PDA

View Full Version : Пушачи Vs. Непушачи



gia_sena_mono
10-13-2008, 11:14
Има ли толерантост между пушачи и непушачи?Кой с кого трябва да се събразява?
Да речем се движите в компания от пушачи и само вие сте непушач - мнозинството ли наделява?Все пак да си пасивен пушач е по-вредно от това да си активен.
Какво е вашето мнение по въпроса?
Лично аз не пуша :)

petet
10-13-2008, 11:20
Пучачите трябва да се съобразяват!Това че на някой сульо-пульо му хрумнал да се самоубива,не значи,че покрай него и ние трябва да го правим!Мразя да се пуши до мен и винаги държа надалеч,хора,които в момента пушат.
Хич не ми пука,че на някой му се пуше и умира за цигара.Да излиза на вънка да пуши!
Във влаковете пък дигам скандали,забранено е да се пуши,мразя цигареният дим,ок,като ти се пуше да не си се качвал във влака.
А тези,които казват,че не могат да ги откажат,значи са твърде слаби,наистина няма невъзможни неща!

gia_sena_mono
10-13-2008, 11:23
И аз МНОГО мразя да се пуша покрай мен.Дори в момента съм в компания,в която всички пушат като издънени печки,а аз не пуша. :booooomb: :booooomb: :booooomb:

petet
10-13-2008, 11:37
Ми в моята само 1 човек пуши,но рядко пуши в наше присъствие.За теб не знам. :\

gia_sena_mono
10-13-2008, 12:07
Еми тая година се запознах с тези колежки от университета и те всичките пушат и очевидни не се съобразяват с околните.Аз не искам да се тровя с тези отрови.

Venus_Doom
10-13-2008, 12:33
аз пуша и гледам да се съобразявам.в компанията ми от 15 човека само 2ма пафкаме :D бахти резила нали.
Аз също мразя някой да пуши до мен въпреки, че съм пушач

miloto_girl_4e
10-13-2008, 12:45
Аз не пуша ..
Много мразя около мен да се пуши, Слава Богу от приятелите ми пушат само две момичета .. и едно момче, но то рядко и се съобразява :)
Най мразя около мен да се пуши(по спирките примерно, почти никой не се съобразява, макарче ми се е случвало да негодувам и човека да се премести по далеч от мен), след купон, дискотека или посещение на някое кафене да мириша на пепелник ..
Отвратително :!:
Естествено, че трябва пушачите да се съобразяват с околните, все пак ние не сме длъжни да поемаме този отровен пушек ..

FootballManager
10-13-2008, 12:57
И аз не пуша .. .Опитвам се да избягвам такива пушещи компании,затова сред най-близките ми приятели няма кой знае колко пушачи! :razz:

mir4eto93
10-13-2008, 13:15
Аз не пуша, ама всички от компанията пушат и никой не се съобразява :-o

Stefityyy
10-13-2008, 13:38
И аз МНОГО мразя да се пуша покрай мен.Дори в момента съм в компания,в която всички пушат като издънени печки,а аз не пуша. :booooomb: :booooomb: :booooomb:
и аз съм такаа :x :?

Kisses_P
10-13-2008, 13:56
И двете страни трябва да се съобразяват.В семейство на пушачи съм,демек пасивен пушач от както съм се родила.Не ми е приятен димът.Имам проблеми заради дима който дишам,наще го знаят,правят опити уж да спрат,но резултат няма на лице.Надявам се това да спре.Не толкова,че ми пречи димът,ами зараид вредите които ми нанасят.В компания нямам нищо напротив стига димът да не отива в мен и да сме на открито.Но в задушно малко кафенце и да ми димат 20 човека няма да стане!Ще се съобразяват.

