PDA

View Full Version : Върнах се в България, и какво да видя



Romeo_is_dead
10-16-2008, 00:38
Гледам и се чудя, брех какво става тука. От 4 години не си бях идвал, мъчно му е на човек като е далеч от родината няма как, обаче има разлика да тъгуваш за родината и да тъгуваш за България. Гордея се че съм българин но ме е срам какви са българите. Ебахти манталитета ебахти чудото. Вървя по улицата и гледам задръствания, нахални хора които не могат даже да хвърлят едно боклуче в боклука, а дори и да го хвърлят там то пак пада на земята защото тъпия кош е препълнен. Отивам да си купя цигари и посрещам продавачката с "добър ден" а тя в отговор ме поглежда злобно и казва "кво искаш аре по-бързо". Отивам да се видя с приятели за да разбера че или са на кокаин или са се пропили до несвяст. Отивам в градинките и гледам хлапета в първи клас да пушат трева. И аз пуша обаче не съм бил чак толкова нахален и не съм правил такива опити да се правя на интересен. В училищата хората нямат абсолютно никакво уважение към никой. Има разлика да си правиш кеф в даскало и да се правиш на интересен пред учител, ченге, или който и да е друг. Пари никъде няма, работа не може да се намери а дори и да се намери тя е за максимум 400 лева на месец, а пък всичко е по скъпо отколкото в чужбина с изключение на цигарите. Шофъорите фърчат напред назад и се изтрепват, по телевизията всеки плюе другия, всеки говори за някой зад гърба му, всички се мразят и си мразят живота.

И в същото време никой не иска даже малко да се опита да промени нещо. И после всички се чудят защо такива като мен са в чужбина. Може и там хич да не е хубаво обаче за сметка на това може да се осигури хубав живот за бъдещото поколение както и за себе си. Искам да мога да се завърна в България и да отгледам децата си тук ама как да стане това като всеки ден има опасност някой да ме гръмне, прегази, или нашмърка до предозиране, и какво ли още не.

За тва ме хваща яд на хората които се смятат за абсолютните патриоти и мразят такива като мен които са заминали за чужбина.

Също така им се чудя на тез хора които са заминали и мразят там където са отишли и смятат че трябва да останат и да живеят в България без да са работили, или изобщо видяли разликата между чужбина и България.

Не казвам че чужбина е по-хубава от България, но аз лично предпочитам да си остана с хубавите спомени от България и в същото време да съм щастлив където и да съм, с който и да съм, когато и да е, и да знам че мога да се завърна в родината си когато поискам.

sladkobaby
10-16-2008, 01:58
Много вярно е тва и аз съм във чужбина и знам какво е.А ти къде си във чужбина?

darla
10-16-2008, 08:19
mnogo si prav,za jalost realnostta e takava.evala na nacionalistite i patriotite(ot mladoto pokolenie),koito imat jelanie da se borqt za ocelqvane v Bg,no az su6to izbiram da buda v 4ujbina i da znam,4e za truda mi se pla6ta i s parite moga da jiveq dobre,a ne da mizerstvam i da se 4udq kak da si platq vsi4ki smetki i odtelno da ostane i nqkoi lev za glezotii,a ne kato tuk,za da pe4eli6 pari trqbva da se zanimava6 s nezakonna deinost.za jalost deistvitelnostta e takava.vupreki,4e sme v EU,dokato ne sprem da sme takiva podlezurkovci i gulolizci spqrmo drugite durjavi,polojenieto qnma da stava po-rozovo.

Blab
10-16-2008, 08:24
оф, манекенска мисъл...

darla
10-16-2008, 08:32
оф, манекенска мисъл...
molq?

tigity
10-16-2008, 09:17
nemojesh nishty da napraish tfa e samo "bulgarska mu raota" :D 8) nepokisti 8-)

XceSS
10-16-2008, 09:45
Точно това е проблема в България, че никой не си върши работата и не му пука за другия, всеки мисли как да прецака дори и с малко някой.Жалко но е така

Water_lili
10-16-2008, 11:55
тук ще намериш само разбирателство от хората които са в чужбина, а от тези които не са си показвали носа никъде ще те заклеимят и ще ти кажат колко си тъп и не патриотичен....аз напълно те разбирам за какво говориш за съжаление не можеш да промениш начина на мислене на хората, нека живеят в заблудата си колко им е добре живота :-x аз вече съм отказала да се надявам ,че в тази държава ще се създаде някога едно социално общество ,което да си търси правата... може би като стане хляба 10 или алкохола и цигарите по 30 лв ще проблесне на някой...

