PDA

View Full Version : Мнение за няколко училища..



sweatkiss
10-12-2008, 18:27
Tazi godina mislq da vlizam v novo u4ili6e ,zatova sabiram mneniq...
Molq ako ima hora koito u4at ili sa u4ili v tezi u4ili6a da izkajat mnenie...Tezi koito ne sa sa6o...Stava duma za Anglo-Amerikanskoto ,Targovsko-bankovata i finansovo-stopanskata...Blagodarq vi... :)
P.P -Izvinqvam se za ezika ,no nqmam Bulgarian v Kompa... :-) :)


Moderated by miloto
т.7 от Правилника :!:

Ev1l
10-12-2008, 18:52
Като за начало:
http://veli.mylivepage.com/file/177/388

Ето ти Flextype (За фонетика)

MartyParty
10-12-2008, 18:53
Аз за англо-американско не съм чувала.

miloto_girl_4e
10-12-2008, 18:59
Значи аз уча в Национална Търговско - Банкова Гимназия..
Мога да ти дам инфо от кухнята хехе :D
Мерак ми беше да влезна там още от шести клас, бях щастлива до 9-10ти клас, но вече хич не ме кефи..
Първо имаме униформи, айде това не е нещо пагубно, но в самото даскало цари адското връзкарство.. Всеки се знае с някой даскал от преди това, пишат се висаки оценки на поразия (дори да нямаш връзки, лесно си докарваш диплома над 5.50, от целият клас само едно момче този срок няма да има стипендия), в някой часове не се учи и се играят карти ..
Отделно има доста сурови наказания, миналата година наказаха няколко ученика като ги преместиха в индивидуална форма на обучение заради едни клипчета - едно момче пиеше някакъв алкохол и беше написал - пияницата на НТБГ - то отнесе последно предупреждение, но едни други ученици бяха направила клип - пародия на една учителка и ги направиха частни.. Супер крайни мерки според мен, уж от гледна точка на това да не се оронва престижа на даскалото, но .. то наистина не струва ..
Отделно, че в даскалото ни няма екскурзии и поради това доста от класовете са разделени на групички и не сме единни..
Относно НФСГ - нямам този път мнения и инфо от кухнята, но приятели учат там и са доволни, но е факт, че ние по панаирите сме по-добре от тях, имаме повече награди и повече излизания извън България ! :)
Ако ти се учат икономически дисциплини избери едно от двете училища, не са чак толкова лоши, даже са си ОК в сравнение с другите училища :)

ThePowerOfLove
10-12-2008, 19:10
Значи аз уча в Национална Търговско - Банкова Гимназия..
Мога да ти дам инфо от кухнята хехе :D
Мерак ми беше да влезна там още от шести клас, бях щастлива до 9-10ти клас, но вече хич не ме кефи..
Първо имаме униформи, айде това не е нещо пагубно, но в самото даскало цари адското връзкарство.. Всеки се знае с някой даскал от преди това, пишат се висаки оценки на поразия (дори да нямаш връзки, лесно си докарваш диплома над 5.50, от целият клас само едно момче този срок няма да има стипендия), в някой часове не се учи и се играят карти ..
Отделно има доста сурови наказания, миналата година наказаха няколко ученика като ги преместиха в индивидуална форма на обучение заради едни клипчета - едно момче пиеше някакъв алкохол и беше написал - пияницата на НТБГ - то отнесе последно предупреждение, но едни други ученици бяха направила клип - пародия на една учителка и ги направиха частни.. Супер крайни мерки според мен, уж от гледна точка на това да не се оронва престижа на даскалото, но .. то наистина не струва ..
Отделно, че в даскалото ни няма екскурзии и поради това доста от класовете са разделени на групички и не сме единни..
Относно НФСГ - нямам този път мнения и инфо от кухнята, но приятели учат там и са доволни, но е факт, че ние по панаирите сме по-добре от тях, имаме повече награди и повече излизания извън България ! :)
Ако ти се учат икономически дисциплини избери едно от двете училища, не са чак толкова лоши, даже са си ОК в сравнение с другите училища :)


:shock: Сигурно ако видят твойто мнение и на теб ще ти напишат наказание пф :?

SuNsEt
10-12-2008, 19:11
Аз за англо-американско не съм чувала. Да бе и аз...За Американския колеж да не става дума??? :-D

miloto_girl_4e
10-12-2008, 19:49
:shock: Сигурно ако видят твойто мнение и на теб ще ти напишат наказание пф :?


Има свобода на словото в България, нищо не могат да ми кажат, че си изразявам мнението, нито лъжа, нито нищо :)
А и не могат да докажат кой го е писал това :) Може да ме знаят коя съм, но не могат да докажат, че аз съм го писала, а не някой друг :P

Rza
10-13-2008, 04:53
Пробвай в софийска професионална гимназия по туризъм (ТОХ)Има избор на професии не е като да няма :) Може да ти е проблем,че носим униформи ама там проблема не е голям,идваш на даскало и си слагаш ризата като си пред двора :D Ако се заинтересуваш питай или пиши лс,а пък ако ти е удобно пиши по скайп :)

sweatkiss
10-13-2008, 15:43
Ami ne ,govorq za Anglo-Amerikanskoto v Pan4arevo ,to e razli4no ot Amerikanskiqt kolej... :) Zabravih da dopalnq o4akvam i predlijeniq... :)

lenito_sf
10-13-2008, 16:34
ами ТБГ и НФСГ са готини училища пък иам приятели там .... но ангоамериканското ... начи аз сам от панчарево и сам ходила там.... то е частно училище и до колкото знам е до 9-ти клас иначе е готино на външен вид ...но за да влезеш в класната стая прябва да се събуеш и да си убуеш пантофите :razz:

lenito_sf
10-13-2008, 16:36
а иначе аз мисля за най - удачно училище търговско банковата но може и стопанската :) :) :) :) :) :) :)

Rza
10-13-2008, 17:33
ами ТБГ и НФСГ са готини училища пък иам приятели там .... но ангоамериканското ... начи аз сам от панчарево и сам ходила там.... то е частно училище и до колкото знам е до 9-ти клас иначе е готино на външен вид ...но за да влезеш в класната стая прябва да се събуеш и да си убуеш пантофите :razz:
кой/коя си ти панчарска душице и аз съм от там :D

DjBaloon
10-13-2008, 18:54
ТБГ номер 1 8)