PDA

View Full Version : "Има ли любов, приятелсвото умира"



4epHo0KaTa_Lady
10-12-2008, 14:47
Здравейте ! Искам да споделя и да чуя Вашите мнения относно моят проблем.. Та значи имам си един приятел ..с който в един момент разбрахме, че чуствата ни са повече от приятелски и на всичкото отгоре ВЗАИМНи .. ! И какво стана ..решихме че прителството ще е над любовта, защото всички казват : "Има ли любов, приятелсвото умира", а ние държим мн един на друг.. Той си намери друга (преживях го :shock: :shock: ).. нали ми е приятел как мога да му мисля лошото .. траех си :( :( В един момент той се осъзна и нещата се оправиха понеже се бяхме отдалечили един от друг. И преди няколко дни се целунахме .. и на двата ни беше приятно ..но пак същото (само приятели) Грешим ли в това си решение или .. Според вас ?

Моля без упреци !
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО ! :) :) :) :)

vilinanova
10-12-2008, 14:53
Защо не седнеш и не поговориш с него, щом ти е бил приятел и то добър трябва да те разбре.РАзговорите решават проблема :P

AFT
10-12-2008, 14:57
Абе, тая гениална мисъл не се ли отнася само когато единия харесва/обича другия, ама на него не му отговарят със същото? Вие ако тръгнете, да не би да не си останете приятели. о.О Нещо не можах да ти схвана логиката..

All_alone
10-12-2008, 14:57
Щом изпитвате любов един към друг,кого заблуждавате,че сте просто приятели? :smt052 Аз имах приятел (така си мислех) , с когото бяхме неразделни повече от 4 години...и накрая се оказа,че е бил влюбен в мен през цялото време...Та,колкото и да е тъжна тази истина-няма приятелство между жена и мъж,рано или късно..единият от двамата се влюбва :smt055 ..и всичко се разваля! :( Обаче във вашия случай,любовта е взаимна...и аз лично не намирам причина поради която да не сте заедно,не само като приятели... :)

Успех!
П.С. ..Любовта е най-хубавото нещо в този живот!Не я оставяй да си иде,ще съжаляваш.. :(

FootballManager
10-12-2008, 15:46
Пробвайте,пък ако приятелството започне да изчезва,скъсайте! 8)

NaNa_SladuRana
10-12-2008, 15:47
когато има любов,приятелството изчезва.Във вашия случаи е вярно,защото любовта замества приятелството ви,тъй като е по-силна.Както химичните съединения,по-силния елемент в групата измества по-слабия и става ново съединение...Та мисълта ми е кого заблуждавате?Тръгвайте и не му мислете,от личен опит ти го казвам,защото в момента съм хипер благодарна и естествено щастлива,че с един от най-близките ми хора сме заеднои всичко е розово
:)

Jumbie483
10-12-2008, 15:48
Ех..колко позната история, само че при мен чувствата не бяха споделени (от мен). Мислех че сме само приятели, но след дооста дълги години, той ми каза, че е влюбен. Аз не бях и това сложи края на нашето приятелство.
А при вас щом чувствата ви са взаимни, тръгвайте...приятелството ще се запази ;) Както казват хората: Любов, която не е основана на приятелство е като къща, построена на пясъка !!!

soul1199
10-12-2008, 15:51
Щом изпитвате любов един към друг,кого заблуждавате,че сте просто приятели? :smt052 Аз имах приятел (така си мислех) , с когото бяхме неразделни повече от 4 години...и накрая се оказа,че е бил влюбен в мен през цялото време...Та,колкото и да е тъжна тази истина-няма приятелство между жена и мъж,рано или късно..единият от двамата се влюбва :smt055 ..и всичко се разваля! :( Обаче във вашия случай,любовта е взаимна...и аз лично не намирам причина поради която да не сте заедно,не само като приятели... :)

Успех!
П.С. ..Любовта е най-хубавото нещо в този живот!Не я оставяй да си иде,ще съжаляваш.. :(napulno suglasna

sextazy_baby
10-12-2008, 15:57
Мацко,кой заблуждавате в случая - ами себе си.Мисля че и на двамата ще ви е най-добре ако се получи нещо повече от приятелство между вас,а и вие го искате,така че няма какво да го мислите

lady3
10-12-2008, 17:06
az bih kazala slednoto.. naistina ima slu4ai v koito lubovta umiva priqtelstvoto , no ne e to4no taka .. v smisyl 4e kogato si s nqkogo za da ima pylnocenna i dobra vryzka trqbva da se spodelq, a tova go pravqt i priqtelite.. a kato bonus idvat intimnostite i lubovta :) ta ne se pritesnqvaite da bydete zaedno ne samo kato priqteli, no i kato dvoika :)

GabisiTa
10-12-2008, 17:10
Не виждам защо да не бъдете заедно? Щом и двамата споделяте чувствата си, не мисля че ще имате проблем, няма смисъл да се измъчвате и да се правите, че не изпитвате нищо един към друг... А и в една връзка също е важно да има приятелство. Успех :)

SheMeTcHeTo
10-12-2008, 17:34
"Приятелството може да завърши с любов, но любовта с приятелство - не. " :) Може да сте били много добри приятели и да сте си останали такива, ако не са се появили по-специалните чувства... но "Любовта не пита, а връхлита." ... и сега вече няма как да бъдете приятели щом се ражда любовта... просто се предайте на чувствата си, вместо да се заблуждавате в приятелството, което вече го няма... :) (май го написах малко объркано, но дано ме разбереш :D ) 8)

