PDA

View Full Version : Аргументи против съществуването на Бог.



Страници : 1 2 3 [4]

fr33runner
02-06-2010, 20:36
Първо SolusChristus много ми харесва това колко си "отворен" към всички и как обясняваш спокойно свойте си доводи.За това мога да ти кажа едно ОГРОМНО браво.

По темата не вярвам в Господ,най-малкото защото още не съм го видял или "докоснал" до него.

Не споря с никой,не обиждам никой,просто това е мойта гледна точка.Вярвам че има добро и зло и някаква "мистична енергия",но не мисля че това е всемогъщ създател.

lisi4ety
06-19-2011, 15:07
Абе, gadnalfepi4, от половин час ти чета простотиите и се чудя как е възможно да съществуват толкова НЕОСВЕДОМЕНИ хора.
За всички тия глупости, които си изписал тук (вместо да си повтаряш едно и също).. има една книжка. Тъничка е. Прочети я.
"Това беше от мен"

Ps1: За кво точно си се регистрирал в тоя форум? За да обиждаш всеки, който вярва в Бог? Като гледам всички постове са ти тук.
Ps2: За да не решиш, че си ме "затапил" да кажа, че аз тая тема няма да я проверявам повече..

gandalfepi4
06-19-2011, 15:17
"Това беше от мен" е поезия, мило дете. няма нищо общо с нито един от аргументите или идеите ми.

ПС1 да общо взето

ПС2 няма проблем. свикнал съм на hit'n run тактики от хора които за да не бъдат затапени бягат преди спор

Nam3less3
06-19-2011, 15:44
Абе, gadnalfepi4, от половин час ти чета простотиите и се чудя как е възможно да съществуват толкова НЕОСВЕДОМЕНИ хора.
За всички тия глупости, които си изписал тук (вместо да си повтаряш едно и също).. има една книжка. Тъничка е. Прочети я.
"Това беше от мен"

Ps1: За кво точно си се регистрирал в тоя форум? За да обиждаш всеки, който вярва в Бог? Като гледам всички постове са ти тук.
Ps2: За да не решиш, че си ме "затапил" да кажа, че аз тая тема няма да я проверявам повече..Така е, той абсолютно нищичко не разбира от религия и нищо не може да му влезе в главата, чудя се дали защото е безбожно тъп, или е атеист упорит като магаре?

TheMightyNadenica
06-19-2011, 20:30
Абе, gadnalfepi4, от половин час ти чета простотиите и се чудя как е възможно да съществуват толкова НЕОСВЕДОМЕНИ хора.
За всички тия глупости, които си изписал тук (вместо да си повтаряш едно и също).. има една книжка. Тъничка е. Прочети я.
"Това беше от мен"

Ps1: За кво точно си се регистрирал в тоя форум? За да обиждаш всеки, който вярва в Бог? Като гледам всички постове са ти тук.
Ps2: За да не решиш, че си ме "затапил" да кажа, че аз тая тема няма да я проверявам повече..

хахахахахахаа...той ли повтаря едно и също...или гуповатите вярващи...които знаят само - Бог дрън, Бог мрън...никаква аргументация...
А гандалфя поне дава доста сведения и факти...за да докаже, колко сте смешни...за което е 101% прав!!!

Nam3less3
06-19-2011, 20:33
От 100 ваши сведения и факти и аргументации, 1 да става и то сигурно по случайност, то като дрънкаш само глупости и има рандом % шанс случайно да съединиш думите в смислен аргумент(който естествено неизбежно ще бъде разнищен).

TheMightyNadenica
06-19-2011, 20:38
От 100 ваши сведения и факти и аргументации, 1 да става и то сигурно по случайност, то като дрънкаш само глупости и има рандом % шанс случайно да съединиш думите в смислен аргумент(който естествено неизбежно ще бъде разнищен).

Ммммм да...щом не съвпада с Добролюбие не става....всичко трябва да се отхвърли...в даскало треа се въведе да прочетем веднъж Добролюбие и да ни разпускат за Висша Библия...

