PDA

View Full Version : Продължително кръвотечение от носа...



VoodooServ
10-15-2008, 10:05
Ходих на лекаър и ми слижиха някакъв тампон.
Въпро са ми на мен е някакъв траен метод да решаване на този проблем ?

Loshotia
10-15-2008, 15:21
Какъв е тоя тампон, бе човек? Значи аз преди 3 години имах такъв проблем- 5 часа с малки почивки от носа ми тече кръв- цаката е да го притиснеш кръвоносния съд. На мен ми натикаха марля с големината на детски чорап в ноздрата, а на другия ден ходих да ми го сменят и нов сложиха с някакво мазило за еластичност на съдовете. Също така близо 3 месеца взимах хапчета- калций и вит.С...името не знам какво им беше, също така 10 дни бях на инжекции за кръвосъсирване. Но последното е, защото съм анемичка. Ако често ти тече и трудно спира вземи си направи едни изследвания да не се окажа, че и ти си.

*Jo!n7a*
10-15-2008, 15:24
Може да има много причини, за това че ти тече кръв от носа.
Аз специално имам слаби капилярни стени и при по горещо време, приемане на парацетамол или при употреба на много алкохол ми протича кръв от носа.
Върви на изследвания !
Там ще ти кажат най добре.

BioX
10-15-2008, 17:46
аз имах същия проблем...отидох да ми обгорят капилярите и вече не ми тече толкова често кръв.
така нареченото обгоряване не е никак сложно и болезнено...намазват ти капилярите със някаква течност(тъмно кафява беше ако не се лъжа)и после ти щипе 2-3 часа и се оправя...ходих 3 пъти мисля ...

*Jo!n7a*
10-15-2008, 18:02
аз имах същия проблем...отидох да ми обгорят капилярите и вече не ми тече толкова често кръв.
така нареченото обгоряване не е никак сложно и болезнено...намазват ти капилярите със някаква течност(тъмно кафява беше ако не се лъжа)и после ти щипе 2-3 часа и се оправя...ходих 3 пъти мисля ...

А горе долу колко пари струва ?
Може ли да се направи в обикновена болница ?

BioX
10-15-2008, 18:12
пари не помня да сме давали :? ....на мен ми го правиха във военната болница във варна....но попринцип мисля че и в по обикновенните болници го правят няма нищо сложно....мажат те и ся се замислих че ми бяха изписали някав мехлем да си мажа капилярите към 5-6 лв струваше тои...

*Jo!n7a*
10-15-2008, 19:07
пари не помня да сме давали :? ....на мен ми го правиха във военната болница във варна....но попринцип мисля че и в по обикновенните болници го правят няма нищо сложно....мажат те и ся се замислих че ми бяха изписали някав мехлем да си мажа капилярите към 5-6 лв струваше тои...

аха ок много мерси !

batkodoki
10-15-2008, 22:18
Ходих на лекаър и ми слижиха някакъв тампон.
Въпро са ми на мен е някакъв траен метод да решаване на този проблем ?

"методи" има всякакви, но най-често при прилагането на който и да е от тях систтемата реагира с преместване на проблема на друго място с по-сложни последици.
диагноза "сляби капиляри" е медицината няма! както няма и "силни капиляри".
най-често кръвотечението от носната лигавица компенсира нещо породено от хормоналния дисбаланс във фазата на съзряването.
един вид предпазен вентил е...
кранче за "изпускане на парата"....

когато го затворите чрез популярните методи на "изгаряне" на капилярите в 80% при момчетата по-късно се развива варикоцеле, като към момента няма никакво задоволително научно обяснение за релация на статистически значимия факт с казания метод. просто е така. днес не знаем защо е така.
при момичетата картината е по-разлята, но вув вс случай води до проблеми с овулацията.

извод: оставете "кранчето" да тече, като купирате пристъпите с механични средства -тампонади etc..

но заради "бълхата да горите юргана" - струва ли си?

VoodooServ
10-16-2008, 07:50
Не ми тече много често, но като тръгне по един час седя и капя в тоалетната докато не ми се запуши ноздрата от съсирек. ( Грозна картинка ). Ходих до болницата и ми навряха в ноздрата бая количество марля напоена с нещо и казаха след един ден да дойда да я махнат. Демек утре сутрин трябва да се махне. Идеята ми е какви са вариантите да се прекрати с това безкрайно капене на кръв в тоалетната, пък и признайте ,че не е удобно да вървиш по центъра и да се чудиш на къде да хванеш. А за инфото на 26 години съм.

Така да обобщим:

Вариант-1: Обгаряне на капилярите. ( някои хора казват ,че проблема се повтаря след 5/6 месеца )

Други варианти ?!?

BioX
10-19-2008, 13:14
Вариант-1: Обгаряне на капилярите. ( някои хора казват ,че проблема се повтаря след 5/6 месеца )


pri men ne e taka obgoriha mi gi predi 2 godini nqkade i sega zna4itelno po malko mi te4e kruv :)