StopAndThink
10-16-2008, 12:28
Гледам и се чудя, брех какво става тука. От 4 години не си бях идвал, мъчно му е на човек като е далеч от родината няма как, обаче има разлика да тъгуваш за родината и да тъгуваш за България. Гордея се че съм българин но ме е срам какви са българите. Ебахти манталитета ебахти чудото. Вървя по улицата и гледам задръствания, нахални хора които не могат даже да хвърлят едно боклуче в боклука, а дори и да го хвърлят там то пак пада на земята защото тъпия кош е препълнен. Отивам да си купя цигари и посрещам продавачката с "добър ден" а тя в отговор ме поглежда злобно и казва "кво искаш аре по-бързо". Отивам да се видя с приятели за да разбера че или са на кокаин или са се пропили до несвяст. Отивам в градинките и гледам хлапета в първи клас да пушат трева. И аз пуша обаче не съм бил чак толкова нахален и не съм правил такива опити да се правя на интересен. В училищата хората нямат абсолютно никакво уважение към никой. Има разлика да си правиш кеф в даскало и да се правиш на интересен пред учител, ченге, или който и да е друг. Пари никъде няма, работа не може да се намери а дори и да се намери тя е за максимум 400 лева на месец, а пък всичко е по скъпо отколкото в чужбина с изключение на цигарите. Шофъорите фърчат напред назад и се изтрепват, по телевизията всеки плюе другия, всеки говори за някой зад гърба му, всички се мразят и си мразят живота.

И в същото време никой не иска даже малко да се опита да промени нещо. И после всички се чудят защо такива като мен са в чужбина. Може и там хич да не е хубаво обаче за сметка на това може да се осигури хубав живот за бъдещото поколение както и за себе си. Искам да мога да се завърна в България и да отгледам децата си тук ама как да стане това като всеки ден има опасност някой да ме гръмне, прегази, или нашмърка до предозиране, и какво ли още не.

За тва ме хваща яд на хората които се смятат за абсолютните патриоти и мразят такива като мен които са заминали за чужбина.

Също така им се чудя на тез хора които са заминали и мразят там където са отишли и смятат че трябва да останат и да живеят в България без да са работили, или изобщо видяли разликата между чужбина и България.

Не казвам че чужбина е по-хубава от България, но аз лично предпочитам да си остана с хубавите спомени от България и в същото време да съм щастлив където и да съм, с който и да съм, когато и да е, и да знам че мога да се завърна в родината си когато поискам.

Браво за темата!

Ако на някой хора дето се бият в гърдите още не им проблесне каква е трагичната истина, значи никога няма да им се отворят очите!

gryyym
10-16-2008, 14:59
...

WebAddict
10-17-2008, 09:32
Въпроса отново е същия:

Иска другите да оправят, а той да дойде наготово... и така целия народ.

После нека аз съм злобен, вие си оставате страхливци и лицемери... ;)

Ти си не взе поука от миналата тема, ама пак продължаваш да говориш глупости.

Нямаш май и бегла представа от народопсихологията на българския народ, липсват ти и елементарни знания по теми като социална динамика и политология.

Така си заблуден и си си заврял главата знаеш къде, че си нямаш и на идея.

България не само, че няма да се оправи, не само че ТИ няма да я оправиш, България такава каквато даже си мислиш че е, не съществува.

Ходи там си пиши на латински, размишлявай има ли понятие "скинар" и кой защо се бие като ходи на мач, ама не се изказвай неподготвен за неща които ама наистина не разбираш!

Пази Боже, сляпо да прогледне!

