PDA

View Full Version : Кой какво иска и дали наистина го иска?...........



div_kozel
10-12-2008, 15:36
Здравейте, аз вече съм излязъл от тийнейджърската възраст, но реших да напиша тази тема с цел дискусия на една, според мен, интересна тема. Аз много отдавна влизам в този форум, може би от самото му създаване – многократно съм писал теми с молба за съвет, и аз някой път съм писъл отговори на теми, в които някой е молил за съвет, а пък и много пъти просто съм чел най-различни неща и доста съм се образовал. Сега искам да споделя малко личен опит. Всичко, което ще напиша е мой личен опит или се е случило около мен през тези доста интересни години – тийнейдъжрските.

Значи аз съм човек, който за себе си твърдя, че имам изградени принципи и определени ценности. Аз лично много държа на сериозните връзки (да вмъкна, че за мен показател за една връзка дали е сериозна не е времето, ами отношенията между двамата – двама души може да са заедно от един месец, но връзката им може да е много по-сериозно от двама, които са заедно една година), твърдо държа на чувствата и мисля, че те са единственото, което наистина може да ни накара да се чувстваме щастливи (или нещастни). Също така много държа на кавалерството. Винаги, когато съм с момиче се старая максимално да бъда кавалер и да се съобразявам с нея.Твърдо съм против секса без чувства, секса за една вечер, женкарството (или наречено по друг начин – бройкаджииството) и изневярата. Аз лично мисля, че секса не е само едно физическо удоволствие. Аз мисля, че секса е в пъти по-хубав, когато се прави с чувства, защото тогава желанието на човек не е само да се задоволи, ами по-скоро да направи така, че партньора му да се чувства добре. Секса е невероятен, когато ти пука за другия и имаш желание да го накараш да се чувства невероятно и когато видиш, че това стане се чувстваш стотици пъти по-добре, отколкото от самото удоволствие, което усещаш с тялото си. Знам, че има много хора, които мислят принципите ми за отживелица, и че в днешно време човек да мисли така е глупаво; че секса е важен, чувствата не; дори, че чувствата не съществуват, а има само удоволствие. Знам, че има хора, които ме мислят за женчо, путьо и много такива подобни думи. Има и хора, които имат подобни на моите принципи, които държат на романтиката и истинските отношения – особено много момичета, които биха искали такива отношения, но дали е така?.......

Значи аз съм имал три връзки до сега, като съм правил секс с две от момичетата. Първото момиче, с което бях имаше подобни принципи на моите (или поне аз така си мислех), което страшно много ме радваше! Преди мен тя е била с човек, който изобщо не я е уважавал и дори според мен не я е приемал с равностойно човешко същество. Изглежда тя е била доста влюбена в него и той се е възползвал от това... Тя трябвало винаги да се съобразява с него, винаги той казвал какво и как да правят; често се карали, той и викал редовно, дори я е обиждал; дори и в секса не и е обръщал много внимание и си е гледал само неговото удоволствие. Тя се е надявала да го промени и постоянно се е опитвала до го направи, но не е успяла и за това се е разделила с него. Аз лично съм я бях чул как споделя с приятели как иска да бъде с момче, което да я уважава, да се съобразява с нея, винаги тя да е на първо място, да бъде кавалер и да не иска да е с нея само заради секса. Тези думи изключително много ме зарадваха. Аз от доста време я харесвах и известно време след това ние се събрахме. От начало връзката ни беше невероятна! На нея много и допадаше, че тя винаги е на първо място, че аз винаги се съобразявах с това какво на нея и се прави, че аз винаги се стараех тя да се чувства добре, удобно, приятно и т.н. А на мен това ми доставяше още повече удоволствие! Прекарвахме си невероятно времето заедно! Допаднахме си изключително много. Тя очевидно беше много щастлива от факта, че аз толкова много държа и се грижа за нея. Така изкарахме почти половин година. Обаче по едно време тя се промени – личеше и, че не и допада като се виждаме, изглеждаше безразлична, изглеждаше отегчена, дори тъжна... Малко след това дойде и раздялата. Като се разделихме тя обясни какво я е накарало да не се чувства добре – тя ми каза, че съм се държал като п*тка. Било много тъпо, че винаги съм се съобразявал с нея, било много тъпо, че съм бил толкова мил (направо не вярвах на това, което чувах). Трябвало да съм показвал, че съм мъж и да си отстоявам моето си – демек да не се съобразявам с нея, ами да си правя това, което аз искам. Не било интересно без да има някой скандал от време на време. Трябвало да съм бил показвал, че съм мъж и да повишавам тон от време на време. Трябвало да бъда по-груб (така се държали истинските мъже). Било трябвало да я игнорирам от време на време за да имало някакъв интерес. Не било интересно като знаела, че всичко е ОК между нас. Иначе съм бил много забавен, добре изглеждащ, добър в леглото, но не съм бил истински мъж. Изобщо не можех да повярвам на това, което тя каза. Много трудно приех раздялата. И сега мисля, че това е била най-силната ми любов до сега. След раздялата си с мен, тя се върна при бившия си и заедно изкараха около година и после се разделиха след като той я е ударил няколко пъти. След това тя имаше десетки гаджета и в следващите години тя пропадна много надолу морално. Сега няма нищо общо с невероятното момиче, което бях опознал тогава. Невероятния характер отиде в нищото.

