PDA

View Full Version : Аргументи против съществуването на Бог.



Страници : 1 2 [3] 4

Naman07
01-14-2009, 20:42
http://www.sibir.bg/index.php?page=displayTopic&id=1885&tid=25973 прочети го цялото, не бъди лекомислен.Нека обяснят това, учените ти...

http://news.netinfo.bg/index.phtml?tid=40&oid=1028480 ето и за благодатния огън...

Kman
01-14-2009, 20:58
хах...

Думите са му изследвани и подлагани на какви ли не лишени от смисъл атаки и пак са останали във времето.

Ти си нямаш и на идея колко много думи на колко много хора са останали във времето....

Чудеса.... лелееее ама ти още ли вярваш в дядо коледа


Престани с тази гравитация, какво като сме я "доказали", това значи ли, че трябва да се отвърнем от вярата си?

Ако вярата се мъчи всячески да ни прави главите на мешана салата,за да вярваме на някакви нейни твърдения които противоречат на такива доказани факти като гравитацията.....естествено че трябва да се отървем от нея....ама какво да трябва,ние вече започваме да се отърваме от нея лека полека.


Такива като теб са мъртви духом

Ауууууу и това са думи от един имащ себе си за интелигентен човек....


щом предпочиташ да живееш като животно, чисто биологическо, прав ти път.

Ти и дори да се мислиш за извънземно,това няма да промени факта че човекът в вид животно,което е еволюирало по различен начин от другите животни....
Ти ядеш ли?Ти сереш ли?Ти дишаш ли?Ти пиеш ли вода?
Ако да-значи си биологично животно,ако не-значи си идиот!
Всяко едно биологично животно яде,сере,пие вода,спи,чифтосва се и т.н.
Въпроса не е в това че сме животни(а то не е илюзия,че СМЕ такива),въпроса е да се развиваме и да умеем да контролираме животинските инстинкти,които в изключително важни моменти могат да спасят живота на човек.
Въпроса е в това да съжиталстваме по начин който ни позволява развитие на мозъчните способности,а това е чрез подтискане на животинските инстинкти,за да не отнемаме и нарушаваме правата на другите хора.
Едно извънземно същество и всъщност по интелектуално напредналите цивилизаций в космоса,ако изучат човешкия индивид,сигурно ще си вземат по два,три и като папагали в клетка ще ни отглеждат,за да се забавляват с нас......защото за тях ще сме не просто животни,а безмозъчни животни....каквито всъщност сме без информираността и науката.

Kman
01-14-2009, 21:03
На тези неща ли стъпваш,те ли са ти основната база....хахахах,вземи да четеш и да се образоваш.Като навлязат нанотехнологиите и всички останали нововъведения и открития след години и тези твои "чудеса" ще бъда опровергани.Те и светкавиците са ги мислели за чудеса,обаче какво е станало после.
Ти само стой и гледай как с времето и напредването на науката твоите чудеса стават на пух и прах....

cMon
01-15-2009, 17:47
сълзите стичащи се от статуя се правят с капсули с боя внимателно поставени в очите на скулптурата *това се прави вечер* . Сутрин под въздействие на слънчевите лъчи капсулите се разтварят и "кръвта" потича.

За огъня който не пари при докосването му има даже клипчета във Вбокс как да си го направиш.Но може да е било поредната "лъжлива продукция" ....

bishop
01-15-2009, 19:46
сълзите стичащи се от статуя се правят с капсули с боя внимателно поставени в очите на скулптурата *това се прави вечер* . Сутрин под въздействие на слънчевите лъчи капсулите се разтварят и "кръвта" потича.

За огъня който не пари при докосването му има даже клипчета във Вбокс как да си го направиш.Но може да е било поредната "лъжлива продукция" ....

Tук само ще добавя че стигмата се обяснява с осложнение при някои видове малария и сходни трески, при което се получават симетрични (демек ако имаш на лявата ръка ще имаш и от дясно) кръвоизливи под и във кожата.

И бтв, още не съм си получил отговор на въпроса за великденския заек и другите религии.

SolusChristus
01-16-2009, 11:56
Лесно,

великденския заек е измислен, а другите религии за плод на Дявола.



Айде смей се сега колко съм тъп и нерационален.

AutumnTears
01-16-2009, 13:02
edin moi u4itel beshe kazal
i hristiqnstvoto e sekta ama e nai-golqmata :lol:

SolusChristus
01-16-2009, 13:16
edin moi u4itel beshe kazal
i hristiqnstvoto e sekta ama e nai-golqmata :lol: Ебаси неграмотния учител. :lol: :lol:

AutumnTears
01-16-2009, 13:39
edin moi u4itel beshe kazal
i hristiqnstvoto e sekta ama e nai-golqmata :lol: Ебаси неграмотния учител. :lol: :lol:
a o6te edin hristos :lol:

SolusChristus
01-16-2009, 13:59
edin moi u4itel beshe kazal
i hristiqnstvoto e sekta ama e nai-golqmata :lol: Ебаси неграмотния учител. :lol: :lol:
a o6te edin hristos :lol: Същия е. :lol:


Секта в този контекст е подразделение на религия. На какво по-точно е подразделение Християнството?

AutumnTears
01-16-2009, 16:52
edin moi u4itel beshe kazal
i hristiqnstvoto e sekta ama e nai-golqmata :lol: Ебаси неграмотния учител. :lol: :lol:
a o6te edin hristos :lol: Същия е. :lol:


Секта в този контекст е подразделение на религия. На какво по-точно е подразделение Християнството?
ne ne nqma smisul
az s hristosove ne moga da se razpravqm :lol:

SolusChristus
01-16-2009, 17:04
Измъквай се, измъквай се... http://img176.imageshack.us/img176/5233/iconevil2rt6.gif

Kman
01-16-2009, 19:10
Християнството е подразделение на Юдаизма(Исус е бил евреин),който е подразделение на религия преди нея,като в началото стои праисторическото преклонение пред "бога слънце" и за пример давам ореола който стои над главите над светците,не случайното съвпадение със слънце стоенето и така на татака и така на татака...

SolusChristus
01-16-2009, 19:22
Християнството е подразделение на Юдаизма(Исус е бил евреин),който е подразделение на религия преди нея,като в началото стои праисторическото преклонение пред "бога слънце" и за пример давам ореола който стои над главите над светците,не случайното съвпадение със слънце стоенето и така на татака и така на татака... Идиот.

Исус няма общо с езическите богове, както съм споменал в другата тема. Исус е бил евреин (Hebrew) от племето на Юда (Judah), юдеин (Jew).

Също така модерния Юдаизъм няма нищо общо с религията на Израелтяните по времето на Исус. Днешният Юдаизъм е базиран на Юдейските традиции, но не толкова на Мойсеевия закон и Библията.

Подразделение на Юдаизма е Месиянския Юдаизъм, който се състои от Юдеи, вярващи в Исус, които не приемат ученията на Апостол Павел.


Християнството си е отделна религия.

Kman
01-16-2009, 19:35
хахах всичките са едни и същи...

Християнството си е отделна религия.

Отделна от кое...от Исус,който е бил юдеин,евреин...той юдаизма няма нищо общо Исус...да той за тва се казва юдаизъм,щот няма нищо общо...

Днешният Юдаизъм е базиран на Юдейските традиции, но не толкова на Мойсеевия закон и Библията.

Значи християните вярват в мойсеевия закон и библията,но не и в традициите които изповядвал Исус,въпреки че му се молят и го носят на вратовете си.
Значи юдаизма няма нищо общо с Исус,а с неговите традиции и предци,а християнството имат много общо с Исус въпреки че не изповядват същата религия която той проповядвал.
Традициите на Юдеите идват от вярата им...напр. традицията да се празнува празника рождество христово няма нищо общо с религията.
Традиция е когато едно нещо се празнува и чества всяка година по едно и също време по един и същ начин,т.е. празник и значи празниците които Исус е чествал,който са свързани с религията не се изповядват от християните а от някви евреи който обаче не са като другите евреи,щото въпреки че все вярват в същия бог и съюата вяра и името им е същото-Юдаизъм,имало голяма разлика....
Усещам че тука е заплетена няква голяма простотия.

ANTIHUMAN
01-18-2009, 02:15
Kato mi kajat Bog se se6tam za cyrkwa. Kato 4uq cyrkwa se se6tam za pari, politika i sekta. Ne e taina 4e nqkyde iz istoriqta na 4ove4estvoto, horata bili tolkova newyzpitani, 4e pravili seks na ob6testveni mesta. Towa razbira se ne se e haresalo, na cyrkwata i re6ili da izmislqt Bog. Izmislili 10 te pravila i horata spreli. Ne e taina i sy6to 4e cyrkvata upravlqwa mnogo dyrjavi v Evropa ne malko wreme. Politi4eska strategiq i se dawali mnogo pari za stroene na cyrkwi i politi4eski 6estviq ,, w imeto na Bog''Ne e novo i tova 4e hristiqnstvoto e nai golqmata sekta v sweta. Tova da nakara6 milioni hora da powqrwat v ne6to koeto i ti ne si vijdal si e 4ist maitap (sekta).

pussycat_dolls15
01-18-2009, 12:50
Нямам такива аргументи.

SolusChristus
01-18-2009, 17:15
Нямам такива аргументи. Едно откровено мнение. :-D

Kman
01-19-2009, 13:59
...последвано от твоя безмислен коментар.

SolusChristus
01-19-2009, 14:04
...последвано от твоя безмислен коментар.

Тихо, полубоже, тихо.

Kman
01-19-2009, 14:07
...изблея смирената овчица.

SolusChristus
01-19-2009, 14:11
...изблея смирената овчица.


Touche...

Kman
01-19-2009, 19:45
До колкото знам тая дума е френска.
Английската дума е Touch и поради една или друга случайност съм запознат с...бих могъл да кажа...почти всичките й значения(80-90%) и значението в което употребяваш думата е,до колкото мога да предположа,"трогнат съм" и като правилно изречение се пише "I`m touched".

...Пак заповядай :)

SolusChristus
01-20-2009, 10:26
До колкото знам тая дума е френска.
Английската дума е Touch и поради една или друга случайност съм запознат с...бих могъл да кажа...почти всичките й значения(80-90%) и значението в което употребяваш думата е,до колкото мога да предположа,"трогнат съм" и като правилно изречение се пише "I`m touched".

...Пак заповядай :)

facepalm...

RoSeTo0o0o
01-22-2009, 18:27
Е,някой виждал ли го е?

SolusChristus
01-22-2009, 19:29
Всички го виждаме.. той е вътре в нас :D Не е.

Kman
01-23-2009, 06:01
той е навсякъде...big brother is watching you...хахах бог е воайор

Alira
01-23-2009, 21:00
Аз не твърдя, че Бог съществува или не.Няма човек, който със сигурност да докаже което и да е твърдение. Мисля, че по-скоро идеята за Бог е доживяла и до днес, защото е своеобразна надежда, че нещо те контролира, наблюдава, ако щете и пази.Затова го има, за да вярват хората, че някой ги закриля,когато имат нужда и ги наказва, когато не са 'добри'

Kman
01-25-2009, 06:54
значи е и вътре в нас...

Pagan_man
01-25-2009, 14:06
Абе вие не се спрехте има толкова мн други неща за обсъждане, а вие сте заляли форума с теми за оня старец.

mitternacht
01-25-2009, 19:45
Значи е и в изпражненията ни. :)

Т'ва направо беше удар под кръста за християните!


Нямам аргументи ЗА и ПРОТИВ съществуването на Бог.
Склонен съм да мисля, че все пак има добра сила.Не знам дали точно може да се нарече Бог, но... :)))

А от друга страна, скептика в мене пита-защо тогава измират толкова невинни деца?В Палестина, преди дни-в Белгия?Дори малки бебета.
Да не говорим за Африка.

Все пак, надявам се осъзнавате, че сте зачекнали една от най-най-спорните съществуващи теми :)

TheRestorer
01-25-2009, 19:59
Няма да узнаем как сме създадени.Дали е Бог,Еволюция ..

sexydevil
01-26-2009, 12:42
нали в библията пише че бог е създал хората планините и си4ко там нам земята ?

вселената е възникнала от един огромен взрив , от там различни звезди и галактики са из4езвали и са се появявали :) земята е такава защото е на подходящите условия :P аз не вярвам че ние сме единствени във цялата огромна вселена :D 8-)

Tempest
02-08-2009, 22:59
дааам, доста различни мнения видях... и повечето някак си с лек присмех бяха... за 15 години, нищо или никой не ми доказа, че бог съществува... молил съм се, палил съм свещи, всички религиозни глупости, които могат да се правят... и какво? на 16-тата осъзнах, че всъщност всичко това е гримаса... всичко е тръгнало от миналото - за повече власт, за да могат всички да се обединят под една идея... или един вид да се обединят под една държава... кой е измислил библията - не знам, но му правя евала на човека... то всъщност... библията е точно като съобщенията за грешки на уиндоус - никой не се замисля кой го е измислил или дали наистина това е причината, всички просто вярват... има нарушители на законите - престъпници, и атеистите ли сме престъпници?

Kman
02-09-2009, 13:37
и атеистите ли сме престъпници?

Е че как...ние сме най-големите престъпници,понеже отнемаме вярата на хората 8-) :D :lol: :razz:

Mastta
02-10-2009, 12:47
По всичко личи, че библията е измислена от човека... Но е хубаво да се вярва, защото ако вярваме ще стоим далече от лошите неща, ще е стараем да помогнем на хората...

Tempest
02-10-2009, 17:09
защо? Това, че съм атеист да не би да ме прави злодей? Не - аз съм алтруист, раздавам се, мисля повече за човека до мене, отколкото за мен самия... нима не мога да се пазя от лошото? Това лошо, за което се сещам сега е може би леталните вещества - алкохол, цигари и наркотици... с първото гледам да не прекалявам, второто го ненавиждам, а третото не искам да го виждам... законите ги спазвам... какво лошо върша? с какво преча на останалите? :shock:

53downfall
02-10-2009, 19:04
По всичко личи, че библията е измислена от човека... Но е хубаво да се вярва, защото ако вярваме ще стоим далече от лошите неща, ще е стараем да помогнем на хората...Нима лошите неща са навсякъде освен в Библията ?

Няма лоши неща в библията.
Да тя е написана от хора с Божие вдъхновение.

SolusChristus
02-10-2009, 21:11
Да

Несправедливостта по света доказва, че Бог не съществува.

Бог с какво ви е длъжен? След падението в Едемската градина, ние се размножаваме сами без Неговата намеса, така че Той с нищо не ни е длъжен.

DimovB
02-10-2009, 22:11
кой е мобилния на бог
или поне електронна поща, ако може

Tempest
02-10-2009, 22:31
наскоро бях гледал едно... като клипче... с факти за християнството - че доста хора се възползват от него и в неговото име убиват, като причина за убийство изтъкват точно хриситянството... и още около 50-60 такива факти... фрапиращи на пръв поглед... но иначе истини... и, обзалагам се, ако стане модерно да не се вярва в бог, ако не всички, то 80% от хората ще станат атеисти... в момента почти всички следят модата... и ретро-модата за вярата в господ все още не е отминала... за набожните - молете се да не отмине скоро ;)

Kman
02-12-2009, 18:46
Още в първите 20 страници се говори за убийства ти какво ми говориш...

+1
Бибилията е изпълнена с насилие,затова и доста умело успява да въздейства на психиката на човек и да го накара да се страхува от нещо,което въпреки че не съществува,е причинило толкова много насилие.

Няма нищо друго в човешката история което да е отнело повече човешки животи от религията.

Nam3less3
02-12-2009, 19:12
Още в първите 20 страници се говори за убийства ти какво ми говориш...

+1
Бибилията е изпълнена с насилие,затова и доста умело успява да въздейства на психиката на човек и да го накара да се страхува от нещо,което въпреки че не съществува,е причинило толкова много насилие.

Няма нищо друго в човешката история което да е отнело повече човешки животи от религията.Не религията, а хората.
Иначе повече животи са отнели парите и богатството.