Auriss
06-19-2011, 23:16
Много беше приятно да чета Гандалфчо в славните му времена ,когато е имало към кого да подхожда с финес. Сега ,за жалост , може да си позволи да сипне на Неймлесчо и той ,като добра овчица ,си хапва и замлъква в блажено отчаяние. Ех ,жалко че не съм се регистрирал по-рано. По-интересни посетители е имало ;( .
А Гандалфчо бил голям егоцентрик ,бе ,деба 8-) В наши дни не си личи :D

gandalfepi4
06-20-2011, 09:11
абе че съм голям егоцентрик (дeeбa) не отричам обаче защо го казваш?

Auriss
06-20-2011, 09:51
^а ,грешно си ме разбрал. Не го приемай като някакъв упрек ,даже напротив. Просто начинът ,по който си писал тук преди година и начинът ,по който пишеш сега са различни. Имам предвид - различно впечатление оставят.

gandalfepi4
06-20-2011, 10:09
bueno

http://prikachi.com/images/561/3463561C.png

Emily
06-26-2011, 12:47
Нямам търпение да изчета всичко, честно казано. :? Но докато я има тази тема, спорещи винаги ще има! Според мен, религията е манипулация, измислена много отдавна от хора, които са имали стремежа да завладеят умовете и съзнанията... Библията ме увери в това, след като я прочетох. Тя самата е писана от хора, противоречи си на страшно много места! Вярвам, че има някаква сила, която ни ръководи, но тя не е Бог! Тя е силата, която ни кара, да вярваме в себе си... Бог не е създал Вселената и хората, Природата се е справила сама! Няма Адам и Ева, има цианобактреии и микроорганизми, има теория на Чарлз Дарвин... но винаги ще има хора, с различно мнение, аз уважавам мнението на всеки, ще се радвам, ако и вие уважите моето! \:D/

Nam3less3
06-26-2011, 12:54
Вярвам, че има някаква сила, която ни ръководи, но тя не е Бог! Тя е силата, която ни кара, да вярваме в себе си...omfg

playy
06-26-2011, 14:51
Нали знаеш,че и другите могат да кажат omfg за твоя начин на мислене?Относно твоите коментари неймлесчо,намирам доста цинизми,които не подхождат в речника не 1 християнин.
Вярата е лично нещо и същестуването на Бог,респективно липсата му не може да се докаже.Просто приемаш и това е!Големият взрив също не може да се докаже на 100%,и за това е само теория,на която си има привърженици.

gandalfepi4
06-26-2011, 17:45
omfg

християни, знайте че да кажеш "oh my FUCKING god" или съкратената версия (оmfg) е отличен пример за богохулство. това е второто нещо което ти ГАРАНТИРА вечен престой в ада според богът на стария завет и иисус, без значение какви са били обстоятелствата.

предупреждавам ви да не правите така за да не последвате това бедно дете с умствено заболяване в ада.

може да се помолите за душата му ако ви се губи време

TheMightyNadenica
06-26-2011, 18:10
omfg

християни, знайте че да кажеш "oh my FUCKING god" или съкратената версия (оmfg) е отличен пример за богохулство. това е второто нещо което ти ГАРАНТИРА вечен престой в ада според богът на стария завет и иисус, без значение какви са били обстоятелствата.

предупреждавам ви да не правите така за да не последвате това бедно дете с умствено заболяване в ада.

може да се помолите за душата му ако ви се губи време

Тапата е изключение разбира се...Бог лично му е казал да го употреби...в момента си гълчат в една стая, и пушат козче...

Emily
06-27-2011, 08:14
Да, явно чуждото мнение тук не се толелира... :wink: Чакай тогава твоя Бог да те напътсва в живота и да ти казва какво да правиш, и как да го правиш... Сигурна съм, че ще преуспееш много, пък знаеш ли - един ден може и да отидеш в Рая... =D>

playfootball6
06-27-2011, 08:27
Може Бог нарочно да не ни дава научни доказателства за Него. Да Види кой наистина вярва в Него.

TheMightyNadenica
06-27-2011, 09:59
Може Бог нарочно да не ни дава научни доказателства за Него. Да Види кой наистина вярва в Него.

Еми да!!! Такова нещо няма! Измислено е!!! Това не го ли разбрахте!!!

Emily
06-27-2011, 10:04
Щом за повече от 2000 години не са го разбрали - няма и да го разберат... :-o

Nam3less3
06-27-2011, 10:27
Не мислете по теми, които не ви се отдават :wink:


Може Бог нарочно да не ни дава научни доказателства за Него. Да Види кой наистина вярва в Него.
Ами да, научните доказателства са за учените, не вярвам тука да има учени.

