PDA

View Full Version : Защо Господ наказва добрите ? ?



nencuHka
10-12-2008, 12:35
Тази сутрин потресе малкия ни град отново с смърт... Прокълнат е градът ни - за 1 година починаха само млади хора и все приятели.. на мен дори роднини.. ;( Както и да е. ДНес почина втори човек по вина на един изрод ,който все си е на свобода и остава винаги жив след поредната катастрофа по негова вина.. Защо ГОспод наказва само добрите ? :-k Защо този човек живее още,винаги излиза само с нещо натрошено от цялата трагедия? .. НЕ разбирам и няма и да го разбера !!!

ПОКЛОН ПРЕД ПАМЕТТА ТИ , КИРО !!

Mind fReak
10-12-2008, 12:36
добрите хора си отиват първи..

пс. Съжалявам за приятелят ти..RIP

gPa3HuTeJl
10-12-2008, 12:37
Мойте с1болезнования !
Господ прибра при себе си само най - добрите ;)

BlueAvalanche
10-12-2008, 12:48
Ако имаше Господ, нямаше добрите хора да умират а лошите да си живеят охолно.
Моите съболезнования!

Sofia Regular Cunt, прав си. Църквата е един орган за манипулация, който се е запазил с времето, заради неуките и простите хора.

lams
10-12-2008, 12:57
няма такива глупости като Бог бе,разберете го :)

едно време хората,поради това че не е била развита науката са си обяснявали природните явления - бури,дъжд,ветрове,с разни богове... после през Средновековието църквата е държала властта над хората (била е дори над царете) пак с тези глупости за Бог и т.н.

сега,в 21-ве век би трябвало вече да знаете,че няма таквоа нещо и че това са измислици...

за човешките грешки са ви виновни хората. останалото е природата,а не Бог...

Да но хората имат нужда да вярват в нещо.. също така имат нужда и да съдят някого за своите и чуждите грешки. :)

DqVoLcHe_Ot_RaQ, съжалявам за случилото се.

nencuHka
10-12-2008, 13:10
Благодаря на всички ,но темата не я пуснах главно за това..Просто да си излея яда .. въпреки всичко аз също не съм вярваща ...но .. не знам нямам думи да го обясня.

*.~*` *~* anaRial *.~*.`*
10-12-2008, 13:31
Моите съболезнования, мила.. Опитай се да бъдеш силна, заради тези хора..

Pedigree
10-12-2008, 13:33
И квото и да стане, Бог ще е виновникът, тей? ;p

Съжалявам за приятеля ти.

Марти
10-12-2008, 13:43
Господ няма. Това всички интелигентни хора го знаем.
На добрите се случват все лошите неща,а лошите живеят в охолство. Може би има нещо вярно в това. :( Примерно аз съм бил винаги отзитчив и мил към останалите,но те не се държат по същия начин към мен. Но това ще им се върне някой ден! Всеки злорад ще си плати вината! Шофьорът на загиналите ти приятели също! :x

Still1ME1Still1HERE
10-12-2008, 13:45
Лош късметк.Не вярвам в нищо,което може да ме води.Също не мисля,че винаги някой е виновен.Нещата просто става.Ако,ако...А ако баба ми беше мъж?Ама не е.Shit happens.Face it.Свиквай-винаги ще стават тъпи неща.А и + това добрите винаги сме наивни,което е много лошо...Съжалявам за приятеля ти :( И все пак не мисля,че на другия шофьор му е по-добре.Това е нещо,което те гложди цял живот и винаги се чустваш виновен.Не мисля,че на него му е по-добре,отклкото на теб.

Shit happens...

TERRORMACHINE
10-12-2008, 14:36
Срал съм връз господ!

i'm so excited!
10-12-2008, 15:20
прибира само добрите за да не се мъчат в тоя уродлив свят.

Bianca
10-12-2008, 15:25
Ама вие и атеисти сте били. :)

BlueAvalanche
10-12-2008, 15:29
Hit 2 Fit що ти вярваща ли си ? Нищо чудно, ама като прочетеш как е произлязла църквата и как с векове е спирала хората да учат и е избивала учените хора, само и само да са глупави за да ги манипулират да им плащат данъци и т.н.

shadow4e
10-12-2008, 15:34
А ти правиш ли разлика м/у Бог и църква? Има много хора, които са вярващи, но не почитат църквата като институция. Но естествено веднага трябва да се заяждаш...