Tempest
02-12-2009, 21:36
а хората от какво се водят? И с какво се оправдават - с християнството, с бог... един вид с религията.... и докъде стигаме? до извода, че религията е отнела най-много животи ;)

Nam3less3
02-13-2009, 09:13
Още в първите 20 страници се говори за убийства ти какво ми говориш...

+1
Бибилията е изпълнена с насилие,затова и доста умело успява да въздейства на психиката на човек и да го накара да се страхува от нещо,което въпреки че не съществува,е причинило толкова много насилие.

Няма нищо друго в човешката история което да е отнело повече човешки животи от религията.Не религията, а хората.
Иначе повече животи са отнели парите и богатството.
Като при почти всяка книга героите са измислени. Демек хора няма. Има религия която манипулира читателя.
Иначе си много заблуден.Нито си чел библията, нито имаш познания по тия тема, че да си мислиш че може да съм заблуден. Даже си много малък.

bishop
02-13-2009, 15:04
Още в първите 20 страници се говори за убийства ти какво ми говориш...

+1
Бибилията е изпълнена с насилие,затова и доста умело успява да въздейства на психиката на човек и да го накара да се страхува от нещо,което въпреки че не съществува,е причинило толкова много насилие.

Няма нищо друго в човешката история което да е отнело повече човешки животи от религията.Не религията, а хората.
Иначе повече животи са отнели парите и богатството.
Като при почти всяка книга героите са измислени. Демек хора няма. Има религия която манипулира читателя.
Иначе си много заблуден.Нито си чел библията, нито имаш познания по тия тема, че да си мислиш че може да съм заблуден. Даже си много малък.

Едно си баба знае, едно си баба бае... Не ти ли писна да излизаш с едни и същи банални заучени фрази (и обикновено ирелевантни) всеки път когато спорът тръгне в неудобна посока? Просто не мога да разбера как тоя път пропуснахте да споменете че алчността и завистта ще ни погубят. Да, колкото и да си дърт, си много заблуден. (най малкото плещиш несвързано, ако не ми вярваш си препрочитай постовете от време на време)

ПП:Бях останал с впечатлението че си на 19... Тянко до колкото ми е известно е на почти 18... Поправи ме ако греша, но си мисля, че една година не е чак толкова много.

Nam3less3
02-13-2009, 15:20
Много малък, но не във физическия смисъл на думата :D
На 19 съм, и ми дойде до гуша от безсмислени спорове, който обикновено са от типа на "ти си заблуден".
Естествено, инициаторите са k'man и tqnko, които целят да ядосат другия с това и той да излезе извън нерви, след което да го хулят :D

bishop
02-13-2009, 16:11
опаа, пак сменяме неудобната тема...

Kman
02-14-2009, 12:52
Религията е причината хората да са се избивали.....ако не са имало религиозни различия,нямаше да се избиват заради тези им разлики....естествено щяха да са се избивали заради друга причина,защото тогава е било такова мисленето,но факта си е факт....колко е хуманно и колко е човешко да избиеш милиярди защото не са били вярвали в твоята религия....а колко е хуманно и човешко това нещо да го пише наистина в библията,че "неверниците трябва да се убиват"....а колко е хуманно и човешко днес да се вярва в същата тази религия,която и преди и сега твърди че всеки който не вярва в нея е неверник и следвателно лош човек,а колко е хуманно и човешко да вярваш в същата тази религия избила на най-много хора на тази планета!?

Nam3less3
02-14-2009, 13:45
Ако хората не бяха невежи, и нямаше такива, които да изопачават и използват религията за зо, нямаше да има убийства. Изцяло човешка вина е това.

Kman
02-16-2009, 12:02
Най-добрия агримент за НЕсъществуването на бог е библията!


Ако хората не бяха невежи, и нямаше такива, които да изопачават и използват религията за зо, нямаше да има убийства. Изцяло човешка вина е това.

"Едно си баба знае,едно си баба бае"....невежеството идва от концервативността,а тя от страха....най-големите заплахи и страх идват от библията и корана,което води до логическото заключение че най-невежите,т.е. консервативни хора са вярващите!

И това същите хора които изопачават и извъртат истината....в ранните години на науката когато теорията за хелиоцентризма е пробивала,религията и вярващите са били тези които не са отстъпвали от позицията си на невежи хора,които извъртат истината......сега историята се повтаря,защото всичко е един голям кръговрат!
Капийш?
Анадъмно?
Ъндърстанд?
...като гледам май май нещо консерватизма ти толкова те е обхванал че се мислиш едва ли не мъдрец....аномалия....19 годишен,или там на колкото си,мъдрец който знае всичко.Аз никога не съм твърдял че зная всичко,но твърдя че постоянно си ги обогатявам и ъпгрейдвам.

Nam3less3
02-16-2009, 16:26
Самата католическа църква едно време е действала против религията и нарушавала писаното в библията. Насилственото управление на църквата, инквизицията, са престъпни от християнска гледна точка. Хората са го изопачавали в свой интерес, за да управляват другите и за политически цели.

gret4ety
02-17-2009, 05:07
хах...не мисля ,че съществува човек способен да даде , поне 1 реален аргумент поради който Бог несъществува....а защо съществува ? Защото някой е повярвал в него...за даден човек Господ може да бъде измислица и ненужна част от ежедневието , и самата причина поради която за него Той не съществува е защото не вярва в него......
+1 ! браво много умно се изрази ! :)

JUSTDNB
02-17-2009, 20:31
Curkvata nqma absolutno ni6to ob6to s religiqta.Za men tq e prosto edna fal6iva,izmamna instituciq,koqto celi edinstveno da manipulira i estestveno pri4inata sa pari,kakto vinagi...Religiqta i po - to4no vqrata e ne6to savseeem razli4no,tq se namira vav vseki edin 4ovek,nezavisimo dali govorim za vqra v Bog ili ne6to drugo,kakvoto i da e to.

JUSTDNB
02-17-2009, 20:39
Curkvata nqma absolutno ni6to ob6to s religiqta.Za men tq e prosto edna fal6iva,izmamna instituciq,koqto celi edinstveno da manipulira i estestveno pri4inata sa pari,kakto vinagi...Religiqta i po - to4no vqrata e ne6to savseeem razli4no,tq se namira vav vseki edin 4ovek,nezavisimo dali govorim za vqra v Bog ili ne6to drugo,kakvoto i da e to.Да не ми кажеш, че религията се намира в мен, че не знам.... :razz:

Kvo??Izqsnqvai se momko.Govorq za vqra,otdelen vapros,4e pogre6no q narekoh religiq(moq gre6ka),kakto kazah,vav vsqko 1 ne6to.Aide 4eti vsi4ko molq ti se.

ShiZo
03-03-2009, 21:49
не че не вярвам, но не вярвам в НЕГО.
цитирам
"Религията всъщност убеждава хората, че съществува невидим човек живеещ на небето, който наблюдава всяка минута всичко което правите. И този ЧеВек има специален списък с десет неща които не иска да правите. И ако направите едно от тези неща, той има специално място пълно с огън и дим и жупел, мъчения и страдания където ще ви прати да живеете и страдате, да горите да се задушавате да викате и плачете, завинаги до края на времето.
Но ви обича!
Той... ви обича."

Nam3less3
03-05-2009, 12:05
не че не вярвам, но не вярвам в НЕГО.
цитирам
"Религията всъщност убеждава хората, че съществува невидим човек живеещ на небето, който наблюдава всяка минута всичко което правите. И този ЧеВек има специален списък с десет неща които не иска да правите. И ако направите едно от тези неща, той има специално място пълно с огън и дим и жупел, мъчения и страдания където ще ви прати да живеете и страдате, да горите да се задушавате да викате и плачете, завинаги до края на времето.
Но ви обича!
Той... ви обича."Тия цитати от оня филм са за 10-годишните.
Който вярва знае, че Бог съществува, и квито и аргументи и "доказателства" да се дадат, не може да се промени мнението му, защото не може да промениш истината.

bishop
03-05-2009, 12:25
не че не вярвам, но не вярвам в НЕГО.
цитирам
"Религията всъщност убеждава хората, че съществува невидим човек живеещ на небето, който наблюдава всяка минута всичко което правите. И този ЧеВек има специален списък с десет неща които не иска да правите. И ако направите едно от тези неща, той има специално място пълно с огън и дим и жупел, мъчения и страдания където ще ви прати да живеете и страдате, да горите да се задушавате да викате и плачете, завинаги до края на времето.
Но ви обича!
Той... ви обича."Тия цитати от оня филм са за 10-годишните.
Който вярва знае, че Бог съществува, и квито и аргументи и "доказателства" да се дадат, не може да се промени мнението му, защото не може да промениш истината.

Стига бе интелект, не се ли научи че разликата между 'вярва' и 'знае' е общо взето колкото между теб и едно мушкато?

Nam3less3
03-05-2009, 12:46
не че не вярвам, но не вярвам в НЕГО.
цитирам
"Религията всъщност убеждава хората, че съществува невидим човек живеещ на небето, който наблюдава всяка минута всичко което правите. И този ЧеВек има специален списък с десет неща които не иска да правите. И ако направите едно от тези неща, той има специално място пълно с огън и дим и жупел, мъчения и страдания където ще ви прати да живеете и страдате, да горите да се задушавате да викате и плачете, завинаги до края на времето.
Но ви обича!
Той... ви обича."Тия цитати от оня филм са за 10-годишните.
Който вярва знае, че Бог съществува, и квито и аргументи и "доказателства" да се дадат, не може да се промени мнението му, защото не може да промениш истината.

Стига бе интелект, не се ли научи че разликата между 'вярва' и 'знае' е общо взето колкото между теб и едно мушкато?Вярата носи знание.

mimilia
03-05-2009, 15:00
Както можете да изкарате аргументи против съществуването на Бог, така можете да изкарате и - за. Винаги ще има две страни. Няма среда и може само някой да "смени фланелката", нищо повече.

Nam3less3
03-05-2009, 19:03
Вярата носи знание.Какво знание ти донесе тя? Да не разбра, че земята е кръгла ?
пс. Май вече и ти си всезнаещ :lol: :lol:



***** мъдите... 8-)Ако ще и квадратна да е, това не е предмет и тема на религията :smt023

Kman
03-05-2009, 19:05
Ми вземи поясни кое е предмет и тема на религията...че досега само празни думи говориш...ако беше то тка религията да носеше знание нямаше да противоречи на всичко научно и да е избила всичкия този народ...

Nam3less3
03-05-2009, 19:08
Ми вземи поясни кое е предмет и тема на религията...че досега само празни думи говориш...ако беше то тка религията да носеше знание нямаше да противоречи на всичко научно и да е избила всичкия този народ...Не религията, а хората са го направили в безумието и глупостта си. Религията използва метафори, за да обясни с физически термини духовни неща, като в стихотворенията.
Примерно ходене по вода.
Библията не е учебник по физика.

Kman
03-05-2009, 19:10
....нищо не каза!

bishop
03-05-2009, 20:02
...пак...

И вярата не носи знание. Знание носят фактите.

ShiZo
03-10-2009, 10:43
и факти да няма, пак няма бог ВЕ,склонна съм да вярвам на Тери Пратчет повече...
Сетих се за интересен необсъждан (майче) въпрос, зааа ефекта на пеперудата. Ако тази теория бъде доказана, и господ заминава на кино, и дъ сЕкрЕт и всичките им там неща..
:smt006

Fjordr
03-10-2009, 11:00
Ефектът на пеперудата е факт.

Не виждам, обаче, как пречи това на Бог.

Nam3less3
03-10-2009, 13:47
и факти да няма, пак няма бог ВЕ,склонна съм да вярвам на Тери Пратчет повече...
Сетих се за интересен необсъждан (майче) въпрос, зааа ефекта на пеперудата. Ако тази теория бъде доказана, и господ заминава на кино, и дъ сЕкрЕт и всичките им там неща..
:smt006Няма същество на тоя свят, което да е способно да докаже че Бог не съществува.

Kman
03-10-2009, 17:37
Пригответе се за роман....приятно четене!



Ефекта на пеперудата....теорията на хоаса....всичко е следствие от сувкупност от други следствия и така на татака...кръговрата е безкраен...
Но само тази теория не обхваща достатъчен спектър за да отхвърли напълно бог.Нужно е да се намеси кръговрата на веществата,на живота и на всичко общо взето,защото е един огромен кръговрат съставен от милиони малки кръговратчета,които са взаимнозависими и индивидуални едновременно,а тоя огромен кръговрат заедно с още сиг милиони съставляват някакаъв друг кръговрат и всичко е една самодвижеща машина и там вече все някой ще се намери да се изцепи че бог я контролира.......тая система,машина не се нуждае от нищо....тя няма скрулупи и изготвен план.
....В момента кой знай какво е огромно на числото на галактиките които се зблъскват...те си се зблъскват от милиони милиярди години и кой знай още колко милиони милиярди години ще си се зблъскват без да ги интересува съществували няква мижава планета населена от някви бълхи или не.Мислите си че живота е изключително важно нещо....дори най-важното в цялата вселена.....как ПОДЯВОЛИТЕ можете да определяте кое е най-важното като не познавате дори и 0.0000000000...и кой знай още колко нули..0000,1 от вселената.То и аз влизам в това число,но поне осъзнавам безмисленноста и абсурдността на това да се окатегоризирва света с някаква си човешка представа,идваща от въобръжението на праисторическия човек за някакво същество което командва всичко.Защо ви е въобще някой да ви управлява...вие неможете ли да се управлявате и направлявате сами да му се невиди че ви трябва някакво свръхмощно и всичко знаещо същество/енергия която да ви дава заповеди и да ви направлява...вие толква нямате ли си желания и капка разум с който да направлявате действията си за да постигнете желанията си.Е ест говоря за действия с които не наранявате примерно други хора.
Ебаси пак написах роман...Както и да е,да се върна на машинарията....контрол....чов ешкото съзнание НЕМОЖЕ,все още,да възприеме взаимосвързаността и излишността на какъвто и да е "външен" контрол от нещо или някого.Човешкото съзнание е недостатъчно развито и все още прекалено консервативно,за да премахне всичките рамки и вериги които държат съзнанието в заблуда,а историята е показвала и доказвала не вежнъж че това става чрез знания.Религиозността е консервативност....историят а показва и доказва това.В какви времена се е зародила религиозността....робски-и в библията си го пише и в историята го доказва.Защото тоталиратната система е такава в която един...някъв си там управлява и прави квото си иска с поданиците си...управляващ,бог и т.н.....днес има система-демокрацията която не се управлява от един,а от институции....ест днешната демокрация не е перфектна защото не е изчистена от консервативността,но е първия пример за управление което наподобява онази машинария.
Ест развитието няма да спре до тук и нищо няма да остане същото...
системата и мисленето на хората ще се развиват и то стремглаво в посоката в която са поели и ако си мислите че религиозността е масовост и все повече хора стават религиозни,значи не сте в крак със статистиките.....броя на атеистите расте с всеки изминал ден,а след навлизането на нанотехнологията и още редица други научни открития съзнанието и мисленето на човека ще се промени не за 50 години,а за няма и 10 години.За няколко години мисленето на хората ще се промени на 9000000 градуса,а по това може да се подразбере от страховете на религиозните хора че времето на тяхното консервативно мислене отминава и от многото статийки и простотийчици напъплили ежедневието в което все по ожесточено някви хорица се опитват да привлекат колкото се може повече хора към разни вярвания и всякви тем подобни.Искали да спасят душите ни....напротив,това което искат е да спасят вече умиращите им консервативни виждания...е ма сори ама всичко се променя.А и всички които са предрекли "апокалипсиса" и "края на света" са прави,но това всъщност е края на един етап и навлизането в друг етап от развитието на човешкото развитие.Доброто и Злото не съществуват...всеки един положителен аспект носи няколко полезни и няколко вредни перспективи за някого,някви други полезни и вредни за друг и някви съвсем други полезни и вредни за други хора примерно.

айде преди да критикувате и коментирате написаното до тук,бъдете малко упорити и прочетете всичко!

