2008, 11:05
Това е много кофти :( Винаги съм съжалявала такива хора, как пропадат и си пропиляват живота, особено ако са били свестни, а щом тя ти е приятелка, представям си какво ти е .... :(
Трудно можеш да и помогнеш, ако тя самата не иска ... Както казват, ако си си признал, че имаш проблем с това, то ти си направил половината част от терапията .... Сигурно е трудно да се общува с нея вече, както личи по това, което си описал, но все пак опитай.
Сигурно до населеното място в което живееш, има разни терапии, поразпитай за нещо ... Все пак най-важното е да я убедиш, че има проблем.Успех !

olii
10-14-2008, 13:57
"Щом пушиш трева, рано или късно ставаш наркоман" - Това са пълни глупости...
ГЛУПОСТ ЛИ Е ТОВА, КОЕТО СЕ СЛУЧВА НА МОМИЧЕТО, БЕ?!?! ЕБАТИ ЗАДРЪСТЕНИТЕ ХОРА СТЕ!!!!!!!!!!
Момичето е било с доста слаба психика.Не се прави, че разбираш, моля те.

Blblblblbl
10-14-2008, 14:06
"Щом пушиш трева, рано или късно ставаш наркоман" - Това са пълни глупости...

Разбира се, че са пълни глупости ! Дори често тревата и наркоманията са на километри отстояние едно от друго. Това че психически слаби хора, плачещи за внимание или с някакви други често детски проблеми се вманиачават и пристрастяват е друг въпрос.
Един здравомислещ човек, на когото главата му е изпушила от глупости и проблеми, в никакъв случай няма да тръгне да пуши трева, дааа .. друса или нещо такова. Ще търси максимално оптималния изход от създалата се ситуация. Както е и редно.
А това, което се случва на момичето, не е глупост, а е глупава постъпка. Защото не че не й се случва САМО, тя си го прави ..

IdiOtKa
10-14-2008, 17:46
Това е много кофти :( Винаги съм съжалявала такива хора, как пропадат и си пропиляват живота, особено ако са били свестни, а щом тя ти е приятелка, представям си какво ти е .... :(
Трудно можеш да и помогнеш, ако тя самата не иска ... Както казват, ако си си признал, че имаш проблем с това, то ти си направил половината част от терапията .... Сигурно е трудно да се общува с нея вече, както личи по това, което си описал, но все пак опитай.
Сигурно до населеното място в което живееш, има разни терапии, поразпитай за нещо ... Все пак най-важното е да я убедиш, че има проблем.Успех !
КАква си ти и кому е нужно твоето съжаление ?! ....
хората просто пу6ат, а за вас сякаш са убили човек ..

andis
10-14-2008, 18:08
Родителите няма да помогнат. Я се замислете ако има пушачи сред вас, успели ли са родителите ви да ви откажат от цигарите?
Различно е.

Нищо различно няма, и двете вредат горе долу еднакво на организма, аз спрях цигарите ама си пафкам и ме боли шмайзера... който иска да си пафка, които иска да се друса с наркотици, който иска да се друса алкохол, с чалга , със сапунени сериали, с шоколад... нали тва е живота-пристрастеност... аз го наричам хоби и съм си фен на хобито..тва е :smt067 :smt059 :smt063 :smt006

DiScOnEcTeD
10-14-2008, 18:19
az iskam d aprobvam :o

IdiOtKa
10-14-2008, 20:36
az iskam d aprobvam :o
типък какво ще пробваш ?!

DiScOnEcTeD
10-15-2008, 14:33
trevata :grin: :(

j_adore2
10-15-2008, 15:04
И последно тревата наркотик ли е или не .. ?! Едни казват,че е най - лекият наркотик, а други,че изобщо не е :o :?

*Jo!n7a*
10-15-2008, 15:35
И аз съм минал по абсолютно същият път.
Просто няма какво да направиш.Ако си смени компанията (тая дето пуши с нея), ще спре.Ако не я смени ще си продължи да си пуши до един момент, оттам нататък просто ще спре, защото ще й омръзне.

IdiOtKa
10-15-2008, 17:08
И аз съм минал по абсолютно същият път.
Просто няма какво да направиш.Ако си смени компанията (тая дето пуши с нея), ще спре.Ако не я смени ще си продължи да си пуши до един момент, оттам нататък просто ще спре, защото ще й омръзне.
и квo ся вече не пушиш ли ?

*Jo!n7a*
10-15-2008, 19:30
И аз съм минал по абсолютно същият път.
Просто няма какво да направиш.Ако си смени компанията (тая дето пуши с нея), ще спре.Ако не я смени ще си продължи да си пуши до един момент, оттам нататък просто ще спре, защото ще й омръзне.
и квo ся вече не пушиш ли ?

