PDA

View Full Version : Аргументи против съществуването на Бог.



Страници : [1] 2 3 4

Christ
10-11-2008, 20:33
Здравейте.

В тази тема искам всеки невярващ да изведе своят аргумент против съществуването на Бог. Искам всеки участник в темата да е сериозен, присмех не искам да има от нито една от страните.


И също така нека спама е малко. :?


Благодаря. :)

Funky_Jazzist
10-11-2008, 20:56
Библията има и Стар и Нов Завет. Бог не съществува заради Старият, защото ако човек вярваше в написаното ще трябва да се загърбят всички теории за еволюция, адронния колайдер... ,но ми се иска да съществува заради Новия. :D :D :D

Christ
10-11-2008, 20:58
Библията има и Стар и Нов Завет. Бог не съществува заради Старият, защото ако човек вярваше в написаното ще трябва да се загърбят всички теории за еволюция, адронния колайдер... ,но ми се иска да съществува заради Новия. :D :D :D


Какво ще докаже адронният колайдер?

Защо Бог да не е блъскал атоми, за да създава нови елементи?

Също така доказателствата за еволюцията са доста спорни... :)

cMon
10-11-2008, 21:00
хах...не мисля ,че съществува човек способен да даде , поне 1 реален аргумент поради който Бог несъществува....а защо съществува ? Защото някой е повярвал в него...за даден човек Господ може да бъде измислица и ненужна част от ежедневието , и самата причина поради която за него Той не съществува е защото не вярва в него......

mistake
10-11-2008, 21:06
Аз не съм против съществуването на Бог , дори и на мен малко или много ми се иска той да съществува. Но пак казвам не можеш да приемеш за истина , нещо което няма как да бъде доказано.

Christ
10-11-2008, 21:08
Аз не съм против съществуването на Бог , дори и на мен малко или много ми се иска той да съществува. Но пак казвам не можеш да приемеш за истина , нещо което няма как да бъде доказано.

Приемаш ли теорията за Големия взрив?

Ако да, все още не се знае какво го е причинило и защо. И за да не вярваш в Бог се изисква вяра в други неща.

Funky_Jazzist
10-11-2008, 21:12
Библията има и Стар и Нов Завет. Бог не съществува заради Старият, защото ако човек вярваше в написаното ще трябва да се загърбят всички теории за еволюция, адронния колайдер... ,но ми се иска да съществува заради Новия. :D :D :D


Какво ще докаже адронният колайдер?

Защо Бог да не е блъскал атоми, за да създава нови елементи?

Също така доказателствата за еволюцията са доста спорни... :)

Аз точно това мисля - ако Бог наистина съществува, той би бил най-великият химик, физик....Само че в Библията не пише, че е създал света като е смесил хелий и водород.

mistake
10-11-2008, 21:15
Аз не съм против съществуването на Бог , дори и на мен малко или много ми се иска той да съществува. Но пак казвам не можеш да приемеш за истина , нещо което няма как да бъде доказано.

Приемаш ли теорията за Големия взрив?

Ако да, все още не се знае какво го е причинило и защо. И за да не вярваш в Бог се изисква вяра в други неща.
Приемам теорията за Големия взрив и мисля че съм се обосновавала не веднъж защо. Всички тези планети , галактики , звезди са разпръснати на толкова нееднакво разстоянние по между си , което може да се получи само от взрив. Ако Бог е създал вселената щеше всичко да е перфектно , по простата причина, че самият той е приет за такъв - перфектен.

Christ
10-11-2008, 21:18
Защо Вселената да не е перфектна? Всичко работи както трябва да работи.


@Funky_Jazzist: Не, но в Библията пише, че е всезнаещ. :) Следователно е създал Вселената такава, каквато я виждаме днес във всичкият й детайл и сложност.

edi_koq_si
10-11-2008, 21:23
kak 6e ne e perfektno si4ko? koe ne e ? po vreme na sutvorenieto se kazva v bibliata "vidq 4e be6e dobro i tn" a 6tom kato vqrvate v golemia vzriv kak 6e dokajete 4e ot edna nejiva kletka moje da izleze jiva?

Funky_Jazzist
10-11-2008, 21:23
Защо Вселената да не е перфектна? Всичко работи както трябва да работи.


@Funky_Jazzist: Не, но в Библията пише, че е всезнаещ. :) Следователно е създал Вселената такава, каквато я виждаме днес във всичкият й детайл и сложност.

Добре.Но аз, лично, винаги съм се питал, че според Библията Бог е създал всичко, но кой е създал Бог?

edi_koq_si
10-11-2008, 21:24
toi e bil predi svi4ko i ot nego si4ko e stanalo :P po taq logika ot kude se e vzela nejivata kletka za da izleze jiva?

mistake
10-11-2008, 21:26
Защо Вселената да не е перфектна? Всичко работи както трябва да работи.


@Funky_Jazzist: Не, но в Библията пише, че е всезнаещ. :) Следователно е създал Вселената такава, каквато я виждаме днес във всичкият й детайл и сложност.
1. Самите планети , галактики и звезди са разпръснати.
2. Всеки ден има престъпления , кражби и убийства.
3. Един не си знае парите , а друг няма стотинки и за хляб.
4. Лъжи и лицемерие са вечно в главите на хората.
Е добре , ако Бог съществуваше , всичко това нямаше да стои по този начин.

Christ
10-11-2008, 21:27
Защо Вселената да не е перфектна? Всичко работи както трябва да работи.


@Funky_Jazzist: Не, но в Библията пише, че е всезнаещ. :) Следователно е създал Вселената такава, каквато я виждаме днес във всичкият й детайл и сложност.

Добре.Но аз, лично, винаги съм се питал, че според Библията Бог е създал всичко, но кой е създал Бог?

Бог е вечен в смисъл, че не е повлиян от времето. На Него не му трябва време, за да съществува.


@edi_koq_si: Каква нежива клетка?

edi_koq_si
10-11-2008, 21:29
ami evoluciata tvurdi 4e ot nekuv vzriv izlizat si4ki jivi su6testva demek ot nejiva kletka izliza jiva kak stava tva? ako sega mi pokajete v dne6no vreme 4e moje... ok ama to e nevurzmojno i teq koito tvurdqt tvova mislq 4e im trea po-golqma vqra ot tazi na religioznoite hora :P

Funky_Jazzist
10-11-2008, 21:30
Защо Вселената да не е перфектна? Всичко работи както трябва да работи.


@Funky_Jazzist: Не, но в Библията пише, че е всезнаещ. :) Следователно е създал Вселената такава, каквато я виждаме днес във всичкият й детайл и сложност.
1. Самите планети , галактики и звезди са разпръснати.
2. Всеки ден има престъпления , кражби и убийства.
3. Един не си знае парите , а друг няма стотинки и за хляб.
4. Лъжи и лицемерие са вечно в главите на хората.
Е добре , ако Бог съществуваше , всичко това нямаше да стои по този начин.

О, не.Пак щяха да съществуват.Ако Бог съществува, той би искал сами да се справим с тези проблеми, за да еволщираме сами или отде да знам защо :D :D :D

Funky_Jazzist
10-11-2008, 21:32
Защо Вселената да не е перфектна? Всичко работи както трябва да работи.


@Funky_Jazzist: Не, но в Библията пише, че е всезнаещ. :) Следователно е създал Вселената такава, каквато я виждаме днес във всичкият й детайл и сложност.

Добре.Но аз, лично, винаги съм се питал, че според Библията Бог е създал всичко, но кой е създал Бог?

Бог е вечен в смисъл, че не е повлиян от времето. На Него не му трябва време, за да съществува.


@edi_koq_si: Каква нежива клетка?

Да така е, от това следва че е безсмътен.Но не може просто да се е цъфнал там посредата на нищото :? :? :?

edi_koq_si
10-11-2008, 21:32
ne prosto Bog na edni dava pove4e na drugi po-malko a ako me pitate za6to -spoko hora posle tezi koito sa polu4ili pove4e 6e im se iska pove4e :P

mistake
10-11-2008, 21:32
Защо Вселената да не е перфектна? Всичко работи както трябва да работи.


@Funky_Jazzist: Не, но в Библията пише, че е всезнаещ. :) Следователно е създал Вселената такава, каквато я виждаме днес във всичкият й детайл и сложност.
1. Самите планети , галактики и звезди са разпръснати.
2. Всеки ден има престъпления , кражби и убийства.
3. Един не си знае парите , а друг няма стотинки и за хляб.
4. Лъжи и лицемерие са вечно в главите на хората.
Е добре , ако Бог съществуваше , всичко това нямаше да стои по този начин.

О, не.Пак щяха да съществуват.Ако Бог съществува, той би искал сами да се справим с тези проблеми, за да еволщираме сами или отде да знам защо :D :D :D
Как изведнъж почнахте да четете мислите на Бог?

Christ
10-11-2008, 21:33
Защо Вселената да не е перфектна? Всичко работи както трябва да работи.


@Funky_Jazzist: Не, но в Библията пише, че е всезнаещ. :) Следователно е създал Вселената такава, каквато я виждаме днес във всичкият й детайл и сложност.

Добре.Но аз, лично, винаги съм се питал, че според Библията Бог е създал всичко, но кой е създал Бог?

Бог е вечен в смисъл, че не е повлиян от времето. На Него не му трябва време, за да съществува.


@edi_koq_si: Каква нежива клетка?

Да така е, от това следва че е безсмътен.Но не може просто да се е цъфнал там посредата на нищото :? :? :?

Не е цъфнал по средата на нищото. Средата на нищото е цъфнала при Него.

edi_koq_si
10-11-2008, 21:34
v bibliata pi6e 4e e NACHALOTO I KRAQ :P

Funky_Jazzist
10-11-2008, 21:34
Защо Вселената да не е перфектна? Всичко работи както трябва да работи.


@Funky_Jazzist: Не, но в Библията пише, че е всезнаещ. :) Следователно е създал Вселената такава, каквато я виждаме днес във всичкият й детайл и сложност.

Добре.Но аз, лично, винаги съм се питал, че според Библията Бог е създал всичко, но кой е създал Бог?

Бог е вечен в смисъл, че не е повлиян от времето. На Него не му трябва време, за да съществува.


@edi_koq_si: Каква нежива клетка?

Да така е, от това следва че е безсмътен.Но не може просто да се е цъфнал там посредата на нищото :? :? :?

Не е цъфнал по средата на нищото. Средата на нищото е цъфнала при Него.

А той как е отишъл там?

Christ
10-11-2008, 21:35
Защо Вселената да не е перфектна? Всичко работи както трябва да работи.


@Funky_Jazzist: Не, но в Библията пише, че е всезнаещ. :) Следователно е създал Вселената такава, каквато я виждаме днес във всичкият й детайл и сложност.

Добре.Но аз, лично, винаги съм се питал, че според Библията Бог е създал всичко, но кой е създал Бог?

Бог е вечен в смисъл, че не е повлиян от времето. На Него не му трябва време, за да съществува.


@edi_koq_si: Каква нежива клетка?

Да така е, от това следва че е безсмътен.Но не може просто да се е цъфнал там посредата на нищото :? :? :?

Не е цъфнал по средата на нищото. Средата на нищото е цъфнала при Него.

А той как е отишъл там?

Той си е там..




Защо Вселената да не е перфектна? Всичко работи както трябва да работи.


@Funky_Jazzist: Не, но в Библията пише, че е всезнаещ. :) Следователно е създал Вселената такава, каквато я виждаме днес във всичкият й детайл и сложност.
1. Самите планети , галактики и звезди са разпръснати.
2. Всеки ден има престъпления , кражби и убийства.
3. Един не си знае парите , а друг няма стотинки и за хляб.
4. Лъжи и лицемерие са вечно в главите на хората.
Е добре , ако Бог съществуваше , всичко това нямаше да стои по този начин.

1. И? Така са, защото така трябва да са.
2. Престъпленията, кражбите и убийствата са дело на човек.
3. Отново по вина на човека.
4. Отново.

Бог за нищо не ни е длъжен. Всеки ден Му плюем в лицето, а искаме после да ни направи това и онова.

Funky_Jazzist
10-11-2008, 21:36
Защо Вселената да не е перфектна? Всичко работи както трябва да работи.


@Funky_Jazzist: Не, но в Библията пише, че е всезнаещ. :) Следователно е създал Вселената такава, каквато я виждаме днес във всичкият й детайл и сложност.

Добре.Но аз, лично, винаги съм се питал, че според Библията Бог е създал всичко, но кой е създал Бог?

Бог е вечен в смисъл, че не е повлиян от времето. На Него не му трябва време, за да съществува.


@edi_koq_si: Каква нежива клетка?

Да така е, от това следва че е безсмътен.Но не може просто да се е цъфнал там посредата на нищото :? :? :?

Не е цъфнал по средата на нищото. Средата на нищото е цъфнала при Него.

А той как е отишъл там?

Той си е там..

Това не ми помогна да го разбера :? :? :?

edi_koq_si
10-11-2008, 21:37
abe razberi toi e BOG na4alo i krai :P

Christ
10-11-2008, 21:39
Защо Вселената да не е перфектна? Всичко работи както трябва да работи.


@Funky_Jazzist: Не, но в Библията пише, че е всезнаещ. :) Следователно е създал Вселената такава, каквато я виждаме днес във всичкият й детайл и сложност.

Добре.Но аз, лично, винаги съм се питал, че според Библията Бог е създал всичко, но кой е създал Бог?

Бог е вечен в смисъл, че не е повлиян от времето. На Него не му трябва време, за да съществува.


@edi_koq_si: Каква нежива клетка?

Да така е, от това следва че е безсмътен.Но не може просто да се е цъфнал там посредата на нищото :? :? :?

Не е цъфнал по средата на нищото. Средата на нищото е цъфнала при Него.

А той как е отишъл там?

Той си е там..

Това не ми помогна да го разбера :? :? :?

Света не е бил там когато Бог го е създал. (Логично)

Само Бог е бил там и на Него не Му трябва време или пространство, за да съществува. Той е създал тези величини, за да се улесни в Творението.

@edi_koq_si: За някои хора не е достатъчно.

Funky_Jazzist
10-11-2008, 21:39
Именно че никой не може да каже как е започнало ВСИЧКО.Не света, Земята - те са ясни - но абсолютно всичко :? :? :?
И ако кажете Бог - значи това е само за успокоение.

Christ
10-11-2008, 21:40
Именно че никой не може да каже как е започнало ВСИЧКО.Не света, Земята - те са ясни - но абсолютно всичко :? :? :?
И ако кажете Бог - значи това е само за успокоение. В този контекст Бог не ми дава никакво успокоение.

По-добре ще е за всеки, мисля, просто да престане да съществува, отколкото да се срещне със Всевишния по неподходящ начин.

KariZma
10-11-2008, 21:42
Christ, мн хубава тема! :)

Сега, няма смисъл да си блъскаме главите да разберем как се е появил Бог, защото Той е извън наще ограничени представи!
Не се опитвайте да разберете божественото!!!

Funky_Jazzist
10-11-2008, 21:43
@edi_koq_si: За някои хора не е достатъчно.

А, ми как ще е достатъчно!Никой, колкото и да е силен и могъщ не може просто да съществува.

Christ
10-11-2008, 21:44
@edi_koq_si: За някои хора не е достатъчно.

А, ми как ще е достатъчно!Никой, колкото и да е силен и могъщ не може просто да съществува. Защо не?

Доста по-лесно е да се вярва, че някой силен и могъщ е създал абсолютно всичко отколкото да се вярва, че света е произлязъл от някаква мистична експлозия преди астрономически периоди от време.

SiegHeil
10-11-2008, 21:45
Не се опитвайте да разберете божественото!!!
Как може да вярваш в нещо което не разбираш ?

Christ
10-11-2008, 21:47
Не се опитвайте да разберете божественото!!!
Как може да вярваш в нещо което не разбираш ?

Опитваш се. :-D

Funky_Jazzist
10-11-2008, 21:49
Добре.Според християнството Бог е всемогъщ, нали?
Значи идва наивния, но логичен въпрос "Може ли Бог да създаде камък, който не може да вдигне?" Ако Бог не може да го направи, значи не е всемогъщ - не може да го създаде - ако може, значи пак не е всесилен, защото не може да го вдигне.
:? :? :? :? :?

Christ
10-11-2008, 21:52
Добре.Според християнството Бог е всемогъщ, нали?
Значи идва наивния, но логичен въпрос "Може ли Бог да създаде камък, който не може да вдигне?" Ако Бог не може да го направи, значи не е всемогъщ - не може да го създаде - ако може, значи пак не е всесилен, защото не може да го вдигне.
:? :? :? :? :?

Това в гугъл ли го намери? :lol:

Не, Бог не може да създаде камък, който не може да вдигне, но това никак не пречи на всемогъщието Му.

Бог може така да промени реалността, че хем да е прекалено голям камъка, хем да го вдигне.

Funky_Jazzist
10-11-2008, 21:58
Не, не ми отговори както трябва.Бог, според Библията е всезнаещ и хората са със собствена воля.
Тогава как хората са със собствена воля, като Бог знае какво ще се случи? Ако има един единствен изход от ситуациите (тези изходи които Бог знае) , тогава как човека може да има собствена воля и контрол над съдбата си, както се твърди в Библията.

KariZma
10-11-2008, 21:59
Не се опитвайте да разберете божественото!!!
Как може да вярваш в нещо което не разбираш ?


Аз го разбирам, само че вие не го.

Funky_Jazzist
10-11-2008, 21:59
Добре.Според християнството Бог е всемогъщ, нали?
Значи идва наивния, но логичен въпрос "Може ли Бог да създаде камък, който не може да вдигне?" Ако Бог не може да го направи, значи не е всемогъщ - не може да го създаде - ако може, значи пак не е всесилен, защото не може да го вдигне.
:? :? :? :? :?

Това в гугъл ли го намери? :lol:

Не, Бог не може да създаде камък, който не може да вдигне, но това никак не пречи на всемогъщието Му.

Бог може така да промени реалността, че хем да е прекалено голям камъка, хем да го вдигне.

Смисъла е не камъка да е голям, а дали Бог може да го вдигне!

