PDA

View Full Version : Какво се случва в училището в Благоевград..



Pooky
10-17-2008, 20:16
Кадри от шесто соу Благоевград..No comment..
http://www.vbox7.com/play:0521fdb7
http://www.vbox7.com/play:d64e5ee7

RAWRRR
10-17-2008, 20:19
Представям си как ще идват да се саморазправят разлигавени родители..
Аз ако бях на нейно място щях да направя същото нещо.

LINKNOT
10-17-2008, 20:19
Хахаха,и аз преди 5 минути го гледах това.. ами според мен учителката може спокойно да бъде осъдена.

Bee*
10-17-2008, 20:20
Еми тва не е нормално,но по-ненормално за мен е онова,което даваха по бтв..

и,ако тези са се държали с тая госпожа така както ония с учителя(репортера),нека ги бие :)
това определено е по-добрия вариант

LINKNOT
10-17-2008, 20:23
нека ги бие :)
това определено е по-добрия вариант Я помисли пак.. Теб ако всеки,който се дразни от поведението ти,тръгне да те бие,няма да мислиш така. Да не говорим,че е противозаконно,макар че много малко хора си търсят правата в такива случай,но това е отделна тема..

RAWRRR
10-17-2008, 20:29
нека ги бие :)
това определено е по-добрия вариант Я помисли пак.. Теб ако всеки,който се дразни от поведението ти,тръгне да те бие,няма да мислиш така. Да не говорим,че е противозаконно,макар че много малко хора си търсят правата в такива случай,но това е отделна тема..

айде още едно отроче на демокрацията :)

SuNsEt
10-17-2008, 20:40
Еми...уволнение?Найстина,що толкова много ги мрази тея ученици,има и други по-добри мерки,от колкото да ги бие.По-добре да се изключи ученик,от колкото да се пребие от учител...нали така?

Bianca
10-17-2008, 20:40
Първо като я видях, ми заприлича на даскалката по музика. Едно към едно са. 8-) Ама нашата само гледа накриво и пъшка, още не ни е била. 8-)

Bee*
10-17-2008, 20:50
нека ги бие :)
това определено е по-добрия вариант Я помисли пак.. Теб ако всеки,който се дразни от поведението ти,тръгне да те бие,няма да мислиш така. Да не говорим,че е противозаконно,макар че много малко хора си търсят правата в такива случай,но това е отделна тема..

Не говориме за всеки,в случая-за учител.
А нима е законно те да се държат такаа с учителите?!


Еми...уволнение?Найстина,що толкова много ги мрази тея ученици,има и други по-добри мерки,от колкото да ги бие.По-добре да се изключи ученик,от колкото да се пребие от учител...нали така?
И какво всъщност може да направи?
Абсолютно нищо.
Да дойдат родителите им както каза Раврр и да се разправят и естествено тя да излезе виновната,а децата им като се държат като изтроди пак да са невинни?
Да,съгласна съм,че тва не е правилния начин,но просто друг има ли?

martin_91_
10-17-2008, 20:54
Jal mi e 4e mom4eto e o6te malko no az ako bqh na negovo mqsto 6te6e da ima :smt062 :smt018

martin_91_
10-17-2008, 20:56
gleite sa ne razbrahte li 4e si4ki u4iteli sa kompleksari i si izbivat si4ko v daskalo za6toto uj tam sa nekvi,oba4e izvun nego sa pulni plujeci !!!

Blab
10-17-2008, 21:00
^ти си от съсипаните поколения, брато!
Бой и военни лагери за всички невъзпитани тъпанарчета!

seduction1mplex
10-17-2008, 21:23
Дали има други начини за възпитание? Да,има...На съвета и изключване...Аз съм била свидетел как учител който посегна на ученик беше причакан и пребит в двора на училището..Бой предлагаш-бой получваш :)

gsh
10-17-2008, 21:26
Па, ако са некви лайна, що да не ги бие 8-)
иначе съм против това :-)

RhytmiX
10-17-2008, 21:36
az ako bqh na mqstoto na tiq skacham i tupanik napravo

LINKNOT
10-17-2008, 21:38
нека ги бие :)
това определено е по-добрия вариант Я помисли пак.. Теб ако всеки,който се дразни от поведението ти,тръгне да те бие,няма да мислиш така. Да не говорим,че е противозаконно,макар че много малко хора си търсят правата в такива случай,но това е отделна тема..

Не говориме за всеки,в случая-за учител.
А нима е законно те да се държат такаа с учителите?!
Първо - те са непълнолетни. Второ - много добре знаеш,че правилното възпитание на подрастващите не включва бой. Тази учителка горката хукнала да гони момчето из стаята да му удря шамари.. прилича ли й на възрастта?

Seducti0n
10-17-2008, 21:41
Учителката се опитва да постигне това, което родителите не са успяли...
Да, хубаво е да се прилагат методи на възпитание, както и в семейството, така и в училище, но боя не възпитава!
После защо има агресия, защо има насилие сред учениците...ето заради такива хора като тази.
Може да има 10 висшита, със сигурност работата и е натоварена и е необходимо огромно търпение, но на дали някой я е заставил да бъде учител.Като не и харесват условията на труд, да си потърси друга работа, а не да си изкарва гнева върху учениците.Най-малкото, утре ще дойдат двама трима, ще я причакат в някоя уличка и ще получи естествен грим.

П.С-Ако някой от родителите, реши да си потърси правата по правен път, заснетите клипчета, няма да се счетат за доказателства, дори и да бъдат изгледани, ползата им ще бъде частична, по-важни са двамата свидетели, призовани от съда. :)

OtherDimension
10-17-2008, 21:42
да бе, сигурно
всички сте страшни :lol:
тия там лекета заслужават само това :)

RAWRRR
10-17-2008, 21:43
нека ги бие :)
това определено е по-добрия вариант Я помисли пак.. Теб ако всеки,който се дразни от поведението ти,тръгне да те бие,няма да мислиш така. Да не говорим,че е противозаконно,макар че много малко хора си търсят правата в такива случай,но това е отделна тема..