Giva
10-13-2008, 15:20
Не пуша и мразя да мириша на цигари (особено след като съм била на кафе с пушачи),но нищо против пушачите нямам стига дима да не идва в мен.

mimsssssss
10-13-2008, 18:26
ami ne py6a i kogato dim ot cigara idva kum mene bez zna4enie ot koi e pitam moje li da q drupne6 malko i gotovo...

mysterious93
10-13-2008, 19:07
е..не си избирам приятелите в зависимост ти пушиш няма да си ми фр а другия не пуши той ще е..(повечето от приятелите ми непушат)а и дори и някой да е до мен да пуши просто го моля да се отдръпне..но определено не си изграждам мнение за даден човек само от това дали пуши или не :D

ThePowerOfLove
10-13-2008, 19:29
никой не се съобразява с никой (затъпяване)

stealthyGirl
10-14-2008, 08:53
Аз не пуша ..
Много мразя около мен да се пуши, Слава Богу от приятелите ми пушат само две момичета .. и едно момче, но то рядко и се съобразява :)
Най мразя около мен да се пуши(по спирките примерно, почти никой не се съобразява, макарче ми се е случвало да негодувам и човека да се премести по далеч от мен), след купон, дискотека или посещение на някое кафене да мириша на пепелник ..
Отвратително :!:
Естествено, че трябва пушачите да се съобразяват с околните, все пак ние не сме длъжни да поемаме този отровен пушек ..Същото, само че нямам приятели пушачи... След някоя и друга година сигурно ще имам. 8-)

srpsko_1988
10-14-2008, 11:34
Аз пуша по една кутия на ден и поввчето ми приятели също пушат..и не мисла че е вредно за околните все пак те не са с цигара а само усещат миризмата и тва е..така че кво се лигавите всички тук като не ви харесв се отдръпнете :-| :smt033

little_elf
10-14-2008, 20:10
^По-глупав коментар едва ли можеше да направиш :-o :? .Как така за тези,които не пушат не е вредно?Ти случайно да си чувал за пасивните пушачи...очевидно не.Пасивното пушене е също толкова вредно колкото и активното,ако не и повече.

SchumacherTheBest
10-14-2008, 20:36
Пучачите трябва да се съобразяват!Това че на някой сульо-пульо му хрумнал да се самоубива,не значи,че покрай него и ние трябва да го правим!Мразя да се пуши до мен и винаги държа надалеч,хора,които в момента пушат.
Хич не ми пука,че на някой му се пуше и умира за цигара.Да излиза на вънка да пуши!
Във влаковете пък дигам скандали,забранено е да се пуши,мразя цигареният дим,ок,като ти се пуше да не си се качвал във влака.
А тези,които казват,че не могат да ги откажат,значи са твърде слаби,наистина няма невъзможни неща!ПЪРВО СЕ НАУЧИ ДА ГОВОРИШ ВЕ :-D :-D :grin: :grin: :lol: :lol:

gia_sena_mono
10-14-2008, 22:34
е..не си избирам приятелите в зависимост ти пушиш няма да си ми фр а другия не пуши той ще е..определено не си изграждам мнение за даден човек само от това дали пуши или не :D

Никой не ги избира на принципа пушат или не.В темата става въпрос за това кой трябва да се съобразява,а не кой може да ти бъде приятел.

gia_sena_mono
10-14-2008, 22:39
не мисла че е вредно за околните все пак те не са с цигара а само усещат миризмата и тва е..така че кво се лигавите всички тук като не ви харесв се отдръпнете :-| :smt033

Околните не само усещат миризмата,те се осмърдяват на цигари и вдишат,това което пушачите не.И това ако не е вредно...А вие се съобразаявайте пък!

Ungear
10-15-2008, 15:47
от моята компания само аз пуша ,малко е странно ,но се съобразявам да не пуша пред тях 8-)

blackfate
10-15-2008, 16:08
само едно немога да разбера... как така само пушачите са ви виновни...! ДА, аз пуша, като съм на спирката обикновено седя някъде, където да не димя на никой, когато съм с приятелите ми гледам ако пуша да е на открито, и да се мъкна след тях, за да не им димя.... обаче баси, естествено, пушачите са виновни, че не се съобразяват, защото явно само те имат крака и могат да се дръпнат, а непушачите са инвалиди и немогат те да направят 1 крачка ... така ли?! Като нещо те дразни -> махни се бе, аз не съм длъжна да се съобразявам с всички дето ги дразни дима, като им е неприятно да се дръпнат... аз също мразя цигара да ми дими в лицето, ма се дърпам АЗ, а не разбутвам 5те човека около мене - "абе тоя дим ме дразни, дръпнете се"... Както пушачите трябва да се съобразяват с непушачите, така и те с пушачите, някакси, да накараш пушач да не пуши само защото ти е неприятен дима е меко казано егоистично, говоря ако няма да усещаш цигарата...
все едно "Не яжте вие, щото аз съм на диета и понеже храната ви ухае аз огладнявам"... нужна е взаимна толерантност, а не непушачите да се тръшкат, защото усетили цигарен дим...