Доста време след това се запознах с друго невероятно момиче, което също изглеждаше, че споделя моите принципи. След известно време се събрахме. Тя беше девствена и сподели, че до сега не е имала много дълга или сериозна връзка, защото всички с които е била са искали да правят секс, а тя все още не е искала и за това са се разделяли. Аз и казах, че аз не искам да съм с нея само заради секс, ами заради нея самата (което наистина беше така) и няма да я притискам по никакъв начин да правим секс и ще го направим само ако и когато тя поиска. Тя много се зарадва от този факт и каза, че с точно такъв човек искала да бъде. Много и допадна моето отношение, моите принципи и начина по който се отнасях с нея. Ние с нея само се натискахме, петинг, орална любов и по този начин ни беше много приятно и на двамата. Един път като се бяхме разгорещили доста, тя каза (ще се опитам да цитирам): “леле, колко ти е твърд, усещам как едвам издържаш, сигурно много искаш да си го набуташ яко в мен и да ме чукаш като животно”. Това не беше далеч от истината, но понеже не исках да си помисли, че я притискам и и казах, че не е точно така, и че не е чак толкова силно желанието ми и да не се притеснява, и че ще правим секс, когато тя поиска. Тя каза, че се радва, че го казвам, обаче физиономията и се промени по някакъв негативен начин. Около седмица по-късно тя каза, че иска да се разделим (бяхме около 5 месеца заедно). Тя обясни, че причината била в това, че не се чувствала истински желана жена. Обясни ми и какво има предвид – даде ми пример със ситуацията, която описах по-горе. Каза, че одобрява това, което съм казал, но от друга страна се е почувствала нежелана. Каза, че, според нея, един мъж в такава разгорещена ситуация трябва да е като диво животно. Щяла да се почувства по-добре ако съм бил казал, че искам да я изчукам като животно. Аз я попитах дали пък не искала да ми намекне нещо, но тя каза, че не е искала и не мисли, че е готова за секс още, но тогава била искала да чуе, че я желая неустоимо. После каза, че и липсвало пощипванията по дупето и опипванията във всякакви ситуации. Тя каза, че предпочита партньора и да я опипва почти винаги, което било показвало, че е желана. Аз принципно не мисля, че е нормално това да се прави постоянно и навсякъде, но и от друга страна се въздържах, за да не си помисли, че я притискам да правим секс. Друго нещо било, че винаги тя започвала и била инициатора, когато сме се натискали. Това беше така, но аз се въздържах аз да започвам по същата причина – не исках да си помисли, че я притискам нещо. После пак чух подобно нещо като при първата ми раздяла – бил съм много свестен, времето изкарано с мен било много приятно, бил съм добър в леглото (в случая с ръцете и езика), но не съм можел да я накарам да се почувства желана. След като се разделихме тя се събра с един от бившите и кандидати и е правила секс с него една седмица след това. Два месеца по-късно той я е зарязал като директно и казал, че не му е интересна. Тази раздяла, като ли че я приех по-леко от предишната, но все пак ми беше много трудно да повярвам това, което стана.

Малко по-натам във времето се запознах с третото момиче, с което бях. Тя не беше си имала приятел преди това. Разказваше, че всички, с които е излизала не са и допадали и за това не е започвала връзка. По-късно, като я опознах разбрах, че не точно това е причината. По-скоро причината е в нейните приятелки, които са имали само горчив опит от техните връзки и тя се е плашила и при нея да не се случи така – нейните приятелки са се оплаквали, че всичките момчета, с които са били или са били с тях сама заради секса, или са ги лъжели и са се държали с тях лошо, или са им изневерявали и подобни. Ние с нея доста време се виждахме само като приятели, докато тя наистина се увери, че аз имам по-високи принципи и ценности. Като се виждахме само като приятели си допаднахме страшно много като характери и след време се събрахме. Това беше най-дългата ми връзка – почти една година. Също беше невероятно връзка за мен. Пък и тя се чувстваше много добре с мен. Много се радваше, че е намерила свестен, много стабилен, човек, на който може да се вярва и да се има доверие, човек, за който е сигурна, че няма да я лъже или изневерява (нейни думи от началото на нашата връзка). Аз и бях първия човек, с който тя прави секс. Връзката ни беше идеална. Обаче по едно време започна нещо вече познато за мен. Тя се промени. Започна да се държи страно, отдалечаваше се от мен. Личеше и, че не се чувства добре, изглеждаше тъжна. Питах я дали има някакъв проблем – тя твърдеше, че няма. Молих я да ми каже, но не искаше. Това продължи доста време – два-три месеца. Най-накрая тя сподели, че иска да се разделим, защото се чувствала безкрайно нещастна с мен. Имах чувството, че ме уби. Обясни, че тази сигурна и стабилна връзка не я кара да се чувства добре. Усещала, че има нужда от разнообразие (но не в нещата, които правим заедно – те били достатъчно разнообразни и интересни) в отношенията ни. Искала да изпита малко интрига... Обясни ми, че и на нея и се искало като на приятелките и да се бори за да подържа интереса ми към нея. При мен това не било възможно защото знаела и усещала, че аз съм 100% с нея и не губя интерес дори и за мината (което наистина си беше така). Искала да изпита малко страх от това, че може да флиртувам с други момичета, дори от това, че може да и изневерявам. Прекалената сигурност във връзката не била интересна за нея. Била се чувствала глупаво, когато се събирали с приятелките си и само тя нямала какво да сподели относно страх и несигурност във връзката и. Искало и се и тя да сподели някакво опасение за мен. Въпреки, че имала силни чувства към мен не можела да се почувства значима. Трябвало от време на време да имало някакви интрига. Затова се е чувствала нещастна с мен последните месеци. И така се разделихме. Вече не знаех в какво да вярвам. Докато все още чувах нещо за това момиче разбрах, че има връзки за по няколко седмици и постоянно сменя гаджетата си.