Christ
10-11-2008, 22:02
Добре.Според християнството Бог е всемогъщ, нали?
Значи идва наивния, но логичен въпрос "Може ли Бог да създаде камък, който не може да вдигне?" Ако Бог не може да го направи, значи не е всемогъщ - не може да го създаде - ако може, значи пак не е всесилен, защото не може да го вдигне.
:? :? :? :? :?

Това в гугъл ли го намери? :lol:

Не, Бог не може да създаде камък, който не може да вдигне, но това никак не пречи на всемогъщието Му.

Бог може така да промени реалността, че хем да е прекалено голям камъка, хем да го вдигне.

Смисъла е не камъка да е голям, а дали Бог може да го вдигне!

Е, да де... Хем да е прекалено голям за вдигане, хем да го вдигне.

Funky_Jazzist
10-11-2008, 22:04
А, ми да де.Няма как да стане.Няма как да създаде камък, който не може да вдигне, защото ще противоречи на всесилието му.

Christ
10-11-2008, 22:14
А, ми да де.Няма как да стане.Няма как да създаде камък, който не може да вдигне, защото ще противоречи на всесилието му. Защо?

Защото отговорът е "не"?

Funky_Jazzist
10-11-2008, 22:17
А, ми да де.Няма как да стане.Няма как да създаде камък, който не може да вдигне, защото ще противоречи на всесилието му. Защо?

Защото отговорът е "не"?

Как така отговорът е "Не"?

Nam3less3
10-11-2008, 22:18
Мога да ти дам аргумент против разбиранията ти за Бог.
Защо според твоето виждане на библията хората, родили се преди новата ера ще идат в ада; изобщо ако някое бебе се роди и умре на другия час защо ще иде в ада според теб? Къде е справедливостта и доброто в това? Как така някой души ще се родят преди новата ера или ще умрат като бебета, и после ще идат в ада а някой ще се родят след новата ера или пък ще доживеят достатъчна възраст, че да могат да прочетат библията?
Ти твърдиш, че според библията именно такива работи ще станат и завинаги ще останат в ада тия души. При положение че няма прераждане, че след смъртта има само ад или рай завинаги. И че който не доживее достатъчната възраст да може да прочете библията и да повярва в Христос ще иде в ада. Не всички християни мислят така.

Christ
10-11-2008, 22:25
Мога да ти дам аргумент против разбиранията ти за Бог.
Защо според твоето виждане на библията хората, родили се преди новата ера ще идат в ада; изобщо ако някое бебе се роди и умре на другия час защо ще иде в ада според теб? Къде е справедливостта и доброто в това? Как така някой души ще се родят преди новата ера или ще умрат като бебета, и после ще идат в ада а някой ще се родят след новата ера или пък ще доживеят достатъчна възраст, че да могат да прочетат библията?
Ти твърдиш, че според библията именно такива работи ще станат и завинаги ще останат в ада тия души. При положение че няма прераждане, че след смъртта има само ад или рай завинаги. И че който не доживее достатъчната възраст да може да прочете библията и да повярва в Христос ще иде в ада. Не всички християни мислят така.

Всички Християни мислят така.

Хората преди Христос са спасени чрез Неговата жертва.

Никой, абсолютно никой не заслужава спасение. Спасението се осъществява единствено и само чрез жертвата на Исус Христос посредством Божията милост. Нищо не можеш да направиш, за да бъдеш спасен. Абсолютно нищо!

Nam3less3
10-11-2008, 22:27
Мога да ти дам аргумент против разбиранията ти за Бог.
Защо според твоето виждане на библията хората, родили се преди новата ера ще идат в ада; изобщо ако някое бебе се роди и умре на другия час защо ще иде в ада според теб? Къде е справедливостта и доброто в това? Как така някой души ще се родят преди новата ера или ще умрат като бебета, и после ще идат в ада а някой ще се родят след новата ера или пък ще доживеят достатъчна възраст, че да могат да прочетат библията?
Ти твърдиш, че според библията именно такива работи ще станат и завинаги ще останат в ада тия души. При положение че няма прераждане, че след смъртта има само ад или рай завинаги. И че който не доживее достатъчната възраст да може да прочете библията и да повярва в Христос ще иде в ада. Не всички християни мислят така.

Всички Християни мислят така.

Хората преди Христос са спасени чрез Неговата жертва.

Никой, абсолютно никой не заслужава спасение. Спасението се осъществява единствено и само чрез жертвата на Исус Христос посредством Божията милост. Нищо не можеш да направиш, за да бъдеш спасен. Абсолютно нищо!Значи ако утре се роди бебе, но умре малко след раждането, душата му ще иде в ада?

Christ
10-11-2008, 22:28
Мога да ти дам аргумент против разбиранията ти за Бог.
Защо според твоето виждане на библията хората, родили се преди новата ера ще идат в ада; изобщо ако някое бебе се роди и умре на другия час защо ще иде в ада според теб? Къде е справедливостта и доброто в това? Как така някой души ще се родят преди новата ера или ще умрат като бебета, и после ще идат в ада а някой ще се родят след новата ера или пък ще доживеят достатъчна възраст, че да могат да прочетат библията?
Ти твърдиш, че според библията именно такива работи ще станат и завинаги ще останат в ада тия души. При положение че няма прераждане, че след смъртта има само ад или рай завинаги. И че който не доживее достатъчната възраст да може да прочете библията и да повярва в Христос ще иде в ада. Не всички християни мислят така.

Всички Християни мислят така.

Хората преди Христос са спасени чрез Неговата жертва.

Никой, абсолютно никой не заслужава спасение. Спасението се осъществява единствено и само чрез жертвата на Исус Христос посредством Божията милост. Нищо не можеш да направиш, за да бъдеш спасен. Абсолютно нищо!Значи ако утре се роди бебе, но умре малко след раждането, душата му ще иде в ада?

Няма абсолютно никакво значение. И на 60 години да е ако Бог не каже, той няма да е спасен.

Funky_Jazzist
10-11-2008, 22:31
Тогава Бог е всезнаещ и вижда бъдещето.Значи реално ние не вземаме никакви решения, а всичко е предначертано (Бог го знае).Значи ние не контролираме съдбата си и нямаме собствена воля.
Това не противоречи ли с Библията?
Не се опитвам да споря, просто ми го обяснете, щото аз съм в пълно неведение :oops: :)

Christ
10-11-2008, 22:40
Тогава Бог е всезнаещ и вижда бъдещето.Значи реално ние не вземаме никакви решения, а всичко е предначертано (Бог го знае).Значи ние не контролираме съдбата си и нямаме собствена воля.
Това не противоречи ли с Библията?
Не се опитвам да споря, просто ми го обяснете, щото аз съм в пълно неведение :oops: :) Не противоречи. "Свободна" воля няма.

Funky_Jazzist
10-11-2008, 22:43
Според Библията имаме.

Christ
10-11-2008, 22:44
Според Библията имаме. Къде пише?

Nam3less3
10-11-2008, 22:45
Тогава Бог е всезнаещ и вижда бъдещето.Значи реално ние не вземаме никакви решения, а всичко е предначертано (Бог го знае).Значи ние не контролираме съдбата си и нямаме собствена воля.
Това не противоречи ли с Библията?
Не се опитвам да споря, просто ми го обяснете, щото аз съм в пълно неведение :oops: :) Не противоречи. "Свободна" воля няма.Има. Волята е свободна да върши добро или зло. Бог ни е дал свободна воля.

Funky_Jazzist
10-11-2008, 22:46
Тогава Бог е всезнаещ и вижда бъдещето.Значи реално ние не вземаме никакви решения, а всичко е предначертано (Бог го знае).Значи ние не контролираме съдбата си и нямаме собствена воля.
Това не противоречи ли с Библията?
Не се опитвам да споря, просто ми го обяснете, щото аз съм в пълно неведение :oops: :) Не противоречи. "Свободна" воля няма.Има. Волята е свободна да върши добро или зло. Бог ни е дал свободна воля.

+1

Christ
10-11-2008, 22:46
Тогава Бог е всезнаещ и вижда бъдещето.Значи реално ние не вземаме никакви решения, а всичко е предначертано (Бог го знае).Значи ние не контролираме съдбата си и нямаме собствена воля.
Това не противоречи ли с Библията?
Не се опитвам да споря, просто ми го обяснете, щото аз съм в пълно неведение :oops: :) Не противоречи. "Свободна" воля няма.Има. Волята е свободна да върши добро или зло. Бог ни е дал свободна воля.

Отново, къде пише?

Funky_Jazzist
10-11-2008, 22:48
Тогава Бог е всезнаещ и вижда бъдещето.Значи реално ние не вземаме никакви решения, а всичко е предначертано (Бог го знае).Значи ние не контролираме съдбата си и нямаме собствена воля.
Това не противоречи ли с Библията?
Не се опитвам да споря, просто ми го обяснете, щото аз съм в пълно неведение :oops: :) Не противоречи. "Свободна" воля няма.Има. Волята е свободна да върши добро или зло. Бог ни е дал свободна воля.

Отново, къде пише?

Ти искаш страница ли? :D :D :D
Nam3less3 ясно се изрази.Ако хората нямаха свободна воля, как щяха ли да се бунтуват срещу Бог и содомовците и гоморовците и те така?

Christ
10-11-2008, 22:51
Тогава Бог е всезнаещ и вижда бъдещето.Значи реално ние не вземаме никакви решения, а всичко е предначертано (Бог го знае).Значи ние не контролираме съдбата си и нямаме собствена воля.
Това не противоречи ли с Библията?
Не се опитвам да споря, просто ми го обяснете, щото аз съм в пълно неведение :oops: :) Не противоречи. "Свободна" воля няма.Има. Волята е свободна да върши добро или зло. Бог ни е дал свободна воля.

Отново, къде пише?

Ти искаш страница ли? :D :D :D
Nam3less3 ясно се изрази.Ако хората нямаха свободна воля, нямаше ли да се бунтуват срещу Бог и содомовците и гоморовците и те така?


Човек има воля, но тя е далеч от свободната.

Човек ще направи каквото и да е друго освен да избере пътя към светлината.

Човек е подчинен на греха си и единствено на него ако Бог не се намеси.



Кажи ми, ако Бог знае, че ти ще умреш в греха си и няма да приемеш Исус Христос като твой Спасител ти имаш ли някакъв избор?

Бог знае, че това ще се случи, а Той е всезнаещ.

(Пример)

lsd43
10-11-2008, 22:52
Зависи под какво се има предвид определението Бог,според мен има някаква сила и за добро или лошо тя е част от живота на всички,но твърдението ,че Бог е всезнаещ,безгрешен и всички тези глупости...няма смисъл от коментар.

Nam3less3
10-11-2008, 22:53
Щом не го пише, не значи че не съществува.

Funky_Jazzist
10-11-2008, 22:53
Никъде в Библията не се казва, че волята на човек не е свободна!
И какво стана с камъчето ми? :D :D :D

mistake
10-11-2008, 22:53
Глупости на търкалета. Съдбата зависи от действията на хората , а не от Бог. Какъв е смисъла да живееш ако Бог разсъждава вместо теб. Ако всеки човек мисли както Бог реши , трябваше всички хора да мислят еднакво , да вършат едни и същи неща и да постъпват по един и същи начин.Нямаше да съществува грешката. Да ама не ,няма едно и също мнение, всеки човек е различен и Бог не съществува.

Christ
10-11-2008, 22:56
Никъде в Библията не се казва, че волята на човек не е свободна!
И какво стана с камъчето ми? :D :D :D Тъп е аргумента. Казах ти вече решението.

Неймлес, в Библията никъде не пише за прераждания, чакри и подобни истории, но ти смяташ, че съществуват.

Йоан 6:44 е перфектен пример:


Никой не може да дойде при Мене, ако не го привлече Отец, Който Ме е пратил и Аз ще го възкреся в последния ден.

Funky_Jazzist
10-11-2008, 23:00
Никъде в Библията не се казва, че волята на човек не е свободна!
И какво стана с камъчето ми? :D :D :D Тъп е аргумента. Казах ти вече решението.

Неймлес, в Библията никъде не пише за прераждания, чакри и подобни истории, но ти смяташ, че съществуват.

Йоан 6:44 е перфектен пример:


Никой не може да дойде при Мене, ако не го привлече Отец, Който Ме е пратил и Аз ще го възкреся в последния ден.

Това, че не можеш да го обориш не го прави тъп.
Тогава за какво живеем, щом Бог знае какво ще стане, неговата работа е само да праща хората в Рай и в Ада (ако изобщо съществуват) и за какво ни е създал отначало (ако изобщо той/тя ни е създал/а)?

mistake
10-11-2008, 23:01
Никъде в Библията не се казва, че волята на човек не е свободна!
И какво стана с камъчето ми? :D :D :D Тъп е аргумента. Казах ти вече решението.

.[/quote]
Напротив не е тъп. Камък който и Бог не може да вдигне? Ако го създаде , значи Бог не е всеможещ , а ако не го създаде - също. И в двата случая Бог е безсилен.

Christ
10-11-2008, 23:05
http://www.godandscience.org/apologetics/rock.html (eng)

Ако Бог е всемогъщ, то Той няма да се провали.

Четете, на мен не ми се обяснява.


Иначе това за предопределението Бог ни беше дал избор в началото.

Il_cavaliere_del_male
10-11-2008, 23:09
Може някой да го е казал, ама не четох, признавам си. Така, как може някой да си мисли, че е толкова голяма работа, че да каже дали Бог съществува или не?
Въпросът е "вярваш ли в него", а не "съществува ли"! Помислете и ще разберете истината. Никой не е толкова велик, че да каже "Господ не съществува". Просто... мислете повече. Въпреки че съм от ония, които не вярват, самият въпрос "вярваш ли в него" предполага отговор "да, вярвам" или "не, не вярвам", ама като се замислите "не, не вярвам в него" не означава "няма го", а "има го, ама аз не му се кефя особено".
Не е много сложно нали?

Funky_Jazzist
10-11-2008, 23:09
Ок, благодаря за обеснението.И въпеки това обеснението клони към софизъм.Какъв избор ни е дал в началото, че не присъствах?

lsd43
10-11-2008, 23:10
Дали човек сам контролира съдбата си ,или тя контролира него?
Доста странене въпрос с много аспекти,кой казва,че когато вървиш напред или назад ,ти самият го решаваш?Все пак е възможно за теб само да остава илюзията на свободният избор,ще го обяня по по-простичък начин,представете си ,че сте герои от видео игра,теоретично героят в играта прави сам изборите си откъде да мине и тнт.,но практически играчът контролира действията на героят в играта,така че кой е казал,че човекът има право на избор,какво да прави с живота си и че избира сам решенията си?

Колкото до заформилият се спор по отношение дали в Библията пишело нещо за човешката свобода и право на решения ще посоча следното нещо-В книгата "Откровение" на св.Йоан се споменава книгата на живора в която само Господ Отец можел да гледа,вътре в тази книга имало всичките жития на всички хора в минало,настояще и бъдеще,следователно щом се знае бъдещето на даден човек,значи иборите който той ще направи са ясни,а това води до фактът ,че бъдещето му вече е предопределено.

Il_cavaliere_del_male
10-11-2008, 23:12
Бе, хора, Библията е писана преди около... бе поне Стария завет е на около 2000 години. Кво очаквате, вътре да пише истините за живота, който се живее сега????

Christ
10-11-2008, 23:12
Ок, благодаря за обеснението.
Какъв избор ни е дал в началото, че не присъствах?

Даде избор на Адам (и Ева) да Го послушат и да не "ядат" от плода на знанието за доброто и злото или да не Го послушат и да "ядат"

Е, те не Го послушаха и предизвикаха падението на човешката раса.


Il cavaliere del male:

Матей 24:35
Небето и земята ще преминат, но Моите думи няма да преминат.

Стария Завет е на 3500 години, а Новия на около 2000.

mistake
10-11-2008, 23:13
"Вярвам , защото е абсурдно , ако беше истина щях да знам". Едва ли имате нужда от пояснение.

Funky_Jazzist
10-11-2008, 23:13
Дали човек сам контролира съдбата си ,или тя контролира него?
Доста странене въпрос с много аспекти,кой казва,че когато вървиш напред или назад ,ти самият го решаваш?Все пак е възможно за теб само да остава илюзията на свободният избор,ще го обяня по по-простичък начин,представете си ,че сте герои от видео игра,теоретично героят в играта прави сам изборите си откъде да мини и тнт.,но практически играчът контролира действията на героят в играта,така че кой е казал,че човекът има право на избор,какво да прави с живота си и че избира сам решенията си?

Колкото до заформилият се спор по отношение дали в Библията пишело нещо за човешката свобода и право на решения ще посоча следното нещо-В книгата "Откровение" на св.Йоан се споменава книгата на живора в която само Господ Отец можел да гледа,вътре в тази книга имало всичките жития на всички хора в минало,настояще и бъдеще,следователно щом се знае бъдещето на даден човек,значи иборите който той ще направи са ясни,а това води до фактът ,че бъдещето му вече е предопределено.

This sucks!
Някакси ако това повечко хора го знаеха нямаше да искат да са християни.

Il_cavaliere_del_male
10-11-2008, 23:13
Която човешка раса по тяхно време се е състояла от всичко на всичко... тя и той...

Il_cavaliere_del_male
10-11-2008, 23:14
Дали човек сам контролира съдбата си ,или тя контролира него?
Доста странене въпрос с много аспекти,кой казва,че когато вървиш напред или назад ,ти самият го решаваш?Все пак е възможно за теб само да остава илюзията на свободният избор,ще го обяня по по-простичък начин,представете си ,че сте герои от видео игра,теоретично героят в играта прави сам изборите си откъде да мини и тнт.,но практически играчът контролира действията на героят в играта,така че кой е казал,че човекът има право на избор,какво да прави с живота си и че избира сам решенията си?

Колкото до заформилият се спор по отношение дали в Библията пишело нещо за човешката свобода и право на решения ще посоча следното нещо-В книгата "Откровение" на св.Йоан се споменава книгата на живора в която само Господ Отец можел да гледа,вътре в тази книга имало всичките жития на всички хора в минало,настояще и бъдеще,следователно щом се знае бъдещето на даден човек,значи иборите който той ще направи са ясни,а това води до фактът ,че бъдещето му вече е предопределено.

This sucks!
Някакси ако това повечко хора го знаеха нямаше да искат да са християни.

