PDA

View Full Version : Форум Българско родолюбско движение



kristo
10-17-2008, 23:10
brd.bulboard.com

Обичате ли наистина България?
Писна ли ви да сме родолюбци само на думи, писна ли ви от чужди идеологии? Писна ли ви България да затъва? Писна ли ви да живеем в лишения и някой друг да определя вашето/нашето бъдеще? Ако вие сте истински родолюбци, изповядващ чистия и традиционен възрожденски Български национализъм присъединете се към нас - Българското родолюбско движение.
Българско родолюбско движение представлява наскоро формирана патриотична общност между нас, млади български патриоти, пишещи във форума на тийнпроблем.нет. Ние не сме си поставили политически цели, понеже е ясно, че нямаме сили за изпълнението им, а и знаем добре, че нямаме възможност да постигнем нещо на политическата сцена по разбираеми причини. Ние търсим като за начало обединение с други млади български патриоти, на които ни е писнал национализма на маса, от който нищо съществено не произтича. Като за начало можем да направим поне това – да се обединяваме, да разгласяваме българската патриотична идея в обществото и конкретно в интернет така, че да привлечем вниманието на възможно най-много млади български патриоти и въобще български патриоти без разлика на възрастта. Но все пак нашата общност и целите й са насочени по-конкретно към младите българи, които тепърва прохождат в българското патриотично дело и имат желание както всеки един нормален българин да живеят в нашата България, но в една нова, национално-отговорна и просперираща България, без етнически партии на малцинствата във властта й, без престъпност, без насилие, без каквито и да е вредни неща, които днес станаха ежедневие в иначе скъпата ни Родина. Молим ви най-искрено, ако имате желание да станете част от нашата общност, която засега все още е малка, но сме си поставили постижимата цел да съберем в едно цяло идеите на повече млади български патриоти, като всеки от нас допълва и усавършенства идеите на другите и следва целите, които са поставени, а те са да разгласяваме не само по интернет, но и в реалния живот в обществото идеите на българския патриотизъм и национализъм и се опитваме да събуждаме тези идеи у всеки един млад българин, понеже ние младите българи сме бъдещето на Родината ни – България.

mitternacht
10-17-2008, 23:56
Kaто предложение-там да не се подхващат политически спорове, защото само ще разединяват хората.
Там да се говори само за бъдещето на България и за нейния просперитет.
За национализъм!

Националист
10-18-2008, 08:43
Kaто предложение-там да не се подхващат политически спорове, защото само ще разединяват хората.
Там да се говори само за бъдещето на България и за нейния просперитет.
За национализъм!

Точно това ни е идеята обединение на българите родолюбци без значение разните чужди политически идеологий. С една дума чист български национализъм.

kristo
10-18-2008, 17:38
Тая снимка, която си я сложил, не знам дали знаеш, но няма нищо общо с името на страната.

Ето обаче един нов форум за Атака, отворен вчера:

ataka.edno.info (http://ataka.edno.info)
Сериозно, за теб Булгари няма нищо общо с българи ли? Значи явно не знаеш за алцековите българи, които са оставили немалка диря в ДНК фонда на съвременната италианска нация и не случайно там има известна фамилия Булгари, която явно има далечни български корени. И не само това, доказано е, че над 3 милиона италианци днес са потомци на същите тези алцекови българи, така че не говори за неща, за които явно малко си чувал и чел, а и не това е най-важното, ако това ти е дерта, извинявай, ама се захващаш с глупости. Но тази снимка си има много общо с България и българите, на италиански булгаро, булгари и т. н. означава точно това, българи. И точно това ми хареса на снимката, та си я сложих в подписа, не съм се замислял чак толкова, вие симпатизантите на Атака имате навика да се захващате за дребни и незначителни неща само и само за да се направите на по-патриоти от другите и за да покажете "грешките" на някого. Пък и мацката си я бива ако нямаш против :grin:

kristo
10-18-2008, 17:42
Kaто предложение-там да не се подхващат политически спорове, защото само ще разединяват хората.
Там да се говори само за бъдещето на България и за нейния просперитет.
За национализъм!