Аз лично мисля, че аз съм бил отражение на това, което много момичета казват, че искат. Очевидно нещата не са такива каквито изглеждат. Къде е истината? Момичетата казват, че искат нещо, а в същност им се иска точно това, от което се оплакват.

Надявам се да се получи една хубава дискусия на тази тема. Ще се радвам да пишат хора с най-различни мнения. Принципно аз съм предпоследна година студент по психология и тези теми са ми интересни не само от гледна точна на личния ми опит, но и от гледна точка на науката, която изучавам, за това се надявам на една обширна и интересна дискусия, в която ще се опитам да участвам активно. Благодаря на всички, които ще прочетат тази огромна тема, и които ще участват в дискусията.

jghgh
10-12-2008, 16:10
Тъпи путки.
Явно като си лесен, не си интересен, ако много се правиш "по-добре да ме забравиш"...
Не залитай в крайностите на доброто.
И нещата които са ни на тепсия наистина не са интересни.

Не знам какво да кажа, но като ти прочетох историята ми стана наистина много тъжно и се замислих как жените сме толкова глупави понякога 8-) А всъщност и хората като цяло ...

Щастието е като топката, като дойде при тебе я риташ... после ревеш че не можеш да я стигнеш...

Не знам. Бъди гад и ги разпорвай, да се научат...

nicolepcd
10-12-2008, 16:21
Направо ме уби :shock:

FootballManager
10-12-2008, 16:23
Подкрепям принципите ти,аз съм почти същия! :)

TheLittleAngel
10-12-2008, 16:35
Кофти се е получило при теб. Аз лично щях да се радвам, че имам такъв човек до себе си. Падам си голяма романтичка, какво да се прави... (blush)

MostHated
10-12-2008, 16:50
на мен ми стана тъжно като видях колко си написал...
и верно много си се образовал, като ти видях ник-а направо ме закопа!

sextazy_baby
10-12-2008, 16:58
Направо ме разби...див козел

Presley
10-12-2008, 17:31
Оф,прекалено дълго е.

cord
10-12-2008, 17:47
Александра Потър - Внимавай какво си пожелаваш защото може да се сбъдне... Хубава книга, която обяснява някои неща...

soulripper
10-12-2008, 18:09
приятелю, не знам на колкко години си, аз съм над 20 и ти казвам,че когато аз искам обвързване до живот, ще си търся такъв като теб!Баща ми е такъв, много го уважавам и обичам, но за съжаление аз не можах да намеря достатъчно сериознен мъж до момента.
Наистина -знам, че за да прекараш спокойно живота си с някой, той трябва да е такъв, какъвто се описваш (надявам се да е истина).
А твоите приятелки-явно това, че си им бил първи не им е позволило да те оценят по достойнство, бъди сигурен-след време ще разберат, че са сгрешили.Боклуци много на този свят, особено в партирахална БГ!
Ужасявам се от това, как мъжете ни мислят за по-долна класа, за предмет, за онази дето трябва да готви и пере...а ние не сме слугини, имаме чувства и т.н.
Та за финал-можеш да си сигурен, че такива като теб не са "балъци" и "п*тки", както те е нарекла някоя смотана гъска без мозък.
Наскоро се запознах по работа с едно момче, което се държеше страшно кавалерски, отстъпва място на жените, отваря врати и се държи супер свястно- честно казано му се възхитих!Сякаш не бях в БГ!
Така че, бъди себе си, ще намериш някоя, която оценява всичко, което си! :)

*.~*` *~* anaRial *.~*.`*
10-12-2008, 18:12
Може би истината е някъде по средата... Да речем..колкото и да е хубаво едно нещо, ако всеки ден е едно и също и няма и капка разнообразие, вече не е същото.. Под разнообразие нямам предвид изневери и поводи за ревност или пък грубо отношение.... И аз не съм сиг за какво разнообразие точно говоря.. но не трябва да се оставяте всеки ден да ви е еднакъв.. абе.. не си срещнал подходящото момиче, според мен.. Сиг има и такива точно като теб, просто трябва да изчакаш..

Veno0m
10-12-2008, 18:14
Прочетох цялата тема и моето мнение по проблема е,че тези момичета с които си бил..наистина не са знаели със сигурност какво желаят истински! Или по-точно..не са притежавали такива като твоите ценности и такова като твоето уважение, което показваш. Просто не са те заслужавали. Наистина немога да ги разбера.. трудно ми е! :-o А пък и не съм толкова голяма за да имам опит и да дам някакво по-обширно мнение по въпроса... Но наистина скоро не бях попадала на тема,която толкова ме заинтригува и ме накара да се замисля.. Хубаво е, че има такива хора, които показват и споделят личен опит с други, които тепърва ще преминават през този период.. :)