Не говориме за всеки,в случая-за учител.
А нима е законно те да се държат такаа с учителите?!
Първо - те са непълнолетни. Второ - много добре знаеш,че правилното възпитание на подрастващите не включва бой. Тази учителка горката хукнала да гони момчето из стаята да му удря шамари.. прилича ли й на възрастта?

А тези деца приличат ли ти на такива,които разбират от дума?
Ако бяха такива,щяха да се научат от вкъщи,какво означава уважение.
За такива деца,боят е задължителен,ако не вкъщи,то в училище.
Трудовият договор на учителките не вкл-чва възпитание (респективно бой),но за да си вържат работата гладко,за да има дисциплина,се налага понякога да влизат и в ролята на родители..
Аз предпочитам да раздавам шамаено правосъдие,когато видя,че думите не действат,отколкото да ми се качват учениците на главата..

LiveFlower
10-17-2008, 21:43
Tvurdo sum ZA tova! Taq demokraciq dotam dokara neshtata. :?

Bee*
10-17-2008, 21:44
Не,не й прилича на възрастта.
А на него прилича ли му на възрастта да се държи като изрод с възрастен човек със сигурност 100 пъти по-умен от него?
Както знаеш също е забранено в час да се пуши,играят карти,да си се разхождаш и т.н.
И кажи какво да направи госпожата,когато той се държи така?
Попадала съм в такива ситуации и какво става?
вика се директора,идва-сплашва,всички мълчат,после той си тръгва и се почва от начало.
Ако пък случайно тръгне да се оплаква някъде,нахаканите и абсолютни селяни родители идват и почват да я обвиняват в неща,които децата им са си измисляли.
И после учителката реве всеки ден в учителската заради някви разглезени лапета.

babity
10-17-2008, 22:03
В пети клас учителят ни по руски ни шамаросваше когато говорехме. Е, беше шамар по врата или дърпане на ухо, или плесница, не беше като да сме яко в кеча... И въпреки че му бях любимка и затова никога и не посмя да ми посегне бях единствената, която му се "надърви" и станах на бой. :lol: :lol: :lol:

LINKNOT
10-17-2008, 22:10
нека ги бие :)
това определено е по-добрия вариант Я помисли пак.. Теб ако всеки,който се дразни от поведението ти,тръгне да те бие,няма да мислиш така. Да не говорим,че е противозаконно,макар че много малко хора си търсят правата в такива случай,но това е отделна тема..

Не говориме за всеки,в случая-за учител.
А нима е законно те да се държат такаа с учителите?!
Първо - те са непълнолетни. Второ - много добре знаеш,че правилното възпитание на подрастващите не включва бой. Тази учителка горката хукнала да гони момчето из стаята да му удря шамари.. прилича ли й на възрастта?
За такива деца,боят е задължителен,ако не вкъщи,то в училище.
Трудовият договор на учителките не вкл-чва възпитание (респективно бой),но за да си вържат работата гладко,за да има дисциплина,се налага понякога да влизат и в ролята на родители.. Ама защо си мислиш,че най-сигурният превъзпитателен начин става чрез бой? :shock: Че чак бил задължителен ..
Учителската професия действително включва както обучение,така и подход към учениците и не е за всеки. Няма да забравя госпожата по математика от 5-ти до 7-ми клас. В часовете й беше гробна тишина. Обесняваше всичко точно,слушахме,решавахме,с равяхме се,но тя беше строг човек,който респектираше. За бой обаче не може и дума да става.

Зависи от характера на всеки учител. Напълно разбирам въпросната г-жа от Благоевград,тай като аз също съм много избухлива,но затова и не бих се нагърбила с учителската професия. То вярно,че в днешно време дисциплината в класните стаи на много ниско ниво,но за тази работа се търси помощ от специалисти психоаналитици,които да поговорят с малките примерно в часа на класния. (В бившото ми училище на няколко пъти използваха този метод и мога да кажа,че имаше ефект.) По-добре е така,отколкото картината,която се развива особено в първото клипче.

LINKNOT
10-17-2008, 22:15
Не,не й прилича на възрастта.
А на него прилича ли му на възрастта да се държи като изрод с възрастен човек със сигурност 100 пъти по-умен от него? Ами да,прилича му,защото е незрял,малък,глупав и етц.
Както знаеш също е забранено в час да се пуши,играят карти,да си се разхождаш и т.н.
И кажи какво да направи госпожата,когато той се държи така? Да му напише забележка,да го изгони от часа, да извика родителите му в училище,да им се обади по телефона,да го изпита и етц. (по-горе споменах и друг вариант)
Попадала съм в такива ситуации и какво става?
вика се директора,идва-сплашва,всички мълчат,после той си тръгва и се почва от начало.
Ако пък случайно тръгне да се оплаква някъде,нахаканите и абсолютни селяни родители идват и почват да я обвиняват в неща,които децата им са си измисляли. И после учителката реве всеки ден в учителската заради някви разглезени лапета.Това зависи от възпитанието на детето. Може би родителите му са били толкова добри да прилагат 'войнствените' методи над него,за да има страх да им признае истината,тай като тогава ще си получи новата порция шамари?

RAWRRR
10-17-2008, 22:51
нека ги бие :)
това определено е по-добрия вариант Я помисли пак.. Теб ако всеки,който се дразни от поведението ти,тръгне да те бие,няма да мислиш така. Да не говорим,че е противозаконно,макар че много малко хора си търсят правата в такива случай,но това е отделна тема..

Не говориме за всеки,в случая-за учител.
А нима е законно те да се държат такаа с учителите?!
Първо - те са непълнолетни. Второ - много добре знаеш,че правилното възпитание на подрастващите не включва бой. Тази учителка горката хукнала да гони момчето из стаята да му удря шамари.. прилича ли й на възрастта?
За такива деца,боят е задължителен,ако не вкъщи,то в училище.
Трудовият договор на учителките не вкл-чва възпитание (респективно бой),но за да си вържат работата гладко,за да има дисциплина,се налага понякога да влизат и в ролята на родители.. Ама защо си мислиш,че най-сигурният превъзпитателен начин става чрез бой? :shock: Че чак бил задължителен ..
Учителската професия действително включва както обучение,така и подход към учениците и не е за всеки. Няма да забравя госпожата по математика от 5-ти до 7-ми клас. В часовете й беше гробна тишина. Обесняваше всичко точно,слушахме,решавахме,с равяхме се,но тя беше строг човек,който респектираше. За бой обаче не може и дума да става.