Не всички имат право на избор дали да са християни... някои ни кръщават на възраст, когато ...не можем дори да се наревем като хората и за да ти определят пола тряа или да си в розово, или в синьо

Christ
10-11-2008, 23:15
Дали човек сам контролира съдбата си ,или тя контролира него?
Доста странене въпрос с много аспекти,кой казва,че когато вървиш напред или назад ,ти самият го решаваш?Все пак е възможно за теб само да остава илюзията на свободният избор,ще го обяня по по-простичък начин,представете си ,че сте герои от видео игра,теоретично героят в играта прави сам изборите си откъде да мини и тнт.,но практически играчът контролира действията на героят в играта,така че кой е казал,че човекът има право на избор,какво да прави с живота си и че избира сам решенията си?

Колкото до заформилият се спор по отношение дали в Библията пишело нещо за човешката свобода и право на решения ще посоча следното нещо-В книгата "Откровение" на св.Йоан се споменава книгата на живора в която само Господ Отец можел да гледа,вътре в тази книга имало всичките жития на всички хора в минало,настояще и бъдеще,следователно щом се знае бъдещето на даден човек,значи иборите който той ще направи са ясни,а това води до фактът ,че бъдещето му вече е предопределено.

This sucks!
Някакси ако това повечко хора го знаеха нямаше да искат да са християни.

Ако не го знаят не са Християни.

Funky_Jazzist
10-11-2008, 23:16
Ок, благодаря за обеснението.
Какъв избор ни е дал в началото, че не присъствах?

Даде избор на Адам (и Ева) да Го послушат и да не "ядат" от плода на знанието за доброто и злото или да не Го послушат и да "ядат"

Е, те не Го послушаха и предизвикаха падението на човешката раса.

Ако той е всезнаещ той е знаел, че те ще ядат.Защо да си прави труда да ни създава, че после да ни наказва...?

Christ
10-11-2008, 23:16
Ок, благодаря за обеснението.
Какъв избор ни е дал в началото, че не присъствах?

Даде избор на Адам (и Ева) да Го послушат и да не "ядат" от плода на знанието за доброто и злото или да не Го послушат и да "ядат"

Е, те не Го послушаха и предизвикаха падението на човешката раса.

Ако той е всезнаещ той е знаел, че те ще ядат.Защо да си прави труда да ни създава, че после да ни наказва...? Той знае, да...

Ти досега романи не си ли чел? Защо автора пише нещо като знае как ще свърши?

Funky_Jazzist
10-11-2008, 23:16
Дали човек сам контролира съдбата си ,или тя контролира него?
Доста странене въпрос с много аспекти,кой казва,че когато вървиш напред или назад ,ти самият го решаваш?Все пак е възможно за теб само да остава илюзията на свободният избор,ще го обяня по по-простичък начин,представете си ,че сте герои от видео игра,теоретично героят в играта прави сам изборите си откъде да мини и тнт.,но практически играчът контролира действията на героят в играта,така че кой е казал,че човекът има право на избор,какво да прави с живота си и че избира сам решенията си?

Колкото до заформилият се спор по отношение дали в Библията пишело нещо за човешката свобода и право на решения ще посоча следното нещо-В книгата "Откровение" на св.Йоан се споменава книгата на живора в която само Господ Отец можел да гледа,вътре в тази книга имало всичките жития на всички хора в минало,настояще и бъдеще,следователно щом се знае бъдещето на даден човек,значи иборите който той ще направи са ясни,а това води до фактът ,че бъдещето му вече е предопределено.

This sucks!
Някакси ако това повечко хора го знаеха нямаше да искат да са християни.

Ако не го знаят не са Християни.

Това показва колко истински християни има - броят се на 1 ръка, защото никой не обича да му казват какво да прави и да знае че нищо не може да направи, за да промени съдбата си.

Christ
10-11-2008, 23:17
Дали човек сам контролира съдбата си ,или тя контролира него?
Доста странене въпрос с много аспекти,кой казва,че когато вървиш напред или назад ,ти самият го решаваш?Все пак е възможно за теб само да остава илюзията на свободният избор,ще го обяня по по-простичък начин,представете си ,че сте герои от видео игра,теоретично героят в играта прави сам изборите си откъде да мини и тнт.,но практически играчът контролира действията на героят в играта,така че кой е казал,че човекът има право на избор,какво да прави с живота си и че избира сам решенията си?

Колкото до заформилият се спор по отношение дали в Библията пишело нещо за човешката свобода и право на решения ще посоча следното нещо-В книгата "Откровение" на св.Йоан се споменава книгата на живора в която само Господ Отец можел да гледа,вътре в тази книга имало всичките жития на всички хора в минало,настояще и бъдеще,следователно щом се знае бъдещето на даден човек,значи иборите който той ще направи са ясни,а това води до фактът ,че бъдещето му вече е предопределено.

This sucks!
Някакси ако това повечко хора го знаеха нямаше да искат да са християни.

Ако не го знаят не са Християни.

Това показва колко истински християни има - броят се на 1 ръка.

Ако имаш няколко милиона пръста... За Европа.

Funky_Jazzist
10-11-2008, 23:18
Дали човек сам контролира съдбата си ,или тя контролира него?
Доста странене въпрос с много аспекти,кой казва,че когато вървиш напред или назад ,ти самият го решаваш?Все пак е възможно за теб само да остава илюзията на свободният избор,ще го обяня по по-простичък начин,представете си ,че сте герои от видео игра,теоретично героят в играта прави сам изборите си откъде да мини и тнт.,но практически играчът контролира действията на героят в играта,така че кой е казал,че човекът има право на избор,какво да прави с живота си и че избира сам решенията си?

Колкото до заформилият се спор по отношение дали в Библията пишело нещо за човешката свобода и право на решения ще посоча следното нещо-В книгата "Откровение" на св.Йоан се споменава книгата на живора в която само Господ Отец можел да гледа,вътре в тази книга имало всичките жития на всички хора в минало,настояще и бъдеще,следователно щом се знае бъдещето на даден човек,значи иборите който той ще направи са ясни,а това води до фактът ,че бъдещето му вече е предопределено.

This sucks!
Някакси ако това повечко хора го знаеха нямаше да искат да са християни.

Ако не го знаят не са Християни.

Това показва колко истински християни има - броят се на 1 ръка.

Ако имаш няколко милиона пръста... За Европа.

Трябва да направят анкета "Кой знае, че живота е безсмислен?"

Christ
10-11-2008, 23:19
Дали човек сам контролира съдбата си ,или тя контролира него?
Доста странене въпрос с много аспекти,кой казва,че когато вървиш напред или назад ,ти самият го решаваш?Все пак е възможно за теб само да остава илюзията на свободният избор,ще го обяня по по-простичък начин,представете си ,че сте герои от видео игра,теоретично героят в играта прави сам изборите си откъде да мини и тнт.,но практически играчът контролира действията на героят в играта,така че кой е казал,че човекът има право на избор,какво да прави с живота си и че избира сам решенията си?

Колкото до заформилият се спор по отношение дали в Библията пишело нещо за човешката свобода и право на решения ще посоча следното нещо-В книгата "Откровение" на св.Йоан се споменава книгата на живора в която само Господ Отец можел да гледа,вътре в тази книга имало всичките жития на всички хора в минало,настояще и бъдеще,следователно щом се знае бъдещето на даден човек,значи иборите който той ще направи са ясни,а това води до фактът ,че бъдещето му вече е предопределено.

This sucks!
Някакси ако това повечко хора го знаеха нямаше да искат да са християни.

Ако не го знаят не са Християни.

Това показва колко истински християни има - броят се на 1 ръка.

Ако имаш няколко милиона пръста... За Европа.

Трябва да направят анкета "Кой знае, че живота е безсмислен?"

Защо да е? Ти не знаеш какво ще се случи.

Funky_Jazzist
10-11-2008, 23:20
То по тая логика значи всички християни са емота - вярват че живота е безсмислен.

mistake
10-11-2008, 23:20
Е сигурно от Адам и Ева е произлязло човечеството. То Адам е бил на половина бял и на половина жълт, а пък Ева е била на половина черна и на половина червена. Как така от Адм и Ева излязоха толкова раси. Мн ми е интересно.

Funky_Jazzist
10-11-2008, 23:20
Аз не знам, но Бог знае и щом той знае, значи аз нямам избор, а да нямаш избор в живота е същото катои смъртта.

lsd43
10-11-2008, 23:20
Ок, благодаря за обеснението.
Какъв избор ни е дал в началото, че не присъствах?

Даде избор на Адам (и Ева) да Го послушат и да не "ядат" от плода на знанието за доброто и злото или да не Го послушат и да "ядат"

Е, те не Го послушаха и предизвикаха падението на човешката раса.

Ако той е всезнаещ той е знаел, че те ще ядат.Защо да си прави труда да ни създава, че после да ни наказва...?

Както Данте е нарекъл най-известното си произвидение "Божествена Комедия".

Christ
10-11-2008, 23:23
Е сигурно от Адам и Ева е произлязло човечеството. То Адам е бил на половина бял и на половина жълт, а пък Ева е била на половина черна и на половина червена. Как така от Адм и Ева излязоха толкова раси. Мн ми е интересно.

Казва се адаптация. Черните са черни за защита от слънцето. Имат големи носове и къдрава коса за по-добра вентилация. Физически са по-развити, защото околната среда го изисква.

"Жълтите" имат по-свити очи заради силните ветрове.

Скандинавците имат гъсти бради за защита от студа.


И тн.

Зависи кой къде е отишъл.

Инцеста не е забранен до 1500 години пр. Христа.


Хората са имали съвършени гени преди да почнат да се "мешат", което е довело до повреждане на генетичния код до такава степен, че е трябвало да се забрани бракосъчетанието с близки роднини.

Funky_Jazzist
10-11-2008, 23:24
Е сигурно от Адам и Ева е произлязло човечеството. То Адам е бил на половина бял и на половина жълт, а пък Ева е била на половина черна и на половина червена. Как така от Адм и Ева излязоха толкова раси. Мн ми е интересно.

Да ,бе как е станало това чудо на генетиката?

или "Чудото е събитие, описано от хора, които са го чули от онези, които не са го видели. Харбърд " както пише в подписа на mistake.

lsd43
10-11-2008, 23:24
Дали живота има смисъл?

Какво ще стане ако утре изчезне Земята,заедно с целият човешки род-нищо,Вселената ще продължи да си съществува,отново ще си има физични и химични закони,единствента разлика ще е ,че всичко ще бъде с една планета по- малко във Вселенски мащаб ,няма смисъл в съществуването на човекшкият род.

Il_cavaliere_del_male
10-11-2008, 23:26
Е сигурно от Адам и Ева е произлязло човечеството. То Адам е бил на половина бял и на половина жълт, а пък Ева е била на половина черна и на половина червена. Как така от Адм и Ева излязоха толкова раси. Мн ми е интересно.

Тва добре, поне всичко се е случило както трябва, а представяш ли си, ако беше станало така - детето на бяло-жълтия и черно-червената да беше бяло-черно (далматинец), а сестра му да е червено-жълка.... :grin: :grin:

mistake
10-11-2008, 23:29
Добре де , ако Бог гради съдбата на хората и ги кара да разсъждават като него , нали нямаше да има две различни мнения. В момента нямаше да водим този спор и живота ни щеше да е един и същ , понеже Бог е един и мисли по един начин, ако той мисли вмето нас , ние в момента нямаше да спорим ,а щяхме да сме единодушни.

Funky_Jazzist
10-11-2008, 23:30
А, ми значи и темата е безсмислена, защото съществуването на Бог се оповава на вяра, не на доказателства.
В крайна сметка няма доказателство за съществуването и за несъществуването на Бог.

Christ
10-11-2008, 23:31
Добре де , ако Бог гради съдбата на хората и ги кара да разсъждават като него , нали нямаше да има две различни мнения. В момента нямаше да водим този спор и живота ни щеше да е един и същ , понеже Бог е един и мисли по един начин, ако той мисли вмето нас , ние в момента нямаше да спорим ,а щяхме да сме единодушни. Защо да мисли вместо нас?

Както казах, човек има воля до някаква степен.

SiegHeil
10-11-2008, 23:32
Е сигурно от Адам и Ева е произлязло човечеството. То Адам е бил на половина бял и на половина жълт, а пък Ева е била на половина черна и на половина червена. Как така от Адм и Ева излязоха толкова раси. Мн ми е интересно.

Казва се адаптация. Черните са черни за защита от слънцето. Имат големи носове и къдрава коса за по-добра вентилация. Физически са по-развити, защото околната среда го изисква.
Хм, а откъде са се появили двата процента маймунски гени при негрите, тва щот са живеели близо до тях ли ? 8-)

Funky_Jazzist
10-11-2008, 23:32
Добре де , ако Бог гради съдбата на хората и ги кара да разсъждават като него , нали нямаше да има две различни мнения. В момента нямаше да водим този спор и живота ни щеше да е един и същ , понеже Бог е един и мисли по един начин, ако той мисли вмето нас , ние в момента нямаше да спорим ,а щяхме да сме единодушни.

Ами, да.По тази логика защо сме различни - щом ни създава един и ни кара да мислим като него.Ако не ни е създал и не ни кара да мислим като него, значи имаме собствена свободна воля.

mistake
10-11-2008, 23:33
Добре де , ако Бог гради съдбата на хората и ги кара да разсъждават като него , нали нямаше да има две различни мнения. В момента нямаше да водим този спор и живота ни щеше да е един и същ , понеже Бог е един и мисли по един начин, ако той мисли вмето нас , ние в момента нямаше да спорим ,а щяхме да сме единодушни. Защо да мисли вместо нас?

Както казах, човек има воля до някаква степен.
Следователно съдбата си е градим ние , а не Бог... :)

Il_cavaliere_del_male
10-11-2008, 23:33
Добре де , ако Бог гради съдбата на хората и ги кара да разсъждават като него , нали нямаше да има две различни мнения. В момента нямаше да водим този спор и живота ни щеше да е един и същ , понеже Бог е един и мисли по един начин, ако той мисли вмето нас , ние в момента нямаше да спорим ,а щяхме да сме единодушни. Защо да мисли вместо нас?

Както казах, човек има воля до някаква степен.

Оо, да, любимото, има воля до няква степен, и ако направи нещо, което си мисли, че Бог няма да му позволи, всъщност Бог го е поискал... бе биг брадър, кво да ти разпраам

Funky_Jazzist
10-11-2008, 23:34
Добре де , ако Бог гради съдбата на хората и ги кара да разсъждават като него , нали нямаше да има две различни мнения. В момента нямаше да водим този спор и живота ни щеше да е един и същ , понеже Бог е един и мисли по един начин, ако той мисли вмето нас , ние в момента нямаше да спорим ,а щяхме да сме единодушни. Защо да мисли вместо нас?

Както казах, човек има воля до някаква степен.

Оо, да, любимото, има воля до няква степен, и ако направи нещо, което си мисли, че Бог няма да му позволи, всъщност Бог го е поискал... бе биг брадър, кво да ти разпраам

+1 :D :D :D

SiegHeil
10-11-2008, 23:35
Това със свободната воля е най тъпия спор на света...
Значи Пешо е решил да отиде и да си вземе сладоред..
Отишъл е и си е зел шоколадов сладолед...
Е в крайна сметка кво му пука на Пешо дали някъв невидим човек от друго измерение знае че той днес ще направи това като и в двата случая има еднакъв резултат ?

mistake
10-11-2008, 23:37
А, ми значи и темата е безсмислена, защото съществуването на Бог се оповава на вяра, не на доказателства.
В крайна сметка няма доказателство за съществуването и за несъществуването на Бог.
Хм има хора , които твърдят , че Бог съществува , а нямат доказателства. в съда за да твурдиш , че е извършено престъпление ще ти искат доказателства. Ти отиваш за да докажеш съществуването на престъплението , а не за неговата липса... нали? Вие казвате че Бог съществува , е липсват ви доказателствата.

Christ
10-11-2008, 23:38
Това със свободната воля е най тъпия спор на света...
Значи Пешо е решил да отиде и да си вземе сладоред..
Отишъл е и си е зел шоколадов сладолед...
Е в крайна сметка кво му пука на Пешо дали някъв невидим човек от друго измерение знае че той днес ще направи това като и в двата случая има еднакъв резултат ?

A, де... :lol:

А Бог това го е "предопределил" като е направил днес да е топло и Пешо да има пари.

Това пък е направил като е създал Слънцето и Земята както са.

А парите на Пешо идват от премията, която получи вчера...


Бог диктува недиректно.

Il_cavaliere_del_male
10-11-2008, 23:38
Не, нее, проблемът не е спора за волята. Въпросът е, че Бог знае и може всичко, той контролира света, в който живеем, който е пълен с хора, които си лягат и стават глъдни, умират от глад, свят в който хора умират от войни, 21. век, свят, в който има 7 милиарда, ама той е бог на всички, незовисимо, че не са хринстияни, в крайна сметка дори в книжицата му, за 5 страници има 3 мита, различни един от друг за създаването на човека, което е парадоксално.

Funky_Jazzist
10-11-2008, 23:39
А, ми значи и темата е безсмислена, защото съществуването на Бог се оповава на вяра, не на доказателства.
В крайна сметка няма доказателство за съществуването и за несъществуването на Бог.
Хм има хора , които твърдят , че Бог съществува , а нямат доказателства. в съда за да твурдиш , че е извършено престъпление ще ти искат доказателства. Ти отиваш за да докажеш съществуването на престъплението , а не за неговата липса... нали? Вие казвате че Бог съществува , е липсват ви доказателствата.

Аз не искам да докажа, че съществува Бог.
Тук не е съда, а живота и разбиранията на хората!

Christ
10-11-2008, 23:40
За днес съм дотук.