Vichko0o
10-12-2008, 19:09
Това което прочетох е точно копие на това, което аз преживявам в момента ! С разликата, че съм на 19 ! Но за явно по краткия ми живот от твоят разбрах едно нещо, момиче угодия НЯМА !!!!!!! Каквото и да направиш каквото и да кажеш, както и да постъпиш, никога няма да успееш да угодиш ...... Аз лично се чудя как може да казваш какви "мечти" имаш и т.н и когато те почнат да се сбъдват да ги пропиляваш.... Просто съм шашнат от това колко деградирали хора има и от това колко по зле стават нещата .... Най-вече се панирам от факта, че аз вървя точно по твоите следи и стигам до абсолютно същите задънени улици .... После хората казват, че живота е такъв какъвто си го направиш ... Еми да но аз съм на мнение, че, живота е такъв какъвто ТИ ГО направят ..... Докато четях темата просто ченето ми се удари в земята от това колко прости хора съществуват ... Но едно знам със сигурност и то явно ще остане докато свят съществува - "колкото повече добро правиш за някой, толкова по лошо ще ти се отплатят за това" ! Аз лично вече съжалявам, че в този шибан живот и в най-хубавите ми години аз трябваше да ги пропилея така, че да угодя на останалите, а не на себе си ... Продължавай в същия дух искрено ти пожелавам да намериш момичето което ще оцени това което си и ще бъде с теб достатъчно дълго за да изживеете нещо невероятно !

samoubiika
10-12-2008, 22:01
е,айде сега...ника не е проблема ;д;д и моя ник е един смотан.
въпреки,че съм момиче,аз също имам подобни на твоите принципи!
мечтая за човек като теб,който когато е с 1 е само с нея,с никоя друга.който не лъже и не се възползва.
е...вярно...би ме издразнило 'той' със всичко да се съгласява...все пак тряа да ми вдига нещо адреналина ;д;д кръвното ми как ше се качи ;д;д нещо ше ми има,нема да се чувствам окей ;д
говоря за малък спор за нещо дребно примерно...аз предлагам да отидем да гледаме "Барби-Рапундзел" на кино и той д ами каже добре...наистина ше ми стане тъпо ;д;д шото некфо...ТОВА Е БАРБИ БЕ ХОРА!Понякога наистина трябва да отстояваш желанията си,не се превръщай като роб за тях...мил и нежен...не я пришпорва за нищо,не и противоречи,не и се опълчва,не я лъже...прекалено прекрасно за да е истина...може би девойките са се осъмнили в цялата история...а може би работата е друга-просто наистина жените сме ебати тъпите путки!

искрено ти желая да срещнеш онази единствената!която ще уважава интересите ти и ще се радва да е в кръга на нещата и по-точно в ТВОЯ кръг на нещата.която няма да те зареже,защото си мил и нежен с нея!пожелавам ти да я срещнеш и да не я загубиш...защото си свястно момче и просто не заслужаваш това!

Valkyrie
10-12-2008, 22:55
Да, бе, от три жени почна да си вадиш ебати генералните изводи.
Спор няма, ти си добър човек. Но работата е там, че според мен жените нямат нужда само от нежност, романтика, от това да чувстват, че са на първо място, от сигурност. Мъжете нямат нужда само от секс, внимание, мусака, някой да им пере чорапите, не е достатъчно само да са обичани и да получават всичкото внимание на човека, който ги обича. И мъжете, и жените имат нужда човекът до тях да е на първо място личност. Да има характер, да има мнение, да има собствени желания и да не се притеснява да ги изразява. Защото от това, което описа, останах с впечатление, че винаги си се стремил да изградиш един розов приказен дворец, изолиран от реалността, в който твоята половинка да живее като принцесата, на която всичките желания се изпълняват.
Изразявам своето мнение и от опита си с двамата невероятни мъже, с които съм имала сериозни връзки, мога да ти кажа това, което мисля. Ще говоря само за настоящата си връзка, като почти всичко важи и за тази с предишния ми приятел.
Обичам мъжа си заради всичките пъти, когато се е съобразявал с мен и е изпълнявал желанията ми,а го обичам още повече заради всичките пъти, когато не е изпълнявал желанията и прищевките ми, защото това няма да му бъде приятно, няма да му е интересно, няма да му достави удоволствие. И до ден днешен не мога да го накарам да излезем с мои приятелки някъде, ами си седя самичка, когато всички са си довели гаджетата. Не иска да излиза с тях, защото не му били интересни, нямало за какво да си говорят. На молбата ми "Аре да увеличиш субтитрите, че не виждам, моля те" отговаря с "И ти знаеш как се прави т'ва, ходи си ги увеличи, 'се пак ти не виждаш, а не аз". От една седмица му мрънкам, че имам нужда от боядисване на косата, а няма кой да го направи, моля го, а той ми отказва - не знаел как се правело, "Абе, въобще 'що ме занимаваш с глупости". Не иска да ми направи кафе, 'щото аз съм си у нас, не е като да съм му на гости, знам къде стои всичко необходимо за целта, а и той кафе не пие. Не сменява песента, която слуша, въпреки че мен ме дразни, защото на него му харесва. А на мен той ми харесва такъв, заради това, че е истински. Защото смисълът на любовта не е човекът до теб да се превърне в роб на всичките ти желания, като понякога спира да бъде себе си, за да ги изпълнява. Не може да доставяш на другия удоволствие с цената на това да правиш неща, които не би направил иначе (примерът с Барби-Рапундзел е много подходящ), което противоречи на твоите вкусове, на твоя характер. Може би наистина момичетата понякога си мечтаят за принца от приказките, но това е, защото не са го срещали. Но все пак знаят, че той не съществува, затова когато се появи някой, който се държи като него, те знаят, че той не е истински. Че един човек може да е идеален за теб, но не може да е идеален сам по себе си, просто знаят, че приказките са различни от действителността, и всичко, което тече като приказка, просто не е истинско, не е естествено.
Далеч съм от мисълта, обаче, че е възможно да имаш сериозна връзка (било то измервана само във време), в която двамата души никога не си противоречат, а единият винаги се съгласява с другия. Мисълта ми е, че не е фатално понякога да казваш "не", а също и не е хубаво да криеш, да премълчаваш или да лъжеш за чувствата си, защото мислиш, че за човека до теб това е по-добре, или пък защото си мислиш, че той това иска да чуе.
Всичко трябва да бъде естествено, защото само така можеш да оцениш дали е наистина красиво, или пък само така ти се е сторило на пръв поглед.

div_kozel
10-15-2008, 19:06
Много се радвам, че заформиха доста коментари по темата!