Зависи от характера на всеки учител. Напълно разбирам въпросната г-жа от Благоевград,тай като аз също съм много избухлива,но затова и не бих се нагърбила с учителската професия. То вярно,че в днешно време дисциплината в класните стаи на много ниско ниво,но за тази работа се търси помощ от специалисти психоаналитици,които да поговорят с малките примерно в часа на класния. (В бившото ми училище на няколко пъти използваха този метод и мога да кажа,че имаше ефект.) По-добре е така,отколкото картината,която се развива особено в първото клипче.

Когато завършиш училище се надявам да можеш да се върнеш назад в мислите си и да стигнеш до извода,че най-добрите учители са били тези,които са били най-строги и най-взискателни.

Няма да разберете,че никой не ви насилва да учите,все пак България има нужда и от хора без образование за да вършат черната работа..

Училището е задължително според закона (май),но всъщност училището е привилегия..знанията са привилегия..а не задължение.
Вие просто си мислите,че учителите са там,за да ви правят деня по-скучен,че ви се карат,защото са изроди..и оттам започвате своеволията.

И знаеш ли,ако трябва да съм честна,твоето мнение ме разочарова също толкова,колкото и поведението на онзи пикльо..защото ти правиш същото като него.И съм сигурна,че ако не се замислиш и ти ще станеш от въпросите разлигавени родители,които ще ходят да защитават децата си по родителски срещи и да обвиняват учителите..

Когато се научиш да уважаваш учителите,тогава ще разбереш,че въпросната учителка е постъпила много правилно.

babity
10-17-2008, 22:54
ахахахахахахахаха

това ли е бой бе?
няколко хилави шамара...

едно време с едни линии ни перваха през пръстите или някой даскал като ти вкара един задвратник и цял ден ми свиреха ушите...


ебаси разглезените келеши, не е истина...
да имат голяма уста могат, а от някакво смешно подобие на шамар се насират... :lol: :lol: :lol:


Педерастията завладява :(

Шутове в бъбреците, докато не започнат да пикаят кръв и още нещо...

възпитание чрез бой не се постига, но и работата на учителя е да учи, а не да възпитава приматчетата...


кур за всички защитници на равата на малолетните курви и дрисльовци, кур за вашите мечти и кур за вашите лицемерни стандарти...

Именно! Мама татко са ги били едно време, нали? А някой от вас да има майка, проебала се на 12? Или баща, пил и друсал на същата възраст?

Едит: виждала съм какво може да се постигне с бой. Точно между дете, което не е бито и едно наплашено от бой може да се види разликата между уважение и страх. Но в крайна сметка или разбират чаветата от дума или ги бият. Толкова.

ABSOLUTme
10-18-2008, 06:06
Правилно!Тея дрисни само с бой ше се оправят.Като не получават възпитание вкъщи,ще го получат под формата на пердах!Много съм ЗА!! :D

П.С.Вили,задватника от тоя по физика..ъъъ..Калчев ли беше? 8-)

Mooo6no
10-18-2008, 06:07
После що учениците бягали от училище. Страх ги е да не ги набият яко.... учителите де, не съучениците. 8-)

ABSOLUTme
10-18-2008, 06:13
После що учениците бягали от училище. Страх ги е да не ги набият яко.... учителите де, не съучениците. 8-)
Мене 8ми клас ме беше страх да ходя на даскало,ако не съм си научила или неам домашно по немски. :D
Тъй че за тея малките - бой бой бой бой боооооооой!!!!11

Mooo6no
10-18-2008, 06:28
^ Ответния удар на малките 8-) :
"Купих си днеска новата бата и исках да я изпробвам
на някой в главата. В училището гадно на чина си
седях и новата бухалка под чина си държах. Започна
тогава кошмарният час, за решителен бой вече бях
готов аз. А новата даскалка се направи на
тарикатка, разбих главата тогава на тази скапана
патка. Блъсках я, блъсках я, блъсках я с кеф, а тя
както винаги смърдеше на кенеф. Тогава написах с
кръв на стената "шат на патката главата""
Гумени Глави

AutumnTears
10-18-2008, 06:38
spored men gospojata e postupila pravilno
i az bih go napravila ako me vbesqvat vseki 4as :x

Pedigree
10-18-2008, 06:41
И кво? Тръгнахте да защитавате малките пикльовци?

Нека ги бият. :)

Макар че аз това не го наричам бой. Тя го тупна два пъти, въртя го една минута, и това е големият бой. Ама иначе за всичко даскалите са виновни и сега родителите ще тръгнат да писукат, а не виждат разлигавените си хлапета на какво са го обърнали в училище.

ScionOfStorm
10-18-2008, 08:49
Мноого зависи как са се държали.

Bee*
10-18-2008, 09:27
Линкнот,то по тая логика и за госпожата мога да кажа същото.Това ли трябва да е оправданието?И именно щото е такъв незрял,малък и глупав ще слуша по-възрастните и няма да се обажда.Най-малко от уважение.А такова към учителя вече няма
Кво като му напише забележка.Кое ще се промени?Мислиш ли,че му пука?Или пък като му напише двойка?А щом тоя дрисльо си позволява така да се държи в час родителите му не са по-различни от него.
А повечето от родителите или са по чужбина и им е през кура за децата им.А останалите,ако раздаваха шамари вкъщи,той нямаше да се държи така на училище ;) Всеки прави това,което може да си позволи.

