PDA

View Full Version : Връзки, секс, любов, не знам си какво...



Bolt_f
10-16-2008, 04:32
Честно казано не ми се искаше да пускам такава тема, но ще го направя. И държа да остане в този раздел, защото е тема за размисъл, а в разделите "любов" и "секс" всички се вайкат дали са бременни или какво значи когато на "него му стърчи от гащите"... както и да е.

Какво значи една връзка за вас? Започва ли от "Искаш ли да ми станеш гадже?" и завършва ли с "Искам да се разделим."? Никога не съм вярвала в тази "рамка" и никога не съм я следвала. Но сега се чувствам сякаш картината във въпросната рамка е ужасно замазана. И всъщност въпросът който искам да задам е "Как знаем дали сме влюбени?" или по-скоро "Има ли любов въобще?" или... "Ако няма любов, има ли връзка?"

Уморена съм от момичета които затварят гаджетата си с ключ и не ги пускат да излязат навън, преносно казано. Писнало ми е да гледам когато отговорите на хората за даден "любовен" проблем са "Той е с теб само за секса." Е хубаво! Примерно, аз не съм ли за секса също? Това, че някой е с теб само заради секса, какво променя в действителност? И какви са предимствата и недостатъците на една чисто сексуална връзка? И всъщност как разбирате дали връзката ви е "чисто сексуална" или... нещо друго. Не зная дали е повече или по-малко.....

"Пеперудите" изчезват ужасно бързо... това значи ли, че трябва да се прекрати връзката?

И какво би значело едно "Обичам те" за вас? Представете си колко пъти сте го казали без да го чувствате.... без да го чувствате в момента.
Някак тъжно е. Замисляйки се, ако някога е имало каквато и да е "магия", отдавна е избледняла жестоко.

Зададох толкова въпроси, на които дори сама мога да си отговоря. Но бих искала да зная какво мислят хората........

Благодаря!

Mr_Crowley
10-16-2008, 07:39
Ти наистина зададе толкова много и интересни въпроси, че на човек ще му е трудно в един пост да изрази мнението си по всичките. Аз искам просто да изразя адмирациите си за първия човек, който виждам да пише грамотно, културно и зряло в този форум =D> =D> =D>

Blab
10-16-2008, 08:19
влюбване>любов>обич

SWASTICA
10-16-2008, 08:21
Честно казано не ми се искаше да пускам такава тема, но ще го направя. И държа да остане в този раздел, защото е тема за размисъл, а в разделите "любов" и "секс" всички се вайкат дали са бременни или какво значи когато на "него му стърчи от гащите"... както и да е.

Какво значи една връзка за вас? Започва ли от "Искаш ли да ми станеш гадже?" и завършва ли с "Искам да се разделим."? Никога не съм вярвала в тази "рамка" и никога не съм я следвала. Но сега се чувствам сякаш картината във въпросната рамка е ужасно замазана. И всъщност въпросът който искам да задам е "Как знаем дали сме влюбени?" или по-скоро "Има ли любов въобще?" или... "Ако няма любов, има ли връзка?"
Връзка? Връзка за обувки, примерно? Шегувам се. Връзката е нещо строго индивидуално и изключително относително... Няма критерии по които да сравним какво наистина значи една връзка... Тя е като красотата и грозотата... Дори 6 млд да дадат мнение в тази тема, да се направи една статистика и да се изведат всички отговори, които си приличат и са почти еднакви, пак няма това да е обяснението за връзка, защото самата дума е относителна...
Примерно аз може да имам връзка с момиче от Канада, но някой друг дори да не си помисля за такива неща. Някой може да се мляска с някое момиче и да си мисли, че това е връзка, трети може да мисли, че, ако няма секс, няма и връзка. Това са отговори на които можеш и трябва да си отговориш сама. Всеки трябва да си отговори... Колкото и човека да ти кажат те какво мислят и какво чувстват, едва ли това ще ти даде насока в живота... Пък и ти казах, че всеки го разбира по различен начин, ти трябва да почувстваш своя начин : )
Как ще започне една връзка също е строго индивидуално - "Искаш ли да сме гаджета, искаш ли да ходим?" или просто тръгват и знаят, че са гаджета... Въпроса също има отговор и той е основан на личното мнение. Няма любов, никога не е имало, няма и да има. Следователно нямам как да разберем дали сме влюбени, след като това нещо не съществува.
Глупаво е да изкажеш мнение без да се дефинираш...
Добре...
Защо любовта не съществува?
Любовта е дума, която обхваща съвкупност от чувства...
Всеки мозък е уникален сам по себе си, но всеки един от нашите мозъци има така наречената матрица на подсъзнание, тоест: Максималните критерии, които мозъка ти възприема за правилни и перфектни, тоест: Мозъка Х има за максимални критерии за едно момиче - дългата руса коса, красивите крака, сини очи, къса пола, готини устни... И когато пред очите на човека с мозък Х застане едно такова момиче, мозъка реагира различно от реакцията на другите (тези които не попадат във максималните критерии) и, ако този човек си хване за гадже това момиче мозъка му предизвиква група реакции, които също са малко изменени от реакциите му спрямо друго момиче.
Един път запечатал това момиче, всеки път когато го види, мозъка изпраща импулси и възниква притеснение, което пък предизвиква микро спазъм на стомаха (съвсем лек спазъм)... И тогава се питате защо "пеперудките" изчезват.. Когато свикнеш с човека и вече не чувстваш притеснение, спират и реакциите на мозъка, от там свършват и "пеперудките"
Различните чувства - тъга, щастие, повишаване на хормоните тестостерон (мъже) и естрадиол (жени), повишаване на пулса, зачестяване на дишането, отваряне на порите на кожата, миксират едно чувство, което хората са нарекли " Любов ". Може ли да се миксират толкова много чувства в едно? Нали все пак са индивидуални... Следователно може да се миксират и други неща: Ако някой убива, краде и чука е "Украчу", примерно!!! Но това е заблуда, една голяма забулда, нищо повече.
Уморена съм от момичета които затварят гаджетата си с ключ и не ги пускат да излязат навън, преносно казано. Писнало ми е да гледам когато отговорите на хората за даден "любовен" проблем са "Той е с теб само за секса." Е хубаво! Примерно, аз не съм ли за секса също? Това, че някой е с теб само заради секса, какво променя в действителност? И какви са предимствата и недостатъците на една чисто сексуална връзка? И всъщност как разбирате дали връзката ви е "чисто сексуална" или... нещо друго. Не зная дали е повече или по-малко.....
Обажда ти се само когато му се чука, чукате се и си заминава, приказва ти само за чукане, и когато ти се обажда те изчуква по слушалка, чука те когато сте на саме, не ти приказва много, продължава да те чука всеки ден, а ти му се връзваш... Това е момче само заради секса с едно момиче, а едното момиче пълна курва без никакво чувства за отговорност, без манталитет, без изграден характер. А щом ти си само за секса, мисля, че има едни такива сгради наречени "Публичен Дом", ще ти се отразят доста добре, сигурен съм. На такива като теб мястото им е там : ) Нали си само за секса, няма да гледаш нищо друго, освен пениса, а те дядовци с хубави пишки колкото искаш, дай Боже да попадаш само на такива. : )