Как имаш очи да наричах хора, които не познаваш, страхливци, когато ти самия признаваш, че си един МЪРЗЕЛИВЕЦ И СТРАХЛИВЕЦ, и ти е по лесно да не правиш нищо и да се оправдаваш, отколкото да се захванеш сериозно, защото те е страх да не се провалиш и това да нарани крехкото ти его!

darla
10-17-2008, 13:30
оф, манекенска мисъл...
molq?Иска да ти каже, че си много зле с мисленето и като цяло не ти се отдава а ставаш само за в леглото. Поне аз така го тълкувах ;р

И сега не ми се моли, не съм никакъв.
a ti si mnogo dobre,budi spokoen.oba4e tova kakvo ob6to ima s temata??? ti si tozi s ograni4enoto mislene,ti si tozi,koito si e zavrql glavata v mi6a dupka i ne me poznava6,ne znae6 ni6to za men,za jivota mi,dori za rabotata mi ako 6te6,daje ne razbrah ot kude ostana s vpe4atlenieto 4e i za legloto stavam(moje da sum nai golemiq izrod) taka,4e spri da spami6 v smislenite temi,koito horata se opitvat da suzdavat i da vodqt normalen razgovor! :-o
P.S.-ako izkazvaneto ti se bazira na nqkakvo ob6to mnenie za hobito mi,to togava zapazi go za sebe si,za6toto do sega ne sum zabelqzala da si kazal ne6to smisleno!

Lysit0
10-17-2008, 14:17
тук ще намериш само разбирателство от хората които са в чужбина, а от тези които не са си показвали носа никъде ще те заклеимят и ще ти кажат колко си тъп и не патриотичен....аз напълно те разбирам за какво говориш за съжаление не можеш да промениш начина на мислене на хората, нека живеят в заблудата си колко им е добре живота :-x аз вече съм отказала да се надявам ,че в тази държава ще се създаде някога едно социално общество ,което да си търси правата... може би като стане хляба 10 или алкохола и цигарите по 30 лв ще проблесне на някой...

Права си...а3 отдавна съм го осъзнала това,но за жалост една от (малкото) съм....

darla
10-17-2008, 15:00
ami i izkazvaneto na "be true",kakto i tvoeto, sa v absolutno nikakva vruzka s temata, "be true" moje6e pone da kaje kakvo misli po vuprosa sled kato ne e suglasen s moqta "manekenska misuL',no i tova mu idva v pove4e!

Loshotia
10-20-2008, 11:04
Айде стига драматизирахте излишно! Че има проблеми- има, но къде ги няма.

Нямало работа- да си търсил случайно да знаеш? С една регистрация в интернет за по- малко от месец ме поканиха на повече от 10 интервюта за работа.

Нямало никъде пари- ами няма, да не растат по дърветата случайно? На никой не му се дават пари ей така- парите се печелят.

Имало задръствания- в кое немско селце живееш? Да не би в големите градове в чужбина да няма?

В училище нямал никой уважение- ти последно кога си бил на училище в България, за да знаеш какво е- или гледа едно предаване по БТВ за някакво ОУ дето само цигани учат в него?

Това за омразата: в кое идеално общество живееш, че няма омраза? В някое перфектно, където няма субкултури, няма престъпност, няма политически партии и футболни отбори ли?

Проблемът на такива като теб е, че всичко искат наготово. В България на готово не се дава- като не ти харесва, стой си в чужбина.

fifenceto
10-21-2008, 20:49
Нямало никъде пари- ами няма, да не растат по дърветата случайно? На никой не му се дават пари ей така- парите се печелят.

Ти къде си мислиш, че живееш в хубавата и справедлива България - пари се печелят - да, но как. В БГ пари се изкарват само с далавери и преебаване на друг.


Имало задръствания- в кое немско селце живееш? Да не би в големите градове в чужбина да няма?

хахаха.. трябва ли да си в някое село, че да няма задръствания или хората да се държат нормално! В големите градове има метро. Да и в София има, но каква част от града обхваща и тепърва го дострояват...
И в големите градове в чужбина има, но поне хората са по-спокойни и имат уважение един към друг.


В училище нямал никой уважение- ти последно кога си бил на училище в България, за да знаеш какво е- или гледа едно предаване по БТВ за някакво ОУ дето само цигани учат в него?

А ти кога за последно беше на училище? Защото до миналата година никой не уважаваше никои - нито учениците по между си, нито учителите. Битанките и отворковците си правят каквото искат - псуват госпожите, бият се и никой нищо не им казва, нито пък ги изключват. И знаеш ли защо - защото ще им намалеят децата, което означава по-малко пари за училището (демек за директора) и увилнение на учител/ли, а друга страна защото тати и мама са "спонсори" на училището!!


