PDA

View Full Version : Трябва ми спешно есе



dobrqgata
10-13-2008, 12:12
Трябва ми спешно есе на тема "Хора много, човеци малко"

highway666
10-13-2008, 12:56
napuni si malko mozaka de :x vse pak eseto e tvoeto mnenie po vaprosa

RiseGirl
10-13-2008, 13:26
Много са хората ,но наистина малко са човеците.Човек е този ,който помага,който е мил,състрадателен и добросърдечен.За съжаление много хора избират по-лесния начин-да бъдат егоисти и побойници,да нехаят за ближните си.Те предпочитат да изиставят правилния път-пътя към добрината и правдата и да поемат към дебрите на злото,завистта и жестокостта.Затова по света има милиони милярди хора,но малко от тях са истински човечни.

Често се питам защо хората са толкова ужасни или, ако не всички, то поне голяма част от тях. Когато не постигат успехи в живота си и виждат, че някой друг е на крачка от големия успех, те просто правят всичко възможно, за да го унищожат. Откъде се ражда тази човешка злоба? Не може ли всички да сме сплотени, да живеем в хармония и просто да се обичаме? Но явно не е чак толкова лесно. Може би е много по-лесно да мразиш някого и да се опитваш по всевъзможни начини да направиш живота му максимално черен. Толкова е ужасно като си помисля, че има хора, които в момента ми мислят злото, чак се натъжавам. На никого не съм сторила зло, просто искам да живея живота си, да бъда щастлива, а във всеки един момент се появяват пречки по пътя ми. Тези пречки носят името "хора". Всичко на този свят идва от хората: те могат да те направят щастлив, да сътворят нещо безкрайно ценно и нужно, но и в същото време с лека ръка могат да унищожат всичко по пътя си. Защо ли? Защо ли? Защото те са кръвожадни за души хора, няма нещо, което може да ги спре и ако поискат, могат да съборят всичко по пътя си, без да имат капчица жал, без срам. Правят го, просто защото така им изнася и не влагат ум и разум в действията си. Питам се в какъв свят попаднах,защо ми трябваше изобщо да попадам? Но след като съм тук, аз няма да се предам, ще продължа да живея, да се смея, напук на зложелателите. Вярвам, че има Бог и той е истинският съдник, той ще накаже лошите хора, а добрите рано или късно ще получат всичко онова, за което някога са мечтали и тогава-а... Ах, колко хубаво би било тогава...


Вмъкни още 1,2 изречения и израза "Хора много, човеци малко", ще се получи добре. :)

sexa_na_kompleksa
10-14-2008, 12:21
Виж и това:

„Хора много,човеци малко”
(есе)

До момента населението на Земята е 6.5 млрд. души. На ден се раждат по 1000 души; 140 милиона на година. Но много малко от тези 6,5 млрд. души могат да се нарекат „човеци”
Човек е този ,който помага,който е мил, състрадателен и добросърдечен. За съжаление много хора избират по-лесния начин-да бъдат егоисти , да нехаят за ближните си. Те предпочитат да изоставят правилния път - пътя към добрината и правдата и да поемат към дебрите на злото, завистта и жестокостта. Затова по света има милиарди хора, но малко от тях са истински човечни.
Например, кой е казал, че "хора" които просто си живеят, правят нещо лошо? Има "хора" които са нагли, които искат неща от други "хора" без да дават нищо в замяна, които не спазват никакъв баланс в живота и само гледат да се възползват от всяка ситуация. Има "хора", на които като им се даде сила не я използват за развитието на цялото човечество, а само да уголемят собственото си Его, да задоволяват собствените си нужди, дори за сметка на останалите. За съжаление много малко са хората, които помагат на другите, когато им се иска помощ, хора които не мислят само за обогатяване на материалното си съществуване, хора които ще дадат едната от двете си ризи за този, който няма нито една. Може би причината е, че така ни учат от малки, че ако ти не си помогнеш, няма кой друг да ти помогне, и така израстваш, гледайки да помогнеш само на себе си. Но човекът е „стадно животно” – той не може да оцелее сам, без помощта на другите хора. Много не разбират какво е това взаимопомощ, какво е да се отречеш или лишиш от нещо, за да помогнеш на някого, какво значи да не се поставяш в центъра на вселената, че ти не си един единствен, а има още много хора, с които е редно да се съобразяваш по някакъв начин.
А колко по-добър щеше да е света, ако всички хора бяха човеци, ако всеки можеше за всичко да разчита на другите – не само на близките си, а и на непознати, такива, които биха му помогнали винаги при нужда. Тогава нямаше да има конфликти, завист, неравнопоставеност.
Остава ни да се надяваме, че в близко време все повече хора ще осъзнаят нуждата от човечност и ще станат човеци, за да стане живовът ни по-лек и да се съхраним като човечество.