PDA

View Full Version : Спешно ми трябва есе



mm4oni
10-15-2008, 17:40
За понеделник ми трябва есе на тема "Значение на медиите в съвременното общество" много ще съм благодарен ако някой ми съдейства

DjBaloon
10-15-2008, 19:18
Сучи върти около това че се използват за манипулиране на общественото общество от политически и всякакви други организации
Ке си номер 1

sexa_na_kompleksa
10-16-2008, 13:29
Виж това:

Положителни и отрицателни черти в медиите


От 19 век насам постепенно се налага убеждението, че в средствата за масова комуникация е съсредоточена значителна власт.Три века по-късно медиите се разпростират до толкова из целия свят, че човечеството да не може без тях, затова медиите са така известната и наречена четвърта власт, която се определя от важната роля играеща в обществото.

Медиите са онези,които обясняват на хората случващото се. Как хората ще разберат процесите в дадена страна,как ще ги оценят,как ще реагират на тях – всичко това е до голяма степен
в ръцете на вестниците, радиото, телевизията. Но както и всичко останало и те си имат своите положителни и отрицателни черти.Ние се срещаме ежедневно с медиите, защото те са се превърнали в средство на общуване. Стремим се да изчерпим ползата от тях, да се сдобием с колкото може повече информация. Те ни информират за случващите се събития по света и у нас. Чрез тях ние научаваме и се запознаваме с дадени проблеми и тогава всеки от нас може да прецени сам за себе си доколко ще бъде засегнат и как да се справи с него. Медиите ни представят случилото се чрез телевизия, вестници, списания. Чрез малко остарелия метод, но все още ефикасен-радиото и другата може би най-използваното и най-новото средство за добоване на информация е интернета. Тези различни форми също са в полза, предоставяйки на всеки по-удобен начин за набавяне на сведения според неговите възможности.
Светските новини и клюки задоволяват любопитсвото на обикновените хора, но и вредят на тези, за когото се отнасят, поради разкриване на лична информация или излагане на неверни данни. Често се случва една и съща инормация да бъде поднесена с различни данни и подробности по различни медии, което също е една от отрицателните черти на медиите. „Свободата на словото” е нещото, закоето се борят всички. За радост повече от 90 % от медиите се намират в демократично развиващи се страни, което предразполагакъм по-обективно поднасяне на информацията. Друга отрицателна черта на медиите е финансирането им от политически партии, което ги прави малко или многозависими. За съжаление все по-често се среща и жаргон, недостойно поведение, употреба на наркотични вещвства и алкохол, което влияе негативно на обществото, и най-вече върху подрастващото поколение.
Но медиите са по скоро добро, отколкото зло, повече положителни, отколкото отрицателни, повече нужни, отколкото ненужни. Те са нещото , без което живота през 21 век би бил немислим.

mm4oni
10-19-2008, 11:49
Мерси много свърши ми работа :grin: