PDA

View Full Version : Подут Корем



Sladyranna
10-16-2008, 22:11
На 15 години съм и тежа 50 кг (може би вече и малко отгоре 1-2кг)
А в последно време започвам да забелязвам че коремът ми се подува все повече и повече...чувствам се като бременна (НЕ СЪМ!!) хах
та...знаете ли как да го оправя?

Някакъв режим на хранене може би?

От 1 седмица реших да спра да пия газирани напитки защото реших че може да е от това но няма резултат..

Този проблем обикновенно ми се появява преди цикъл..да обаче скоро няма да ми идва и така..

Някакви Решения?

Ev1l
10-16-2008, 22:46
Яж "АктивиЯ От "Данон"

Sladyranna
10-17-2008, 04:53
ако не ядеш сурова плодово-зеленчуково храна в големи количества може да се получи. пробвай един ден само на плодове и зеленчуци примерно на закуска само ябълки, на обяд салата от ряпа и моркови(идеална е), а за вечеря може бананчета с ленено семе(много е полезно). Имам опит с тези неща и мога да ти кажа, че повечето такива проблеми идват от непълноценното хранене и тъпченето с преработена, лишена от витамини и минерали храна.

P.S сега се сетих, че въпросното подуване на стомаха може да се предизвика също и от неправилно съчетаване на храната. Примерно протеини-въглехидрати не трябва да се смесват. Двете групи изискват различно време за преработка и различни ензими и киселини, което затруднява храносмилателния процес и води до подуване и газове.


Много ги благодаря за пълноценния отговор :) Утре съм само на плодове и зеленчуци :)
За 2 седмици ще се лиша напълно от чипсове,пуканки,тестен хлябб и други вредни храни..а ако издаржа може и повече :oops: :-)

GaTio
10-18-2008, 14:17
недей повече да не земеш отслабнеш и да си болно от онова как беше ... не болимия а другото пак същотото само че дето не е толкова страшно

WaterLilly
10-18-2008, 14:57
недей повече да не земеш отслабнеш и да си болно от онова как беше ... не болимия а другото пак същотото само че дето не е толкова страшно
Анорексия?

BePoHuKa
10-18-2008, 23:26
недей повече да не земеш отслабнеш и да си болно от онова как беше ... не болимия а другото пак същотото само че дето не е толкова страшно
Анорексия?
предполагам,че тва иска да каже..аз за друго не се сещам

GaTio
10-19-2008, 06:59
точно ... :) някой ще каже че говоря глупости ама не знам :)

Sladkata___
10-19-2008, 08:51
дам активията много помага ама недей да излизаш никъде щото ще ти се налага да посещаваш тоалетната често :-D

Blab
10-19-2008, 08:56
Казаното от Мередиана
+
водичка(поне 2 л. дневно)