Лека му пръст на момчето.

BlueAvalanche
10-12-2008, 15:37
Всичко е вързано, църквата натрапва и пропагандира Бог.
Не се заяждам, просто ви наливам акъл. Но нека не спроим в тази тема.

Да почива в мир момчето.

TheCookie
10-12-2008, 18:53
Срал съм връз господ!
това си беше грубо!!!!!

а относно приятеля ти-моите съболезнования :cry: :cry: :cry: :cry: защо си отиват първо добрите? ...надали може да се отговори според мен, но каквото и да си приказваме е излишно защото тези добри хора вече са си отишли..и каквото и да казваме..кой ще ни чуе?

EarthShaker
10-13-2008, 11:52
съболезнованията ми...

TERRORMACHINE
10-13-2008, 15:09
Срал съм връз господ!
това си беше грубо!!!!!

Оня с пеньоара също е груб!

Pliok0019
10-13-2008, 15:28
Мойте съболезнования.

Nam3less3
10-13-2008, 15:42
Отде знаеш че са добри? Може да имат лоша карма :lol:

SWASTICA
10-13-2008, 17:55
Интелигентните хора знаели, че Бог не съществува...
Тук мисля, че доста засегна хора като Зигмунд Фройд и Бенедит Де Спиноза (Барух Спиноза)...
Странно.

Christ
10-13-2008, 18:18
Добри хора няма! Всички заслужават смърт в очите на Господ! Съжалявам ако не ви харесва!

ScionOfStorm
10-13-2008, 18:21
Дано почива в мир - дали ще е в Рай, Валхала или просто никъде, няма значение.

Арийско дяте Веско...
...и аз не харесвам мюсюлманите, обаче те поне държат повече на Бога си, отколкото ти, който ги мразиш, на своя. Замисли се това добре ли е.

TERRORMACHINE
10-13-2008, 18:24
Дано почива в мир - дали ще е в Рай, Валхала или просто никъде, няма значение.

Арийско дяте Веско...
...и аз не харесвам мюсюлманите, обаче те поне държат повече на Бога си, отколкото ти, който ги мразиш, на своя. Замисли се това добре ли е.Защо трябва да вярвам на някакъв си с брадат педераст с пеньоар? Да не би да ми нацепи дървата или издои кравите?

А и замисли се мюсюлманите колко добре живеят, след като вярват в своя бог?!?

Mirelchetoo14
10-13-2008, 18:28
Господ наказва добрите за да има какво да рисуват по стените на църквите... мъченик номер 2087. Абе, "справедливост".

ScionOfStorm
10-13-2008, 18:29
Погледни малко извън силуетите и формите.
И после не мрънкай защо турци са на власт тука, мамка им.

Не съм вярващ, бтв. Никак даже.

TERRORMACHINE
10-13-2008, 18:31
Погледни малко извън силуетите и формите.
И после не мрънкай защо турци са на власт тука, мамка им.

Не съм вярващ, бтв. Никак даже.Е какво да гледам...те вярват на религията си, защото тя им казва, че са велики...а нашата, че сме равни и никой няма право да съди никой освен бог... :shock:

TERRORMACHINE
10-13-2008, 18:35
вярата ги прави по-силни от теб обаче... ;)От къде си сигурен? Ние сме слаби, защото вярата ни е слаба...

ScionOfStorm
10-13-2008, 18:40
Покажи малко мисъл и наличие на мозък, знам, че го имаш, и то сигурно немалко.

Вярата не ни е слаба, няма учене и отдаване на нея. Велики или не, тяхното проявление на Бог според тях е в хиляди пъти по-велико от сбирщината им, взета заедно.

И слушай ексо ;р

TERRORMACHINE
10-13-2008, 18:41
Благодаря! :)

Няма какво да мисля...християнството и всички религии са пълна глупост...никакъв смисъл!!!

dAnieLkaaa
10-13-2008, 18:48
И аз винаги съм се питала ЗАЩО ?? Но не намирам отговор може би и няма да намеря защото брат ми почина в катастрофа ...толкова адвокати сменихме и какво ли още не само пари и какво пак нищо защото това е България шибаната ни страна с шибаните ни закони никога няма да се оправи държавата ни !!!