И за ваше успокоение ще ви кажа че за последен път пиша толкова дълъг пост и посещенията ми във форума ще стават все по редки и накрая евентуално ще престанат.....ще се отървете от мене скоро време 8-) :D

Nam3less3
03-10-2009, 18:04
Не съм съгласен, макар че не съм го чел :D

Fjordr
03-10-2009, 19:09
Бог какъв дизайнер е ако не може да направи света да върви сам?

В никакъв случай Бог не се намесва в промяната на времето, светкавиците, космическите явления и тн.

Детерминизъм.


Съдете ме.

Nam3less3
03-10-2009, 19:18
Бог какъв дизайнер е ако не може да направи света да върви сам?

В никакъв случай Бог не се намесва в промяната на времето, светкавиците, космическите явления и тн.

Детерминизъм.


Съдете ме.Вселената и всичко в нея върви само.
И е измислена перфектно, ако разгледаш всеки един елемент от нея ще го разбереш.

Fjordr
03-10-2009, 19:22
Аз какво казвам, бе?


Вселената си работи и без Бог да се намесва.

BlackOrchid
03-10-2009, 21:17
Моето мнение е, че рабирате грешно понятието Бог.Това се получава така защото ние сме хора, поробени от религията...
Това се е получило така защото хората са измислили категориите добро и зло.
Те си казват: "Ако направя това,Бог ще ме накаже...
Ако направя нещо друго, ще бъда възнаграден."
Това е едно много примитивно схващане, което има за цел да ни начертае един път, който ние да следваме сляпо, без да се съмняваме и без да задаваме "неудобни" въпроси, защото така е правилно.Резултатите са плачевни.
Абсолютно погледнато няма добро и зло.Знам, че има неща, които допринасят за моето развитие.Има и други неща, които не допринасят развитието ми.Но това не означава че те, сами по себе си, са добри или лоши. Няма такъв отмъстителен бог, който дебне, за да ме накаже...Бог не осъжда хората.
Бог е един вид понятие с което обясняваме онези наши преживявания които наричаме възвишени, или поне така си мисля.
Нямам точна представа какво е Бог.Но знам какво НЕ е.
И въпреки това усещам Неговото присъствие.Има нещо много осезаемо в това, което наричаме Божие присъствие...

Kman
03-11-2009, 06:08
перфектна ли.....пак ли ще е перфектна ако човешките същества измрат..
Стига си окатегоризирал всичко...това е признак за ограниченост на мисълта!

Samoten89
03-11-2009, 11:05
АКО ИМА БОГ КЪДЕ Е? НЕЩО НЕ ГО ВИЖДАМ :-o . СЛЯП ЛИ СЪМ ИЛИ? ИМА ФАКТИ, НО БОГ НЕ Е СРЕД ТЯХ! Той ли ще ни спаси от масовите убийства и глобалното затопляне?

Kman
03-11-2009, 11:08
Той ги причинява когато не му се подчиняваме!

Samoten89
03-11-2009, 11:44
Той ги причинява когато не му се подчиняваме!Да, но това е противоречие. Вече много хора умряха именно заради тях. Излиза, че Бог е убиец, а ние му вярваме?! Какъв е смисъла да му вярваме. Първо и второ, защо да му се подчинявам? Той ме е създал добре. Но той ме е създал различен с различен разум и разбиране за живота. Ако трябва да му се подчинявам, защо не ми е внушил вяра в самият него, а очаква сам да си я изградя? Различен съм заради него. Не ме е променило нещо ами природата(или Бог) така ме е създала и съм си такъв какъвто съм си. Вярващ в себе си а не в нещо базирано на КНИГА, а не на ФАКТ. :) Не е ли напълно естествено според теб не всички да сме християни и да му се подчиняваме. Нормално е следователно БОГ не може да ни наказва като умират случайни хора. Замисли се какви животи на напълно религиозни хора биват отнети. Целият им живот отива във вярата в него. Ако Бог наказва, той ще накаже когото трябва понеже може, а не всички! Или не може да различи кой е добър и кой лош ли?! :-o :-o :-o
Защо Бог е създал човека с чувство достатъчно силно, за да предизвика желание за отнемане на живот? АКО БИБЛИЯТА Е ФАКТ И ТОВА Е ФАКТ! Един от синовете на Адам бива удушен от собственият си брат поради завист. Без никаква външна намеса! Изцяло естествено, е това което прави според Библията. Обясни ми това като религиозен човек. Никой не може. Чрез това негово действие се губи целият смисъл на Християнството. Може би убиецът не е бил религиозен, ще кажеш ти? Ами много хора не са в днешно време, но пак така да се каже оцеляват и са добри. Различни сме и винаги ще сме. Не може всички да сме Християни просто! Но винаги ще има религиозни хора и съм свикнал с тази мисъл макар и да не харесвам религията. Свикни с фактите, че Бог няма намеса над текущите събития.

ShiZo
03-11-2009, 11:50
Той ги причинява когато не му се подчиняваме!Да, но това е противоречие.
той точно това имаше в предвид..

Nam3less3
03-11-2009, 12:04
АКО ИМА БОГ КЪДЕ Е? НЕЩО НЕ ГО ВИЖДАМ :-o . СЛЯП ЛИ СЪМ ИЛИ? ИМА ФАКТИ, НО БОГ НЕ Е СРЕД ТЯХ! Той ли ще ни спаси от масовите убийства и глобалното затопляне?Защо пък искаш да го "видиш"? Не е лесен пътят към Бог, ако реално и съвестно се стремиш към по-добро за тебе и към самоусъвършенстване, прочети Новия Завет. В Бог трябва да се вярва, а на това са способни малко хора. Ако просто се опитваш да разпъваш локуми както някой други в тоя форум, дето пускат какви ли не доказателства и теми против Бог и духовното, доникъде няма да стигнеш. Защото и цял роман да напишеш, не може да убедиш вярващия, че няма Бог. Аз заради това не пиша много много вече, защото всеки 2ри пост е безсмисленото мнение на някой, че Бог не съществува.
Предпочитам да пиша някъде, където хората вярват в Бог и извънматериалните неща, и да има спорове там, ще са на едно ниво по-напреде.

Fjordr
03-11-2009, 15:18
перфектна ли.....пак ли ще е перфектна ако човешките същества измрат

Да.

Kman
03-12-2009, 13:39
И кое й е перфектното сега и кое ще й е перфектното след като няма вече човеци!? Някаква промяна ще имали...ако да-защо и ако не-пак защо!

Fjordr
03-12-2009, 13:44
Не, спрямо вселената сме прашинка.

Ако вземеш една песъчинка от плажа и я хвърлиш в морето, някой ще забележи ли, че тя липсва?

Kman
03-12-2009, 13:47
Именно....и това каква връзка има с божествата и разни подобни!?

Fjordr
03-12-2009, 13:48
Ти ми кажи. Ти пита.

ShiZo
03-12-2009, 20:16
Не, спрямо вселената сме прашинка.

Ако вземеш една песъчинка от плажа и я хвърлиш в морето, някой ще забележи ли, че тя липсва?

Немога да разбера как нямате очи за тези неща...

Fjordr
03-12-2009, 22:42
Не, спрямо вселената сме прашинка.

Ако вземеш една песъчинка от плажа и я хвърлиш в морето, някой ще забележи ли, че тя липсва?

Немога да разбера как нямате очи за тези неща...

За какво нямам очи? :)

ShiZo
03-13-2009, 12:31
Не, спрямо вселената сме прашинка.

Ако вземеш една песъчинка от плажа и я хвърлиш в морето, някой ще забележи ли, че тя липсва?

Немога да разбера как нямате очи за тези неща...

За какво нямам очи? :)

..няма значение, не е свързано с темата..

Kman
03-13-2009, 13:54
Ми тогава що спамиш като не е свързано с темата...
Така...когато човек попита нещо е прието да получи отговор.
Тъй като явно че или не желаеш или неможеш да ми отговориш ще се наложи да си отговоря сам....


Не, спрямо вселената сме прашинка.

Ако вземеш една песъчинка от плажа и я хвърлиш в морето, някой ще забележи ли, че тя липсва?

Тези думи са критика към християнството!Защото в християнството се приема че бог е създал света и ние сме неговите обичани чада и логически това означава че света,управляван от господа се върти и съществува заради нас....а истината и факта че ние сме прашинка в света противоречи на цялата християнска концепция!

Samoten89
03-13-2009, 14:41
Ми тогава що спамиш като не е свързано с темата...
Така...когато човек попита нещо е прието да получи отговор.
Тъй като явно че или не желаеш или неможеш да ми отговориш ще се наложи да си отговоря сам....


Не, спрямо вселената сме прашинка.

Ако вземеш една песъчинка от плажа и я хвърлиш в морето, някой ще забележи ли, че тя липсва?

Тези думи са критика към християнството!Защото в християнството се приема че бог е създал света и ние сме неговите обичани чада и логически това означава че света,управляван от господа се върти и съществува заради нас....а истината и факта че ние сме прашинка в света противоречи на цялата християнска концепция!Добро твърдение. Всеки ден умират хора в продължение вече на може би поне 2 милиона години! Тогава, Бог би трябвало да е разбрал, че от самосебе си нещата не се оправят. Явно света има нужда от това да види поне веднъж безспорното доказателство. Защо Бог ни е създал такива каквито сме? Убийци, изнасилвачи, отрепки, наркомани и какви ли не? Естествено е да има всякакви такива хора в природата ни е. Ако не сме виновни ние значи е виновна природата(няма какво друго да е!) тогава излиза, че пак Бог има вина, защото той я е създал. Ако Бог е направил света и хората за нещо като "ТЕСТ" не знае ли вече, че е неуспешен! Защо не го промени тогава този свят. Харесва ли му какъв е? Като не може да ми се покаже, да покаже КАКВО НАИСТИНА МОЖЕ НАД СВЕТА! Или ще се надяваме още няколко милиона/милиарда души да умрат за да проумеем ли не знам? Тежка цена просто не мислите ли? Каква е гаранцията, че ще осъществим една Утопия?

Kman
03-13-2009, 15:33
Добро твърдение. Всеки ден умират хора в продължение вече на може би поне 2 милиона години! Тогава, Бог би трябвало да е разбрал, че от самосебе си нещата не се оправят. Явно света има нужда от това да види поне веднъж безспорното доказателство. Защо Бог ни е създал такива каквито сме? Убийци, изнасилвачи, отрепки, наркомани и какви ли не? Естествено е да има всякакви такива хора в природата ни е. Ако не сме виновни ние значи е виновна природата(няма какво друго да е!) тогава излиза, че пак Бог има вина, защото той я е създал. Ако Бог е направил света и хората за нещо като "ТЕСТ" не знае ли вече, че е неуспешен! Защо не го промени тогава този свят. Харесва ли му какъв е? Като не може да ми се покаже, да покаже КАКВО НАИСТИНА МОЖЕ НАД СВЕТА! Или ще се надяваме още няколко милиона/милиарда души да умрат за да проумеем ли не знам? Тежка цена просто не мислите ли? Каква е гаранцията, че ще осъществим една Утопия?

Господ според теб съществува ли? Нали е всезнаещ и всеможещ...това означава че е знаел че човечеството ще се развие в тази насока и малко по малко обичаните от него създания ще му обърнат гръб и ще се наложи да ги изтреби или създаде наново....А като е всеможещ,той може да промени това,но него си го кефи да създава и унищожава....бог е или най некъдърния,садистичен психар сред всички останали богове или не съществува....бог е по наш образ и подобие все пак,само че притежаваш сравнително по големи сили и правомощия да си прави каквото си иска,ама всеки си намира майстора все някога.

Fjordr
03-14-2009, 07:28
Тези думи са критика към християнството!Защото в християнството се приема че бог е създал света и ние сме неговите обичани чада и логически това означава че света,управляван от господа се върти и съществува заради нас....а истината и факта че ние сме прашинка в света противоречи на цялата християнска концепция!

Имах вяра в умствените ти способности. :?

Къде пише в Библията, че сме единствени във Вселената?

Ако ангелите са същества на други светове, подчинили се на Божията воля?

Изумяваш ме с лолгиката си.

Човеците като цяло не са Божии "чада". Далеч сме от този... "статут". Бог не ни създава индивидуално, за това е създал секса. Не, сексът не е грях когато е в брачни отношения (по онова време са се женели на по 13-14).

Стига с тоя Зайтгайст, намерете си от някъде другаде да учите за християнството.

Kman
03-14-2009, 10:45
Къде пише в Библията, че сме единствени във Вселената?
Меджу онези черни нещица наречени букви,но директно.


Ако ангелите са същества на други светове, подчинили се на Божията воля?
Хахахах

Подкрепям Зайтгайст(втория филм повече от първия),но това не означава че съм "учил от него за християнството".

marzilia
03-14-2009, 15:40
Ами аргументи,че Бог същестува? :)

Fjordr
03-14-2009, 18:19
Посочи къде пише, че сме сами във Вселената, k`man.

Nekasa4a
03-14-2009, 19:47
Твърд Атеист съм не вярвам в нищо което немога да видя 8)

Nam3less3
03-15-2009, 07:19
Твърд Атеист съм не вярвам в нищо което немога да видя 8)То това е крайна ограниченост и липса на всякакви други "сетива". Колко жалко.

DisciplineAndOrder
03-15-2009, 07:23
Твърд Атеист съм не вярвам в нищо което немога да видя 8)То това е крайна ограниченост и липса на всякакви други "сетива". Колко жалко.

:lol:

Kman
03-15-2009, 07:50
Вселената е толкова огромна че който и учен да питаш който разбира малко повечко от вселената ще ти каже че е абсолютен абсурд да сме сами във вселената...на марс има вода по чиста от нашата,почва наподобяваща нашата и доста оргомна възможност в подпочвените слоеве да има някакви организми,а и не е задължително този "живот" да наподобява човекът и да диша кислород.Вече има открити организми които издържат на марсианските климатични особености и такива които не се нуждаят от кислород и такива които мигат да оцеляват във откритата вселена и такива които могат да се транспортират без никакъв проблем чрез комети и астероиди......

Nam3less3
03-15-2009, 08:22
Вселената е толкова огромна че който и учен да питаш който разбира малко повечко от вселената ще ти каже че е абсолютен абсурд да сме сами във вселената...на марс има вода по чиста от нашата,почва наподобяваща нашата и доста оргомна възможност в подпочвените слоеве да има някакви организми,а и не е задължително този "живот" да наподобява човекът и да диша кислород.Вече има открити организми които издържат на марсианските климатични особености и такива които не се нуждаят от кислород и такива които мигат да оцеляват във откритата вселена и такива които могат да се транспортират без никакъв проблем чрез комети и астероиди......Никой не е казвал, че сме сами във Вселената.

Kman
03-15-2009, 08:52
Ти май въобще не четеш предишните постове а!?

Fjordr
03-15-2009, 12:15
Вселената е толкова огромна че който и учен да питаш който разбира малко повечко от вселената ще ти каже че е абсолютен абсурд да сме сами във вселената...на марс има вода по чиста от нашата,почва наподобяваща нашата и доста оргомна възможност в подпочвените слоеве да има някакви организми,а и не е задължително този "живот" да наподобява човекът и да диша кислород.Вече има открити организми които издържат на марсианските климатични особености и такива които не се нуждаят от кислород и такива които мигат да оцеляват във откритата вселена и такива които могат да се транспортират без никакъв проблем чрез комети и астероиди......


Не отричам...


Кажи къде в Библията пише, че сме сами във вселената.

pussycat_dolls15
03-15-2009, 15:11
Нямам такива.

Kman
03-15-2009, 15:46
....пише го между буквите....всичко което е важно в такива книги като библията го пише измежду буквите,никъде няма да го видиш директно казано....трябва да се вгледаш по дълбоко в символизма.Точно както това че Исус е бил пастир говори за отношение господар-роб.Точно както това трябва да обичаме и да се страхуваме от бога говори за същото отношение....библията е бъкана от такива символистични вглъбявания и смисли,които много ясно че няма да са написани директно,защото иначе няма да промива мозъци и да прееба подсъзнания.

Защо мислиш че християнството е любимата религия на владетели и разни подобни....

Fjordr
03-15-2009, 18:39
....пише го между буквите

Я пак?