TheMightyNadenica
06-27-2011, 11:50
Не мислете по теми, които не ви се отдават :wink:


Може Бог нарочно да не ни дава научни доказателства за Него. Да Види кой наистина вярва в Него.
Ами да, научните доказателства са за учените, не вярвам тука да има учени.

Нито пък християни!!! А само правещи се на света вода ненапита!!!

Emily
06-27-2011, 19:37
Безименния, ти пък не мисли, щото като цяло не ти се отдава, не само по някои теми... :wink: Ае стига безсмислен спам, май по цял ден нямаш кво да правиш и се опитват да дразниш някой и друг атеист, Бог на това ли те учи?! :shock:

TheMightyNadenica
06-27-2011, 20:21
Безименния, ти пък не мисли, щото като цяло не ти се отдава, не само по някои теми... :wink: Ае стига безсмислен спам, май по цял ден нямаш кво да правиш и се опитват да дразниш някой и друг атеист, Бог на това ли те учи?! :shock:

Той дори не знае кой е Бога в който вярва!!!

playy
06-27-2011, 20:21
Така,сега понеже гледам неймлесчо много компетентен го раздава на тема Религия и Бог,искам да изкажа и моето мнение=>
Аз също вярвам в Бог и уважавам както другите религии и вярвания,така и атеистите.Относно Рая и Ада,не мисля че смисъла на живота е да се родиш и да умреш,защото с 2 думи-това е.Хората ти изкараха доста добре обосновани аргументи и доводи относно Бог и не мисля,че имаш право да им казваш,че не им се отдава мисленето,защото като гледам ти си сигурно единствения тука който си прочел сиг само 4-те Евангелиета и се мислиш за Светая Светих.Аз също съм чел Библията и в мене като всеки 1 мислещ човек,са се появили доста въпроси,на които постепенно получавам отговори.Не искам да влизам в спор с никой,зашото нито имам намерения да натяквам вярата си,нито да разубеждавам ''вярващи'' като тебе,които обичат да използват някои груби думи,а в същото време се представят като големите светци,еми нищо лично просто е смешно :-D

Auriss
06-27-2011, 20:29
^ето това е отношението на човек ,който уважава както собствените си ,така и чуждите убеждения. Ако изобщо имаше интерес (а най-вероятно няма ,защото е сигурен в себе си и в преценката си) да влиза в някакви дебати съм сигурен ,че щеше поне да има полза и за двете страни.

gandalfepi4
06-27-2011, 21:04
Така,сега понеже гледам неймлесчо много компетентен го раздава на тема Религия и Бог,искам да изкажа и моето мнение=>
Аз също вярвам в Бог и уважавам както другите религии и вярвания,така и атеистите.Относно Рая и Ада,не мисля че смисъла на живота е да се родиш и да умреш,защото с 2 думи-това е.Хората ти изкараха доста добре обосновани аргументи и доводи относно Бог и не мисля,че имаш право да им казваш,че не им се отдава мисленето,защото като гледам ти си сигурно единствения тука който си прочел сиг само 4-те Евангелиета и се мислиш за Светая Светих.Аз също съм чел Библията и в мене като всеки 1 мислещ човек,са се появили доста въпроси,на които постепенно получавам отговори.Не искам да влизам в спор с никой,зашото нито имам намерения да натяквам вярата си,нито да разубеждавам ''вярващи'' като тебе,които обичат да използват някои груби думи,а в същото време се представят като големите светци,еми нищо лично просто е смешно :-D

евалата брат. ако бяхме заедно когато ти прочетох мнението щях да ти лапна пишката. пич за чудо и приказ си

Nam3less3
06-27-2011, 21:19
Давал съм всякакви агрументи и доводи за почти всичко, но няма да постигнеш дискусия с горните 2ма :D