Първо искам да вмъкна нещо по повод ник-а ми – това е един мой прякор, който мои приятели ми измислиха отдавна. Историята е дълга и малко скучна, за това ще си я спестя. Малко ми е странно как има хора, които могат да бъдат резервирани към някой само заради един ник – все пак това е едно фиктивно име в интернет. Пощенската ми кутия е със същия ник. Понеже почти не ползвам интернет сайтове, които изискват регистрация, почти никъде не съм се регистрирал. Преди в този форум можеше да се пише абсолютно анонимно. Сега исках да напиша тази тема и за това трябваше да се регистрирам и реших ник-а ми да е същия като този на пощенската ми кутия.

Така, мисля, че не сте ме разбрали напълно – това, което описах като отношение към момичетата от моя страна не е точно така, както вие го възприемате. Първо моето отношение не е фалшиво. Аз не правя тези неща насила – точно обратното – когато се държа така се чувствам много добре! Иначе не се чувствам пълноценен. Просто така съм възприел нещата в живота и ролята на мъжа. Под това, че момичето е на първо място за мен, имам предвид, че винаги ще и обърна внимание, ще я изслушвам, първо на нея бих споделил нещо и първо нея бих помолил за съвет, бих предпочел да направя нещо с нея (да се видим, да излезем, и т.н.), отколкото нещо друго, което имам да правя. Но това не значи, че бих направил нещо, което не харесвам, само защото тя иска. Не мисля, че моите принципи ме обезличават като личност и си губя характера покрай тях. Аз си имам мнение за много неща, също така и собствени желания и не се притеснявам да си ги изразявам. Аз лично мисля, че след като двама души си допадат и имат чувства един към друг, то би трябвало да имат много общи неща, следователно и мненията и желанията им трябва да се доближават. Аз възприемам нещата по следния начин – в повечето случай мненията и желанията трябва да са еднакви или близки, при което всичко е точно. Когато моята приятелка би предложила нещо или изрази мнение за нещо, за което нямам мнение или съм безразличен, бих се съгласил с нея, първо защото все пак аз държа на нея и второ защото така мога да си изградя мнение. Това мнение може да се окаже негативно и следователно повече няма да искам да правя това нещо – това бих и го обяснил и тя ако държи на мен ще ме разбере, както аз я разбирам, когато тя ми казва, че няма желание за нещо, което аз искам. И третия вариант е моето мнение по дадена тема да е негативно, следователно да нямам желание да правя или говоря за определено нещо. Просто си казвам, че е така и се разбираме. Не съм казал, че ще правя всичко сляпо, само защото имам такива принципи. Просто подхождам кавалерски към нещата. Например това, от което се оплака първата ми приятелка – тя се оплака, че винаги тя била казвала какво да правим. Просто аз винаги исках първо да чуя нейното мнение (мисля, че така е кавалерски) и после аз казвам дали съм съгласен, дали ми се ходи на определеното място и т.н. и така се разбирахме. Не винаги сме правили това, което тя предложи – просто винаги тя първо казваше какво и се прави. Така съм се отнасял и към другите ми две приятелки. И винаги съм си имал мнение и съм държал на него. Не съм казал, че е нямало спорове. Просто нямаше някакви сериозни караници. Това е защото аз мисля, че споровете могат да се решат и спокойно. Все пак сме интелигентни хора, а не животни. Винаги съм се старал да си решавам споровете по спокоен начин. Понякога аз правя компромис и отстъпвам, понякога тя и така... По повод примерите, които сте дали – аз лично мисля, че това се зависи от вкуса и интересите на всеки отделен човек. Аз лично бих се замислил дали да отидем да гледаме Барби – наистина би ми било интересно. Ще дам няколко примера от моя опит. Един ден първата ми приятелка се беше разбрала с приятелки да ходят да си пазаруват. Обаче в последния момент те бяха възпрепятствани, а пък тя много искаше да излезе да си вземе поне един чифт нови дънки. Тя ме помоли да отида с нея. Въпреки общото мнение, че да излезеш с момиче да пазарува е нещо много лошо и отегчително, аз лично нямах мнение по въпроса и се съгласих, защото исках да видя дали наистина е толкова неприятно. За мен лично се оказа много приятно. Изобщо не ми беше неприятно да чакам приятелката ми да пробва различни неща. Даже много ми допадаше, че тя много държеше на моето мнение и си купуваше неща, които и на мен са допаднали. Това за мен значеше голямо уважение! Тя каза, че много и допаднало да си пазарува с мен, и че било много по-хубаво от това с приятелките си – и от тогава докато се разделихме тя излизаше само с мен да си пазарува. Също така тя дойде два пъти с мен, когато аз си купувах неща за мен. И на мен ми беше много приятно да искам нейното мнение за всяко едно нещо! Втората ми приятелка беше луда на тема анимационни филми. Много често гледахме такива филмчета заедно и на мен много ми допадаше. Но пък третата ми приятелка много си падаше по филми на ужасите. На мен пък не ми допадат и нямах желание да гледам такива филми с нея. Така че, тя си ги гледаше с приятелки. Според мен, всичко зависи от вкуса и интересите – на някой може да му хареса да гледа Барби с приятелката си, на някой не, на някой може да му хареса да прави компания на приятелката си докато тя пазарува, на някой не и т.н. Но наистина е най-важно човек да не обезличава характера си заради другия! За другите примери – и аз никога не бих общувал с хора, които не ми допадат и ако приятелката ми има такива приятели, аз просто бих и казал, че нямам желание да общувах с тях. На мен също ми се е случвало да отказвам да правя неща, които не разбирам или съм некомпетентен – бил съм молен да помагам при правене на маникюр, при оформяне на вежди и подобни, но съм отказвал, защото не съм сигурен дали няма да разваля нещо. Обаче за примерите със субтитрите или кафето – просто те са против същността ми – аз не мога да си седя, а пък приятелката ми да стане да си оправи субтитрите. Просто се чувстват неприятно! За това никога не съм отказвал подобно нещо. Аз също не пия кафе, но съм правил десетки пъти, дори и като съм бил на гости (приготвял съм и други неща докато съм бил на гости). Просто не мога да стоя, а пък приятелката ми да прави нещо, което аз също мога да правя! Това е против принципите ми. Ако става въпрос за песен (клипче, филм и други такива), която на мен ми харесва, а пък на приятелката ми не – аз лично бих я сменил, защото може да си я слушам и по късно, когато съм сам или с приятели, които я харесват, а пък сега нямам желание да я дразня. Не мисля , че това не ме прави истински, просто искам приятелката ми да се чувства комфортно, докато сме заедно!