TERRORMACHINE
10-13-2008, 18:52
пак да повторя - религиите са голяма глупост.

турците са си фанатици,не само заради Аллах... ако стане бой на улицата за 1 турчин ще се притекат 50,за 1 българин никой няма да скочи... тва няма нищо общо с религията,а с МАНТАЛИТЕТА. и затова ще ни мачкат всички,щото сме миша нация и затова белите са на изчезване,щото вярват,че "всички са равни" и трябва да търпищ да те тъпчат ("като те ударят по едната буза си подай и другата буза")... религиите са глупост,неслучайно "нашата" е създадена от евреи... както казва скинхеда Дани във филма "Твърда вяра" - "вижте само с убийството на един от тях какво са постигнали"...

а и крайно смешно ми става,когато хора твърдящи,че са интелигентни,запознати с науката,историята,с разностранни интереси и т.н.,кажат че вярват в Бог?!?
замислете се,как ще има един човек или същество,което да ни наблюдава някъде от облаците (?!?) 24/7 и ще решава кой какво да прави,какво да му се случва,как да живее и кога да умира?! супер нелепо е,дори чисто логически... само дебил,който е социално-програмиран или човек от средновековието може да вярва в Бог...

няма Бог. разберете го.Мнението ти не е точно...защото съм сигурен, че и двамата разбират, прекрасно разбират, че бог е измислица! Мнението ми за божествата е, че това са обикновенни хора с необикновенни качества придадени им от някого, за да промива мозъци!!!

ScionOfStorm
10-13-2008, 18:55
атака (ти си, нали?), според мен манталитета до голяма степен бива обуславян от религията, която пък кове морални закони и етс. неща. Поне аз така го виждам, не знам за теб..

ScionOfStorm
10-13-2008, 19:02
хахах, итърнълке, не се шашкай.

Всъщност мисля, че нашият манталитет е такъв точно заради липсата на силна вяра. Нали уравнението за моралните закони го написах по-горе.

България => слаба вяра => слаб морал => наш манталитет, по-слаб от на другите държави.

Не казвам, че всеки трябва да се кланя на Бог и омгомг, колко съм религиозен. Аз си казах, че не съм.

Просто...като стартираща точка е добре да го има и то силно.

ScionOfStorm
10-13-2008, 19:09
Аз че съм слаб, съм слаб. Но виж, или ти не разбра, или аз го казах тъпо.


Просто...като стартираща точка е добре да го има и то силно.

Никога не съм бил прекалено религиозен, но съм го имал в мен. И оттам е тръгнал това, че имам МОРАЛ и морален кодекс, който се опитвам да спазвам. Може да не съм вярващ сега, но този кодекс и правила си остават вътре, попити са.

Отделно, че не съм вярващ, но вярвам в различни неща. Имах предвид като директен християнин. :)

Bianca
10-13-2008, 19:11
Вижте сега, тая тема е толкова необятна, колкото цялата Вселена. Защо въобще се захващате да спорите? Относно Бог винаги ще има спорове и конфликти.
Не задълбочавайте, доникъде няма да стигнете.

TERRORMACHINE
10-13-2008, 19:14
Вижте сега, тая тема е толкова необятна, колкото цялата Вселена. Защо въобще се захващате да спорите? Относно Бог винаги ще има спорове и конфликти.
Не задълбочавайте, доникъде няма да стигнете.По-добре да си тормозим мозъчетата с религия отколкото с номинации или коментари по снимки...

ScionOfStorm
10-13-2008, 19:15
Е ти в някакъв пълен безморален хаос ли искаш да живееш?
Иначе за програмирането си прав - ужасно нещо е, но пък социума е еволюирал достатъчно, да се надскачат тези летви.

Естествено, за религиозния човек това, което говорим сега ние с теб е супер богохулство и на другия полюс, но пък хората затова сме интересни.

ариецо, тормозиМ. щом е на я - само м.

TERRORMACHINE
10-13-2008, 19:19
като умра не искам да ме погребват,а да ме изгорят и праха ми да го хвърлят в морето примерно или на някое друго готино място... абсолютно НЕрелигиозен съм и НЕвярващ в тази манипулация,наречена "религия" :)Примерно на стадиона...