"Пеперудите" изчезват ужасно бързо... това значи ли, че трябва да се прекрати връзката?

И какво би значело едно "Обичам те" за вас? Представете си колко пъти сте го казали без да го чувствате.... без да го чувствате в момента.
Някак тъжно е. Замисляйки се, ако някога е имало каквато и да е "магия", отдавна е избледняла жестоко.

Зададох толкова въпроси, на които дори сама мога да си отговоря. Но бих искала да зная какво мислят хората........

Благодаря!
Моля.

hottie
10-16-2008, 08:27
За мен една връзка не може да се постави в рамка. Или по-точно - единствените хора, които могат да я поставят в рамка са участниците в тази връзка. Има хора, които се чудят и питат " Той заглежда момичетата, това изневяра ли е?" Как може човек да отговори на този въпрос? За всеки е различно. Ето защо е важно според мен още в началото на една връзка, да се изяснят някои неща - кой на кого какво му е приятно и кой какво приема за нормално. Това ще спести много караници и главоблъсканици по-нататък. Разговорите очи в очи са много важни.
Една връзка може да започне по хиляди начини. Може и само от секс. Понякога привличането е толкова силно, че се отдаваш първо на сексуалните си емоции и после се усещаш, че човека до теб всъщност ти пасва и може да ти даде нещо много повече - сигурност, обич...
Как се разбира дали е чисто сексуална? Ами според мен в една чисто сексуална връзка ги няма същите чувства като в една "сериозна връзка". Т.е. ти отиваш при него - правите секс, забавлявате се и после си тръгваш по своя воля. Докато в другият тип връзка ти се иска да си останеш и да разбереш повече за човека до теб - какво прави, как се чусвства и какво изпитва..
За мен думите "обичам те" не са от толкова голямо значение, защото обичам много хора и много неща. Важно е какво човека до мен прави и е способен да направи за мен;как го показва.

hahavteen
10-16-2008, 08:35
Какво значи една връзка за вас? Започва ли от "Искаш ли да ми станеш гадже?" и завършва ли с "Искам да се разделим."?


Аз съм имала само една връзка и не започна с тези реплики. Излизахме и по едно време просто си бяхме заедно.. Никой не разбра точно как станаха нещата хихи.
Но пък завърши с "Искам да се разделим"...
Една връзка значи да имаш винаги някой до себе си на който можеш да се опреш, да му се довериш, да ти даде това от което имаш нужда в момента. Някой който те кара да се чувстваш добре, дава ти самоувереност и те кара да мечтаеш и да преследаш целите си. Някой който те кара да се чувстваш спокойна и щастлива просто защото е там.. без да прави нещо специално. Някой за който си готова да направиш компромиси, да минеш собствените си граници, да те накара да ДАВАШ без да се замисляш какво и дали ще получиш нещо в замяна..
И правите секс 8-) Защото тия неща важат и за отношенията ми със сестра ми ама... :D



Това, че някой е с теб само заради секса, какво променя в действителност? И какви са предимствата и недостатъците на една чисто сексуална връзка? И всъщност как разбирате дали връзката ви е "чисто сексуална" или... нещо друго.


Точно тези въпроси съм си ги задвала и аз.
За предимства и недостатъци не мога да говоря защото не съм имала подобна връзка и не мога да преценя..
Как разбираме дали е чисто сексуална...? Ами личи си по погледа на човека, по начина по който ти говори и по нещата които прави за тебе... Знам че звучи глупаво и че има доста добри актьори готови на всичко само да получат това което искат но в крайна сметка всяка връзка крие риск. Пък и секса е невероятно важна част от връзката каквото и да си говорим. Това че правите секс всеки ден или всеки път когато се виждате не значи задължително че сте заедно само заради секса.. Абе в крайна сметка всеки сам си преценява дали се чувства добре в дадената връзка или иска нещо да се промени.


"Пеперудите" изчезват ужасно бързо... това значи ли, че трябва да се прекрати връзката?

При мен за 2 години и половина пеперудите не изчезнаха. Ок не бяха винаги там но се появяваха достатъчно често. Връзката не е само влюбване така че според мен ако има чувства и ако и двамата виждат смисъл в продължаването на отношенията си не трябва да прекратяват връзката само защото вече го няма първоначалния ентусиазъм.


И какво би значело едно "Обичам те" за вас? Представете си колко пъти сте го казали без да го чувствате.... без да го чувствате в момента.

Зависи кой ми го казва. От човек към който имам чувства значи много.
Казвала съм го без да го чувствам в момента признавам.. Но е факт че се е случвало много малко пъти. За мен са си важни думи и не ги казвам с повод и без повод.