10-7

Il_cavaliere_del_male
10-11-2008, 23:40
според мен пък всяко нещо, щом се подлага на съмнение дали е или не е, то автоматично не е, защото не са убедени, че е всички.

mistake
10-11-2008, 23:41
Не, нее, проблемът не е спора за волята. Въпросът е, че Бог знае и може всичко, той контролира света, в който живеем, който е пълен с хора, които си лягат и стават глъдни, умират от глад, свят в който хора умират от войни, 21. век, свят, в който има 7 милиарда, ама той е бог на всички, незовисимо, че не са хринстияни, в крайна сметка дори в книжицата му, за 5 страници има 3 мита, различни един от друг за създаването на човека, което е парадоксално.
Абе той Бог е искал да бъде така. Спокойно искал е да има пресръпления , да има убиства , да има болести , да има лъжи, да има хиляди мнения за съществуването му и все пак е милостив и безгрешен. Тъпа ли съм или нещо не е наред??? :?

Il_cavaliere_del_male
10-11-2008, 23:42
правилно, правилно, иначе как щяхме да живеем, ако убитите и умрелите бяха живи, предстааш ли си, за да стигнеш до магазина колко глави тряа да изпотъпчеш.

Funky_Jazzist
10-11-2008, 23:44
Може би е искал да ни научи на някакъв урок.Трябва да го питаме.

Il_cavaliere_del_male
10-11-2008, 23:44
аз съм му загубил скайпа, че си правих нов...а телефона ми се строши, някой с идеи?

mistake
10-11-2008, 23:45
А, ми значи и темата е безсмислена, защото съществуването на Бог се оповава на вяра, не на доказателства.
В крайна сметка няма доказателство за съществуването и за несъществуването на Бог.
Хм има хора , които твърдят , че Бог съществува , а нямат доказателства. в съда за да твурдиш , че е извършено престъпление ще ти искат доказателства. Ти отиваш за да докажеш съществуването на престъплението , а не за неговата липса... нали? Вие казвате че Бог съществува , е липсват ви доказателствата.

Аз не искам да докажа, че съществува Бог.
Тук не е съда, а живота и разбиранията на хората!
Е не може всеки да е прав , следователно ще използваме най- точната система за решаване на правотата. Мненията на хората са все различни , но Бог е един.Той сигурно разсъждава по безбройно различни начини има безбройно различни вкусове ... е да ама не.

mistake
10-11-2008, 23:46
аз съм му загубил скайпа, че си правих нов...а телефона ми се строши, някой с идеи?
Повярвай в него и той ще се яви пред теб , пък ще си полафите малко. Ама да знаеш, първо трябва да повярваш , без да търсиш доказателства. 8)

Il_cavaliere_del_male
10-11-2008, 23:47
Бе Бог е перфектния съпруг, момичета, не му мислете! Може всички неща, може да мисли по 101 начина, бе ... мултифункшунъл

Il_cavaliere_del_male
10-11-2008, 23:48
аз съм му загубил скайпа, че си правих нов...а телефона ми се строши, някой с идеи?
Повярвай в него и той ще се яви пред теб , пък ще си полафите малко. Ама да знаеш, първо трябва да повярваш , без да търсиш доказателства. 8)

Сиреч затваряш очи повтаряш си "вярвам, вярвам" около 150 пъти, в следствие на което заспиваш, и се събуждаш с прозрението...

Darkkiss
10-12-2008, 01:01
бог-> слабите идиоти трябва да вярват че не си оправляват живота

Christ
10-12-2008, 10:24
бог-> слабите идиоти трябва да вярват че не си оправляват живота

Аз пък мога да кажа, че слабите атеисти ги е страх от Съда, затова не вярват.

Моля да няма повече нападки.

*.~*` *~* anaRial *.~*.`*
10-12-2008, 10:51
Нали уж Бог е добър.. Бог е Любов.. Бог е безгрешен.... съвършен.. а нима светът, в който живеем е такъв.. и ако бог е толкова добър и всемогъщ, нима би позволил толкова несправедливост по света? Не знам дали има бог, ама и да има и да няма, мен не ме засяга, защото не мога да си представя същество, което да има силата да оправи всичко това, а да не направи нищо... Тва за мен не е нито съвършенство, нито любов, нито добро. Със здраве. :-$

jghgh
10-12-2008, 11:42
Нали уж Бог е добър.. Бог е Любов.. Бог е безгрешен.... съвършен.. а нима светът, в който живеем е такъв.. и ако бог е толкова добър и всемогъщ, нима би позволил толкова несправедливост по света? Не знам дали има бог, ама и да има и да няма, мен не ме засяга, защото не мога да си представя същество, което да има силата да оправи всичко това, а да не направи нищо... Тва за мен не е нито съвършенство, нито любов, нито добро. Със здраве. :-$

Ми... Аз доста не вярвам в Бог, но ровичкането в този раздел ме накара да проумея много неща и да бъда доста по-толерантна към Христиняството, което е едно добро нравоучение (против религиите съм, но човешката вяра /в квото и да е/ е нещо чудесно, което крепи човека.. нещо на което той се оповава.. нещо, което аз загубих и светът ми определено е по-сив, но работя над въпроса да повярвам все пак в нещо)

Вместо Christ или неймлес, дай аз да кажа - тва хората го правят ;) злините, несправедливостта.. И аз едно време казвах: "Ако Бог го имаше, всичко щеше да е идеално".. Ама не е така. Хората сами си ги правим мизериите. Няма ли да се съгласиш? ;) И по времето на Исус Христос пак е имало несправедливост, неправда и т.н. Но никой не е обвинявал Господ, а хората са се учили на добро.

На мен само не ми е ясно защо Бог не ги наказва лошите хора, но предполагам им готви мазен хуй в гъза за десерт (т.е. най-накрая ще им се върне за това което са направили)

valkanovb
10-12-2008, 11:47
Mоже да звучи тъпо но може в бъдещето някой да е създал Бог,той да се е върнал преди началото на света и да е създал всичко. :razz: :razz:
Сега наистина. бог може да е като нашите родители. Гржат се за нас но след известно време да ни остави.

Nam3less3
10-12-2008, 12:08
Тъй или иначе, Бог е силата на любовта, доброто и справедливостта. Всичко, което се случва е с цел, заслужено е или е необходимо. Хората са причината да съществува вселената, и те извършват всичкото зло. Вечната борба между доброто и злото е между Бог и Дявола. Тя е борбата във всеки от нас. Бог е силата на доброто, а под Дявола и демоните се разбират нашите мисли на зло, страсти, и т.н.

Nam3less3
10-12-2008, 12:12
Всяка религия и изобщо смисълът и представлява нравствен закон, за това как да разграничим доброто от злото и как да победим злото. Науката, църквата и другите спорове, свързани с религията, са пълни глупости. Те просто целят да отвлекат вниманието ни от същността на религията. Не знам защо изобщо намесвате науката в тоя подфорум, като религията има за цел духовно усъвършенстване, приближаване към Бог и победа над злото в себе си.

KariZma
10-12-2008, 13:28
Нали уж Бог е добър.. Бог е Любов.. Бог е безгрешен.... съвършен.. а нима светът, в който живеем е такъв.. и ако бог е толкова добър и всемогъщ, нима би позволил толкова несправедливост по света? Не знам дали има бог, ама и да има и да няма, мен не ме засяга, защото не мога да си представя същество, което да има силата да оправи всичко това, а да не направи нищо... Тва за мен не е нито съвършенство, нито любов, нито добро. Със здраве. :-$

Притча за Бог и бръснаря

Един човек влязъл в бръснарницата както обикновено правел, за да го избръснат и подстрижат.
Заприказвал се с бръснаря, който го обслужвал. Говорили за разни неща и изведнъж станало дума за Бог.
Бръснарят казал:
- Каквото и да ми говорят, аз не вярвам че съществува Бог.
- Защо? – попитал го клиентът.
- Та нали това и така е ясно. Достатъчно е да излезеш на улицата, за да се убедиш, че няма Бог. Кажете ми, ако Бог съществува, откъде има толкова много болни хора? Откъде са безпризорните деца? Ако той наистина съществуваше не би имало нито страдания, нито болка. Трудно ми е да си представя любящ Бог, който допуска всичко това.
Клиентът се замислил за миг, но решил да си премълчи, за да не влиза в спор. Когато бръснарят си свършил работата, клиентът си тръгнал. Излизайки от бръснарницата той видял на улицата рошав и необръснат човек ( като че ли не се е подстригвал цяла вечност – толкова бил рошав). Тогава клиентът се върнал в бръснарницата и казал на бръснаря:
- Знаете ли какво ще ви кажа? Не съществуват бръснари.
- Как така? – учудил се бръснарят – А нима аз не влизам в сметката? Аз съм бръснар.
- Не! – възкликнал клиентът – Те не съществуват, иначе нямаше да има рошави и необръснати хора, като ето онзи човек, който върви по улицата.
- Но, мили човече, работата не е в бръснарите. Просто хората не идват при мене.
- Точно в това е работата! – потвърдил клиентът. – И аз казвам същото: Бог има. Просто хората не го търсят и не отиват при него. Ето защо има в света толкова много болка и страдания

mistake
10-12-2008, 14:28
Нали уж Бог е добър.. Бог е Любов.. Бог е безгрешен.... съвършен.. а нима светът, в който живеем е такъв.. и ако бог е толкова добър и всемогъщ, нима би позволил толкова несправедливост по света? Не знам дали има бог, ама и да има и да няма, мен не ме засяга, защото не мога да си представя същество, което да има силата да оправи всичко това, а да не направи нищо... Тва за мен не е нито съвършенство, нито любов, нито добро. Със здраве. :-$

Притча за Бог и бръснаря

Един човек влязъл в бръснарницата както обикновено правел, за да го избръснат и подстрижат.
Заприказвал се с бръснаря, който го обслужвал. Говорили за разни неща и изведнъж станало дума за Бог.
Бръснарят казал:
- Каквото и да ми говорят, аз не вярвам че съществува Бог.
- Защо? – попитал го клиентът.
- Та нали това и така е ясно. Достатъчно е да излезеш на улицата, за да се убедиш, че няма Бог. Кажете ми, ако Бог съществува, откъде има толкова много болни хора? Откъде са безпризорните деца? Ако той наистина съществуваше не би имало нито страдания, нито болка. Трудно ми е да си представя любящ Бог, който допуска всичко това.
Клиентът се замислил за миг, но решил да си премълчи, за да не влиза в спор. Когато бръснарят си свършил работата, клиентът си тръгнал. Излизайки от бръснарницата той видял на улицата рошав и необръснат човек ( като че ли не се е подстригвал цяла вечност – толкова бил рошав). Тогава клиентът се върнал в бръснарницата и казал на бръснаря:
- Знаете ли какво ще ви кажа? Не съществуват бръснари.
- Как така? – учудил се бръснарят – А нима аз не влизам в сметката? Аз съм бръснар.
- Не! – възкликнал клиентът – Те не съществуват, иначе нямаше да има рошави и необръснати хора, като ето онзи човек, който върви по улицата.
- Но, мили човече, работата не е в бръснарите. Просто хората не идват при мене.
- Точно в това е работата! – потвърдил клиентът. – И аз казвам същото: Бог има. Просто хората не го търсят и не отиват при него. Ето защо има в света толкова много болка и страдания
:grin: :grin: :grin: Добре де , аз как да ида при Бог? Дай да умра с надеждата че ще ида в рая и че ще видя Бог. Е да ама не. Няма безгрешни хора , следователно няма и рай. Защото рая е само за добрите хора , кажи ми човек ,недопуснал грешка. Точно за тва - рая не съществува. Бог не е помогнал на никой. Защото дори вие да вярвате в него , кажете ми колко пъти сте правили мохабед заедно? Колко пъти ти е помогнал в трудни моменти? Е да бе сигурно съществува, нали трябва да се вярва в нещо... дори никой да не го видял , докоснал , усетил. Вярвайте си ... аз казах вече не съм против съществуването на Бог, но съм против вярта в нещо налудничево. Дори аз искам Бог да същесвтува , ама аджеба няма го.

BurningDesire
10-12-2008, 14:52
Отговорът ми няма да е доказателство, че няма Бог, защото това е нещо, за което се спори от векове, какъв е смисъла да продължаваме?
Искам само да кажа, че за мен религията е създаден от хората като една красива приказка, целяща да ги направи по-добри. Във времето, когато е възникнало християнството, светът се е нуждаел от обединение на хората чрез единна вяра, която да е едновременно нова, за да й повярват и противниците на езическите вероизповедания, но и едновременно с това универсална, обобщаваща старите религии, за да може и езичниците да станат християни. Няма да изтъквам аргументи, има ги навсякъде. Та на въпроса - не вярвам в Бог, а в религията. Тя ежедневно успокоява и дава мир на вярващите, в което няма нищо лошо, напротив - дори ми се иска да повярвам, но не мога - просто такъв си ми е характера. Само не мога да разбера хората, които нападат вярващите - какво ви пречат, може би защото са по-щастливи от нас?

LadY_AnonYmitY
10-12-2008, 15:31
Хм...защо мислим ,че няма бог ли?!...а защо да мислим ,че има?!Няма доказателство че го има ,както и че го няма...наистина е безсмислено да се обсъжда...аз не вярвам защото съм реалистка и с Бог или без него всеки се ражда,живее(добре или зле) и умира!Освен това(от филмите които съм гледала) ...се изобразява как ..Дева Мария ражда Исус Христос..който по-късно става Бог...интересно ми е след като Той е роден от земна жена как така след това създава земята и човечеството...поправете ме ако греша...Не вярвам и има много като мен и не трябва да бъдем съдени защото всеки прави своя собствен избор!Благодаря за вниманието!

valkanovb
10-12-2008, 15:51
]Хм...защо мислим ,че няма бог ли?!...а защо да мислим ,че има?!Няма доказателство че го има ,както и че го няма...наистина е безсмислено да се обсъжда...аз не вярвам защото съм реалистка и с Бог или без него всеки се ражда,живее(добре или зле) и умира!Освен това(от филмите които съм гледала) ...се изобразява как ..Дева Мария ражда Исус Христос..който по-късно става Бог...интересно ми е след като Той е роден от земна жена как така след това създава земята и човечеството...поправете ме ако греша...Не вярвам и има много като мен и не трябва да бъдем съдени защото всеки прави своя собствен избор!Благодаря за вниманието!
Това е тъп въпрос. Исус Христос е син на Господ.

*.~*` *~* anaRial *.~*.`*
10-12-2008, 15:57
Напоследък съм малко против сравненията на нещата, защото никога не могат да се докарат 1:1 .. Тва с бръснаря не е същото, защото бръснаря се явява реално лице, при което можеш да отидеш и си напълно сигурен, че ще те избръсне като излезеш от там.. Докато за Бог не можеш да се убедиш, че наистина е там.. Тва имам предвид, че сравненията не са мн подходящи.. И аз не отричам , че може и даима Бог, но не съм сигурна, така че, може и да няма.. Една учителка преди време ни казваше: "Само глупакът може да е напълно сигурен в нещо".. Така че.. не мога да кажа така ли е, не е ли.. Но аз си изказах аргументите ми против несправедливостта.. защото всичко ми се струва една измама.. Няма лошо да си вярващ.. тва си е въпрос на избор, важното е човек да се чувства добре и да е щастлив от това, което е.. Не е толкова важно какво има "отвъд". Имаше и 1цитат в 1 подпис във форума: "Никога не се стреми да знаеш всичко. Някои неща не са от значерние." И съм се убедила в това. Оф.. мн зех да разсъждавам.. ся никой няма дами прочете поста, ама карай :lol: И още искам да напиша..ама ше стане прекалено мн.. Ай, млъквам :lol: Лек ден (:

mistake
10-12-2008, 16:06
На нас не ни е нуждо доказателство за несъществуването на Бог. Както казах вече в съда се ходи за доказване на престъпление , а не за неговата липса. Следователно за да се повярва , че бог съществува трябва да се докаже... което е непосилно за хората.

SiegHeil
10-12-2008, 16:11
Има ли доказателства - съществува, няма ли доказателства - не съществува( или поне до момента в който се намерят доказателства, дотогава е лъжливо твърдение. )

valkanovb
10-12-2008, 16:19
Neposilnosta da se dokaje neshto ne ozna4awa 4e ne sashtestwuwa.

SiegHeil
10-12-2008, 16:45
Neposilnosta da se dokaje neshto ne ozna4awa 4e ne sashtestwuwa.

няма ли доказателства - не съществува( или поне до момента в който се намерят доказателства, дотогава е лъжливо твърдение. )

valkanovb
10-12-2008, 17:01
Neposilnosta da se dokaje neshto ne ozna4awa 4e ne sashtestwuwa.

няма ли доказателства - не съществува( или поне до момента в който се намерят доказателства, дотогава е лъжливо твърдение. )
I?

SiegHeil
10-12-2008, 17:34
Докато няма доказателства не може нито да се каже че го има нито че го няма, следователно е лъжливо твърдение да твърдиш че го има понеже не може да се докаже обратното ^^

mistake
10-12-2008, 20:21
Докато няма доказателства не може нито да се каже че го има нито че го няма, следователно е лъжливо твърдение да твърдиш че го има понеже не може да се докаже обратното ^^
Щом няма доказателства значи го няма. Докато не се е казало ,че Бог съществува , е бил приет за несъществуваш. След като казват ,че съществува и не могат да се обосноват - той все още не съществува.

lsd43
10-12-2008, 20:23
На теория тази тема трябва да е различна от теми ,като "Вярвате ли в Бог",които в крайна сметка се превръщат в безкрайни спорове между защитниците на науката и привържениците на Божественото начало,но на практика тази тема както своите предшественици се превърна в 9 страници спорове,дали има или няма Бог.

Ще повторя това ,което съм казвал и преди,няма сигурни доказателства,нито че го има(това е въпрос на вяра),но няма и че го няма. Според мен няма смисъл от подобни спорове,защото и двете страни изтъкват теоретични изложения в своя защита,но нито една от двете страни ,не е представила 100% сигурно практическо доказателство подкрепящо дадено твърдение.

Il_cavaliere_del_male
10-12-2008, 20:46
]Хм...защо мислим ,че няма бог ли?!...а защо да мислим ,че има?!Няма доказателство че го има ,както и че го няма...наистина е безсмислено да се обсъжда...аз не вярвам защото съм реалистка и с Бог или без него всеки се ражда,живее(добре или зле) и умира!Освен това(от филмите които съм гледала) ...се изобразява как ..Дева Мария ражда Исус Христос..който по-късно става Бог...интересно ми е след като Той е роден от земна жена как така след това създава земята и човечеството...поправете ме ако греша...Не вярвам и има много като мен и не трябва да бъдем съдени защото всеки прави своя собствен избор!Благодаря за вниманието!
Това е тъп въпрос. Исус Христос е син на Господ.

