PDA

View Full Version : Хижи Витоша



Kisses_P
10-16-2008, 16:27
Някой ходил ли е на скоро на хижа?КОнкретни предложения да имате?Споделете опит и малко информация-къде сте били,цени,обстановка

secretdream
10-16-2008, 17:26
Хижи,хижи... има. Съвсем скоро бях на Момина скала,нощувка 14 лв - не си заслужават много парите,защото е малко мизерно - стаи с по 4-5-6 и само легла,обща баня и тоалетна (аз не съм капризна по принцип и нямам претенции,за хора,които не се впечатляват толкова,няма да е проблем),но пък останахмн доволна от последното ходене там,защото беше хубаво време,не беше студено и беше много красиво. Хижарят позволява пред хижата да се запали огън и става много уютно.

Но ще похваля хотел Елица,заобиколен от природа - между Златните мостове и Момина скала. Стига се с кола. Много е чистичко и макар да е хотел,не се губи чарът и приятната обстановка. Двойна стая 24лв,тройна - 33лв. Собствена баня,с всичко необходимо вътре. Евтино ресторантче със страшно вкусна храна,има и кафе-бар до ресторанта.

Хижа Алеко ,разбира се,но не знам подробности за нощувките и помещенията.

Има още доста хижи в околността на Златните мостове,но не съм ходила и не съм наясно.

bum_trqs
10-16-2008, 17:38
Зависи за какво ти трябва. Аз бях последния път на Алеко през юли и нощувката беше 12 кинта мисля+ по 2 кинта на човек, за да ядем със собствена храна в стола( за да не ядем по стаите и да правим боклуци и и хижаря да се кара, а иначе храната там била скъпа). Резервирахме си предварително нощувката от бюрото в сф, което не мога да ти обясня точно къде се намира(те ме ориентираха по телефона тогава) иии беше хубаво и весело-важна е компанията все пак, а и ние не стояхме толкова в хижата, а обикаляхме наоколо :П

aresmurt
12-07-2009, 23:52
Някой да има актуална информация за хижите на Витоша? Кой са с прилични условия и приемливи цени?

Pliok0019
12-08-2009, 07:19
Хижи,хижи... има. Съвсем скоро бях на Момина скала,нощувка 14 лв - не си заслужават много парите,защото е малко мизерно - стаи с по 4-5-6 и само легла,обща баня и тоалетна

Съгласна съм с това. Ние бяхме 2 групи с по 15-20 човека и стана голяма кочина. Доплатихме още поне толкова, колкото струваше нощувката.