ЕДИТ: the_hottie също е права за някои неща :)

ScionOfStorm
10-16-2008, 08:42
"Искаш да ми станеш гадже?" никога май не съм го казвал, звучи толкова...обикновено. Честно казано връзката за мен е нещо болезнено - красиво, но пък искам да дам и да получа много, като в същото време не мога да го удържа това. Имам си един идеализиран образ за това, но мисля, че ако го получа, сам ще го разруша. И затова става болезнено.

Като си влюбен...си глупав, по един много хубав начин. Аз не го усещам вече като толкова всепомитащо оглупяване, но пак се чувства и те води извън проблемите (или ги засилва в дадени ситуации, хах..). Като някаква...светлинка, която гледаш от далечен фар, но си знаеш, че е близко и вътре. Кофтито е, че фарът ръждясва с времето, а светлинката почва да става една мъглява и неясна, и накрая няма какво да направиш и да искаш. Или партньора ти.

За сексуално-онли връзките не ми се говори сега, имал съм в един кратък етап такава, но ситуацията беше доста заплетена, не ми се обяснява пред цял форум. Всеки си намира предимства и недостатъци в такова водене на връзка, зависи какви очаквания/изисквания/нужди имаш от това нещо. Има моменти, в които едни чисто секс връзки могат да продължат доста дълго от една нормална такава, но въпросът е доколко всъщност са истински и пълноценни...

Пеперудите са нетрайни, умират бързо...точно затова сме осакатени. После - търпиш.

А вече ме е страх да казвам "обичам те" - не защото съм несигурен, а защото усещам как положителните емоции се изплъзват през ръцете ми като цяло.

--------------

Спя още и не е блестящо сигурно, Йо ;]
И поздравления отново за поредната хубава тема...и ново завръщане тук :)

hottie
10-16-2008, 08:46
Добре, че е slun4ice да допълва, че не бях отговорила на всичко и сега забелязах 8-)
исках само да добавя, че една връзка се поддържа. Рутината е най-лошият враг.

:)

ScionOfStorm
10-16-2008, 08:58
Рутината е най-лошия враг на всичко...но наистина като се намеси в една връзка става лошо. Преживял съм го, не искам пак.

RAWRRR
10-16-2008, 09:27
накратко:

-сексуални връзки-няма.
има или само периодичен секс,или нормална връзка,която включва секс.За жалост жените имат едно отвратително свойство да си мислят и да досаждат на мъжете,с които имат само сексусални отношения,с надеждата за нещо "по-сериозно"


-обичам те не се казва импулсивно,нито пък често

-за любовта каквото и да се каже,ще е банално..
но да кажем,за мен любовта е това да ти е хубаво да изпереш мръсните чорапи на мъжа си,или да го чакаш до 12 часа през нощта да се върне от работа и да стоиш на котлона да му изпържиш картофки,за да са топли когато той се прибре..

Seducti0n
10-16-2008, 09:53
Такам,нека и аз да се разпиша.
До преди една, максимум 2 години ми беше много лесно да изричам думите -обичам те-,защото тогава не осъзнавах тежестта им.За мен беше нещо супер нормално да обичам хората, които ме карат да се усмихвам, но с времето осъзнах, че истинската любов, дори към приятел е нещо изключително специално, нещо което трябва да изпитваш, към хората истински важни за теб, осигуряващи ти това от което се нуждаеш.
Колкото до чисто сексуалните връзки-да има и такива, започващи по такъв начин, но е трудно да се запазят и занапред,защото винаги от едната страна има нещо повече, една малка надежда, макар и умело прикрита. :)

Колкото до рамките и ограниченията в една връзка-трябва да се установят някакви правила, трябва да се чувстваме свободни да сме искрени,независимо от това, дали думите ни, ще се понравят на партньора ни.

perkele1914
10-16-2008, 10:36
аз казвам "обичам те" ...когато съм пиян :D

Pliok0019
10-16-2008, 15:57
Какво значи една връзка за вас? Започва ли от "Искаш ли да ми станеш гадже?" и завършва ли с "Искам да се разделим."?

Аз също никога не съм имала връзка, която започва с "Искаш ли да станем гаджета." Обикновено започва с целувка... (: Някои от връзките ми са завършвали с постепенно отдалечаване от главно моя страна. Казвала съм и направо, че няма как да сме заедно. Тогава положението беше особено и нямаше как да бъдем заедно, предвид много обстоятелства.

Как знаем дали сме влюбени?" или по-скоро "Има ли любов въобще?" или... "Ако няма любов, има ли връзка?"

Любовта се чувства...и съществува, определено. Не знам дали съм я изпитвала, не знам дали я познавам, но съм сигурна, че съществува. Просто трябва да я намеря. Иначе може да има и връзка и без любов... но нетрайна, некачествена връзка, определено без бъдеще. Загубено време.

Това, че някой е с теб само заради секса, какво променя в действителност? И какви са предимствата и недостатъците на една чисто сексуална връзка? И всъщност как разбирате дали връзката ви е "чисто сексуална" или... нещо друго.

И аз съм имала връзка "само за секс". Просто сексуално привличане, без никакви други чувства. Не бих имала с някого, когото обичам такава връзка. Относно предимствата и недостатъците...не знам. Положителното е това, че няма как да те заболи, ако се разделите, а недостатъците...че всъщност не сте заедно. Няма как да не се усети, че връзката е чисто сексуална и нищо повече.

"Пеперудите" изчезват ужасно бързо... това значи ли, че трябва да се прекрати връзката?
В "Sex and the city" го наричат за-за-зу. В момента бих прекратила връзка, в която не усещам пеперудите. Ако не е силно, страстно и вълнуващо...няма смисъл. Вярвам, че след време ще е различно.

И какво би значело едно "Обичам те" за вас? Представете си колко пъти сте го казали без да го чувствате.... без да го чувствате в момента.
Мисля че до сега никога не съм казвала "Обичам те" без да го чувствам истински...всъшност го казвам много рядко. Казвала съм го на 2ма човека. За мен "Обичам те" не е нещо, което да се повтаря непрекъснато...а нещо, което се доказва с действия.


