PDA

View Full Version : егати проблема...



ElinoOor
10-12-2008, 10:56
начи да почна от начало баща ми има някакво кожно заболяване.. ъъ май псориазис се казва и са ми казвали че целия род го имат тва нещо и се предавало генетично..
та аз още от 5 годишна имам ужасен пърхут който уж със някакъв шампоан го махам ..обаче майка ми вчера ми каза че е станало по-лошо и следващата "крачка" е псориазис... каза че е някаква алергична реакция към балсами, лакове, пяни или квото ползвам там и трябва да спра всякаква козметика и да се мия със шампоан със хума и такива ми ти работи да правя маски с яйца дрън дрън за да се лекувало тва и да не ставам като тати .. и сега казвайте всевъзможни маски шампоани и бабини деветини щото все пак искам да съм здрава .. освен това имам и много мазна кожа която много трудно поддържам .. мерси :) :( :-o :)



Нарушена т.1
moderated by oth_fenka

varnen4e
10-12-2008, 11:00
Еми домашни маски за коса има много.. Общо взето смесваш неща, които са полезни за косата и се мажеш. Така че сама можеш да импровизираш в правенето на маски. :)

ElinoOor
10-12-2008, 11:41
е то че има - има аз ви питам да кажете някакви понеже понятие си нямам..
и какво са тези шампоани с хума изобщо има ли такива.. :-o

*.~*` *~* anaRial *.~*.`*
10-12-2008, 12:21
От такива "бабини деветини" не се знае какво можеш да си докараш... Може и по - зле да стане.. Това твоето не е просто козметичен, а здравословен проблем.. Можеш да питаш лекарката да ти препоръча специални шампоани.. Знам, че "Nizoral" има такова действие, но може би за твоя проблем трябва нещо по - специално.. Нз.. не рискувай се пак..

ElinoOor
10-12-2008, 12:28
еми да не ти обяснявам сега за наще но ще ти кажа че те на лекар няма да ме "пуснат"...
поразрових се и като гледам моето от пърхут е станало на мазна сeборея :x

tItEufFf
10-12-2008, 12:32
Аз имам такова.. МРАЗЯ ГО!!
Знаеш ли от какво ми беше минало .. от лятото, слънцето и морето .. най-вече от морето. После обаче се разболях, почнах да пия антибиотици и пак се появи.. Катранен шампоан също помага много.
Аз не мога да го махна. Някой път се маха за около 8 месеца и после пак се появява .. Бях чувала за някаква диета. Обаче много строга. Доколкото помня никво месо, сладко .. Ама трябва да отидеш на лекар. Защо няма да те пуснат? Мен не, че ми помогнаха хилядите лекари, ама..

ElinoOor
10-12-2008, 12:41
начи на лекари не се вярва изобщо прилагат се само такива бабини методи ими е казано изрично "ти на лекар няма да ходиш и точка" и тва е няма мърдане...
аз имам и друг сериозен проблем но не ме "пускат" ако зависеше от мен на лекар щях да отида още преди 6 години...

*.~*` *~* anaRial *.~*.`*
10-12-2008, 12:50
Явно ваште са имали лошия късмет да попаднат на мн некомпетентни и неграмотни лекари и затова се страхуват.. Но това не значи, че всички лекари са толкова некадърни... Потърси в google за болестта и как се лекува, потърси лекарски форуми, току виж излязло нещо.. Можеш и тайно да отидеш на лекар, просто за консултация.. (все пак е за твое дпобро..) И можеш да пробваш "Nizoral", макар че на мен не ми помогна.. нз.. пробвай горните неща и успех

Bianca
10-12-2008, 14:32
И баща ми имаШЕ тази болест, и аз по едно време имах такива петна по целия скалпел. Обаче и той, и аз се оправихме. Веднъж бях чела в някаква книга, че не мазилата помагат най-много, а спирането на вредните храни и прочие. Не пий газирани напитки, не яж мазни и вредни храни за дълъг период, ако не и за постоянно, и ще се оправиш. Това е болест по кръвен път, тоест едва ли някакви мазила ще я оправят.
Като начало иди при някой кожен лекар да ти препоръча какво да правиш. Имаш късмет, че не е плъзнало по цялото ти тяло. ;)
Не трябва да носиш дрехи, които са носени от чужд човек, нито втора употреба, трябва да се съобразяваш с това какви душ-гелове, шампоани и сапуни използваш, с какъв прах переш дрехите си, много неща..
Дано се оправиш.