PDA

View Full Version : Аборт и последици



sladurcheto_11
10-17-2008, 21:32
iskam da znam gore dolu kolko struva edin abort i boli li :( kakvi sa posledicite az sam nepulnoletna!trqbva li da si s roditel za da napravish abortgore dolu kolko vreme trae procedurata molq pomognete mi

Sigrina
10-17-2008, 21:43
250-300 лева струва един законен аборт. Трябват ти родители. Процедурата продължава м/у 10 и 40-50 минути. Не боли, под упойка си :)
Боли след това и имаш обилно кръвотечение и се изписват антибиотици, които ТРЯБВА да се пият.
Последиците са физическа и психическа травма. Може да продължи дълго време, а може и да отмине бързо.
Ако има усложнения, след време, когато решиш да имаш деца има възможност да имаш проблеми....

Eeyore1
10-17-2008, 21:49
НЕ питай за абортите колко струват,а се замисли кога ще си отваряш краката

mrssmith
10-17-2008, 21:49
ако си непълнолетна ти трябва родител или настойник, който да поеме евентуалните лоши последици. прави се попринцип с пълна упойка и не усещаш нищо. след това също не боли ако си пиеш хапчетата. ако пиеш всичко както трябва, кръвотечението е със силата на нормален цикъл и продължава с рамките на 2-3 дни. много е важно месец, а най-добре два, да не правиш секс. цените са с много голяма разлика, зависи къде го правиш. в поликлиника аборт + упойката излиза мисля около 120-150 лв, на частно е над 300.

Rebirthing
10-17-2008, 22:20
Аборта струва между 200-300 лева, трябва ти позволението обаче на родител/найстоиник последиците може да са големи... може да станеш бездетна.

sexita
10-17-2008, 22:42
Айде че не боли :x

Имам три приятелки,които са правили и едната е раждала преди това и ми каза,че раждането не е било толкова болезнено!

Иначе...ето малко инфо...
www.antiabort.free.bg

t1n4e7o
10-17-2008, 22:44
Една моя приятелка направи аборт преди 1 седмица, но тя е пълнолетна. Ако не си пълнолетна трябва да си с поне единия от родителите си ако искаш да го направиш легално. Медицинския аборт не е за препоръчване, защото може да ти навреди много повече. Аборта струва от 80 лева нагоре. На моята приятелка и струваше 80 лв. Самата процедура не траеше дълго, но трябва да останеш в болницата поне 3-4 часа. Значи връзват ти краката за магарето да не риташ без да искаш и ти бият упоика. Събуждаш се и бебето го няма. Но никой не може да ти гарантира, че след това ше можеш да имаш деца. Много е рисковано. Успех

mrssmith
10-17-2008, 23:01
Айде че не боли :x

Имам три приятелки,които са правили и едната е раждала преди това и ми каза,че раждането не е било толкова болезнено!

Иначе...ето малко инфо...
www.antiabort.free.bg


ами може би си опира до издръжливостта на болка на самия организъм.. а може би след раждане е по-болезнено.. аз от личен опит ти казвам че не ме е боляло изобщо щото през целия период на възстановяване (около 10 дни мисля) бях на хапчета и болкоуспокояващи.. та даже и да е имало болка е нямало как да я усетя.

kalpazanka
10-18-2008, 09:23
Аборта струва между 200-300 лева, трябва ти позволението обаче на родител/найстоиник последиците може да са големи... може да станеш бездетна.
Това може да бъде и последница от слушане на "компетентни" мнения по форумите и предписване на лечение от 16-годишни "акъллийки"/Справка раздел за здравни проблеми/!

hottie
10-18-2008, 10:43
Болката си е до човека :) Моя приятелка въобще не изпита грам болка. Иначе минава бързо, но както някой спомена психическите травми може да са доста големи, защото се чувстваш виновен.

Escarina
10-18-2008, 12:04
[quote="sladky2008"]егати смешната :razz: :razz: :razz:
И кое и е смешното?