Доста клиширани отговори се получиха май...съжалявам.

SWASTICA
10-16-2008, 17:03
Какво значи една връзка за вас? Започва ли от "Искаш ли да ми станеш гадже?" и завършва ли с "Искам да се разделим."?

Аз също никога не съм имала връзка, която започва с "Искаш ли да станем гаджета." Обикновено започва с целувка... (: Някои от връзките ми са завършвали с постепенно отдалечаване от главно моя страна. Казвала съм и направо, че няма как да сме заедно. Тогава положението беше особено и нямаше как да бъдем заедно, предвид много обстоятелства.

Как знаем дали сме влюбени?" или по-скоро "Има ли любов въобще?" или... "Ако няма любов, има ли връзка?"

Любовта се чувства...и съществува, определено. Не знам дали съм я изпитвала, не знам дали я познавам, но съм сигурна, че съществува. Просто трябва да я намеря. Иначе може да има и връзка и без любов... но нетрайна, некачествена връзка, определено без бъдеще. Загубено време.

Това, че някой е с теб само заради секса, какво променя в действителност? И какви са предимствата и недостатъците на една чисто сексуална връзка? И всъщност как разбирате дали връзката ви е "чисто сексуална" или... нещо друго.

И аз съм имала връзка "само за секс". Просто сексуално привличане, без никакви други чувства. Не бих имала с някого, когото обичам такава връзка. Относно предимствата и недостатъците...не знам. Положителното е това, че няма как да те заболи, ако се разделите, а недостатъците...че всъщност не сте заедно. Няма как да не се усети, че връзката е чисто сексуална и нищо повече.

"Пеперудите" изчезват ужасно бързо... това значи ли, че трябва да се прекрати връзката?
В "Sex and the city" го наричат за-за-зу. В момента бих прекратила връзка, в която не усещам пеперудите. Ако не е силно, страстно и вълнуващо...няма смисъл. Вярвам, че след време ще е различно.

И какво би значело едно "Обичам те" за вас? Представете си колко пъти сте го казали без да го чувствате.... без да го чувствате в момента.
Мисля че до сега никога не съм казвала "Обичам те" без да го чувствам истински...всъшност го казвам много рядко. Казвала съм го на 2ма човека. За мен "Обичам те" не е нещо, което да се повтаря непрекъснато...а нещо, което се доказва с действия.


Доста клиширани отговори се получиха май...съжалявам.
Това е момиче на 15 години.
Правете си изводите : )
Както виждате се е разговорила сякаш 30 годишна дама.
Имала само сексуална връзка и тън мън....
Или си във филма или пълна К.У.Р.В.А.

SWASTICA
10-16-2008, 17:05
И не знам колко прочетаха какво съм написал аз, но това е теория ДОКАЗВАЩА и ПОКАЗВАЩА подчертавам НЕ СЪЩЕСТВУВАНЕТО НА "ЛЮБОВТА"...
омг.

Pliok0019
10-16-2008, 17:07
Какво значи една връзка за вас? Започва ли от "Искаш ли да ми станеш гадже?" и завършва ли с "Искам да се разделим."?

Аз също никога не съм имала връзка, която започва с "Искаш ли да станем гаджета." Обикновено започва с целувка... (: Някои от връзките ми са завършвали с постепенно отдалечаване от главно моя страна. Казвала съм и направо, че няма как да сме заедно. Тогава положението беше особено и нямаше как да бъдем заедно, предвид много обстоятелства.

Как знаем дали сме влюбени?" или по-скоро "Има ли любов въобще?" или... "Ако няма любов, има ли връзка?"

Любовта се чувства...и съществува, определено. Не знам дали съм я изпитвала, не знам дали я познавам, но съм сигурна, че съществува. Просто трябва да я намеря. Иначе може да има и връзка и без любов... но нетрайна, некачествена връзка, определено без бъдеще. Загубено време.

Това, че някой е с теб само заради секса, какво променя в действителност? И какви са предимствата и недостатъците на една чисто сексуална връзка? И всъщност как разбирате дали връзката ви е "чисто сексуална" или... нещо друго.

И аз съм имала връзка "само за секс". Просто сексуално привличане, без никакви други чувства. Не бих имала с някого, когото обичам такава връзка. Относно предимствата и недостатъците...не знам. Положителното е това, че няма как да те заболи, ако се разделите, а недостатъците...че всъщност не сте заедно. Няма как да не се усети, че връзката е чисто сексуална и нищо повече.

"Пеперудите" изчезват ужасно бързо... това значи ли, че трябва да се прекрати връзката?
В "Sex and the city" го наричат за-за-зу. В момента бих прекратила връзка, в която не усещам пеперудите. Ако не е силно, страстно и вълнуващо...няма смисъл. Вярвам, че след време ще е различно.

И какво би значело едно "Обичам те" за вас? Представете си колко пъти сте го казали без да го чувствате.... без да го чувствате в момента.
Мисля че до сега никога не съм казвала "Обичам те" без да го чувствам истински...всъшност го казвам много рядко. Казвала съм го на 2ма човека. За мен "Обичам те" не е нещо, което да се повтаря непрекъснато...а нещо, което се доказва с действия.


Доста клиширани отговори се получиха май...съжалявам.
Това е момиче на 15 години.
Правете си изводите : )
Както виждате се е разговорила сякаш 30 годишна дама.
Имала само сексуална връзка и тън мън....
Или си във филма или пълна К.У.Р.В.А.
Благодаря за вниманието. На 15 бях преди почти 2 години.

jghgh
10-16-2008, 17:21
И не знам колко прочетаха какво съм написал аз, но това е теория ДОКАЗВАЩА и ПОКАЗВАЩА подчертавам НЕ СЪЩЕСТВУВАНЕТО НА "ЛЮБОВТА"...
омг.

