PDA

View Full Version : Плаче ми се...



БЪлгарче
10-16-2008, 20:26
Вижте какво намерих в един сайт:

"А за всички които критикуват циганите и турците бих искала да задам само един въпрос на които изводите можета сами да си ги извадите,та знаете ли че българи в българя няма,в българя има мелези,то не беше 500 години турско(изнасилваня ,ражданя и т.н)200 византи.

Просто незнам какво да кажа.Знам,че това не е вярно,но просто мене ме е срам даже и да си го помисля това нещо.

lolip0p
10-16-2008, 20:46
ми просто няма какво да коментираме!Ние се докарахме до тук с изпростяването на младите!Аз съм в 9 клас и ужасявощо като чуя нешо от сорта "кво има на 9 септемвре" и др.Ние не приемаме проблема с мангалите (цигани и турци) на сер.Мислем си ,че щом 1 път сме се освободили и тва е завинаги! ДА АМА НЕ! Четох ,че в шумен има нищо като организация против турци и цигане-БРАВО! това трябва да се направи във всички градове,да се привличат по вече хора към тях,или поне да се влее акъл в главите на 50 % от населението не!

Ev1l
10-16-2008, 20:56
:grin: :razz:

Darkkiss
10-17-2008, 03:40
Вижте какво намерих в един сайт:

"А за всички които критикуват циганите и турците бих искала да задам само един въпрос на които изводите можета сами да си ги извадите,та знаете ли че българи в българя няма,в българя има мелези,то не беше 500 години турско(изнасилваня ,ражданя и т.н)200 византи.

Просто незнам какво да кажа.Знам,че това не е вярно,но просто мене ме е срам даже и да си го помисля това нещо.


:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

polito_93
10-21-2008, 13:42
:razz: leleee nqmam dumi tui e bahti i rasizama 8-) ujss

Rebirthing
10-22-2008, 10:50
Еми не всички жени в България са били изнасилвани по това време :lol: .

MusicIsMyLife
10-24-2008, 14:43
Робство че е имало, имало е.. ама пък чак до такава степен да са загрубели нещата.. :lol:

А аз бих казал не расизма.. ами ебахти простотията.. :lol:

Bubbly
10-24-2008, 15:32
Виж пич, тъпо е да се ядосваш за нещо, което няма много общо с теб и което не можеш да промениш. Тъпо е и да разсъждаваш по подобен по детски ограничен начин. Държави са се превземали, посегателства и насилие е имало навсякъде. Мислиш ли, че ако България беше звладяла Турция нещата щяха да изглеждат по-различно? Аз не. Наистина ужасно гадно е, както и посегателствата над негрите, индианците, евреите и робите. Само, че човекът е странно животно, наистина жестоко понякога. На моменти всичко зависи от гледната точка. Не разбирам циганите и турците от въздуха ли ти вземат, че така се репчиш ? Да приемем, че това, което си написал е вярно. Тогава много българи имат турска жилка. Предлагам масово самоубиване. :razz:

LitTleJ
10-30-2008, 15:58
САМО ТАКА !!!!!!!!!!!УУУУУУУУУУУУУ МАНГАЛИИИИИИИИИ НА САПУН!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!

mistake
10-30-2008, 16:36
Този , написал това , си няма и понятие какво е писал... :x

6o6kotooo
11-17-2008, 16:49
:razz: leleee nqmam dumi tui e bahti i rasizama 8-) ujss
и защо трябва да е расизъм.Това че на теб не ти пука че българи след 25 години в България ще са малцина заради циганите и турците е се тая нали.!?Опитаха се да ги интегрират,построиха им сгради кадеето да живеят след 1 седмица в апартаментите се отглеждат свине...

irena8907
12-16-2008, 09:55
аман от идиоти :-x :-x :-x :-x :booooomb:

mirmark
12-16-2008, 11:41
Не разбрах последно какво искаш - каква кауза защитаваш ?

Spektr
12-20-2008, 15:08
Тва е вярно.

ellikok
08-07-2009, 17:03
България над всичко!!!

plmn
08-07-2009, 17:51
Знам,че това не е вярно,но просто мене ме е срам даже и да си го помисля това нещо.