Loshotia
10-15-2008, 16:18
^да, ама ти си човекът с цигарата и най- малко ти пречиш с това, а не непушачът, че не пуши. Плюс това на обществени места е забравено тютюнопушенето.

srpsko_1988, по глупав коментар не бях чувала. Айде пускай радио Веселина

blackfate
10-15-2008, 17:35
демек немога да си пуша на спирката ... :lol: по голяма глупост не бях чувала, честно да ти кажа ... щом в кафе уж за непушачи в момента в който седнеш ти бутат пепелник под носа, независимо пушиш ли или не .... значи да, определено е забранено ... и какво като аз съм човека с цигарата, аз се старая на макс да не преча на никой,но съжелявам, немога да се съобразявам с всички, като се дразнат - те да се махнат ... това като една съученичка... нестига че целия клас пушим,. ми тя не пуши и идва с нас и само ни се оплаква, че и димим в лицето, извини ме, ма това е тъпо, тя идва при нас,а после ние сме и виновни, 10 човека ще се съобразяваме с някфа пикла, да да

gia_sena_mono
10-15-2008, 22:19
^да, ама ти си човекът с цигарата и най- малко ти пречиш с това, а не непушачът, че не пуши. Плюс това на обществени места е забравено тютюнопушенето.

MiMcHeToOo
10-16-2008, 08:24
Пушачка съм, но понеже съм малко зло не се съобразявам с абсолютно никой, а пускам злобни коментари, когато някой ми се озъби. Иначе, пушачите трябва да се съобразяват с непушачите.

srpsko_1988
10-18-2008, 00:53
srpsko_1988, по глупав коментар не бях чувала. Айде пускай радио Веселина


Първо не си го чула
и второ не ми казвай кво радио да слушам че не тва е темата :x

rubi
10-20-2008, 03:21
принципно пушачите трябва да се съобразяват с непушачите....
аз съм бивш пушач.....затова не ми пречи....моите приятели също са комини до един...затфа понякога за да не съм пасивна което е доста по опасно запалвам и аз.....абе на непушашките компании им е най-ячко 8) 8)

Oposum
10-20-2008, 20:49
Аз пафкам, който не му понася да се изнася!

Нека ви дам един пример:

Жиевя здравословно, не пуша, не пия, ходя на фитнес, храня се здравословно. Утре ме блъска кола и покрай умрялото ми тяло минава 80 годишен старец пиян на талпа и с цигара в ръка. Поглежда ме и казва само ц ц ц ц и си зминава.

Всичко е относително. Да ако водиме перфектния живот цигарите пречат и влошават здравето. А дори и това е строго индивидуално. Един може 1 година да пуши и да се "поболее" а друг цял живот да пафка и да му няма нищо...

gia_sena_mono
10-22-2008, 13:04
Tук не говорим за вредата от пушенето и здравословния начин на живот,а за правото на свобода да избираш!
Аз съм избрала да не пуша и ти нарушаваш това мое право като не се съобразяваш,че до теб седи непушач и ти го тровиш с твоите цигари!
Пуши си,но и се съобразявай,когато има покрай теб,такива който не пушат.

Rebirthing
10-22-2008, 13:14
Разбира се че пушачите трябва да се съобразяват :shock: това че те си тровят собствения живот, не значи че трябва да отровят и живота на другите.

jumpstylerbg
10-24-2008, 17:42
Някои хора са прави .Например аз ,като не пуша понякога се махам ,защото кашлям ,като някои пушач на 40 години .Обръщам се към НЕПУШАЧИТЕ ,вземете се размърдайте и вие и пушачите са хора нищо ,че си тровят живота отдалечете се на един метър ,нищо няма да ви стане ако направите 2 крачки .А и да ви кажа да не си мислите ,че е лесно да се откажат цигарите ? ? ? Някои хора ,които са пушили много години на тях това им е НАВИК ,ако и вие правите 1 и също нещо всеки ден после и на вас ще ви е трудно да се откажете от този навик .