Свастика, мислиш си че си много умен, и тъпото ти описание в импулс не струва, а онова дългото едва ли е по-смислено.
Извинявай, ако греша, но ти май имаш нужда да те величаят, да ти казват колко си умен, затова и пишеш агресивни описания... както и за това наблягаш на това колко ти е гениален поста в темата и как всеки едва ли не трябва да ти го прочете...
И ти, и аз се сещаме че не е гениално и че никой не го е чел. Ама си умираш за едно +1 или "Оле, Свастика, какво умно момче си, супер як пост, съгласна съм" или нещо от тоя род.
Поне на това ми говори тъпото ти поведение и тоя неадекватен пост.
Пльок не е писала нищо скандално, че да я наричаш курва?! На мен поста й ми допадна и не намирам нищо курвенско в това, което е написала.
Стига си се правил на много умен и си обиждал хората, с това агресивно повдение и отношение не се издигаш в очите на хората, а само вв собствените си. И г/д знам кво ти е, но аз се оправих от тези простотии. Еми с негативизъм НЕ СТАВА баце, за съжаление. И аз не вярвам в любовта, ама не се пенява...

ти едва ли не плачеш да ти прочетат мнението, което сигурно е написано с твоя нагъл тон, все едно си големия Бог..

айде стига психоанализи, ама се издразних..

SWASTICA
10-16-2008, 17:32
И не знам колко прочетаха какво съм написал аз, но това е теория ДОКАЗВАЩА и ПОКАЗВАЩА подчертавам НЕ СЪЩЕСТВУВАНЕТО НА "ЛЮБОВТА"...
омг.

Свастика, мислиш си че си много умен, и тъпото ти описание в импулс не струва, а онова дългото едва ли е по-смислено.
Извинявай, ако греша, но ти май имаш нужда да те величаят, да ти казват колко си умен, затова и пишеш агресивни описания... както и за това наблягаш на това колко ти е гениален поста в темата и как всеки едва ли не трябва да ти го прочете...
И ти, и аз се сещаме че не е гениално и че никой не го е чел. Ама си умираш за едно +1 или "Оле, Свастика, какво умно момче си, супер як пост, съгласна съм" или нещо от тоя род.
Поне на това ми говори тъпото ти поведение и тоя неадекватен пост.
Пльок не е писала нищо скандално, че да я наричаш курва?! На мен поста й ми допадна и не намирам нищо курвенско в това, което е написала.
Стига си се правил на много умен и си обиждал хората, с това агресивно повдение и отношение не се издигаш в очите на хората, а само вв собствените си. И г/д знам кво ти е, но аз се оправих от тези простотии. Еми с негативизъм НЕ СТАВА баце, за съжаление. И аз не вярвам в любовта, ама не се пенява...

ти едва ли не плачеш да ти прочетат мнението, което сигурно е написано с твоя нагъл тон, все едно си големия Бог..

айде стига психоанализи, ама се издразних..
Всяка вечер преди да легна, ако някой не ме е цитирал се насирам и напикавам.

Bolt_f
10-16-2008, 19:16
Радвам се че толкова хора са изказали мнението си. Бих се радвала много да прочета какво Кръчмонавт (супер ник между другото, поздравявам те) би споделил по темата.

И, Scion, надявам се би ми обяснил какво значи "да те заболи" да има "наранени" и т.н., не си спомням дали ти писа за това, но бих оценила да кажеш...

Ако в една връзка ги има и дългите разговори, и хубавите емоции, и много смях, и много прекрасен секс и взаимни интереси, какво липсва тогава? Хората са привлечени един към друг и всичко, описано така, изглежда повече от перфектно. Дали миналото на един от партньорите би било от значение във една връзка също? Възможно ли е, ако някой вече е бил през всичко това с някого към който вече не изпитва абсолютно нищо да няма желание да се остави по течението с някой друг? И това, че всички са го виждали години наред с някого, би ли спряло желанието му да се покаже "навън" с нов човек до себе си?

Сигурна съм, че всички се нуждаем от спонтанност и мънички неща, които да ни карат да се усмихваме в една връзка... когато тези неща ги няма, а всичко останало "голямо" е налице, какво се получава?

Въпроси... наистина нямам идея защо се впускам в целия този размисъл.

Riot
10-16-2008, 19:51
jenata i myjA ne sa syzdadeni za syvmesten jivot - fakt !
syvmestimi sa edinstveno v legloto 8)
lubov nqma... syshtestvuva v paraliziranite mozycheta na zabludenite
ima vremenno uvlechenie i pari

po dqvolite... kolko sym mydyr,a ?

ScionOfStorm
10-16-2008, 19:58
Йо, аз споменах това, за друг не знам, но ще ти обясня някой път из скайпа :)

B3B0K
10-16-2008, 20:30
Какво значи една връзка за вас? Започва ли от "Искаш ли да ми станеш гадже?" и завършва ли с "Искам да се разделим."?
pri men vinagi zapo4vat i zavar6vat v palno mal4anie.pri zapo4vaneto i s celuvka a pri zavar6eka s mn salzi (za6toto adski mn se privarzavam i dori da znam 4e tozi 4ovek mi vredi i ne e za men ne ni se polu4ava i tn prosto nesabiram sili da kaja 4ao).
Пеперудите" изчезват ужасно бързо... това значи ли, че трябва да се прекрати връзката?
v sega6nata mi vrazka peprudi nqma i ne imalo(pone ne pomnq a ako e imalo e bilo parviq mesec nqkade max),no ne mislq 4e tova zna4i 4e ne go obi4am.kazvala sam mu go 2pati max no i az i toi se obedih v pravotata na dumite si tova lqto.no smeq da tvardq 4e i bez peperudi ima lubo.
Това, че някой е с теб само заради секса, какво променя в действителност? И какви са предимствата и недостатъците на една чисто сексуална връзка? И всъщност как разбирате дали връзката ви е "чисто сексуална" или... нещо друго.
bi imalo predimstva samo ako i ti iska6 sa6toto.A ako ti iska6 ne6to pove4e a drq samo sex-obirai si krushite...