Това за омразата: в кое идеално общество живееш, че няма омраза? В някое перфектно, където няма субкултури, няма престъпност, няма политически партии и футболни отбори ли?

Я стига драматизира! Малко са обществата (то нашто и общество не е ама айде), в които хората се мразят толкова много.
А за футбола: ще ти дам само един пример: ходих на футболен мач в Испания и знаеш ли какво? Там беше пълно с НОРМАЛНИ хора, семейства с деца, двойки, стари, млади - всякакви хора. И нямаше псувания, нямаше побоища - това беше празник за града, а не да чакаш с нетърпение Левски-ЦСКА та да пребиеш някой, да се напиеш и нашмъркаш!!


Проблемът на такива като теб е, че всичко искат наготово. В България на готово не се дава- като не ти харесва, стой си в чужбина.

А проблемът на такива като теб е, че още не осъзнават в каква пумия живеят. България отдавна не съществува, България никога няма да се оправи. Аз не искам да оправям държавата и не чакам никой да я оправи, защото това невъзможно. Българите заслужаваме всичко, което ни се случва, защото сме робски народ и ще си останем такъв. Имаме свобода, но не можем да я използваме - какво има да говорим и повече.

А, и последно, относно парите: вероятно живееш в София, Пловдив, Варна или Бургас (или просто някой от по-големите градове), но ще ти кажа че в по-малките градове пари няма, заплатите са ниски - престъпността е висока

Blab
10-21-2008, 21:15
Хаха, много е яко, като ми триете мненията, а други, особено начетени, си стоят непокътнати. Куул! 8)

фифибаубау, скрий се!

Loshotia
10-22-2008, 08:52
fifenceto, ще започна по малко разбъркан ред.

За училището: ами последно на училище бях...хммм...вчера! Иии да- нищо от това, което казваш не е вярно. Спонсори на държавните училища( което е по- популярната форма в България) е общината и държавата. Пристигат едни бюджети в училището и всеки директор ги разпределя с помощта на комисия, съставена от учители от съответното училище. След промяната през `89 година задължителната униформа беше отменена, сега тенденцията е за връщането и. Вярно е, че учителите не възпитават, но те не са родители, за да го правят. Уважението го има- къде страхопочитание, къде възхищение, но го има. А тези апокалиптични картини, които рисуваш за неразбирателство между съученици и побоища мога да ти кажа, че за 12години в училище не съм видяла. нищо де, ти може би в такова училище си учил(а.

За футбола: Италия? Англия? Ултраси?

За парита: Семейството ми принадлежи към така наречените средностатистически, майка ми е експерт в човешки ресурси, баща ми е посредник продажби в една фирма- сами са постигнали всичко в живота си. Никога не съм била лишавана от нещо- купували са ми каквото желая, ходила съм на каквито съм искала курсове. Баща ми кара хубава кола, моята също не е лоша. Семейството ми не е изключение.

За прафика: да, трябва да си в някое селце, за да няма задръствания. Обиколила съм доста големи европейски и американски градове, които не са столици, но задръствания има. Един трафик никога не може да бъде спокоен, именно защото е трафик, т.е хората бързат за някъде.

Пак за парите: да, живея в София, но ежедневно по улиците се движат коли с пернишки, врачански и какви ли не регистрации. Работата тук е повече, заплатите логично са по- големи- хората идват тук да работят. Предполагам, че и в другите административни центрове положението е същото.


Всеки човек е егости- иска най- доброто за себе си и рядко е склонен да го споделя. Ако България беше "пумия" нямаше да съм тук. Тук мога да се реализирам и да получа това, което искам. България е едно прекрасно място, което обичам и никога не бих напуснала.

fifenceto
10-22-2008, 10:31
хаха .. явно моето училище е единствено.. и по само в него има побоища .. ами айде да не са ежидневни, но през седмица две по телевизията има извънредно пердаване от сорта "вчера две съученички се сбиха заради..." и тем подобни... я отвори vbox или youtube и виж колко клипчета има.. за какво говорим .. не само че се бият ами другите вместо да помогнат гледат да увековечат момента...