LINKNOT
10-18-2008, 09:34
Когато завършиш училище се надявам да можеш да се върнеш назад в мислите си и да стигнеш до извода,че най-добрите учители са били тези,които са били най-строги и най-взискателни. До този извод съм стигнала отдавна,но строг не значи разбойник,както дадох пример с бившата ми учителка по математика,която много уважавам.
Няма да разберете,че никой не ви насилва да учите,все пак България има нужда и от хора без образование за да вършат черната работа.. Аз съм от хората,които искат да учат. И дори не заради оценките,а в стремежа да имам знания,които ще ми помогнат в живота и ще ме тласнат към развитие.

Училището е задължително според закона (май),но всъщност училището е привилегия..знанията са привилегия..а не задължение.
Вие просто си мислите,че учителите са там,за да ви правят деня по-скучен,че ви се карат,защото са изроди..и оттам започвате своеволията. Не,аз не смятам така,но голям процент - да. И защо си мислиш,че са си изградили такава представа към учителите? Точно заради такива,които не могат да внесат ред по дипломатичен начин,а използват първичните методи за възпитание-не говоря само за боя,а и за викането,караниците,упреци те и т.н. Разбирам и вашата гледна точка,но осъзнавате ли,че става дума за деца,чиято ценностна система тепърва се изгражда? В тях почва да се натрупва една ненавист към учителя,от там неприязън и към самия предмет. После защо бягали от часовете,защо не учели,защо се биели помежду си? Защо ли? Българското общество още не е проумяло,че насилието не е начин за възпитание. То поражда само желание за независимост, отчужденост,омраза и т.н.

И знаеш ли,ако трябва да съм честна,твоето мнение ме разочарова също толкова,колкото и поведението на онзи пикльо..защото ти правиш същото като него. Не знам аз колко съм те разочаровала с мнението си,но всички,които ме нападнаха като "защитничка" и майка хранителка на т.н. от вас "пикльовци" допринесоха за едно мое притеснение за това какво ще бъде бъдещето на вашите деца с тези ви виждания към проблема.
И съм сигурна,че ако не се замислиш и ти ще станеш от въпросите разлигавени родители,които ще ходят да защитават децата си по родителски срещи и да обвиняват учителите.. Мен ме е страх единствено да не стана от родителите,които няма да си изпускат нервите и ще бият децата си. Това,което искам е да намеря общ език с тях, да ги направя хора и осъзнавам,че това не става с бой. Психологията е много необходима наука,а в нея насилието винаги е отрицателно. Спрете да се водите от първоначалните си пробуди : "Като ще прави така - Нека го бие!" Не,не и не,не съм съгласна с това и никога няма да бъда.

Когато се научиш да уважаваш учителите,тогава ще разбереш,че въпросната учителка е постъпила много правилно. Защо си мислиш,че не уважавам учителите си?! Защо си мислиш,че съм от тези,които ходят на училище,за да се подграват с преподавателите? Защо си мислиш,че нямам желание да се развивам и проклинам всичко,свързано с тази институция? Не,аз просто имам по-креативно мислене от вашето,което абсолютно мисля,че е правилно. Естествено никой няма да го приеме и ще продължавате да повтаряте "Като не слуша - Яко бой!",но това вече е ваш проблем.. да,проблем,който е сериозен.

Seducti0n
10-18-2008, 09:35
Така първо казвате, че ролята на училите не е да възпитават учениците, а после казвате, че чрез боя искат да ги научат как да се държат... :-o

Blab
10-18-2008, 10:09
Леле, как мразя мамини дечица...
минута мълчание.

LINKNOT
10-18-2008, 10:12
Така първо казвате, че ролята на училите не е да възпитават учениците, а после казвате, че чрез боя искат да ги научат как да се държат... :-o Да,така е. Теоретично в работата на учителите не влизат възпитателни мерки. На практика нещата стоят по различен начин,защото в тази възраст учениците по един или друг начин се учат от отношението на учителите,примерно от гледните им точки по даден проблем. Не случайно началните преподаватели минават през психоаналитичен курс преди да почнат работа с малките.
Според мен боят е жалък начин да се справят с тях и не е решение.

LINKNOT
10-18-2008, 10:36
Така първо казвате, че ролята на училите не е да възпитават учениците, а после казвате, че чрез боя искат да ги научат как да се държат... :-o Да,така е. Теоретично в работата на учителите не влизат възпитателни мерки. На практика нещата стоят по различен начин,защото в тази възраст учениците по един или друг начин се учат от отношението на учителите,примерно от гледните им точки по даден проблем. Не случайно началните преподаватели минават през психоаналитичен курс преди да почнат работа с малките.
Според мен боят е жалък начин да се справят с тях и не е решение.

Какво е решението, когато тези деца напрактика нямат родители, а просто двама човека на които мрънкат за пари?Ами точно това се опитах да обесня в едно от мнението си. Често тази злоба бива породена от напрежение в семейството. Тогава учителят действително се превръща като второ родителско лице,което служи за пример и учи на поведение. Заради това не трябва и да се отнася по същия начин като майката и бащата на детето - с караници,постоянно повишаване на тон, дори бой. Детето бива заобликолено отвсякъде с нападки,с лошо отношение към него и се губи стимула му да се развива. Става побойник,пропушва,посяга към наркотиците и подобни.. Затова преподавателите освен учители играят ролята и на възпитатели,въпреки че никой не го изисква от тях и всеки,който се захваща с тази професия трябва да бъде запознат с нещата,на които може да се натъкне. Да си добър учител значи много. Аз лично не мисля,че бих се справила,въпреки че тук защитавам демократичните начини на поведение. Просто тази професия е свещена.

LINKNOT
10-18-2008, 10:54
В повечето случаи детето е разглезено и получава всичко, което поиска, а не караници и негативна енергия, която да си изкарва в училище.

Мама и татко мислят, че са добри родители, защото угаждат на всяка прищявка на хлапенцето и то става едно разглезено мамино детенце. ;) О, да. Това също го има,но нали се сещаш че също е резултат на неправилно родителско възпитание.
Децата за мен не са виновни,родителите им носят вина. Да,но тогава родителите на родителите също носят вина. И точно заради това тази верига трябва да се пречупи,а не са наклажда още повече чрез негативното отношение от страна на учителите.

