PDA

View Full Version : Немски :D



prosto_edin_chovechec
10-15-2008, 06:56
Случайно некой да знае немски плс ... трябва ми едно нещо мн спешно! който знае да казва ще му го пратя на ЛС!

DiScOnEcTeD
10-15-2008, 15:36
ми може да се каже че знам тоест уча в даскало ала не знам много :D :-D :D :-D :? ама казвай може и да знам

qnkasladuranka
10-15-2008, 15:39
mi az jiveq v germania i znam nemski
prati... :)

MagnetiC
10-15-2008, 19:05
моля ви, някой да помогне.. за Петък ми трябват 2 диалогчета по немски, кратки са.. понаписала съм ги, но много бъркам падежите и членовете, затова плс някой, който разбира езика, да ми ги провери и поправи плсс

aDuHka
10-16-2008, 18:47
Хей, може ли да се възползвам и аз от темата :D Имаме за домашна да вадим непознатите думи от една граматика , та исках да питам за точния превод на думата Verwandschaftsbezeichnungen.Ако някой знае , моля да ми помогне :)

Water_lili
10-16-2008, 18:58
Хей, може ли да се възползвам и аз от темата :D Имаме за домашна да вадим непознатите думи от една граматика , та исках да питам за точния превод на думата Verwandschaftsbezeichnungen.Ако някой знае , моля да ми помогне :)

бих казала ,че превода е роднински вразки... вазимоотношения или поне нещо в този контекст

aDuHka
10-16-2008, 19:09
Да,нещо с роднини ще е свързано,обаче е Bezeichnungen, a нe Beziehungen. И дори да разделям думата на познати корени,пак никакво смислено значение не ми идва на ум :( И все пак бладаря за отговора ;)