И какво би значело едно "Обичам те" за вас? Представете си колко пъти сте го казали без да го чувствате.... без да го чувствате в момента.
4esno kazano e malko stra6ni4ka taq dumi4ka .mn vajna i nose6a otgovornost!

fake
10-16-2008, 21:18
Какво значи една връзка за вас? Започва ли от "Искаш ли да ми станеш гадже?" и завършва ли с "Искам да се разделим."? "Как знаем дали сме влюбени?" или по-скоро "Има ли любов въобще?" или... "Ако няма любов, има ли връзка?"
една връзка...честно казано май вече нищо не значи, прекалено много разочарования...една връзка е партньор, скойто постоянно правиш секс...и ако се случи така, че да успеете да станете близки и душевно, а не сано физически...става яко.
Това, че някой е с теб само заради секса, какво променя в действителност? И какви са предимствата и недостатъците на една чисто сексуална връзка? И всъщност как разбирате дали връзката ви е "чисто сексуална" или... нещо друго.
[b]не променя нищо, ако секса е добър и ако ти си наясно, че нищо повече не искаш от този човек. за съжаление проблема(по-често срещан при жените, но и с мъжете се случва нерядко) е, че на хората не им стига само секс, а искат и някакво емоционално обвързване, което в повечето случаи е напълно излишно, но за съжаление човек така е устроен.

"Пеперудите" изчезват ужасно бързо... това значи ли, че трябва да се прекрати връзката?
не значи непременно това...можете заедно да се опитате да върнете пеперудите...но ако не стане, аз лично не виждам смисъл в една връзка, базирана само на някакъв тъп навик, привикване с човека.

И какво би значело едно "Обичам те" за вас? Представете си колко пъти сте го казали без да го чувствате.... без да го чувствате в момента.
не, не съм го казвала без да го мисля. и хората, които са го чували от мен, никога не съм преставла да ги обичам...просто в един момент любовта се е превърнала в обич...може и обратното да стане, мисля. обикновено давам доста 'последни' шансове...и общо взето доста бързо се влюбвам и адски трудно ми минава

Бла, да.

OtherDimension
10-16-2008, 21:29
хората търсят различни неща в една връзка
някои търсят просто да има човек от другия пол, с който да излезнат вечер, т.е. едно "гадже", което да показваш пред приятели
други си търсят секс, без допълнително ангажиране с каквото и да е било
трети, са готови да жертват част от себе си, от свободата си, в името на това да има човек, на когото да разчита, който да му бъде опора, за когото да си мисли, когато си ляга вечер и гледа с очи тавана(всеки, който казва, че връзката му е цяла демокрация, просто лъже - дори и да не си правят проблеми, все пак се съобразяваш с другия)
--
аз нямам нищо против никой от типовете връзка
не виждам нищо лошо една такава да започне от "айде да станем гаджета" -> така може и да се стигне дори до брак
и да, променят се нещата, ако единия иска само секс, а другия - нещо повече

дано не се стига до клишета
темата е наистина хубава и би ми се искало да пишат хора, имащи опит в тези отношения
изказвания от сорта, че няма любов и всичко е пари са достойни за мизерника от класа, който всички отритват и го е яд, че пичките от класа ходят с батковците...

sh3_1s_7h3_0n3
10-16-2008, 22:36
Какво значи една връзка за вас? Започва ли от "Искаш ли да ми станеш гадже?" и завършва ли с "Искам да се разделим."?

Какво означава да си 'имаш гадже'? Като те попитат да можеш да кажеш 'да' ли? Аз може да нямам 'официално' гадже, но да се чувствам достатъчно 'обвързана' в мислите и чувствата си с някого.

Това е като един 'съюз' между двама, в който действат определени "закони" индивудуални за всяка двойка. Трябва да се съобразяваш с човека до себе си, да не постъпваш егоистично, да не ставаш обсебващ, да умееш да правиш компромиси, да не си "развяваш байряка", да се съобразяваш и с другия, без същевременно да изгубиш себе си. /защото много често хората се променят, заради половинката си и то до неузнаваемост :? /. Трябва да си достатъчно гъвкав, за да лавираш така, че да сте в 'хармония'.
И т.к. много хора не се чувстват достатъчно подготвени за това, си намират моментни забавления, мимолетни връзки, докато 'узреят' за истинската такава. :)


"Как знаем дали сме влюбени?" или по-скоро "Има ли любов въобще?" или... "Ако няма любов, има ли връзка?" ]

...когато се будиш с мисълта за един и същи човек, във всяка свободна минута през деня си мислиш за него, вечер заспиваш с мисълта за него и това се повтаря ли, повтаря. Светът ти изглежда розов, когато сте заедно, когато не сте ти е празно, сиво, нямаш търпение да го видиш, броиш часовете и минутите до следващата ви среща...дори мълчанието, което настъпва понякога, ти се струва приятно и всеки негов малък недостатък го прави още по-чаровен. ;)


"Пеперудите" изчезват ужасно бързо... това значи ли, че трябва да се прекрати връзката?

"Пеперудите" са в началото, докато се 'разгори' любовта. След това нещата се случват по-плавно, по-спокойно. Когато 'пеперудите' изчезнат, това не означава, че тръпката, страстта, любовта са изчезнали също. Просто връзката минава на едно по-високо ниво.


И какво би значело едно "Обичам те" за вас? Представете си колко пъти сте го казали без да го чувствате.... без да го чувствате в момента.

