PDA

View Full Version : Въпрос свързан с кандидатстване във ВУЗ !!!



Blblblblbl
10-14-2008, 10:00
Темата е малко спамърска имайки се предвид личното отношение към нея. Но имам въпрос, за чийто отговор звънях на доста места и четох доста наредби... березултатно.

Става дума за ученик завършил 2007г., преди да бъдат въведени матурите, не е държал и зрелостни/държавни изпити. Оценките му от дипломата са до една под "Добър 4", съответно и средният успех от дипломата му е под "добър 4". Но това се явява ограничително условие за кандидатстване в някои вузове, например УНСС, където се изисква минимален бал за кандидатстване на предмет от дипломата 4 точки, за два предмета - 8 точки.
Има ли възможност за явяване на някакви приравнителни изпити, които да повишат съответните оценки в дипломата и да осигурят достъп за кандидатстване във ВУЗ? Дали ако не влиза в списъка на випускниците, които държаха матура, може да се яви допълнително и по този начин да промени оценките в дипломата си? Какъв е реда за процедиране в този случай?

Всяка идея и информация ми е от полза в момента!


Благодаря ви предварително и
поздрави към форума ! :>)

StopAndThink
10-14-2008, 10:33
Темата е полезна, ще следя с интерес отговорите!

DjBaloon
10-15-2008, 18:33
Няма шанс... ако не си държал матури оценките от дипломата ги заместват,но шанс за тяхна промяна няма
Вече веднъж издадена дипломата ти няма начин да се корегира

shadow4e
10-15-2008, 18:54
Има два варианта плаща си и влиа и втори сяда да учи и влиза в СУ. :)

DjBaloon
10-15-2008, 18:57
Съдейки по баловете тая година и оценките с които се влизаше
Няма да ти трябва и много да учиш :)
С изключение на някой специалности де,винаги има изключение

shadow4e
10-15-2008, 19:08
То тази година и в СУ и в УНСС се влизаше лесно. Щом и мен ме приеха навякъде, където кандидатствах на първо желание :) В УНСС бях в високи оценки, а в СУ с ниски, но си избрах СУ и не съжалявам. Сега ме скапват, и днес бях от 8-8, утре от 8 до 5, в петък пак 12 часа, ама аз си го избрах :) Поне сега вече ще го понауча този немски като цял ден ми плямпат на немски :)

DjBaloon, ти какво записа? :)

DjBaloon
10-15-2008, 19:13
И нас здраво ни скапват

Аз съм в направление Финанси

shadow4e
10-15-2008, 19:26
Аз реших сега СУ, пак след 4 години, може и при вас да запиша. Иначе като специалност предпочитах финансите, но нямаше и 1 човек, който да ме подкрепи за УНСС. То от моя клас никой не записа при вас. Но за мен просто нещата в УНСС още не са като хората, записах СУ, защото там всички са по-добре с немския, 3-4-ма човека от 40 сме от обикновени училища, а и не става дума само за това, всичкине са от най-добрите училища в съответния им град, това определено има значение. :)
Аз цяла година исках в УНСС, но много се разочаровах, защото учих по матеамтика и имах 5,52, явих се просто ей така на литература и изкарах 5,80. Извинявай, ама аз една теза не мога да напиша... И имах много по-малко верни отколкото по математика... Още ми става криво като се сетя. И все пак след 4 години може и да се засечем.


А да и все пак не избрах УНСС, защото не предлага език, няма преподаване на немски, ако имаше, всичко друго е за пренебрегване, ама просто икономист без език не става, а като в у-ще не научих, исках поне сега , защото се е видяло, че не съм толкова амбициозна да науча сама:)

DjBaloon
10-15-2008, 19:32
Ами аз от 9-ти клас уча тази материа и не съм и мислил за СУ 8-)

Принципно това за проблема с различните скали е малко комерсиален и много неоснователен да се повдига
Все пак оценките се образуват на база на нашите знания
Това че на математика са се явили 90% от всички математически и са качили нивото си е наш проблем
Това че по БГ всички сме много зле и всички сме с ниски резултати пак си е наш проблем :)

shadow4e
10-15-2008, 19:41
И защо да е наш, като влизат хора, които не заслужават.
Идеята не е да изкарам възможно най-висока оценка като се явя на всички изпит и препиша, а да влезнат умни хора. Цялата логика е малоумна и какво като имам 5,80 по литература, имах 2 часа литература седмично и щях и да имам 6, ако ги бях учила тези произведения. Трябва да има квоти да се приемат повече хора с математика и икономика в икономическите и повече хора с другите в политическите науки.
Аз си ллягам, защото съм скапана и останах само заради теб дори до толкова часа. Спорът е безсмислен, щом за теб това не е малоумно...
Иначе съм съгласна, че в УНСС, се учи доста повече икономика :)

lmao
10-18-2008, 20:53
даряваш определена сума на университета и си вътре с каквото си избереш

