PDA

View Full Version : Контактни лещи



LadyDy
10-13-2008, 11:48
Здравейте на всички!

Преди известно време реших, че искам да сложа лещи. Дотук добре. Отидох миналата сряда - 8.Х.2008 в очния център, зад хотел Принцес, който е, при една докторка, която много я хвалят....Имах час, отидох. Прегледа ме жената, сложи ми лещи, да пробвам нали как ще са ми, след това ми показа как да ги слагам, даде ми разтвори и т.н. Добре....но ето че на следващия ден трябваше да ги нося 4 часа. Сложих ги....пълна мъгла. Като имате в предвид, че трябваше да съм 1 и половина на 2 и нещо.. не помня точно. Обадих се да я питам защо така... И тя ми каза да отида пак (за днес става на въпрос). Отидох, капна ми капки за разширяване на зениците, за да ме прегледа по-добре нали... Определи диоптър същия както преди, 4 на 3 и нещо. При което аз гледах така - Shocked Blink Не можех да повярвам...Както и да е. Сложи ми лещите, виждах размазано, както и сега леко, но това заради зениците ми. Все още не са се свили. Утре пак трябва да ходя, да види какво е положението. С кой ли не си говорих, какво ли не правих, не може ли да ми определи точния диоптър, не знам и аз. Просто вече се побърквам. Не мога да търпя и в момента чувствам как това ми 'натежава', т.е ми е високо и това ии..... Cry Дайте ми съвет.. При тези, които носят, случвало ли би се е подобно нещо? От няколко пъти да се 'нацели' точно всичко....

Благодаря предварително!

kat4enceto
10-13-2008, 11:59
само не успях да разбра кои ти тежи и какъв точно е вупросът по който иска6 съвет..? Или аз не зацпевам или ти не си го обяснила като хората... :-P

LadyDy
10-13-2008, 12:17
Оф, дали на някой му се е случвало няколко пъти да сменява диоптрите, докато не му пасне нещо. (с лещи като е, имам в предвид и първите пъти да му е размазано и кога се оправя това..)

Fx1
10-13-2008, 15:43
Не разбрах какви са ти диоптрите, но ако са над +/-3, има специална формула, по която се изчислява какъв диоптър трябва да са лещите, за разлика от очилата! Разликата идва от разстоянието между окото и очилата. Например, ако носиш -5.00 очила, лещите ти ще са -4.75. Ако са -7.50, обаче, лещите ще са -6.50 - цял диоптър разлика!

Така че, ако си с късогледство и диоптър над 3, проблемът може да е, че са ти нужни лещи с по-нисък диоптър!

Не е нормално да виждаш размазано дори в началото! Може да чувстваш сухота в окото, леко дразнене - неща, породени от това, че слагаш лещи за пръв път, но не трябва да виждаш размазано!

LadyDy
10-13-2008, 17:22
БЛАГОДАРЯ.