Или на една курва с болно подсъзнание, шизофреничкамалко и й се привиждат разни работи....

valkanovb
10-12-2008, 21:09
]Хм...защо мислим ,че няма бог ли?!...а защо да мислим ,че има?!Няма доказателство че го има ,както и че го няма...наистина е безсмислено да се обсъжда...аз не вярвам защото съм реалистка и с Бог или без него всеки се ражда,живее(добре или зле) и умира!Освен това(от филмите които съм гледала) ...се изобразява как ..Дева Мария ражда Исус Христос..който по-късно става Бог...интересно ми е след като Той е роден от земна жена как така след това създава земята и човечеството...поправете ме ако греша...Не вярвам и има много като мен и не трябва да бъдем съдени защото всеки прави своя собствен избор!Благодаря за вниманието!
Това е тъп въпрос. Исус Христос е син на Господ.

Или на една курва с болно подсъзнание, шизофреничкамалко и й се привиждат разни работи....
Maikata na Isus ne e kurwa ili prostitutka. Mariq Magdalena e. Boje a smqtah 4e wsi4ki go znaqt.

ScionOfStorm
10-12-2008, 22:10
Хаха, щях да изпростея и да напиша нещо, дето преди време исках да си го взема на тениска :Д

А аргументи ако не вярва човек...тъпо е. Най-малкото да се обсъжда с вярващи - никой няма да те накара или да ти повлияе на мнението.

Бог има, Бог няма, някой не им пука в крайна сметка. Човек си избира къде да стои, и го прави така, че другите не могат да му поместят мнението :)

LadY_AnonYmitY
10-12-2008, 22:45
Дори така да е ,ок,въпроса никога не е тъп !човек когато пита се научава...Объркала съм...и отново..физически погледнато е невъзможно...както и да е!Глупаво е да се делим на вярващи и не...всеки прави своя избор а вие набожни деца не можете да убедите никого че трябва да вярва...така че мисля че това е поредния безсмислен спор...

Kman
10-13-2008, 15:24
аргументите са доста много....неяснотата и пазенето на тайна,страха от наказние и ад,преобразуване на удоволствието в грях и въздигане на страданията в тест за влизане в рая,възникването на самата религияа от робските слоеве,самото робско мислене забелязващо се в религиозните ценности,религиозната ограниченост спрямо наука,информация,новости(+ консерватиснотта),развиван е и обогатяване,недопускане и нетолерантност спрямо другите религии,разбирания и ценности(всичко що не е християнско е сатанинско,понеже сатана означава противопоставящ се,а неможе да има само една гледна точка и да не се позволява да не се даде и другата,а то няма само две)
-И много добро не е добре както се казва.
+способността на религията много лесн ода се преввръща в оръжие.
противопоставящите се духовници на лечния и човеко спасяващи машини и процедури.

Сега трябва малко да поясня....неяснота относно всичко за което не се споменава в релгиията....водата на маср,галактиките,извънземн ите за който е абсурдно да се твърди че не съществуват(шана са сме сами е 1:100000000000000000000000000000000000000000000000 0000)
Природните закономерности и кръговрата на живота противоречащ на всички християнски ценности и разбирания.Религиознностт има една постоянен стоизицъм,той не се променя изобщо,а в природата всичко се променя и няма нищо което да остава същото....било то ценности,начин на мислене и т.н.
И последен аргумент за който в момента се сещам е възникването и зараждането от юдаизма и абсолютната тайна относно избирането на точно тези 4 евангелия,понеже повече се били харесали на някви папи,прекаленото разкостяване на различни клонове спрямо тълкуването поради постояно променящото се човешко мислене и ценности.Ще дойде време в което теци ценности до толкова че бъдат променени че ще се наложи да бъдат отхвърлени.

-Страх
-консерватизъм
-тайни
-неяснота
-агресивното отстояване от различното
-разпокъсаността
-събирането на маса хора като стадо
-остарели ценности

Агресията поражда агресия,а тази религия се е зародила поради агресията от робовладелеца към роба(религията е робска,евреите са били роби и на египтяните и на римляните и на кой ли не)и това се забелязва навсякъде из библията....ад,апокалипсис,у доволствието-грях,наказание за всеки грях и прочие

Nam3less3
10-13-2008, 16:35
аргументите са доста много....неяснотата и пазенето на тайна,страха от наказние и ад,преобразуване на удоволствието в грях и въздигане на страданията в тест за влизане в рая,възникването на самата религияа от робските слоеве,самото робско мислене забелязващо се в религиозните ценности,религиозната ограниченост спрямо наука,информация,новости(+ консерватиснотта),развиван е и обогатяване,недопускане и нетолерантност спрямо другите религии,разбирания и ценности(всичко що не е християнско е сатанинско,понеже сатана означава противопоставящ се,а неможе да има само една гледна точка и да не се позволява да не се даде и другата,а то няма само две)
-И много добро не е добре както се казва.
+способността на религията много лесн ода се преввръща в оръжие.
противопоставящите се духовници на лечния и човеко спасяващи машини и процедури.

Сега трябва малко да поясня....неяснота относно всичко за което не се споменава в релгиията....водата на маср,галактиките,извънземн ите за който е абсурдно да се твърди че не съществуват(шана са сме сами е 1:100000000000000000000000000000000000000000000000 0000)
Природните закономерности и кръговрата на живота противоречащ на всички християнски ценности и разбирания.Религиознностт има една постоянен стоизицъм,той не се променя изобщо,а в природата всичко се променя и няма нищо което да остава същото....било то ценности,начин на мислене и т.н.
И последен аргумент за който в момента се сещам е възникването и зараждането от юдаизма и абсолютната тайна относно избирането на точно тези 4 евангелия,понеже повече се били харесали на някви папи,прекаленото разкостяване на различни клонове спрямо тълкуването поради постояно променящото се човешко мислене и ценности.Ще дойде време в което теци ценности до толкова че бъдат променени че ще се наложи да бъдат отхвърлени.

-Страх
-консерватизъм
-тайни
-неяснота
-агресивното отстояване от различното
-разпокъсаността
-събирането на маса хора като стадо
-остарели ценности

Агресията поражда агресия,а тази религия се е зародила поради агресията от робовладелеца към роба(религията е робска,евреите са били роби и на египтяните и на римляните и на кой ли не)и това се забелязва навсякъде из библията....ад,апокалипсис,у доволствието-грях,наказание за всеки грях и прочие
Има някой неясноти защото и без това хората не разбират някой прости неща, дай на прасетата истината и ще те разкъсат.
"Страха от ада" всъщност не е такъв, а представлява страх от това човек да не греши, страх от това да паднеш духовно. И се нарича "Божи страх", и е единственият страх, който не е от злото.
Някой удоволствия могат да се нарекат грехове, и това са страстите, а именно низшите удоволствия.
Страданието не е като тест за влизане в рая, просто много хора не заслужават да са в рая. Страданието ги прави по-добри, всяко зло за добро, също е за изкупване на греховете. То е и справедливо в някой случай.
Религията не е възниквала в робските слоеве?
Религиозните ценности са много възвишени, и хората ги разбират грешно, за това може да ти се струва че са "робски", но изобщо не са, нито съм забелязвал такова нещо, филмираш се.
Религията и науката нямат нищо общо. Религията няма за цел да прави научни открития. Може да противоречи, но това обикновено са символистични неща, използващи земни работи за изразяване на духовни. Религията и науката не трябва да се пишат в едно изречение, и нямат нищо общо.
Другите религий си отговарят за себе си, просто християнството казва който е християнин да не се учи от другите религий. И християнството няма за цел да спори с тях, нито да има нещо общо.
Християнстово е религията на доброто, а което не е християнско, или което не е добро е зло. Сатанинско нещо е нещо зло, противопоставянето е между доброто и злото, макар че малко хора правят разлика между добро и зло. Тва църквата какво определя за сатанинско си е нейна работа.
Религията се превръща в оръжие от хората, това е изцяло човешка грешка и зло, религията не е виновна за това, че някой я използва за зло.
Духовниците не могат да казват на кои човеко спасяващи машини трябва да се противопоставяме, това е грешка на духовниците и религията не е виновна за това.
Религията няма за цел да споменава нещата, които цитираш, това е просто средство за духовно издигане.
Природните закономерности и кръговрата на живота са част от физическия свят, създаден от Бог, и той може да им противоречи както си иска. Религията говори за духовни неща, а не за природни закони, и ако има противоречия, то те са символистични, като басня.
Религията говори за вечни ценности, които трябва да съпровождат човек, независимо от положението на природата и околния свят, тя е универсална.
Ако дойде време когато ценностите трябва да бъдат променяни, за втори път ще дойде Христос.
В религията няма агресия, грешно си я разбрал.

Christ
10-13-2008, 19:00
преобразуване на удоволствието в грях

Излагаш се.

Това, че Бог не позволява секс извън брачното легло не значи, че секса е забранен. Точно за това говореше.

По такъв начин се предотвратяват венерическите болести и нежеланата бременност.


религияа от робските слоеве,самото робско мислене забелязващо се в религиозните ценности

Абе, говедце малко нещастно, какво е робското в това да помогнеш на човек в беда? Какво е робското в това да се стремиш да си по-добър към другите? Да не убиваш, да не крадеш, да не се правиш на свиня всяка вечер?!

Какво е робското, бе, говедо?!


нетолерантност спрямо другите религии,разбирания и ценности(всичко що не е християнско е сатанинско,понеже сатана означава противопоставящ се,а неможе да има само една гледна точка и да не се позволява да не се даде и другата,а то няма само две)

Христос не призовава към толеранс!



-И много добро не е добре както се казва.
+способността на религията много лесн ода се преввръща в оръжие.
противопоставящите се духовници на лечния и човеко спасяващи машини и процедури.

ХУЙ! Такова нещо няма! Само ония култисти "Свидетелите на Йехова" не искат да се прелива кръв!

Досега не съм чул някой Християнин да се противопоставя на новости в медицината! Единствените са абортът и евтаназията!


Сега трябва малко да поясня....неяснота относно всичко за което не се споменава в релгиията....водата на маср,галактиките,извънземн ите за който е абсурдно да се твърди че не съществуват(шана са сме сами е 1:100000000000000000000000000000000000000000000000 0000)

Ако хванеш да си пуснеш малко мозъчето и да попрочетеш за какво става въпрос ще разбереш, че извънземните са абсолютно незначими за Християнството. И да ги има и да ги няма, все Бог ги е създал. Небето включва цялата Вселена.



Природните закономерности и кръговрата на живота противоречащ на всички християнски ценности и разбирания.

Абсолютно невярно.


Религиознността има една постоянен стоизицъм,той не се променя изобщо,а в природата всичко се променя и няма нищо което да остава същото....било то ценности,начин на мислене и т.н.

Мислене и ценности в природата няма! Най-ранните цивилизации са от преди 5000-6000 години.



И последен аргумент за който в момента се сещам е възникването и зараждането от юдаизма и абсолютната тайна относно избирането на точно тези 4 евангелия,понеже повече се били харесали на някви папи,прекаленото разкостяване на различни клонове спрямо тълкуването поради постояно променящото се човешко мислене и ценности.

Отново показваш колко зле си информиран! Римокатолическата църква е основана 398 година. Около 360 години след разпването на Христос!


Ще дойде време в което теци ценности до толкова че бъдат променени че ще се наложи да бъдат отхвърлени.

Да и 9 годишните ще се ебат за здрасти.




10-7

darking
10-14-2008, 13:15
Хората от край време се опитват да разберат как аджеба е бил създаден света, в който живеем. Някой си го обясняват с така нареченият "Голям взрив", други с Бог, трети(като мен) с нещо друго... Сега искам да задам няколко въпроса на Christ и другите хора, наричащи се християни:

1. Както казах по горе - християните вярват, че Бог е отделно всемогъщо същество със невъобразим за нас интелект. Освен това той бил създал ВСИЧКОТО. Еми добре ама защо Бог трябва да е единственото изключение. Нали уж все някак си всичко трябва да е създадено. Тогава, кой е създал Бог? Или може би той си е съществувал винаги и си е "живял" в нищото - ето, появиха се два много важни въпроса, които очеИЗВАДНО са в противоречие със всичко друго, в което вярват християните. Ако пък намесим и старият завет противоречията ще станат толкова много, че направо не ми се мисли.

2. Съществуват толкова много религии, някои от които вече без последователи. Защо от всички тях точно християнството трябва да е право? Всичко освен християнството под ножа, то си е най-популярно, най си ме кефи => всичко, което противоречи с него е лъжа. Така ли?

Nam3less3
10-14-2008, 17:32
Хората от край време се опитват да разберат как аджеба е бил създаден света, в който живеем. Някой си го обясняват с така нареченият "Голям взрив", други с Бог, трети(като мен) с нещо друго... Сега искам да задам няколко въпроса на Christ и другите хора, наричащи се християни:

1. Както казах по горе - християните вярват, че Бог е отделно всемогъщо същество със невъобразим за нас интелект. Освен това той бил създал ВСИЧКОТО. Еми добре ама защо Бог трябва да е единственото изключение. Нали уж все някак си всичко трябва да е създадено. Тогава, кой е създал Бог? Или може би той си е съществувал винаги и си е "живял" в нищото - ето, появиха се два много важни въпроса, които очеИЗВАДНО са в противоречие със всичко друго, в което вярват християните. Ако пък намесим и старият завет противоречията ще станат толкова много, че направо не ми се мисли.

2. Съществуват толкова много религии, някои от които вече без последователи. Защо от всички тях точно християнството трябва да е право? Всичко освен християнството под ножа, то си е най-популярно, най си ме кефи => всичко, което противоречи с него е лъжа. Така ли?
1.Бог е вечносъществуващ, а човекът не може да си представи такова нещо. Нито какво е Бог. Това не е никакъв аргумент, на такива ултимативни въпроси никой от живите не може да отговри. Това къде съществува Бог също никой жив човек не може да каже, като умреш ще разбереш как стоят нещата извън физичния свят. Стария Завет си е стар, Новия вече го допълва и въвежда християнството.
2.Християните гледат себе си, и другите религий не са под ножа, различни видове хора - различни религий. За погледа на християнина нещо, което противоречи на библията може да е лъжа. Ако си християнин, ще вярваш на библията. Другите религий представят други духовни закони и други цели.

darking
10-14-2008, 17:52
Другите религий представят други духовни закони и други цели.
Значи хората, привърженици на различните религии като умрат отиват във различни астрални светове при други "духовни закони"?


а човекът не може да си представи такова нещо
Ми тогава защо спорите?

Nam3less3
10-14-2008, 18:01
Другите религий представят други духовни закони и други цели.
Значи хората, привърженици на различните религии като умрат отиват във различни астрални светове при други "духовни закони"?
Кой знае. Това изглежда най-логично и вероятно, щом другите религий казват че има прераждане, значи за тях ще има. Ако си християнин, ще имаш друга съдба след смъртта.



а човекът не може да си представи такова нещо
Ми тогава защо спорите?
Не знам.

lsd43
10-14-2008, 19:35
Понякога най-простото нещо с което си боравим,може да се окаже отговор на най-сложният въпрос ,който си задаваме. :-o

Kman
10-15-2008, 19:16
Но секса е представен като дяволско изкушение.... и според теб от къде идва "първороден грях"

ЕВРЕИТЕ....са били роби и на римляните и на египтяните,измъчвани постоянно от различни неблагоприятни природни обстоятелства като пустинно бродене,хитлер първо тях е набелязал като "неприятели" първо тях....и това са само нещата които са всеизвестни,но съм сигурен че не са висчките,не казвам че няма и други народи които не са били тъпчени,но през повечето време евреиския народ е бил под робство или измъчван....дали са били тъпи или просто такава им е била "съдбата" немога да кажа,но е абсолютно сигурно че след едно такова насаждане в психиката на този народ ще се зародят подобни ценности,които ще ги карат да си въобразяват че мъченията ги приближават до бог,а удоволствията и хората които ги тъпчат ще бъдат наказани.....

христос не призовава към толеранс....ами хайде всички да бъдем едни овце със консервативно мислене тогава....

Не само онея окултисти,а и католическата църква и папата,а до колкото знам католиците са християни....Е да то аборта е нещо много греховно,дори и да спаси живота на майката.....


"извънземните са абсолютно незначими за Християнството."
Ами те за такива неща никога не са чували и ако доказателствата за съществуване на извънземни станат достояние на всички,то християните ще са тези които с невероятна агресия ще се противопоставят на това......абсолютно съм сигурен.

"Природните закономерности и кръговрата на живота противоречащ на всички християнски ценности и разбирания.


Абсолютно невярно."

Всъщнпст противоречат и то доста....в момента си пристрастен относно този въпрос,но ако не беше,щеше да осъзнаеш че съм прав....

"Мислене и ценности в природата няма! "
Мислене в природата как ще няма....а какво представляват мозъчните процеси и взимането на решения,а какво представляват предпочитанията и различния начин на мислене на различните поколения в зависимост от това в каква епоха живеят....

"Римокатолическата църква е основана 398 година. Около 360 години след разпването на Христос!"

398 г. след христа....тоест малко след като е бил роден е започнало отброяването на годините и тези 398 години са достатъчно поколения за да може информацията да бъде преиначане през многото призми на различните хора които са си добавяли или премахвали от първоначалната информация.....и точно тази римокатолическа църква при основаването й,й е била нужна настолна книга по която да се води и понеже е имало евангелия с противоречиви сведения и те са избрали точно тези 4-те понеже си приличат и имат най-голям ефект върху психиката на човек.....ИНТЕРЕСНО ЩЕ МИ ДА ПРЕБРОИШ КОЛКО ПЪТИ СЕ ПОВТАРЯ ДУМАТА СТРАХ В БИБЛИЯТА.....