"Обичам те" означава много за мен и затова ми е много трудно да го кажа. Дори, когато го чувствам силно, пак се боря със себе си да го изрека.
Да, казвала съм го без да го чувствам, но тогава бях по-малка, и го правех, защото ме 'изнудваха', иначе щеше да има скандали. 8-) Не се гордея с това, но и толкова ми е бил акълът. :)

Valkyrie
10-17-2008, 00:40
Какво значи една връзка за вас? Започва ли от "Искаш ли да ми станеш гадже?" и завършва ли с "Искам да се разделим."?
Връзката за мен е пълно отдаване и споделяне на... де да знам, целия свят. Връзка има тогава, когато имаш какво да дадеш на човека отсреща и какво да получиш от него. А също и тогава, когато не се притесняваш, че ще те види с неоскубани вежди или с маска на лицето.Когато всичко е напълно и изцяло, а не половинчато откриване. Само в такъв случай мога да нарека взаимоотношенията между двама души връзка, само тогава мисля, че, да, тези двама души са наистина свързани. Ако не си познал истински човека отсреща, ако не си го виждал без маската, която е решил, че те е привлякла, тогава говорим за едни непълноценни отношения, които не са докрай истински. Връзка може да има между двама души, а не между човек и маска или между две маски.
Честно казано не съм сигурна кога започна настоящата ми връзка, май още в момента, в който се видяхме. Връзката започва тогава, когато двамата души открият, че човекът до тях е точно този, когото са искали, този, който им е нужен, за да се чувстват пълноценни и щастливи. Никакви думи не могат да поставят началото на нещо, което го няма вътре в душата, сърцето, мозъка, или където там се намира. А краят на една връзка... всъщност не съм много сигурна кога настъпва краят. И поради какви причини. С предишния ми приятел се разделихме, вече не сме заедно като двойка, но все още сме свързани от приятелство, възхищение и много, много топли чувства. Връзката между нас си остана, той ми е най-близкият човек, наред с мъжа ми. Не сме заедно, не сме приятели, но той в човек, когото не искам да загубя никога, а мисля, че и аз съм същото за него. Та излиза, че според мен връзката не е задължително между двама души, които са влюбени, а може да има и друг вид връзка между двама души. Подозирах го, но едва сега, когато се замислих за края на връзката, ми стана ясно.
"Как знаем дали сме влюбени?" или по-скоро "Има ли любов въобще?" или... "Ако няма любов, има ли връзка?"
Как знаем... ми просто го знаем, няма как да сбъркаш любовта със зъбобол, примерно. Любов има. А връзка без любов може да има, както самата аз установих преди малко. :) Но не тази, за която ти говориш. Може да има връзка между двамат души, свързани от много дълбоко приятелство, от изключително сходство в характерите (мисля), от също толкова дълбоко познаване и отдаване, както и в любовта. Обаче тая връзка, в която двамата души се натискат, целуват и правят секс, не може да е истинска без любов, следователно не, не може.
Уморена съм от момичета които затварят гаджетата си с ключ и не ги пускат да излязат навън, преносно казано.
Това, че някой е с теб само заради секса, какво променя в действителност? И какви са предимствата и недостатъците на една чисто сексуална връзка? И всъщност как разбирате дали връзката ви е "чисто сексуална" или... нещо друго.
Излиза, че ревността е типично и изцяло женска черта, а мъжете са оперирани от нея с раждането си.
Аз не съм уморена от това. Освен ако не ги заключват в прекия смисъл, всеки си има свобода и право на избор дали ще търпи такова отношение, подобаващо по-скоро да се прилага върху предмет, върху вещ. Съобразяването с такива изисквания и отношение в почти всички случаи говори за слабохарактерност у човека, който си стои "заключен" вкъщи, защото така иска гаджето му.
Когато взаимоотношенията между двама души се основават само на секса, това не е връзка. Когато знам, че някой е с мен само заради секса... ще ми стане приятно, че толкова много му харесва сексът с мен. Ако такива взаимоотношения ме удовлетворяват, тогава ще се чувствам добре. Ако не ме удовлетворяват, няма да ми стане хубаво от факта, че този човек не ме възприема по начина, по който аз възприемам него - като партньор в живота, като човек, с когото искам да споделя моя свят. В такъв случай сигурно бих прекратила взаимоотношенията ни, защото, предполагам, ще е болезнено да държиш някого в прегръдките си, но той да не е наистина с теб. Фактически, когато той е с мен само заради секса, това не променя нищо. Аз съм си аз и животът си тече, а той си остава той. Дали от време на време ще споделяме едно и също легло, или не - това няма да ме разтърси из основи и да промени това, което съм, и това, което чувствам. Независимо дали искам само това, или нещо повече.
Не мога да сравнявам чисто сексуалните отношения с една истинска връзка, затова няма как да изброявам предимствата и недостатъците на едното и другото. Две коренно различни неща са, кое ще избереш зависи от това как се чувстваш в момента, какво искаш, а и най-важното - дали срещаш човека, с когото можеш да имаш пълноценна връзка. Понеже не могат да се сравняват, едното не може да е по-лошо от другото. Всичко си зависи от това кое теб те кара да се чувстваш добре в момента.
"Пеперудите" изчезват ужасно бързо... това значи ли, че трябва да се прекрати връзката?
Имам фобия от пепруди, имат много гадни крачета.
А "пепрудите" въобще не съм ги виждала, чувала или усещала. Мислех си, че съществуват само по филмите. Нищо от всичкото, което изпитвам или съм изпитвала с мъжа си, не прилича на пеперуди.
И какво би значело едно "Обичам те" за вас? Представете си колко пъти сте го казали без да го чувствате.... без да го чувствате в момента.
Казвала съм го страшно дълго време без да го чувствам... поне не така, както трябваше да го чувствам... всяка вечер в продължение на векове сякаш. Чувствах се ужасно, защото човекът до мен прекрасно разбираше, че не е това, което на него му се искаше да бъде. Макар тези думички сами по себе си да не означават нищо, това не значи, че можеш да хабиш дъх без угризения, за да ги изричаш. Най-малкото, защото лъжата е нещо много грозно, направо ужасно. А това е сравнително значима лъжа... защото за много хора тези думички означават много, понякога означават всичко дори.
За мен няма нужда от тях, те са излишни, защото го виждам в очите му, усещам го в прегръдката му, цялото му същество го показва. Но и аз често го казвам, защото звучи хубаво.