Друго нещо, което искам да засегна е разнообразието – и аз съм на мнение, че в една връзка трябва да има разнообразие! Но разнообразието трябва да е в нещата, които двамата души правят докато са заедно – намиране на нови и интересни занимания, търсене на нови емоции, разнообразен интимен живот. Но аз съм твърдо против разнообразието да се изразява в поводи за недоверие, в съмнения за изневери, интриги и подобни!!!! Аз питах и трите си приятелки дали са чувствали липса на разнообразие във връзките ни – и трите казах, че не са чувствали такава липса. И трите казаха, че са били доволни от начина по който сме си изкарвали времето – това, което сме правили, нещата с които сме се забавлявали и интимния ни живот (аз мисля, че когато двама души имат чувства един към друг и имат желание да си изкарват приятно времето заедно тези неща идват от само себе си. Просто идеите идват случайно. Не е нужно да се насилваш да мислиш какво да правиш утре или как да забавляваш партньора и т.н. Поне при моите връзки нещата ставаха естествено). И на трите им проблема с разнообразието изглежда се изразяваше в това, че липсваха такива неща като недоверие, поводи за съмнение, интриги и други. Демек точно това, което те уж не искаха да има около тях. Точно и за това написах тази тема. Самия смисъл на темата е, че и трите момичета в моя живот искаха нещо и след като го получиха, след време се оплакаха, че го имат, и че им липсва точно обратното. Както казах – случайно бях чул първата ми приятелка как споделя със свои приятели какво точно би искала от партньора си – тя каза, че иска да има до себе си човек, който да я уважава и да я възприема за нормален човек, а не само ходещи цици и дупе. Каза, че иска да бъде изслушвана, да и се обръща внимание, да бъде на първо място за него. Също така иска той да бъде кавалер и да вярва в романтиката, да не и вика и да не е груб с нея. (горе-долу я цитирах). Този разговор го чух случайно малко преди тя да се раздели с предишното си гадже. Аз мисля, че бях точно това, което тя каза на своите приятели. Не съм го правил защото съм я чул, че иска тези неща, ами защото наистина това е моята същност и ми доставя удоволствие да се държа така. Накрая излезе така, че тя е искала точно обратните на изброените по-горе неща – тя каза, че е искала да и повишавам тон от време на време, да бъда груб с нея, да я игнорирам от време на време, да не се съобразявам с нея винаги. Със следващата ми приятелка беше същото – тя ми сподели, че и е омръзнало от момчета, които искам да са с нея само заради секса и още в началото ме пита дали и аз това ще искам и ако било така да се разделяме още тогава. Тя каза, че иска момчето до нея да иска да е с нея заради самата себе си и да не я притиска да правят секс, докато тя не се почувства готова. Каза ми, че може да се натискаме от време на време, да си правим орална любов, но само ако тя реши. АЗ казах, че няма проблеми и така и ще бъде. На края се оказа, че иска неща, точно обратните на казаните в началото – каза, че иска да се чувства желана жена, като съм я опипвал, като съм и говорил колко много я желая, и аз да съм бил инициатора на моментите с натискането. Мисля, че тези неща противоречат на нещата, казани от нея в началото. С третата ми приятелка подобно нещо – отначало като излизахме само като приятели тя каза, че търси момче, което да я уважава, да бъде честен с нея, да не я лъже, да държи на нея, да не и изневерява, да не флиртува с други момичета, да знае, че е само с нея. Каза ми, че иска много сериозна връзка. Мисля, че нашата беше такава и накрая се оказа, че иска точно обратните неща – да имало интрига, да съм флиртувал с други момичета, да се борела за мен, да създавал поводи за съмнение, не било интересно да знае, че съм 100% с нея и няма шанс да направя нещо лошо.