BeBsItO
10-19-2008, 07:57
даряваш определена сума на университета и си вътре с каквото си избереш Извинявай ама ако направиш така...мнооого ли ще си доволен/на от себе си???? Много ли ще си щастлив/а от факта ,че си вътре. Имам чувството ,че не го правите заради себе си....а защото вече задалжително един вид трябва да кандидатствате. Е заради такива интелигентни хора....България....пропада яко.......

:booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb: Направо ме е яд да чета!!!!! A аз тъпанарката съм седнала от 9 ти клас да уча теми!!!! Защо??? За да си плати Бай Драгой и да влезе също !!!! :-x :-x :-x

lmao
10-19-2008, 08:05
хах правете каквото искате
лично съм си влезнал 1 курс редовно
само че този, дето няма по-висока оценка от 3, това му е единственото решение, независимо дали е доволен или не от себе си

пък аз съм си много доволен от себе си :S

какви са тия теми от 9 клас, които учиш :(




:booooomb: бум

BeBsItO
10-19-2008, 08:17
хах правете каквото искате
лично съм си влезнал 1 курс редовно
само че този, дето няма по-висока оценка от 3, това му е единственото решение, независимо дали е доволен или не от себе си

пък аз съм си много доволен от себе си :S

какви са тия теми от 9 клас, които учиш :(




:booooomb: бумАми да ти кажа,хуманитарна паралелка съм. Това ще рече ,че имам зипове.....сипове....все по история.... Естествено,че с история ще кандидатствам. Искам на тоя момент СУ. Развивам си темите от 9 ти клас още......и дори и да не са на много висок стил, просто матеряла се заучава мн по-лесно. Става въпрос за История на България . От друга страна гледам дипломата да ми е 6. А повярвай ми ,в моето уччилище това става много трудно.


Естествено,че ще ме е яд. Аз ще се мъча....а еди коя си пикла ще влезе с парите на тати :o

lmao
10-19-2008, 08:20
хората от бившият ми клас, които кандидатстваха с история започнаха да учат последните 2 години, само че с много стабилни уроци и си влязоха без проблеми, така че спокойно ^^

гледай само да не превъртиш 8)

BeBsItO
10-19-2008, 08:23
хората от бившият ми клас, които кандидатстваха с история започнаха да учат последните 2 години, само че с много стабилни уроци и си влязоха без проблеми, така че спокойно ^^

гледай само да не превъртиш 8)Няма споко.... Сега да не помислихте....че съм някакъв заспал зубар. Като всички останали съм, просто съчетавам нещата и умея да си разпределям времето.


Междодругото ти какво учиш сега? И къде?

lmao
10-19-2008, 08:25
е ти така го изкара :D

КСТ @ ТУ
много проста работа за съжаление до момента :S

BeBsItO
10-19-2008, 08:28
е ти така го изкара :D

КСТ @ ТУ
много проста работа за съжаление до момента :S Е не, ама ме е яд. Разбираш ли? Много ме е яд. Сигурно съм старомодна.... и съм от тези които учат....... а не от тези които плащат ( не ,че нямам възможност да си платя....и в това ми е проблема)
Какво да се прави....се пак това е България.

lmao
10-19-2008, 08:33
а ние сме нейното бъдеще :|

мисли по друг начин за тези които си плащат-едва ли ще минат 1 семестър :neutral:

BeBsItO
10-19-2008, 08:52
Да,сигурно.
Като цяло....е така.Надявам се всичко това да е плод на ранна демокраця...... Все пак да не забравяме ,че сме държава в преход. Неуредици-бол. Ако това е причината- не ме притеснява. Но имам чувството,че това ни е генно заложено.... просто сме си такива. От край време се цакаме един друг.Корупция...брат 8-)

lmao
10-19-2008, 09:04
както се пее в една песничка:
"Държава бедна, с девиз "Стани да седна"
Да напредна чупя клона на примат от горния етаж.."

аз си заминавам на София
Беше ми приятно
Бай

BeBsItO
10-19-2008, 09:06
както се пее в една песничка:
"Държава бедна, с девиз "Стани да седна"
Да напредна чупя клона на примат от горния етаж.."

аз си заминавам на София
Беше ми приятно
Бай


Bye ! И на мен ми беше приятно :)