Mooo6no
10-18-2008, 11:12
Всъщност не виждам кво всички искате учителите да бият децата? Боят възпитава агресия. А и, погвледната от гледната точката на учителката, постъпката и е тъпа. Ако беше печена нямаше да допусне да се стигне до там, още по-малко да бие някой, защото я е напсувал пред 3-то лице. Вече половин България е напсувала. Да беше помислила, че всяко дете има камера и на следващия ден цяла България ще разбере за това и да го беше хванала лично в момент, в който няма да има кой да заснеме, а не да се прави на много голямата пред всички....

Има доста добри учители, но доста учители са си същите "мрънкала за пари като родителите" - гледат, да им минат часовете, да си вземат парите и толкова. Така че не виждам какво толкова ги защитавате и нападате децата. Това са неосъзнати лица, които сега се формират в следствие на обществото и средата. За сметка на това учителите се счита, че трябва да са осъзнати лица, на които определено им е по-непростимо да се държат така. И всички изкарахте децата и родителите виновни... пък то учителите не са по-святи от тях. Пак са хора.

А фактът, че употребата на шамар се смята за правилна от толкова много хора показва как сме страшно назад от по-развитите и културни държави, където за шамар могад да отмета родителските права. Лошото е, че сме назад в абсолютно всички отношения.

LINKNOT
10-18-2008, 11:14
В повечето случаи детето е разглезено и получава всичко, което поиска, а не караници и негативна енергия, която да си изкарва в училище.

Мама и татко мислят, че са добри родители, защото угаждат на всяка прищявка на хлапенцето и то става едно разглезено мамино детенце. ;) О, да. Това също го има,но нали се сещаш че също е резултат на неправилно родителско възпитание.
Децата за мен не са виновни,родителите им носят вина. Да,но тогава родителите на родителите също носят вина. И точно заради това тази верига трябва да се пречупи,а не са наклажда още повече чрез негативното отношение от страна на учителите.

Как? :) С човешко отношение. :>

jghgh
10-18-2008, 11:15
Евала за мненията на Кръчмонавт в тази тема!

Също така стига сте опявали за боя, че възпитавал в страх...
Децата трябва да се бият! Не говоря за често биене, защото наистина стават изкривени деца, изпълнение със страх, но бой-два на по година профилактично не е никак лоша идея.
Нормалният човек трябва да има уважение към по-големите, да има умерен страх от това какво може да ми се случи, да има съзнание кое е правилно и кое не.
Малките тъпи келешчета са наистина БЕЗБОЖНО нагли и разглезени. Своеволни...
Нали ги виждам лайненцата и от моето даскало! За кви се мислят...
Изобщо нямат уважение и респект към даскалите, не им е жал как жените ги обучават и съдират гърлата си за да ги накарат за някакви кирливи 40минути да стоят и да помълчат...
Тия новите деца не им пука за образованието, не им пука за нищо, не осъзнават колко е важно всичко, защото са тъпи и разглезени и родителите им са тъпаци.
Аз нямам перфектни родители, но катомалка ме възпитаха достатъчно добре, та чак понякога ми се драйфа дори от тия от моя клас.
Били са ме като прекрачвам границата на нормалното поведение и тия боища ще ги запомня!
Да, от това имам някви комплекси и мънички трамви, ама им благодаря, защото иначе щях да съм грозна като тия деца, да раста неконтролируемо и своеволно, на воля да правя простотии и да наглея...
Никой не възпитава децата на ценности, уважение, морал... на САМООУВАЖЕНИЕ..
Аз така ги разбирам нещата! Не мога да понасям тъпите нагли хора, които не са само малките лайна в даскало, ами и по принцип. Не се осъзнават какви са тъпи само.. и постоянно намазват...
МНОГО СБЪРКАНА РАБОТА!


То всъщност не е гот учителя да бие ученика.. нещата са по-сложни и извират от 1вите 7години, защото сега дори и даскалите да могат да бият учителите.. всичко се корени в родителите..
ама как да е.. не се сещам за изход аз от тази ситуация освен масово изтребление :lol:
или пък връщане на оценките за поведение ;) и ако ти е ниска оценката, повтаряш.. или ддз, трябва да се стегнат тия деца нахални каквито растат, и това поне е сигурно!

MissitY
10-18-2008, 11:22
И моето мнение е противоречиво.
От една страна съм за - някакъв удар на даден ученик,когато той е на върхът на лигнята и пречи на работата на учителя.
"Каква е оная там? Застанала права и бръщолеви глупости,па че на всичко отгоре ще ме удря?! ***** " - реакцията на един ученик.

Ама айде сега.Моята госпожа по математика раздава само шамари.Но тя всява такова страхопочитание, че всеки час е гробна тишина.

Не серия шамари,а един зад врата,дърпане на ухо... Всякакви лекички работи.Но направо да нареди 4 човека на първия чин и да им раздава шамари като на боксова круша...Не съм съгласна! Някои учители живеят в Живково време и си мислят, че училището и учениците са същите! Методите трябва да се променят, за да има някакво подобрение в дисциплината в час.

Забележките,отсъствията и оценките никак не касаят младото поколение в момента

Но както всички знаем всичко е от семейната среда.Възпитанието се изгражда седем години...пропуснеш ли ги...от теб не става човек,а леке.

На много от родителите не им пука какво правят децата им след училище,че дори и там,с кого движат,какво правят навън,учат ли.

Дествителен случай - аз съм седми клас и 3 човека от класа ми пушат,дрогират се и пият.Че дори и на мен са ми предлагали дрога :?

Но и да кажа на директорката?Какво ще направи?Ще ги изключи и ще каже на 2-3 агенции.А те какво ще направят?Всичко е от възпитанието и семейството. :-x :-x :-x

Bianca
10-18-2008, 11:24
Бе, да си ги бие даскалката, само мен да не ме бие, не обичам така.

jghgh
10-18-2008, 11:36
ми.. :shock: пак евала за мнението, ftmfw ! :shock:



с добро наистина НЕ става ><
не само в даскало, ами и по принцип..
и у-щето наистина не е място, където си убиваш времето..
преди са се научавали оттам и съвсем други неща, несвързани с учебните предмети/материи..

chelsea
10-18-2008, 11:43
горката жена май все още живее в тодор-живково време,където да учителите да раздават правосъдие по тоя начин по-скоро е респектиращо, отколкото ненормално.
хубаво е да има шамари в училище за малките пръдльовци, но не това да е редовна учителска практика както в случая. и то трябва да са такива шамари, че детето да се почуства унизено пред съучениците си. въпреки че като се замисля, днешните деца са толкова нагли,че това едва ли ще им повлияе възпитателно и единственото,което може да ги пооправи, е по един здрав пердах. но това е работа на родителите, а не на учителите.

