PDA

View Full Version : Американска мечта (American dream)



killa
10-12-2008, 19:06
Здравейте! Dоста пъти съм чувала това "Американска мечта", като понятие, но не съм на ясно. Някой ще обясни ли... :) (Ще помоля модераторите, ако не и е мястото на темата тук, да я преместят) 8-)

Ev1l
10-12-2008, 19:41
Американстката мечта :

Това е от нищо да станеш нещо.
Примерно, ако си общ работник,или някоя нишша работа, да станеш директор на някоя фирма.

Аз така знам.

MostHated
10-12-2008, 19:49
точно това е ...

valkanovb
10-12-2008, 19:55
Razli4no e.Za nqkoi e da stanat bogati,drugi iskat semeistwo i kashta w predgradiqta.

kristo
10-12-2008, 21:08
Ква американска мечта бе, пълни щуротии на глобалистката пропаганда е това, никой не знае и няма и да разбере какво е това животно "американската мечта", понеже то на практика не е реално. Или пък може би под "американска мечта" се разбира едно изцяло материалистическо общество от роботизирани хора, които освен за работа и пари за нищо друго да не мислят и не правят и затова не водят естествен и нормален живот. Не благодаря, така наречената "американска мечта" не ми допада и никога не ми е допадала, мисля, че вече на страшно много хора им стана ясно, че САЩ не е тази свръхвелика и мощна империя, в която живеят някакви хора със свръхчовешки способности, а живота им е идеален и едва ли не там някакво цигане с 4-ти клас може да се издигне благодарение на "спосоностите" си и да стане президент, смях в залата, глупости, на които могат да се хванат само хора с много, ама много малко мозък в главата 8-)

amazonkata90
10-13-2008, 07:52
По принцип това е понятие, въведено от Джеймс Адамс и противно на сегашно възприетото мнение, че се изразява в стремежа за материален просперитет, лъскави коли или високи заплата, това е мечатата за социален ред, в който всеки човек може да постигне всичко, на което е способен, без да се има предвид неговия прозход, религия или социално положение. За съжаление, както споменах и по-горе, тази идея е твърде изродена в наши дни и истинската американска мечта е изгубена. А ако искаш да ти стане по-ясно какво е представлявала някога тя и в какво се е превърнала днес, прочети Великият Гетсби на Фицджералд.

kristo
10-17-2008, 18:12
Какво значение има някаква си американска мечта, ние сме българи и трябва да си гледаме България. Аман от глупости вече, правят какви ли не опити да ни променят националното самосъзнание и да ни привнесат някакви чужди национални мечти, които са неприспособими към България и българския народ, защото България си е България, а не е САЩ, а българите сме си българи, а не сме американци и трябва да се гордеем с рода си. Защо американците, които са сбирщина от целия свят да се гордеят със себе си, а ние, с доста повече от 1300 години история и държавност да не се гордеем със себе си само защото сега сме в криза и нямаме пари? Нека си направим наша си, българска мечта и нея да следваме и да осъществим, стига с тея простотии за американски, френски и не знам си какви мечти, ние българи ли сме или лукови глави? Как може България за 5-6 години след Освобождението си да се стабилизира и да се говори за "Българското чудо", а сега да не можем да си оправим държавата пак? Мисля, че можем, просто трябва най-вече желание, но и много работа най-вече и нещата отново ще потръгнат.

Diam0nD
10-17-2008, 19:05
ами американска мечта= имам къща семейство работа която ми дава пари да живея добре + живея на само на кредити и при първата по-голяма икономическа криза губя всичко ....