котенце
10-17-2008, 01:50
Говорих си днес с един прекрасен мъж и той ми даде линк към темата. Нямах намерение да пиша, но тя провокира доста мисли.

По принцип не обичам да говоря и чета за любовта, дразня се от хора, които се опитват да й направят дисекция, да я разнищят и раздробят на 4-5 прости обяснения или пък да отрекат съществуването й. Така се убива магията, колкото и тривиално да звучи.

Но все пак, в противоречие с това, което написах току-що, ще драсна някой ред като човек с доста опит във връзките.

Знам ли, има моменти, в които дори не е от значение, че си обичан. Важното е, че ти обичаш. И искаш само да даваш и да даваш.. и да виждаш другия усмихнат.
Не ти пука дали след твоето "обичам те" ще последва "и аз те обичам", не ти пука дали е забелязал, че дрехите му от разхвърляни из стаята са преминали в състояние - сгънати на леглото, не спиш цяла нощ, защото има температура и бълнува, а ти се грижиш за него, доколкото можеш и си щастлив, когато му донесеш чаша вода или просто го галиш по челото. Вълшебно е, когато си лежите сплели крака и когато усещаш топлия влажен дъх, умереното дишане, докато се губиш в прегръдките му, когато получиш целувката по челото за лека нощ и когато се чувстваш едно безумно спокойствие, една хармония. Всичко е на мястото си и по-добре не може да бъде, пълнота, цялост.
Бих определила всички тези дребни моменти с една дума - priceless.

И колко недостатъчно ти се вижда простичкото "обичам те" в такива моменти. Затова не го казваш, излишно е.
И просто ти се иска да даваш. Не ти пука какво ще получиш.

На фона на всичко това какво означават изрази, тип "да станем гаджета", "няма любов" и т.н. Въобще какво знаете вие, че да характеризирате нещо такова с посредствени умозаключения на базата на никакъв опит? Патешка работа..

А относно връзката и разбирателството - трябва партньорите да си приличат. Забравете глупостите, тип "противоположностите се привличат". Да, те се привличат за известен период може би, но всичко е обречено от самото начало. Нищо сериозно не може да излезе между двама души, които имат сериозни противоречия дори за дреболии. Затова съвет - търсете си партньори, с които имате сходни интереси и начин на мислене.

Твърде емоционално подходих, пишейки поста, но пък темата е такава - емоционална. Не я осирайте, търсейки логика и обяснения. Всичко си идва на мястото един ден, драматизациите са излишни. :)

Adelina
10-17-2008, 03:16
Честно казано не ми се искаше да пускам такава тема, но ще го направя. И държа да остане в този раздел, защото е тема за размисъл, а в разделите "любов" и "секс" всички се вайкат дали са бременни или какво значи когато на "него му стърчи от гащите"... както и да е.

Какво значи една връзка за вас? Започва ли от "Искаш ли да ми станеш гадже?" и завършва ли с "Искам да се разделим."? Никога не съм вярвала в тази "рамка" и никога не съм я следвала. Но сега се чувствам сякаш картината във въпросната рамка е ужасно замазана. И всъщност въпросът който искам да задам е "Как знаем дали сме влюбени?" или по-скоро "Има ли любов въобще?" или... "Ако няма любов, има ли връзка?"

Уморена съм от момичета които затварят гаджетата си с ключ и не ги пускат да излязат навън, преносно казано. Писнало ми е да гледам когато отговорите на хората за даден "любовен" проблем са "Той е с теб само за секса." Е хубаво! Примерно, аз не съм ли за секса също? Това, че някой е с теб само заради секса, какво променя в действителност? И какви са предимствата и недостатъците на една чисто сексуална връзка? И всъщност как разбирате дали връзката ви е "чисто сексуална" или... нещо друго. Не зная дали е повече или по-малко.....

"Пеперудите" изчезват ужасно бързо... това значи ли, че трябва да се прекрати връзката?

И какво би значело едно "Обичам те" за вас? Представете си колко пъти сте го казали без да го чувствате.... без да го чувствате в момента.
Някак тъжно е. Замисляйки се, ако някога е имало каквато и да е "магия", отдавна е избледняла жестоко.

Зададох толкова въпроси, на които дори сама мога да си отговоря. Но бих искала да зная какво мислят хората........

Благодаря!
доста насериозно си взела нещата браво!
ще ти кажа само, че за мен една връзка не може да се псотави в рамки. Любовта в крайна сметка няма граници.
би тру добре го каза: влююбване-любов-обич. ясно е че страста не може винаги да е една и съща. такава каквато е била в самото начало на връзката, след месец-два, след 6 месеца, след година... но това не означава че тч изчезва има си я но се променч с времето и любовта си чя има и тч се променч с времето..
Ще ти кажа, че не на всички гаджета съм акзвала че ги обичам казвала съм го само на сегашното си гадже и съм му го казвала и му го казвам и ще продължавам, защото найстина го обичам и е специален за мен от свички останали. и всеки път като съм му го казвала (и му го акзвам и ще му го акзвам) ще го чувствам найстина. Казвам му го когато имам нужда да му го кажа за да знае че е така! не съм го казвала никога просто ей така.
а относно секса... в една връзка секса е важен, но не е най-важен.
Да ние сме млади харесваме секса и го правим. правим го защото той иска и защото и аз го искам. и сме заедно не смао заради секса много други неща има.. това че се разбираме и си пасваме. е не сме иделаните не всичко между нас е съвършенно, по някога се караме но и тогава пак се обичаме. няма иделани хора няма иделни връзки.
във всяка една връзка има и шанс има и риск. ако си струва поемаме риска. аз го поех и не съжалявам защото си залужава, защото обичам истински. това е.

OtherDimension
10-17-2008, 20:54
^ и такъв подпис няма

Madness
10-18-2008, 18:55
Аз още навлизаща в тая част,само да кажа,че пеперудките може и да се задържат маааалко повече :)

Dumb
10-20-2008, 16:49
ScionOfStorm , иделано е!