Така, че самия смисъл на темата се състой в това, когато някой иска нещо определено, получи точно това и накрая иска точно обратното. Защо става така? Дали е от възрастта? Или от малкото опит? Дали наистина може да се потвърди принципа, че когато получиш нещо, то ти става безинтересно или това важи само за хора не открили още себе си? Надявам се дискусията да се развие около тези въпроси...

Искам да благодаря на всички, изразили мнение и за това, че очевидно подкрепят моят начин на мислене и за това, че сте изразили много положително мнение за мен! Надявам се наистина да е така и да не става като в моите случаи...

DYNAMIC
10-15-2008, 20:12
Аз лично мисля, че аз съм бил отражение на това, което много момичета казват, че искат. Очевидно нещата не са такива каквито изглеждат. Къде е истината? Момичетата казват, че искат нещо, а в същност им се иска точно това, от което се оплакват.
Здравей,аз съм момиче и съм на 17.Нямам голям житейски опит,но имам мнение :D Темата ти наистина е като живот описан с думи,това е реалността,любовната реалност,в която попадаме всички.И относно нас девойките колкото и да сме абсурдни,и колкото и ужасно да си противоречим в зависимост от различните ситуаций и моменти,такива сме всички почти.Не знам,защо сме такива.Глупаво е,но явно,че както не съществува рецепта за много готина,дълга и емоционална връзка,така няма рецепта и за характер,поведение и държание като цяло.То си трябва винаги да има химия,но явно,че с времето понякога нещтата се променят,сдухва се основата и хората се разделят под предтекст за характер или някакви други простотии.Аз мисля,че трябва да не съжаляваш за нищо,за никоя от връзките ти с тези момичета,всяка тя учи на нещо,вадиш си поуки как да действаш после..аз ако бях на твое място бих го приела като опит и като ключ към следващата голяма и истинска любов,която ще те сполети и така :) Може би просто не си срещнал точната мацка,но от собствените ти преживявания си вземи бележка за следващата доза емоция .И само да вметна относно цитата ,аз лично не отричам факта,че много от момичетата сме такива,нз какво искаме понякога,но аз познавам и такива момчета и съм влюбена в едно такова..така,че 8-) Важното е да бъдем оптимисти и да си преследваме мечтите,а относно любовта естествено всичко с тръпка и химия ,пък докъдето продължи важното е да е пълноценно и готино през това време!

TheLittleAngel
10-16-2008, 09:51
Важното е да бъдем оптимисти и да си преследваме мечтите,а относно любовта естествено всичко с тръпка и химия ,пък докъдето продължи важното е да е пълноценно и готино през това време!

Съгласна съм с теб. Не трябва да се мисли колоко ще продължи една връзка. Може да е само 1 месец, но да е изпълнена с много хубави емоции и моменти и в крайна сметка да е една прекрасна връзка.

Niakoitam
10-16-2008, 12:50
Евалата пич.

Напълно те разбирам и знам за какво говориш.
Може би някой момичета просто не знаят какво искат.
Малко се колебая,но не ми се иска да повярвам че всичките момичета са такива или още по лошото че всички хора сме такива.Когато получиме нещо вече искаме друго.
Като пример болните хора мечтаят само да са здрави,а когато са здрави не им прави впечатление,когато някои няма семейство много силно го иска,когато го има се нервира от контрола,когато на някои му липса любов той я иска,а когато я има след време може да я има за даденост и да му писне,някои може да иска секс,но след време да е неудовлетворен от еднотипието.В твоя случай може пак да е така.Да искат нещо и след като ти им го даваш да им писва и да искат обратното.След това обратното и така.Не ми се иска да е точно така,защото и аз съм такъв тип момче,но за мое най-голямо съжаление май си е точно така.В един момент си отгоре в един отдолу каквото и да направиш.Просто май човека е доста ненаситно същество и когато страшно силно иска неща и го получи след време то му писва и започва силно да иска съвсем друго нещо или точно обратното на това,което е искал преди.Ако е вярно колко жалко е това наистина :(

passion_87
10-16-2008, 14:11
div_kozel pravq ti 4est 4e si takuv 4ovek,no sam vijda6 kak sedqt ne6tata v tozi skapan jivot.Az i moqta priqtelka sme ve4e zaedo godina o polovina 4ak sega zapo4nahme da imame ogromni problemi po otno6enie "razbirane".Po4nahme postoqnno da se karame koeto mnogo me drazni i mn me qdosva.Ti spodelq6 tvoite prejivqvaniq,no zamislql li si se za6to sled izvestno vreme ne6tata ne sa kakto trqbva...zaedno ste 5-6 meseca i hop proval.Trqbva da se zamisli6 kogato pravi6 ne6to za6toto znam ot li4en opit 4e edna jena iska mn ama mn raznoobrazie.Kato se zamislq ve4e si pravq izvodi za jenite ,te prosto ne iskat vsi4ko da e perfektno-kakto na4aloto(razbirase vsqko edno na4alo v edna vruzka e prekrasno),no problemat e sled godina,dve kogato ne6tata se zadulbo4avat,ot li4en opit sam zabelqzal 4e prez tozi period jenite si zadavat kup vaprosi ot roda("toi li trqbva da bude 4oveka s koito bih prekarala ostataka ot jivota si","kakvo bude6te moje da mi osiguri toi" i t.n.Edinstvenoto koeto ni ostava na nas majete e postoqnno da se dokazvame po edin ili drug povod,koeto povqrvaite mi e dosta trudno,no ne6tata sedqt to4no taka i ako ne se saumeem da se vpi6em v tqh lo6o ni se pi6e

gostut
10-16-2008, 16:07
Така, че самия смисъл на темата се състой в това, когато някой иска нещо определено, получи точно това и накрая иска точно обратното. Защо става така? Дали е от възрастта? Или от малкото опит? Дали наистина може да се потвърди принципа, че когато получиш нещо, то ти става безинтересно или това важи само за хора не открили още себе си? Надявам се дискусията да се развие около тези въпроси...