ScionOfStorm северозапада братле :wink:

ScionOfStorm
10-13-2008, 19:24
Атака, всеки си следва пътя, който е открил и има свой начин на живот. Правилен такъв няма...но пък стига факта, че на теб така ти харесва и ти е удобно. Това е хубаво :)

Аз моят още не го знам напълно, примерно :>

TERRORMACHINE
10-13-2008, 19:26
Атака, всеки си следва пътя, който е открил и има свой начин на живот. Правилен такъв няма...но пък стига факта, че на теб така ти харесва и ти е удобно. Това е хубаво :)

Аз моят още не го знам напълно, примерно :>Има време...стига да имаш желание

SWASTICA
10-13-2008, 19:53
Като допълнение към библейските документи за Божието съществуване, има и логични аргументи. Първият от тях е онтологичният аргумент. Най-известната форма на онтологичния аргумент в основата си използва понятието за Бога като доказателство за Божието съществуване. Той започва с определението за Бога като: ‘нещо, по-голямо и което не може да се зачене”. След това се твърди, че да се съществува е по-велико от това да не се съществува и, следователно, най-голямото възможно същество би трябвало да съществува. Ако Бог не съществува, тогава Бог няма да бъде най-голямото възможно същество, но това би противоречало на самото определение за Бога. Втори е телеологичният аргумент. Телеологичният аргумент е, че след като във вселената се проявява такъв удивителен замисъл, би трябвало да има и Божествен проектант, който да го е създал. Например, ако земята беше дори само на няколкостотин км по-близо или по-далеч от слънцето, на нея не би могъл да съществува животът, който в момента съществува. Ако съотношението между елементите в нашата атмосфера беше само с няколко процента по-различно, всяко живо същество на земята би умряло. Вероятността една единствена протеинова молекула да се образува случайно е 1 към 10243 (това е 10, следванo от 243 ‘0’). А една клетка се състои от милиони протеинови молекули.

Третият логичен аргумент в полза на съществуването на Бога се нарича космологичен аргумент. Всяко следствие е породено от някаква причина. Тази вселена и всичко в нея е следствие. Следователно, би трябвало да има нещо, което да е породило тяхното съществуване. И в крайна сметка, би трябвало да има нещо, което да е “не-причинено” и което да е причината, породила всичко останало. Това “не-причинено” нещо е Бог. Четвъртият аргумент е известен като морален аргумент. Всяка една култура в историята има някаква форма на закон. Всеки човек има усещане за това какво е добро и какво е зло. Убийството, лъжата, кражбата и аморалността са все неща, които всички култури отричат. Откъде идва това разбиране за добро и лошо, ако не от един свят Бог?

Независимо от всички тези аргументи Библията ни казва, че хората ще отхвърлят ясното и неоспоримо знание за Бога и вместо това ще повярват в лъжата. В Римляни 1:25 се заявява: “Те замениха Божията истина с лъжата и се поклониха и служиха на творението, вместо на Твореца, който е благословен до века. Амин.” Библията също така прокламира, че хората са без извинение за това, че не вярват в Бога: “Понеже от създанието на света това, което е невидимо у Него – вечната Му сила и божественост – се вижда ясно, разбираемо от творенията, така че те са без извинение” (Римляни 1:20).

Хората твърдят, че не вярват в Бога, защото не е “научно” или “защото няма доказателства”. Истинската причина е, че веднъж признали, че има Бог, те трябва също така да осъзнаят, че са отговорни пред Бога и се нуждаят от Неговото прощение (Римляни 3:23; 6:23). Ако Бог съществува, тогава ние ще отговаряме за действията си пред Него. Ако Бог не съществува, тогава ще можем да правим каквото си поискаме без да се безпокоим, че Бог ще ни съди. Мисля, че именно поради тази причина теорията за еволюцията се приема от толкова много хора в нашето общество – защото дава на хората алтернатива на вярата в Създателя–Бог. Бог съществува и в крайна сметка всеки знае, че Той съществува. Самият факт, че някои толкова агресивно се опитват да оспорят съществуването Му, сам по себе си е аргумент в полза на Неговото съществуване.

