PDA

View Full Version : Футбол на маса (Джага бе :P)



Myrth
10-14-2008, 13:01
Тъжно е, че доста малко хора за запознати с това що е то футбол на маса и че това не е просто забавна игра за група приятели, решили да се полигавят в близкия бар.

Това е спорт, който си има световна федерация с множество майстори по света, включително и в България. Изисква изключителна техника, желязна концентрация, мускулна издръжливот, висока интелигентност и разбиране на самата игра. Има около десет основни вида удари, но с безброй вариации, разнообразни пасове, защитни формации и те така ...

Като за начало ще се радвам ако във форума има зарибени по играта, та да си заформим дискусийка. За незапознатите ето три случайни клипчета, който разкриват част от красотата на джагата:

http://www.youtube.com/watch?v=rsyPsTqiwwY

http://www.youtube.com/watch?v=TNufORtOZUE

http://www.youtube.com/watch?v=L0iqwmG_sFI&feature=related

lo0s3r
10-14-2008, 14:20
тва е като те мързи да си мръднеш гъза и да потичаш малко 8)

Myrth
10-14-2008, 15:57
Всъщност джагата като игра не се опитва по никакъв начин да имитира футбола, това са две самостоятелни игри. Не е необходимо да се интересуваш от футбол за да играеш джага и обратно, естествено ;]

jorkata80
10-15-2008, 14:56
Леле преди бях много добър на това..Ама отдавна не съм играл ..Сигурно още съм си машина :grin: :grin: :D :D 8)

Myrth
10-15-2008, 15:04
Ако си от Варна може да напраим некое турнирче по двойки ;]

jorkata80
10-15-2008, 15:05
За съжаление съм от Хасково ... Иначе щеше да е яко 8-)

HenykucT
10-15-2008, 15:35
Яко е ... Преди време се бяхме зарибили жестоко с компанията и правихме мини турнирчета ... Висяли сме по 5, 6 часа в игралните зали ... Даже се бях навил да си взема такава маса, но се отказах .. Сега съм навит на маса за снуукър, но трябва да направим разшерение на преземния етаж, та да се сабере :D 8-)

Myrth
10-15-2008, 15:47
http://www.youtube.com/watch?v=DAeSaJgcdcc
Ето какво представлява играта на професионално ниво. Забележете силата на паса от 5ца към 3ка и мощта на ударите им (съответно снейкшот на играча от ляво и предно застъпване на играча отляво).
Мен лично ме кефи много повече хардкор играта с множеството разнообразни и трикови удари, но е факт, че игрите се печелят от съвършено заучен удар, безупречен пас от 5ца и опитна защита. Неща, които, за да се развият, е добре да имаш маса вкъщи...аз лично си купих една италианска, Гарландо Про Чемпиън и разцъквам у нас компанията :)

hottie
10-15-2008, 21:15
Невероятната игра!! Редовно играем с приятели на джаги и откачаме от кеф !

perkele1914
10-15-2008, 22:19
всъщност предпочитам фифа ...

макар, че нищо не може да се сравни с футбола :)

chelsea
10-16-2008, 06:52
и че това не е просто забавна игра за група приятели, решили да се полигавят в близкия бар
всъщност за мен е точно това :? толкова обичам да играя джага, че ще си разваля удоволствието ако си я представя като спортна дисциплина с правила и други шитни.

Myrth
10-16-2008, 09:31
Мисълта ми е, че самата игра може да бъде много по-увлекателна ако се вземе по-насериозно...всмисъл без тея глупости с въртенето, блъскането и нечленоразделните звуци ;]

chelsea
10-16-2008, 10:28
тея неща са много дразнещи наистина, хубаво е да играеш бавно и с умисъл, но пък да се занимаваш професионално.. :? не е гот

Myrth
10-16-2008, 12:12
Сега дали е гот или не е много субективно, в моя случай просто трудно си намирам равностойни съперници в баровете (да каже НЕ намирам). Та затова ми е по-итнересно да играя с протата, предпочитам да падам, но да ми е интересно :)

lo0s3r
10-16-2008, 17:09
това не мога да си представя професионално :? с приятели като се събереме на по бира и си разцъкаме е забавно, ама да се впрягам толкова :)

uBu4k0
10-17-2008, 20:14
що бе може и да стане някой ден :D

temptati0n
10-22-2008, 21:42
kak beeee edni ot moq klas igraqt futbol na 4in mn e zabavno :D
ATTENTION: ako nqkoi igrae tozi opasen sport da si pazi glavata!!! :-D

ChoCohoLiC
10-24-2008, 16:20
Т`ва е супер голяма зарибявка :grin:

Ifko
10-24-2008, 18:46
джагата си е голям спорт, познавам хора е федерацията по джага и е супер лудница като гледаш как играят професионалисти :]

Myrth
11-01-2008, 11:24
Ако има хора от Варна, които играят и са надъхани за двойки - ЛС! Ако се намерят достатъчно играчи може тук да си организираме турнири, които да играем в Алба например :)

galin.tiankov
03-09-2013, 15:17
Аз ще уча в Хасково и искам да те попитам има ли зали за джага билярд и др.Ако има и клубове на джага ако може да ми дадеш твоя facebbok.Аз мисля да влезна в Търговката.Ако има и турнири в Хасково по джага билярд?

galin.tiankov
03-09-2013, 15:19
Аз ще уча в Хасково и искам да те попитам има ли зали за футбол на маса билярд и други.Ако има и клубове на футбол на маса ако може да ми дадеш твоя facebbok.Аз мисля да влезна в Търговката.Ако има и турнири в Хасково по футбол на маса билярд?