здр. :)
Интересна тема си задал. По-точно ми е интересън въпросът с искането на нещо. Според мен не става въпрос за това какво искат хората, а за това от какво имат нужда. Косвено е свързано и с възрастта и с опита или по-скоро липсата на такъв. Доста често има разлики в това какво искаме и от какво се нуждам и то не само в тези отношения, на пример искаме скъпа и хубава кола, но имаме нужда от малка количка с нисък разход. Подобно нещо се получава и в твойте случаи - момичето иска сигурност, но на нейната възраст се нуждае от динамика и емоционални препядсктвия, от които да добива опит и да правят нещата "интересни". Или пък другата, която "не е готова" за секс или по-скоро иска да изглежда морална, тя по-скоро е имала нужда от някой, които да я "провокира" в обратната посока, което да и послужи за извинение пред самата нея, за това че прави нещото, за което уж "не е готова". Другото момиче явно не е била толкова инициативна, за колкото се е ималал и е имала нужда от някой, който да я води за носа.
Естествено след време, както желанията, така и нуждите на хората се променят и в един момент евентуално почваме да искаме това, от което имаме нужда. Но докато стигнем този момент искаме определени неща, когато ги получим те не ни задоволяват или поне не достатачно и сменяме обекта на желанията си. Нищо ненормално няма в това.[/b]

crazy_style
10-16-2008, 20:15
da temata q pro4etoh.. mneniqta ne ... no mislq 4e istinata e posredata..
az hodih s edno mom4e koeto naistina mn me obi4a6e, razsujdeniqta i durjanieto mu bqha to4no kato tvoite... sled okolo 2-3 meseca, totalno mi be6e pisnalo, naistina otna4alo dosta bqh hlutnala (nemoga da kaja 4e sum go obi4ala za6toto ne sum mn sig kvo e tva ) , no s vremeto mi pisna.. samo mi povtarq6e kolko me obi4a ne spira6e da me pregru6ta i celuva i tn... prosto se zadu6avah. Be6e kofti, naistina be6e syper 4e se durje6e taka oba4e az prosto bqh ne6tastna.I nai-gadno mi be6e to4no tova- 4e sum ne6tastna a toi me obi4a syper mnogo. Ami skusahme (kato az okolo 3 puti predi tva se opitvah da se razdelim, ama ne be6e tolkova lesno). Ostanahme si dobri priqteli, toi hodi s dosta momi4eta za tova vreme ot koeto sme skusali (okolo 2-3 meseca) kato hodi s tqh samo zaradi sexa. Naskoro mi razpravq kak e zarqzal edna ot tezi ... i az mu kazah "po-brutalno ne muja li!! " .. a toi mi kaza " Ima momi4e koeto obi4am, i ne trqbva da mu pre4a... za drugite ne me ebe... " da naranih go mnogo ... mnogo sujalqvam 4e stana taka no prosto bqh ne6tastna..
mnogo vreme se 4udeh kakvo ne mi e nared ... sega razbrah 4e e ot pola, ne se uspokoih osobeno... no kakto i da e. Sega pak hodq s takova mom4e, strahoten e , razli4en i mnogo mil ... Strah me e 4e pak 6te stane taka, neiskam pak da naranq nqkoi prosto 6tot sum tupa i ne otcenqvam kakvo sa mi dali horata..
Naskoro nai-dobrata mi peiqtelka mi kaza 4e nqma smisul da se zanimava s men za6toto sum nai-golemiqt nepukist na sveta.. i 4e se durja kato s parcal s horata koito me obi4at i vinagi sa me obi4ali ... Emi da, zatva se 4udq vs momi4eta li sa taka ili samo az... a moje bi samo nqkoi... Neznam no se nadqvam ve4e da mi e do6ul mlako akula v glavata i da stane ne6ty po-seriozno tozi put .

mi popr pi6a mn kratki postove, nz kvo mi stana, ama temata mi haresa... ;D sorry za rumana :] i za latinicata, dialekta i pravopisnite gre6ki... :D

Destructive
10-17-2008, 10:42
От това, което чета изводът е ,че твоите приятелки просто не са знаели какво искат! Аз (от моя личен опит) съм била с мъж, който се държеше ужасно в продължение на почти 4 год. , разделихме се в последствие. Сега съм с човек, който има същите принципи като теб, дава ми всичко и аз съм му благодарна всеки Божи ден за това , което е , защото знам и съм абсолютно сигурна, че по-добър няма да има! Просто се научих да ценя каквото имам , изяснила съм си очакванята и исканията от една връзка и държа на принципите си!
Това ,коета исках да кажа е , че ще намериш жена,която знае какво търси и какво иска!

dimanushka
10-17-2008, 11:52
i posle jenite ne sme bili ku4ki.....