Позволете ми да ви дам още един аргумент в полза на Божието съществуване. Откъде лично аз знам, че Бог съществува? Знам това, защото всеки ден разговарям с Него. Аз не чувам глас, който да ми говори, но усещам Неговото присъствие и водителство, познавам любовта Му, копнея за благодатта Му. В живота ми са се случвали неща, които нямат никакво друго обяснение освен това, че Бог съществува. Бог в своята милост по чудотворен начин ме е спасил и е променил живота ми, така че не мога да не призная, че Той съществува и да не го хваля за това. Никой от тези аргументи поотделно или взети заедно не могат да убедят някого, че Бог съществува, ако този човек отказва да признае онова, което толкова ясно се вижда. И на края, Божието съществуване трябва да се приеме чрез вяра (Евреи 11:6). Вярата в Бога не е скок в тъмното, а уверена стъпка напред в добре осветена стая, в която вече се намират 90% от хората на земята.
из един сайт..
А и Михал Гелер е доказал съществуването му... Донякъде...

5StaR
10-13-2008, 20:00
Откъде лично аз знам, че Бог съществува? Знам това, защото всеки ден разговарям с Него. Аз не чувам глас, който да ми говори, но усещам Неговото присъствие и водителство, познавам любовта Му, копнея за благодатта Му.

Добре до ся мненията ти са ми харесвали ама тука ме хвърли в тъча..

SWASTICA
10-13-2008, 20:15
Откъде лично аз знам, че Бог съществува? Знам това, защото всеки ден разговарям с Него. Аз не чувам глас, който да ми говори, но усещам Неговото присъствие и водителство, познавам любовта Му, копнея за благодатта Му.

Добре до ся мненията ти са ми харесвали ама тука ме хвърли в тъча..
Това да ти прилича на моя мисъл?

TERRORMACHINE
10-13-2008, 22:05
Свастика...пълни глупости...дай точните доказателства за неговите действия!!!

5StaR
10-13-2008, 22:07
Откъде лично аз знам, че Бог съществува? Знам това, защото всеки ден разговарям с Него. Аз не чувам глас, който да ми говори, но усещам Неговото присъствие и водителство, познавам любовта Му, копнея за благодатта Му.

Добре до ся мненията ти са ми харесвали ама тука ме хвърли в тъча..
Това да ти прилича на моя мисъл?

нз ти го постваш :>

TERRORMACHINE
10-13-2008, 22:28
Господ ми даде 6 000 марки,е как да не съм Му благодарен!!!!!!!!!!Баце на мен ми даде 6000 еврейчета... 8)

SiegHeil
10-13-2008, 22:31
Явно те е ограничил от други неща 8-) ^

InitialD
10-13-2008, 22:40
Пак се вкарахте в лошите антисемитски филми!!!

Ето ви малко "еврейчета" или по-скоро еврейки които ще ви сритат задниците!!!

http://img362.imageshack.us/img362/491/israel116sa.jpg

gbemXVII
10-13-2008, 22:55
Пак се вкарахте в лошите антисемитски филми!!!

Ето ви малко "еврейчета" или по-скоро еврейки които ще ви сритат задниците!!!

http://img362.imageshack.us/img362/491/israel116sa.jpg
Ква е тая сган?

InitialD
10-13-2008, 23:04
Големи сте мечтатели .. ама грешите и за мен и за тях!!!

nencuHka
10-14-2008, 10:45
Благодаря ви ,че обърнахте темата на спор ...
Исках да кажа колко много нелепи случки има в днешно време и как те се случват точно в моя град и на мои роднини и приятели..исках да кажа колко много съжалявам за Киро , за сестра ми и за останалите ,които станаха жертва на било то даден човек или на собствената си непредпазливост или не знам как да го нарека ..
Не целях това,което вие започнахте ,но както и да е ..благодаря ви и за отделеното внимание и отношението ви към темата.. :shock: :?

SiegHeil
10-15-2008, 09:40
Пак се вкарахте в лошите антисемитски филми!!!

Ето ви малко "еврейчета" или по-скоро еврейки които ще ви сритат задниците!!!

http://img362.imageshack.us/img362/491/israel116sa.jpg
И аз с пушка мога да ритам всеки задник.. ^^

SiegHeil
10-15-2008, 09:44
Крафт мага-та е голяма работа, да...доста е злобно ама си е чиста педерасия..