Mooo6no
10-18-2008, 11:57
Кръчмомавт - И си прав за уважението и не си прав. Защото учителите по Биология/Химия не са успели да станат медици и затова са станали учители. По математика - икономисти. По информатика учителите знаят по-малко от някои ученици и вместо да тръгнат да оправят компютри и да правят програми са станали учители. Психоложката не е никаква психоложка. Учителите по езици вместо да дават само на частно, да са преводачи (на книги или на бизнес срещи) или да са излезли извън България са останали да преподават елементарно ниво на учениците. По другите предмети много пъти е същата работа. Не са успели да станат нещо повече. Най-малкото не са успели да станат университетски приподаватели. Естествено това не значи, че учителят не може да е добър. Не значи, че не уважавам доста от учителите които ми преподават, но определено не е най-големия както навремето (има го и тва с идеалите, но го има и това с положението). На мен ми преподават добри учители по доста предмети, но това е защото уча в МГ. Ами ако учех в някво шибано училище. Дали щеше да ги има?

Във Възрожденска България е нямало специализирани професии, които са на по-високо ниво и съответно учителят е бил най-високото ниво на образование. Много образованите хора са били и учители в обикновени училища. Сега, обаче, не е така. А и ако тогава човек е можел да научи нещата само и единствено от учителя, то сега учителите дават по-малко информация, от колкото интернет по въпросите, които са интересни на даден ученик.

Сега говоря защо няма уважение сред културните ученици (поне мен) в много голяма част от гилдията. И ако повечето ученици са пропаднали, то учителите също не са кой знае колко напред. И определено начинът не е с шамари.

Bianca
10-18-2008, 11:58
Само на мен ли ме счу какво каза учителката, докато посягаше на момчета? "Кого ще псуваш ти, бе?"
И момчето почна да вика нещо и и се изпъчи като пуяк, докато тя не го рикошира..

Pooky
10-18-2008, 12:00
Да ама нали знаете че същата тази учителка им е изнасяла лекции на децата че С БОЙ НИЩО НЕ СЕ РЕШАВА!Насилието в училище е забранено,а като самата учителка го практикува като "метод за възпитание"..Незнам дали вие забелязахте на второто клипче отдолу пише че същата тазиучителка и директора за заплашвали относно това клипче..та питам аз как подяволите е възможно да казвате че такъв тип хора заслуважат уважение?!Хора които правят мизерии и после карат другите да им ги лижат?!Да, малки лайна казвате вие..Но същите тези малко лайна са бъдещето поколение бъдещите хора на света.Е а кажете ми как като още от малки се научават че възпитание се постига с насилие накъде ще стигне светът..

Pooky
10-18-2008, 12:05
Ето и доказателството, че после учителката и директора за заплашвали децата и те са излизали пребрендели от училище..Да ви имам уважението към тая тъпа бабка !И това са хора на науката! :shock:
http://www.vbox7.com/play:1924b225

Baby_b
10-18-2008, 13:58
Е тия за да ги бие значи има защо, гледам ги тея малките и няма друга оправия. Всъщност не мисля, че това е начина, ама и те се държат отвратително с учителите. Няма оправия :(

crazy_style
10-18-2008, 14:01
pisna mi da gi 4eta teq mnenie... teq det sa zavur6ili sa "za" boq... tezi deto ne sa "protiv" ... em koi kakto moje da se opravq.. edva li znaete kak sa se durjeli predi taq da vzeme da gi bie... i edva li znaete za6to se durjat taka... Mene ne me ebe, za6toto i mene sa se probvali da me udrqt,ama ne staa nomera.
Vseki da se opravq... kvo obsujdate kato neznaite kvo stava ... Prekaleno mnogo profesori stanaha... A opredeleno ne ste tolkova golemi , tva 4e ste v takuf forum det vsi4ki sa po na 12-16 god. vuzrast... Ne zna4i 4e trqa se praite nz mn golemi i krotki i tn....
I koito ne iska da 4ete latinica da ne 4ete , pi6a s pravopisni gre6ki i s sukra6teniq 6tot sum tupa i daskalkata ne me e bila.

Bianca
10-18-2008, 16:41
pisna mi da gi 4eta teq mnenie... teq det sa zavur6ili sa "za" boq... tezi deto ne sa "protiv" ... em koi kakto moje da se opravq.. edva li znaete kak sa se durjeli predi taq da vzeme da gi bie... i edva li znaete za6to se durjat taka... Mene ne me ebe, za6toto i mene sa se probvali da me udrqt,ama ne staa nomera.
Vseki da se opravq... kvo obsujdate kato neznaite kvo stava ... Prekaleno mnogo profesori stanaha... A opredeleno ne ste tolkova golemi , tva 4e ste v takuf forum det vsi4ki sa po na 12-16 god. vuzrast... Ne zna4i 4e trqa se praite nz mn golemi i krotki i tn....
I koito ne iska da 4ete latinica da ne 4ete , pi6a s pravopisni gre6ki i s sukra6teniq 6tot sum tupa i daskalkata ne me e bila.
Точно пък тези, които пишат в тази тема, са на 20 и кусур години. ;)

Seducti0n
10-18-2008, 16:48
Експо, окей никой не оспорва положението на учителите в обществото-преди.Пределно ясно е, че ча се ползвали с много повече уважение, сравнено с настоящия момент.Също така са прилагали много по-често насилие над учениците, но тогава е било напълно прието, а сега не е.
Тези деца, може и да са разглезени и невъзпитани, но за това може да бъде отговорно единствено и само родителското тяло!
Като ти пречи да проводеш часа при нормални условия ,вместо да раздъваш правосъдие, хващаш ученика за ръка и право в дирекцията да чака мама и тати, следва разговор с психолог и с родителите и вземане на адекватни мерки.