Да, Християнството е любима религия на Ленин, на Сталин, на Хитлер и на останалите не-християнски владетели в Близкия Изток, Китай, Япония и тн...


Колкото "християни" владетели има, толкова и други.

Vesk0u
03-15-2009, 20:25
Абе Christ, я ми обасни защо самозадоволяването е "грях"?!?! Само на този въпрос ми отговори.

Fjordr
03-16-2009, 08:43
Абе Christ, я ми обасни защо самозадоволяването е "грях"?!?! Само на този въпрос ми отговори.

Самото то не е грях.

Греха е да мастурбираш, докато мислиш за жена, която не е жена ти. :p

guinessgirl
03-26-2009, 13:29
чудя се как може да сте толкова..наивни ли,не знам.

Библията е била измислена от човека,от Църквата,за да може да манипулира хората.
Иисус Христос е човек,на комуто са придадени божествени качества въз основа (на какво?) на езически богове като Хор,Митра,Кришна и т.н.

всичко,всичко е една огромна манипулация,за да може Църквата да прибира пари и да контролира света.

Fjordr
03-26-2009, 17:49
Иисус Христос е човек,на комуто са придадени божествени качества въз основа (на какво?) на езически богове като Хор,Митра,Кришна и т.н.

Недоказани твърдения, направени от идиоти.

kalashnik
03-26-2009, 18:20
Според армията Бог съществува, стига да оказва помощ на войската, подкрепям мнението на военните.

guinessgirl
03-27-2009, 05:00
Иисус Христос е човек,на комуто са придадени божествени качества въз основа (на какво?) на езически богове като Хор,Митра,Кришна и т.н.

Недоказани твърдения, направени от идиоти.


може би по-достоверно и реално е да е съществувал такъв човек и Библията да е паднала от небето?

Fjordr
03-27-2009, 08:55
Библията не твърди, че е паднала от небето.

2 Тимотей 3:16
Всичкото писание е боговдъхновено и полезно за поука, за изобличение, за поправление, за наставление в правдата;



Прочети тази статия: http://www.thedevineevidence.com/jesus_similarities.html

:)

Kman
03-28-2009, 11:03
2 Тимотей 3:16
Всичкото писание е боговдъхновено и полезно за поука, за изобличение, за поправление, за наставление в правдата;

на едно място в библията пише че бог е безгрешен и не съжалява,а на друго че направил еди каква си грешка и съжалява....това какво говори за библията....а какво говори за самия бог-противоречащ си бог!
Мани ги тея простотии...ако трябва да се оповаваме самона библията то трябва да убиваме неверниците с камъни и да оставяме всички убийци и престъпници да ги наказва само господ.

Fjordr
03-28-2009, 16:34
:lol: :lol: :lol:

Samoten89
03-31-2009, 17:45
Много интересен аргумент :D :razz: .
Бог - този, който ни праща в АДА да страдаме/горим/работим до края на времето на най-ужасното място, защото не сме му се подчинили, НО ТОЙ НИ ОБИЧА! Има 10 Божии заповеди, но могат да се нарушат и да ни се опростят греховете! И после какво? Пак ги нарушаваме.
Молитва - желанието да се промени Божията (святата и божествена) воля! Какъв е смисъла да се молите? Къде е ефекта от това?
Вяра - нещо, което съществува, но някак си няма особен ефект от него. Вярваш цял живот и накрая какво? Билет към Рая ли си гарантираш? А другите понеже не вярват в Ада отиват. :o

-Вярваш ли в Бог?
-Не.
-Умри!

-Вярваш ли в Бог?
-Да.
-Вярваш ли в моя Бог?
-Не.
-Умри!

Като една от божийте заповеди е не убивай, защо дискриминираме останалите животни? Казвам останалите,защото ние самите сме животни ---> http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=239228

Nam3less3
03-31-2009, 18:43
Много интересен аргумент :D :razz: .
Бог - този, който ни праща в АДА да страдаме/горим/работим до края на времето на най-ужасното място, защото не сме му се подчинили, НО ТОЙ НИ ОБИЧА! Има 10 Божии заповеди, но могат да се нарушат и да ни се опростят греховете! И после какво? Пак ги нарушаваме.
Молитва - желанието да се промени Божията (святата и божествена) воля! Какъв е смисъла да се молите? Къде е ефекта от това?
Вяра - нещо, което съществува, но някак си няма особен ефект от него. Вярваш цял живот и накрая какво? Билет към Рая ли си гарантираш? А другите понеже не вярват в Ада отиват. :o

-Вярваш ли в Бог?
-Не.
-Умри!

-Вярваш ли в Бог?
-Да.
-Вярваш ли в моя Бог?
-Не.
-Умри!

Като една от божийте заповеди е не убивай, защо дискриминираме останалите животни? Казвам останалите,защото ние самите сме животни ---> http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=239228Всеки разбира библията така, каквото е да кажем "духовното му ниво". Буквалното разбиране е било в древността, и не бива днес да е така.
Примерно от Откровението на Йоан, има написано в библията, че Йерусалим, със седем порти, блестящ, ще слезне от небето.
Някой го разбират буквално, представяйки си град със седем порти, на парче земя, падащ от небето.
А други го разбират като символ на духовното, нематериално битие, със седемте порти, символизиращи 7те чакри на човека и т.н.

Kman
04-01-2009, 09:45
Една книга която има абсурдни неща в нея и различното й тълкуване и до днес предизвиква конфликти и войни...И после хората били виновни,как ще са ти виновни хората,като всеки тълкува едно парче хартия по различен начин....библията е виновната,ако я намеше то нямаше да има кое да се тълкува различно и да създава конфликти!

wink
04-01-2009, 16:10
А защо приемате това, което пише в Библията като единствения истинен образ на Бог? Библията е написана от хора.

Господ (както аз го виждам например) е силата, която е създала целия свят и го поддържа в действие, така да се каже ;) вече толкова много време. Ако всичко във Вселената не беше точно както трябва, тя щеше да се е саморазрушила досега.

Nam3less3
04-01-2009, 16:17
Една книга която има абсурдни неща в нея и различното й тълкуване и до днес предизвиква конфликти и войни...И после хората били виновни,как ще са ти виновни хората,като всеки тълкува едно парче хартия по различен начин....библията е виновната,ако я намеше то нямаше да има кое да се тълкува различно и да създава конфликти!Библията не кара хората да воюват, нито това го пише, нито е намекнато. Тъй че религиозните войни са човешка глупост. И виновниците са някой хитреци, смесили религията с държавата, с користни цели. Папите от средновековието, инквизицията и т.н., просто показват колко ниско е било съзнанието на хората от онова време.

SiegHeil
04-01-2009, 17:16
Една книга която има абсурдни неща в нея и различното й тълкуване и до днес предизвиква конфликти и войни...И после хората били виновни,как ще са ти виновни хората,като всеки тълкува едно парче хартия по различен начин....библията е виновната,ако я намеше то нямаше да има кое да се тълкува различно и да създава конфликти!
То и Сталин е виновен че се е родил, и Елена от Троя че е толкова хубава...
Войните са естествени и ги има понеже хората са малоумни..а религиозните войни ги предизвиква църквата, а не Библията...

Kman
04-02-2009, 08:51
Лесно да се обвинява някой друг нали....Хайде кажете какво пише в библията по отношение на неверниците!?!?!?

lsd43
04-02-2009, 21:53
Доказателство -няма безгрешни неща

bellzee
04-07-2009, 11:53
чe няма чудеса всичко е просто случайност :?

Nam3less3
04-07-2009, 17:26
чe няма чудеса всичко е просто случайност :?Кво значи да има чудеса?

caseoftheex
04-07-2009, 17:39
Ако имаше Бог нямаше да има страдания, мъки .. бла бла. Мисълта ми е, че хората го превъзгласят като Всевишния, който вижда всичко. Защо тогава все на добрите им се случват гадните неща? Не знам, честно казано не съм абсолютно невярваща, нито пък обратното .. понякога имам чуството, че всичко е чиста случайност, понякога като че ли има някой там горе.. :)

Irenchety
04-07-2009, 17:44
Господ е енергия, сила, това, което ни е сътворило и това, което ни убива, за мен Бог е енергия, светлина, точно както слънцето, без което не можем да живеем, и смятам че наистина съществува Бог, независимо под каквато и да е форма, дори енергия

Jus7m3
04-11-2009, 04:42
Я прочетете пак библията и си помислете как щеше да изглежда ако на мястото на бог пишеше вашето име? Според мен всеки си е бог. Има теория,че човешкият мозък може да привлича събития по това което чувства и мисли и след като поставите вашето име на мястото на "бог" и прочетете библията отново,ще видите,че библията твърди точно това.
Относно "ад" и "рай" ще намерите също наистина логично обяснение.

Лично аз,в един слънчев ден, бях неубяснимо щастлив(сещате се за онова усещане,когато ви се скача от радост)..ама много щастлив,за този ден ми се случиха буквално "чудеса" - (принципно съм от Велико Търново) бях в Габрово - няколко дена преди това си мислих за хора които искам да видя,но те бяха от Варна,Враца и Стара Загора.. е някак си беше много странно,когато ми казаха "аз случайно съм в Габрово,заради..." всичките за които си мислех ги срещнах. Това засили моето желание за скачане от радост и 15 20 мин след това чисто бял гълъб кацна върху мене в буквалния смисъл (имам и снимка) Около 2 часа гълъба просто си седеше на мене ей така,докато обикалях града,накрая просто си замина.Това все още е единствения чисто бял гълъб който съм виждал.

Е аз съм напълно склонен да вярвам,че аз съм си моя бог и че това в библията е написано в този смисъл. От тогава насам си следя мислите и повярвайте ми,винаги ми се случват подобни неща

А може и да съм просто луд? :)

Kman
04-11-2009, 10:35
Брей ти си новия месия значи :grin: :D

Jus7m3
04-11-2009, 11:08
Брей ти си новия месия значи :grin: :D

Май не съм се изказал много добре.. Ти си новия месия :)

Kman
04-11-2009, 17:58
Докажи го :grin: :D

Kman
04-11-2009, 18:20
Всичко е написано в библията, само смени Бог с "ich_komme_aus_japan" Very Happy

Добър довод! :razz:

kristo
04-19-2009, 18:35
Аргументите "против" съществуването на Бог са за мен аргументи против истински разумното. Не това "прагматично" разумно в стил всичко, което не мога да пипна и видя "не съществува", а разумно в смисъл на това, че без тази Висша сила, дала началото на съществуването в неговата цялост, нищо нямаше да съществува. Надявам се не мислите, че всичко се е създало от "самосебе си" и "случайно", "неразумно" и "стихийно" от "нищото". Как бихте могли тогава да обясните следните неща:

-целесъобразността и хармонията в Природата, Вселената, Космоса и че тази подреденост не е управлявана от нас хората или от други простосмъртни същества, а от нещо друго, от невидима и явно Свръхразумна Сила;
-невъзможността на човек да определя сам съдбата си, бъдещето си, да знае какво го очаква, да влияе върху събитията, които предстои да се случат;
-смъртността на човека и въобще на живите същества, невъзможността да преодоляваме(ако нещата не се движеха и влияеха от Бог) върху природните закони, които именно и пак са Божие дело.

Естествено могат да се изтъкнат още доста аргументи по въпроса, но засега това е достатъчно, а мисля, че са и най-важните. Айде със здраве :)

Kman
04-20-2009, 15:16
Аргументите "против" съществуването на Бог са за мен аргументи против истински разумното

Ти си промит мозък!!!!! Порастни малко и започни да мислиш!!!!!


без тази Висша сила, дала началото на съществуването в неговата цялост, нищо нямаше да съществува

:lol: спри да говориш простотии.


Надявам се не мислите, че всичко се е създало от "самосебе си" и "случайно", "неразумно" и "стихийно" от "нищото"

Да си чувал за теорията на хаоса!?!?!?!?!
Абсолютно всички неща,които изброи се обясняват с теорията на хаоса,но ми се струва че ти не си чел нищо за него....ае като опознаеш малко света в който живеем тогава ела да спорим.

ТОВА,коеъо ти изтъкнва в опита си да докажеш нещо,НЕ СА АРГУМЕНТИ!

Знаеш ли защо има гравитация...не е заради някакъв белобрад старец или някаква си сила....ае мойто момче почети малко повече по химия и физика и тогава се опитвай да докажеш че бог съществува.
Знаеш ли какво е това което изпитваш...чувства-това не са някви божии дарения към човешкото същество,а сложна комбинация от химични реакции,ел. импулси и т.н.!

Знаеш ли че един добър математик,може наблюдавайки една муха да определи чрез математическо уравнение как тази муха лети....
Преди малко беше споменал хармония...на кое по точно викаш хармония...на заметресенията,на 50-метровите цунамита,на генните мутации от които се раждат слепени бебета или с психични приоблеми!
Ако господ е наистина творец на този свят,то той заслужава да бъде линчуван,защото е най-калпавия творец,който някога е съществувал!!!!!

ScionOfStorm
04-20-2009, 16:13
леле, още ли ги водите тея дискусии, не ви ли писна? :Д

идем_от_джапония внесе свеж въздух, тъмбс ъп!

kristo
04-20-2009, 16:57
Теория на хаоса?! Според теб нещо без разум като хаоса може да се самоподреди и да създаде живота, да създаде живите същества, да създаде природа, вселена, космос... Бог бил "лош" творец, а какво да кажем за твоите нескопосани теорийки :lol: :lol: :lol:

Значи да разбирам, че според теб всичко е създадено неразумно и хаотично, в смисъл не е имало сила, която да подреди материалния свят? Хаоса ражда хармония, тъй ли :razz: ?

И какви белобради старци бе, толкова си елементарен и смешен дечко, че хал-хабер си нямаш от това, което представлява Бога. Не, Бог не е нещо което можеш да видиш и пипнеш, но явно твоята елементарна логика и елементарното ти мозъче не могат дори и на идея да си представят какво представлява Бог. Защото както ти написах Бог е нещо много по-велико от елементарната човешка наука, на която ще й трябват още хилядолетия за да може да схване поне част от механизмите на Сътворението :)

Kman
04-20-2009, 18:01
Бе то и гравитацията неможеш да я видиш и да я пипнеш,обаче като паднеш от 5-тия етаж боли нали!!!

От това което казваш ми става ясно,че си нямаш ни най-малка идея от теорията на хаоса!!!!!!!!(тук няма как да не сложа много удивителни)!!!!!!!!!!!!!!!

Това че ти не разбираш "моите теориики",не означава че са нескопосани....а какво да кажа аз за тоя бог дето хем ни предопределя да правим грешки и после ни наказва за тях!?!?!?!?!?!?!?!

Бог ти е предопределил да направиш еди какава си грешка и после понеже с тая грешка му нарушаваш законите,той те наказва!?!?!?!?

Не познаваш света в който живееш! Тоя "дечко" с който в моемнта спориш разбира много повече от психология,философия и логика,които на теб не само ти обягват,а и направо ти липсват и това си личи от километри!

Както казах...обвинявай бог за дето ме е създал такъв!Аз не обвинявам никой друг освен себе си,докато при теб всичко е от бог и той ни предопределя всичко,след което ни дава илюзия за свободен избор!
Ти щом неможеш да разбереш теорията на хаоса,какво ли изобщо можеш да разбереш....
Я ми кажи какво са за теб извънземните и динозаврите и ми отговори по християнски!!!!!

kristo
04-20-2009, 20:05
Ами да, аз не мога да ти видя и акъла, ама на теория се води, че имаш такъв нали? Нищо, че пишеш смехорийки, ама айде :)

А Бог не ни е "предопределил" да правим грешки. Човека попада в грехопадение още от началото на съзнателния етап от живота си. Оттам нататък губи връзка с Божественото и попада в заблуждение, което го довежда до никъде. Загубил духовна и морална опора, човека се поддава на злото, на слабостите си и не може да намери себе си. Вярата е тази сила, която връща смисъла на Истинския живот, защото безверието е просто едно безцелно живуркане. Защото в един момент губиш всички измерения на вярата в себе си, макари поначало вярата да е заложена в човешката природа.