MiSs_DioR_CheRiE
10-18-2008, 14:34
Awe shto sichki vie "macki" deto hodite i se e*ete bezrazborno ne se nauchite da polzvate prezervativi :? I vse pak vinagi moje da stane nqkoi gaf , ama taka kato gledam v toq forum naposleduk mnogo "gafove" pocnaha da iznikvat :?

nejnaDROGA
10-18-2008, 14:43
егати смешната :razz: :razz: :razz:
Каза курвето,което искало да прави четворка с 3 момчета за да има кой да й запуши всяка дупка :razz: :razz: :razz:


П.П.Вместо да се смееш на авторката вземи се сети,че и на теб скоро сигурно ще ти се наложи да правиш ;) и най-интересното ще е когато вашите те питат от кого си бременна и ти им кажеш "Миии може да е от Сашо,Пешо или Гошо ... Поне последно с тях се е*ах :-o "

SuNsEt
10-18-2008, 14:46
егати смешната :razz: :razz: :razz: Абе айде трай бееее курвооо :-x Кво се смееш?! Все едно в една твоя тема не казваш,че ти се прави секс на 15,а?! Ти си смешницата. :booooomb:

GerYy
10-18-2008, 15:03
егати смешната :razz: :razz: :razz: Абе айде трай бееее курвооо :-x Кво се смееш?! Все едно в една твоя тема не казваш,че ти се прави секс на 15,а?! Ти си смешницата. :booooomb:

+1

Fx1
10-18-2008, 15:40
Още нещо важно - след аборт (както и след спиране на противозачатъчни) се забременява МНОГО по-лесно!

snejana67
10-18-2008, 15:46
не боли с упойка е но можеш да останеш за в бъдеще без деца :-

BurningDesire
10-18-2008, 19:26
За цена - различно във всеки град. Ако си в по-малък град - между 80 и 100 лв. Ако си в голям, може и 200-300 лв да удари. Мен лично въобще не ме боля след това, а по време на самия кюретаж си с пълна упойка. Става за около 15 минути. След това има кръвотечение, за което се пие метергин и антибиотик. Какво друго да ти кажа - риск винаги си има, но не е чак толкова обезпокоително голям, но лекарите са все пак длъжни да предупредят.

therichbitch
10-18-2008, 19:48
po prinzip ima i nezakonen zbort koito e okolo 400-500 lv tam ne trqbva da si s nastoinik
a otnosno
егати смешната :razz: :razz: :razz:
mila,sme6na si ti 6tot ot si4kite ti mneniq vuv foruma se vigda 4e si nekva kuha kurvi4ka i si mn galka osven tova

sladurcheto_11
10-18-2008, 21:29
егати смешната :razz: :razz: :razz:da znaesh che ti mi lazish po nervite ma kurvo ti za kvo si mislish :-x ako produljavash po sahtia nachin da se ebesh bezrazborno da znaesh togava sha razberesh kvo e abort piklo takava

Bixel
10-18-2008, 21:38
hoi si reji putkata ot sq

chokolate_girl
10-18-2008, 21:47
sladky2008 написа:
егати смешната


Oх,ти бял ден не виждаш от ебане,а търсиш кусурите на другите,
не заслужаваш да ти се обръща никакво внимание,защото си под всякаква критика!!! :-x

hiro
10-19-2008, 05:09
Против абортите съм

therichbitch
10-19-2008, 19:59
егати смешната :razz: :razz: :razz:da znaesh che ti mi lazish po nervite ma kurvo ti za kvo si mislish :-x ako produljavash po sahtia nachin da se ebesh bezrazborno da znaesh togava sha razberesh kvo e abort piklo takava
ili AIDS :D:D:D:D

aneta666
04-03-2010, 14:33
Стига стези глупости който е правил аборт той да пише а не да казва ам моя позната или така нататък .Аз лично съм правила абор и мога смело да кажа че ме беше толкова шубе че щях да припада аборта ми беше 150 лв.в часна клиника в бургас а в орб е 70 лв с упойката за изнасилени момичета които са забременяли е 50 лв аборта в орб. няма нищо страшни воабше не боли аз след като абортирах на 3 час се вихрих в къщи аборта траеше 10 минути .това мога да кажа че НЕ БОЛО И НЕ ИЗПИТВАШ НИКАКВА БОЛКА освен че кървиш това е а за това дали сте против или не или пък кои къде си отваря краката не е така аз не си го отварях караката на ляво и дясно но по стечение на обстоятелствата прябваше да го направя

YouDontKnowMe
04-03-2010, 14:40
Цените варират , зависи от клиниката. етох някъде , че в Майчин дом даже плащаш само за изследванията. Щом си под 18 - с родител. Няма друг начин. Безумие е да го правиш незаконно.
В гугъл има много статии, сайтове и прочее.
Примерно - http://www.novinar.net/print.php?act=news&act1=det&mater=MTQ2OTsxNw==&print=y

kalpazanka
04-03-2010, 14:52
Форумни некрофили, не вдигайте стари теми.