PDA

View Full Version : Избавете ме от тази депресия



mir4eto93
10-13-2008, 15:51
Така, хора, май не оцелих раздела, ама карай... Еми работата е там, че в последно време винаги ми е накривена шапката, гони ме някаква постоянна депресия относно любовта, все си мисля, че такова животно няма и че ще си умра сама и т.н. Не искам да ме преследва, ама не мога прсто да си кажа абе кво се вживявам и да спре да ми дреме... Имате ли някакъв съвет за мен? В момента съм в "черна дупка" и в главата ми е пълна каша и не мога да спра да мисля за това, когато съм с приятели няма проблем, защото все ми говорят и все мисля за др неща, но остана ли сама и айде, пак депресия :( Мн е тупо така и не ми дава мира... Кажете, вие как се справяте с депресията и има ли изобщо начин да се оттървеш от нея?
Послепис: Съжалявам ако темата се повтаря, просто сега не ми е до търсачката :(

nicolepcd
10-13-2008, 16:10
Еми запиши се на някакъв спрот или нещо такова, запознай се с нови хора... разнообразявай ежедневието си ;) Знам ли... ти се познаваш най-добре и си знаеш какво ти харесва и какво не... едва ли ще можем да ти помогнем ние :-o А и тая депресия може да е от възрастта - нормално е :) Ще отмине с времето :)

mir4eto93
10-13-2008, 16:13
Знам, че хормоните имат пръст в тая работа, но докато отмине ще съм умряла от недоспиване :(

nicolepcd
10-13-2008, 16:15
Не можеш да спиш? :-o

mir4eto93
10-13-2008, 16:18
Да, постоянно разни мисли и натрапчиви сънища, разни кошмари и просто не мога да затворя очи, затворя ли ги виждам неща, които ме карат веднага да ги отворя, защото не искам да мисля за тях, а не ми се иска да пия преспивателни, защото не се знае как ще ми се отрязят на организма :(

Ev1l
10-13-2008, 16:20
Щом не можеш да спиш, работата е сериозна.
Най-добре се консултирай с лекар :)

mir4eto93
10-13-2008, 16:24
Под лекар псохолог или нещо от сорта ли имаш предвид? :-o

BaiToq
10-13-2008, 16:33
Иди в Големия адронен колайдер.

mir4eto93
10-13-2008, 16:42
Иди в Големия адронен колайдер.
За кво пък ми е да ходя да гледам протони, преминаващи през 27 метрова тръба?! :-o

TheLittleAngel
10-13-2008, 17:10
Под лекар псохолог или нещо от сорта ли имаш предвид? :-o

Ами, аз мисля, че психологът ще ти помогне да преодолееш тази депресия. Той/тя е професионалист и ще знае как да ти помогне, докато ние не знаем. Няма и защо да се притесняваш, че ако ходиш на такива сеанси. Едни от най-големите звезди в света също ходят и явно помага. Като за начало се опитвай да мислиш позитивно и да изгониш всичко отрицателно. Успех!

ImmortalForever
10-13-2008, 17:16
И кфо като няма любов и ще умреш сама?Това проблем ли е?

nekaf
10-13-2008, 17:24
дай една снимчица и ако си отблизко можем да я оправим тая работа :D :D :D

хм, трудно ще намериш момче, което да иска да обича. повечето са или за бройка, или за да се изфукат, или ще те използват така казано за "бърсалка за гъза"... трудно ще намериш любов... но все пак може и да намериш, но едва ли гледаш на правилното място :)

mir4eto93
10-13-2008, 17:53
То аз тия за бройката ги познавам много, даже сега съм така да се каже влюбена :shock: в един такъв :shock: ама кво да се прави, тва е друга тема :(

devil_feel_f
10-13-2008, 18:21
Не бива да се разстройваш от факта, че си сама.За депресията - препоръчвам шоколад.Много помага.А това, че в момента си сама, съвсем не означава, че цял живот ще е така.В момента имаш идеалната възможност да се радваш на прекрасните си приятели, които ти помагат да мислиш за друго.Не забравяй, че не всеки има такива приятели.Радвай им се, а любовта ще дойде, когато най-малко очакваш.

soul1199
10-13-2008, 18:24
дай една снимчица и ако си отблизко можем да я оправим тая работа :D :D :D

хм, трудно ще намериш момче, което да иска да обича. повечето са или за бройка, или за да се изфукат, или ще те използват така казано за "бърсалка за гъза"... трудно ще намериш любов... но все пак може и да намериш, но едва ли гледаш на правилното място :) :lol:

sasha_90
10-13-2008, 19:27
Знам, че хормоните имат пръст в тая работа, но докато отмине ще съм умряла от недоспиване :(
Няма да умреш! :) Гледай да си повече време с приятели,близки,намирай си работа,но най-вече недей да мислиш отрицателно.Защото това те праща към "черната дупка".Успех.

babity
10-13-2008, 19:37
Пляааас! Пляаааас! Пляс! Това бяха няколкото ми шамара за да се вземеш в ръце и да спреш да мислиш глупости. Убедена съм, че имам много повече причини да смятам, че ще си изгния сама и дори и от съжаление никой няма да ме иска, просто нямам нужното време за да ги мисля тези неща. Убедена съм, че ако си намериш подходящо занимание да си оплътняваш времето и ти няма ги мислиш тези неща.

Re5peC7
10-13-2008, 19:51
абе колкото и да говорите на момичето като е решила че е в депресия и че няма излизане от нея не можете да и помогнете. Не знам какво очаква да чуе...може би че няма да умре сама..ще има идеален живот със семейство..ами това никой не може да ти го каже..никой от тук даже не е сигурен за себе си в тея неща...но виж можеш да си помогнеш сама като се стегнеш и направиш всичко възможно това да не стане :) стегни се и давай напред :)

BringYourOwnBeer
10-13-2008, 20:10
хех еми като си в таква депресия ...
няма много да се направи ще отмине скоро
наскоро и аз бях тъй (и момчетата изпадат в депресии :D :D ) ама се опраих. ГЛАВНОТО е да мислиш позитивно

Eddie
10-13-2008, 20:30
Здравей!

Аз също като тебе много често след като някоя вечер съм излизал с приятели и ми е било супер яко като остана сам и ме наляга едно тежко чувство на тъга. Оправям си настроението като си попиша с някоя приятелка в скайп и си споделя проблемите или надуя някоя здрава метъл песен дето ми откача главата. Пък напоследък уча здраво и нямам време да мисля много за глупости. Най-добре е да си намериш някое хоби което да те разсейва (препоръчвам ти някой екстремен спорт дето вдига здраво адреналина).

Айде успех с преодоляването на депресиите, защото няма полза от тях. :)

mickelangelo
10-13-2008, 20:46
Занимавай се с нещо което ти харесва ... хоби или нещо от сорта .. тренирай нещо отърси се от мислите си ... но не бягай от проблемите .. тогава става по лошо ...

slun4ice_90
10-13-2008, 21:41
Отиди на психилог,той ще ти помогне... :) Всичко ще се оправи,мила успокой се. :-)