А Божествения план след човешкото грехопадение, което Бог не го е предвидил и предизвикал е човека да страда и да върви в безпътица, докато осъзнае грешката си и не се обърне отново към своя Творец. Само тогава намира истинската опора и хармонията със себе си и Вселената, в която живее(а тя включва целия съществуващ жив и нежив свят).

Какво да са извънземните- същества от други планети. А динозаврите отдавна изчезнали влечуги, които с нищо не са повлияли на човешкия живот и човешкото съществуване, та да бъдат описвани в Библията :)

Kman
04-21-2009, 09:40
От това което написа ми стана напълно ясно,че ти непознаваш религията в която вярваш!!!!
И ти казах изрично да ми отговориш за извънземните и динозаврите от гледна точка на вярващ,аз знам дефинициите на думите динозавър и извънземно!!!!!
Имаш още мнопго хляб да ядеш докато започнеш да разбираш за какво иде реч!

SolusChristus
04-22-2009, 18:31
което Бог не го е предвидил

Я пак? :?


k`man, има описание на динозавър в Библията. Книгата на Йов.

Извънземни не се знае дали има.

kristo
04-22-2009, 18:59
От това което написа ми стана напълно ясно,че ти непознаваш религията в която вярваш!!!!
И ти казах изрично да ми отговориш за извънземните и динозаврите от гледна точка на вярващ,аз знам дефинициите на думите динозавър и извънземно!!!!!
Имаш още мнопго хляб да ядеш докато започнеш да разбираш за какво иде реч!
:lol: :lol: :lol:
.................................................. ...................................

SolusChristus, на човека му е било казано, че не трябва да прави това и това(образно казано да не яде от плода на греха), но той го прави. Това си е изява на човешката воля. Бог е предупредил за последствията, но човека не го е чул и в израз на собствена воля е преценил да опита от плода на греха.

Оттам насетне е вече плана за избавлението на човечеството от греха чрез появата на Месията.

got2Bthe1
04-22-2009, 19:16
Krisko кажи мило момче кой е дал символите в христянството???Примерно тризъбеца на дявола...или имиджа на Бог като голям беловлас старец???И кой ни казва да празнуваме Рожедество Христово на 25 декември като в библията пише че Исус е роден през март???

Ако неможеш кажи аз щи помогна :)

Kman
04-22-2009, 21:12
@kristo

Ти да си чувал за божествения план,да си чувал че бог е всезнаещ....след като е всезнаещ,то следва че още при създаването на света и човека,той е знаел как ще постъпят Адам и Ева!!!!!!!!!

На мен все повече ми се струва че в това твое сиво вещество няма и наченки за логическо мислене!


Извънземни не се знае дали има.

И бог не се знае дали има(нарочно пиша бог с малка буква!)

got2Bthe1
04-23-2009, 15:47
Както Kman отбеляза в друга тема аз не съм атеист а по скоро агностик затова ще говоря против библейския образ на Бог.Библията е писана от хора,писана е за да може да еродира езичниците и невярващите.Когато е била писана почти никой не е знаел от колко други религий са карадени символите на христянството.Дори съмият образ на Бог както всеки от нас си го представя е краден.Затова смятам че билейската версия на бог е изключително погрешна.Освен това Евангелията са били избирани от хора коита са се стремяли към популяризирането на една нова религия затова и те не са особено точно....

mustaineforpresident
06-04-2009, 17:32
Мога само да аргументирам несъществуването на бог в християнския и религиозния смисъл на думата, но вярвам (и това не ми го е втълпила никоя религия или нещо подобно), че има някаква висша сила. Много неща човечеството никага няма да ги разбере никога. Бог може да е всичко, може и да седи в някое измерение, никой не знае. Но бог със сигурност не е дядка, който живее в облаците, изпратил е сина си да върши разни мизерии на земята, има си място за грешниците, наречено ад и т.н.

Nam3less3
06-08-2009, 00:21
Мога само да аргументирам несъществуването на бог в християнския и религиозния смисъл на думата, но вярвам (и това не ми го е втълпила никоя религия или нещо подобно), че има някаква висша сила. Много неща човечеството никага няма да ги разбере никога. Бог може да е всичко, може и да седи в някое измерение, никой не знае. Но бог със сигурност не е дядка, който живее в облаците, изпратил е сина си да върши разни мизерии на земята, има си място за грешниците, наречено ад и т.н.Точно това е Бог. И ако се задълбочиш в християнството, ще разбереш смисъла на всичко, и ще разбереш колко правилно, вярно, логично и т.н. е.

WickerMan
06-08-2009, 15:14
По принцип съм привържаник на научните теории (за каквото и да било), не казвам че не съществува бог но не ми е дал основание да вярвам в него. Но не мога и да се аргументирам в обратното тая тема можеби ще си остане вечна :wink:

Nam3less3
06-08-2009, 16:13
По принцип съм привържаник на научните теории (за каквото и да било), не казвам че не съществува бог но не ми е дал основание да вярвам в него. Но не мога и да се аргументирам в обратното тая тема можеби ще си остане вечна :wink:Основанията за вяра не са на научна основа.

WickerMan
06-08-2009, 17:39
Хаха знаm че основанията за вяра не са на научна основа, тва е малко извън темата.
Но по темата


Основата за вяра е на мозъчна недостатъчност. :)
+1

MentallyBlind
06-08-2009, 17:39
^Толкова си неадекватен бате.

Nam3less3
06-08-2009, 20:16
Основата за вяра е на мозъчна недостатъчност. :)Ти освен глупости можеш ли да напишеш някое смислено мнение? Никой не ти обръща внимание на необоснованите заключения.

Liar
06-09-2009, 22:07
Съгласна съм,че този въпрос ще си остане вечен,в глобален аспект и яснота ще има след няколко поколения.Никоя влиятелна личност,чието мнение има значение,няма да дойде и да каже на християните например,че Адът е измислен или че е доказано,че Бог не съществува,това просто няма да бъде позволено,ако това ще значи трети лица да загубят състояние.Знаете ли,че е открито как автомобилите да се движат с вода?Със сигурност няма да да влезе в употреба,докато бизнесът с горива не замре...Така че това "учените не са оповестили..."
Всеки трябва самостоятелно да намери истината за себе си ...Тази тема е стъпка към това,но можете ли да дадете аргументи против това,което чух онзи ден-че много неща в религията са направени с цел манипулация,че още не сме стигнали до там,за да обясним етерните и т.н. полета,че ако на Земята енергията е под форма на материя,не навсякъде е така и така нататък...

mustaineforpresident
06-10-2009, 16:12
Мога само да аргументирам несъществуването на бог в християнския и религиозния смисъл на думата, но вярвам (и това не ми го е втълпила никоя религия или нещо подобно), че има някаква висша сила. Много неща човечеството никага няма да ги разбере никога. Бог може да е всичко, може и да седи в някое измерение, никой не знае. Но бог със сигурност не е дядка, който живее в облаците, изпратил е сина си да върши разни мизерии на земята, има си място за грешниците, наречено ад и т.н.Точно това е Бог. И ако се задълбочиш в християнството, ще разбереш смисъла на всичко, и ще разбереш колко правилно, вярно, логично и т.н. е.
преди време се бях задълбочил. Четох библията и разни такива, християнството не казва подобно нещо.

Nam3less3
06-10-2009, 16:58
Зависи как си го разбрал.

Lonelysoul
06-23-2009, 11:44
1. Самите планети , галактики и звезди са разпръснати.
2. Всеки ден има престъпления , кражби и убийства.
3. Един не си знае парите , а друг няма стотинки и за хляб.
4. Лъжи и лицемерие са вечно в главите на хората.
Е добре , ако Бог съществуваше , всичко това нямаше да стои по този начин.


Ма ти хичн еси наясно нали ? всеки ден имало убийства , престъпления, лъжи и тн всичко това е заради деянието на Ева още в началото на библията :) когато тя бърка и яде от забранения плод Дявола спечелва земята и така тои управлява с падналите ангели тъи като е спорил с бог ка ктрябва да са нещата бог му дава шанс да покаже идеите си и това сме ние доказателството на бог че дявола бърка и това нее правилния начин на живеене и някои ше кажа ами ние сме опитни мишки но ене прав несме както това е станало на земята можело е да стане на друг плаента просто ние сме збаркали и сега живеем този живот всичко е било създадено от бог а кои е създал бог е тъп въпрос тои е бог ако някои го беше създал как тои ще е бог никое човешко същество неможе да си го обесни но 1 ден ако отидем на небето можем да попитаме самия бог да ни каже :) а за сега тези теории тип големия взрив са смешни сабрали се тоз и тоз елемент и станало бум и ето ни всички от 2 елемента станали стотина че и такава разновидност на неща се получила ама и .... а моля моля това е смешно откаде са се появили тогава елементите коит оса гръмнали първоначално бог казва в началото бе хаос :)

Lonelysoul
06-23-2009, 11:48
Nam3less3 написа:
mustaineforpresident написа:
Мога само да аргументирам несъществуването на бог в християнския и религиозния смисъл на думата, но вярвам (и това не ми го е втълпила никоя религия или нещо подобно), че има някаква висша сила. Много неща човечеството никага няма да ги разбере никога. Бог може да е всичко, може и да седи в някое измерение, никой не знае. Но бог със сигурност не е дядка, който живее в облаците, изпратил е сина си да върши разни мизерии на земята, има си място за грешниците, наречено ад и т.н.
Точно това е Бог. И ако се задълбочиш в християнството, ще разбереш смисъла на всичко, и ще разбереш колко правилно, вярно, логично и т.н. е.

преди време се бях задълбочил. Четох библията и разни такива, християнството не казва подобно нещо.

за да се получи това с четенето трябва да разсъждаваш библията е като кодирана книга има си шифър и ако отвориш сърцето си бог ще ти помогне да намериш шифъра и да я разбираш това нет ие Граф монте кристо да го четер като детска приказка по 100 -150 страници на ден поне библият асе чете малко и се мисли какво трябва да те научи това никаде в библията няма бог да ти каже пряко нещо бог няма нужда да се доказва тои неиска да те убеди тои иска да те накара да повярваш в него дори да неси сигурен тази вяра е по силна от всичко библията те учи на добродетели на това как трябва да живееш никои нее безгрешен никои нее умрял без да е съгрешил понне милион пати но това което бог иска е ние да му покажем че го обичаме и вярваме в него и тои ще ни прости грешките :)

Lonelysoul
06-23-2009, 11:53
Както Kman отбеляза в друга тема аз не съм атеист а по скоро агностик затова ще говоря против библейския образ на Бог.Библията е писана от хора,писана е за да може да еродира езичниците и невярващите.Когато е била писана почти никой не е знаел от колко други религий са карадени символите на христянството.Дори съмият образ на Бог както всеки от нас си го представя е краден.Затова смятам че билейската версия на бог е изключително погрешна.Освен това Евангелията са били избирани от хора коита са се стремяли към популяризирането на една нова религия затова и те не са особено точно....

Ти чел ли си библията ? и какво затеб е просто "Fairytale" ? една приказка ти добре ли си бре момче , била писана от хора еми ти какво очакваш бог да я напише и да я материализира на нечия маса ? бог е вдъхновил хората коит оса я писали то иим е казвал думичките библията е написана толквоа сложно с такива думи и изрази че никои човек неби могъл да я напише самичак без помощ от бог поне според мен

Lonelysoul
06-23-2009, 12:01
Не, не ми отговори както трябва.Бог, според Библията е всезнаещ и хората са със собствена воля.
Тогава как хората са със собствена воля, като Бог знае какво ще се случи? Ако има един единствен изход от ситуациите (тези изходи които Бог знае) , тогава как човека може да има собствена воля и контрол над съдбата си, както се твърди в Библията

Да ти имаш собствена воля можеш да отидеш еисега да пиеш вода и да паднеш по аптя но можеш да отидеш след 5 мин маика ти да попие овдата по пода и да не се подхлазнеш и паднеш може .. има милярди варианти какво ще стане ти избираш твои е избора кога какво да направиш , ако ти искаш да направиш нещо но то нее правилно бог ще ти прошепне (съвеста ти мисленето ти ) можеби нетрябва да правя това но няма да те спре тъи като имаш право на собствена воля бог знае какво ще се случи можеби затова се опитва да те разубеди за да несе случи нещо лошо но тои никога няма да те спре никога няма да ти отнеме личното рпаво на вземане на решения едно е сигурно които и път секи от нас да поеме всичко ще свърши с второто идване на христот всички пътища водят натам колкото и много да са те

А това за камъка което си писал е просто абсурдно да си задаваш такива въпроси смешен си неможеш да го разбереш бо никои от нас неможе все едно както казват в библията бог е 1 но има 3 лица бог син , бог отец , и святия дух ако небаркъм точно названието е ся някои ще каже че тои има разтроение на личността , чувал съм това и въобще незвучи смешно та както казвъх ние хората неможем да си го обесним нека му дадем шанса бог да ни го обесни един ден :)

Tempest
06-23-2009, 14:00
нямам време да го чакам... имам собствена воля и тя не вклюява вярата ми в бог или въобще в някаква сила... за ваше, а и мое съжаление, обаче, няма как да ви кажа доводите си, защото са прекалено лични... но аз знам, че живеем в заблуда :)

Nam3less3
06-23-2009, 21:23
нямам време да го чакам... имам собствена воля и тя не вклюява вярата ми в бог или въобще в някаква сила... за ваше, а и мое съжаление, обаче, няма как да ви кажа доводите си, защото са прекалено лични... но аз знам, че живеем в заблуда :)И аз мога да кажа абсолютно същото, само че в защита на Бог :D

Tempest
06-23-2009, 23:35
чудя се ако напиша още нещо, дали някой ще го копира и ще каже, че може да каже същото... това е знак от бога... аз ви казвам, той ви казва :D

SolusChristus
06-24-2009, 01:54
нямам време да го чакам... имам собствена воля и тя не вклюява вярата ми в бог или въобще в някаква сила... за ваше, а и мое съжаление, обаче, няма как да ви кажа доводите си, защото са прекалено лични... но аз знам, че живеем в заблуда :)И аз мога да кажа абсолютно същото, само че в защита на Бог :D

lol Тодор Живков

Nam3less3
06-24-2009, 02:01
нямам време да го чакам... имам собствена воля и тя не вклюява вярата ми в бог или въобще в някаква сила... за ваше, а и мое съжаление, обаче, няма как да ви кажа доводите си, защото са прекалено лични... но аз знам, че живеем в заблуда :)И аз мога да кажа абсолютно същото, само че в защита на Бог :D

lol Тодор ЖивковНе мисля, че той спада към аргументите за съществуването или несъществуването на Бог :D

kael
06-24-2009, 21:40
бог... хмммм незнам за бог ноаз 100% не вярвам в религиите и църквите. въпрос на личен избор е. Според мен "бог" е във всеки от нас, стига да се научим да бъдем добри и да уважаваме другите...... вярвайте в себе си и в способностите си това е най важното според мен

Tempest
06-24-2009, 22:18
бог казва "обичай ближния си както обичаш себе си"... еми да ви е*а в идиотите чорлави :D

Tempest
06-28-2009, 23:02
дай сега малко по-сериозно...

днес гледах по новините за разни иконописци-ученици, като едно от тях ми направи впечатление... че чрез религията, чрез вероучението, се научил да бъде по-добър, да помага на семейството си "в този труден за тях и него момент"... е, аз как се научих да помагам на приятели, познати, близки? Как се промених така, че от "глей го тоя къв е мухльо" мнението за мен стана "еей, той е мноо печен..."?! И пак - всичко без да ми помага някой отгоре... всичко опира до желание, ако има желание - намира се и начин :)

backiss
08-03-2009, 11:11
хах...не мисля ,че съществува човек способен да даде , поне 1 реален аргумент поради който Бог несъществува....а защо съществува ? Защото някой е повярвал в него...за даден човек Господ може да бъде измислица и ненужна част от ежедневието , и самата причина поради която за него Той не съществува е защото не вярва в него......

сега ще ти кажа
всичко има начало и край
да приемем че е така и че "бог" е създалземата и всичко за 7 дена
преди тези седем дена какво е правил
кой е създал бог
всичко което знаем за бог сме научили от библията нали
а тя самата си противоречи
така че щом тя не ни дава реални отговори и се оплита тогава как да вярваме в реалния образ на господ?

