PDA

View Full Version : СЪД



Blo0dyBitch
10-14-2008, 17:13
Декември месец трябва да свидетелствам на дело и нямам идея как трябва да се облека,как трябва да говоря,абе въобще какво да правя.
За неявяване има глоба...А за лъжесвидетелстване лишаване от свобода.Не че имам намерение да лъжа де-просто като го видя този човек и забивам...а и случката беше преди година-доста детайли ми убягват.Ох всякакви съвети ще са ми от полза 8-)

gbemXVII
10-14-2008, 17:17
Плетен елек, анцунг и чехли (10 за 2 лв)
Със сигурност ще пропуснеш заседанието.

Karin_Vall_Gabbriel
10-14-2008, 17:22
ами гледай да се облечеш малко по-официално,да не е съвсем ежедневно... не се притеснявай,само кажи това,което си спомняш :)

scoobydors
10-14-2008, 17:34
Плетен елек, анцунг и чехли (10 за 2 лв)
Със сигурност ще пропуснеш заседанието.
:lol: хах определено....
Всъщност каквото и да облечеш няма да те върнат, така че заложи на комфорта. Колкото по-удобно ти е, толкова по-лесно ще се отпуснеш да кажеш истината.

splendour
10-14-2008, 17:36
ne xo0di s dekolkteta i vsev1zmojni dr1nkylki po sebe si.

Il_cavaliere_del_male
10-14-2008, 17:38
Декември месец трябва да свидетелствам на дело и нямам идея как трябва да се облека,как трябва да говоря,абе въобще какво да правя.
За неявяване има глоба...А за лъжесвидетелстване лишаване от свобода.Не че имам намерение да лъжа де-просто като го видя този човек и забивам...а и случката беше преди година-доста детайли ми убягват.Ох всякакви съвети ще са ми от полза 8-)

Трябва да си облечена така както се чувстваш удобно, но мисля, че има дължина, ако ще си с пола да е под коленете. Другото - ти не трябва да знаеш как става работата, затова има адвокати, на тях това им е работата, те ще те насочат. Като ти кажат да кажеш какво се е случило ще кажеш, че не помниш всичко, защото е било отавна. Е, ако нямаш намерение да лъжеш, значи няа проблем. Все пак гледай да запазиш самообладание, дишай дълбоко, изразявай се ясно и осмисляй и подбирай думите си правилно.

KariZma
10-14-2008, 17:39
Няма нищо страшно.
Обличаш се съвсем нормално и ежедневно.
Била съм свидетел по дело и ме беше мн страх какво ше е, що ше е, ама мина.
Значи припомняш си всичко много хубаво, дори и да не ти се занимава да се ровиш в спомените си. Хубаво ще е, ако има някой който може да ти помогне да си опресниш спомените.
Когато свидетелстваш, съдията ти повтаря думите оформено така че да се запишат в протокола.
Незнам за какво е делото, но ако е нещо пряко свързано с теб и имаш лоши спомени, има вероятност да се разтроиш, но спокойно, съдийте са виждали много и ще те разберат.
Знам, не е приятно, но... какво да се прави.
Успех!

cherinka
10-14-2008, 18:10
Кви сте паранои и депресии всичките.
Хойш както ти скимне, бе, бате.
Квото искаш облечи, никой няма да те върне.
Ако щеш и гол иди къв е проблема.
А относно тва, дето да говориш ... еми мойто момче/момиче те ще ти задават ТОЧНИ И ЯСНИ въпроси, бе :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: кво има за чудене кво да говориш.
Цаката е да не започнеш да приказваш простотии, които могат да бъдат обърнати срещу подсъдимия/обвиняемия.
Не се поддавай на манипулации и провокации.
Но най-важното е - НЕ СЕ ПАНИРАЙ!

LizZz
10-14-2008, 18:22
Кво значи забиваш??

Blo0dyBitch
10-14-2008, 18:24
хах,най-малко пък съм в депресия-просто наистина не съм наясно с тея работи и зн ли...факта,че той ще е там,че ще трябва да си припомням всичко и да говоря пред хора,а и по филмите адвокатите са некви мн гадни и задават гадни въпроси и накрая едва ли не те изкарват теб виновен(страшен аргумент)...
Мн благодаря за отговорите :-)
Абе да се надяваме всичко да мине ОК и най-накрая да го тикнат в затвора 8)

забивам=зацепвам=мозъка ми изключва,панирам се

LizZz
10-14-2008, 19:35
Не съм бил в такава ситуация, надявам се и да не бъда..
Но бъди себе си, не лъжесвидетелствай (знаеш защо) и се помъчи да се сетиш и най-малката подробност!
УСПЕХ!
И да кажеш кво е станало..

cherinka
10-14-2008, 19:45
Но бъди себе си, не лъжесвидетелствай (знаеш защо) и се помъчи да се сетиш и най-малката подробност!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

многото истина не е на хубаво, нали знаеш. ;)

Jamalska
10-14-2008, 19:49
Аз съм била в тая ситуация...беше адската жега та ходих с някаква риза и пола,припомних си каквото можах,обясних,че вече са минали години и едва помня...и тъй.
Така че не се депресирай,никой няма да те изпапка,обещавам.

Pliok0019
10-15-2008, 03:40
Дядо ми беше съдя и всеки ден висях там, като малка :D

Облечи нещо неразголено, малко по-официално, удобно. Се едно отиваш на театър. (: Там няма смисъм да се притесняваш. Те ще ти задават точни и насочащи въпроси, кажи че не си спомняш дадени детайли...

rakiQ
10-15-2008, 08:57
такам
аз ако съм на твое мЕсто

ще се облека с дънки ,кецки и карирана ризка и косатавързана (ако е дълга )
ще ударя некъфи бири (колкото да не ти пука от нищо ) ще се отпуснеш
отиваш и казваш квото е било без притеснение без паниране ее как ми се доде паниран кашкавалбез нищо :)
спокойно както е писано така ще стане

Pliok0019
10-15-2008, 10:33
Дядо ми беше съдя и всеки ден висях там, като малка :D

Облечи нещо неразголено, малко по-официално, удобно. Се едно отиваш на театър. (: Там няма смисъм да се притесняваш. Те ще ти задават точни и насочащи въпроси, кажи че не си спомняш дадени детайли...

е защо пък да не иде разголена? ако попринцип така си ходи?

облечи си някоя блузка с огромно деколте и с някви къси секси панталонки! сигурен съм,че ще смаеш съдията,че и прокурори,адвокати и све! 8-)
Дори няма да я пуснат да влезе.

Има някакво ограничение за дължината на панталона/полата.

Pliok0019
10-15-2008, 10:42
абе никви ограничения нЕма,тук е България 8-) мен като ме съдиха нищо не ми казаха как да съм облечен,един познат го съдиха същия ден и си беше дошъл по скинарски дрешки,с нашивките и всичко 8-)
Да, това може.

Имаше някакъв случай тук...някакъв мъж не го бяха пусналис къси панталони и той е влязъл в съда с дълга пола...

Варианта с анцуга, плетените обувки и елека е валиден в съда...