*.~*` *~* anaRial *.~*.`*
10-12-2008, 17:42
Какви са тия глупави клишета? :? Нали ако има приятелство и то е истинско, любовта само може да го направи още по - прекрасно.. Какво по - хубаво от това любимият ти човек да ти бъде и най - добрият приятел? Едното не пречи на другото... Освен това, дори и да не изпитва чувства към теб, ако ти е истински приятел няма да те изостави.. ;) Откъде тия предубедености... само ви пречат да си живеете живота както трябва(:

4epHo0KaTa_Lady
10-12-2008, 18:01
мерси на всички ! :grin:

NaNa_SladuRana
10-12-2008, 18:09
моля.после да разкажеш какво е станало :grin:

samoubiika
10-12-2008, 21:40
Господи ;д;д поредната история,за "обичам го,обаче ми е бест фр".според мен "Приятелството често завършва с любов,но любовта с приятелство-никога!" еее мега вярно!
Приятелството го има по време на връзката...та нали това е най важно?да не сте само партньори...да има разбиране,уважение,любов!Т ва са приятелите!
Когато любовта приключи,приятелството се изпарява...защото най-често за единия любовта приключва по-бързо и просто края се вижда.Края на любовта е настъпил,на връзката настъпва,а на приятелството идва края с думите "Не те обичам вече"...

MaLkaTa_LaDy
10-14-2008, 11:35
Спокойно, и аз съм в почти същата ситуация. Трябва да си изясните кой какво иска. Не може да продължавате така. Не съм сългасна, че любовта не може да завърши с приятелство. Всичко е възможно. Зависи от характерите на двамата.

Sigrina
10-14-2008, 11:45
Ох, това са пълни глупости :)
Един милион пъти вече сигурно го казах това, но пак ще го кажа.
С настоящия ми приятел бяхме 2 години приятели преди да тръгнем.
За да имаш хубава, сериозна и истинска връзка с някой, трябва да сте преди всичко приятели и след това всичко останало...

Niakoitam
10-14-2008, 14:31
Здравейте ! Искам да споделя и да чуя Вашите мнения относно моят проблем.. Та значи имам си един приятел ..с който в един момент разбрахме, че чуствата ни са повече от приятелски и на всичкото отгоре ВЗАИМНи .. ! И какво стана ..решихме че прителството ще е над любовта, защото всички казват : "Има ли любов, приятелсвото умира", а ние държим мн един на друг.. Той си намери друга (преживях го :shock: :shock: ).. нали ми е приятел как мога да му мисля лошото .. траех си :( :( В един момент той се осъзна и нещата се оправиха понеже се бяхме отдалечили един от друг. И преди няколко дни се целунахме .. и на двата ни беше приятно ..но пак същото (само приятели) Грешим ли в това си решение или .. Според вас ?

Моля без упреци !
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО ! :) :) :) :)

Ей момиче ама не се излагайте,действайте.Щом и на двамата чувствата ви са повече от приятелски какво ви пречи.Това е Най-хубавата любов.Любовта убивала приятелството.Вие двамата опитвайки се да спасите приятелството си бягате от още по доброто.Любовта съпроводена и с приятелство е най-хубавата.Много хора търсят това,включително и аз.Виж ако е несподелена вече е друг въпрос,но вие бягате от щастието си просто.

sasha_90
10-14-2008, 14:41
В твоя случай не мисля,че ще успеете да сте само приятели.Винаги ще има моменти на слабост и ще се изкушавате да се целунете.А кой знае,някой ден може да стигнете и по-долеч.Тогава за какво приятелство говорим?

snejana67
10-14-2008, 15:38
:) да не забравиш да разкажеш еи :D :D

SuperBadSuperFresh
10-14-2008, 18:46
ми моята история....
бях страшно близка с едно момче,но си имах приятел когото обичах.тойбеше влюбен в мен,но ме разбра.подкрепяше ме.няколко месеца след това се разделих много гадно със приятелят ми.той ми каза ако имаш нужда ела.харесвах го а след като осъзнах че нищо не ни пречи да сме заедно може да е лекарството ми...не искахме да губим приятелството си.ходехме си,но даже на себе си казвахме че сме само приятели.един ден ми каза:писна ми от тия приятелсва моя си си.знаеш ли за колко? Седмица... сега си пишем от дъжд на вятър,въпреки уговорките да си останем близки.така че сама си води изводи :(

4epHo0KaTa_Lady
10-15-2008, 12:11
амии явно няма се се получат нещата между нас .. :( :( значи в момента той е на мнение,че предпочита да сме само приятели.. Нямало нужда от тея удоволствия(секс,целувки и т.н), защото държал на мен и можело и без това да минем.. е как да го разбирам мамка му :? :? :? До вчера всичко 6+, а сега.. Мнения ?!


МЕРСИ ПРЕДВАРИТЕЛНО ! :-) :-)

NaNa_SladuRana
10-15-2008, 12:35
амии явно няма се се получат нещата между нас .. :( :( значи в момента той е на мнение,че предпочита да сме само приятели.. Нямало нужда от тея удоволствия(секс,целувки и т.н), защото държал на мен и можело и без това да минем.. е как да го разбирам мамка му :? :? :? До вчера всичко 6+, а сега.. Мнения ?!


МЕРСИ ПРЕДВАРИТЕЛНО ! :-) :-)
ми явно май само ти го харесваш.Не знам при мен нещата винаги стават толкова бързо,че не моага да се осъзная,а вие и го мислите и премисляте и 3/4 пъти си сменяте мнението,а аз просто чуствам нужда да направя нещо и го правя.Ако наистина споделяше любовта ти защо все още не сте се взели както се казва