Колкото до спонсорите: явно пак моето у-ще е единсвеното.. парите се разпределяли от комисия.. стига живя в облаците, слез на земята и погледни реалността

радвам се за теб, "никога не съм била лишавана от нищо", "вчера бях на у-ще", "колата ми не е лоша"... ама пикло ти ли си купи колата или мама и тати?

и да всеки е егоист и иска най-доброто за себе си и семейството, ако ти е добре в БГ ок, успех, но имаш ли представа колко много хора не намират работа или работят за мизерни пари

Rebirthing
10-22-2008, 10:39
Аз съм съгласна с автора на темата, но има нещо много важно което доста хора го знаят- България-родината и България-държавата са две различни неща.

Loshotia
10-22-2008, 15:13
хаха .. явно моето училище е единствено.. и по само в него има побоища .. ами айде да не са ежидневни, но през седмица две по телевизията има извънредно пердаване от сорта "вчера две съученички се сбиха заради..." и тем подобни... я отвори vbox или youtube и виж колко клипчета има.. за какво говорим .. не само че се бият ами другите вместо да помогнат гледат да увековечат момента...

Колкото до спонсорите: явно пак моето у-ще е единсвеното.. парите се разпределяли от комисия.. стига живя в облаците, слез на земята и погледни реалността

радвам се за теб, "никога не съм била лишавана от нищо", "вчера бях на у-ще", "колата ми не е лоша"... ама пикло ти ли си купи колата или мама и тати?

и да всеки е егоист и иска най-доброто за себе си и семейството, ако ти е добре в БГ ок, успех, но имаш ли представа колко много хора не намират работа или работят за мизерни пари

Айде само да не ме обиждаш, че някак си не ти отива на претенциите( не че ме очудва, че си служиш с подобни епитети и цинизми)
Ами представи си, аз съм си купила колата, за две години лятно време на работа успях. Вярно е, че е втора ръка и, че е от `96 година, но ми върши напълно работа.

За училището ми: много се изписа и идговори за делегираните бюджети, но явно в Испания сте в информационно затъмнение и тези работи не стигат до вас. Ти или аз ще знам по- добре какво става в собствената ми държава и по- специално в училище?

Колкото за клипчетата: да, гледала съм, но виж им годините на хлапетата, виж им и цвета на кожата.

И последно: Който не може да си намери мястото в обществото и да се реализира, да напуска страната. То затова е и по- лесно да се кандидаства в чужбина отколкото в България.

Darkkiss
10-23-2008, 04:40
100% от филмите дето гледате е лъжа
тоя идиялен свят го няма!!!
БГ е наи якото място дето съм бил и нямма търпение да се върна :(

fifenceto
10-23-2008, 15:45
ооо.. много извинявай! Ти обиди ли се? :lol:

Оправдавай се колкото искаш, оправдавай родината, оправдавай хората и тинейджърите.., нито ще промениш корумпираната ни държава, нито нищо... :?

И последно: много е наивно да си мислиш, че който е в чужбина е страхливец и му е по-лесно. ДА и в чужбина работиш, но там поне знаеш защо. Никой не се подиграва с труда ти.

И естествени навсякъде и за всяко нещо има изключения :-D

Loshotia
10-23-2008, 15:57
^ Да, и щях да продължа, но след като ти видях интерпретацията на Аз съм българче, сега освен искрено отвращение, друго не изпитвам. Настина, по- добре такива като теб да се махат от държавата ни.

Sarge
10-23-2008, 17:03
Santra, явно си от т. нар облагодетелствани хора, които не биват лишавани от нищо. Радвам се за теб, но не осъзнаваш ли какъв малък процент от цялото население са те?!?! Имаш ли идея колко хора въпреки потенциала им са принудени да работят за мизерни заплати?!?! Ето това е съществената разлика с чужбина. Там наистина ти уважават труда. Какъвто и да си, ако работиш усърдно ще бъдеш възнаграден. Преди да почнеш да ме аргументираш ще ти кажа, че съм живял в Германия. Просто млъкни, щото явно колкото и метрополиси да си обиколила явно не си усетила за какво иде реч.