как да не е вярно, като е. кой ли не е минавал през нашите земи оставяйки си 'семето'

saty
08-07-2009, 19:03
Не използвайте думи, чийто значение не знаете...Робство не е подходящата дума за тези 500 години :?

Nickole
08-08-2009, 03:03
Оо, пресвета Дево........

kristo
08-08-2009, 12:43
Не използвайте думи, чийто значение не знаете...Робство не е подходящата дума за тези 500 години :?
Може би класическото робство като това над негрите в колониите наистина да е било рядкост над нас българите, но го е имало, особено в първите години на отоманското иго. И да- в един момент изчезва, но еничарството си остава дълги векове, премахва се едва в края на XVIII век, а еничарството си е вид робство както и да го погледнеш. Същото се отнася и за ангарията, така че не бързай да казваш не е имало робство. Имало е, макари в значително по-малко количество и в повечето случай в така да се каже "олекотен" вариант, не в класическия, но както казах еничарството, ангарията, девширмето, исмялизацията са си пак вид заробване, но по-правилното определение според мен е геноцид. Да, 5 века сме под османски геноцид, това е истината! Така че всички пишман демократи, които реват за правата на "горките" турци и цигани да се огледат и да видят, че българите все повече и повече намаляваме, че търпим техния гнет в икономически и религиозен вариант най-вече, а и езиков, защото има места където официалния език си е турски и тогава да говорят как всички сме дни и същи, как всички сме равни и други такива. Там е работата, че не сме. Не говоря, че трябва да се вземат радикални и нехуманни мерки срещу тях, но определено трябва да се спре с толеранса към тях, трябва да разберат, че България е преди всичко на българите, че не може да живееш в България и да казваш аз съм турчин, защото в България има само българи, по закон малцинства няма и те казвайки ние сме турци нарушават Конституцията и сами се лишават от правата, които тя им дава като български граждани. Защото трябва да стане така, че всеки, който нарушава конституцията и законите в тази страна, трябва да бъде санкционират и правата му да бъдат намалявани. Всеки, които на официално място говори на различен от българския език- пак по същия начин- най-малкото глоба. Така ще се оправят нещата и ще почувстваме, че живеем в собствената си държава, а не в колония на Турция и САЩ.

saty
08-08-2009, 13:12
Не знам какво имаш предвид под робство и "олекотен" вариант на робство. Защото за този термин си има определени дефиниций. Робството е налице когато съответните роби не притежават имущество. Турците са позволявали на хората да живеят на собствената си земя, ДА- срещу големи жертви полагани от предците не: извращения от страна на турците, кражби и унижения но все пак сме имали един вид свобода, което много други роби в различни етапи от световната история са нямали. Съгласен съм че тези 500 години са оставили непоправим белег..и белег не е достатъчно силна дума за да опише последствията предизвикани от този режим върху нашата не само държава но и народ. Единственото което казах е , че широкоразпространеното твърдение за Турско робство не е особенно правилно. Аз също не харесвам когато всеки пети човек който срещам по улиците и циганин, правителството не може и НЕ ИСКА да направи нищо, не там е мястото към което трябва да отправяме този изпълнен с надежда поглед а към самите нас, защото ако 50% ако не и повече от умните и амбицирани за просперитет хора заминават в чужбина няма как след още 20 години "малцинствата" ако могат така вече да се нарекат да са 5-6 милиона а българите 2... Трябва да решим дали си струва да останем тук и да предпочетем по-малък кръг от възможности за развитие отколкото в чужбина , но да се борим за името България, с надеждата че още има шанс следващото поколение да смени управниците и да представи един нов начин на управление и стимулиране на подрастващите да си кажат: Тук ще уча, работя и живея, ще се оженя/омъжа за мой сънародник , тук ми харесва и искам да продължа историята на една велика държава, съществуваща от толкова много години... Аз лично не вярвам дали подобно нещо е възможно, но още има време да направя избора си, направете го и вие :? [/b]