"Да и 9 годишните ще се ебат за здрасти. "
Алоооооо светът няма да тръгне към по зле,а към по добре.
И мисленето и ценностите и морала и всичко ще започне в един по следващ етап да се подобрява,а тези религиозни ценности се оповават на СТРАХА,а страха провокура агресия,а агресията не прави нищо друго освен да създава нанова агресия....
Страхът или прецаква психиката и прави човек наивен,сприхав,срамежлив,п някога тикове и заекване при по силен страх или нервност,избухливост,прека лена емоционалност,а по голям страх от това да гориш вечно в мъчения едвали има....и това го пише в библията за това горене в мъчения и не ми казвайте че било смиволично защото библията е написана по начин по който да бъде разбирана от голяма група от хора и ако е била написана символично то е щяла да бъде разбрана от малко хора,а религията винаги е целяла да има повече последователи!По голямо потребление,по голяма масовост,повече смирени овичици,повече водеши се от стадото индивиди които лесно да се контролират,чрез страх!Провери колко пъти е употербена думата страх в библията!

Kman
10-15-2008, 19:18
Това е най-елемнтарния и най-често срещания психически трик за контролиране...набиването на думата страх....като се говори само за страх и е много ясно че хората ще се страхуват...терористичен страх,страх от ада,страх от апокалипсиса,страх от дявола,страх ов всемогъщия и всеобичащия бог и още какво ли не....

darking
10-15-2008, 19:32
Това е най-елемнтарния и най-често срещания психически трик за контролиране...набиването на думата страх....като се говори само за страх и е много ясно че хората ще се страхуват...терористичен страх,страх от ада,страх от апокалипсиса,страх от дявола,страх ов всемогъщия и всеобичащия бог и още какво ли не....
Ехооооо! Спри с тоя страх най-накрая. А и всъщност е точно обратното. Ако те е страх от Бог, то ти всячески ще се опиташ да си наложиш, че той не съществува ;) Точно обратното на това, което ти каза :?

Diam0nD
10-15-2008, 19:35
ами аз ни в клин ни в ръкав да се включа : защо да няма Бог ?! Не мисля че сме се пръкнали просто така от нищотото и то точно ние ... пфф тва са некви вечни въпроси ,на които не можеш да отговориш 100% сигурност ,така че мисля че темата е малко глупава :D :D

Nam3less3
10-15-2008, 19:40
Това е най-елемнтарния и най-често срещания психически трик за контролиране...набиването на думата страх....като се говори само за страх и е много ясно че хората ще се страхуват...терористичен страх,страх от ада,страх от апокалипсиса,страх от дявола,страх ов всемогъщия и всеобичащия бог и още какво ли не....Няма страх в християнството. Става върпос за "Божи страх", и това е единственият непокварен страх, а именно под страх от ада и от дявола значи страх от това да не съгрешиш, от това да не тръгнеш по пътя на злото. Аз не познавам човек, който да го е страх от "апокалипсиса" между другото. Християнството най-малкото не насажда страх, стига писа глупости.

Kman
10-15-2008, 20:58
"божи страх" :lol: 8-) :razz: божи СТРАХ....страх ли е.....страх е.....я си вземи библийката и почни да я разгръщаш и да преброяваш да видиш колко много пъти е употребена тази дума и не само като "божи страх",а като страх в пълния смисъл на думата!
Мене от измислици не ме е изстрах бе...... :razz: :lol: 8-)
А аз си мислех че водя спор с що-годе умни хора 8-) 8-) 8-) 8-)

darking
10-16-2008, 14:56
Не мисля че сме се пръкнали просто така от нищотото и то точно ние
Не мисля че бог се е пръкнал просто така от нищотото и то точно бог

Не беше сложил "®" 8-)

Nam3less3
10-16-2008, 17:58
Не мисля че сме се пръкнали просто така от нищотото и то точно ние
Не мисля че бог се е пръкнал просто така от нищотото и то точно бог

Не беше сложил "®" 8-)Такива въпроси са извън способностите на човека. Това не е аргумент.

SiegHeil
10-16-2008, 18:40
Такива въпроси са извън способностите на човека. Това не е аргумент.
То не е и аргумент 'щом не може да се докаже че го няма, значи го има'.. ^^

axlbaby
10-17-2008, 21:50
Според мен Бог няма...Той е една измисляна личност от хората за да вярват в нещо и за да си обяснят някой неща,който ние сега си обясняваме с науката.

Kman
10-18-2008, 15:48
Според мен Бог няма...Той е една измисляна личност от хората за да вярват в нещо и за да си обяснят някой неща,който ние сега си обясняваме с науката.
+1 :smt006 сега и теб ще те обвинят в материализъм......

Nam3less3
10-18-2008, 16:09
Според мен Бог няма...Той е една измисляна личност от хората за да вярват в нещо и за да си обяснят някой неща,който ние сега си обясняваме с науката.
+1 :smt006 сега и теб ще те обвинят в материализъм......Смисълът на религията е не да обяснява научни работи, а духовно развитие, нравствено учение и т.н. Явно сте с тийнейджърски мозък още, и не може да проумеете нищо.

Kman
10-18-2008, 16:23
религията не води до усъвършенстване и развитие....в нея всичко е еднакво каквото е било преди се запазва(като някви традфиции) и нищо не се променя в нея....а целия свят се променя,изменя и развива и ако си мислиш че религията ти дава някво развитие и те прави по добър човек...... 8-) прави те еднакъв като всички останали,прави те като продукт от конвейр....нали така беше-обединение,щото в обединението била силата...."мнозинството е наслада за плахите"!

Kman
10-18-2008, 16:27
Но всъщност религията е най-перфектното прикритие за далавери и пране на пари....толкова умело замазва очите на хората,така красиво вдига пушилка и поддържа обединени хората...като опънати тетива на лък,готови да изстрелят стрела по незнайна цел,обединени от една толкова красива идея,но проблема е че истината винаги се крие зад красиви паравани,защото е невероятна грозотия....

leviafana
10-18-2008, 17:15
Според мен Бог няма...Той е една измисляна личност от хората за да вярват в нещо и за да си обяснят някой неща,който ние сега си обясняваме с науката.
+1 :smt006 сега и теб ще те обвинят в материализъм......Смисълът на религията е не да обяснява научни работи, а духовно развитие, нравствено учение и т.н. Явно сте с тийнейджърски мозък още, и не може да проумеете нищо.
Хаха хааа Бог за мене няма...Измислен е за да задоволи потребноста на човек да вярва в нещо.Например когато кукерите се молят за дъжд...Просто секи човек има нужда да вярва в нещо.Това е МОЙТО мнение :)

axlbaby
10-18-2008, 17:26
Според мен Бог няма...Той е една измисляна личност от хората за да вярват в нещо и за да си обяснят някой неща,който ние сега си обясняваме с науката.
+1 :smt006 сега и теб ще те обвинят в материализъм......Смисълът на религията е не да обяснява научни работи, а духовно развитие, нравствено учение и т.н. Явно сте с тийнейджърски мозък още, и не може да проумеете нищо.
Добре,какво е Бог за теб?За мене Бог няма,той просто задоволява потребнста на човек да вярва в нещо да има надежда,ченякой горе го гледа и пази и разнася правосъдие.Някой виждал ли го е?Чувал ли го е?Аз не знам такъв...Как може да вяеваш в нещо което го няма?

Nam3less3
10-18-2008, 18:17
Бог има. Това че вие не може да го разберете, не значи че няма.

axlbaby
10-18-2008, 19:51
Бог има. Това че вие не може да го разберете, не значи че няма.
Ще се съглася когато някой ми го докаже.Ти можеш ли да ми докажеш?

Nam3less3
10-18-2008, 19:53
Бог има. Това че вие не може да го разберете, не значи че няма.
Ще се съглася когато някой ми го докаже.Ти можеш ли да ми докажеш?Защо винаги въпроса опира до това? Разгледай другите теми, там има безброй страници относно доказването.

axlbaby
10-18-2008, 19:58
Бог има. Това че вие не може да го разберете, не значи че няма.
Ще се съглася когато някой ми го докаже.Ти можеш ли да ми докажеш?Защо винаги въпроса опира до това? Разгледай другите теми, там има безброй страници относно доказването.

Добре,както и да е всеки си има мнение.Нито аз ще те накарам да не вярваш,нито ти мен да повярвам :)

Kman
10-19-2008, 17:22
Бог->Дълбоката вътрешна скрита отмъстителна жажда за справедливост таяще се в онеправданите хора

Nam3less3
10-20-2008, 20:19
Бог->Дълбоката вътрешна скрита отмъстителна жажда за справедливост таяще се в онеправданите хораСлабия ти мозък на тема религия отново се обажда...
Няма жажда за отмъщение и за справедливост във вярващите, ако ще говориш против религията, използвай смислени агрументи, или се затрий от тая тема.

Kman
10-20-2008, 20:24
е то това не е ли смислен коментар,ако не беше смислен,то нямаше да лежи на фактите че в библията пише за ад,за наказание на тези които не следват христовата вяра,за апокалипсис,за божи гняв,за божи страх,за божя справедливост....думи ная които им е прибавено едни "божи" отпреде иначе си остават същите.....незнанието поражда страх,страха събужда гнева(+ още много неща),а гнева поражда още гняв.А евреите които по това време са били роби не са имали права....тка де имали са правото да служат,да се страхуват и да НЕ се образоват...

Nam3less3
10-20-2008, 20:27
е то това не е ли смислен коментар,ако не беше смислен,то нямаше да лежи на фактите че в библията пише за ад,за наказание на тези които не следват христовата вяра,за апокалипсис,за божи гняв,за божи страх,за божя справедливост....думи ная които им е прибавено едни "божи" отпреде иначе си остават същите.....незнанието поражда страх,страха събужда гнева(+ още много неща),а гнева поражда още гняв.А евреите които по това време са били роби не са имали права....тка де имали са правото да служат,да се страхуват и да НЕ се образоват...Мисля, че е отговорено на тия въпроси, но тъй или иначе, те не се отнасят реално за вярващите. Т.е. мнението ти е лъжа. Хората са писали дълги дебели книги, в които е отговорено на всички ти въпроси. Аз не познавам вярващ, които да спада в твойте описания.

Kman
10-20-2008, 20:37
ХАХАХАХААХХАХА....

Тия въпроси не се били отнасяли за вярващите и поради тая причина били лъжа 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)
Я вземи ги изброи поне тея дебели книги....Ти понеже си ги чел и сега за тва неможеш да отговориш явно...
"Аз не познавам вярващ, които да спада в твойте описания."
Еми рано или късно ще ти се наложи да погледнеш в огледалото....или поне да излезеш от тая черупка в която живееш.

Nam3less3
10-20-2008, 20:46
ХАХАХАХААХХАХА....

Тия въпроси не се били отнасяли за вярващите и поради тая причина били лъжа 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)
Я вземи ги изброи поне тея дебели книги....Ти понеже си ги чел и сега за тва неможеш да отговориш явно...
"Аз не познавам вярващ, които да спада в твойте описания."
Еми рано или късно ще ти се наложи да погледнеш в огледалото....или поне да излезеш от тая черупка в която живееш.Човек, който нищичко не разбира относно вярата, не може да прави оценки.

Kman
10-20-2008, 20:54
Разбирам я прекасно вярата :)
все пак и аз ъм бил вярващ допреди....има две причини за отричане на ендо нещо....когато не го познаваш и се държиш крайно агресивно към него и когато го познаваш и отричаш,но в този втори случай липса агресивността понеже ти го познаваш там нещото дали било вярва или нещо друго....т.е. изпитваш разбиране,но въпреки това го отричаш...
капиийш :)

IvJonas
10-21-2008, 10:43
а бог как е създаден?

valkanovb
10-21-2008, 11:05
а бог как е създаден?
Мама Господ и татко Господ се обичали много и след 9 месеца се появил Господ.

Nam3less3
10-21-2008, 11:28
а бог как е създаден?Бог е онова нещо, което няма създадел. Всичко може да бъде създадено, с изключение на Бог. Той е първоизточникът, онова нещо, което стои в началото на всичко. Иначе ако мислиш, че той е бил създаден, кой тогава е създал създателят на Бог? Има нещо без начало и край, и това е Бог.

SiegHeil
10-21-2008, 11:43
Логиката ти наистина е достойна за уважение 8-)
Значи Бог може да няма създател а първия атом (singularity или квото е там) не ? :lol:

Nam3less3
10-21-2008, 11:48
Логиката ти наистина е достойна за уважение 8-)
Значи Бог може да няма създател а първия атом (singularity или квото е там) не ? :lol:Първия атом логично да е запален от Бог(големия взрив).

darking
10-21-2008, 12:20
Всичко може да бъде създадено, с изключение на Бог.
Мисленето определено не ти се отдава. Не, че на някой друг тук му се, но това е друг въпрос.

Kman
10-21-2008, 12:25
@Кръчмонавт,какво разбираш под солидни аргументи...аз мога да ти кажа прекрасни солидни и преосолени аргументи отноасно вярата погледнато от психологическа и физиологическа гледна точка....

Бог не е създаден а измислен...

Всичко е съвкупност от минали неща....има постоянен кръговрат,т.е. нищо няма начало и край,това изрази с които бележи моментите в които са настъпили промени....и най-важното е че само човешкото мислене винаги търси създател,покровител,защитн ик и тем подобни,докато всъщност цялата система(кръговрата) е само задвиждащ се и докато нашите предци не са могли да си го обяснят и в следствие на това са си измисляли създатели,покровители и защитници,а днес знаем кое как и защо и те първа предстои да се разкриват още истини които как всички други като гравитация,кенетична енергия,любов и електричество не са вълшебства и могат да бъдат обяснени....извода е че някаква вяра и ценности породили се от предишните поколения и тяхната недообразованост просто няма как да се запазят в бъдещите поколения и като пример ще ви дам че вече никой нормален,НЕсектант,НЕфанта зиор,трезвомислещ и образнован човек дори и да е християнин то той изповядва символичността на вярата,а не буквално....което ако разглеждаме религията буквално е нарушение и неспазване....ако гледаме хронологично на нещата,съвсем ясно можем да предопределим бъдещето на религията,ако всичко протече такак както е запонало и както се развива и стига сте гледали толкова агресивно на нещата като сте казвали че новите ценности без религия за щели да били злобни,отчуждени и лоши.....това показва колко сте ограничени и консервативни!

Kman
10-21-2008, 12:32
Само да поясня че религията в пълния й и първоначален облик е създадена за да се разглежда и диктува буквално!

Nam3less3
10-21-2008, 17:16
Хората дотолкова са се материализирали, че отричат Бог...
Горко ви.

axlbaby
10-21-2008, 20:06
Хората дотолкова са се материализирали, че отричат Бог...
Горко ви.

Плашиш ли ни?Да не си ти Бог? :shock: :D

Nam3less3
10-21-2008, 20:12
Хората дотолкова са се материализирали, че отричат Бог...
Горко ви.

Плашиш ли ни?Да не си ти Бог? :shock: :D

SiegHeil
10-21-2008, 20:16
Хората дотолкова са се материализирали, че отричат Бог...
Горко ви.

Плашиш ли ни?Да не си ти Бог? :shock: :D
Тебе може да ти е смешно ама това му е едно от най правилните мнения..
Материализма е сигурно най голямото зло на съвременния свят...бог може и да няма, но християнството поне е против материализма, евала за което.. ^^

Nam3less3
10-21-2008, 20:19
Хората дотолкова са се материализирали, че отричат Бог...
Горко ви.

Плашиш ли ни?Да не си ти Бог? :shock: :D
Тебе може да ти е смешно ама това му е едно от най правилните мнения..
Материализма е сигурно най голямото зло на съвременния свят...бог може и да няма, но християнството поне е против материализма, евала за което.. ^^Една от божите заповеди(да се почива съботния ден) е символ на това, да не бъде човекът постоянно консуматор, работник и материалист, в каквото се опитва да ни превърне съвремието.

axlbaby
10-21-2008, 20:39
Хората дотолкова са се материализирали, че отричат Бог...
Горко ви.

Плашиш ли ни?Да не си ти Бог? :shock: :D
Тебе може да ти е смешно ама това му е едно от най правилните мнения..
Материализма е сигурно най голямото зло на съвременния свят...бог може и да няма, но християнството поне е против материализма, евала за което.. ^^Една от божите заповеди(да се почива съботния ден) е символ на това, да не бъде човекът постоянно консуматор, работник и материалист, в каквото се опитва да ни превърне съвремието.

Нито Бог нито дявола са в сила да променат това.Това си е човешки недостатък.Кофти но факт.И да смешно ми е,че се опитва да ни плаши с Бог...Ако аистина има Бог той е ужасно не справедлив...И да ми докажете,че го има никога няма да го уважавам. :)

Nam3less3
10-21-2008, 20:48
Отде знаеш кое е справедливо и кое не е?

axlbaby
10-21-2008, 20:54
Отде знаеш кое е справедливо и кое не е?

Има толкова не справедливост по света...Че просто не е реално.Не е справедливо да си далеч от любимите си хора,не е справедливо да умират невинни хора и какво ли още не.

Christ
10-21-2008, 21:08
Отде знаеш кое е справедливо и кое не е?

Има толкова не справедливост по света...Че просто не е реално.Не е справедливо да си далеч от любимите си хора,не е справедливо да умират невинни хора и какво ли още не.

Невинни няма. Библията учи, че всички заслужаваме смърт.

Съжалявам ако не ти харесва.

axlbaby
10-21-2008, 21:15
Отде знаеш кое е справедливо и кое не е?

Има толкова не справедливост по света...Че просто не е реално.Не е справедливо да си далеч от любимите си хора,не е справедливо да умират невинни хора и какво ли още не.

Невинни няма. Библията учи, че всички заслужаваме смърт.

Съжалявам ако не ти харесва.

Ти следвай свойте разбирания,аз ще следвам мойте.Прави и криви в този спор няма.

Christ
10-21-2008, 21:18
Отде знаеш кое е справедливо и кое не е?

Има толкова не справедливост по света...Че просто не е реално.Не е справедливо да си далеч от любимите си хора,не е справедливо да умират невинни хора и какво ли още не.

Невинни няма. Библията учи, че всички заслужаваме смърт.

Съжалявам ако не ти харесва.

Ти следвай свойте разбирания,аз ще следвам мойте.Прави и криви в този спор няма.

Има, само зависи от коя страна гледаш.

axlbaby
10-21-2008, 21:23
Отде знаеш кое е справедливо и кое не е?

