PDA

View Full Version : Абре хора...



prosto_edin_chovechec
10-15-2008, 18:16
Мога ли да си зема некфи лещи , макар и да не съм ходил на очен... щото хич не ми се ходи... В оптиките не дават ли да пробваш :Д

Yancheto
10-15-2008, 18:20
Ти пък... Разбира се,че не се пробват,преди да си ги купиш-представи си ако всеки ги пробва,колко болести могат да се пренесат. :? И на теб за какво са ти лещи?Имаш проблеми със зрението ли? Ако е така,иди на очен, но в някои оптики те преглеждат на място.Няма начин да си вземеш лещи,ако не си знаеш диоптъра.

prosto_edin_chovechec
10-15-2008, 18:36
Еми вече ми писна щото от невиждане..... неска са изложих пак бяха написали на дъската изречения аз като бавно развиващ нищо не съм написал ама познайте що... е логично щото немоа ги вида хах :D И се отлагам и не отивам на лекар и направо ужас ... пЪк и наще незнаят тряя събирам пари за лещииии направооооооо дълга история от която честно казано вече ми писна :( :(

DjBaloon
10-15-2008, 18:42
А ти си виновен че имаш проблем с очите и не трябва ваще да разберат,че ще ти се карат? :-o

А ако те блъсне кола и трябва да те оперират пак ли ще криеш от ваще,за да не ти се карат??
Не лекър дори и пари няма да ти земат като отидеш,защото предполагам си малък


А като искаш лещи знаеш ли как се слагат?? поне аз никога не бих тръгнал си слагам... да си бъркам в окото :-o

mrssmith
10-15-2008, 18:47
естествено, че може да се пробва. не тези,които си купуваш ест. (те трябва да са стерилни) , а просто друг чифт от същите,който е предназначен за пробване.
ако искаш да са с диоптър,няма да ти ги продадат без лекарска рецепта.
така без лекар можеш да си купиш само цветни без диоптър.

DjBaloon
10-15-2008, 18:49
аз не виждам как ще стане да си земеш без лекър
кой ще определи какви точно лещи ти трябват??
или ще пробваш като на сергиите на пазара за очила,слагаш чифт след чифт докато не пасне??

Не се излагай
да не ти се карам още :D

prosto_edin_chovechec
10-15-2008, 18:59
А с диоптър ако вземам не може ли в някоя оптика да ми видат диоптъра

DjBaloon
10-15-2008, 19:03
А с диоптър ако вземам не може ли в някоя оптика да ми видат диоптъра
Не,за това са очните лекъри иначе кво щяха да правят

Пак ти казвам разучи добре как се слагат лещи и дали би си слагал,според мене ен е приятна процедура

Ако се отиде на време може с 1-2 години да се оправи проблема или да се носят очила само при четене или пред пц,ако си чакаш и се чудиш,ще си ги лепнеш на носа и нема ги сваляш и кат спиш даже

prosto_edin_chovechec
10-15-2008, 19:09
приятна , неприятна се ми е тая те в оптиките ми казаха , че обесняват

а иначе очила мога да нося но вкъщи.... навън абсурд знам че има 10000 вида рамки и все пак не...

DjBaloon
10-15-2008, 19:12
приятна , неприятна се ми е тая те в оптиките ми казаха , че обесняват

а иначе очила мога да нося но вкъщи.... навън абсурд знам че има 10000 вида рамки и все пак не...
Ясно е че не искаш да ти викат "цайс",но понякога е по-важно да си оправиш тоя проблем,а не да се задълбочава :?

та ходи на лекър и разбери колко е сериозен проблема,той няма ти каже ще носиш очила и точка!
Ходи там не се офлянквай

shadow4e
10-15-2008, 19:14
И аз не исках да нося очила в 7-ми клас и до сега не искам 7 години по-късно, ама вече нямам избор. :) И лещи без преглед не могат да ти дадат, ама то прегледи правят и в оптиките. Ама точно пък и за лещите е хубаво да е на машина, а не само таблото с цифрите.

prosto_edin_chovechec
10-15-2008, 19:37
Е все пак имам избор... Всмисъл такъв мога да си сложа лещи очилата не са единствените.. иначе ясно...

отивам в някоя болница и питам "Къде мога да се запиша за очен преглед " или нещо такова ... така ли?

DjBaloon
10-16-2008, 06:33
Е все пак имам избор... Всмисъл такъв мога да си сложа лещи очилата не са единствените.. иначе ясно...

отивам в някоя болница и питам "Къде мога да се запиша за очен преглед " или нещо такова ... така ли?
Не отиваш си при личната лекъра и я казваш "Боли ме главата,размазано ми е пред очите понякога,може ли да ме пратиш на очен"
Тя трябва ти напише направление за него или не знам как седят нещата може и ей така да те прати