PDA

View Full Version : Помагайте! -> Психология ;|



Sintya
10-16-2008, 16:55
Някой може ли да ми даде линк или да ми каже някакви разлики и прилики между психологията и биологията, защото се побърквам? Моля?
От един час се мъча, измислих няк'ви глупости, но просто в момента нищо не ми идва в главата... мерси предварително ;}
а и ми е спешно.. ;S

ThePowerOfLove
10-16-2008, 17:05
Ами линк не знам, но това което предполагам е,че Психологията е наука за душата и изучава хората и животните,които притежават нервна система А Биологията е наука за живота и изучава пак животните и хората и сигурно това общото :)

А различия...ами психологията се занимава с чувствата,мислите,действия та а биологията със самото устройство на организма

Не знам колко съм ти помогнала ама това измислих сега
:)

Sintya
10-16-2008, 17:07
Ами да, аз това написах, мерси.
Ако някой друг знае да казва, защото ще се побъркам о.О

kat4enceto
10-16-2008, 17:37
ох леле знам какво ти е и аз съм на същия урок ;( иии не мога да разбера как точно да ги сравним..... :( :(

Im_on_the_Outside
10-16-2008, 17:44
Разликата е огромна.

Психологията е наука,която се занимава с поведението на човека,начина му на мислене,анализиране на отношението му в обществото сред другите хора,подсъзнателните му действия,възпитанието му. С една дума чертите на характера на дадена личност.

Биологията е наука,която включва изучаване строежа,функциите,многообр азието на живите организми,взаимодейстието им с околната среда.

Може би бъркаш понятието психология с психиатрия,където второто е раздел от медицината,занимаващ се с лечение на психологичните заболявания и действително е свързан с биологията (най-вече с нервната система).

Sunny_stz
10-16-2008, 18:15
Психологията е наука за душата и психическото състояние на човека,а биологията -за устройството на тялото,ограни ,болести и т.н.

Abbie_Broken
10-16-2008, 18:25
Разликата е огромна.

Психологията е наука,която се занимава с поведението на човека,начина му на мислене,анализиране на отношението му в обществото сред другите хора,подсъзнателните му действия,възпитанието му. С една дума чертите на характера на дадена личност.

Биологията е наука,която включва изучаване строежа,функциите,многообр азието на живите организми,взаимодейстието им с околната среда.

Може би бъркаш понятието психология с психиатрия,където второто е раздел от медицината,занимаващ се с лечение на психологичните заболявания и действително е свързан с биологията (най-вече с нервната система).

+1