Има толкова не справедливост по света...Че просто не е реално.Не е справедливо да си далеч от любимите си хора,не е справедливо да умират невинни хора и какво ли още не.

Невинни няма. Библията учи, че всички заслужаваме смърт.

Съжалявам ако не ти харесва.

Ти следвай свойте разбирания,аз ще следвам мойте.Прави и криви в този спор няма.

Има, само зависи от коя страна гледаш.

Аз гледам от правилната :)

Nam3less3
10-21-2008, 21:33
Отде знаеш кое е справедливо и кое не е?

Има толкова не справедливост по света...Че просто не е реално.Не е справедливо да си далеч от любимите си хора,не е справедливо да умират невинни хора и какво ли още не.

Невинни няма. Библията учи, че всички заслужаваме смърт.

Съжалявам ако не ти харесва.

Ти следвай свойте разбирания,аз ще следвам мойте.Прави и криви в този спор няма.

Има, само зависи от коя страна гледаш.

Аз гледам от правилната :)А отде знаеш коя е правилната?
Като се роди човек, той носи гените на предците си, и прегрешенията им до 7-мото коляно, и изплаща някой от тях. Всеки получава несправедливости, каквито е заслужил, или каквито са му необходими, за да се развие. Чрез злото се развива духа на човек. Няма случайна несправедливост.

axlbaby
10-21-2008, 21:44
Отде знаеш кое е справедливо и кое не е?

Има толкова не справедливост по света...Че просто не е реално.Не е справедливо да си далеч от любимите си хора,не е справедливо да умират невинни хора и какво ли още не.

Невинни няма. Библията учи, че всички заслужаваме смърт.

Съжалявам ако не ти харесва.

Ти следвай свойте разбирания,аз ще следвам мойте.Прави и криви в този спор няма.

Има, само зависи от коя страна гледаш.

Аз гледам от правилната :)А отде знаеш коя е правилната?
Като се роди човек, той носи гените на предците си, и прегрешенията им до 7-мото коляно, и изплаща някой от тях. Всеки получава несправедливости, каквито е заслужил, или каквито са му необходими, за да се развие. Чрез злото се развива духа на човек. Няма случайна несправедливост.

Човек,има ти нещо ми се струва.Аз спирам да тук :))

Nam3less3
10-21-2008, 21:48
Поне кажи какво странно написах?

5StaR
10-22-2008, 00:32
шмъркате ли преди да постнете в тая тема? :-o :-o

Nam3less3
10-22-2008, 12:50
Явно съвсем нищо не знаете, щом пишете такива работи. На различни езици ли говорим?

Kman
10-22-2008, 15:05
До 7-мото коляно 8-)
стига с тва материализиране че вече почна да ми призлява....аз съм реалист,а не материалист....колко пъти трябва да го повтарям че да престанете да наричате мен и тези които ви противоречат материалисти...
"А отде знаеш коя е правилната? "
Хахахах а от къде пък ти си толкова сигурен че си на правилния път....сърцето ти го подсказва или една книга наречена библия......баси аматьорите дето сте в тоя форум спрямо спора като цяло....ти му казваш че сърцето е само един орган дето помпа кръв и че любовта е химичен дисбаланс и той в следващия момент пише някви невероятни бръщолевеници че любовта е добродетелност и не знам си още там кви.
Докато продължавате да бъдете дуалисти,ще продължавате да бъдете консервативни и ограничени,защото света не е само бял-черен,добър-лош....той е многолик и многоцветен и забулените ви дуалистични тези немогат да ви позволят да го видите в пълния му контраст!
Вие сте нещо подобно на чернобелите телевизори които могат да въртят само две програми....имате още доста хляб да ядете докато станете плазма със сателитна телевизия!

Nam3less3
10-22-2008, 21:58
До 7-мото коляно 8-)
стига с тва материализиране че вече почна да ми призлява....аз съм реалист,а не материалист....колко пъти трябва да го повтарям че да престанете да наричате мен и тези които ви противоречат материалисти...
"А отде знаеш коя е правилната? "
Хахахах а от къде пък ти си толкова сигурен че си на правилния път....сърцето ти го подсказва или една книга наречена библия......баси аматьорите дето сте в тоя форум спрямо спора като цяло....ти му казваш че сърцето е само един орган дето помпа кръв и че любовта е химичен дисбаланс и той в следващия момент пише някви невероятни бръщолевеници че любовта е добродетелност и не знам си още там кви.
Докато продължавате да бъдете дуалисти,ще продължавате да бъдете консервативни и ограничени,защото света не е само бял-черен,добър-лош....той е многолик и многоцветен и забулените ви дуалистични тези немогат да ви позволят да го видите в пълния му контраст!
Вие сте нещо подобно на чернобелите телевизори които могат да въртят само две програми....имате още доста хляб да ядете докато станете плазма със сателитна телевизия!
До 7-мото коляно = 7 поколения назад. Има такъв израз.
Чернобелия телевизор е основана на останалите :D
Изобщо теорията ти за света е съставена от най-грешните мнения, които съм чувал.

Kman
10-23-2008, 17:11
Това че е основа не означава че вечно ще гледаме през него.....Той света се мени,а ти продължаваш да си мислиш че е същия като преди.Плюс това чернобелия телевизор го използвах само като пример да ти покажа колко ограничено и консервативно мислене имаш като изповядваш монотеистична и дуалистична религия.Монопола предразполага към ограничение,консервативно т и налагане на едно единствено мнение като правилно...."или си с нас или против нас" или бяло или черно.....е да но света не е само бял-черен!

Nam3less3
10-23-2008, 17:50
Това че е основа не означава че вечно ще гледаме през него.....Той света се мени,а ти продължаваш да си мислиш че е същия като преди.Плюс това чернобелия телевизор го използвах само като пример да ти покажа колко ограничено и консервативно мислене имаш като изповядваш монотеистична и дуалистична религия.Монопола предразполага към ограничение,консервативно т и налагане на едно единствено мнение като правилно...."или си с нас или против нас" или бяло или черно.....е да но света не е само бял-черен!Светът е дуалистичен(добро и зло). Станал е многоцветен, но винаги в основата му са бялото и черното.

Kman
10-23-2008, 18:21
Стига с тоя дуализъм....ти му казваш че света не е само бял и черен и той пак продължава да се блещи с неговия дуализъм....колко още примери трябва да ти дам за да ти докажа че света не е само бял и черен....Сега ако пръдна в една припълнена стая,това според едни хора от тази стая ще вземат постъпката ми за лоша и неприлична,други за добра,но реално това изпърдяване е вид облекчение на тялото,понеже тези газове са по добре да са извън тялото ми отколкото вътре в него,от морална гледна точка това не е хубаво,но ако има хора в това помещение които също са фенове на подобен тип изявяване(пърдене) пък може да си намеря нови приятели и още куп детайли и подробности покрай едно изпърдяване....
А какво остава за сериозните постъпки за които е нужно много сериозно замисляне и разсъждение....

mistake
10-23-2008, 21:07
Това че е основа не означава че вечно ще гледаме през него.....Той света се мени,а ти продължаваш да си мислиш че е същия като преди.Плюс това чернобелия телевизор го използвах само като пример да ти покажа колко ограничено и консервативно мислене имаш като изповядваш монотеистична и дуалистична религия.Монопола предразполага към ограничение,консервативно т и налагане на едно единствено мнение като правилно...."или си с нас или против нас" или бяло или черно.....е да но света не е само бял-черен!Светът е дуалистичен(добро и зло). Станал е многоцветен, но винаги в основата му са бялото и черното.
Добро и зло е много общо казано и безцветно за описание на света. в света има толкова контрасти и толкова разклонения на доброто и злото , че просто е много мъгливо казано под общото наименование "добър или лош'. Всяко наше действие може да бъде за един човек добро , а за друг лошо. Бялото и черното са основа, но не и единствени също като доброто и злото.

Nam3less3
10-24-2008, 20:54
Мислите, действията и целите на човек могат да бъдат отправени към добро или зло. Това, че много хора не правят разлика между добро и зло, си е техен проблем.

mistake
10-24-2008, 21:09
За един дадено нещо е добро , за друг същото мещо е лошо. На всеки границата на доброто и злото е различна. И всеки приема дадено нещо по свое му.

Nam3less3
10-24-2008, 21:16
За един дадено нещо е добро , за друг същото мещо е лошо. На всеки границата на доброто и злото е различна. И всеки приема дадено нещо по свое му.Може няколко човека да се борят за едно място във фирма. Ако си най-добрия и решиш да те приемат, така реално не вършиш зло, освен ако не си използвал нечестен метод за това. За неприетите е нещо неприятно, но не е зло това, че ти си просто по-добрия кандидат. Важен е помисълът, дали имаш за цел умишлено да вършиш зло.

mistake
10-24-2008, 21:18
За един дадено нещо е добро , за друг същото мещо е лошо. На всеки границата на доброто и злото е различна. И всеки приема дадено нещо по свое му.Може няколко човека да се борят за едно място във фирма. Ако си най-добрия и решиш да те приемат, така реално не вършиш зло, освен ако не си използвал нечестен метод за това. За неприетите е нещо неприятно, но не е зло това, че ти си просто по-добрия кандидат. Важен е помисълът, дали имаш за цел умишлено да вършиш зло.
Умишлено или неумишлено е извършено...

Nam3less3
10-24-2008, 21:21
За един дадено нещо е добро , за друг същото мещо е лошо. На всеки границата на доброто и злото е различна. И всеки приема дадено нещо по свое му.Може няколко човека да се борят за едно място във фирма. Ако си най-добрия и решиш да те приемат, така реално не вършиш зло, освен ако не си използвал нечестен метод за това. За неприетите е нещо неприятно, но не е зло това, че ти си просто по-добрия кандидат. Важен е помисълът, дали имаш за цел умишлено да вършиш зло.
Умишлено или неумишлено е извършено...Не се брои за зло действие.

axlbaby
10-24-2008, 21:37
Тази тема се превърна в нещо съвсем различно :-D

mistake
10-24-2008, 21:40
За един дадено нещо е добро , за друг същото мещо е лошо. На всеки границата на доброто и злото е различна. И всеки приема дадено нещо по свое му.Може няколко човека да се борят за едно място във фирма. Ако си най-добрия и решиш да те приемат, така реално не вършиш зло, освен ако не си използвал нечестен метод за това. За неприетите е нещо неприятно, но не е зло това, че ти си просто по-добрия кандидат. Важен е помисълът, дали имаш за цел умишлено да вършиш зло.
Умишлено или неумишлено е извършено...Не се брои за зло действие.
Умишлено или неумишлено убиваш човек , при самозащита или не влизаш в затвора. Добро е защото спасяваш себе си , а зло защото отнемаш живот. Всяко нещо си има и добрата и лошата страна..

Nam3less3
10-24-2008, 21:50
За един дадено нещо е добро , за друг същото мещо е лошо. На всеки границата на доброто и злото е различна. И всеки приема дадено нещо по свое му.Може няколко човека да се борят за едно място във фирма. Ако си най-добрия и решиш да те приемат, така реално не вършиш зло, освен ако не си използвал нечестен метод за това. За неприетите е нещо неприятно, но не е зло това, че ти си просто по-добрия кандидат. Важен е помисълът, дали имаш за цел умишлено да вършиш зло.
Умишлено или неумишлено е извършено...Не се брои за зло действие.
Умишлено или неумишлено убиваш човек , при самозащита или не влизаш в затвора. Добро е защото спасяваш себе си , а зло защото отнемаш живот. Всяко нещо си има и добрата и лошата страна..Да. Да убиеш при самозащита обаче не е зло, ако си невинен, и целта ти е да се защитиш, като нямаш друг избор.
Ако убиеш нарочно и умишлено с цел някой невинен, то тогава сам си избрал да вършиш зло. Важен е изборът, да вършиш добро или зло. Така че, такова нещо не се води за зло, и няма да бъдеш съден заради това, просто защото не е зло.

mistake
10-25-2008, 07:34
За един дадено нещо е добро , за друг същото мещо е лошо. На всеки границата на доброто и злото е различна. И всеки приема дадено нещо по свое му.Може няколко човека да се борят за едно място във фирма. Ако си най-добрия и решиш да те приемат, така реално не вършиш зло, освен ако не си използвал нечестен метод за това. За неприетите е нещо неприятно, но не е зло това, че ти си просто по-добрия кандидат. Важен е помисълът, дали имаш за цел умишлено да вършиш зло.
Умишлено или неумишлено е извършено...Не се брои за зло действие.
Умишлено или неумишлено убиваш човек , при самозащита или не влизаш в затвора. Добро е защото спасяваш себе си , а зло защото отнемаш живот. Всяко нещо си има и добрата и лошата страна..Да. Да убиеш при самозащита обаче не е зло, ако си невинен, и целта ти е да се защитиш, като нямаш друг избор.
Ако убиеш нарочно и умишлено с цел някой невинен, то тогава сам си избрал да вършиш зло. Важен е изборът, да вършиш добро или зло. Така че, такова нещо не се води за зло, и няма да бъдеш съден заради това, просто защото не е зло.
Виждаш , това са твоите граници на доброто и злото. Всеки човек сам избира къде да сложи границите. ти твърдиш ,че не е зло при самозащита , ами тогава защо има хора които ги гризе съвесста ,че са убили човек (дори да е при самозащита)? За теб това няма да е лошо , ама за друг ще е. 8)

Nam3less3
10-25-2008, 11:32
Границата между добро и зло е една, но малко хора я разбират. Като сам си слагаш границите, ще вършиш зло, внушавайки си че е добро.

Kman
10-25-2008, 19:03
Това че ти слагаш границата на едно място,не означава че всички останали я слагат там и че реално всъщност е там.....всъщност реално граница въобще не съществува,защото абсолютно всичко крие в себе си процентно съотношение от положителни и отрицателни перспективи и финални резултати.Тези две думи добро и лошо са определени от ограничените представи на хората за света,поставяйки граница на удобно за тях място.
Абсолютно всяко едно нещо което правиш,без значение дали ти го определяш или го мислиш за добро,всъщност носи и лошо нещо.Правиш някаква добрина на един човек,но това бива продиктувано като слабост от друг човек и след време когато имаш нужда от услуга от този човек,той ще ти покаже среден пръст....просто ти давам пример,въпреки че знам че умът ти няма да прозре какво се опитвам да кажа,но има хора които ще го разберат.

Christ
10-26-2008, 18:58
Аз пък няма да си пиша в темата. :(

Nam3less3
10-28-2008, 23:52
Това че ти слагаш границата на едно място,не означава че всички останали я слагат там и че реално всъщност е там.....всъщност реално граница въобще не съществува,защото абсолютно всичко крие в себе си процентно съотношение от положителни и отрицателни перспективи и финални резултати.Тези две думи добро и лошо са определени от ограничените представи на хората за света,поставяйки граница на удобно за тях място.
Абсолютно всяко едно нещо което правиш,без значение дали ти го определяш или го мислиш за добро,всъщност носи и лошо нещо.Правиш някаква добрина на един човек,но това бива продиктувано като слабост от друг човек и след време когато имаш нужда от услуга от този човек,той ще ти покаже среден пръст....просто ти давам пример,въпреки че знам че умът ти няма да прозре какво се опитвам да кажа,но има хора които ще го разберат.Границата между доброто и злото може да се мени в зависимост от съзнанието, от морала, законите и т.н.. Обаче всеки би трябвало да знае кога върши добро или зло, няма значение дали е полезно и вредно за някого, важно е с каква помисъл и цел го правиш. Съзнанието на хората би трябвало да прави разликата между добро и зло.
Ако откраднеш нещо, за да забогатееш(за теб е полезно), то това е вредно за този, от когото си откраднал. Но знаеш, че кражбата е зло, това всичко го знаят. От морална, законова гледна точка, и съзнанието на всеки може да го определи.

valkanovb
10-30-2008, 05:20
Това че ти слагаш границата на едно място,не означава че всички останали я слагат там и че реално всъщност е там.....всъщност реално граница въобще не съществува,защото абсолютно всичко крие в себе си процентно съотношение от положителни и отрицателни перспективи и финални резултати.Тези две думи добро и лошо са определени от ограничените представи на хората за света,поставяйки граница на удобно за тях място.
Абсолютно всяко едно нещо което правиш,без значение дали ти го определяш или го мислиш за добро,всъщност носи и лошо нещо.Правиш някаква добрина на един човек,но това бива продиктувано като слабост от друг човек и след време когато имаш нужда от услуга от този човек,той ще ти покаже среден пръст....просто ти давам пример,въпреки че знам че умът ти няма да прозре какво се опитвам да кажа,но има хора които ще го разберат.Границата между доброто и злото може да се мени в зависимост от съзнанието, от морала, законите и т.н.. Обаче всеки би трябвало да знае кога върши добро или зло, няма значение дали е полезно и вредно за някого, важно е с каква помисъл и цел го правиш. Съзнанието на хората би трябвало да прави разликата между добро и зло.
Ако откраднеш нещо, за да забогатееш(за теб е полезно), то това е вредно за този, от когото си откраднал. Но знаеш, че кражбата е зло, това всичко го знаят. От морална, законова гледна точка, и съзнанието на всеки може да го определи.
Знаеш ли че много убийства са извършени защото мислели че са вършели добро?

Christ
10-30-2008, 11:37
Щом съществува Бог, защо не 'земе да обърне внимание на хилядите измиращи дечица в Африка или изобщо по целия свят.Защо не помогне на сирачетата, гладните и боси хора.....
Щом е създал нещо, трябва да се грижи за него...
Не вярвам в Бог.

Света с какво е заслужил помощта на Бог?

Nam3less3
10-30-2008, 17:07
Щом съществува Бог, защо не 'земе да обърне внимание на хилядите измиращи дечица в Африка или изобщо по целия свят.Защо не помогне на сирачетата, гладните и боси хора.....
Щом е създал нещо, трябва да се грижи за него...
Не вярвам в Бог.Бог не е Дядо Коледа.

mistake
10-30-2008, 17:15
Щом съществува Бог, защо не 'земе да обърне внимание на хилядите измиращи дечица в Африка или изобщо по целия свят.Защо не помогне на сирачетата, гладните и боси хора.....
Щом е създал нещо, трябва да се грижи за него...
Не вярвам в Бог.Бог не е Дядо Коледа.
Е да ама нито си виждал Бог , нито Дядо Коледа. А след като Бог не може да помогне на тези дечица , а ти казваш че измисленият Дядо Коледа би могъл , да приемем ли че Дядо Коледа е много по- добър от Бог? И защо сравни Бог с дядо Коледа, след като твърдиш че едното съществува , а другото -не? В момента сложи и двете под общ знаменател. Значи или приемаш че Бог не съществува , или че дядо Коледа и еленчето му Рудолф съществуват...