UNITED
08-09-2009, 15:20
Абе я се ебите ве :? Кво ви пречат "турците" и циганите ? :? Слагам "турци" в кавички защото ако незнаете аз ще ви кажа,че има хора които са мюсюлмани родени в България и незнаят една дума на турски нито пък каде се намира Турция и вие ги наричате "турци".Я са ебите в гъза и изяще един кур :lol: :razz: .

kristo
08-10-2009, 13:50
Абе я се ебите ве :? Кво ви пречат "турците" и циганите ? :? Слагам "турци" в кавички защото ако незнаете аз ще ви кажа,че има хора които са мюсюлмани родени в България и незнаят една дума на турски нито пък каде се намира Турция и вие ги наричате "турци".Я са ебите в гъза и изяще един "мъжки полов орган" :lol: :razz: .
Ходи се обрязвай бе, лумпен! Такива като теб са готови веднага да си дадат задните части на Ахмед Доган и турската му разбойническа банда. Не били виновни ли?! А кой е виновен, че има цели краища в България, в които официален език е турския? Не ми казвай, че само българската държава е виновна, защото и те си имат огромната вина. Не виждаш ли, че от 8 години турците и циганите са яко във властта и държавата работи основно за тях- налага ги, толерира ги, позволява им да правят каквото си искат, а после ги изкарваш невинни душици!

amk933
08-10-2009, 14:57
^Напълно подкрепям kristo! :) Абсолютно е прав за отоманизацията на някои български краища и за Ахмед Доган. Само за обрязването не съм съгласен, защото то е заложено и в ранното християнство и в юдаизма, а в исляма е въпрос на учение, а не на задължение. ;)

KykLe
08-12-2009, 20:23
Ами аз пък ще кажа,че повечето население тук е българско за разлика от Америка да кажем!И каквито и да е изнасилвания и глупости да е имало това е било супер отдавна!

dhjb
08-12-2009, 21:29
та кво станало на 9ти септември викаш? :-o

bloodymirror
08-13-2009, 09:48
:D :razz:

bloodymirror
08-13-2009, 09:49
само не разбрах за какво ти се плаче ?! :D и въобще темата за кво си я направила ? :? :D

kristo
08-14-2009, 18:40
Ами аз пък ще кажа,че повечето население тук е българско за разлика от Америка да кажем!И каквито и да е изнасилвания и глупости да е имало това е било супер отдавна!
То в Америка населението не е от никакъв произход, те просто НЯМАТ ПРОИЗХОД - някаква невероятна и невъзможна мешавица от десетки етноси, народности и какво ли още не.

Докато българите много добре си знаем произхода и изобщо не е истина твърдението, че сме смесен народ - за разлика от много други сме доста по-чисти, а за турска жилка и дума не може да става - изнасилените от турци български девойки обикновено са правели аборт, а и много от тях са предпочитали дори смъртта пред това да бъдат изнасилени от някой турски дерибеи. Така че българите сме били, сме и надявам се ще си останем завинаги нация с голяма чест и достойнство колкото и някои антибългарски елементи да се опитват да ни мачкат и деморализират.

Love_Boy
09-06-2009, 18:40
Еми не всички жени в България са били изнасилвани по това време :lol: .

Точно така. Особено в Родопите е пълно с истории когато някое българско момиче е било обезчестено от турчин се е хвърляло от някоя висока скала заради срама да роди турчин...

rosenhristev
09-06-2009, 20:32
Нашата родина оправия няма... или поне не мога да е видя аз... Повечето "кифли" (колкото и да ми е противно това ще го използвам) ходят да се е*ат с фесовете мръсни, защото повечето пари са в тях...
Неприемливо е за мен в България и по точно в Асеновград когато изляза по центъра да не мога никъде да чуя български език а около мен да се бръщолеви само на турски и цигански... Заради което и ние сме си виновни защото не мога да приема и българин да попита друг българин "неолду ба" (пиша го както го чувам знам само че значи к'во става)
Но не е и редно и в Асеновград да се стои и най-голямата джамия на Балканския полуостров и никой нищо да не казва и да не може...