Bianca
10-18-2008, 16:50
Експо, окей никой не оспорва положението на учителите в обществото-преди.Пределно ясно е, че ча се ползвали с много повече уважение, сравнено с настоящия момент.Също така са прилагали много по-често насилие над учениците, но тогава е било напълно прието, а сега не е.
Тези деца, може и да са разглезени и невъзпитани, но за това може да бъде отговорно единствено и само родителското тяло!
Като ти пречи да проводеш часа при нормални условия ,вместо да раздъваш правосъдие, хващаш ученика за ръка и право в дирекцията да чака мама и тати, следва разговор с психолог и с родителите и вземане на адекватни мерки.
И си мислиш, че има ефект? :? Е, няма, от личен опит и наблюдения ти го казвам. :)

Seducti0n
10-18-2008, 16:58
Нямах това предвид.
(:
Всъщност не лошото качество на възпитатието е проблема, а липсата на такова.

А родителите щом намират това за нещо нормално, ще им се наложи да си намерят и училище в което и ръководството ще възприема псувните и неуважението като нормални.

Seducti0n
10-18-2008, 17:08
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=204211

В такъв случай как се процедира?

Бтв. наистина съм против неоправданото насилие, ама като се сетя аз какво говно бях и си давам сметка, че всеки отнесен шамар си е бил заслужен. Но и родителите ми са преподаватели (в елитни гимназии и университети- ако мошно се интересува) и когато съм се оплаквал, са ми казвали, че съм си го заслужавал...

Темата е пусната от човек, които таи негативизъм, граничещ с омраза към определен учител.Може да си възпитан по възможно най-добрия начин и пак да имаш подобни мисли, особено през тези години на "неулегналост"...Не е необходимо родителите да бъдат келеши или непукисти, за да се "развали" отрочето им, въпроса е когато колата кривне от пътя, родителите да се заемат и да я върнат там към където се предполага, че трябва да бъде мястото и.
Иначе родителите ти разсъждават като хора, прекали дълги години в образователната система, сблъсквали се не веднъж или два пъти с просташкия манталитет на определени индивиди.И точно това им дава правото да те корят, а не да те оправднават както правят повечето родители, неспособни да прекарат дори и един ден в учище в ролята на учители.

Seducti0n
10-18-2008, 17:11
В днешно време има проблем с бройката на учениците.
Наплива е само за елитните гимназии и техникуми, а другите училища се борят за всеки ученик, за да си запълнят квотата и да не се стига до съкращения...

Затова и изключването вече не е лесно...


Ето оттук идва проблема, че не е толкова лесно да те изключат в днешно време.И защо трябва да страда цял един клас, защо?!
Да се въведе наказание под формата на обществено полезен труд, да видим дали няма да се кротнат... :?

Bianca
10-18-2008, 17:20
Тея малки келешчета пък от какъв зор ще вадят телефони и ще снимат?
Евала и правя на тази учителка, цяла България я знае. 8-) Сензацията е важна. 8-)

deggial
10-18-2008, 17:48
майка ми е учителка в езиковата в блг ....днешните ученици са пълни дебили ....проблема самоче идва от родителите им, които явно са по-големите дебили, защото са отгледали пъни боклуци и имат наглостта да идват в училище и да ги защитават, и да обвиняват учителите, че им пишели слаби оценки докато "гениалните" им деца не могат да сметнат корен квадратен от 4 (буквално), отсъстват, не слушат, шумят и обвиняват учителите в некомпетенстност
... в случая жената ще го отнесе, защото не е издържала на тормоза, защото няма друга дума за сегашното отношение на учениците

..честито на всички, които ги защитават, след години като се излеят в обществото всички ще стане забавно ...и много тъжно

gsh
10-18-2008, 18:14
"Класът ми каза, че си ме псувал" - за такова нещо не е нормално да раздаваш шамари ! Ако са такива, каквито ги даваха по БТВ миналата седмица, защо да не ги ошамариш ?

TheNewReligion
10-18-2008, 18:16
"Не прави това, което не искаш да ти правят." На мястото на момчето бих я пребила. 8) Въобще нямаше да ме интересува, че ми е учителка. Щом тя няма нужното уважение към мен и аз нямаше да имам. Това при условие, че момчето не си го е просело. 8) Като учителката бих постъпила, ако момчето наистина си го заслужава. 8) След това бих се обадила на родителите му за да се изповядам. 8-)

6emet4e
10-18-2008, 19:45
Тя няма право да го удря...Могат спокойно да я уволнят или дори съдят :D
НО кой знае той какво е направил?!Понякога си го заслужават...
В крайна сметка винаги първо гледаме какво са направили другите на нас,а не ние на тях... :?

crazy_style
10-18-2008, 20:21
znam 4e sa na po 20 i kosur... ama kato ste bili po na 15 sa bili prekrasni deca sigorno... kolkoto i da ni obijdate i kolkoto i da se opitvat da ni biqt o4itelite nqma da se promenim ... i tva 4e sa po na 20 zna4i 4e sa mn golemi li?
o4itelkite (pone tezi koito na men mi prepodavat) sa po na 50 i kosur.. prez tqh sa minali stotici deca... s razl karakteri i otno6enie... i totalno sa se poburkali ... nqa na4in da se durjat normalno.. kato se ima v predvit i kvo ni e pokolenieto... Oba4e ne mislq 4e trqa da se opitvat da ni biqt i tn.. 6tot tva nqa oprai ne6tata i 6a stava o6te po-lo6o.. Puk vie kato iskate pi6ete 4e taka e po-dobre... Ama posle ne se 4udete kvo e tva nasilie ...

sh3_1s_7h3_0n3
10-18-2008, 20:39
znam 4e sa na po 20 i kosur... ama kato ste bili po na 15 sa bili prekrasni deca sigorno... kolkoto i da ni obijdate i kolkoto i da se opitvat da ni biqt o4itelite nqma da se promenim ... i tva 4e sa po na 20 zna4i 4e sa mn golemi li?
o4itelkite (pone tezi koito na men mi prepodavat) sa po na 50 i kosur.. prez tqh sa minali stotici deca... s razl karakteri i otno6enie... i totalno sa se poburkali ... nqa na4in da se durjat normalno.. kato se ima v predvit i kvo ni e pokolenieto... Oba4e ne mislq 4e trqa da se opitvat da ni biqt i tn.. 6tot tva nqa oprai ne6tata i 6a stava o6te po-lo6o.. Puk vie kato iskate pi6ete 4e taka e po-dobre... Ama posle ne se 4udete kvo e tva nasilie ...