Nam3less3
10-30-2008, 17:38
Щом съществува Бог, защо не 'земе да обърне внимание на хилядите измиращи дечица в Африка или изобщо по целия свят.Защо не помогне на сирачетата, гладните и боси хора.....
Щом е създал нещо, трябва да се грижи за него...
Не вярвам в Бог.Бог не е Дядо Коледа.
Е да ама нито си виждал Бог , нито Дядо Коледа. А след като Бог не може да помогне на тези дечица , а ти казваш че измисленият Дядо Коледа би могъл , да приемем ли че Дядо Коледа е много по- добър от Бог? И защо сравни Бог с дядо Коледа, след като твърдиш че едното съществува , а другото -не? В момента сложи и двете под общ знаменател. Значи или приемаш че Бог не съществува , или че дядо Коледа и еленчето му Рудолф съществуват...Ще ме пратиш в лудницата с тая логика и тия безумни разсъждения... Чудно как общуваш с хората, ако на всяка 2ра приказка почнеш да говориш тъй.

Nam3less3
10-30-2008, 17:47
Щом съществува Бог, защо не 'земе да обърне внимание на хилядите измиращи дечица в Африка или изобщо по целия свят.Защо не помогне на сирачетата, гладните и боси хора.....
Щом е създал нещо, трябва да се грижи за него...
Не вярвам в Бог.Бог не е Дядо Коледа.Не не е, Снежанка е проблем?Да.

mistake
10-30-2008, 18:22
Щом съществува Бог, защо не 'земе да обърне внимание на хилядите измиращи дечица в Африка или изобщо по целия свят.Защо не помогне на сирачетата, гладните и боси хора.....
Щом е създал нещо, трябва да се грижи за него...
Не вярвам в Бог.Бог не е Дядо Коледа.
Е да ама нито си виждал Бог , нито Дядо Коледа. А след като Бог не може да помогне на тези дечица , а ти казваш че измисленият Дядо Коледа би могъл , да приемем ли че Дядо Коледа е много по- добър от Бог? И защо сравни Бог с дядо Коледа, след като твърдиш че едното съществува , а другото -не? В момента сложи и двете под общ знаменател. Значи или приемаш че Бог не съществува , или че дядо Коледа и еленчето му Рудолф съществуват...Ще ме пратиш в лудницата с тая логика и тия безумни разсъждения... Чудно как общуваш с хората, ако на всяка 2ра приказка почнеш да говориш тъй.
В момента се води спор и аз изказвам мнение... а за общуването ми с хората не е тук мястото да ти обяснявам - и все пак пак ще те усведомя...нямам проблеми. А аз само ти помагам да разбереш ,че си за лудницата.

axlbaby
10-30-2008, 19:54
Щом съществува Бог, защо не 'земе да обърне внимание на хилядите измиращи дечица в Африка или изобщо по целия свят.Защо не помогне на сирачетата, гладните и боси хора.....
Щом е създал нещо, трябва да се грижи за него...
Не вярвам в Бог.

Света с какво е заслужил помощта на Бог? \
Какви сте вие човекомразци бе?!

Nam3less3
10-30-2008, 19:59
Щом съществува Бог, защо не 'земе да обърне внимание на хилядите измиращи дечица в Африка или изобщо по целия свят.Защо не помогне на сирачетата, гладните и боси хора.....
Щом е създал нещо, трябва да се грижи за него...
Не вярвам в Бог.Бог не е Дядо Коледа.
Е да ама нито си виждал Бог , нито Дядо Коледа. А след като Бог не може да помогне на тези дечица , а ти казваш че измисленият Дядо Коледа би могъл , да приемем ли че Дядо Коледа е много по- добър от Бог? И защо сравни Бог с дядо Коледа, след като твърдиш че едното съществува , а другото -не? В момента сложи и двете под общ знаменател. Значи или приемаш че Бог не съществува , или че дядо Коледа и еленчето му Рудолф съществуват...Ще ме пратиш в лудницата с тая логика и тия безумни разсъждения... Чудно как общуваш с хората, ако на всяка 2ра приказка почнеш да говориш тъй.
В момента се води спор и аз изказвам мнение... а за общуването ми с хората не е тук мястото да ти обяснявам - и все пак пак ще те усведомя...нямам проблеми. А аз само ти помагам да разбереш ,че си за лудницата.Не знаех, че лудницата е за хора в крачка с истината, но тъй е, винаги мнозинството е отблъсквало вярното. Твоето мнение е изключително неуместно, просто казах, че Бог не е като символа на дядо коледа, който раздава подаръци, но явно ти възприемаш всичко буквално. За метафори, символизъм и т.н. не си чувала.

mistake
10-30-2008, 20:10
Щом съществува Бог, защо не 'земе да обърне внимание на хилядите измиращи дечица в Африка или изобщо по целия свят.Защо не помогне на сирачетата, гладните и боси хора.....
Щом е създал нещо, трябва да се грижи за него...
Не вярвам в Бог.Бог не е Дядо Коледа.
Е да ама нито си виждал Бог , нито Дядо Коледа. А след като Бог не може да помогне на тези дечица , а ти казваш че измисленият Дядо Коледа би могъл , да приемем ли че Дядо Коледа е много по- добър от Бог? И защо сравни Бог с дядо Коледа, след като твърдиш че едното съществува , а другото -не? В момента сложи и двете под общ знаменател. Значи или приемаш че Бог не съществува , или че дядо Коледа и еленчето му Рудолф съществуват...Ще ме пратиш в лудницата с тая логика и тия безумни разсъждения... Чудно как общуваш с хората, ако на всяка 2ра приказка почнеш да говориш тъй.
В момента се води спор и аз изказвам мнение... а за общуването ми с хората не е тук мястото да ти обяснявам - и все пак пак ще те усведомя...нямам проблеми. А аз само ти помагам да разбереш ,че си за лудницата.Не знаех, че лудницата е за хора в крачка с истината, но тъй е, винаги мнозинството е отблъсквало вярното. Твоето мнение е изключително неуместно, просто казах, че Бог не е като символа на дядо коледа, който раздава подаръци, но явно ти възприемаш всичко буквално. За метафори, символизъм и т.н. не си чувала.
Ти пръв употреби думата "лудница".
Ти не каза "бог не е КАТО дядо Коледа" , А без да иска пропусна това "като". А пък и да приемем ,че израза е метафоричен - доказваш , че Бог не може да направи всичко , докато един добър старец жив в детските сърца е способен на всичко. :)

Christ
10-30-2008, 21:06
Щом съществува Бог, защо не 'земе да обърне внимание на хилядите измиращи дечица в Африка или изобщо по целия свят.Защо не помогне на сирачетата, гладните и боси хора.....
Щом е създал нещо, трябва да се грижи за него...
Не вярвам в Бог.

Света с какво е заслужил помощта на Бог? \
Какви сте вие човекомразци бе?!

Човек с нищо не е заслужил помощта на Бог.

Както казах, Библията учи, че всички заслужаваме смърт. Съжалявам ако не ти харесва!

axlbaby
10-30-2008, 21:21
Щом съществува Бог, защо не 'земе да обърне внимание на хилядите измиращи дечица в Африка или изобщо по целия свят.Защо не помогне на сирачетата, гладните и боси хора.....
Щом е създал нещо, трябва да се грижи за него...
Не вярвам в Бог.

Света с какво е заслужил помощта на Бог? \
Какви сте вие човекомразци бе?!

Човек с нищо не е заслужил помощта на Бог.

Както казах, Библията учи, че всички заслужаваме смърт. Съжалявам ако не ти харесва!

Някъв не реален образ ще реши дали заслужаваме да живеем или не? Хмм интересноо,поне за мен не решава той

mistake
10-31-2008, 12:42
Щом съществува Бог, защо не 'земе да обърне внимание на хилядите измиращи дечица в Африка или изобщо по целия свят.Защо не помогне на сирачетата, гладните и боси хора.....
Щом е създал нещо, трябва да се грижи за него...
Не вярвам в Бог.

Света с какво е заслужил помощта на Бог? \
Какви сте вие човекомразци бе?!

Човек с нищо не е заслужил помощта на Бог.

Както казах, Библията учи, че всички заслужаваме смърт. Съжалявам ако не ти харесва!
Еми да , Библията учи ,че всички заслужаваме смърт по простата причина че всички умираме. А след като Света не е заслужил с нищо помощта на Бог по твоята логика , с какво е заслужил създаването си от него? Или Бог е решил да го създаде и повече да не се погрижи за него??? Няма логика , по простата причина ,че няма и Бог!!!

Christ
10-31-2008, 12:42
Келеш малък, фани прочети поне Битие от Библията и ще ти се отговори на лапешките въпроси.

Kman
10-31-2008, 17:35
Всъщност я вземете прочетете цялата библия като преди това имате на предвид че е създадена за да се разбира и тълкува буквално!Така след това си представете как света е създаден за няколко дена,как бог е зъдал всичко,как вселюбящия бог е имал един богоизбран народ и как е избивал хора за да запази този свой народ.Как от трима човека са се пръкнали едновременно хилядите хора по целия свят,как всичките звезди ,светила+слънцето били създадени така интересно...
А и да не забравя да спомена,че ако сте останали леко объркани от оригинала на библията,прочетете "забавна бибилия" на Лео Таксил.

mistake
10-31-2008, 20:55
Келеш малък, фани прочети поне Битие от Библията и ще ти се отговори на лапешките въпроси.
Думи като "келеш" употребявай ако поискаш за себе си, но не и за мен , понеже със абсолютно нищичко не съм те убидила. И дори и да си прав за себе си нямаш никакво право да лееш убиди наляво и надясно. Това , че не можеш да се изразиш интелигентно без да употребяваш някой от ежедневните си изрази , не ти дава правото да ги употребиш точно пред човек , който с абсолютно нищо не се е опитал да те засегне. Води се спор за съществуването на Бог, а не война в която някой да покаже колко по-аругантен би могъл да бъде. ...

axlbaby
10-31-2008, 21:33
Ахх как никой не пише по темата...Темата е за аргументи ПРОТИВ съществуването на Бог,а не да спорим има ли го,няма ли го...

Kman
11-01-2008, 12:35
Пореден аргумент:Аджаба за къв чеп му е бил на бог да слага вода на марс и да развува там микроогранизми,а последните изследвания са показали че на марс всъщност е имало живот подобен на този на нашата планета....
Това не обезмисля ли цялата същност на бог като създател на този "свят",който според тази същата религия се ограничава само и единственно в нашата планета.

Vesk0u
11-02-2008, 21:46
Абе ей хора осъзнайте се - 21ви век сме - НЯМА БОГ! Замислете се само ако не е била религията колко развита е щяла да бъде науката, но благодарение на католическата църква през средновековието науката е била в застой...

Nam3less3
11-02-2008, 21:50
Пореден аргумент:Аджаба за къв чеп му е бил на бог да слага вода на марс и да развува там микроогранизми,а последните изследвания са показали че на марс всъщност е имало живот подобен на този на нашата планета....
Това не обезмисля ли цялата същност на бог като създател на този "свят",който според тази същата религия се ограничава само и единственно в нашата планета.Християнството говори за расата на хората, другите извънземни не го интересуват... Нищо не обезсмисля. Такива аргументи ме смайват наистина...
@Vesk0u, църковната институция е дело на хората, религията е нравствени и духовно правила и ценности, науката си е съвсем друго нещо. Хората са пречели на науката, не християнството.

Vesk0u
11-02-2008, 21:53
Пореден аргумент:Аджаба за къв чеп му е бил на бог да слага вода на марс и да развува там микроогранизми,а последните изследвания са показали че на марс всъщност е имало живот подобен на този на нашата планета....
Това не обезмисля ли цялата същност на бог като създател на този "свят",който според тази същата религия се ограничава само и единственно в нашата планета.Християнството говори за расата на хората, другите извънземни не го интересуват... Нищо не обезсмисля. Такива аргументи ме смайват наистина...
@Vesk0u, църковната институция е дело на хората, религията е нравствени и духовно правила и ценности, науката си е съвсем друго нещо. Хората са пречели на науката, не християнството.

Ами самите закони на църквата са ги забранявали...

Nam3less3
11-02-2008, 22:15
Християнството отрича подобни неща, които е вършила църквата. Хората са сгрешили, било то от невежество, нарочно за власт, или от грешно и фанатично разбиране на християнството. Вършейки подобни неща, християнската църква противоречи на християнството, абе човешка глупост.

Vesk0u
11-03-2008, 11:06
Christ - ако ми кажеш че не лъскаш щото било "грях", просто съм те ПРИЗНАЛ!!! :D :lol:

Christ
11-03-2008, 11:47
Christ - ако ми кажеш че не лъскаш щото било "грях", просто съм те ПРИЗНАЛ!!! :D :lol:

Е, всички си имаме слабите моменти. ;)

Vesk0u
11-03-2008, 11:52
BTW - На колко си :?:

Christ
11-03-2008, 12:13
BTW - На колко си :?: 18

Nam3less3
11-03-2008, 13:17
@Christ, кви са тия извратени тълкувания? Бог е милостив, справедлив, ти го изкара жесток...

Christ
11-03-2008, 13:31
@Christ, кви са тия извратени тълкувания? Бог е милостив, справедлив, ти го изкара жесток...

Какво им е извратеното? Или си с Бог или си против Него. Ако си против Него, да му мислиш.

Който се покае от греха си ще живее, който не...

Nam3less3
11-03-2008, 13:50
@Christ, кви са тия извратени тълкувания? Бог е милостив, справедлив, ти го изкара жесток...

Какво им е извратеното? Или си с Бог или си против Него. Ако си против Него, да му мислиш.

Който се покае от греха си ще живее, който не...Който не "ще гори в ада", но това нещо може да бъде разбрано по десетки начини. Ако се родиш в мюсюлманско семейство, няма начин да станеш християнин, та защо ще гориш в ада, като не си виновен за това къде си роден? Прераждането в случая е акт на справедливост, а библията нито го потвърждава, нито го отрича, защото тия думи могат да бъдат анализирани по много начини. Т.е. да вярваш в прераждането не значи да контрираш библията, а значи да я разбираш по друг, справедлив начин.

Christ
11-03-2008, 14:30
Библията отрича прераждането.



Евреи* 9:27-28

27 И тъй като е определено на човеците веднъж да умрат, а след това <настава> съд,

28 така и Христос, като биде принесен веднъж, за да понесе греховете на мнозина, ще се яви втори път, без <да има работа> с грях, за спасението на ония, които Го очакват.

*Евреи - Hebrews, Юдеи - Jews, да няма бъркания.

Няма прераждане според Библията.

Много мюсюлмани са станали християни, не ми говори за култура.

Vesk0u
11-03-2008, 16:59
Човече, ти вярваш ли си за това, което говориш...?

Националист
11-03-2008, 21:53
Абе ей хора осъзнайте се - 21ви век сме - НЯМА БОГ! Замислете се само ако не е била религията колко развита е щяла да бъде науката, но благодарение на католическата църква през средновековието науката е била в застой...

Бог има Вселената не се е създала от случайността. Бог е първопричината!
За застоя на науката не е виновна религията ,а църквата( и то католическата църква ,поне Аз незнам православните църкви,да са преследвали учени),защото тя е обявявала ,който не трябва и който трябва за еретик.
"Атеизмът е чифутска болест" - Достоевски

Нека да не отричаме Бог заради греховете на папите.

Иван Вазов
В Ватикан
(по Кардучи)

Когато Галилей, тоз ум високи,

каза: земята се върти,

из глухи полози дълбоки

на мрак и тъмноти

разчу се клетва непозната:

„Смърт, смърт на сатаната!“



Когато Хус със реч гореща, нова,

огря дълбоката тъма

и на лъжата в самата основа

заби топора на ума,

разчу се вик из тъмнината:

„Смърт, смърт на сатаната!“



Когато Гутенберг — Колумб случаен —

сложи най-първите слова

и светлостта из затвора си таен

кат птичка с шум се изтърва,

пак чу се вик из таз палата:

„Смърт, смърт на сатаната!“



Когато по-подир Волтер — пророкът

с цял рой борци гръмна

догматът, трона, расото, порокът

и рече: „Дайте светлина!“

Друг глас екна из тъмнината:

„Смърт, смърт на сатаната!“



Летяха векове. Борците смело

вървяха, мряха в бой велик,

при всяка нова стъпка, мисъл, дело —

все тоя див подземен вик.

О, Ватикан, виж грее светлината!

Поклон на сатаната.

Christ
11-03-2008, 22:10
Браво на Националиста. :)

ScionOfStorm
11-03-2008, 22:27
Нема умора из тез теми... :) :)

lifelesscorpse
11-15-2008, 16:24
не съм чела всички мнения.даже и първата страница не прочетох.искам само да ти кажа че няма бог.дори и да има той не е такъв за какъвто го мислим и го изкарват другите.защо в библията пише едно,а в действителност света ни стои по съвсем различен начин?ако изобщо го имаше всичко щеше да е в мир и спокойствие,както пише.кви са тия глупости.пък и всичкото това е създадено от измъчени хора,които имали нужда да вярват в нещо и затова са измислили боговете.не знам не мога в момента да дам мн адекватно мнение.просто съм се убедила,че НЯМА БОГ!!!!!кай квото иска да приказва.това е истината и никой няма да успее да ме баламоса.ако ще и да съм заблудена според вас.за мен съм си права и няма да промените решението ми.ако я нямаше тая религия да баламосва такива като вас,досега да сме станали мн по-добре откъдето и да го погледнеш.само ви размътват главите с глупости.ми вярвайте си там и тва е.някой ден ще се осъзнаете. :) :) :)

SiegHeil
11-15-2008, 18:01
защо в библията пише едно,а в действителност света ни стои по съвсем различен начин?
Чела си си Библията ?