Loshotia
10-23-2008, 17:26
^ О, благодаря ти, че ме просвети, ти учителю! :-)

fifenceto
10-26-2008, 20:50
^ О, благодаря ти, че ме просвети, ти учителю! :-)

сега почна да се правиш на жертва :lol:

е, естествено .. така е най-лесно

Bubbly
10-27-2008, 12:56
Айде стига драматизирахте излишно! Че има проблеми- има, но къде ги няма.

Нямало работа- да си търсил случайно да знаеш? С една регистрация в интернет за по- малко от месец ме поканиха на повече от 10 интервюта за работа.

Нямало никъде пари- ами няма, да не растат по дърветата случайно? На никой не му се дават пари ей така- парите се печелят.

Имало задръствания- в кое немско селце живееш? Да не би в големите градове в чужбина да няма?

В училище нямал никой уважение- ти последно кога си бил на училище в България, за да знаеш какво е- или гледа едно предаване по БТВ за някакво ОУ дето само цигани учат в него?

Това за омразата: в кое идеално общество живееш, че няма омраза? В някое перфектно, където няма субкултури, няма престъпност, няма политически партии и футболни отбори ли?

Проблемът на такива като теб е, че всичко искат наготово. В България на готово не се дава- като не ти харесва, стой си в чужбина.

Напълно подкрепям. Да, наистина, в България средностатистическите заплати са значително по-ниски и процентът на циганите се увеличава драстично. С това свършват разликите с развитите държави. Искаш да кажеш, че хлапетата в САЩ или Англия не се друсат и не се чукат на купони след напиване? :lol: Или че там днк струкурата на хората е различна ? Всеки отделен човек има различен манталитет. НАВСЯКЪДЕ има учтиви и неучтиви, бедни и богати. В крайна сметка наистина всичко на този свят зависи от гледната точка...
ПП Майка ми, въпреки че има висше образование, работи за 400 лева.
Нямаме кола, нито нося маркови маратонки или сутиени, живея в панелка иии съм щастлива. И то не защото нямам амбиции или съм си заровила главата в пясъка. Просто вътрешното удовлетворение е нещо, което нито се купува, нито се продава. Доволна съм най-вече от това, че не страдам от ненужни предрасъдъци и ограничения, че не съм зависима от неодушевени предмети, плазми или телефони и най-важното- отвреме навреме използвам мозъка си... :lol: Все неща, които не Слънчевата система, ами Млечния път да напуснеш, пак ще си останат същите... :-({|=

Loshotia
10-27-2008, 16:23
^ говори им, говори им, ама то да е *уй да им го набиеш, ама то акъл...

LitTleJ
10-30-2008, 15:56
Какво очакваш при тея условия на живот.

adelaida
12-29-2008, 18:11
off DA TI kaja donqkade si prav,no i 4ujbina ne e cvete za mirisane az sa v ispaniq tuk srednata zaplata e 800 900 evro ne mislq 4e ima mnoo smisal da sed6 tuk kato si plati6 kvartirata,transporta i o6te nqkoi ne6ta ti idva sa6toto :? a i tuk pu6at ha6i6 ot 9god ebasi sa6toto kato v bg,tuk sedat i se naoivat po parkovete v metroto mizeri i polovina razste6 s negri,indianci i kvi li ne o6te zaslujava si da doide6 da vidi6 kak e jivota navan,no za men e ednakvo..bih predpo4ela estestveno da sam si v darjavata :lol: no taka se polu4i znam 4e kato zavra6a parvoto ne6to koeto 6te napravq e da si doida 8)

fire_cat
12-30-2008, 09:56
тук ще намериш само разбирателство от хората които са в чужбина, а от тези които не са си показвали носа никъде ще те заклеимят и ще ти кажат колко си тъп и не патриотичен....аз напълно те разбирам за какво говориш за съжаление не можеш да промениш начина на мислене на хората, нека живеят в заблудата си колко им е добре живота :-x аз вече съм отказала да се надявам ,че в тази държава ще се създаде някога едно социално общество ,което да си търси правата... може би като стане хляба 10 или алкохола и цигарите по 30 лв ще проблесне на някой...

+1

Remini
12-30-2008, 19:03
Гордея се че съм българин но ме е срам какви са българите. Ебахти манталитета ебахти чудото.


Ама иначе речника ти е типично нашенски.
Патриот е този,който се бори за промяна,а не този който бяга от нея и/(ли) само се оплаква...