Точно това ни е идеята обединение на българите родолюбци без значение разните чужди политически идеологий. С една дума чист български национализъм.
И без значение на коя патриотична партия симпатизират - на БНРП, ВМРО, Атака, БНС или която и да е друга. Нашият национализъм трябва да е надпартиен на първо място, като това не пречи да симпатизираме на една или друга българска патриотична организация. Но общобългарският и безпартиен национализъм трябва да бъдат нашето знаме :)

Националист
10-19-2008, 10:41
Това са си изконни български думи. Глобал сигурно е по яка защото не е българска дума!? На остроувмен ми се прави плехар!

Националист
10-20-2008, 22:38
За връзка с нас bulrod@abv.bg.

valkanovb
10-21-2008, 04:42
Патриот е чуждица.

kristo
10-21-2008, 13:41
Тая снимка, която си я сложил, не знам дали знаеш, но няма нищо общо с името на страната.

Ето обаче един нов форум за Атака, отворен вчера:

ataka.edno.info (http://ataka.edno.info)
Сериозно, за теб Булгари няма нищо общо с българи ли? Значи явно не знаеш за алцековите българи, които са оставили немалка диря в ДНК фонда на съвременната италианска нация и не случайно там има известна фамилия Булгари, която явно има далечни български корени. И не само това, доказано е, че над 3 милиона италианци днес са потомци на същите тези алцекови българи, така че не говори за неща, за които явно малко си чувал и чел, а и не това е най-важното, ако това ти е дерта, извинявай, ама се захващаш с глупости. Но тази снимка си има много общо с България и българите, на италиански булгаро, булгари и т. н. означава точно това, българи. И точно това ми хареса на снимката, та си я сложих в подписа, не съм се замислял чак толкова, вие симпатизантите на Атака имате навика да се захващате за дребни и незначителни неща само и само за да се направите на по-патриоти от другите и за да покажете "грешките" на някого. Пък и мацката си я бива ако нямаш против :grin:

Това е име на фирма. Търговска марка. Ако тези хора искаха да имат нещо общо със страната "България", щяха да го покажат. В момента обаче всичко е реклама на търговска марка и бизнес, нищо "патриотично" и др. глупости. Момичето може и да не е лошо, но не е българка.
И аз не съм от Атака, а от ДОИП. Форумът е отделна работа.

Впрочем, с такива архаични думи като "любци", "родолюбци", "патриоти", "възрожденци", "родина" и т.н., най-много някой пенсионер да хванеш. То и знамето ти е морално остаряло. Виж нещо по-добро:

ime.edno.info (http://ime.edno.info)
Родолюбие, патриотизъм, национализъм, това според теб са остаряли думи (по-точно казано понятия), така ли? А според теб за какво да се борим, можеш ли да ми обясниш, за ограничаване на избирателните права, тъй ли? И кой мислиш би се възползвал от едно ограничаване на избирателните ни права, ако не тези същите мошеници, които упрявляват в момента? Защото така като ги гледам според тях най-добре би било изобщо да няма избори, за да не загубят властта. Можеби и ти смяташ, че е най-добре да няма избори и тогава нещата ще се "оправят" може би, не знам, изясни се какво имаш в предвид с това "Движение за ограничаване на избирателните права", така или иначе българина страда от хилядите ограничения, които му налага властта и според мен именно заради това сме толкова зле. Няма реални закони, купуват се избори и не се търси отговорност на партиите, които купуват избиратели, не се провеждат референдуми, нищо! Няма мажоритарен вот, за да могат да се отзовават депутати по време на мандата им, които не са изпълнили очакванията на тези които са избрали! Е, ти на това не му ли викаш ограничаване на избирателните права?! Е, и като има ограничение на избирателните права, добре ли върви според теб България и добре ли живеем българите?! Айде чакам отговор и разяснение на идеите ти ако обичаш, не да се занимаваш с глупости като това каква била картинката в подписа ми и какво означавала, всякаш не е ясно на всички, че булгари или болгари, ако щеш на сръбски звучи бугари си означава все българи, не означава китайци, това е.