Тъй че не за всичко са виновни турци,цигани,ахрияни,агупт ни, помаци и каквито още мелези ви дойдат, но в никакъв случай не трябва да се оставяме да ни мачкат... :smt067

Турчин гърба да ти пази и евреи да те храни... по добре не чакай....

amk933
09-06-2009, 20:33
Ами аз пък ще кажа,че повечето население тук е българско за разлика от Америка да кажем!И каквито и да е изнасилвания и глупости да е имало това е било супер отдавна!
То в Америка населението не е от никакъв произход, те просто НЯМАТ ПРОИЗХОД - някаква невероятна и невъзможна мешавица от десетки етноси, народности и какво ли още не.

Докато българите много добре си знаем произхода и изобщо не е истина твърдението, че сме смесен народ - за разлика от много други сме доста по-чисти, а за турска жилка и дума не може да става - изнасилените от турци български девойки обикновено са правели аборт, а и много от тях са предпочитали дори смъртта пред това да бъдат изнасилени от някой турски дерибеи. Така че българите сме били, сме и надявам се ще си останем завинаги нация с голяма чест и достойнство колкото и някои антибългарски елементи да се опитват да ни мачкат и деморализират.

В Америка има етнос и това са така наречените и потънали в забвение индианци, чийто брой е около 300 000. :) Друг е въпросът, че геноцидът над индианците е най-големият в човешката история, за което не е виновен САЩ, а европейските колонизатори. :)

clever
09-22-2009, 08:11
е ... хора то като всички бягаме в чужбина какво става според вас ... остават турците;циганите и пенсионерите ........ :? :(

Dimana99
09-22-2009, 08:14
Големи патриоти сте тук всички :)

Leksi23
09-22-2009, 11:12
Ето защо се махам от България! Защото всички са тесногръди малоумници претендиращи, че знаят всичко :? . Обичам родината си, но е и хората в нея!!!!!!!!!!!! Злобни, намръщени, вечно недоволни, вечно някои им е длъжен или крив, все някой друг им е виновен, живеят в миналото, не смятат да прескочат отвъд глупавите си граници, слагат етикети на всичко.... Никаква духовност, никакъв стермеж за нещо велико, освен да направиш някой на сапун . Е сред такива хора ли искате да живеете? Аз лично не и се радвам, че не мязам на обикновените огреничени двуличници. И мили мои това което показвате е псевдо патриотиъм, просто имате нужда да мразите някой, защото сте нещасници :-) !
Пак казвам ОБИЧАМ България, но не и повечето дребни душици които живуркат тук!

DENKAZ
05-09-2010, 19:39
Ето защо се махам от България! Защото всички са тесногръди малоумници претендиращи, че знаят всичко :? . Обичам родината си, но е и хората в нея!!!!!!!!!!!! Злобни, намръщени, вечно недоволни, вечно някои им е длъжен или крив, все някой друг им е виновен, живеят в миналото, не смятат да прескочат отвъд глупавите си граници, слагат етикети на всичко.... Никаква духовност, никакъв стермеж за нещо велико, освен да направиш някой на сапун . Е сред такива хора ли искате да живеете? Аз лично не и се радвам, че не мязам на обикновените огреничени двуличници. И мили мои това което показвате е псевдо патриотиъм, просто имате нужда да мразите някой, защото сте нещасници :-) !
Пак казвам ОБИЧАМ България, но не и повечето дребни душици които живуркат тук!


Нека успеят повечето от тях да го прочетат. Доста добро изказване

goshka
05-14-2010, 06:49
Leksi23 в момента правиш същото, което критикуваш.Хората в България са изстрадали, страдат и ще страдат още дълги години.И да, наистина има черни овци, но проблемите които имаме ни докарват в положение на омраза и отричане от родината. Но за това не сме виновни нито ние, нито турците, нито циганите, нито който и да е.... просто много други фактори, зависещи от световното положение. Да не говорим, че 500те години робство са забавили еволюирането ни като политическа държава и сега не можем да догоним другите. Ние сме започнали наново и все пак сме постигнали някакво развитие, макар и нищожно.Вярвам че след време България ще стане райско кътче за живот, макар и не в близките поне 100 години... но надеждата умира последна... Ние младите сме бъдещето, но все повече ни подкастрят крилата и ни карат масово да напускаме родината си, това не е изблик на слабост или на каквото и да е друго, а само на надежда, че наистина " Dreams come true"...