PDA

View Full Version : Цигарите?



Anub-oO-Arak
10-16-2008, 21:00
значи относно цигарите кое най-много вреди на дробовете ( никотина , въглеродния диоксид или не го помна 3тото :D ) знам че и трите вредад ма кое най много?
:D

lsd43
10-16-2008, 21:08
Теоретично никотинът.

perkele1914
10-16-2008, 21:23
катрани?

DimovB
10-16-2008, 21:28
можеш да почнеш да използваш Google
#

Никотинът - отровата, която съблазнява
Самият никотин е отрова, която първоначално стимулира мозъка и централната нервна система, но впоследствие понижава нервната активност.
Точно заради това цигарите действат едновременно като стимулант и релаксант. Първоначално реакцията е възбуждаща, а след няколко минути се постига отпускане. Именно този парадоксален ефект прави тютюнопушенето така желано. То се оказва добро средство за всичко, в смисъл, че ще ви стимулира, ако се чувствате отпаднали и апатични; и ще ви отпусне, ако сте нервни и напрегнати. Какво страхотно средство! Само ако междувременно не ограбваше години от живота ви.

#

Цигареният "катран"
И така, какво причинява целия този дискомфорт ?
За съжаление, отговорът не е нито чист, нито прост.
"Катранът" в цигарения дим е съставен от няколко хиляди химични съединения, сред които киселини, гликол, алдехиди, кетони, както и такива разяждащи и отровни газове като водороден цианид и въглероден оксид.

#

Отровата въглероден оксид
Въглеродният оксид съставлява относително голямото количество от 4 процента от дима и щом навлезе в белите дробове, се насочва към червените кръвни телца, изтласквайки настрани кислорода, който в противен случай би се намирал там. Това вещество лишава сърцето и другите тъкани от жизненоважния кислород и засилва отлагането на холестерола в артериите.

gbemXVII
10-16-2008, 22:12
Ехаааа, яко !

Ev1l
10-16-2008, 22:20
Защо мослиш да започваш да пушиш ли ?

srpsko_1988
10-17-2008, 00:05
аз пиша една кутия на ден и ми няма нищо 8)

Adelina
10-17-2008, 01:50
рано или късно всиюки ще мрем, защо да се лишавам от това удоволствие за мене? един причтел акзваше "ако ти е писано да паднеш от мост няма да те блъсне кола" тъй че...
палч една цигара по случай темата. :-D

Anub-oO-Arak
10-17-2008, 10:06
ами всичките ми fr пушат и аз така и така им дишам дима и мисля да почна с леки цигари ама нз кфи :D

chelsea
10-17-2008, 10:22
можеш да почнеш да използваш Google
#

Никотинът - отровата, която съблазнява
Самият никотин е отрова, която първоначално стимулира мозъка и централната нервна система, но впоследствие понижава нервната активност.
Точно заради това цигарите действат едновременно като стимулант и релаксант. Първоначално реакцията е възбуждаща, а след няколко минути се постига отпускане. Именно този парадоксален ефект прави тютюнопушенето така желано. То се оказва добро средство за всичко, в смисъл, че ще ви стимулира, ако се чувствате отпаднали и апатични; и ще ви отпусне, ако сте нервни и напрегнати. Какво страхотно средство!

как бих си запалила един фас сега като го прочетох това. но трябва да изляза да си купя.пристрастяването ми към цигарите мога да го излекувам , мързела - не. :(

mishmula
10-17-2008, 10:39
аз пиша една кутия на ден и ми няма нищо 8)

Ми тогава пуши по 2 :D

Anub-oO-Arak
10-17-2008, 16:02
аз пиша една кутия на ден и ми няма нищо 8)

Ми тогава пуши по 2 :D

А ако и тогава ти нема нищо по 3 почни : ) :D

snejana67
10-17-2008, 16:25
8) не се знае след 5 години как ще си 8) 8) никотина вреди и състарява :?

mmm_sweet
10-17-2008, 18:07
8) не се знае след 5 години как ще си 8) 8) никотина вреди и състарява :?