kristo
10-25-2008, 22:06
Да, за ограничаване на избирателните права (ОИП) по правилен начин, за забрана на ДПС, за стерилизация на циганите.
Мошениците се възползват именно от сегашното положение, защото има огромни тълпи хора (мнозинство), които лесно се лъжат и така мошениците са постоянно на власт. Ако се въведе ДОИП те доста по-трудно ще вземат властта. Но това изобщо не е тема за този форум и твоята тема - има си специален форум само по темата и там всичко е разяснено. Не смятам, че е добре да няма избори, а да има такива, при които ще се избира най-доброто управление.
Говориш много общи, условни и утопични неща, точно пък с ограничаване на избирателните права на българите нещата ще станат само по-зле. Въпроса е да има образователен ценз, ей това е най-правилния и лесен начин да се спрат циганските гласове и оттам търгуването с тяхните гласове. Въпроса не е да се ограничават избирателните права, по-добре направете движение за спазването на конституцията и законите, тогава и ДПС, и всички незаконосъобразни като тях ще бъдат отсвирени, толкова ли е трудно да се сетиш, та измисляш неща от рода на ограничаване на избирателните права. Е, 45 години нямаше никакви избирателни права в България, а само една бюлетина - тази на БКП и много ли бяхме добре тогава според тебе? Ако това ти е идеала бате, много бъркаш, това си означава жива болшевизация наново.

kristo
10-26-2008, 12:09
Сам си противоречиш в първите две изречения. Образователният ценз е именно ограничение на избирателните права - ОИП.
Каква конституция и закони, след като тях ги създават престъпници и мошеници, които влизат в парламента вследствие на липсата на ДОИП.
Има разлика от земята до небето между липсата на всякакви избирателни права и ДОИП.
Образователния ценз не е ограничаване на избирателните права, това е нещо като закон. Този ценз го има по цял свят, включително и най-вече в обявените за най-демократични страни в света. Да, именно проблема на България е, че законите и конституцията не се спазват, защото ако се спазват престъпниците и мошениците ще бъдат там, където им е мястото - по затворите и на тяхно място ще управляват честни и почтени българи.
Освен това има въпиюща нужда от референдуми, най-важната стъпка към тръгване на България по нов, правилен и народополезен път.

love_enrique
11-02-2008, 21:30
Май не ви е ясно,че понятията националист и патриот са много различни!Аз се смятам за патриот и винаги съм адмирирала патриотизма,но националистите сте нещо съвсем различно,а във вашия случай и граничещо с расизма.Хора като вас и като Волен Сидеров например са опасни за цялата ни нация.Да не съм черногледа,но ако хора като него ни управляват тепърва ни чакат големи беди...
А като гледам някой хора колко усилено се мъчат да популяризират сред младите псевдопатриотическите си идеи и партии направо не ми се мисли какво ни чака след няколко години,когато и другите дечица от този форум започнат да гласуват,повлияни от клишираните заучени фрази с които ги убеждавате в налудничавите си идеи :?

Националист
11-03-2008, 15:50
Май не ви е ясно,че понятията националист и патриот са много различни!Аз се смятам за патриот и винаги съм адмирирала патриотизма,но националистите сте нещо съвсем различно,а във вашия случай и граничещо с расизма.Хора като вас и като Волен Сидеров например са опасни за цялата ни нация.Да не съм черногледа,но ако хора като него ни управляват тепърва ни чакат големи беди...
А като гледам някой хора колко усилено се мъчат да популяризират сред младите псевдопатриотическите си идеи и партии направо не ми се мисли какво ни чака след няколко години,когато и другите дечица от този форум започнат да гласуват,повлияни от клишираните заучени фрази с които ги убеждавате в налудничавите си идеи Confused

Патриотизмът е чуството за принадлежност към определена държава ,а национализма освен ,че чуство за принадлежност към определена държава той е и чуство за принадлежност към определен народ. Националиста обича всички свой сънародници независимо дали се намират в рамките на националната държава или извън нея .Не бъркай национализма и гордоста ,че принедлежиш към даден народ с расизма ,шовинизма и ксенофобията.
Ако беше прочела правилно щеше да разбереш ,че не сме партия. Нима смяташ идеите на наште възрожденци за псевдопатриотическите рзащото ние сме за възраждането на тяхния изконно български национализъм.