Auriss
06-27-2011, 21:34
Неймлесчо ,виж - човекът много добре си се изказа и двамата с Гандалф му се зарадвахме на думите не за друго ,а защото (поне от свое име говоря) и ние търсим своите отговори. А когато ти ,г-не ,започваш да лаеш срещу неразбирането ни (което след време и познания прераства в отричане) и да ръсиш епитети ,че виждаш ли ,атеистите просто били глупави и не могат да сгреят , изглеждаш не само смешен ,но и жалък.
Да кажеш на човек ,който търси 'истината' че не умее да го прави ,криейки се зад чужди думи (визирам Библията) без изобщо да се опитваш дори да намериш отговора за самия себе си ,те прави овца.
Въпросният playy си спечели моето уважение с точно едно изречение в поста си :
Аз също съм чел Библията и в мене като всеки 1 мислещ човек,са се появили доста въпроси,на които постепенно получавам отговори.
Ти дори нямаш въпроси и оттам произтича ТВОЕТО неразбиране ,дори на религията ,на която се кланяш.
На моите въпроси християнството не отговаря ,а когато си мислех ,че може и да дава обяснения - питах. Ама такива като теб дори НЕ РАЗБИРАТ защо такива като мен питат.

Ето - този път беше достатъчно учтиво и в рамките на (сравнително) добрия тон.

Nam3less3
06-27-2011, 21:50
Имам всякакви въпроси, и християнството им отговаря "без проблем", сигурно и на твойте въпроси ще отговори, но дали ще ти хареса отговорът или дали може да го разбереш(някой неща са трудни, а други не се казват, човек не може да знае всичко) си е друга работа.

Auriss
06-27-2011, 21:54
/facepalm
*loads his shotgun ,aims and ends someone's suffering*
/happy

Я ми припомни колко хиляди милиона въпроса ти изръси Гандалф в още толкова теми ,а ти не отговори на нито един ? А ,моя грешка ,извинявай - отговорът ти бе "Прочети еди-кое-си". За съжаление (основно твое) въпросният явно реши да ти послуша съвета и освен с пръст в гъ*а и недоумение от какво точно страдаш май друго не получи.

ZipFail
06-27-2011, 22:27
Недей му обръща внимание на Неймлеса, отдавна се е разбрало, че момчето е душевно болно и живее в друга вселена.

playy
06-28-2011, 05:56
за много неща получавам отговори не само от Библията,а и от други източници.Все пак не мога да си обесня целия свят с 1 книга :P

Emily
06-28-2011, 08:07
Аз се предавам, честно... :smt070 Нямам достатъчно търпение за тук явно. И аз прочетох Библията, и в мен се родиха въпроси, сега ще ти задам един (на Неймлес): Защо няма толерантност и разбиране между хората и между различната вяра? :?:

Nam3less3
06-28-2011, 09:29
Аз се предавам, честно... :smt070 Нямам достатъчно търпение за тук явно. И аз прочетох Библията, и в мен се родиха въпроси, сега ще ти задам един (на Неймлес): Защо няма толерантност и разбиране между хората и между различната вяра? :?: Защото хората не са толерантни? Това, че в религиозните книги пише да си толерантен към другите, не означава, че всички автоматично стават веднага толерантни.
А ако говориш за форума, то аз не съм тръгнал на сила да променям вярата на хората, но това е форум, място за дискусии и спорове, тук е мястото, където да критикуваме чуждите вярвания :D

А горните приказки че съм бил еди-какъв-си, няма да ги коментирам, то е от безсилие цялата работа, просто като свършат аргументите и така :?

gandalfepi4
06-28-2011, 09:38
Защото хората не са толерантни? Това, че в религиозните книги пише да си толерантен към другите, не означава, че всички автоматично стават веднага толерантни.


ето само шестотин осемдесет и трите случая където библията ти казва да проявиш нетолерантност:

http://www.skepticsannotatedbible.com/int/long.html

Nam3less3
06-28-2011, 10:14
Защото хората не са толерантни? Това, че в религиозните книги пише да си толерантен към другите, не означава, че всички автоматично стават веднага толерантни.


ето само шестотин осемдесет и трите случая където библията ти казва да проявиш нетолерантност:

http://www.skepticsannotatedbible.com/int/long.htmlСтария Завет...

amstelfen
06-28-2011, 10:18
ВНИМАНИЕ! Кирилицата е задължителна. Теми или коментари на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение!

GregoryHouse

gandalfepi4
06-28-2011, 10:18
ех момче. преди два поста пак направи тази грешка.

защо ли си мисля че хобито ти е да се завираш в някаква тъмна уличка, да си натискаш лицето в някоя кофа и садистично и унизително да се самоизнасилваш с монстър дилдо?