Пуша рядко, ако се съберем повече хора, някой извади или ми се допуши просто :)
Мисълта ми е че вече не ми пука дали ще пуша или не, а преди това не минаваше ден без да пуша поне 1 път.Просто омръзва

DaRk_AnG3L
10-15-2008, 19:40
ujs!

Nam3less3
10-16-2008, 08:58
Честата употреба на трева прави някой хора неадекватни така е.

Leopardess
10-16-2008, 10:50
Това е много кофти :( Винаги съм съжалявала такива хора, как пропадат и си пропиляват живота, особено ако са били свестни, а щом тя ти е приятелка, представям си какво ти е .... :(
Трудно можеш да и помогнеш, ако тя самата не иска ... Както казват, ако си си признал, че имаш проблем с това, то ти си направил половината част от терапията .... Сигурно е трудно да се общува с нея вече, както личи по това, което си описал, но все пак опитай.
Сигурно до населеното място в което живееш, има разни терапии, поразпитай за нещо ... Все пак най-важното е да я убедиш, че има проблем.Успех !
КАква си ти и кому е нужно твоето съжаление ?! ....
хората просто пу6ат, а за вас сякаш са убили човек ..
1.Каква съм аз, си е моя работа.
2.Едно е да си пушиш от време на време, друго си е само това да ти е в главата, да се промениш коренно, да си изнервен ако не си пушил, да се караш със всички, да си проваляш здравето и живота!Това хубаво ли е според теб ?! :-x Пълна деградация ... не знам как може да толерираш такова поведение - аз лично съм против това, ти мисли каквото искаш !!! И не се заяждай с хората само защото не са твоето мнение!

IdiOtKa
10-16-2008, 16:58
Това е много кофти :( Винаги съм съжалявала такива хора, как пропадат и си пропиляват живота, особено ако са били свестни, а щом тя ти е приятелка, представям си какво ти е .... :(
Трудно можеш да и помогнеш, ако тя самата не иска ... Както казват, ако си си признал, че имаш проблем с това, то ти си направил половината част от терапията .... Сигурно е трудно да се общува с нея вече, както личи по това, което си описал, но все пак опитай.
Сигурно до населеното място в което живееш, има разни терапии, поразпитай за нещо ... Все пак най-важното е да я убедиш, че има проблем.Успех !
КАква си ти и кому е нужно твоето съжаление ?! ....
хората просто пу6ат, а за вас сякаш са убили човек ..
1.Каква съм аз, си е моя работа.
2.Едно е да си пушиш от време на време, друго си е само това да ти е в главата, да се промениш коренно, да си изнервен ако не си пушил, да се караш със всички, да си проваляш здравето и живота!Това хубаво ли е според теб ?! :-x Пълна деградация ... не знам как може да толерираш такова поведение - аз лично съм против това, ти мисли каквото искаш !!! И не се заяждай с хората само защото не са твоето мнение!
ми не те съдя за мнението , имай си го ..тва е твой избор , можеш да мислиш, каквото искаш твои си проблем ... но не съжалявай хората ... и нз що казваш че се карали със всички , мога да тикажа че е точно обратното .. !!

Giaaa
10-17-2008, 04:08
тука май хората дето са на дережето на приятелката ти са почнали да се обаждат и да твърдят,че това въобще не е така..ама както и да е тяхна си работа,не виждам кой ще си каже право "да аз пуша от три години,зависима съм и провалям живота си и този на другите около мен".. :?

колкото до проблема ти и аз бях в подобно положение.не на приятелката ти,а твоето..това беше единственото момиче,с което някога съм се смяла толкова истински,споделяла съм всичко и буквално си четяхме мислите.бяхме в едно училище,но тя живееше в друг град и лятото я изтървах..с всеки път когато си говорехме,тя говореше все повече и повече глупости.пиеше хапчета заради момче,което пушеше трева и на което му беше през оная работа за нея.и това продължи близо година..почна да излиза САМО с момчета и САМО над 19 годишни.естесвено пуши толкова много,че пръстите и отдавна са пожълтели от държенето на цигарата..беше пълна отличничка,обличаше се страхотно и беше невероятен и позитивен човек.инай-важното-най-добрата ми приятелка.а сега е един боклук,едно нищо.не ходи на училище,не може да проведе един нормален разговор и има супер глупави доводи ("вече ходим от една седмица,а той дори един път не ме хвана за задника..а мене ми се ебе разбираш ли ме?").тя е на 14.бях тръгнала да се водя по нейния път в началото,но точно родителите ми ме светнаха по въпроса..а и аз сама виждах какво се случва и с нея и с мен.и ето започна новата учебна година.аз отново съм момичето,което бях,а тя затъва още повече.

perkele1914
10-17-2008, 08:39
еми като и се пуши да пуши...да се оправя