:-o :-o :-o az puk sum mn protiv pu6eneto.Za ko vie-da se pravite na golemi. :? 4e s pu6eneto dori 6 sprete da rastete (e,zavisi v kakva vuzrast ste no pak vredi adski mn) :D Suvsem se izlagate hora.stegnete se i razberete 4e nqma da stane6 "gotin/a" ili "pe4en/a" kat si pulnite belite drobove s vugleroden dioksid :? :o

radiante
10-17-2008, 18:11
аз пиша една кутия на ден и ми няма нищо 8)

Ей, много си як.
И заблуден.

mishmula
10-17-2008, 18:23
8) не се знае след 5 години как ще си 8) 8) никотина вреди и състарява :?


:-o :-o :-o az puk sum mn protiv pu6eneto.Za ko vie-da se pravite na golemi. :? 4e s pu6eneto dori 6 sprete da rastete (e,zavisi v kakva vuzrast ste no pak vredi adski mn) :D Suvsem se izlagate hora.stegnete se i razberete 4e nqma da stane6 "gotin/a" ili "pe4en/a" kat si pulnite belite drobove s vugleroden dioksid :? :o
Аз пък съм против начина ти на мислене

Swinkenhoffer
10-17-2008, 18:58
ами всичките ми fr пушат и аз така и така им дишам дима и мисля да почна с леки цигари ама нз кфи :D
Осъзнай се и не прави глупости... Да вземат всичките ти fr да се метнат от някой покрив, за да ги последваш и ти. Аман от тъпотия. :x

Не започвай, защото някой си го прави. И около мен почти всички пушат, ама не съм толкова зле, че да посягам към цигара.

Anub-oO-Arak
10-17-2008, 20:37
8) не се знае след 5 години как ще си 8) 8) никотина вреди и състарява :?


:-o :-o :-o az puk sum mn protiv pu6eneto.Za ko vie-da se pravite na golemi. :? 4e s pu6eneto dori 6 sprete da rastete (e,zavisi v kakva vuzrast ste no pak vredi adski mn) :D Suvsem se izlagate hora.stegnete se i razberete 4e nqma da stane6 "gotin/a" ili "pe4en/a" kat si pulnite belite drobove s vugleroden dioksid :? :o
Аз пък съм против начина ти на мислене


на теория той е прав ама защо си против мисленето му ? :shock:

mishmula
10-17-2008, 20:53
8) не се знае след 5 години как ще си 8) 8) никотина вреди и състарява :?


:-o :-o :-o az puk sum mn protiv pu6eneto.Za ko vie-da se pravite na golemi. :? 4e s pu6eneto dori 6 sprete da rastete (e,zavisi v kakva vuzrast ste no pak vredi adski mn) :D Suvsem se izlagate hora.stegnete se i razberete 4e nqma da stane6 "gotin/a" ili "pe4en/a" kat si pulnite belite drobove s vugleroden dioksid :? :o
Аз пък съм против начина ти на мислене


на теория той е прав ама защо си против мисленето му ? :shock:




Да, точно затова пуша, за да изглеждам не на 17, а на 18 :D


Аууу, така ли...ТЦТЦТЦ, толкова се стараех и пушех колкото се може повече.

crazygirl13
10-22-2008, 17:36
никотина

chocoleptic
10-22-2008, 19:27
рано или късно всиюки ще мрем, защо да се лишавам от това удоволствие за мене? един причтел акзваше "ако ти е писано да паднеш от мост няма да те блъсне кола" тъй че...
палч една цигара по случай темата. :-D
Омг..
Тая теория най-много я мразя !

mishmula
10-22-2008, 19:59
Като станат 3.40 ги спирам със сигурност. Все още не проумявам защо затвориха фрии шоповете :cry:

boni1966
10-27-2008, 06:38
оставих цигарите :-P :-P
много го исках и го постигнах е качих малко килца но се надявам да ги сваля :grin: :grin:

DarkKisss
10-27-2008, 11:43
Всичко по малко 8-)
То не стига че вреди на белите дробове,имаш лош дъх,а и зъбите се развалят ...
аа набръчкваш се ... нз гадно е . :booooomb: 8-)

Pliok0019
10-27-2008, 11:47
Мразя цигарите. Най-малкото зъбите постепенно пожълтяват, ноктите се чупят, а ръцете миришат гадно..