PDA

View Full Version : Малък проблем с пиърса на хрущяла ( хеликс )



marshlqk
10-16-2008, 20:29
Хора преди 2 дена си пробих хрущяла. В смисъл едно приятелче го дупчеше. Свикнал съм вече така да се дупча нали с абокат и не ми е проблем. Обаче от скапания пиърсинг ми се зачерви ухото и от долната страна около дупката е станало нек'во черно. Обецата е медицинска стомана. Слагам му Банеоцин и спирт ( 95%). Боли мн кофти-няк'ва пулсираща болка. Не искам да свалям обецата. Кажете някакво алтернативно решение. Моля да бъдете сериозни.

П.С. Банеоцин е бившият Гентамицин.

fake
10-16-2008, 20:47
ъм...като за начало по-слаб спирт си вземи, щото с тоя му ебеш майката. чисти по 3-4 пъти на ден и задължително след всяко чистене слагай Банеоцин, след седмица можеш да намалиш чистенето и да спреш Банеоцина, че все пак е антибиотик. за да не се суши кожата, можеш да мажеш с вазелин
п.с. Банеоцин не е бившият Гентамцит, и двата са широкоспектърни антибиотици просто, но са два различни. Гентамицинът беше спрян за известно време, но сега пак го има - на фирма Актавис(бившата софарма май)

за онова черното - така както ми го обясняваш, обицата не ти е качествена и пуска нещо...друго не си представям какво може да е, трябва да го видя или някой колега да го види...студиа нямате ли в града?

marshlqk
10-16-2008, 20:54
Амии.. за жалост има само едно вече, което е активно, но братлето което бачка там вечно е друсалка или дроб.. Няма какво да говорим просто.. Бивш член на Кокоша Глава е.. А тая черната гадост е около 1мм ширина. Обецата е медицинска стомана за език ( исках да е по-дебела нарочно за да мога после да бутна вътре халка и да е свободна.. )

marshlqk
10-16-2008, 20:58
Мога и със златна да я сменя, но не съм сигурен, че е добра идея на трети ден.. Иначе ще издържа на болката без проблеми. Имам висок праг, според лекарите ми.

marshlqk
10-16-2008, 21:03
Току-що идентифицирах "черната гадост" като просто съсирване на кръвта около дупката ( срубче )

mrssmith
10-16-2008, 22:01
за дезинфекция - кислородна вода + Оксикорт(спрейчето) ..спиртът е прекалено силен
а за болката - Лидокаин Актавис (гелчето).. помага ;)

marshlqk
10-17-2008, 08:25
Абе болката ми е най-малкия проблем. Когато има болка поне разбирам кога се подобрява и кога не.. от вчера започнах с антибиотиците и смея да твърдя че има известно подобрение. Болката намаля. Вчера ме болеше дори когато стъпвах и ухото беше кърваво червено. Сега зачервяването е намаляло, болката намаля, но все още е подуто.

marshlqk
10-17-2008, 20:54
НАПРЕДЪК !!! Смених обецата с 18G медицинска стомана ( по-тънка е от тая за език. ) Ухото ми взе да се връща към нормалното си място ( беше ужасно щръкнало... ) и зачервяването намаля. Също така и непрестанната болка престана от което съм най-щастлив, защото тая пулсираща болка ме караше да имам чувството, че ще убия някой...

OtherDimension
10-17-2008, 20:56
защо си мислиш, че на някой му дреме, че те боли ухото?

marshlqk
10-17-2008, 22:58
Пич писал съм за да получа съвети, така че дей зна много ! ЯСНО ?! Хич не ми е до лекета като тебе 8)

b0Nb0n
10-18-2008, 01:52
ъм...като за начало по-слаб спирт си вземи, щото с тоя му ебеш майката. чисти по 3-4 пъти на ден и задължително след всяко чистене слагай Банеоцин, след седмица можеш да намалиш чистенето и да спреш Банеоцина, че все пак е антибиотик. за да не се суши кожата, можеш да мажеш с вазелин
п.с. Банеоцин не е бившият Гентамцит, и двата са широкоспектърни антибиотици просто, но са два различни. Гентамицинът беше спрян за известно време, но сега пак го има - на фирма Актавис(бившата софарма май)

за онова черното - така както ми го обясняваш, обицата не ти е качествена и пуска нещо...друго не си представям какво може да е, трябва да го видя или някой колега да го види...студиа нямате ли в града?
kolegi ti bup4i6 ? :shock:

s1NNer
10-18-2008, 09:03
Мани го спирта бе .. земи си кислородна вода 3% и гентамицин/банеоцин квото решиш ..

marshlqk
10-18-2008, 09:44
Мани го спирта бе .. земи си кислородна вода 3% и гентамицин/банеоцин квото решиш ..

Така и направих. Ухото взе да се връща назад, и да спада. Надявам се че до 2 дена би трябвало да е нормално, само зачервено. Много благодаря за съветите :grin:

OtherDimension
10-18-2008, 10:08
Пич писал съм за да получа съвети, така че дей зна много ! ЯСНО ?! Хич не ми е до лекета като тебе 8)
какви съвети, бе ... ти живота си разказа, всеки ден какво се случва с хрущяла ти... на никой не му пука, страдай и си охкай там ;)

HardcoreSyndrome
10-18-2008, 14:34
Пич писал съм за да получа съвети, така че дей зна много ! ЯСНО ?! Хич не ми е до лекета като тебе 8)
какви съвети, бе ... ти живота си разказа, всеки ден какво се случва с хрущяла ти... на никой не му пука, страдай и си охкай там ;)
:lol:

Omen
10-18-2008, 18:16
abe za da ne otvarqm nova tema 6te pitam tuk.zna4i imam dupka na hru6tqla koqto e malko kriva (no ne mislq 4e v tova e problema)i otzad i se polu4i ne6to kato .....top4e.hm...dupkata se zapu6i ve4e a p1k to o6te si sedi i uhoto mi izglejda krivo! ne znam kak to4no da vi go obqsnq no znam 4e se slu4va 4esto i se nadqvam da ste me razbrali .nqkakva ideq kak da go mahna?

gbemXVII
10-18-2008, 18:43
Така ще си остане.
Откакто съм я махнал(преди 4-5 год.) си е там тоя тестис.

Omen
10-21-2008, 10:49
fuck!!! :-x

crazy_style
10-21-2008, 12:57
ami neznam i a zimah takia top4enca.. na 3-te dupki.. ostavih samo ednata.. i tezi trite gi ostavi da si se zapu6at na spokoistvie ;D i se mahnaha tezi top4enca.. nz