ZipFail
08-03-2009, 11:28
сега ще ти кажа
всичко има начало и край
да приемем че е така и че "бог" е създалземата и всичко за 7 дена
преди тези седем дена какво е правил
кой е създал бог
А кой е създал големия взрив ?

backiss
08-03-2009, 11:35
сега ще ти кажа
всичко има начало и край
да приемем че е така и че "бог" е създалземата и всичко за 7 дена
преди тези седем дена какво е правил
кой е създал бог
А кой е създал големия взрив ?

аз не коменрирам големия взив това е научна теория и мисля че учените биха ти дали добър отговор
може и да е имало голям взир може и да е нямало
но със сигурност е нямало бог които като фокустник да напрати тези неща

би ли ми отговорил на въпростите ти от предишното съобщение

ZipFail
08-03-2009, 12:13
И двете теории са еднакво необосновани и нелогични..ама кой си ти да казваш коя е правилната и коя не ?

Xitap
08-03-2009, 12:18
Спрете наркотиците! Кой каквото иска да казва, за мен Бог съществува във всеки един от нас. Самия живот е частица от Бога, а не от топките на някой мъж и от матката на някоя мастия. Това е МОЕТО мнение!

backiss
08-03-2009, 12:37
И двете теории са еднакво необосновани и нелогични..ама кой си ти да казваш коя е правилната и коя не ?

къде точно съм казал коя е правилната теория и коя не
аз вярвам че господ е измислица и това е моето мнение
ако греша кажи ми къде и ми дай доказателства че е така

Otep
08-03-2009, 22:03
Според мен няма Бог. Не съм усетила да има, или да ми е помогнал в каквото и да е. Сама градя живота си, боря се с гадостите и не ми помага някакав измислен човек. Аз не вярвам в нищо, нито в Исус, нито в Алах. Няма Богове. Сега можем да открием отговорите и да докажем откритията си с доказателства. Религията манипулива и промива мозъците. Карала е хората да правят каквото им се каже. За каква божествена сила говорим клалиса ги, бесили са ги, горили са ги на клада- къде е Бог ? Как може да има Света инквизиция?! Та нали трябва да прощаваме и да си подаваме другита буза?! И така :) Мога да пиша още много, но ще стане досадно :)

bishop
08-03-2009, 22:18
Добре бе още ли го водите този спор?

Ето как аз виждам нещата:
Няма доказателства че го има, няма и доказателства че го няма. (Дъъ, как би могло да има доказателства че нещо го няма ако го няма? Също като Великденския Заек, Рудолф и моята любимка Дама Пика)

Просто има 2 вида хора:
Едните отказваме да вярваме в нищо, за чието съществуване няма доказателства, другите са склонни да вярват във всичко, срещу чието съществуване няма доказателства. End of Story.

ПП: Искрено ви моля да не ме цитирате и да не повеждате спорове, защото по всяка вероятност в близкото бъдеще няма да посетя темата и няма да отговоря, а пък да ми дъвчете кокалите докато ме няма не е много християнско.

Nam3less3
08-04-2009, 12:07
Според мен няма Бог. Не съм усетила да има, или да ми е помогнал в каквото и да е. Сама градя живота си, боря се с гадостите и не ми помага някакав измислен човек. Аз не вярвам в нищо, нито в Исус, нито в Алах. Няма Богове. Сега можем да открием отговорите и да докажем откритията си с доказателства. Религията манипулива и промива мозъците. Карала е хората да правят каквото им се каже. За каква божествена сила говорим клалиса ги, бесили са ги, горили са ги на клада- къде е Бог ? Как може да има Света инквизиция?! Та нали трябва да прощаваме и да си подаваме другита буза?! И така :) Мога да пиша още много, но ще стане досадно :)Църквата,за която говориш, е човешка и антихристиянска, изобщо не е аргумент против християнството. Това за стотен път го повтарям, проумейте го. Доказателствата са за науката, не за религията. Много лесно искате да ви е. Религията е пътят, тя не манипулира. Хората манипулират.

Scarecrow
08-21-2009, 18:31
Nam3less3 ти защо вярваш в Бог ?

r0ssk0
08-24-2009, 23:02
Предостатъчно спорове съм водил на тази тема и едно съм разбрал - хората имаме нужда да вярваме и да разчитаме на нещо :) Аз не вярвам нито в християнския, нито в който и да е било друг бог, но някои хора се чувстват по-добре получавайки упора и в религията.. Чел съм и за различни религии и различни философии и те всички са създадени от умни за времето си хора, които по един или друг начин са искали доброто на останалите хора, главно като им покажат един прав път и да ги отърват от някой-друг порок :) Тези неща, които съм прочел съм ги приел по най-правилния за мен начин - взел съм поуките от тях, поел съм мъдрите мисли и идеи и се радвам, че имаме такива учения на земята, но... дотук ;) Следвайки тези морални устои, научени от мен, аз вярвам, че мога получавам от себе си, на семейството си и на близките си за упора, подкрепа и утеха, които са ми достатъчни да живея живота си, било то в добро или лошо, но ще знам, че аз съм го живял този живот, аз съм си го направил такъв какъвто е и че всички избори са си били на моя глава..
По не ми харесва мисълта да обвинявам божество за моите несполуки, и да му благодаря за своите успехи.. ненужно усложнение на нещата и чисто прехвърляне на отговорностите :)
А някога замисляли ли сте, че това същество, обожествявано от хората и наричано Бог, не е просто моралния и еволюционен връх, към който се стреми нашата цивилизация? Всеки човек да е толкова мъдър и милосърден, колкото е това същество? Може би.. това са разсъждения, за които мога да пиша още много, но може би за момента не е нужно :)

YouKnowImBetterThanYou
08-26-2009, 00:14
Бог е този или това, на което дължим съществуването си. Всякакъв вид религия е форма на контрол над съзнанието. Просто изгледайте това клипче (крайната сцена от филма мъже в черно I) http://www.youtube.com/watch?v=AJOVUF-HaDw
На мен лично ми се струва много по-правдоподобно от колкото всякакви други теории за нещо велико. Вселената е необятно нещо, а нашия създател може дори да не подозира за съществуването ни. Теориите са безкрайни, най-сигурния вариант на живота е просто да го живееш без да се замисляш върху неговия смисъл, а просто да се радваш, че е интересен и възможността да го живееш се пада само веднъж. :P 8-)

DimovB
08-26-2009, 00:43
http://i256.photobucket.com/albums/hh192/adamrector/JesusRidingDinosaur.jpg

SolusChristus
08-26-2009, 19:28
HURR DURR DERP DERP DERP

http://img.4chan.org/b/src/1251293039159.png

http://4gifs.com/gallery/d/52598-1/newfag_detector.png

Не можеш да линкваш картинки от 4chan. Изчезват след максимум час.

DimovB
08-27-2009, 01:06
Бог обича динозаврите!

доказателство:
http://2.bp.blogspot.com/_UHU7Mx0Zq9I/SQI8w71OmvI/AAAAAAAAAcA/FvpqWVCG8l4/s400/jesus_and_the_dinosaurs.jpg

SolusChristus
08-27-2009, 15:34
Нещо не ти стана трайфорса... ;)

montana6
08-28-2009, 00:08
Добре, сега... Какви аргументи искате, не мога да разбера... Виждате ли го тоя бог? Виждали ли сте го? Войните спират ли? Ужасиите спират ли? Нещо помагал ли ви е? Няма смисъл да се хабите. Пийте една студена вода и вървете да се разтъпчете малко.

Nam3less3
08-28-2009, 02:08
Добре, сега... Какви аргументи искате, не мога да разбера... Виждате ли го тоя бог? Виждали ли сте го? Войните спират ли? Ужасиите спират ли? Нещо помагал ли ви е? Няма смисъл да се хабите. Пийте една студена вода и вървете да се разтъпчете малко.И какво от това че не спират воините примерно? Мен па ми помага.

montana6
08-28-2009, 02:30
Браво, като ти помагам. Аз ти казвам аргументи. Ако има господ, що ни оставя да се трепем?

Nam3less3
08-28-2009, 02:39
Браво, като ти помагам. Аз ти казвам аргументи. Ако има господ, що ни оставя да се трепем?Щото сме неблагодарни зли алчни себични идиоти, които сами си се трепят. Войната хората са я създали, те си носят последствията. Прочети библията, и ще разбереш защо Бог прави или не прави това или онова.

montana6
08-28-2009, 02:41
Точно сега нямам време, но някой ден ще я прочета. Кажи ти тогава с какво ти (ни) помага бог. То е ясно, че не може за всичко, кажи поне за кое.

Nam3less3
08-28-2009, 02:43
Точно сега нямам време, но някой ден ще я прочета. Кажи ти тогава с какво ти (ни) помага бог. То е ясно, че не може за всичко, кажи поне за кое.Не знам за другите. На мен ми помага така, че в доста моменти в живота ми ми върви като по вода, което не е случайност примерно.

montana6
08-28-2009, 02:46
Точно сега нямам време, но някой ден ще я прочета. Кажи ти тогава с какво ти (ни) помага бог. То е ясно, че не може за всичко, кажи поне за кое.Не знам за другите. На мен ми помага така, че в доста моменти в живота ми ми върви като по вода, което не е случайност примерно.

И ти си мислиш, че това се дължи на бог, а не на теб? Ако е така откъде си сигурен?

Nam3less3
08-28-2009, 02:50
Точно сега нямам време, но някой ден ще я прочета. Кажи ти тогава с какво ти (ни) помага бог. То е ясно, че не може за всичко, кажи поне за кое.Не знам за другите. На мен ми помага така, че в доста моменти в живота ми ми върви като по вода, което не е случайност примерно.

И ти си мислиш, че това се дължи на бог, а не на теб? Ако е така откъде си сигурен?Не зависи от мен, каквото зависи от мен се дължи на мен, но специално това не. А и ако си вярващ(в Бог), ще разбереш защо съм сигурен.

SolusChristus
08-29-2009, 07:18
Нещо не ти стана трайфорса... ;)
http://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forum▲
▲ ▲

http://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forum◄

http://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forum◄
http://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forum http://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forumЛОЛ, знам 4 вида трайфорс, за твое сведение
http://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forum☻
☻ ☻ http://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forum<<Nigga triforce (особено важен)

http://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forum♦
♦ http://www.teenproblem.net/forum ♦

Както и да е в момента и двамата нарушаваме правила 1 и 2, така че предлагам да спрем дотук.

Rule #1 - Do not talk about 4chan.
Rule #2 - Do NOT talk about 4chan.
Таен текст под прикритие, не маркирай с курсора, не чети при цитат, защото - THE GAME!!!

Rule #1 - Do not talk about /b/.
Rule #2 - Do NOT talk about /b/.

YouKnowImBetterThanYou
08-29-2009, 12:03
Точно сега нямам време, но някой ден ще я прочета. Кажи ти тогава с какво ти (ни) помага бог. То е ясно, че не може за всичко, кажи поне за кое.Не знам за другите. На мен ми помага така, че в доста моменти в живота ми ми върви като по вода, което не е случайност примерно.

Вярата е чисто суеверие. Примерно 100 души са болни от рак и за тях единствената им последна надежда е да се помолят на бог. Сега става следното: всичките 100тина се молят, но всички те измират с изключение на 1. Той казва, че е спасен от бога защото се е молил, а какво да кажат останалите 99, които вече ги няма? Излиза, че всичко е въпрос на чист късмет, естествения избор на природата. Малък шанс, който се случва. Или иначе казано проста случайност.

SolusChristus
08-29-2009, 13:17
Точно сега нямам време, но някой ден ще я прочета. Кажи ти тогава с какво ти (ни) помага бог. То е ясно, че не може за всичко, кажи поне за кое.Не знам за другите. На мен ми помага така, че в доста моменти в живота ми ми върви като по вода, което не е случайност примерно.

Вярата е чисто суеверие. Примерно 100 души са болни от рак и за тях единствената им последна надежда е да се помолят на бог. Сега става следното: всичките 100тина се молят, но всички те измират с изключение на 1. Той казва, че е спасен от бога защото се е молил, а какво да кажат останалите 99, които вече ги няма? Излиза, че всичко е въпрос на чист късмет, естествения избор на природата. Малък шанс, който се случва. Или иначе казано проста случайност.
А може би този един се е молил най-много.

А пък може би Бог е погубил 99те, а е спасил единия, не защото се е молил, а защото на Бог така е угодно?

YouKnowImBetterThanYou
08-29-2009, 14:01
Точно сега нямам време, но някой ден ще я прочета. Кажи ти тогава с какво ти (ни) помага бог. То е ясно, че не може за всичко, кажи поне за кое.Не знам за другите. На мен ми помага така, че в доста моменти в живота ми ми върви като по вода, което не е случайност примерно.

Вярата е чисто суеверие. Примерно 100 души са болни от рак и за тях единствената им последна надежда е да се помолят на бог. Сега става следното: всичките 100тина се молят, но всички те измират с изключение на 1. Той казва, че е спасен от бога защото се е молил, а какво да кажат останалите 99, които вече ги няма? Излиза, че всичко е въпрос на чист късмет, естествения избор на природата. Малък шанс, който се случва. Или иначе казано проста случайност.
А може би този един се е молил най-много.
Не, не се е молил повече от останалите!
Може ли да ми представиш други аргументи сега?

А пък може би Бог е погубил 99те, а е спасил единия, не защото се е молил, а защото на Бог така е угодно?
Не Бог ги е погубил.

SolusChristus
08-29-2009, 15:41
Бог е позволил да се случи.

montana6
08-30-2009, 08:51
В такъв случай бог е синоним на късмет. :D

backiss
12-04-2009, 21:18
Аз бих искал да ми посочите доказателства че Бог съществува. Да в Библията пише, но повечето случки от стария завет са реални събития случили се без божия помощ. Давайте доказателства ако има такива.

Nightmare666
12-05-2009, 19:39
ограничена шитня ако питате мен ;] тфа че БОГГ не е бил повлиян от времето или кот беше там за въпроса кой е създал Бог е наай тъпото нещо дет съм чувала ве :razz: ако твоя бог ти каже се хвърлиш от четвъртия етаж ше го направиш ли бе :D

ogri12
12-07-2009, 12:18
как може един човек да е съсдал сичко нешто не се връзва дори и ако бог саштествува за какво вече не се е показал и да почне да помага нали знаете че маи в ренесанса църквата е продавала договори за място в рая хората са си давали сичко за парче хартия какво по различно прави днешната църква сичко на готово и се дава

ZipFail
12-08-2009, 09:24
Раздела се напълни с ретарди.. ^

emityy92
12-09-2009, 18:22
Ако Господ съществува защо оставя немощите и хората в неравностойно положение без помощ,защо оставя малки деца да биват убити или изнасилени. В повечето случаи оставя злосторниците без наказание,а страдащите и наранените без възмездие ??? Или Господ е един мит,както и десетте Божий заповеди,като по един начин някакъв универсален закон,който ако тръгваш да нарушиш те гризе съвестта,за да може да се контролира хауса...???

torino
12-10-2009, 18:25
Няма такива глупости като богове и тем подобни.Всичко е такова какво ти си го направи6,няма случайности,няма подобни глупости,какво си направи6 и постигнеш ти това е САМ СИ СИ ГО постигнал САМ СИ СЕ ТРУДИЛ САМ СИ УСПЯЛ и обратното.Не съществуват такива глупости като богове.Ако някой ми даде 1 доказателство,че съществува го признавам.Дали ше се му се моля по цял ден или ше го псувам няма да има разлика..............Никой никога не го е виждал,никога не го е чувал .... няма и да го видят ... за всичко си има научно обяснение,ако за нещо в момента няма,то просто не е измислено ......

Drift_King
12-11-2009, 22:24
Искам да попитам хората търсещи доказателство за Бог, запознати ли са с трудовете на Кърт Гьодел и от друга страна хората твърдящи, че светът се води по непоклатими правила създадени от Бог, познават ли същите трудове.