Ти ходиш ли на училище?! :-o

LINKNOT
10-18-2008, 20:44
Не,той ходи на Очилище. 8-)

cappy123
10-18-2008, 21:20
Еми какво друго да направи горката жена...Аз ако съм учител, всичките ще ги пребия !!! :D

LizZz
10-18-2008, 21:32
Келемета, не учат, правят си квото поискат, ама сега си търсят правата..
Че те не знаят как се пише побоЙ.. (справка : края на второто клипче )

darksw : кво значи тва с уважението? Ти уважаваш нея = тя уважава теб. Тва е.

Не знаете преди какво е било.. Яко бой, докато не го научиш.
Ама българските ученици са били над нивото на цяла европа по знания. А сега.. Няква ше ми разправя как в Очилище, Очителите, като се има предвиТ че са преподавали на тооолкова много деца са се побъркали..

На много важни се правим нещо..

В училище се ходи за да се учи. На който не му се учи - ПРОСТО Е! НЕ УЧИ! Отива да работи няква работа по цял ден за някви мизерни пари и без квото и да било свободно време, щото иначе няма парички. :)

Избора си е ваш. Всеки си преценява дали иска сега да има свободно време, а по-нататък да си скъса гъза и е вероятно пак да не успее да постигне нещо (всеки си има различни цели, разбира се, но предполагам, че на никой не му се работи по цял ден за некви никви пари..), или сега ще пропусне някое и друго напиване (сегашното значение на думата купон за масата деца във възрастта 14-18г), за сметка на което пък това време ще се върне неколкократно по-нататък..

Не знам..

LP_GirL
10-19-2008, 20:36
нека ги бие :)
това определено е по-добрия вариант Я помисли пак.. Теб ако всеки,който се дразни от поведението ти,тръгне да те бие,няма да мислиш така. Да не говорим,че е противозаконно,макар че много малко хора си търсят правата в такива случай,но това е отделна тема..

айде още едно отроче на демокрацията :)
Да не говорим, че ако това е твоето дете няма да мислиш така ????

LizZz
10-19-2008, 20:42
нека ги бие :)
това определено е по-добрия вариант Я помисли пак.. Теб ако всеки,който се дразни от поведението ти,тръгне да те бие,няма да мислиш така. Да не говорим,че е противозаконно,макар че много малко хора си търсят правата в такива случай,но това е отделна тема..

айде още едно отроче на демокрацията :)
Да не говорим, че ако това е твоето дете няма да мислиш така ????
Първо мисля моето дете да е абсолютно наясно с това защо ходи на училище. Второ ще разбера от него или учител за това и вместо да започна да скачам директно или на детето или на учителката ще се съберем 3-мата и ще обсъдим причината и нейното решение.

Аз лично така бих процедирал в такъв случай.

Bee*
10-19-2008, 20:44
нека ги бие :)
това определено е по-добрия вариант Я помисли пак.. Теб ако всеки,който се дразни от поведението ти,тръгне да те бие,няма да мислиш така. Да не говорим,че е противозаконно,макар че много малко хора си търсят правата в такива случай,но това е отделна тема..

айде още едно отроче на демокрацията :)
Да не говорим, че ако това е твоето дете няма да мислиш така ????
Моето дете,ако си го заслужи,ще си търпи ;)
Надали някой ще тръгне е така да ги бие без нищо.

ScionOfStorm
10-19-2008, 20:59
Детето на който и да е здравомислещ родител ако се държи ужасно, ще си яде боя - в случая от даскал. Тея с "това ако беше твоето дете" хич не минават.

Заслуженото си е заслужено, в края на краищата.

LizZz
10-19-2008, 21:38
тупаници, шутове, шамари, тукати, лакти, главички, крошета, ъперкъти, коленца, баници, кръв, сперма, сополи, мензис, лайна, пикоч, урина...

Always for the win!

кур за всички непълнолетни дегенератчета... днес съм в серия за такива
Мамка му! Говориш точно като един от моя клас! :lol:
Иначе горе-долу добре ги плеска даскалката. :smt047

Seducti0n
10-19-2008, 21:53
тупаници, шутове, шамари, тукати, лакти, главички, крошета, ъперкъти, коленца, баници, кръв, сперма, сополи, мензис, лайна, пикоч, урина...

Always for the win!

кур за всички непълнолетни дегенератчета... днес съм в серия за такива

Можеш да ми пожелаеш добър апетит.Тъкмо си преглъщах крем карамела. 8-)

Seducti0n
10-19-2008, 22:07
Опитвам се. :)

Едно е родител да удари шамар на детето си, съвсем друго е учител да му посяга.

п.с-в щати е подсимо, за първото говоря

Иначе, въпросните келеши, няма да се научат от някой друг шамар, зашото не са достатъчни не като бройка, а негодни да компенсират липсата на домашно възпитание.

LONSDALE
10-19-2008, 22:08
С бой не се оправят само грънци!
Бий за да те уважават!

Jebemtisve
10-19-2008, 22:14
Призовавам за ДЖИХАД над райтърите, дето се "тагват" майка им кирлива, съдирайте и мачкайте, градския транспорт прилича на няк'фо гето!! :o

LONSDALE
10-19-2008, 22:19
Е те повечето драскачи са долни кафеняци или уонабита,няма хора за бой из трамвайте :(