да си беше направил ЕЛЕМЕНТАРНИЯ труд, по-елементарен от това да се логваш отново и да пишеш отговор, да цъкнеш линка за да видиш каква част от цитатите са нов завет.




аурис и зип бяха НАПЪЛНО прави - ти си душевно болен

amstelfen
06-28-2011, 10:20
ВНИМАНИЕ! Кирилицата е задължителна. Теми или коментари на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение!

GregoryHouse

amstelfen
06-28-2011, 10:30
ВНИМАНИЕ! Кирилицата е задължителна. Теми или коментари на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение!

GregoryHouse

gandalfepi4
06-28-2011, 11:28
^ писали сме едновременно. не те визирах тебе а тапата (Nam3less3)

playy
06-28-2011, 15:43
еми всяка религия си има свой си Бог,исляма-Аллах,християните-Господ Иисус Христос и всяка религия учи да почиташ нейния Бог,да го приемеш за 1 единствен и съответно другите религии-под ножа!Найс,а?Религията има и някои добри страни,защото ни учи на добродетели,но все пак не можем да сме перфектни :P Относно толерантноста,не ми се почва от Адам и Ева да ви развивам аргументи,работата е ,че в каквато среда си израстнал било то мюсулманско или християнско,приемаш вярата по възпитание.За мюсулманите техния Бог е най-добрия,най-верния и техния светоглед е най-превилен,аналогично и за християните.А да не говорим,че има много други религии =]

Cardiology
08-23-2011, 05:43
Еми конкретно доказателство няма. Ако и аз си измисля нещо няма да има доказателство както за, така и против съществуването му. Просто поради МНОГО причини на хората им е удобно да го има.

ZipFail
08-23-2011, 12:00
всяка религия учи да почиташ нейния Бог,да го приемеш за 1 единствен и съответно другите религии-под ножа!

Глупости ;) Основно християнството и мюсюлманството са толкова агресивно настроени, че да са готови да унищожават други религии ако имат възможност.

npp
08-23-2011, 18:02
няма как нещо да съществува без нищо, няма как цялото това толкова сложно и така съвършенно оформено творение да се самосътвори, но ако всеки човек(всяко одушевено) е с безкрайно съществуваща душа, какво би станало тогава с душите ако нямаше Бог, който да се погрижи за тях?!

NomNomNom
08-23-2011, 18:18
няма как нещо да съществува без нищо, няма как цялото това толкова сложно и така съвършенно оформено творение да се самосътвори, но ако всеки човек(всяко одушевено) е с безкрайно съществуваща душа, какво би станало тогава с душите ако нямаше Бог, който да се погрижи за тях?!
Защо да е бог, а не се окаже нещо друго , на което не му дреме дали вярваш в него, или като цяло - дали си бъркаш в носа или не ?

npp
08-23-2011, 21:09
няма как нещо да съществува без нищо, няма как цялото това толкова сложно и така съвършенно оформено творение да се самосътвори, но ако всеки човек(всяко одушевено) е с безкрайно съществуваща душа, какво би станало тогава с душите ако нямаше Бог, който да се погрижи за тях?!
Защо да е бог, а не се окаже нещо друго , на което не му дреме дали вярваш в него, или като цяло - дали си бъркаш в носа или не ?

Истината е че за Него не е важно дали даден човек е вярващ или не - разбира се с изключение на малкият процент негови избранници, нито пък съди човеците, които си бъркат някъде, нито пък онези, които не си бъркат никъде, но за Него единственото важно нещо е всеки един човек, който все още не е Спасен от злото веднъж завинаги, да бъде Спасен, и то още сега веднага, а ако поради някакви причини не е възмогно веднага сега, то тогава поне във възможоно най-кратък срок - това е.

TheMightyNadenica
08-26-2011, 00:23
няма как нещо да съществува без нищо, няма как цялото това толкова сложно и така съвършенно оформено творение да се самосътвори, но ако всеки човек(всяко одушевено) е с безкрайно съществуваща душа, какво би станало тогава с душите ако нямаше Бог, който да се погрижи за тях?!

Ааа къде видя съвършенно оформено? Знаеш ли какво е съвърщенно оформено? Имаш ли база са сръвнение(конкретно ти)?