Ще ви улесня - Кърт Гьодел е автсрийски математик, работещ в областа на логиката, близък приятел на Айнщайн и силно набожен човек.
В началото на XXв., чрез логика и математика се опитва да докаже, че в основата на света стоят същите тези непоклатими, абсолютно сигурни и доказуеми правила.
В крайна сметка доказал точно обратното и това го подлудило, а в последствие умира от глад, глад които сам си налага.

Първата теория, която доказва чрез логиката и математиката всъщност гласи, че има неща които е невъзможно да бъдат доказани от математиката и логиката и че всяка логическа проблематика има лимит след който нещата съществуват, но са недоказуеми, но въпреки това съществуват.
Години по-късно след като е повлиян от друг велик математик, той доказва, че светът не се основава на логически непоклатими правила, а точно обратното на абсолютно недоказуеми, несигурни твърдения и парадокси.
Опитва се да докаже, че за разлика от компютрите човешкият мозък има интуиция и интуицията ни помага да разберем нещата, които е невъзможно да бъдат доказани.Проблемът е, че за да покаже, че това е така трябва да докаже, че интуицията съществува, а тя е нещото, което е невъзможно да бъде доказано.И точно този парадокс го убива.
По същото време човекът който му повлиява, доразвива неговите теории и доказва, че е невъзможно да кажем дали даден проблем е нерешим или е невероятно трудно да бъде решен, с което заздравява твърдението на Гьодел, че светът се базира на несигурности, а не на сигурни правила.

YouKnowImBetterThanYou
12-11-2009, 23:33
@Drift_King, хубави неща написа, но не обоснова връзката между тях и темата. Развий малко мисълта си, това аргумент против или за съществуването на бог е?

Drift_King
12-12-2009, 07:04
Аргумент за това, че спорът е безмислен и неразрешим по пътя на логиката!!!
От една страна стоят хората чакащи доказателство, което никога няма да дойде и трябва да решат дали има Бог - интуитивно не да разчитат, че някой ще докаже съществуването му чрез факти, защото дори и наличието на купища факти по определен проблем могат да не доведат до доказателство.
От друга страна стоят хората защитаващи тезата, че Бог е създал перфектен свят (или поне се основава на перфектни и предвидими закони божествен план, книга на съдбата и т.н.).
Но това също е погрешно, защото същите тези математици и логистици доказват, че няма нищо вечно, перфектно и предвидимо - всичко се променя и се променя не по установен предварително ред, а в случайна последователност.
След подобни трудове в началото на века се стига дори до такъв момент на паника в математиката, че само за да докажат, че 1+1=2 на математиците са ми необходими 3 тома.

Изводът е, че живеем в странен непоследователен и парадоксален свят, за който знаем много малко и още по-малко можем да докажем.

Auby
12-26-2009, 01:08
Не мисля, че Бог е създал света перфектен. Дори и да питаш един вярващ ще ти каже същото. И го казвам, не защото съм контактувала с вярващи, а защото е мое мнение. По-скоро го е създал като е балансирал лошото и доброто, за да може всичко да си е както трябвА. И някак всичко е свързано, така че да може да се поддържа баланса.

SolusChristus
12-26-2009, 21:22
Не мисля, че Бог е създал света перфектен. Дори и да питаш един вярващ ще ти каже същото. И го казвам, не защото съм контактувала с вярващи, а защото е мое мнение. По-скоро го е създал като е балансирал лошото и доброто, за да може всичко да си е както трябвА. И някак всичко е свързано, така че да може да се поддържа баланса.

Я пак?

NamelessRomantic
12-26-2009, 21:49
Кой каза,че не съществувам?

Belair
01-15-2010, 11:49
Факт е,че религията винаги е обслужвала нечии меркантилни и политически цели.Пример за това са френските крале и Кръстоносните походи

Li0nesS
01-17-2010, 17:13
Известната мисъл на Ницше "Бог е мъртъв" може да се промени на "Бог е въпрос на избор."

Kaley
01-21-2010, 12:15
Защо Вселената да не е перфектна? Всичко работи както трябва да работи.


@Funky_Jazzist: Не, но в Библията пише, че е всезнаещ. :) Следователно е създал Вселената такава, каквато я виждаме днес във всичкият й детайл и сложност.
1. Самите планети , галактики и звезди са разпръснати.
2. Всеки ден има престъпления , кражби и убийства.
3. Един не си знае парите , а друг няма стотинки и за хляб.
4. Лъжи и лицемерие са вечно в главите на хората.
Е добре , ако Бог съществуваше , всичко това нямаше да стои по този начин.

По-скоро ако Адам и Ева не бяха съгрешили нямаше да има престъпления, смърт и тн..

Kaley
01-21-2010, 12:17
[quote=Auby]Не мисля, че Бог е създал света перфектен. Дори и да питаш един вярващ ще ти каже същото. И го казвам, не защото съм контактувала с вярващи, а защото е мое мнение. По-скоро го е създал като е балансирал лошото и доброто, за да може всичко да си е както трябвА. И някак всичко е свързано, така че да може да се поддържа баланса.

Сичко е било перфектно преди Адам и Ева да съгрешат.. Библията си го казва точно и ясно.Бтв-Библията не написана от човек. : ))

Kaley
01-21-2010, 12:19
Точно сега нямам време, но някой ден ще я прочета. Кажи ти тогава с какво ти (ни) помага бог. То е ясно, че не може за всичко, кажи поне за кое.Не знам за другите. На мен ми помага така, че в доста моменти в живота ми ми върви като по вода, което не е случайност примерно.

Вярата е чисто суеверие. Примерно 100 души са болни от рак и за тях единствената им последна надежда е да се помолят на бог. Сега става следното: всичките 100тина се молят, но всички те измират с изключение на 1. Той казва, че е спасен от бога защото се е молил, а какво да кажат останалите 99, които вече ги няма? Излиза, че всичко е въпрос на чист късмет, естествения избор на природата. Малък шанс, който се случва. Или иначе казано проста случайност.

Е да ама не.На всеки се дава според вярата ;)

Kaley
01-21-2010, 12:21
Аз бих искал да ми посочите доказателства че Бог съществува. Да в Библията пише, но повечето случки от стария завет са реални събития случили се без божия помощ. Давайте доказателства ако има такива.

първо ти кажи кво се е случило без Божията помощ

Kaley
01-21-2010, 12:23
Добре, сега... Какви аргументи искате, не мога да разбера... Виждате ли го тоя бог? Виждали ли сте го? Войните спират ли? Ужасиите спират ли? Нещо помагал ли ви е? Няма смисъл да се хабите. Пийте една студена вода и вървете да се разтъпчете малко.

1-ти виждала ли си въздуха например ?!?!?!.. 2-ВСЕКИ ДЕН МИ ПОМАГА! ;)

Kaley
01-21-2010, 12:24
Браво, като ти помагам. Аз ти казвам аргументи. Ако има господ, що ни оставя да се трепем?Щото сме неблагодарни зли алчни себични идиоти, които сами си се трепят. Войната хората са я създали, те си носят последствията. Прочети библията, и ще разбереш защо Бог прави или не прави това или онова.

+1 !!!!

Kaley
01-21-2010, 12:53
което Бог не го е предвидил

Я пак? :?


k`man, има описание на динозавър в Библията. Книгата на Йов.

Извънземни не се знае дали има.

SolusChristus, да ти кажа, знае се за извънземните. НЯМА такива.Демони правят разни работи за да заблудят хората.Предполагам знаеш, че преди дявола е бил най най най сред ангелите, но се е възпротивил, искал е да стане Бог ии Отец го е ''изгонил'' от Рая заедно с ангелите които са го подкрепяли. Е тва са извънземните ;)

ZipFail
01-21-2010, 18:57
А може би е обратното ? :)

Kaley
01-22-2010, 08:59
Е сега, обратното няма как да е ;) ако беше задълбочен в християнството щеше да знаеш.

ZipFail
01-22-2010, 12:26
Тва кво пише в Библията няма общо..и ангелите и извънземните отговарят на странни същества идващи от небето :)
Дали тези дето са писали Библията са взели извънземните за ангели или ангелите за извънземни никой не може да го каже ;)

Kaley
01-22-2010, 15:43
Тея дето са писали Библията изобщо не са мислили за нещата около тях или поне не са ги отразявали щот са били водени от самия Бог.. (Библията е боговдъхновено писание ;) ) Ангелите пък рядко се явяват на някой и не са странни същества, просто са с по-големи размери, крила и излъчват силна светлина :) За извънземните поясних вече...

onestar
01-22-2010, 16:02
А как може да вярваш в нещо, което не можеш да видиш, усетиш... та дори и почувстваш? (Аз лично никога не съм усещала някаква "сила", както се изразяват повечето, а може би е така, защото не вярвам в нея). :)
Има Бог? Докажи го...
Защо след като има Бог и "Той ни обича" има войни, кражби, убийства, и милиони други престъпления? Защо отнема 5 годишни същества, които хал хабер си нямат от живота? Защото са "съгрешили"? Не вярвам... :? Или защото съдбата им е такава? Има съдба? Нима тя е непоправима? Всеки сам диктува живота си...
Огледайте се...

Вярващите се затварят в себе си, в една "кушка колиба", от която ги е страх да излезнат и да се огледат, защото "Ще горят в ада". Хората не вярват в "Него", защото искат, защото го чувстват, и въобще защото "вярват", а от страх...

Kaley
01-22-2010, 16:42
ми някои може и от страх да вярват ама повечето вкл и мен не сме така.. мен в действителност ме е страх от Ада ама не вярвам в Бог само щот ме е страх.. всеки ден Той ми помага във всичко, виждала съм много чудеса-изцеления на тежко болни дори и възкръсване.. пастора на църквата която посещавам е имал 4 инфаркта и 3 инсулта и при всяко постъпване в болница са му казвали че ще умре ама си е жив и до днес.. видяла съм и съм чула прекалено много, просто не бих могла да не вярвам в Бог.. относно престъпленията и тн.. еми хората си го правят, водени от дявола и демоните му.. в Библията има много информация и отговори :)

onestar
01-22-2010, 17:49
Прочете Библията и мозъка ти се проми, нали? Дяволи, демони... някой може ли да докаже съществуването им?
Виждала си възкръсване?? :lol: Извинявай... защо не ни разкажеш? :)
Колко за този пастор. И сега си мисилш, че е оцелял след всичко това само защото е... пастор или вярващ? Хора оцеляли след толкова инфаркта и инсулта - стотици.

Ама нали Бог ни обича? Тогава защо позволява дяволите да водят за носовете хората и да ги "предизвикват" да всяват цялата тази паника? Май на "Него" не му пука особенно за нас, а? :?

ZipFail
01-22-2010, 21:33
пастора на църквата която посещавам е имал 4 инфаркта и 3 инсулта и при всяко постъпване в болница са му казвали че ще умре ама си е жив и до днес.. )
Познавам поне още няколко такива човека, които не вярват в Бог ;)

Kaley
01-23-2010, 09:57
Бог позволява дявола ''да води за носа'' някои хора щото в Библията се казва, че дявола е царя на този свят (апостол Павел го нарича и въздушния княз). В смисъл не че планетата Земя е негова, а че има право да ''владее'' (едва ли не) невярващите. Повече чесно казано в момента не ми се занимава затова толкова от мен, за повече информация-Библията има предостатъчно.
За възкръсването-на една жена майка й беше умряла, но тя искаше майка й да живее, имаше много силна вяра, моли се в продължение на часове и майка й оживя.Лекарите и се подигравали, ама като видели, жената да си ходи сичките млъкнали..
Ти като не искаш-не вярвай и стига си се заяждал.
Айде със здраве.
:D

onestar
01-23-2010, 13:01
Да си беше направила труда поне да погледнеш пола ми...

П.С. - За това "възкръсване" може да има много обяснения. Едно, от което е Клиничната Смърт (най - логичното, според мен). Иначе в големи филми си се вкарала...

2П.С - Аз не се заяждам... просто споря. Мхм, обичам да го правя, но в този случай май е безмисленно. Как може да убедиш един Вярващ, в НЕсъществуването на Бог? Никак. Както и обратното. 8)

Kaley
01-25-2010, 12:09
ахахха не говорех на теб а на ZipFail :D

natity91
01-25-2010, 15:03
това е богухулство... как не ви е срам... ужас.

Kaley
01-25-2010, 16:12
кое е богохулство ?! ..

gandalfepi4
01-25-2010, 16:31
дали има Бог не се доказва или отрича с еволюции, гравитации и наука

ето МОИТЕ доказателства че такова нещо НЯМА, а ако има не е Бог:

http://healthmad.com/conditions-and-diseases/the-most-horrible-diseases-ever-to-tremble-the-world/

не мисля, че малко детенце е заслужило такова нещо докато убийци и насилници си бият чикии наволя-

http://theync.com/media.php?name=6826-shocking-man-is-murdered

и не мисля, че тъп пубер дето се е снимал в кенефа и не е имал никви проблеми има право да говори за неведомите пътища Господни!
знаете ли какво е да умре бебе което едва се е научило да се смее от рак дето се е развил предродилно по ничия вина? аз знам! не ми говорете за бог при това такъв в чиято свещена книга се казва че е грях да се ядът мекотели и да се убиват с камъни работещите в недел

onestar
01-25-2010, 17:44
Бог позволява дявола ''да води за носа'' някои хора щото в Библията се казва, че дявола е царя на този свят (апостол Павел го нарича и въздушния княз). В смисъл не че планетата Земя е негова, а че има право да ''владее'' (едва ли не) невярващите. Повече чесно казано в момента не ми се занимава затова толкова от мен, за повече информация-Библията има предостатъчно.
За възкръсването-на една жена майка й беше умряла, но тя искаше майка й да живее, имаше много силна вяра, моли се в продължение на часове и майка й оживя.Лекарите и се подигравали, ама като видели, жената да си ходи сичките млъкнали..
Ти като не искаш-не вярвай и стига си се заяждал.
Айде със здраве.
:D
Започнала си мнението си с някакво подобие на цитат от предното ми изказване. Логично е да си помисля, че написаното се отнася за мен. Уточнявай се. :?

gandalfepi4: Подкрепям. =D>

gandalfepi4
01-25-2010, 19:02
забравих забавните неща-в Библията се казва, че мое да се притежават роби, да се изнасилва и убива, но не и да се сере близо до лагер или да се яде квото е морско ака нема люспи.

Бог е направил на пух и прах Содом и Гомор щото са е**али мъже, удавил е СВЕТА(е те тва е то любов и прощаване), но не е направил нищо по въпроса с родители които се гаврят с децата си(а да според библията може ДА СЕ ЯДЪТ ДЕЦА?!?!) педофили, терористи и папа Йоан 12(който е**е мащехата си наред с други неща)
(мога да намеря точните цитати ма не ми се губят 20 мин ако хич не ми вервате пи6ете или потърсете в онлайн библия)
Но бог ни изпитва с вкаменелости, въглеродни анализи, еволюция и празнуване на рождения ден на Иисус 5 месеца по-рано от истинската дата но не ни изпитва с книга датираща от 15124124 години пълна с противоречия и глупости! аре са малко смях

http://freethought.mbdojo.com/stupidbible.html

Kaley
01-26-2010, 11:11
ахаха ти ме разби бе брат :razz: във Стария Завет някои са можели да имат роби, да, ама в СТАРИЯ ЗАВЕТ! Тойе написан за да знаем откъде е тръгнало всичко и какво е било преди. В последствие Бог забранява притежаването на роби. Относно убиването - НИКЪДЕ НЕ Е КАЗАНО, ЧЕ МОЖЕ ДА УБИВАМЕ! Айде посочи ми едно място където е казано.. тцтцтц преди да се изцепиш нещо глупаво, информираи се, прочети Библията и тогава коментирай.

gandalfepi4
01-26-2010, 12:40
Ми добре бе. Казах ти, че мога да докажа ти па ми се прави6 на Тома Неверни, ми на ти онлайн библия http://www.biblegateway.com/ (сори ма на английски че процедирам ама не може да е чак такъв проблем се пак).
левит 18:22-за гейовете, че са изроди, exodus 21:7 продаване на деца в робство (прощавай за английския отново ама не знам как е на БГ, се пак може да се намери пасажа в адреса дето го дадох по-горе тъй че не е проблем, май е Изход), левит 15:29-24 когато си в цикъл си мръсна и никой не требе да те бара, бъди добра и предупреждавай хората 8-) , левит 25:44-пак роби, exodus 35:2 УБИЙСТВО!!, лев. 11:10 е тва е за рибата, убийство заради прическа? Левит 19:27, или неправилно садене на зеленчуци? Левит 19:19, 24:10-16 или дрехи? Левит 20:14 или за секс сандвич?

