PDA

View Full Version : За кистите на яйчника



aleksi
10-13-2008, 13:32
predi 2 sedmici mi otkriha 2 kisti na leviq qi4nik ednata 3 sm drugata2,6sm.izpisaha mi hap4eta da vidqt dali 6t5e se spukat. i iskam da popitam koga trqbva da se puknat predi cikala ili povreme na cikala....za6toto toi mi kaza 4e 10 dena trqbva da piq hap4etata i sled kato spra da gi piq 6te mi doide...az use6tam 4e o6te me boli korema tova zna4i 4e ne sa se spukali.molq vi kajete mi dali kato mi doide 6te se spukat ili vaob6te nqma da se spukat....blagodarq vi.....

alenka
10-15-2008, 17:19
Нямам представа :( , но съм много притеснена относно тези кисти. Притеснителни ли са? Какви са симптомите? Какво може да се направи без да се ходи на лекар? Тези лекарства стават ли за профилактично пиене? ПЛС кажи какво точно ти каза лекарят :-)

ManetY
10-15-2008, 17:36
На майка ми и бяха открили киста ... уж пиеше хапчета за това но след време отиде пак на гинеколог и тои й каза че още има ... в последствие се оказа че кистата расте и се налага операция .... След операцията разбрахме че цялата матка е покрита с малки кисти :shock: ... затова се е наловило да премахнат всичко и да оставят майка ми само с един яйчник за да може да произвежда необходимите хормони .....

foreverr
10-15-2008, 18:44
На майка ми и бяха открили киста ... уж пиеше хапчета за това но след време отиде пак на гинеколог и тои й каза че още има ... в последствие се оказа че кистата расте и се налага операция .... След операцията разбрахме че цялата матка е покрита с малки кисти :shock: ... затова се е наловило да премахнат всичко и да оставят майка ми само с един яйчник за да може да произвежда необходимите хормони ..... :shock: :shock: :shock: :shock: Oлее значи това е много страшно!И кви с признаците на кистаа??

ManetY
10-16-2008, 03:55
Единствения признак ,който бях забелязала беше ,че майка ми се прививаше от болка ,всеки път преди да й дойде. А и забравих да добавя, че когато я отвориха казаха ,че коремната й кухина била пълна с кръв,защото матката била изтънена и пропускала кръвта в кухината ....... Така че това е проблем ,който не търпи отлагане .... :-k Ако не бяхме попаднали на точния гинеколог и хирург ... сега щях да съм без майчица .... :shock: :smt090

alenka
10-16-2008, 11:18
PEPITO SLADKATA , kaji mi pls kakwi bqha simptomite pri teb bole6e li te? kak razbra 4e trqbwa da otide6 da se pregleda6?

DjBaloon
10-16-2008, 11:43
Това за което говори ManetY се случва при възрастни жени

princesa_viki
10-16-2008, 16:12
Кво сте се спекли от тия кисти.И аз имам.Пукат се след цикъл.Споко.Не се умира от това ;)
Аз пих 2 вида хормонални и ми се махна.Първата,която ми откриха беше 5,8 см ,а ако стане над 7 се прави операция.Но мойта се спука тогава.Аз не усетих.
А аз разбрах,че имам,защото ме болеше ниско долу стомаха(не по време на цикъл,а изобщо)БОлката стигаше до крака ми и той изтръпваше целия.

foreverr
10-16-2008, 18:34
PEPITO SLADKATA , kaji mi pls kakwi bqha simptomite pri teb bole6e li te? kak razbra 4e trqbwa da otide6 da se pregleda6?Че, защо питаш мен като аз нямам кисти :shock: Просто верно неска бях на гинеколог ама аз бях за да ме прегледа, защото минялия път цикъла ми беше кафяв!!!