Има още в предния ми коментар, в линка.

И НАЙ-ВЕЧЕ МОЛЯ ДА МИ СЕ ОБЯСНИ ЩО БЕДНИТЕ ДЕЧИЦА ТРЕБЕ ДА БЪДАТ „ИЗПИТВАНИ” С УЖАСЯВАЩИ БОЛЕСТИ, МЪКИ, БОЛКА И СТРАДАНИЕ ДОКАТО ДЯДО ПОП КАРА ДУКАТИ МАМКА МУ ТЪПА???

Отговори ми на това и на предните въпроси! Не ги подминавай и после да ми пуска6 емотикончета и да ми друнка6 за светаа книжка, тя не е толкова важна и ако прочета как е "добре" да се изпитват малките хора, а не големите владици и как след като умрем нещата ще се оправят ще си тегля една брадва начи!

Kaley
01-27-2010, 11:11
оф колко пъти да ти казвам.. в Стария Завет закона е СТАР! Евреи 8:7-13, Обърни внимание на 7 и 13 стих.

за страдащите деца-повечете случаи е заради греховете и невежеството на родителите (идолопоклонство, гордост и тн.) Господ бие и наказва само и само хората да влязат в правия път, не че Му прави кеф.Бог е любов, милостив, търпелив и тн но и строг, справедлив Съдия.

btw ако гласът Му бъде чут и хората станат верни, Той изцелява деца или там който има нужда от изцеление и снабдява нуждите им.

Kaley
01-27-2010, 11:23
нали се сещаш че родителите най-много ги боли когато детето им е зле.. и това все пак си е крайна мярка..

gandalfepi4
01-27-2010, 12:47
Не Kaley, грешиш. Когато се родиш с 2-3 илишни крайнка, ужасяваща деформация, нещо което ще те убие млад или те прави невероятно грозен е лично твой проблем.

Да родителите ти ги боли, но те не са го заслужили(познавам баща с изнасилена дъщеря, мога да ти гарантирам, че са едни от най-добрите хора, които познавам и не заслужаваха това) но най-вече ги боли децата!

Те са тези, които умират млади и отнасят със себе си само болка, неразбиране и в много случаи обиди, унижение и подигравки. Господ не ги изпитва като ги подлага на истински изпитания за сила, Господ НИКОГА в добре документираната история не е излекувал недъг, но дааа Той е решил, че е добра идея да изглеждаш и да се чустваш жалък и гнусен, за да докаже любовта си???

Какво може да направиш ако си в будна кома или толкова осакатен, че да не можеш да станеш от леглото си? Нищо? Май да -на такива хора често им остава само да чакат смъртта и краят на болката.
Не знам какво си мислиш, нито колко "заслужили" такова наказание познаваш, но аз знам, че това често се случва на добри или просто нормални хора, но почти никога на истинските изверги. Те или си живеят безнаказано или отиват в затвора, но никога не са подложени на нещо толкова чудовищно като израждането!

То се случва преди да се родиш, когато си невинно бебче, мама и тати ако са сгафили нещо може да се случи на тях , а не НА ТОВА КОЕТО ОБИЧАТ ЗАЩОТО ЛЮБОВТА Е СВЕЩЕНА И НЕ МОЖЕ А СЕ ИЗПОЛЗВА КАТО НАКАЗАНИЕ! МОЖЕ ДА ТИ СЕ СРУТИ КЪЩАТА, ТИ ДА ОСТАНЕШ НА ЛЕГЛО ИЛИ НЕКВА ДРУГА ГАДОСТ НО ДЕТЕНЦЕТО ТИ ДА УМРЕ В СТРАДАНИЯ САМО ТЕ ПРЕВРЪЩА В УЖАСЯВАЩА РАЗВАЛИНА.

Ти не можеш да разбереш това понеже не си го изпитвала явно, но те уверявам не става по нечий замисъл, няма смисъл и унищожава нещо добро и чисто, за да може както ти викаш да им е гадно на мама и тати ако те обичат истински, а ако не си плод на любов просто да ти е гадно на тебе и да нямаш шанс за хубав живот, който много лайнари получават ей така. Ако това се причинява от нещо то то е по-скоро чудовищно, а не божествено.

Кажи ми, ако искаш, преживявала ли си такова унижение, болка и отчаяние ,че ги защитаваш и определяш като божествена добрина?
Господ да ти е на помощ ако не си а само говориш празни думи защото е голям грях да нападаш някого с такива хули за да защитиш своята собствена представа за ред както и чуството си за безгрешност
8-) щото ти си привилигирована да си пишеш глупости в нета а други умират от болка и страдание

gandalfepi4
01-30-2010, 09:59
аре бе пичове след тоя коментар 3 дена ви нема да не ви се разклати вярата в непогрешимоста на християнството нещо?

или ви затапих 4 life 8)

Kaley
01-30-2010, 16:04
и да искаш не можеш да разклатиш вярата ми в непогрешимостта на християнството. Прецених, че просто няма смисъл да се споря с теб. За това което си написал - ами да ти кажа Бог си знае най-добре. Той не наказва някой безпричинно. Аз съм дотук, повече няма да споря.

gandalfepi4
01-30-2010, 17:30
мале това наистина е ужасно :shock: , аз си мислех, че поне малко от малко вярващите могат да се обосноват и са способни да убедят и други в правотата си, а се оказва, че щом видят някакви доказателства за липсата на Бог свиват опашки и "гордо" прекратяват спора от страх че не могат да дадът некви доказателства за своята теза :lol:

да не останеш с погрешни впечатления все пак- аз също съм вярващ,
просто не съм СЛЯПОВЯРВАЩ като някои други, които май само ги е страх от смъртта :oops:

аз поне мога да се обоснова желязно, а вие твърдите че има ред там където няма, милост там където е излишна и наказания там където не трябва :-x

onestar
01-30-2010, 21:52
gandalfepi4: Тя не може да докаже нищо. Предполагам е още мъничка, преди 5 години само е чувала, че семейството й изповядва християнството и тя просто се е подчинявала. След време решила да попрочете това-онова и да види в какво всъщност "вярва". Изнамерила Библията и започнала... но там всичко е написано толкова вярно, толкова стряскащо и с такива "аргументи", та дори и втълпявания, че няма начин психиката й да не се поддаде.

И решила вместо невярваща и горяща, след смъртта си, в ада, да е вярваща, но разбира се боготворена в рая, в който си вярва. Нека. Няма лошо.
Сега дори мога да се обзаложа, че малко или много има разколебания във вярванията й, но ги поддтиска, защото тръгне ли с/у "вярата си" може да достигне до нещо, което не й харесва. И после вече няма да има смисъл.

Прочела го е, втълпила си го е, страх я е - вярва. Нормално. Но тя не може да ти докаже нищо извън Библията, защото не се е замислила и не е достигнала до свои "философски мисли" за Неговото съществуване.

SolusChristus
01-31-2010, 12:18
Бог не създава хора!

Хората създават хора, посредством полово размножаване. (Да, секс)

Генетични малформации, болести, инциденти, всички са причинени от хора. Бог не гръмна Чернобил, оня некомпетентния "другар" го гръмна.

Бог позволява на някои неща да се случат.


"Ще покажа милост, към когото ще покажа, и ще пожаля, когото ще пожаля", Изход 33 (Exodus 33)

Бог е любов, да, но Бог също е гняв и правосъдие.

От както си се родил, всяка твоя мисъл е била зло, докато родителите ти не са те "превъзпитали" един вид да си добър и съпричастен.

Малките "бебенца" не са хич невинни, (Telegraph.co.uk - Babies not as innocent as they pretend (http://www.telegraph.co.uk/science/science-news/3298979/Babies-not-as-innocent-as-they-pretend.html)), даже обратното.

Всеки роден човек заслужава пълния Божи гняв да бъде излят върху тях във всяко едно време. Няма невинни жертви.

Спрете да си представяте Бог като хипи.

gandalfepi4
01-31-2010, 14:25
Бог не създава хора!

Хората създават хора, посредством полово размножаване. (Да, секс)

Генетични малформации, болести, инциденти, всички са причинени от хора. Бог не гръмна Чернобил, оня некомпетентния "другар" го гръмна.

Бог позволява на някои неща да се случат.


"Ще покажа милост, към когото ще покажа, и ще пожаля, когото ще пожаля", Изход 33 (Exodus 33)

Бог е любов, да, но Бог също е гняв и правосъдие.

От както си се родил, всяка твоя мисъл е била зло, докато родителите ти не са те "превъзпитали" един вид да си добър и съпричастен.

Малките "бебенца" не са хич невинни, (Telegraph.co.uk - Babies not as innocent as they pretend (http://www.telegraph.co.uk/science/science-news/3298979/Babies-not-as-innocent-as-they-pretend.html)), даже обратното.

Всеки роден човек заслужава пълния Божи гняв да бъде излят върху тях във всяко едно време. Няма невинни жертви.

Спрете да си представяте Бог като хипи.

:shock: за убиване сте бе!

що тоя http://www.youtube.com/watch?v=D59TFG_5Juw
не се е родил изрод, що Хитлер дето е убил МИЛИОНИ евреи сам си тегли куршума мирно и тихо(въпреки че Бог изнасилва законите на физиката за да ги спаси от по-леката съдба на роби)

как смеете да казвате че някой може да заслужо ТОВА http://www.gfmer.ch/genetic_diseases_v2/gendis_detail_list.php?cat3=729
щото е, както ти казваш,МОЖЕЛ ДА КАЖЕ ДРЕБНА ЛЪЖА НА РОДИТЕЛИТЕ СИ(копеленце злобно мръсно нали)

отивате твърде далеч вече! нямаш право да ОБВИНЯВАШ този който не е с късмет да се роди без малформации или да го наричаш по-достоен за наказание от ИСТИНСКИТЕ шибани изроди!

как смеете наистина не знех че чак такива наплашени фанатици има направо гнус ме хваща като виждам че човек е способен на такова долно безсърдечно дело от страх и липса на други обяснения за собственото си чуство че е "богоизбран"

понякога ми се иска Бог наистина да го има такъв какъвто е представен и да се окаже че изпитва хоата с глупостите от Библията за да отсее кой няма разум или смелост да спори с безумието :smt078

SolusChristus
01-31-2010, 18:34
щото е, както ти казваш,МОЖЕЛ ДА КАЖЕ ДРЕБНА ЛЪЖА НА РОДИТЕЛИТЕ СИ(копеленце злобно мръсно нали)

Не е заради "дребната лъжа", а заради намеренията му. Ако едно бебе имаше силата на 18 годишен, щеше да те убие и да вземе каквото иска без капка угризения.


отивате твърде далеч вече! нямаш право да ОБВИНЯВАШ този който не е с късмет да се роди без малформации или да го наричаш по-достоен за наказание от ИСТИНСКИТЕ шибани изроди!

Всички сме еднакво достойни за наказание, независимо от това дали сме се родили с малформации или не.

Защо хората търсят Бог само когато са в нужда?


Хората хулят Бог всеки ден с действията и мислите си, а после очакват от Него помощ. Не става така.

gandalfepi4
01-31-2010, 20:23
:shock: та ти си бил чудовище...

аз отричам същесвуването на всички утвърдени божества, понеже не виждам причина да вярвам сляпо в тях, но въпреки това искрено вярвам, че има добро и зло и че си заслужава да се постъпва по "християнски" въпреки че е детинска история за хора, търсещи спасение от смъртта.

за мен си заслужава да правиш това, което би направил ако имаше неоспорими доказателства в съществуването на някакъв Бог БЕЗ ДА СИ СИГУРЕН че има такъв, а просто понеже е добро.

ти обаче явно си просто едно уплашено чудовище, което напада напълно невинни същества(без реален шанс да извършат грях или добрина), за да оправдае вярата си в тъпа книга! В нея дори пише че Иисус е спасил неква курва от определеното по божествен закон наказание от добрина, а ти страхливо животно такова дори нямаш смелостта, не да простиш, а да спекулираш че е възможно някакво бебенце да не е изчадие адово?


искрено се надявам да срещнеш своят Бог и да разбереш, че за безпричинната злоба към неоправданите няма прошка, и под прошка не визирам Големия чичо на небето да те изчисти а да разбереш че сам си извършил грях(определен като такъв не от книга която отрича еволюцията а от добрите хора които служат за подражание)

дори нямаш духовната сила да не ми отговориш, а ти трябваше да залаеш тези, които дори не си зървал! долно животно си значи

gandalfepi4
02-02-2010, 09:41
:lol: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :lol:

ПИЧОВЕ НЕНОРМАЛНИ СТЕ!!!

само трябваше да кажа, че е признак на сила да не говорите и замлъкнахте всичките във собствената си тема

наистина било много лесно да водиш фанатиците за носовете!
та вие дори не знаете за какво ги пускате тези теми и мнения :razz:
щом не намерихте нещо с което да ме оборите всички изпопотънахте вдън земята думи немам за вас!

П.С. а не, имам-OWNED!!!!!1!

ZipFail
02-02-2010, 10:04
Първо, никви особени аргументи не са дал че да се кефиш така ^

И второ, дори и да дадеш някви, винаги ще ти отговорят "Неведоми са пътищата Господни" и ще приключи темата ;)

gandalfepi4
02-02-2010, 10:10
знам ама е хубаво някой да се опитва да отвори очите на прогледналите от време на време щото ми писна от прояви на божествена любов като цунамита, болести, израждания и тн
както и проявления на любовта на божествените фенове като кръстоносни походи, джихади, тероризъм и тн

да не говорим и че е забавно да се ебаваш с тях :oops:

SolusChristus
02-03-2010, 19:47
знам ама е хубаво някой да се опитва да отвори очите на прогледналите от време на време щото ми писна от прояви на божествена любов като цунамита, болести, израждания и тн
както и проявления на любовта на божествените фенове като кръстоносни походи, джихади, тероризъм и тн

да не говорим и че е забавно да се ебаваш с тях :oops:

http://img293.imageshack.us/img293/4308/buckostfu5eb.jpg


Отговорил съм ти на въпросите както е Библейската гледна точка, а ти само ръсиш обиди по мой адрес.

gandalfepi4
02-04-2010, 07:47
^ пич уникален си :x

първо-това което си пиша с други хора не ти е работа. това важи най-вече тогава, КОГАТО НЕ СЪМ КАЗАЛ И ЕДНА ОБИДНА ДУМА ЗА ТЕБ! не мисля, че си некъв мегаломан ама ако ми извадиш това, което се отнася за теб конкретно от въпросния пост, ще се наложи да преебеш физиката... ЗАЩОТО НЯМА ТАКОВА!

второ-тъпия ми аватар го виждат всички в тоя форум и не е лично послание само и единствено до теб(сигурен ли си че не си мегаломан все пак?)

трето-(последно и определено най-важно) ако исках да те обидя директно щях да ти го кажав прав текст. например- "та ти си бил чудовище :shock: " и то щеше да е по повод нещо невероятно грубо, безумно, глупаво и тъпо. например-"всиако бебе е потенсиален убиец" или изказване от типа "да ас стойя твурдо зад БОГА(!!) и смийатам че ако ниакого се роди с оушасиавашто заболиафане се далжи на милосттта на МОЙАТ СПАСИТЕЛ, понешетой ни(безгрешните) обича и ги(сички други) накасва за да им помогне ХАЛЛИЛЮЙА (guitar rift!!!)"

което обаче не е ставало(нали) тъй че нема защо да се притесняваш

ПС четвърто- и все пак бих използвал това


http://api.ning.com/files/f4ueu3utZHi2UILmIWzVHLBQmaZADghypm6qcEZklkQ_/noob.jpg